RSD Velež Mostar - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: Kulesza,mozak

Avatar
Asimetric
Postovi: 414
Pridružen/a: 07 nov 2017, 16:46
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la Asimetric » 09 jun 2018, 15:33

Šta je sa izgradnjom krova opet se nešto čeka :eh: :hmmmmm:

Avatar
emil02in
Postovi: 3691
Pridružen/a: 03 mar 2013, 22:45
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la emil02in » 09 jun 2018, 19:28

Selekcija pjetlića FK Velež učestvuje na turniru u Ivanić-Gradu (Zagreb), koji se održava 09. i 10.06.2018. godine.

Odigrane su utakmice grupne faze, a Rođeni su pobjedama protiv Zeline (2:0), Naftaša (2:1) i Sloge (2:1) izborili četvrtfinale turnira.

U četvrtfinalu su igrali protiv Gorice, i upisali su pobjedu rezultatom 2:1, te na taj način prošli u polufinale turnira, gdje će im protivnik biti ekipa Zagreba.

Bravo Rođeni !
MOSTAR 09.11.1993.NIKAD ZABORAVIT NEĆE

Avatar
emil02in
Postovi: 3691
Pridružen/a: 03 mar 2013, 22:45
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la emil02in » 09 jun 2018, 20:38

Pjetlici izgubili nakon penala u polufinalu,na kraju zauzeli 3.mjesto Omar Rahimic proglasen najboljim igračem turnira.
MOSTAR 09.11.1993.NIKAD ZABORAVIT NEĆE

Avatar
zizu1991
Postovi: 10804
Pridružen/a: 05 mar 2012, 00:10
Lokacija: Starmo
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la zizu1991 » 09 jun 2018, 22:43

thegodfather je napisao/la:Rođeni, kakav vam je bio mladi Mirsad Nukić?
Nikad nije dobio priliku za igru. Čak i u pripremnim utakmicama je dobijao na kapaljku. Nije spreman za ono na šta ova ekipa pretenduje trenutno pa mu je bilo ponudjeno da ide na posudbu negdje. Odbio je i došao vama.

Nemam neko mišljenje o njemu jer je i u pripremnim malo igrao kako rekoh da bi se ocjena neka davala. Možda vam i pomogne.
Ti nikad nisi sam i nećeš biti sam, naprijed Veleže u nove pobjede!!!

castro
Postovi: 176
Pridružen/a: 27 maj 2013, 15:46
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la castro » 12 jun 2018, 13:06

jel ovo dolazi Obren Cvijanovic. Nastupao za Zvijezdu, 11 golova ove sezone, 1994 godiste
OJ SUZANA OBJESI SE TI, NEK LOZA TEČE NERETVOM DA PIJU ROĐENI !

shaman7
Postovi: 2044
Pridružen/a: 11 apr 2009, 14:39
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la shaman7 » 12 jun 2018, 17:14

castro je napisao/la:jel ovo dolazi Obren Cvijanovic. Nastupao za Zvijezdu, 11 golova ove sezone, 1994 godiste
Potpisao je on vec, samo se ceka zvanicna potvrda. Vidio sam ga ja u Mostaru jucer

FSB
Postovi: 1639
Pridružen/a: 01 jun 2017, 00:51

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la FSB » 12 jun 2018, 20:32

.
Zadnja izmjena: FSB, dana/u 05 jul 2018, 14:18, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Mokroguz
Postovi: 6224
Pridružen/a: 25 maj 2013, 13:52
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la Mokroguz » 12 jun 2018, 20:40

? = Imamovic
Bogami se to moze bolje posloziti, ali posto smo rivali ove godine, ne smijem reci. :mrgreen:
S E M P E R - V I R I D I S
!!!! VU - VU - VUKOVI !!!!

2-249

💮🍀💮🍀💮🍀💮

FORZZA
Postovi: 377
Pridružen/a: 18 jan 2018, 22:23
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la FORZZA » 12 jun 2018, 21:26

FSB je napisao/la:slika
Mujezinović ide u slo

shaman7
Postovi: 2044
Pridružen/a: 11 apr 2009, 14:39
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la shaman7 » 12 jun 2018, 23:44

FORZZA je napisao/la:
FSB je napisao/la:slika
Mujezinović ide u slo
Ostaje on najvjerovatnije

Avatar
Mont0
Postovi: 2658
Pridružen/a: 16 dec 2008, 00:49
Lokacija: Delta Quadrant
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la Mont0 » 13 jun 2018, 00:00

Neće ni Kuduz na bok vrlo vjerovatno. Uglavnom, opcija ima dovoljno, iako smo ostali bez Dolje koji je mogao pokriti obje strane uz aut liniju. Vjerujem da će doći red da se i odbrana pojača..

Pozdrav za Rođene, spremite se za jedno vrelo ljeto prepuno dešavanja, kako na infrastrukturnom tako i igračkom planu. Idemo zbiti redove i još jednom Starcu dati vjetar u leđa, kako ko može i zna.

Play up Velež!!!
Support Velez, It's logical! ★

1922VFC1981
Postovi: 1666
Pridružen/a: 04 sep 2014, 11:09
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la 1922VFC1981 » 13 jun 2018, 00:17

FSB je napisao/la:slika
Kuduzovic ili stoper ili klupa,beka ne moze igrat niti ce ga igrat
#musvdg

Manijakdolopate
Postovi: 841
Pridružen/a: 13 jun 2016, 23:55
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la Manijakdolopate » 13 jun 2018, 03:31

1922VFC1981 je napisao/la:
FSB je napisao/la:slika
Kuduzovic ili stoper ili klupa,beka ne moze igrat niti ce ga igrat
Kuduz je vecinu zivota ofanzivni bek, čuvajte takve igrace jer bi mi sve dali da se vrati u sodu, ali ima ugovor s vama do 2019.

 Popularni Elko Kuduz ili jednostavno Ćelo, kako su ga zvali fanatici sa tribina Jošika, je jednostavno slika i prilika Sode. Pobjednički stav i gard, famozna i već spomenuta prepoznatljiva usijana glava i top u lijevoj nozi samo su neke njegove osobine, koje su kapi u moru vrlina.

Početkom 2000. godina u omladinskom pogonu FK Radnički  Lukavac, dječak po imenu Elmir Kuduzović koji “se igrao” po lijevoj strani terena važio je za jednog od talentovanijih igrača. Nakon završenog “fubalskog školovanja” obukao je plavo-bijeli dres. Dvadesetogodišnjak sa fudbalskim znanjem iskusnog igrača, privukao je interese najboljih iz Bosne i Hercegovine. “Zagrizao” je veliki Željo, a Kuduz je zvanično 01.01.2006. postao stanovnik Grbavice.

Iako je bilo potrebno naviknuti se na novu životnu i radnu sredinu, bar je ono “Srce i nebo iste su boje” ostalo isto.
Dvije godine je živio san mnogih fudbalera u BiH, a onda je uslijedio epizoda na Tušnju. Svima je poznat nevjerovatan sportski rivalitet između pristalica FK Radnički Lukavac i FK Sloboda Tuzla, a upravo Elmir je bio određena spona između ta dva kluba. Sloboda je kao i uvijek bila odlična ekipa i rasadnik talenata, a Elko se odlično uklopio u taj kolektiv.

Kao šlag na tortu je došao i poziv u reprezentaciju BiH za koju je odigrao dvije prijateljske utakmice (Poljska-BiH 1:0 i Uzbekistan-BiH 0:0). Gdje god je otišao, bio je miljenik navijača, pa tako i u zeničkom Čeliku za koji je igrao povremeno u periodu od 2011. do 2013. godine. Popularni Robijaši su bili očarani potezima koji su osvajali Bilino i bacali cijeli stadion, a posebno jug u trans.
Još jednom se vratio u Slobodu, a onda je nastupao i za Zvijezdu iz Gradačca (2013. i 2014. godine).

Krajem godine 2014. uslijedio je još jedan povratak, ali ovaj je poseban. Kuduz se vratio u Sodu i ponovo obukao sveti plavo-bijeli dres. U prvoj utakmici protiv banovićke Budućnosti ušao je sa klupe desetak minuta prije kraja. Pretežno je igrao na bekovskoj poziciji bez mnogo fanzive kao što je to slučaj bio iduće sezone.

Tada nisam bio upoznat sa njegovim kvalitetima iz prethodnih epizoda na Jošiku, a stvari koje je tada pokazivao na terenu su bile nepojmljive za drugi po redu rang takmičenja fudbala u BiH. Nosila ga je nevjerovatna podrška sa tribina i pjesma od Siouxa sa juga:
“Elko boy, kao stroj, lijevom stranom proći će on, a kad prođe zabit će gol, ljudi pravi eurogol”, kada je lomio protivničke igrače, pa čak i Premijerligaše (Olimpic, Radnik, Travnik…) u Kupu BiH, gdje je Radnički jurišao do četvrtfinala.

Najupečatljivije su bile situacije sudijskih krađa protiv Radničkog i kod kuće i na strani. Moje najdalje gostovanje je Gabela, osim puta presudni su bili faktori kao što su kvalitet GOŠK-a, a i sudije. U 1. kolu tada nove sezone Radnički izrešetan crvenim kartonima u Gabeli odnio je pobjedu u Lukavac (2:3) gdje je Kuduz lomio protivnike, naravno na dozvoljen način – s loptom, a oni njega na onaj nedozvoljen.

Jedina opcija arbitra je bila da ga pošalje u svlačionicu, jer bilo je očito da nemaju rješenja za njega. Također domaći meč protiv Metalleghea je bio slika i prilika onog iz Gabele,smiješan crveni karton za kapitena Kuduza koji je na izlazu s terena “nešto” došaptao saigračima – epilog je bio preokret i pobjeda Radničkog! Taj trk po lijevoj strani, baš kao brzi voz, pogodak, pogled ka jugu sa rukom u zraku je nešto što se nikada neće i ne može zaboraviti. Rijetko ko se može pohvaliti da je bio ljubimac navijača sa svim strana tribina Jošika i da je imao respekt mnogih protivnika.

Sada je novi igrač Veleža s kojim će pokušati izboriti PLBiH, ali jedno je sigurno, kapiten je otišao iz Radničkog, ali Radnički iz njega neće.

Avatar
Mexico
Postovi: 745
Pridružen/a: 22 feb 2018, 15:16
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la Mexico » 13 jun 2018, 08:39

Voli on i Velez brato moj. Pogledaj na 18:00 kako ljubi petokraku :salut: Voli raja Kuduza zato jer svaku tekmu gine na terenu. Igrac koji zasluzuje da nosi Velezov dres definitivno i zna i on to. Nek je ziv i zdrav i da ga jos nosi dok moze igrat

DOĐEM
SKOČIM
ZABIJEM

NUSMIR FAJIĆ <3

Avatar
HordashBistrik
Postovi: 130
Pridružen/a: 12 mar 2018, 14:21
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la HordashBistrik » 13 jun 2018, 08:54

Pozdrav RAja. Moze li neko napisati razloge odlaska Doljancica. Cinio mi se dobrim bekom

mujoisuljo
Postovi: 1003
Pridružen/a: 03 jun 2010, 18:08
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la mujoisuljo » 13 jun 2018, 09:17

HordashBistrik je napisao/la:Pozdrav RAja. Moze li neko napisati razloge odlaska Doljancica. Cinio mi se dobrim bekom
Doljančić je borben i beskompromisan igrač ali mu kvalitet nije na nivou ekipe koja pretenduje da bude prva u ligi.Pošto je mlad ponuđeno mu je da ode na posudbu jednu godinu, neznam šta će biti.
.....ravno u srce, puca ko Semir Tuce ! ! !

Avatar
HordashBistrik
Postovi: 130
Pridružen/a: 12 mar 2018, 14:21
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la HordashBistrik » 13 jun 2018, 10:46

mujoisuljo je napisao/la:
HordashBistrik je napisao/la:Pozdrav RAja. Moze li neko napisati razloge odlaska Doljancica. Cinio mi se dobrim bekom
Doljančić je borben i beskompromisan igrač ali mu kvalitet nije na nivou ekipe koja pretenduje da bude prva u ligi.Pošto je mlad ponuđeno mu je da ode na posudbu jednu godinu, neznam šta će biti.
Meni je receno da je napustio klub i ima slobodne papire. Hvala na info svakakom

shaman7
Postovi: 2044
Pridružen/a: 11 apr 2009, 14:39
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la shaman7 » 13 jun 2018, 11:49

cvijanovic i zvanicno novi igrac Veleza. Jos tri igraca su u zavrsnim fazama pregovora

mujoisuljo
Postovi: 1003
Pridružen/a: 03 jun 2010, 18:08
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la mujoisuljo » 13 jun 2018, 11:55

HordashBistrik je napisao/la:
mujoisuljo je napisao/la:
HordashBistrik je napisao/la:Pozdrav RAja. Moze li neko napisati razloge odlaska Doljancica. Cinio mi se dobrim bekom
Doljančić je borben i beskompromisan igrač ali mu kvalitet nije na nivou ekipe koja pretenduje da bude prva u ligi.Pošto je mlad ponuđeno mu je da ode na posudbu jednu godinu, neznam šta će biti.
Meni je receno da je napustio klub i ima slobodne papire. Hvala na info svakakom
Onda nije htjeo na posudbu.Sigurno nebi bio u prvih 11 iduće sezone i mislim da mu je bolje da ide negdje gdje će igrati.
.....ravno u srce, puca ko Semir Tuce ! ! !

Avatar
Mexico
Postovi: 745
Pridružen/a: 22 feb 2018, 15:16
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la Mexico » 13 jun 2018, 12:09


Obren Cvijanović novi igrač Veleža


slika


Dok su igrači Veleža na zasluženom odmoru, rukovodstvo Kluba radi na popunjavanju igračke križaljke, kako bi u što jačem sastavu dočekali novu 2018/19 sezonu.

Nakon Nusmira Fajića, u narednoj sezoni dres Veleža će nositi i Obren Cvijanović.

Obren Cvijanović rođen je 30.08.1994. godine u Kotor Varošu. Prošlu sezonu odigrao je u NK Zvijezda, gdje je bio standardni član tokom cijele sezone odigravši 28 utakmica. U listu strijelaca se upisao 11 puta, a igra na poziciji krilnog napadača. Prije Zvijezde nastupao je za Krupu.

„ Drago mi je da sam došao u jedan veliki klub kao što je Velež, koji ima ogromnu tradiciju i sjajne navijače. Prvi dojmovi su odlični, jer sam prezadovoljan kako sam primljen i dočekan od ljudi iz Kluba. Iskreno se zahvaljujem treneru Ibri Rahimiću i upravi na tome.“, rekao je Cvijanović, pa nastavio :

„ Poznajem pojedine igrače Veleža i smatram kako imamo ekipu da se borimo za sami vrh tabele. Sa svoje strane, mogu obećati da ću pružiti svoj maksimum kako bi vratili Velež tamo gdje mu je i mjesto, a to je Premijer liga“, rekao je Obren Cvijanović.

Obrenu još jednom želimo dobrodošlicu i puno zajedničkog uspjeha u budućnosti.

https://fkvelez.ba/obren-cvijanovic-novi-igrac-veleza/
Igrac kojeg sam tako prizeljkivao. Brato dobrodošao u mostarske Rođene. Samo krv znoj i borba za petokraku i ovaj juznjacki fanatizam. Cestitke i upravi na odabiru pojacanja. Cekamo jos tu trojicu. Hajmo Muhamed Dabo da ga drkamo :clap:
slika

Nece nas niko zaustavit u povratku. Samo jako samo mostarski :njanjanja:
DOĐEM
SKOČIM
ZABIJEM

NUSMIR FAJIĆ <3

Zaključano

Natrag na “FK Velež”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 10 gostiju.