NK TOŠK Tešanj

Moderator/ica: GracanicaAA

plavobijeliii
Postovi: 785
Pridružen/a: 11 jan 2018, 18:33
Kontakt:

Re: NK TOŠK Tešanj

Post Postao/la plavobijeliii » 15 jul 2018, 10:29

atomac123 je napisao/la:Lose je ovo, vjerujte mi. Daj Boze da grijesim. Malo smo se digli, isto da su nam Ronaldo i Modric dosli. A ustvari dosli su nam neprovjereni igraci, uz odlazak dva najbolja u direktnog konkurenta. Jedino Dizdarevic sto mi se svidja, ali i to vise zbog nekih ranijh igara.
Jucer prelose, jedino sto stima je odbrana, a jucer prema naprijed 0 bodova. Njihovih 16m prazno, jedini Mace se trudio nesto uraditi, niko mu nije pomagao, ni Dino, ni Kurdija ni Rastoka. Mislim da ono nije prva ekipa jucer i da ce biti jos nekih izmjena..

plavobijeliii
Postovi: 785
Pridružen/a: 11 jan 2018, 18:33
Kontakt:

Re: NK TOŠK Tešanj

Post Postao/la plavobijeliii » 15 jul 2018, 12:43

Deremo Doboj-Istok, sto bi rekli zvjezdasi imamo najjaču ekipu u ligiii hahahahhahaha

Avatar
MVN1994
Postovi: 764
Pridružen/a: 15 jun 2017, 17:02
Kontakt:

Re: NK TOŠK Tešanj

Post Postao/la MVN1994 » 17 jul 2018, 12:54

Nukić se nakon mjesec dana razišao sa TOŠK-om, stigao Nikolić

TOŠK sutra protiv Slavena

Nakon pobjede nad Mladosti Doboj Kakanj 2:1, nogometaši TOŠK-a sutra će odmjeriti snage sa Slavenom iz Živinica. Susret se igra na stadionu Topolik sa početkom u 16:30 sati.

Izabranici Ajdina Mrgude vrijedno rade i spremaju se za izazove koji ih očekuju, a ovih dana vjernost timu iz Tešnja potpisao je i Želimir Nikolić (21) koji dolazi iz federalnog drugoligaša Borca iz Jelaha.

Nikolić će dodatno pojačati konkurenciju u timu, a treba istaći da se TOŠK razišao sa mladim Mirsadom Nukićem koji je ovog ljeta stigao u TOŠK iz Veleža. Radi se o nekadašnjem omladincu Sarajeva i Železničara koji je odlučio napustiti klub nakon korektnog razgovora sa šefom strukom Ajdinom Mrgudom.

Ovaj mladi nogometaš svjestan da će vrlo teško dobiti priliku za igru tako je odlučio napustiti TOŠK.

Također nove ugovore potpisali su Harun Strika, Vahidin Dizdarević, te Amel Maglić i Amer Rakić, pa navijači sa nestrpljenjem očekuju početak nove sezone.

TOŠK nakon preokreta bolji od Slavena

Živiničani poveli, TOŠK sjajan u nastavku

Danas su na stadion Topolik snage odmjerili NK TOŠK i Slaven Živinice, a TOŠK je slavio 3:1.

Slaven je prvi poveo već na otvaranju meča, te je bilo jasno da će publika gledati kvalitetan i zanimljiv meč.

TOŠK je do kraja prvog poluvremena postigao izjednačujući pogodak, a strijelac je bio Marsel Mace.

Tim iz Tešnja je u drugo poluvremenu bio bolji rival te bolju igru krunisao sa dva pogotka. Za vodstvo je pogodio Kalesić, a treći pogodak TOŠK-a izmamio je aplauze publike. Sjajna akcija izabranika Ajdina Mrgude, Kalesić upošljava Rastoku, a ovaj pogađa za 3:1.

Prijateljska utakmica:

NK TOŠK - NK Slaven Živinice 3:1

Kršić se vratio u Tešanj i potpisao novi ugovor sa TOŠK-om

Nakon polusezone u Olimpiku

Iz TOŠK-a su danas saopštili da je sa 27-godišnjim Aleksandrom Kršićem potpisan novi ugovor.

Kršić je proljetni dio minule sezone proveo u Olimpiku kao posuđen igrač TOŠK-a, ali se sada vratio u Tešanj.

Ovaj napadač je sa TOŠK-om potpisao novi jednogodišnji ugovor i jasno je da se na njega računa u vrhu napada ekipe iz Tešnja u novoj sezoni Prve lige FBiH.

Aleksandar Kršić je u protekloj sezoni Prve lige FBiH odigrao ukupno 20 utakmica, te je postigao sedam golova i dodao jednu asistenciju.

Po povratku u redove kluba iz Tešnja Aleksandar Kršić je rekao da se želi vratiti u formu u kojoj je bio prethodne polusezone.

- Želim se odužiti Mrgudi Ajdinu na ukazanom povjerenju, želim ponoviti formu koju sam imao u ovom klubu prošle sezone i biti dio ove kvalitetne ekipe, rekao je Kršić.
JEDAN KLUB, JEDAN GRAD, JEDNA LJUBAV, JEDAN TOŠK.

Avatar
MVN1994
Postovi: 764
Pridružen/a: 15 jun 2017, 17:02
Kontakt:

Re: NK TOŠK Tešanj

Post Postao/la MVN1994 » 17 jul 2018, 12:57

Problemi za TOŠK: Dizdarević mora na operaciju

Zadobio neugodnu povredu u duelu sa Modričom

NK TOŠK je jučer u prijateljskom meču poražen od novog člana Prve lige Republike Srpske Alfa Modriče.

Bilo je 2:1, a mnogo više od poraza čelnike i stručni štab tima iz Tešnja zabrinula je povreda napadača Dine Dizdarevića koji je u ljetnom prelaznom roku u ovaj klub stigao iz redova visočke Bosne.

Naime, Dizdarević je jučer zaradio povredu vilice, te će biti podvrgnut operativnom zahvatu.

Nije poznato koliko će odsustvovati sa terena, ali srećom po TOŠK u ovaj klub je stigao prije par dana, tačnije vratio se u staro jato Aleksandar Kršić, pa će šef struke Ajdin Mrguda ipak imati kvalitetan izbor u napadu.

Iz NK TOŠK su Dizdareviću poželjeli što brži oporavak i povratak na zeleni teren.

Strika dogovorio nastavak saradnje sa TOŠK-om

Čuvar mreže ostaje u Tešnju

NK TOŠK je danas poražen od Zvijezde iz Gradačca 1:0, a sutra će za rivala imati NK Doboj Istok. Federalni prvoligaš iz Tešnja danas je također potvrdio nastavak saradnje sa golmanom Harunom Strikom.

Strika je u dosadašnjoj karijeri nosio dres Rudara iz Kaknja, te Rudara iz Breze, kao i Mladosti Doboj Kakanj, Bosne iz Visokog, Travnika i Podrgmeča, a u Tešanj je stigao krajem 2016. godine.

Radi se o 26-godišnjaku koji nije krio zadovoljstvo zbog dogovora sa TOŠK-om, te istakao nadu u uspješnu sezonu.

U današnjem meču Strika je dobio šansu u drugom poluvremenu, a od početka na golu se našao Asim Bošnjak.

TOŠK deklasirao Doboj Istok

Uvjerljiva pobjeda

U susretu za treće mjesto NK TOŠK je na memorijalnom turniru u Klokotnici deklasirao NK Doboj Istok sa visokih 6:0.

Već u prvoj minuti TOŠK dolazi u vodstvo pogotkom Nuhanovića, a nedugo zatim sjajnu priliku imao je Hasić, međutim pogodak je spriječila stativa.

Na 2:0 je povisio Rastoka na asistenciju Nuhanović. Do kraja prvog poluvremena federalni prvoligaš je imao prilike preko Macea i Hasića, ali ostaje je 2:0.

Za 3:0 pogađa Hodžić, a zatim dva brza pogotka Kadušića i Hodžića. Konačnih 6:0 postavio je Mace.

Prijateljski meč:

NK TOŠK - NK Doboj Istok 6:0

NK TOŠK: Strika, Mrguda, Jovanović, Navrboc, Hasić, Kalesić, Kitanović, Kurdić, Rastoka, Nuhanović i Mace. Još su igrali: Dizdarević, Nikolić, Numanović, Hasanbašić, Đulović B., Ivković, Hodžić, Škrijelj, Đulović N., Kadušić i Mace.
JEDAN KLUB, JEDAN GRAD, JEDNA LJUBAV, JEDAN TOŠK.

Avatar
MVN1994
Postovi: 764
Pridružen/a: 15 jun 2017, 17:02
Kontakt:

Re: NK TOŠK Tešanj

Post Postao/la MVN1994 » 18 jul 2018, 11:30

BlueSEVER je napisao/la:ko je ovaj što je došao?
Godinu dana bio bez angazmana, zadnji put igrao u Sloveniji.
https://www.transfermarkt.com/amel-oman ... ler/291683
JEDAN KLUB, JEDAN GRAD, JEDNA LJUBAV, JEDAN TOŠK.

JohnDoe
Postovi: 217
Pridružen/a: 11 feb 2014, 22:31
Kontakt:

Re: NK TOŠK Tešanj

Post Postao/la JohnDoe » 20 jul 2018, 08:56

TOŠK-Moševac 2-0 (Mace i Hasic)

Po meni mora puno bolje nego ono jučer. Razumijem i da su noge teške i možda fali motivacije protiv slabijeg protivnika, ali puno dječijih grešaka ima. Dosta je bolje izgledalo u drugom poluvremnu kad su ušli Hasić, Koprivica i Ivković. Jučer su to bile kombinovane postave.
Ali svakako ako želimo da budemo u gornjem dijelu tabele, mora to biti puno bolje. Moram pohvaliti Rastoku, ono je pravi igrač. Mislim da će to dobro izgledati kada budu gore igrali Kršić, Rastoka i Dizdarević, plus Kalesić iza njih.

Mislim da i Ajdin još uvijek traži prvu postavu, jer stalno kombinuje. Evidentno je da imamo problem na desnom beku, nemamo adekvatnog igrača. Možda bi Džemo to mogao kvalitetno pokriti, da odigra defanzivnije nešto kao Ibro prošle godine, a neka lijevi bek (Armin ili Cane) budu ofanzivniji.
FGR !

atomac123
Postovi: 1612
Pridružen/a: 05 maj 2013, 21:24
Kontakt:

Re: NK TOŠK Tešanj

Post Postao/la atomac123 » 20 jul 2018, 09:52

Armin nije za ovog ranga to je definitivno, al hajd.
TŽV!

Manijakdolopate
Postovi: 841
Pridružen/a: 13 jun 2016, 23:55
Kontakt:

Re: NK TOŠK Tešanj

Post Postao/la Manijakdolopate » 20 jul 2018, 10:41

Ubi Mace ove pripremme

JohnDoe
Postovi: 217
Pridružen/a: 11 feb 2014, 22:31
Kontakt:

Re: NK TOŠK Tešanj

Post Postao/la JohnDoe » 20 jul 2018, 11:20

BlueSEVER je napisao/la:Bas me interesuje kako niti jednom nije probao Koprivicu i Papaza zsjedno. Pujdo i Hambe ...molim vas nemoj te igrati ovaj rang. Hamide i ti razmisli.
A upravi veeeliki minuz sto je tekma bez razglasa bila, pa nije raja vidovita da zna ko je koji igrac, sramota...
Papaz jucer ubjedljivo najlosiji igrac bio. Protiv Zvijezde takodjer njegova krivica za gol koji je primljen..
A najbolje onda da dovedemo 20 igraca sa strane nek nema niko iz Tesnja..
FGR !

JohnDoe
Postovi: 217
Pridružen/a: 11 feb 2014, 22:31
Kontakt:

Re: NK TOŠK Tešanj

Post Postao/la JohnDoe » 20 jul 2018, 12:23

Ne kazem da trebaju sve domaci igrati, ali moras imati par domacih u ekipi. Jer **** se strancu, prvi put kad mu se zakasni sa platom, on ce stati. **** se njemu i za TOSK i Tesanj, njemu su pare bitne. Gdje je Papaz bio drugu polusezonu, glumio povredu, dok su drugi derali guzove da se ostane.
Al nazalost mi smo takvi, uvijek smo vise cijenili strance u odnosu na domace igrace.
FGR !

atomac123
Postovi: 1612
Pridružen/a: 05 maj 2013, 21:24
Kontakt:

Re: NK TOŠK Tešanj

Post Postao/la atomac123 » 20 jul 2018, 12:41

Nista ovo ne valja, mazemo sebi oci samo, nadam se sa se necemo dovest u proslogodisnju situaciju, al nesto nisam optimista.
TŽV!

JohnDoe
Postovi: 217
Pridružen/a: 11 feb 2014, 22:31
Kontakt:

Re: NK TOŠK Tešanj

Post Postao/la JohnDoe » 20 jul 2018, 12:50

Ma nije ovo lose, samo treba vremena da se ukomponuje i da se nadje prava postava. Vjerujem ja da ce to biti dobro na kraju.

@BlueSever,
Nadji samo jedan klub u BiH gdje plata ne kasni par dana. Treba nekada imati razumijevanja za neke stvari. Papaz je ekstra igrac, al je karakter 0. Zato ga ja ne gotivim, jer uvijek te moze napustiti kad ti bude najvise trebao.
FGR !

thegodfather
Postovi: 71
Pridružen/a: 04 jun 2018, 21:48
Kontakt:

Re: NK TOŠK Tešanj

Post Postao/la thegodfather » 20 jul 2018, 13:08

Ne znam momci čemu toliko pljuvanje na pojedine igrače, pogotovo Papaza, to je momak profesionalac ,,od-do''. Traži se dobitna kombinacija, uigrava se, noge su teške od priprema, tek je polovina odrađenog, šta vam je bolan? Šef je na slatkim mukama koga stavit da igra... Moja neka pretpostavka prve ekipe: Bošnjak, Jovanovic, Papaz, Koprivica, ?(nemamo neki izbor tako da Nikolic) ; Ivkovic, Hasic, Kalesic, Rastoka, Dizdarevic, Mace.

atomac123
Postovi: 1612
Pridružen/a: 05 maj 2013, 21:24
Kontakt:

Re: NK TOŠK Tešanj

Post Postao/la atomac123 » 20 jul 2018, 13:15

Bolje je to vjerovatno od prosle godine al je mene strah jer se svi pojacavaju, a 5 ekipa ispada. Bice klanje. Igman npr ima odlicnu ekipu, ne znam sta je sa Slavenom, Gorazdem, N. Travnikom?
TŽV!

thegodfather
Postovi: 71
Pridružen/a: 04 jun 2018, 21:48
Kontakt:

Re: NK TOŠK Tešanj

Post Postao/la thegodfather » 20 jul 2018, 13:42

atomac123 je napisao/la:Bolje je to vjerovatno od prosle godine al je mene strah jer se svi pojacavaju, a 5 ekipa ispada. Bice klanje. Igman npr ima odlicnu ekipu, ne znam sta je sa Slavenom, Gorazdem, N. Travnikom?
Nadam se da imamo sad dovoljno iskustva da sebi ne dozvolimo prošlu sezonu. Ali evo vidim već ima negativne atmosfere, koju pravimo bespotrebno, noge teške, nema jos uigranosti, traži se prvi tim... Sumnjam da će neko odnijeti bodove sa Luka ove sezone.

Avatar
KonjicBOY
Član IO SS.ba lige
Postovi: 1642
Pridružen/a: 01 sep 2011, 10:17
Lokacija: Konjic
Kontakt:

Re: NK TOŠK Tešanj

Post Postao/la KonjicBOY » 20 jul 2018, 13:43

atomac123 je napisao/la:Bolje je to vjerovatno od prosle godine al je mene strah jer se svi pojacavaju, a 5 ekipa ispada. Bice klanje. Igman npr ima odlicnu ekipu, ne znam sta je sa Slavenom, Gorazdem, N. Travnikom?
Goražde i N. Travnik nisu neka pojačanja dovodili,ono što im ie valjalo je otišlo.. Bosna Visoko bi mogla biti jedan od konkurenata za opstanak jer im je dosta igrača otišlo a došli neprovjereni momčići iz Sarajeva. Pored tih,za opstanak standardno: Igman,Slaven,TOŠK i možda Rudar.
Support your local club !

JohnDoe
Postovi: 217
Pridružen/a: 11 feb 2014, 22:31
Kontakt:

Re: NK TOŠK Tešanj

Post Postao/la JohnDoe » 20 jul 2018, 13:53

Mislim da nema toliko razloga za brigu, ovo je pripremni period. Npr. dobili smo Mladost Doboj Kakanj, a izgubili od Modrice. Sve je to dio priprema i uigravanja. Izaci ce to na dobro.
Po meni ovo bi mogla biti prva postava:

Bosnjak - ? (Nikolic, Dzemo ili Kurdija) - Hasic - Koprivica - Mrguda - Ivkovic - Jovanovic - Kalesic - Rastoka - Dizdarevic (kad se oporavi) - Krsic (kad se oporavi)

Naravno, imaju tu jos Papaz, Hodzic, Skrijelj, Mace, Kadusic, plus ovi sto sam ih stavio na desnog bocnog. Znaci, imamo mi tu 16-17 igraca od kojih svako moze igrati u prvih 11. Tako da nije to lose.
FGR !

JohnDoe
Postovi: 217
Pridružen/a: 11 feb 2014, 22:31
Kontakt:

Re: NK TOŠK Tešanj

Post Postao/la JohnDoe » 20 jul 2018, 14:43

BlueSEVER je napisao/la:Mrguda bude igro onda smo u banani al ono bas.
Ma nije jedina opcija, ima tu i Jovanovic, al eto koliko sam cuo dosta dobar je bio u pripremnim utakmica.
Onda ako Jovanovic bude igrao lijevo, moze Hasic na zadnjeg veznog, a Papaz na stopera. Mislim da nam odbrana nece biti problem ove godine, bitno je da se napad ustima.
FGR !

thegodfather
Postovi: 71
Pridružen/a: 04 jun 2018, 21:48
Kontakt:

Re: NK TOŠK Tešanj

Post Postao/la thegodfather » 20 jul 2018, 16:34

BlueSEVER je napisao/la:Mrguda bude igro onda smo u banani al ono bas.
Ti baš dečko imaš nešto protiv Mrugde jr., ali to je momak koji ima fizičke predispozicije i za naprijed i nazad(bez obzira na njegov nacin zivota, moze odgovoriti zadacima).

plavobijeliii
Postovi: 785
Pridružen/a: 11 jan 2018, 18:33
Kontakt:

Re: NK TOŠK Tešanj

Post Postao/la plavobijeliii » 20 jul 2018, 17:37

Pljujete po pujdi a momak najbolji u Klokotnici obje utakmice ,najbolji protiv slavena. Nemojte srat matere vam et. Ajdin probava trenutno, i niko ne zna ko ce biti prva ekipa. Npr Hasic stoper je doktor fudbala. Imas rastoku koji jr odlican, Koprivica. Sta vam je , samo pljujete. Sidjite vi na teren po onakvom suncu i nakon treninga. MoJne bolan prdit, momci su umorni i teske su im noge. Da su odlično igrali, nisu. Al nije ovo ni prelose kolko pisete.
Protiv Zvijezde smo bili bolji, Slavena smo dobili, i opet ne valja. Treba dovest 150 igraca pa testirat ih jbt

Odgovori

Natrag na “Prva liga FBiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.