NK Jedinstvo Bihać

Moderator/ica: GracanicaAA

Avatar
F.G.R. HARMANI
Postovi: 558
Pridružen/a: 12 jan 2009, 21:43
Kontakt:

NK Jedinstvo Bihać

Post Postao/la F.G.R. HARMANI » 22 jan 2009, 15:59

Nogometni klub Jedinstvo iz Bihaća je sigurno jedan od najstarijih klubova u Bosni i Hercegovini. Formirano je jos davne 1919. godine.

Nagrada za dobre igre dolazi 1999. godine kada igraci Jedinstva po prvi put izlaze na evropsku scenu. Kao predstavnik Bosne i Hercegovine Jedinstvo nastupa u Intertoto kupu. Historijski dan je bio 19. juni 1999. godine kada se na preuređenom stadionu Podno borića odigrava prva zvanična međunarodna utakmica a protivnik Jedinstvu u 1. kolu Intertoto kupa bila je ekipa Gi Gotu s Farskih ostrva. Pred 10000 gledalaca u rpvom susretu Jedinstvo je pobjedilo goste rezultatom 3:0. Osim što je ovo bio rvi susret Jedinstva na euro sceni on nosi još neke historijske detalje. Selam Tulić koji je u toj utakmici postigap prvi pogodak je ujedno prvi pogodak nekog bosanskohercegovačkog igrača u euro kupovima od osamostaljenja Bosne i Hercegovine, a nakon uzvratnog susreta na Farskim ostrvima Jedinstvo je prvi BiH klub koji se uspio plasirati u drugio kolo nekog evropskog takmicenja po osamostaljenju Bosne i Hercegovine

SILA NEBESKA (SN 96)
Historija navijacke grupe Sila nebeska vezana je za poslijeratno razdoblje medjutim to ne znaci da Nogometni klub Jedinstvo nisu pratili vjerni navijaci i u prijeratnom razdoblju u nastupima u Drugoj saveznoj ligi ex Jugoslavije zatim medjurepublickoj i republickoj ligi BiH u kojima se je Nogometni klub Jedinstvo takmicio. Pod nazivom Sioux bili su poznati sirom tadasnje Jugoslavije,od Karlovca,Zagreba,Sibenika,Ljubljane do Borova,Sarajeva i drugih gradova Jugoslavije na kojima su pratili svoj voljeni klub.Iako su bili navijaci Jedinstva podrsku su davali i ostalim bihackim sportovima a prvenstveno odbojkasima Bihaca koji su tada bili u Prvoj saveznoj ligi u konkurenciji jakih klubova poput Bosne,Partizana,Crvene zvezde,Mladost Montera i drugih.Dolaskom rata na podrucje Bosne i Hercegovine sve aktivnosti na sportskim terenima su zamrle pa tako i navijacka desavanja tako da se ova navijacka grupa ugasila.

Nakon zavrsetka rata Nogometni klub Jedinstvo se ukljucilo u takmicenje Premijer lige BiH a samim njegovim vracanjem na sportska borilista na stadion su se poceli vracati i navijaci.Razvoj navijacke grupe tekao je usporeno,polako kao i sve ostalo u poslijeratnoj BiH a pravu ulogu ova navijacka grupa dobiva 1997 godine kada u Bihacu biva odrzano Drzavno prvenstvo u malom nogometu na kojem je nastupilo 8 ekipa iz citave BiH medju kojima i Malonogometni klub «502 Viteska» za koji su nastupili tadasnji prvotimci Jedinstva.Navijaci Jedinstva su a tom prvenstvu imali zapazenu ulogu i veliki zadatak pomoci nogometasima 502. viteske da osvoje ovo prvenstvo sto im je poslo za nogom.502. je postala drzavni prvak a navijacu u tom uspjehu su imali velikog udjela.

Nakon tog prvenstva odliuceno je da se pocne s kvalitetnim organizovanjem navijacke grupe i njenim kvalitetnim ustrojem pa je iz tih razloga u Vijecnici Opcine Bihac odrzana Osnivacka skupstina udruzenja navijaca Jedinstva koje je na toj skupstini dobila i svoje ime kao i Vodju odnosno predsjenika udruzenja.Navijacka grupa je dobila naziv sila nebeska po pjesmi bihacke grupe Rondo «U boj u boj za narod svoj,mi smo Sila nebeska 5.Korpus Armije BiH» posvecene pripadnicima slavnog 5.Korpusa,a za vodju navijaca je izabran Abid Topic.

Od tog trenutka Sila nebeska pruza nesebicnu podrsku svim sportistima grada Bihaca kako Nogometnom klubu Jedinstvo tako i odbojkasima Bihaca,kosarkasima, rukometasima,... Svoj doprinos Sila nebeska nemjerljivo daje u osvajanju tri titule prvaka BiH odbojkasa Bihaca kao i u njegovim nastupima u Evropskoj ligi prvaka za odbojkase.

Svoje prvo gostovanje Sila nebeska pravi u Zenici na utakmici protiv tadasnjeg premijerligasa Zenice kada je na stadionu Bilino polje Jedinstvo bodrilo oko 250 navijaca koji su s cetiri autobusa i privatnim automobilima dosli u Zenicu da pomognu klubu u borbi za vazne bodove.Nakon Zenice uslijedilo je i drugo gostovanje u zivinicama gdje je klub bodrilo oko 100 navijaca u utakmici protiv rine iz Zvornika.

Svoj pravi procvat Sila nebeska dozivljava u nastupima Jedinstva u Intertoto kupu protiv predstavnika Farskih ostrva i Rumunije kad u obje domace utakmice zcno bodre svoj kluba a nekolicina Sile nebeske se je naslo i na gostujucoj utakmici u rumuniji.Na nastupima u Intertoto kupu navijaci Sile nebeske izmedju ostalih navijackih rekvizita koriste i veliku crveno bijelu zastavu koja je prekrivala polovinu apadne tribine stadiona Podno Borica.

Sila nebeska daje nemjerljiv doprinos sampionskoj tituli Jedinstva u sezoni 1999/00 kad na svim utakmicama daje nesebicnu podrsku klubu a treba svakako izdvojiti gostovanje Sile nebeske u susjednom Cazinu u krajskom derbiju kada je na stadionu Krajine Jedinstvpo bodrilo oko 2000 pripadnika Sile nebeske.Kako i i u Premijer ligi Sila nebeska dozivljava pravu ekspanziju u Play offu sezone 1999/00 kada Jedinstvo bodri i kod kuce i na strani pa je tako na gostujucim utakmicama u Citluku protiv ekipe Brotnja Jedinstvo pratilo oko 500 pripadnika Sile nebeske a takodje i u Kaknju na utakmici protiv Rudara,dok je na Kosevu protiv Sarajeva Jedinstvo bodrilo skoro 1000 pripadnika Sile nebeske.

Medjutim nakon Play off doslo je do pada igre Jedinstva a samim tim dodslo je i do slabljenja interesa navijaca tako dase je i Sila nebeska na neki nacin prestala sa svojim djelovanjem.Jedinstvo je ispalo iz Premijer lige a samim time i Sila nebeska je isceznula s tribina. Dvije sezone koliko se Jedinstvo takmicilo u nizem rangu postajali su samo sporadicni pokusaji da se Sila nebeska vrati an tribine medjurtim tek u zadnjoj sezoni (2004/05) kad Jedinstvo osvojenim prvim mjestom u prvoj ligi F BiH vraca u Premijer ligu pocelo je budjenje Sile nebeske.Neke mladje snage i novi ljudi poceli su s organizacijom Sile nebeske koja svoj pravi procvat dozivljava u sanskom mostu gdje se odigravala kljucna utakmica za ulazak u Premijer ligu. Na ovom gostovanju Jedinstvo prati oko 1000 navijaca.

Sila nebeska nije ostala upamcena samo po pomoci bihackim sportasima vec i po podrsci nacionalnim selekcijama Bosne i Hercegovine pa se tako Sila nebeska nasla na svim utakmicama nogometne reprezentacije BiH na domacim utakmicama ali i na gostujucoj utakmici drzavne reprezentacije u zagrebu protiv domace repreezentacije Hrvatske gdje reprezentaciju bodri medju ostalim navijacima i 100-tinjak pripadnika Sile nebeske.Fantasticnu atmosferu Sila nebeska pravi u utakmicama kosarkaske reprezentacije Bosne i ercegovine u Bihacu protiv reprezentacija Makedonije i Svedske za sto je Sila nebeska dobila i priznanje Kosarkaskog saveza Bosne i Hercegovine.
Zadnja izmjena: F.G.R. HARMANI, dana/u 27 jan 2010, 15:28, ukupno mijenjano 2 puta.
MENI MOJE, A VAMA VASE

Avatar
F.G.R. HARMANI
Postovi: 558
Pridružen/a: 12 jan 2009, 21:43
Kontakt:

Re: N.K Jedinstvo Bihac- SN96

Post Postao/la F.G.R. HARMANI » 22 jan 2009, 18:55

hajmo biscani braco moja...

kad ne bude vise mene
nategnite zlatne strune
nek se nasa pjesma cuje
pored nase rijeke Une

u Bihacu rodnom gradu mi smo svoju mladost proveli

HARMANI STREET HOOLIGANS SN 96
MENI MOJE, A VAMA VASE

seldo
Postovi: 156
Pridružen/a: 27 okt 2008, 20:32
Kontakt:

Re: N.K Jedinstvo Bihac- SN96

Post Postao/la seldo » 23 jan 2009, 01:25

F.G.R. HARMANI je napisao/la:hajmo biscani braco moja...

kad ne bude vise mene
nategnite zlatne strune
nek se nasa pjesma cuje
pored nase rijeke Une

u Bihacu rodnom gradu mi smo svoju mladost proveli

HARMANI STREET HOOLIGANS SN 96
Nemoj mi ovi bezze pjesama !!!
VB89

Avatar
HARIS XXL
Postovi: 386
Pridružen/a: 14 jan 2009, 11:16
Lokacija: Zeljo City
Kontakt:

Re: N.K Jedinstvo Bihac- SN96

Post Postao/la HARIS XXL » 25 jan 2009, 16:39

F.G.R. HARMANI je napisao/la:ovo je post o NK JEDINSTVO iz Bihaca i njihovoj navijackoj skupini SN 96 koja u posljednjih nekoliko godina dozivljava ekspanziju i polako se uvrstava medju kvalitetnije navijace u BiH po brojnosti, koreografijama, gostovanjima, organizaciji... ovog ljeta je isla podgrupa na Poljud na utakmicu Hajduk-Deportivo, a zabiljezili smo i suradnju sa Torcidom. Usli smo u nominaciju za najbolju navijacku skupinu po izboru ovog portala, sto je znacajan napredak, ali nas je sve iz stroja izbacilo nenadano i sokantno ispadanje u drugu ligu,kome se niko u gradu na Uni nije nadao. Svi se nadamo EKSPRESNOM ulasku u drustvo najboljih gdje je klubu ,koji je ponos cijele Krajine, i mjesto, jer KRAJINA I KRAJISNICI TO ZASLUZUJU

slobodno upucujte komentare i kritike na nas racun, ali vas molim bez suvisnih uvreda i provokacija. Takvi nisu dobrodosli na ovaj post. Zelim da kvalitetne diskusije budu uzrok boljeg razumijevanja medju ljubiteljima sporta, sto i jeste njegov cilj.
Boze sacuvaj..... :roll:
ZELJEZNICAR LJUBAVI MOJA !

Avatar
F.G.R. HARMANI
Postovi: 558
Pridružen/a: 12 jan 2009, 21:43
Kontakt:

Re: N.K Jedinstvo Bihac- SN96

Post Postao/la F.G.R. HARMANI » 25 jan 2009, 20:02

HARIS XXL je napisao/la:
F.G.R. HARMANI je napisao/la:ovo je post o NK JEDINSTVO iz Bihaca i njihovoj navijackoj skupini SN 96 koja u posljednjih nekoliko godina dozivljava ekspanziju i polako se uvrstava medju kvalitetnije navijace u BiH po brojnosti, koreografijama, gostovanjima, organizaciji... ovog ljeta je isla podgrupa na Poljud na utakmicu Hajduk-Deportivo, a zabiljezili smo i suradnju sa Torcidom. Usli smo u nominaciju za najbolju navijacku skupinu po izboru ovog portala, sto je znacajan napredak, ali nas je sve iz stroja izbacilo nenadano i sokantno ispadanje u drugu ligu,kome se niko u gradu na Uni nije nadao. Svi se nadamo EKSPRESNOM ulasku u drustvo najboljih gdje je klubu ,koji je ponos cijele Krajine, i mjesto, jer KRAJINA I KRAJISNICI TO ZASLUZUJU

slobodno upucujte komentare i kritike na nas racun, ali vas molim bez suvisnih uvreda i provokacija. Takvi nisu dobrodosli na ovaj post. Zelim da kvalitetne diskusije budu uzrok boljeg razumijevanja medju ljubiteljima sporta, sto i jeste njegov cilj.
Boze sacuvaj..... :roll:
sta ces jarane mi smo tamo na ZAPADU, i mi napredujemo. Znam da vas u Sarajevu boli, ali sta vam ja mogu.
MENI MOJE, A VAMA VASE

Avatar
RiNo
Postovi: 5680
Pridružen/a: 09 jan 2009, 21:16
Kontakt:

Re: N.K Jedinstvo Bihac- SN96

Post Postao/la RiNo » 25 jan 2009, 21:58

jesu li pocele pripreme jedinstva, cuo sam da alispahic nece vise da bude trener i da citava ekipa strajkuje :lol:
nema nas nigdje :D
100% sportski i krajnje opušten potpis

Avatar
F.G.R. HARMANI
Postovi: 558
Pridružen/a: 12 jan 2009, 21:43
Kontakt:

Re: N.K Jedinstvo Bihac- SN96

Post Postao/la F.G.R. HARMANI » 26 jan 2009, 00:32

RiNo je napisao/la:jesu li pocele pripreme jedinstva, cuo sam da alispahic nece vise da bude trener i da citava ekipa strajkuje :lol:
nema nas nigdje :D
Nema veze. Sada kada Hamdija Lipovaca potpise projekat sa Kuvajcanima, za izgradnju naselja Novi Bihac, tu ce otkupiti i stadion i Jedinstvo... sve zajedno. Samo polako, radovaces se jos malo...


BIHAC I JA SMO KO RODJENA BRACA, ILI JOS BOLJE MI SMO JEDNO
MENI MOJE, A VAMA VASE

Avatar
ultras
Postovi: 117
Pridružen/a: 31 avg 2008, 01:28
Lokacija: Tribina
Kontakt:

Re: N.K Jedinstvo Bihac- SN96

Post Postao/la ultras » 26 jan 2009, 01:38

A vi ste ultra grupa?Nemoj ni ti vrijedjati druge pa ni tebe nece
prijatelju negdje si spomenuo vi u Sa,pa et da te napomenem
da nije ok razumiju se navijaci iz kojeg god su grada,svi imamo iste ili slicne
probleme.Meni se svidja vas kop i morate jos poraditi na brojnosti i istrebljivanju
nenavijaca,zao mi je sto ste ispali iz Pl al vodite bitku kao da ste u premier.
Pa da jednog dana po ultra kodeksu svi bodrimo nasu repku.
ultra nije od danas do sutra ultra je vječno

Avatar
RiNo
Postovi: 5680
Pridružen/a: 09 jan 2009, 21:16
Kontakt:

Re: N.K Jedinstvo Bihac- SN96

Post Postao/la RiNo » 26 jan 2009, 02:53

F.G.R. HARMANI je napisao/la:
RiNo je napisao/la:jesu li pocele pripreme jedinstva, cuo sam da alispahic nece vise da bude trener i da citava ekipa strajkuje :lol:
nema nas nigdje :D
Nema veze. Sada kada Hamdija Lipovaca potpise projekat sa Kuvajcanima, za izgradnju naselja Novi Bihac, tu ce otkupiti i stadion i Jedinstvo... sve zajedno. Samo polako, radovaces se jos malo...


BIHAC I JA SMO KO RODJENA BRACA, ILI JOS BOLJE MI SMO JEDNO
a ima do toga jos nekoliko godina...
ali valjda ce biti bolje ;)
100% sportski i krajnje opušten potpis

Avatar
F.G.R. HARMANI
Postovi: 558
Pridružen/a: 12 jan 2009, 21:43
Kontakt:

Re: N.K Jedinstvo Bihac- SN96

Post Postao/la F.G.R. HARMANI » 26 jan 2009, 13:16

ultras je napisao/la:A vi ste ultra grupa?Nemoj ni ti vrijedjati druge pa ni tebe nece
prijatelju negdje si spomenuo vi u Sa,pa et da te napomenem
da nije ok razumiju se navijaci iz kojeg god su grada,svi imamo iste ili slicne
probleme.Meni se svidja vas kop i morate jos poraditi na brojnosti i istrebljivanju
nenavijaca,zao mi je sto ste ispali iz Pl al vodite bitku kao da ste u premier.
Pa da jednog dana po ultra kodeksu svi bodrimo nasu repku.
Ja apsolutno dijelim s tobom ovo tvoje misljenje. Ja ovdje nemam namjeru vrijedjati nikoga, a najmanje glavni grad. Medjutim tipovi,ili bolje receno primitivci kao haris XXL, unistavaju ugled Sarajeva, pa se stice dojam da vas vise niko ne voli. Dovoljno je pogledati njegove komentare na drugim temama.
MENI MOJE, A VAMA VASE

Avatar
HARIS XXL
Postovi: 386
Pridružen/a: 14 jan 2009, 11:16
Lokacija: Zeljo City
Kontakt:

Re: N.K Jedinstvo Bihac- SN96

Post Postao/la HARIS XXL » 26 jan 2009, 15:33

F.G.R. HARMANI je napisao/la:
HARIS XXL je napisao/la:
F.G.R. HARMANI je napisao/la:ovo je post o NK JEDINSTVO iz Bihaca i njihovoj navijackoj skupini SN 96 koja u posljednjih nekoliko godina dozivljava ekspanziju i polako se uvrstava medju kvalitetnije navijace u BiH po brojnosti, koreografijama, gostovanjima, organizaciji... ovog ljeta je isla podgrupa na Poljud na utakmicu Hajduk-Deportivo, a zabiljezili smo i suradnju sa Torcidom. Usli smo u nominaciju za najbolju navijacku skupinu po izboru ovog portala, sto je znacajan napredak, ali nas je sve iz stroja izbacilo nenadano i sokantno ispadanje u drugu ligu,kome se niko u gradu na Uni nije nadao. Svi se nadamo EKSPRESNOM ulasku u drustvo najboljih gdje je klubu ,koji je ponos cijele Krajine, i mjesto, jer KRAJINA I KRAJISNICI TO ZASLUZUJU

slobodno upucujte komentare i kritike na nas racun, ali vas molim bez suvisnih uvreda i provokacija. Takvi nisu dobrodosli na ovaj post. Zelim da kvalitetne diskusije budu uzrok boljeg razumijevanja medju ljubiteljima sporta, sto i jeste njegov cilj.
Boze sacuvaj..... :roll:
sta ces jarane mi smo tamo na ZAPADU, i mi napredujemo. Znam da vas u Sarajevu boli, ali sta vam ja mogu.
smijesno...nas "boli" sto vas bude 30-tak u kopu i sto idete na hajdukove utakmice da kupite fazone od tc-a....hahaha nemoj molim te vise :lol:
ZELJEZNICAR LJUBAVI MOJA !

Avatar
F.G.R. HARMANI
Postovi: 558
Pridružen/a: 12 jan 2009, 21:43
Kontakt:

Re: N.K Jedinstvo Bihac- SN96

Post Postao/la F.G.R. HARMANI » 26 jan 2009, 20:41

ja sam napomenuo da je ovo post za kulturne gradjane BiH.
MENI MOJE, A VAMA VASE

Avatar
Butmiran
Postovi: 795
Pridružen/a: 13 sep 2008, 11:42
Kontakt:

Re: N.K Jedinstvo Bihac- SN96

Post Postao/la Butmiran » 27 jan 2009, 11:22

slika

Jedna od rijetkih grupa koja je obiljezila dan drzavnosti BiH.
Svijet kada ruši se grade nisi sam, uvijek uz tebe sam ja spreman život da ti dam!


R.I.P. VEDRAN PULJIĆ

Avatar
F.G.R. HARMANI
Postovi: 558
Pridružen/a: 12 jan 2009, 21:43
Kontakt:

Re: N.K Jedinstvo Bihac- SN96

Post Postao/la F.G.R. HARMANI » 27 jan 2009, 20:22

Butmiran je napisao/la:slika

Jedna od rijetkih grupa koja je obiljezila dan drzavnosti BiH.
Nije jedna od rijetkih, NEGO PRVA I JEDINA

Pitar... hvala za ovo, Boga mi...
MENI MOJE, A VAMA VASE

Avatar
High
Postovi: 19698
Pridružen/a: 27 jun 2008, 17:25
Lokacija: Сɖϸɖѣє□о

Re: N.K Jedinstvo Bihac- SN96

Post Postao/la High » 27 jan 2009, 20:26

Drag mi je Bihać i Jedinstvo. Zaslužujete mjesto u Premijer ligi, sigurno.
Zadnja izmjena: High, dana/u 01 maj 2013, 18:54, ukupno mijenjano 1 put.
Ako u selo dođe bog kog seljaci nisu na vlastitim kolima dovukli, oguliće ga i pojesti mu džigericu i meso i oglodati kosti. A njegove crvene krpe razapeće na slavolucima.

Avatar
F.G.R. HARMANI
Postovi: 558
Pridružen/a: 12 jan 2009, 21:43
Kontakt:

Re: N.K Jedinstvo Bihac- SN96

Post Postao/la F.G.R. HARMANI » 27 jan 2009, 20:35

MoDern je napisao/la:Uvijek sam mislio da ste veoma simpaticna skupina,pogotovo poslije one tekme u Bihacu prosle godine :lol:
Na koju tekmu mislis?
MENI MOJE, A VAMA VASE

Avatar
High
Postovi: 19698
Pridružen/a: 27 jun 2008, 17:25
Lokacija: Сɖϸɖѣє□о

Re: N.K Jedinstvo Bihac- SN96

Post Postao/la High » 27 jan 2009, 20:46

Sigurno na onu nedavno.
Zadnja izmjena: High, dana/u 01 maj 2013, 18:54, ukupno mijenjano 1 put.
Ako u selo dođe bog kog seljaci nisu na vlastitim kolima dovukli, oguliće ga i pojesti mu džigericu i meso i oglodati kosti. A njegove crvene krpe razapeće na slavolucima.

Avatar
F.G.R. HARMANI
Postovi: 558
Pridružen/a: 12 jan 2009, 21:43
Kontakt:

Re: N.K Jedinstvo Bihac- SN96

Post Postao/la F.G.R. HARMANI » 27 jan 2009, 21:10

MoDern je napisao/la:
F.G.R. HARMANI je napisao/la:
MoDern je napisao/la:Uvijek sam mislio da ste veoma simpaticna skupina,pogotovo poslije one tekme u Bihacu prosle godine :lol:
Na koju tekmu mislis?
Ma zadnja tekma izmedju Sarajeva i Jedinstva..
Savez napolje?
aha sjecam se.

HZ: savez ! ! !

SN: napolje ! ! !

mislis na to?
MENI MOJE, A VAMA VASE

Avatar
ultras
Postovi: 117
Pridružen/a: 31 avg 2008, 01:28
Lokacija: Tribina
Kontakt:

Re: N.K Jedinstvo Bihac- SN96

Post Postao/la ultras » 28 jan 2009, 00:28

F.G.R. HARMANI je napisao/la:
Butmiran je napisao/la:slika

Jedna od rijetkih grupa koja je obiljezila dan drzavnosti BiH.
Nije jedna od rijetkih, NEGO PRVA I JEDINA

Pitar... hvala za ovo, Boga mi...
ne pricaj ako ne znas bolje se raspitaj,jeste jedna od dvije koja je uradila nesta za dan drzavnosti
ultra nije od danas do sutra ultra je vječno

Avatar
High
Postovi: 19698
Pridružen/a: 27 jun 2008, 17:25
Lokacija: Сɖϸɖѣє□о

Re: N.K Jedinstvo Bihac- SN96

Post Postao/la High » 28 jan 2009, 11:25

Nisu jedini, ali opet je potez za svaku pohvalu.
Zadnja izmjena: High, dana/u 01 maj 2013, 18:55, ukupno mijenjano 1 put.
Ako u selo dođe bog kog seljaci nisu na vlastitim kolima dovukli, oguliće ga i pojesti mu džigericu i meso i oglodati kosti. A njegove crvene krpe razapeće na slavolucima.

Odgovori

Natrag na “Prva liga FBiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.