NK Travnik

Moderator/ica: GracanicaAA

trle501
Postovi: 125
Pridružen/a: 22 feb 2009, 21:53
Kontakt:

NK Travnik

Post Postao/la trle501 » 22 feb 2009, 21:56

Za sve one koji vole ovaj klub
Travnik Gerila Bog i Batina....Neka zivi Bosna nasa drzava

Avatar
ultras
Postovi: 117
Pridružen/a: 31 avg 2008, 01:28
Lokacija: Tribina
Kontakt:

Re: NK Travnik

Post Postao/la ultras » 23 feb 2009, 00:24

Mogao si nam sta i napisati vezano za svoj klub.
ultra nije od danas do sutra ultra je vječno

trle501
Postovi: 125
Pridružen/a: 22 feb 2009, 21:53
Kontakt:

Re: NK Travnik

Post Postao/la trle501 » 23 feb 2009, 00:28

KAD VEC INSISTIRAS::::::::::::::

Nogometni klub "Travnik", Travnik. Osnovan 1922. godine. Takmiči se u Premijer ligi BiH. Njegov matični stadion je Pirota koji se nalazi nadomak centra grada. To je ustvari sportsko-rekreacioni centar koji je ostao nezavršen usljed rata. Inače, NK "Travnik", prije rata takmičio se u 2.ligi bivše Jugoslavije. Ipak,svoj najveći uspjeh ostvario je poslije rata plasmanom u 1.ligu BiH,a kasnije i u premijer ligu Bosne i Hercegovine. U klubu rade i sa mlađim kategorijama,pa su tako neki od nogometaša igrali i za reprezentativne selekcije,a Velimir Dolić i Suvad Grabus bili su članovi mlade reprezentacije(U21) Bosne i Hercegovine. Sezonu 2004./2005. završili su na visokom 5. mjestu premijerligaške tablice,i time ostvarili plasman u Intertoto kup. Ipak,to ih je zaobišlo,jer nisu dobili licencu od UEFA-e za igranje međunarodnih utakmica.
U Travniku se počeo igrati nogomet i prije 1. svjetskog rata, kada su postojala dva nogometna tima: čaršijski i gimnazijski. Tek 1920. godine osnovan je nogometni klub "Bojna", ali se nije mogao registrovati iz razloga nepostojanja nogometnog saveza. Klub je nastao spajanjem čaršijskog i gimnazijskog tima zahvaljujući nogometnim entuzijastima Jozi Zecu i Zvonimiru Sajki.
Nešto kasnije osnovani su i novi klubovi: Soko, Orao, JäK, Sinđelić, Plamen i 1893. godine klub Sloga, čiji je najveći uspjeh bio pobjeda na "Turniru provincijskih klubova Bosne i Hercegovine".
Drugi svjetski rat je prekinuo kontinuitet igranja nogometa iako su se u Travniku povremeno odigravale utakmice, o kojima je pisao travnički list "Hrvatsko ognjište". Nakon konačnog oslobođenja Travnika u drugom mjesecu 1945. godine, odigrana je i prva utakmica na igralištu ispred kasarne između selekcija Travničana i vojnika iz Garnizona, među kojima su bili i neki budući politički i sportski funkcioneri. Igrači su igrali u dresovima skrojenim od padobranskog platna i ragbi dresovima dobijenim od humanitarne pomoći. Nakon ove odigrale su se brojne prijateljske utakmice na kojima su nastupali Niko Mihaljević, Slavko Kaurin-Pola, Stipo Bilan, Šerif Burzović-Zvjezdica, Hamdija Sinanović i drugi.
20.08.1945. osnovan je ponovo nogometni klub "Bratstvo", Čiji je prvi predsjednik bio Salih Simičić a u upravi kluba bili su angažovani i mnogi prijeratni entuzijasti poput Mehmeda Terzića -Hodže (djeda Adnana Terzića čiji je otac igrao u Bratstvu), Ive Beljana, Sabahudina Teskeredžića, Josipa Zeca, Slavka Kaurina, Rizaha Krehića i Saliha Bećiragića. Najveći uspjeh Bratstva je bio plasman u drugu ligu "Zapad", 1966. godine.
U Traniku su svoju karijeru započeli i mnogi poznati nogometaši kao što su Miroslav Blažević-Ćiro, Alojz Renić-Losko, Ranko Planinčić-Baba, Enver Hadžiabdić-Eki, Ezher Hadžiabdić-Ezo, Milorad Lazović-Mišo, Bećir Caco i mnogi drugi.
U okviru kluba postoje : pioniri , kadeti , juniori , seniori . Travnik ima i ženski nogometni klub ŽNK "Travnik" koji nastupa u ženskoj nogometnoj ligi BiH kao i školu nogometa "Bubamara" za najmladje travničane koji su od osnivanja članovi omladinskog pogona FC Inter iz Italije.
Travnik Gerila Bog i Batina....Neka zivi Bosna nasa drzava

Avatar
ultras
Postovi: 117
Pridružen/a: 31 avg 2008, 01:28
Lokacija: Tribina
Kontakt:

Re: NK Travnik

Post Postao/la ultras » 23 feb 2009, 00:46


Lizanje sa robijasima
ultra nije od danas do sutra ultra je vječno

trle501
Postovi: 125
Pridružen/a: 22 feb 2009, 21:53
Kontakt:

Re: NK Travnik

Post Postao/la trle501 » 23 feb 2009, 00:52

Iskreno da ti kazem sto se tice odnosa sa Robijasima malo se to poremetilo i nije vise kako je bilo
Ali smatram da se ipak komsiluk ne smije zaboravljati i treba se podrzavati
Travnik Gerila Bog i Batina....Neka zivi Bosna nasa drzava

Avatar
ultras
Postovi: 117
Pridružen/a: 31 avg 2008, 01:28
Lokacija: Tribina
Kontakt:

Re: NK Travnik

Post Postao/la ultras » 23 feb 2009, 01:05

Pojasni nam malo taj komsijski odnos.
ultra nije od danas do sutra ultra je vječno

trle501
Postovi: 125
Pridružen/a: 22 feb 2009, 21:53
Kontakt:

Re: NK Travnik

Post Postao/la trle501 » 23 feb 2009, 15:04

Sta se tu ima pojasnjavati..............mi volimo njih oni vole nas...........mi pomazemo njima oni pomazu nama
Travnik Gerila Bog i Batina....Neka zivi Bosna nasa drzava

Avatar
travnik
Postovi: 421
Pridružen/a: 16 okt 2008, 19:29
Kontakt:

Re: NK Travnik

Post Postao/la travnik » 01 mar 2009, 19:50

NK Travnik

DOSLI: Fedja Dudic (Zeljeznicar), Ekrem Bradaric (Natron, Maglaj), Muamer Svraka (Zeljeznicar), Bojan Vuklisevic (Ceska), Asmir Muminovic (Kosovo).

OTISLI: Kenan Nemeljakovic (Celik), Sanid Mujakic (Laktasi), Haris Heco (raskid ugovora).

Avatar
Stone Island
Postovi: 2814
Pridružen/a: 24 feb 2009, 19:14
Kontakt:

Re: NK Travnik

Post Postao/la Stone Island » 01 mar 2009, 19:54

Ispadate ! žao mi je ali tako je :roll:

Avatar
ultras
Postovi: 117
Pridružen/a: 31 avg 2008, 01:28
Lokacija: Tribina
Kontakt:

Re: NK Travnik

Post Postao/la ultras » 01 mar 2009, 20:57

Stone Island je napisao/la:Ispadate ! žao mi je ali tako je :roll:
Polusezona je tek pocela i ima jos mnogo da se igra,a ako se
ne varam Velez ide u goste Travniku,tako da jos nista nije gotovo.
ultra nije od danas do sutra ultra je vječno

Avatar
Stone Island
Postovi: 2814
Pridružen/a: 24 feb 2009, 19:14
Kontakt:

Re: NK Travnik

Post Postao/la Stone Island » 01 mar 2009, 21:01

ultras je napisao/la:
Stone Island je napisao/la:Ispadate ! žao mi je ali tako je :roll:
Polusezona je tek pocela i ima jos mnogo da se igra,a ako se
ne varam Velez ide u goste Travniku,tako da jos nista nije gotovo.
Ma Velež ti ostaje,nije što je kvalitetniji nego ima tu hajmo reći ''viša'' sila !
Žao mi je Travnika ali jbg...

Avatar
ultras
Postovi: 117
Pridružen/a: 31 avg 2008, 01:28
Lokacija: Tribina
Kontakt:

Re: NK Travnik

Post Postao/la ultras » 01 mar 2009, 21:10

To su vec druge teme,uostalom sve cemo vidjeti kako ce se odvijati situacija
sa regularnoscu prvenstva,vidim ti vec znas nesto.Ima jos klubova u opticaju
pa lagano do kraja niko nije siguran.Ja ne navijam ni za jedne ni druge,bas me zanima
ko ispada.
ultra nije od danas do sutra ultra je vječno

Avatar
rob do grob
Postovi: 55
Pridružen/a: 20 feb 2009, 11:56
Kontakt:

Re: NK Travnik

Post Postao/la rob do grob » 01 mar 2009, 21:14

travnika ce u nizi rang gurnit celik koji gostuje samo formalno u travniku jer gore vise robijasa vec gerile ali travnik celik 3 kolo pobjeda zenicana 100% :twisted: :?: :!: :!: :!: :!: :!:
i dok spavam tebe sanjam celik ale ale celik ale ale

trle501
Postovi: 125
Pridružen/a: 22 feb 2009, 21:53
Kontakt:

Re: NK Travnik

Post Postao/la trle501 » 02 mar 2009, 15:06

Ne bih se slozio s tobom robe....dobili ste utakmicu u Zenici a ovu na Piroti zao mi je ali necete
Pojacali smo se ekipa funkcionise jako jako dobro ii tesko da mozete odnijeti i bod sa Pirote a kamoli 3
Travnik Gerila Bog i Batina....Neka zivi Bosna nasa drzava

Avatar
lolo d pitar
Postovi: 686
Pridružen/a: 11 okt 2008, 22:40
Kontakt:

Re: NK Travnik

Post Postao/la lolo d pitar » 02 mar 2009, 15:18

travnik ce da ispane

Avatar
rob do grob
Postovi: 55
Pridružen/a: 20 feb 2009, 11:56
Kontakt:

Re: NK Travnik

Post Postao/la rob do grob » 02 mar 2009, 15:50

ma srusit ce vas celik gore jedva da ste posusja dobili a kamoli celik sa sabicem durom hadzicem sad ako bogda i brazilac kolumbijac ce igrati a robovi 12 igrac bit ce nas 1500 ko i prtosle godine sjecateli se da ste dobili samo 200 ulaznica ko domacini .iz zenice dolazimo samo celi volimo gdje igras ti tu smo i mi jer ti si jedan jedini ololeoloeloleoeleoeleloleleoeleloeleoeleleoee robovi
i dok spavam tebe sanjam celik ale ale celik ale ale

Avatar
HARIS XXL
Postovi: 386
Pridružen/a: 14 jan 2009, 11:16
Lokacija: Zeljo City
Kontakt:

Re: NK Travnik

Post Postao/la HARIS XXL » 02 mar 2009, 19:00

ma najveci su kanidati da ispadnu,al mozda se njihov nacin igre promijeni u 2 dijelu sezone...evo sad su vam dosli dudic i svraka (obojica iz zelje) i odma su zabili po gol,oni su vam pobjedili utakmicu da njih nije bilo.....nije malo zabiti 3 gola,znaci igrate ofanzivno....ako nastave sa ovim igrama imaju sanse da se izvuku al ponavljam,najveci su kanidati za nizi rang....
ZELJEZNICAR LJUBAVI MOJA !

trle501
Postovi: 125
Pridružen/a: 22 feb 2009, 21:53
Kontakt:

Re: NK Travnik

Post Postao/la trle501 » 02 mar 2009, 22:44

Zaista sam odusevljen igrom Svrake a i Duda je legenda .....mislim da nije ni trebao ici u Zelju jer da je ostao sasvim drugacije bi izgledala pozicija NK Travnika na tabeli danas no dobro tako je to uvijek.....
Sto se tice utakmice sa Posusjem ne bih se slozio da smo ih jedva dobili....na pocetku smo se malo ajde da kazem prepali pa smo jako brzo primili gol ali nakon toga su se igraci trgnuli i pocele su da se primjenjuju sve one zamisli trenera na kojima je insistirao u toku priprema......Pred kraj utakmice rezultat je glasio 3 - 1 da bismo u samom finisu primili gol nakon sto smo se malo opustili....

Za rob do grob
E sad sto se tice Celika...........Zaista volim i Celik i Sarajevo i Slobodu i Velez ...dakle sve one ekipe koje znace nesto u ovom nasem nogometu od vajkada ali mislim da na Piroti necete moci pobijediti...
Svjestan sam da vam bodovi trebaju itekako ali trebaju i nama ...pa sjeti se samo utakmice u Zenici u proljetnom dijelu..............malo je falilo da vam odnesemo bod zaista je malo falilo ...

U svakom slucaju sretno nam
Travnik Gerila Bog i Batina....Neka zivi Bosna nasa drzava

Avatar
rob do grob
Postovi: 55
Pridružen/a: 20 feb 2009, 11:56
Kontakt:

Re: NK Travnik

Post Postao/la rob do grob » 02 mar 2009, 23:08

ma mi dolazimo po pobjedu samo posteno sudzenje i pobjeda je celikova sto posto plus robovi i to je to bit ce gusto bit ce nula dva
i dok spavam tebe sanjam celik ale ale celik ale ale

Neutral
Postovi: 37768
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: NK Travnik

Post Postao/la Neutral » 02 mar 2009, 23:16

Editovao, razlog je nebitan.
Zadnja izmjena: Neutral, dana/u 23 avg 2013, 18:32, ukupno mijenjano 1 put.

Odgovori

Natrag na “Prva liga FBiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.