Prva liga FBiH 2014./2015.

Moderator/ica: GracanicaAA

Avatar
Brcko87
Postovi: 1148
Pridružen/a: 01 jun 2012, 15:52
Lokacija: Srebrenik
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH 2014./2015.

Post Postao/la Brcko87 » 10 jun 2015, 17:26

Prosle godine Malesici,one tamo sezone isto neka ekipa..ekipe budu prvaci Drugi liga i jednostavno ne zele u Prvu ligu u kojoj je bacanje para ako ne zelis u PL..
OFK Gradina Srebrenik

Avatar
samo_lijevo
Postovi: 11000
Pridružen/a: 24 nov 2010, 23:35
Lokacija: Garmisch-Partenkirchen
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH 2014./2015.

Post Postao/la samo_lijevo » 10 jun 2015, 17:32

Neka uvedu razigravanje i rijesen problem. Taman da se smanji prva liga.
Jetzt lass mal die Kirche im Dorf

Nur gucken, nicht anfassen

Belo, oko mene sve je belo
sat na ruci, kosulja, cipele, odelo

Avatar
Bihac96
Postovi: 5497
Pridružen/a: 26 avg 2013, 17:21
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH 2014./2015.

Post Postao/la Bihac96 » 10 jun 2015, 17:33

Pa to je apsolutno tacno da klubovi nece da ulaze u 1 ligu FBiH zbog visokih troskova jer ova liga je skuplja od PL.Pretprosle sezone kad je Una iz Bihaca trebala uci u ovu ligu i nacelnik je bio ulagao u klub da igraju u ovu ligu i u zadnji tren je odlucio da Una nece ulazit jer su veliki troskovi ove lige.Ovako ce uvijek biti dok se savez ne odluci da malo ovo dovede u red,jer ekipa koja zeli da iz ove ide u PL mora biti jaka i igracki a i sa parama da potkupe utakmice,jer na drugi nacin nema sanse da se odavde izadje to i ptice na grani znaju,a zato nisu krivi klubovi sto kupuju i prodaju nego savez.
Samo Jedinstvu pjevamo i za njega zivimo !

NK Jedinstvo Bihac (SN 96)

Avatar
Mirzoni89
Postovi: 769
Pridružen/a: 19 mar 2012, 01:48
Lokacija: Bihać
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH 2014./2015.

Post Postao/la Mirzoni89 » 10 jun 2015, 20:17

brig je napisao/la:[youtube][/youtube]

po meni sporan faul za slobodni udarac iz kojeg je Mladost dobila...
dalje, ajd sve ali kako osiguranje s leđa udara igrača GOŠK-a šakom..podmuklo..ima na kraju videa :thumbdown: :thumbdown:

:? :?
Gol kola Marko Milenkovic iz utakmice Jedinstvo - Capljina za 3:0, bolji je od ovog gola Mladosti u 92min...
NK Jedinstvo 1919 - Zajedno kroz zivot idemo...

Avatar
patriot
Postovi: 489
Pridružen/a: 27 sep 2012, 18:49
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH 2014./2015.

Post Postao/la patriot » 10 jun 2015, 20:24

brig je napisao/la:[youtube][/youtube]

po meni sporan faul za slobodni udarac iz kojeg je Mladost dobila...
dalje, ajd sve ali kako osiguranje s leđa udara igrača GOŠK-a šakom..podmuklo..ima na kraju videa :thumbdown: :thumbdown:

:? :?
Jeste, detalj je za svaku osudu svakako, samo me cudi kako ti je promaklo kako igrači GOŠK-a na kraju tekme miroljubivo prilaze sudiji...
Olimpic Sarajevo:►► Pobjednik Kupa BiH • 2014/2015
█▓░ Juventus Campione d'Italia ★☆★ 33 Scudetti ░▓█

jasko_juve
Postovi: 3855
Pridružen/a: 10 sep 2009, 10:56
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH 2014./2015.

Post Postao/la jasko_juve » 10 jun 2015, 21:42

Al ljudi pricamo o Azmiru Husicu,haloooo..pricamo o covjeku koji je spasio Slobodu, koji je od njive u Simin Hanu napravio prelijepo nesto..Kojem je cilj da bude u prvoj federalnoj..i vi poredite to s Malesicima il sta ja znam..presmijesno..Covjek zeli uci i zato je Podgrmec slavio poslije utakmice zadnjeg kola jer su cetvrti otpozadi zavrsili..Znali su da ce to bit tako al kako je to Azmiru i upravi Sloge promaklo to je pitanje..Al opet mislim da ce to nekako zavrsit pozitivno za Slogu.
★ 36 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO ★

Avatar
ultrasstyle_tz
Postovi: 9941
Pridružen/a: 17 nov 2008, 12:25
Lokacija: 075
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH 2014./2015.

Post Postao/la ultrasstyle_tz » 11 jun 2015, 00:31

ma Gobeljic debil ko sto gledam opet..dok je takvih ljudi ovaj fudbal nece nigdje...Sloga je Real Madrid za Podgrmec u svakom smislu
crveno-crno srce kuca jace nego ikada!

Avatar
Mirzoni89
Postovi: 769
Pridružen/a: 19 mar 2012, 01:48
Lokacija: Bihać
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH 2014./2015.

Post Postao/la Mirzoni89 » 11 jun 2015, 00:47

ultrasstyle_tz je napisao/la:ma Gobeljic debil ko sto gledam opet..dok je takvih ljudi ovaj fudbal nece nigdje...Sloga je Real Madrid za Podgrmec u svakom smislu
Svako gura svoje, iako bi ovi sa TKa voljeli da je Sloga usla, ipak je nama nekako drago sto je Podgrmec ostao, u borbi za PL tri boda iz SMa, bi nam jako puno znacila...
NK Jedinstvo 1919 - Zajedno kroz zivot idemo...

renato
Postovi: 71
Pridružen/a: 28 avg 2012, 15:01
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH 2014./2015.

Post Postao/la renato » 11 jun 2015, 09:02

normalno da je svaka ekipa koja se borila za opstanak znala da sloga ne može upasti
u veci rang jer nemaju takmicarske ekipe omladinskog pogona,a sad sto se prave ludi,
i misle da se moze rijesiti sve naknadno prevarili su se jer je ispala ekipa iz USK tako,
da ovo je ispravna odluka NSFBIH i podgrmec je zasluženo osigurao svoje mjesto jer
zasto bih se radovali kad su i oni znali ostale rezultate da nije ovoga slucaja sa slogom

nebeskasila
Postovi: 2411
Pridružen/a: 07 maj 2014, 18:36
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH 2014./2015.

Post Postao/la nebeskasila » 11 jun 2015, 09:58

Ma daj šta pričate da bi nam Podgrmeč dobro došao, mislim da bi duplo lakše dobili Slogu nego Podgrmeč. Protiv nas ginu svaku utakmicu, mi im sad ovdje nismo dali 3 boda pobijedili smo ih, zamalo su ispali, zašto bi oni nama dali sljedeće godine bodove. Ništa od toga, možemo ih pobijediti ako budemo bolji. A o nekom puštanju, nemoj ni razmišljati, to je njima derbi.

dino888
Postovi: 29
Pridružen/a: 27 avg 2014, 13:26
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH 2014./2015.

Post Postao/la dino888 » 11 jun 2015, 10:43

nebeskasila je napisao/la:Ma daj šta pričate da bi nam Podgrmeč dobro došao, mislim da bi duplo lakše dobili Slogu nego Podgrmeč. Protiv nas ginu svaku utakmicu, mi im sad ovdje nismo dali 3 boda pobijedili smo ih, zamalo su ispali, zašto bi oni nama dali sljedeće godine bodove. Ništa od toga, možemo ih pobijediti ako budemo bolji. A o nekom puštanju, nemoj ni razmišljati, to je njima derbi.
A tebi nije derbi Podgrmec Jedinstvo?

Avatar
ultrasstyle_tz
Postovi: 9941
Pridružen/a: 17 nov 2008, 12:25
Lokacija: 075
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH 2014./2015.

Post Postao/la ultrasstyle_tz » 11 jun 2015, 10:59

ostaje tim koji se pati haman od kako postoj..elementarne uslove nemaju, a ne ulazi ekipa logisticki organizovanija i od nekih premijerligasa

a i igracki bi se pojacali obzirom ko ih vodi :D
crveno-crno srce kuca jace nego ikada!

Avatar
brig
Postovi: 2232
Pridružen/a: 01 jun 2015, 18:04
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH 2014./2015.

Post Postao/la brig » 11 jun 2015, 18:50

To što se dogodilo u Kaknju nas je vratilo pet godina unatrag
slika

Iako je nakon događanja u Doboju kod Kaknja i poraza u posljednjem kolu Prve lige FBiH od Mladosti (2:1) teško negativno ocijeniti sezonu gabelskog GOŠK-a, činjenica je da nisu ispunjeni ljetos postavljeni klupski ciljevi ulaska u Premier ligu.

Lavovi su prvenstvo završili na drugom mjestu ispustivši plasman u elitu u 91. minuti utakmice u Doboju kod Kaknja, a gdje djelomice kao tragičara možemo izdvojiti Željka Malčića, inače najzaslužnijeg za dolazak GOŠK-a u poziciju da se plasira u viši rang, a koji je ipak protiv Mladosti propustio realizirati dvije stopostotne šanse kod 1:1. Konačni neuspjeh je, međutim, ponajviše rezultat slabog starta momčadi koja je s trenerom Damirom Borovcem u prvih 10 kola natjecanja upisala 4 pobjede te po 3 remija i poraza.

- Strpljivo smo radili od 10. siječnja kad su počele pripreme i došli bez ičije pomoći u poziciju boriti se za Premier ligu u posljednjem kolu. Ako je netko pobjednik u svemu ovome, to su naši igrači zbog svog načina prihvaćanja obveza. Ne želim umanjiti doprinos ljudi koji vode klub, ali protiv više sile nisu mogli. Ipak, Pero Pavlović, Lujo Ilić i Andrija Jurković imaju veliku ulogu u svemu i zahvaljujem im se na potpori kao i svom pomoćniku Zlatku Kojiću, fizioterapeutu Ivanu Mariću te ekonomu Draganu Limovu koji su činili dobro organiziran tim, kazao je trener Darko Vojvodić koji je u 20 kola na klupi GOŠK-a imao skor od 12 pobjeda, 6 remija i 2 poraza.

- Žao mi je ove generacije igrača, njihovog truda, jer smo puno bolja ekipa od Mladosti. Sve drugo je nadoknadivo, ima i sljedeća sezona, ali su oni ipak izgubili godinu dana, dodao je.

Posljednji meč je poslije svih događanja teško komentirati kroz sportski aspekt.

- Razočaran sam svim onim što se događalo, pogotovo načinom na koji su nas primili domaćini. Vodio sam GOŠK protiv Mladosti jesenas i nitko ih u Gabeli nije poprijeko pogledao. Da se nešto slično kod nas dogodilo, mislim da bi bili na stupu srama deset dana, smatra Vojvodić i nastavlja:

- Čak smo bili spremni na sve što nas očekuje i dobro se i u tome snašli. Svi smo mislili da se stanje u Prvoj ligi FBiH drastično popravilo, ali ono što se dogodilo u Kaknju nas je vratilo pet godina unatrag.

Vojvodić je ranije isticao kako su Mladost i GOŠK zaista dvije najbolje momčadi lige te na kraju i sportski čestitao timu iz Doboja kod Kaknja na plasmanu u Premier ligu.

- Ono što se dogodilo na samom terenu između igrača je bilo u nekim granicama korektnosti i zato sam čestitao, zaključio je Darko Vojvodić.

Doprinos promjeni imidža kluba

Kad je u pitanju regularnost natjecanja u Prvoj ligi FBiH, GOŠK je prethodnih godina sam sebi izgradio vrlo negativnu sliku i imidž koji ih i dalje prati iako je netom završena sezona sigurno bila njihova najuspješnija po načinu na koji su stigli do svakog osvojenog boda.

- Sigurno smo doprinijeli promjeni imidža kluba. Sama činjenica da su Gabeljani u velikom broju dolazili na stadion gledati utakmice te da ih je veliki broj bio u Doboju, govori da smo vratili nogomet u Gabelu, a što je veliki uspjeh. Kad ti obični ljudi na ulici prilaze jer su prepoznali uspjeh, jasno ti je da si na pravom putu, izjavio je Vojvodić.

Upitan ostanak Vojvodića na klupi

Prije par kola smo pisali kako je Darko Vojvodić napravio pravi tim od GOŠK-a, ali da je upitno samo je li doveden kasno u klub. Ispostavilo se da jest samom činjenicom da Lavovi nisu izborili Premier ligu. Njegovi rezultati jasno ukazuju da bi za Gabeljane najveće pojačanje pred iduću sezonu bio njegov ostanak na klupi.

- Ne znam ostajem li, imam privatnih problema zbog kojih je moguće da se odlučim nikako ne raditi sljedećih pola godine. Ali ako budem, očekujem da ćemo ostati na istom kursu. Sigurno ću tražiti da ostane većina igrača koji su činili momčad ove sezone, a inzistirat ću i na daljnjem uvođenju novih članova iz omladinskog pogona. Ako ne ostanem, vjerujem da će klub pronaći nekoga tko može iznijeti sve te zahtjeve, kazao je Vojvodić.

sodaacm
Postovi: 1194
Pridružen/a: 16 maj 2013, 16:58
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH 2014./2015.

Post Postao/la sodaacm » 11 jun 2015, 22:30

brig je napisao/la:
To što se dogodilo u Kaknju nas je vratilo pet godina unatrag
slika

Iako je nakon događanja u Doboju kod Kaknja i poraza u posljednjem kolu Prve lige FBiH od Mladosti (2:1) teško negativno ocijeniti sezonu gabelskog GOŠK-a, činjenica je da nisu ispunjeni ljetos postavljeni klupski ciljevi ulaska u Premier ligu.

Lavovi su prvenstvo završili na drugom mjestu ispustivši plasman u elitu u 91. minuti utakmice u Doboju kod Kaknja, a gdje djelomice kao tragičara možemo izdvojiti Željka Malčića, inače najzaslužnijeg za dolazak GOŠK-a u poziciju da se plasira u viši rang, a koji je ipak protiv Mladosti propustio realizirati dvije stopostotne šanse kod 1:1. Konačni neuspjeh je, međutim, ponajviše rezultat slabog starta momčadi koja je s trenerom Damirom Borovcem u prvih 10 kola natjecanja upisala 4 pobjede te po 3 remija i poraza.

- Strpljivo smo radili od 10. siječnja kad su počele pripreme i došli bez ičije pomoći u poziciju boriti se za Premier ligu u posljednjem kolu. Ako je netko pobjednik u svemu ovome, to su naši igrači zbog svog načina prihvaćanja obveza. Ne želim umanjiti doprinos ljudi koji vode klub, ali protiv više sile nisu mogli. Ipak, Pero Pavlović, Lujo Ilić i Andrija Jurković imaju veliku ulogu u svemu i zahvaljujem im se na potpori kao i svom pomoćniku Zlatku Kojiću, fizioterapeutu Ivanu Mariću te ekonomu Draganu Limovu koji su činili dobro organiziran tim, kazao je trener Darko Vojvodić koji je u 20 kola na klupi GOŠK-a imao skor od 12 pobjeda, 6 remija i 2 poraza.

- Žao mi je ove generacije igrača, njihovog truda, jer smo puno bolja ekipa od Mladosti. Sve drugo je nadoknadivo, ima i sljedeća sezona, ali su oni ipak izgubili godinu dana, dodao je.

Posljednji meč je poslije svih događanja teško komentirati kroz sportski aspekt.

- Razočaran sam svim onim što se događalo, pogotovo načinom na koji su nas primili domaćini. Vodio sam GOŠK protiv Mladosti jesenas i nitko ih u Gabeli nije poprijeko pogledao. Da se nešto slično kod nas dogodilo, mislim da bi bili na stupu srama deset dana, smatra Vojvodić i nastavlja:

- Čak smo bili spremni na sve što nas očekuje i dobro se i u tome snašli. Svi smo mislili da se stanje u Prvoj ligi FBiH drastično popravilo, ali ono što se dogodilo u Kaknju nas je vratilo pet godina unatrag.

Vojvodić je ranije isticao kako su Mladost i GOŠK zaista dvije najbolje momčadi lige te na kraju i sportski čestitao timu iz Doboja kod Kaknja na plasmanu u Premier ligu.

- Ono što se dogodilo na samom terenu između igrača je bilo u nekim granicama korektnosti i zato sam čestitao, zaključio je Darko Vojvodić.

Doprinos promjeni imidža kluba

Kad je u pitanju regularnost natjecanja u Prvoj ligi FBiH, GOŠK je prethodnih godina sam sebi izgradio vrlo negativnu sliku i imidž koji ih i dalje prati iako je netom završena sezona sigurno bila njihova najuspješnija po načinu na koji su stigli do svakog osvojenog boda.

- Sigurno smo doprinijeli promjeni imidža kluba. Sama činjenica da su Gabeljani u velikom broju dolazili na stadion gledati utakmice te da ih je veliki broj bio u Doboju, govori da smo vratili nogomet u Gabelu, a što je veliki uspjeh. Kad ti obični ljudi na ulici prilaze jer su prepoznali uspjeh, jasno ti je da si na pravom putu, izjavio je Vojvodić.

Upitan ostanak Vojvodića na klupi

Prije par kola smo pisali kako je Darko Vojvodić napravio pravi tim od GOŠK-a, ali da je upitno samo je li doveden kasno u klub. Ispostavilo se da jest samom činjenicom da Lavovi nisu izborili Premier ligu. Njegovi rezultati jasno ukazuju da bi za Gabeljane najveće pojačanje pred iduću sezonu bio njegov ostanak na klupi.

- Ne znam ostajem li, imam privatnih problema zbog kojih je moguće da se odlučim nikako ne raditi sljedećih pola godine. Ali ako budem, očekujem da ćemo ostati na istom kursu. Sigurno ću tražiti da ostane većina igrača koji su činili momčad ove sezone, a inzistirat ću i na daljnjem uvođenju novih članova iz omladinskog pogona. Ako ne ostanem, vjerujem da će klub pronaći nekoga tko može iznijeti sve te zahtjeve, kazao je Vojvodić.
Prica od Vojvodica slicna kao i u Radnickom, kao nece ostati, nece samo ako ne bude nekog kesha jedno 6-7 K na ruke plus minimum 1,5 tisuce na mjesec uz premije i vjerujem da ce se problemi rijesitit (mozda grijesim u ovom slucaju)ali opet vjerujem nece nista napraviti ako se to i desi jer slabo koja ekipa da se "istrosi" za sezonu a potom vec u narednoj bori za PL.

sodaacm
Postovi: 1194
Pridružen/a: 16 maj 2013, 16:58
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH 2014./2015.

Post Postao/la sodaacm » 11 jun 2015, 22:37

Hvala Bogu da se zavrsila ova cirkusna sezona , nadam se da ce se nesto poceti desavati kao i u RS koja je po nekim aspektima miljama izpred nas a dok je nasa Federalna liga privatna prcija za zavrsavanje raznoraznih poslova ,,,Ovo je liga u kojoj znas ko je prvak vec u januaru kada se unaprijed dogovaraju sudije i usluge sto od sudija a tako i od samih klubovima i njihovih Abramovica i stranackih struja...sledeca sezona bi trebala biti najzanimljivija jer po slobodnoj procjeni samo 9 ekipa(ako 4 ekipe federacije ispdnu iz PL) bi moglo obezbjediti opstanak, tako da je za ocekivati jos vise trgovanja (nadam se da grijesim)

nebeskasila
Postovi: 2411
Pridružen/a: 07 maj 2014, 18:36
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH 2014./2015.

Post Postao/la nebeskasila » 12 jun 2015, 23:22

Sljedeća sezona bi trebala biti najzanimljivija, jer puno klubova će se boriti za PL, a i svi moraju biti jaki jer lako je ispasti, više klubova ispada,tako da, niko se ne smije zezati, i teško da će ko do kraja moći prodavati utakmice, tako da biće neke igre valjda.

Avatar
DoeTz
Postovi: 3794
Pridružen/a: 23 mar 2015, 18:58
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH 2014./2015.

Post Postao/la DoeTz » 14 jun 2015, 11:35

jasko_juve je napisao/la:Al ljudi pricamo o Azmiru Husicu,haloooo..pricamo o covjeku koji je spasio Slobodu, koji je od njive u Simin Hanu napravio prelijepo nesto..Kojem je cilj da bude u prvoj federalnoj..i vi poredite to s Malesicima il sta ja znam..presmijesno..Covjek zeli uci i zato je Podgrmec slavio poslije utakmice zadnjeg kola jer su cetvrti otpozadi zavrsili..Znali su da ce to bit tako al kako je to Azmiru i upravi Sloge promaklo to je pitanje..Al opet mislim da ce to nekako zavrsit pozitivno za Slogu.
Bas zato sto pricamo o njemu, cisto sumnjam da bi mu to moglo promaci... ne znam sta se desilo al po meni je ovo smijesno i mislim da namjerno nije htio uci, mozda mu je prerano il sta vec jer planira se fokusirat sa ulaganjima u Slobodu, a zna se koliko kosta prva liga... duplo je skuplja od premijer lige. Sta ce mu to? Kad od Slobode napravi ono sto je planirao onda ce vjerovatno uci, napraviti Slobodu B gdje i ulaganjaa nece osjetit... jbg nismo mi milioneri pa ne znamo kako je cuvat pare. Ja prvi bi se zaletio i usao i s njima u prvu ligu radi svog nekog uspjeha, ali bi posle godinu dvije izgubio ogromnu sumu novca... al zato sam ja kokuz a on milioner.
Znam te glumce jer mi smo kaskaderi.

Sloboda Tuzla !

⚒ WHU ! COYI !

AFCA !

Unknown2
Postovi: 9108
Pridružen/a: 02 mar 2015, 22:19
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH 2014./2015.

Post Postao/la Unknown2 » 19 jun 2015, 21:34

Evo nove Cijene za Ligu, ja mislim da sam "fair" bio.

http://www.transfermarkt.de/prva-liga-f ... ewerb/BOS2

GracanicaAA
Moderator
Postovi: 5305
Pridružen/a: 18 maj 2013, 17:55
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH 2014./2015.

Post Postao/la GracanicaAA » 19 jun 2015, 22:01

Updejtana Vjecna lista od 04/05 - 14/15...


https://bs.wikipedia.org/wiki/Prva_nogo ... _lige_FBiH

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH 2014./2015.

Post Postao/la badblueboylivno » 26 jun 2015, 12:14

Neka netko napravi novu temu, ovu zatvaram.
Hayley <3

Zaključano

Natrag na “Prva liga FBiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 11 gostiju.