NK Jedinstvo Bihać

Moderator/ica: GracanicaAA

Avatar
harden
Postovi: 23226
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: NK Jedinstvo Bihać

Post Postao/la harden » 28 sep 2022, 02:00

Iceplayer je napisao/la:
28 sep 2022, 01:50
harden je napisao/la:
28 sep 2022, 01:46
Iceplayer je napisao/la:
28 sep 2022, 01:41
Mislim da jednom kad ispadnemo iz federalne, nećemo se više nikad u nju ni vratiti. Vrtit će se opet ista politička bagra u klubu samo na manjem nivou, imamo i primjere sa kantona kao što su Krajina i Podgrmeč. Ako ima političke volje klub se može stabilizirati u 1 federalnoj, znam dobro koliko je teško i koliko posla ima da privatna firma, a ne samo klub uspiju i da je to vrlo malo vjerovatno možda i nikako. Ali ja ne vidim načina da klub funkcionira i u kantonalnoj jer će te opet ista politika iz gratske uprave financirati i stavljati svoje ljude. Imat ćeš isto sranje u drugom pakovanju, a ono malo ljudi što dodje na utakmicu ćeš rastjerati.
Kao u svakoj firmi, najvažniji su ljudi ako ima politika želje klub od iduće sezone može samo rasti.
Aman strahota sto necemo igrati 3-4 godine federalku, ko da propustamo ligu prvaka :urnebes:
Da ne bude 10 godina kao i za PL :bih:
Pa ako se bude planski radilo nece biti, ova liga te samo unistava, preplacujes igrace a nemas svoje da igras s njima a da te ne trpa svak ko izadje na teren.

Preskupa liga, moras i sudije sam placati, sve je to trosak bespotreban klubu koji se treba stabilizirati u nizoj ligi i te pare utrositi u teren, akademiju itd
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Iceplayer
Postovi: 1354
Pridružen/a: 23 nov 2013, 21:21
Kontakt:

Re: NK Jedinstvo Bihać

Post Postao/la Iceplayer » 28 sep 2022, 12:07

harden je napisao/la:
28 sep 2022, 02:00
Iceplayer je napisao/la:
28 sep 2022, 01:50
harden je napisao/la:
28 sep 2022, 01:46

Aman strahota sto necemo igrati 3-4 godine federalku, ko da propustamo ligu prvaka :urnebes:
Da ne bude 10 godina kao i za PL :bih:
Pa ako se bude planski radilo nece biti, ova liga te samo unistava, preplacujes igrace a nemas svoje da igras s njima a da te ne trpa svak ko izadje na teren.

Preskupa liga, moras i sudije sam placati, sve je to trosak bespotreban klubu koji se treba stabilizirati u nizoj ligi i te pare utrositi u teren, akademiju itd
Ta priča bi imala smisla da imaš ljude koji će raditi svoj posao, ali budimo realni kad ispadnemo u niži rank ostat će isti ljudi u klubu kao i sad, njima će biti lakse prati novac jer će biti još manje interesovanje za Jedinstvo u nižoj ligi. Ovi ljudi su nesposobni uraditi bilo kakav pomak, tako svako ispadanje bi značilo doživotni opstanak u nižim ligama i Jedinstvo bi se svelo na Krajinu, Podgrmeč, Brekovicu itd...

GG3
Postovi: 2687
Pridružen/a: 30 okt 2021, 21:49
Kontakt:

Re: NK Jedinstvo Bihać

Post Postao/la GG3 » 28 sep 2022, 12:20

Ma kao prvo nemamo vise Sportski radnika, ono sto je ostalo iz Bivse juge to je sad ce staro ili otisli,, ovi mladji se skolovali preko veza i kriminala i mi bi da nesto pravimo.
Fakijevi Power Rangersi 🥁🥁

Chevalier
Postovi: 186
Pridružen/a: 07 okt 2020, 20:44
Kontakt:

Re: NK Jedinstvo Bihać

Post Postao/la Chevalier » 29 sep 2022, 07:03

studeni je napisao/la:
27 sep 2022, 22:48
Iceplayer je napisao/la:
27 sep 2022, 22:36
ASD je napisao/la:
27 sep 2022, 22:25

Jedinstvo treba u zadnji rang. Gdje ga čeka dosta rada jer će računi i dalje biti loši. Vjerovatno će onda grobari poput Hamde da se povuku.
U slučaju novog kluba. Faktički nemaš ništa. Napravio si kratkoročni šok. U većini slučajeva ostavljaš čiste račune istim lopovima, a dugoročno nemaš ništa.
U privatnom klubu nema lopova, već ulagači kontprlišu upravu i vodjenje kluba. Na taj način nemaš politički uhljeba već prave investitore. Znam da se briše historija, ali to je jedini način da gledamo ikakav fudbal u Bihaću :bih:
Za privatni klub ti ne treba gašenje Jedinstva! Ugasio klub pa osnovao novi ili ga osnovao sada odmah, ime i istoriju ne možeš preuzeti.
Chevalier je napisao/la:
27 sep 2022, 22:48
Opet ja.
Historija se ne brise. Jer ukoliko se jedan klub koji se zvao NK Jedinstvo gasi, a nakon toga osniva NK Jedinstvo Bihac stecevina se po svim pravilima prenosi. Bitno je da ne postoje u isto vrijeme. A vala pricamo o historiji kao da imamo 12 titula prvaka drzave. Svi vi koji mislite da ikakvu historiju imamo niste dobri s glavom. Jedna Modrica, Brotnjo imaju titulu prvaka BiH, mi nemamo i pricamo o nekoj historiji.
Nama ne treba historija, nama treba buducnost!!!
Uvijek istu pricu pricamo ovdje, prelistajte moje postove od prije i prijedloge.
Gradonacelnika ne zanima klub jer se u klubu stalno krade i ne moze se ta kradja kontrolisati. Da klub vode zdravi, obrazovani i ljudi s planom, imali bi podrsku.

Avatar
ASD
Postovi: 26165
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: NK Jedinstvo Bihać

Post Postao/la ASD » 29 sep 2022, 11:00

Iceplayer je napisao/la:
28 sep 2022, 12:07
harden je napisao/la:
28 sep 2022, 02:00
Iceplayer je napisao/la:
28 sep 2022, 01:50


Da ne bude 10 godina kao i za PL :bih:
Pa ako se bude planski radilo nece biti, ova liga te samo unistava, preplacujes igrace a nemas svoje da igras s njima a da te ne trpa svak ko izadje na teren.

Preskupa liga, moras i sudije sam placati, sve je to trosak bespotreban klubu koji se treba stabilizirati u nizoj ligi i te pare utrositi u teren, akademiju itd
Ta priča bi imala smisla da imaš ljude koji će raditi svoj posao, ali budimo realni kad ispadnemo u niži rank ostat će isti ljudi u klubu kao i sad, njima će biti lakse prati novac jer će biti još manje interesovanje za Jedinstvo u nižoj ligi. Ovi ljudi su nesposobni uraditi bilo kakav pomak, tako svako ispadanje bi značilo doživotni opstanak u nižim ligama i Jedinstvo bi se svelo na Krajinu, Podgrmeč, Brekovicu itd...
Jedinstvo je godinama na nivou Brekovice Podgrmeča, po svim standardima.

Avatar
Celicni
Postovi: 1571
Pridružen/a: 24 jul 2018, 13:23
Kontakt:

Re: NK Jedinstvo Bihać

Post Postao/la Celicni » 29 sep 2022, 12:25

Pozdrav bišćani izvinite na upadu ali vidim da ste u teškoj situaciji.
Prvo nemate potrebe gasiti klub, mi koji smo imali milione dugova sto prema poreznoj,sto prema igracima i ostalim pravnim licima itd. svakim danom smo sve bliže do potpunog oporavka i to bez pomoći grada,ponavljam bez pomoći grada 0 KM.Imamo gradonačelnika koji nije niti zeničanin a drugo zadržao je naše pare od iznajmljivanja poslovnih prostora na stadionu gdje čovjek krši ugovor i sada je žalosno što tražimo svoje preko suda što ćemo i naplatiti naravno jer ugovor je ugovor, a zauzvrat smo se odrekli svega onoga sto nas sljeduje kao ostale klubove u države gdje grad finansira klub itd.
Druga stvar što mi imamo a što drugi klubovi nemaju čak ni u regionu što je jako važna stavka u samome statutu kluba a to je funkcionisanje kluba,tj. Socios model demokratski izbori unutar kluba 1 član 1 glas za koji smo se isto borili 2 godine,te da bi isto istjerali hijene parazite kao sto ih vi imate sada jer je bio začarani krug unutar kluba gdje niste mogli uopste prići klubu.Dakle ja kao član kluba, sto svaka osoba moze postati,ima pravo glasa u skupštini,uslov da je punoljetna.Zatim imate uvid u finansijski izvjestaj koji vam se šalje putem maila tj. kvartalni izvjestaj gdje je koja marka utrošena.Ukoliko vam se ne sviđa nešto ili imate sumnju vi kao član kluba sazovete vandrednu sjednicu kluba.
Dakle prvo morate imati plan kako da vam klub funkcioniše kada istupite u kantonalnu ligu, jer mozete se oporavljati i opet da vam politika uđe u klub neko svog covjeka stavi i onda opet isto.Dakle vi kao navijaci morate da pritisak vrsite sto na gradonacelnika sto na lokalnu zajednicu tako sto ce te organizovati proteste, pozvati sve navijace Jedinstva na ulicu kao mi sto smo uradili gdje je 6 hiljada ljudi marširalo gradom prema stadionu.Kada vam hijene odu iz kluba,a otići će sami kada istupite u kanton,jer nemaju vise sta krasti, onda odmah mjenjajte statut kluba uvedite Socios model kao mi,jer klub ce biti u vasim rukama kada budete u kantonu ili ga samo mozete pustiti da se ugasi.Dakle moj vam je savjet da se vi organizujte predlozite prezentujte nas sistem tj. Socios model 1 član 1 glas.Jos jedan savjet da kontaktirate ili sjednete sa nasim momcima nasom upravom koja ce vam rado dati savjete sto se tice tog modela i gdje bi pola posla uradili, jer vi bi znali vec unaprijed sta vas ceka i kakav vam plan treba, dok smo se mi prvi put suocavali sa ovim, jos niko nema taj sistem funkcionisanja u regionu i to je to.Čekanje nekog investitora da upumpa pare u klub od toga nema nista mi smo sve to imali pa je ispalo jos gore,oprao pare jos 1 mil. duga ostavio.

GG3
Postovi: 2687
Pridružen/a: 30 okt 2021, 21:49
Kontakt:

Re: NK Jedinstvo Bihać

Post Postao/la GG3 » 29 sep 2022, 12:47

ASD je napisao/la:
29 sep 2022, 11:00
Iceplayer je napisao/la:
28 sep 2022, 12:07
harden je napisao/la:
28 sep 2022, 02:00

Pa ako se bude planski radilo nece biti, ova liga te samo unistava, preplacujes igrace a nemas svoje da igras s njima a da te ne trpa svak ko izadje na teren.

Preskupa liga, moras i sudije sam placati, sve je to trosak bespotreban klubu koji se treba stabilizirati u nizoj ligi i te pare utrositi u teren, akademiju itd
Ta priča bi imala smisla da imaš ljude koji će raditi svoj posao, ali budimo realni kad ispadnemo u niži rank ostat će isti ljudi u klubu kao i sad, njima će biti lakse prati novac jer će biti još manje interesovanje za Jedinstvo u nižoj ligi. Ovi ljudi su nesposobni uraditi bilo kakav pomak, tako svako ispadanje bi značilo doživotni opstanak u nižim ligama i Jedinstvo bi se svelo na Krajinu, Podgrmeč, Brekovicu itd...
Jedinstvo je godinama na nivou Brekovice Podgrmeča, po svim standardima.
Jedina razlika bila , sto je Jedinstvo dobivalo odredjenu svotu Novca od Grada.
Fakijevi Power Rangersi 🥁🥁

nebeskasila
Postovi: 2349
Pridružen/a: 07 maj 2014, 18:36
Kontakt:

Re: NK Jedinstvo Bihać

Post Postao/la nebeskasila » 29 sep 2022, 16:10

Celicni je napisao/la:
29 sep 2022, 12:25
Sve je to fino brate, i hvala na komentaru, kod nas se borilo za 1 clan 1 glas, fkt nez dokle je to doslo, ne sjecam se bas, sad od toga nema nista, 80 posto ljudi iz bihaca se odselilo, niko vise nije tu i nrma se ko boriti za to, bila je grupa navijaca koji su pratili to, trudili se ali nije islo, sad jednostavno nema ko.
Bas zbog toga su i unistili klub jer vise nikog ne zanima nista, kradu kako stignu.

Ispadanje u zadnju ligu bi nam pomoglo kqd bi tu bili pravi ljudi koji bi vodili sve bas kao i Celik, ali na ovaj nas nacin to vodi do gasenja kluba

Iceplayer
Postovi: 1354
Pridružen/a: 23 nov 2013, 21:21
Kontakt:

Re: NK Jedinstvo Bihać

Post Postao/la Iceplayer » 29 sep 2022, 17:07

1 clan 1 glas je bila inicijativa kod nas i prije Čelika, navijači su to gurali, bile su sjednice ali na kraju ništa grad nije htio da čuje. Danas nema niko da to gura, u Bihaću se ne štrajkuje za vitalna pitanja kamo li za klub.

Avatar
Celicni
Postovi: 1571
Pridružen/a: 24 jul 2018, 13:23
Kontakt:

Re: NK Jedinstvo Bihać

Post Postao/la Celicni » 29 sep 2022, 18:12

Iceplayer je napisao/la:
29 sep 2022, 17:07
1 clan 1 glas je bila inicijativa kod nas i prije Čelika, navijači su to gurali, bile su sjednice ali na kraju ništa grad nije htio da čuje. Danas nema niko da to gura, u Bihaću se ne štrajkuje za vitalna pitanja kamo li za klub.
Mi smo se borili od 2015 brate i 2 godine nismo dolazili na domaće utakmice.Znas li kako je to bilo gledati prazan stadion 2 godine, bojkotovali utakmice odrzali masovni protest i tek je 2017. usvojen statut pa se pokusalo sa nametnutim investitorom propali pokusaj prevarant turcin bio kao i gradonacelnik sadasnji ali statut je ostao.Ne znam kako vam navijačka skupina stoji, koliko vas ima ali da vas je 50 naraste to na 5000 kada krene da se priča o Jedinstvu u gradu,morate na pozitivu okrenuti sto vise da se priča da raja vidi da se mjenja nesto, ali nista vam ne znaci ispadanje u nizi rang i da proglasite stecaj ako nemate viziju i plan.
Pozz.

nebeskasila
Postovi: 2349
Pridružen/a: 07 maj 2014, 18:36
Kontakt:

Re: NK Jedinstvo Bihać

Post Postao/la nebeskasila » 29 sep 2022, 18:30

Lako je i do vizije i do plana, koliki je kanton, nema dobrog kluba, dosta tu djece ima sto znaju igrati, uz prave uslove, dovedi 2 3 stranca, i moze se igrati sa puno manjim troskovima, u klub se nije ulozilo marke vec 20 godina, stadion propada, teren, pomocni i nemamo, jednostavno klub propada vec 15 godina da se nije pomjerilo nista prema napred, lopovi i neznalci su tu, zakorijenili se i mislim da ih otjerati niko nece

Gradonacelnik je u pravu sto je okrenuo ledja Jedinstvu jer dosta je svake godine prolaziti isto, ali koliko je u pravu toliko je i kriv jer nije smaknuo te ljude koji unistavaju klub

Avatar
SoloControTutti
Postovi: 259
Pridružen/a: 10 mar 2021, 19:47
Kontakt:

Re: NK Jedinstvo Bihać

Post Postao/la SoloControTutti » 29 sep 2022, 19:33

Celicni druze, bio sam licno i jezgru ekipe koja je gurala socios model, organizovali smo proteste ne jednom nego vise puta, bruka ljudi po gradu, obavijesti putem interneta, preko glavnih kanala na TV-u sto se tice grada itd. sazvali skupstinu za sviju u gradu koji voli Jedinstvo, cak su i dosli hostapleri i jako dugo stmo to gurali takoder negdje tamo 2015-e smo to poceli. Niko nije htio da cuje nista, pola ih i nije razumjelos ta hocemo i zelimo a iznijeli smo sve na prospekt, bukvalno nacrtali ljudima sta zelimo, gradanima itd. Ovi u skupstini u klubu ali i u opcini nisu imali blage veze o tome, a druga stvar nisu ni htjeli jer su vidjeli da tu nema koristi, novca, krade itd. Sve je transparentno i po sablonu. Borili se dugo ali ne ide, to je takva bagra i marva da ih moze iz grada istjerati samo top.

Avatar
SoloControTutti
Postovi: 259
Pridružen/a: 10 mar 2021, 19:47
Kontakt:

Re: NK Jedinstvo Bihać

Post Postao/la SoloControTutti » 29 sep 2022, 19:35

Celicni druze, bio sam licno i jezgru ekipe koja je gurala socios model, organizovali smo proteste ne jednom nego vise puta, bruka ljudi po gradu, obavijesti putem interneta, preko glavnih kanala na TV-u sto se tice grada itd. sazvali skupstinu za sviju u gradu koji voli Jedinstvo, cak su i dosli hostapleri i jako dugo stmo to gurali takoder negdje tamo 2015-e smo to poceli. Niko nije htio da cuje nista, pola ih i nije razumjelos ta hocemo i zelimo a iznijeli smo sve na prospekt, bukvalno nacrtali ljudima sta zelimo, gradanima itd. Ovi u skupstini u klubu ali i u opcini nisu imali blage veze o tome, a druga stvar nisu ni htjeli jer su vidjeli da tu nema koristi, novca, krade itd. Sve je transparentno i po sablonu. Borili se dugo ali ne ide, to je takva bagra i marva da ih moze iz grada istjerati samo top.

P.S. Jedinstvo je u takvom blatu, mocvari i talogu da vam zbog toga govorim da zaljubljenici u nogomet, fanatici i navijaci bolje da organzuju novi klub koji ce samo biti fenix istoimenog Jedinstva koji ce se uzdici i funkcionisati kako treba ili ona druga ali malo vjerovatna opcija da neko tezak nekoliko desetina miliona i s velikim entuzijazmom kupi klub, a svi znamo da od toga nikad nece biti nista.

Iceplayer
Postovi: 1354
Pridružen/a: 23 nov 2013, 21:21
Kontakt:

Re: NK Jedinstvo Bihać

Post Postao/la Iceplayer » 29 sep 2022, 20:12

Ono što je žalosno je da Bihać voli dobar nogomet i kad smo zadnji na tabeli imamo posjetu u top 3 kluba u ovoj ligi. Mi da imamo ikakav rezultat svaku utakmicu tribine bi bile pune...

nebeskasila
Postovi: 2349
Pridružen/a: 07 maj 2014, 18:36
Kontakt:

Re: NK Jedinstvo Bihać

Post Postao/la nebeskasila » 07 okt 2022, 19:22

Ima li sta novo

Avatar
harden
Postovi: 23226
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: NK Jedinstvo Bihać

Post Postao/la harden » 08 okt 2022, 17:41

Bio danas na utakmici nakon dugo vremena ... ne znam skoro nijednog igraca, al ne cine se toliko losi ybt, ovo danas je super bilo. Tehnicki super igraci za ovu ligu, jedino stoperi losi stvarno, ne znaju nista sudeci po ovoj utakmici. Rudar se mogao dobiti sa 5-6 razlike lagano
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Arrigosacchi
Postovi: 9
Pridružen/a: 12 sep 2022, 23:07
Kontakt:

Re: NK Jedinstvo Bihać

Post Postao/la Arrigosacchi » 08 okt 2022, 18:52

Ajde majstore ne kenjaj, zadnja linija 1 go u zadnje tri tekme. Kako drugacije trebaju da igraju na ovakvom terenu, bio i odgledao cijelu. Dosta smo mi igrali a drugi bodove uzimali. Odlicni obojica danas nazad, brada je cak i asistenciju imao, na drugom je mogao i penal svirati prema naprijed. Koliko je zadnja linija Rudara danas primila? Dzafic se danas nije vidio a uvijek nam je probleme kuci pravio. Bitno je da smo golove konacno dali, i odmah manje nervoze danas. Odlicna igra danas, Rudar nista nije napravio, solidna je ovo ekipa s obzirom na bodove.

Avatar
harden
Postovi: 23226
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: NK Jedinstvo Bihać

Post Postao/la harden » 08 okt 2022, 19:10

Arrigosacchi je napisao/la:
08 okt 2022, 18:52
Ajde majstore ne kenjaj, zadnja linija 1 go u zadnje tri tekme. Kako drugacije trebaju da igraju na ovakvom terenu, bio i odgledao cijelu. Dosta smo mi igrali a drugi bodove uzimali. Odlicni obojica danas nazad, brada je cak i asistenciju imao, na drugom je mogao i penal svirati prema naprijed. Koliko je zadnja linija Rudara danas primila? Dzafic se danas nije vidio a uvijek nam je probleme kuci pravio. Bitno je da smo golove konacno dali, i odmah manje nervoze danas. Odlicna igra danas, Rudar nista nije napravio, solidna je ovo ekipa s obzirom na bodove.
Pobjegli im igraci 5 puta, ne znaju markirati igraca kamoli sta vise. Korner nijedan nisu odbranili kako treba...

I nije bio ofsajd ono sto je svirao u drugom poluvremenu za Rudar, lijevi stoper je ostao u liniji, al svakako zasluzena pobjeda Jedinstva
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Arrigosacchi
Postovi: 9
Pridružen/a: 12 sep 2022, 23:07
Kontakt:

Re: NK Jedinstvo Bihać

Post Postao/la Arrigosacchi » 08 okt 2022, 19:26

Vidim sto ne znaju, a ko je tacno pobjego danas ako mogu znati? Svirane ofsajde ne racunam, neka bjeze iza zadnje linije. A za kornere se apsulutno slazem, duge i nicije lopte su sve nase bile, ali u drugom poluvremenu 8 igraca vratimo nazad na prekidu i opet Rudar 3 puta skace. Bitno je da nisu picke a prekide ce Beganovic posloziti vremenom, i sam je defanzivac bio. Osim kornera iz igre nista proigrali nisu, a mi smo danas mogli i vise od 3 dati, ali hajde. Bitno je da je ocepilo ovo malo.

Iceplayer
Postovi: 1354
Pridružen/a: 23 nov 2013, 21:21
Kontakt:

Re: NK Jedinstvo Bihać

Post Postao/la Iceplayer » 08 okt 2022, 20:46

Odlična partija danas, kao da su drugi igrači istrčali iz svlačione... Rudar može biti sretan što je izgubio samo 2 razlike :bih:

Odgovori

Natrag na “Prva liga FBiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: VivaLaStella i 5 gostiju.