NK Bosna Visoko

adn_sah
Postovi: 678
Pridružen/a: 19 jan 2009, 22:25
Kontakt:

NK Bosna Visoko

Post Postao/la adn_sah » 19 jan 2009, 22:34

Nogometni klub "Bosna" je klub iz Visokog.

Prva nogometna utakmica u Visokom odigrana je 1923. godine kada se formira i prvi nogometni klub Jadran. 1934. god. formira se i drugi nogometni klub Radnički . 1953. dolazi do spajanja ova dva kluba i tako nastaje nogometni klub Bosna. Za ovaj klub vezani su i najbolji rezultati po pitanju nogometa. 1963. klub je ušao u II nogometnu ligu tadašnje države. Agresija na zemlju samo je na trenutak prekinula aktivnosti u ovom klubu. 1993. godine počinje okupljanje, da bi 1994. klub na prvom državno prvenstvu u Zenici osvojio 3. mjesto. U sezoni 1995/96. "Bosna" osvaja prvo mjesto u Drugoj ligi sjever, a u Prvoj nogometnoj ligi u sezoni 1996/97. osvaja treće mjesto. Kao vrhunac u sezoni 1997/98. osvaja prvo mjesto, a play off-u osvaja 3. mjesto.Iste sezone klub osvaja i KUP BIH kao i Super kup! Nažalost, politička previranja u savezu, razni lobiji su spriječili održavanje play-off-a te godine, te je tako "Bosna" izgubila jedinstvenu šansu da izađe u Evropu, shodno tome nepovratno su propala sva ulaganja u klub (izgradnja stadiona, dovođenje novih igrača) te godine, te je tako Bosna doživjela finansijski krah od kojeg se još oporavlja. Danas se Bosna nakon finansijskog kraha poslije osvojene titule nalazi u Prvoj Ligi BiH te zauzima gornji vrh tabele. Želja je da se "Bosna" Visoko vrati na stare staze slave, te da se priključi Premijer Ligi BiH, te shodno tome izvršena je reorganizacija samog kluba te podmlađivanje sastava (većina igrača su prošli sve selekcije "Bosne"). Treba jos napomenuti da su u Bosni igrali neki od reprezentativaca BiH. Almedin Hota, Elvir Rahimic, Mirsad Beslija, Kenan Hasagic ...

Avatar
ultras
Postovi: 117
Pridružen/a: 31 avg 2008, 01:28
Lokacija: Tribina
Kontakt:

Re: NK Bosna

Post Postao/la ultras » 19 jan 2009, 23:44

Bloody Demons su se zvali navijaci Bosne,kasnije samo Demoni pratili su klub
na gotovo svim stadionima u BiH.Da bi i njih ubila nasa surova realnost nsbih.
Koliko mi je poznato vise ne postoje.
evo jedan stari klip u toj utakmici super kupa
ultra nije od danas do sutra ultra je vječno

adn_sah
Postovi: 678
Pridružen/a: 19 jan 2009, 22:25
Kontakt:

Re: NK Bosna

Post Postao/la adn_sah » 20 jan 2009, 14:48

upravo tako!!
Dobar klip skrooz. Ovo na pocetku klipa je snjimano mislim prosle godine kad je bosna gostovala u Kresevu!!
a i sad se povremeno skupe kad je neka bolja utakmica npr. kad dolazi rudar :D:D

Neutral
Postovi: 37768
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: NK Bosna

Post Postao/la Neutral » 21 jan 2009, 20:28

Editovao, razlog je nebitan.
Zadnja izmjena: Neutral, dana/u 19 avg 2013, 23:38, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
LIvada
Postovi: 562
Pridružen/a: 21 jan 2009, 21:07
Kontakt:

Re: NK Bosna

Post Postao/la LIvada » 21 jan 2009, 21:14

Rz88 je napisao/la:jesu li im ono plavo zuti dresovi, ako se dobro sjecam ove ekipe , igrali su u 1 ligi svojevremeno :mrgreen:


ma jesu......ma pitari najbolje znaju koje su boje hehe i pobjedu bosne u superkupu na kosevu:DD
Klošar sam pa šta...KLOŠARSKA ELITA!!!

Neutral
Postovi: 37768
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: NK Bosna

Post Postao/la Neutral » 21 jan 2009, 21:16

Editovao, razlog je nebitan.
Zadnja izmjena: Neutral, dana/u 19 avg 2013, 16:24, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
ultras
Postovi: 117
Pridružen/a: 31 avg 2008, 01:28
Lokacija: Tribina
Kontakt:

Re: NK Bosna

Post Postao/la ultras » 21 jan 2009, 21:35

Rz88 je napisao/la:aha, to znaci da se dobro sjecam hehe, onaj kako stoje sada, nisam bas nesto informiran u vezi nk bosne
Dresovi Bosne su zuto ljubicasti,i to je klub iz kojeg je su izasle sjajne klase fudbalera
kao npr.Mensur Dzaviti koji je igrao i kod vas u Zenici,Faruk Ihtijarevic,Esmir Dzafic,Elvir Memic idt.
ultra nije od danas do sutra ultra je vječno

Avatar
LIvada
Postovi: 562
Pridružen/a: 21 jan 2009, 21:07
Kontakt:

Re: NK Bosna

Post Postao/la LIvada » 21 jan 2009, 21:41

Rz88 je napisao/la:aha, to znaci da se dobro sjecam hehe, onaj kako stoje sada, nisam bas nesto informiran u vezi nk bosne
pa sad su u vrhu prve lige federacije nakon nekoliko godina borbe za opstanak :D :D :?
ali ove godine nema ambicija za ulazak u premier ligu .....ali se sljedece godine ukljucujemo u borbu :twisted: :twisted: :twisted:




heh ovo je bilo prosle godine na prijateljskoj protiv celika ...mada je beze al et neka se nesto desava:D
Klošar sam pa šta...KLOŠARSKA ELITA!!!

Neutral
Postovi: 37768
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: NK Bosna

Post Postao/la Neutral » 21 jan 2009, 21:42

Editovao, razlog je nebitan.
Zadnja izmjena: Neutral, dana/u 19 avg 2013, 23:44, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
LIvada
Postovi: 562
Pridružen/a: 21 jan 2009, 21:07
Kontakt:

Re: NK Bosna

Post Postao/la LIvada » 21 jan 2009, 21:49

Rz88 je napisao/la:ihtijarevic, aaaa, hehe, nadam se da cete uskoro opet doci u premier ligu, bilo bi dosta navijaca visoko je blizu zenice xd

ma isti kanton:D:D

bilo bi vas vise nego u zepcu:D...

ma hoce za jedno 3-5 godina sigurno...
Klošar sam pa šta...KLOŠARSKA ELITA!!!

Avatar
ultras
Postovi: 117
Pridružen/a: 31 avg 2008, 01:28
Lokacija: Tribina
Kontakt:

Re: NK Bosna

Post Postao/la ultras » 21 jan 2009, 21:53

Rz88 je napisao/la:ihtijarevic, aaaa, hehe, nadam se da cete uskoro opet doci u premier ligu, bilo bi dosta navijaca visoko je blizu zenice xd
Da ti malo pojasnim nit sam pitar nit visocanin tako da me nemoj oslovljavati sa cete uci kontas.
Mozda ne valja sto malo poznajem taj klub?vidim spreman si i da provociras nemoj nije uredu,
kvaris temu ovo je tema iskljucivo Nk Bosna.razmisljas ok bilo bi navijaca uvjek bude u Visokom kada vi
gostujete bude i trzavica al sve je to sastavni dio naseg zivota.Sjecas li se koliko je Demona bilo u zenici
94te i na kojoj su tribini stajali? :D
ultra nije od danas do sutra ultra je vječno

adn_sah
Postovi: 678
Pridružen/a: 19 jan 2009, 22:25
Kontakt:

Re: NK Bosna

Post Postao/la adn_sah » 22 jan 2009, 14:52

Joj ova protic Celika prosle godine je bila pravo ludnica. 5 minuta bosna vodi 1:0 , navijaci se udaraju, a celik zabija gol za 1:1 i prekid utakmice bio mozda u 10 minuti :D:D. A bilo bi stvarno dobro da Bosna udje, ove sezone nece sigurno, al naredne bi i mogla :D:D

Avatar
YNWA
Postovi: 4385
Pridružen/a: 30 nov 2008, 00:37
Lokacija: srebrenik
Kontakt:

Re: NK Bosna

Post Postao/la YNWA » 22 jan 2009, 21:51

gledao sam juniore bosne prosle godine protiv gradine u srebreniku, nisu nesto posebno odigrali ali imaju nekoliko dobrih igraca, prije svih kapiten bosne u toj tekmi
Sarajevo i Liverpool
Srce ce moje, kao i tvoje, vjecno da kuca za bordo boje! RIP Vedran Puljic
You'll never walk alone! RIP 96

Avatar
F.G.R. HARMANI
Postovi: 558
Pridružen/a: 12 jan 2009, 21:43
Kontakt:

Re: NK Bosna

Post Postao/la F.G.R. HARMANI » 23 jan 2009, 00:57

Bez ikakvog potcjenjivanja ali sumnjam da ce Bosna jos dugo godina uci u premijer ligu. Sada eto Olimpik je tu favoriziran od strane mnogih, Ne sto sam iz Bihaca, ali Jedinstvo uvijek ima ambicije za premijer ligu. Ako ne ove onda iduce godine 100%. Onda je tu jos i Rudar koji je uvijek blizu. Travnik jednu godinu prva jednu druga liga. Ako jos velez opet izleti eto ti novog rata. Treba vama jaka finansijska podloga koju u ovom trenutku nemate. Ali sve u svemu uvijek ste bili korektna ekipa. No vidjet cemo. Bice zanimljivo zadnje kolo Bosna - Jedinstvo u Visokom. Nadam se da cete biti nasa karta za premijer ligu
MENI MOJE, A VAMA VASE

Avatar
LIvada
Postovi: 562
Pridružen/a: 21 jan 2009, 21:07
Kontakt:

Re: NK Bosna

Post Postao/la LIvada » 23 jan 2009, 14:23

F.G.R. HARMANI je napisao/la:Bez ikakvog potcjenjivanja ali sumnjam da ce Bosna jos dugo godina uci u premijer ligu. Sada eto Olimpik je tu favoriziran od strane mnogih, Ne sto sam iz Bihaca, ali Jedinstvo uvijek ima ambicije za premijer ligu. Ako ne ove onda iduce godine 100%. Onda je tu jos i Rudar koji je uvijek blizu. Travnik jednu godinu prva jednu druga liga. Ako jos velez opet izleti eto ti novog rata. Treba vama jaka finansijska podloga koju u ovom trenutku nemate. Ali sve u svemu uvijek ste bili korektna ekipa. No vidjet cemo. Bice zanimljivo zadnje kolo Bosna - Jedinstvo u Visokom. Nadam se da cete biti nasa karta za premijer ligu

nemamo????


a sta je PREVENT?????

DAJ to su gLUPOSTI....
Klošar sam pa šta...KLOŠARSKA ELITA!!!

adn_sah
Postovi: 678
Pridružen/a: 19 jan 2009, 22:25
Kontakt:

Re: NK Bosna

Post Postao/la adn_sah » 23 jan 2009, 16:05

YNWA je napisao/la:gledao sam juniore bosne prosle godine protiv gradine u srebreniku, nisu nesto posebno odigrali ali imaju nekoliko dobrih igraca, prije svih kapiten bosne u toj tekmi
Juniore Bosne su prosle godine osvojili ligu. Onda su u zavrsnici lige porazeni u polufinalu od Slobode, da bi za trece mjesto pobijedili Siroki. A u juniorskom kupu su dosli do finala gdje su izgubili. Al treba mozda rec i da su se te ''vazne'' utakmice igrale kada je prvi tim Bosne bio u strajku tako da su i ti igrali juniori. Pratim gotov sve utakmice i sjecam se u tom periodu su u 7 dana znali odigrati i po 4 utakmice, sto za sebe sto za prvi tim. I jos nesta uspjeli su uzri bod ja mislim u Konjicu i time ostavili Bosnu u prvoj ligi

seldo
Postovi: 156
Pridružen/a: 27 okt 2008, 20:32
Kontakt:

Re: NK Bosna

Post Postao/la seldo » 23 jan 2009, 20:10

ultras je napisao/la:
Rz88 je napisao/la:aha, to znaci da se dobro sjecam hehe, onaj kako stoje sada, nisam bas nesto informiran u vezi nk bosne
Dresovi Bosne su zuto ljubicasti,i to je klub iz kojeg je su izasle sjajne klase fudbalera
kao npr.Mensur Dzaviti koji je igrao i kod vas u Zenici,Faruk Ihtijarevic,Esmir Dzafic,Elvir Memic idt.
Djaviti,Memic su 2 veliga gospodina ,oni dok su kod nas igrali bili su predobri igraci pogotovo Ela(Memic) ko ji je osavio dubog trag u Bugojnu ,ali pokazao se da je karakter kad smo ispali iz 1lig FBIH prije 3 godine tada nas je on izbacio svojim golom i asistencijom i nakon slavlja samo je pozdravio nas navijace i mi smo uzvratili aplauzom.....ja sam inace iz Bugojna navijac Iskra,ko ja nema lijepe odnose s Bosnom ali eto to ne moramo ovdje prenosti !!!

Visocak25
Postovi: 1
Pridružen/a: 25 jan 2009, 10:42
Kontakt:

Re: NK Bosna

Post Postao/la Visocak25 » 25 jan 2009, 11:09

Pare, pare pokreću svijet, politiku i NOGOMET...
Mislim da ova rečenica govori sve vezano za NK Bosnu Visoko, kada budemo imali dovoljno finansijskih sredstava vratit ćemo se sigurno u Premijer ligu jer u Visokom i okolini ima jako mnogo talentovanih igrača u koje treba uložiti i dovesti par kvalitetnih igrača sa strane i to bi bilo dovoljno da budemo solidan klub u Premijer ligi i tvrd orah za svakoga.
Rz88 je napisao/la:jesu li im ono plavo zuti dresovi, ako se dobro sjecam ove ekipe , igrali su u 1 ligi svojevremeno :mrgreen:
A nadam se da se sjecas kada ste primali u Visokom po 4 komada i kada su vas Almedin Hota i Mirsad Bešlija okretali kao djecu u vrtiću :D

P.S. Umalo da ne zaboravim, raspitaj se malo za transparente koji su vam u Visokom bili oteti :lol:

adn_sah
Postovi: 678
Pridružen/a: 19 jan 2009, 22:25
Kontakt:

Re: NK Bosna

Post Postao/la adn_sah » 25 jan 2009, 16:00

Nogometaši visočke Bosne, koja se takmiči u Prvoj ligi F BiH, od danas se pripremaju za nastavak proljetmog dijela takmičarske sezone. Prozivka igrača i radni satanak s članovima Upravnog odbora kluba obavljeni su iza zatvorenih vrata klubskih prostorija.
Na klubskoj press konferenciji rečeno je da su se, svi igrači koji su pod ugovorom, odazvali prvoj prozivci, a s njima i "pojačanja" - povratnici u redove Bosne - Čeho Eldin i Šeta Ervin.
Bosna je "prezimila" na trećem mjestu prvoligaške ljestvice i taj plasman bi trebala zadržati do kraja sezone. Strategija kluba je da se u proljetnom dijelu afirmiraju mlađi igrača, naravno ne na štetu rezultata i konačnog plasmana.
Prva faza priprema realizirat će se u Visokom. Ako vremenske prilike budu dozvoljavale odigravanje pripremnih susreta i druga faza priprema bi se realizirala na stadionu Luke, u suprotnom bi se otišlo "južnije" - Hercegovinu ili dalmatinsko primorje.

Avatar
LIvada
Postovi: 562
Pridružen/a: 21 jan 2009, 21:07
Kontakt:

Re: NK Bosna

Post Postao/la LIvada » 28 jan 2009, 12:59

Bosna je "prezimila" na trećem mjestu prvoligaške ljestvice i taj plasman bi trebala zadržati do kraja sezone.


Bosna je ba 4 na tabeli..a mozda im je cilj trece mjesto na kraju :D :D :D :D :D :mrgreen: :mrgreen:
Klošar sam pa šta...KLOŠARSKA ELITA!!!

Odgovori

Natrag na “Niže lige”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.