SPORTSPORT.BA: Komentari

Pametni uče na tuđim pogreškama, budale na svojim.
Mig_Mig
Kontakt:

PostPostao/la Mig_Mig » 19 jun 2018, 23:51

aleksandar_veliki WroteColon
Mig_Mig WroteColon
aleksandar_veliki WroteColonMigMig, 99 posto vas od 1000. A, portal cita svaki dan 100 puta vise ljudi. Zato ta raznolilkost. Vidis na kraju krajeva kako razmisljamo i o manjini.

Apsolutno razumijem poslovanje. Nije mala stvar "dovesti" Avdica na portal a i sam znas kakvo je to odusevljenje bilo. Pa vecina nas je picilo na mondo da ga citamo. Postujem i cjenim rad i trud oko svega i licno mogu reci da sam zadovoljan, ali trebamo svi da se zapitamo zasto Culicev tekst ima vise pregleda od Avdica, licno mi to nije jasno i dizem glas protiv toga, cisto da se zna na cijoj sam strani iako nista necu promjenit.

Meni Culic odlicno pise. Vjeruj da ljudi zovu da ga hvale kao sto i vi ovdje kritikujete. Meni je ova tema super ako cemo svi zajedno ucestvovati u tome da portal "popravimo". Ako ce se par likova, ne zelim ih vrijedjati, izivljavati, nemam namjeru uopce biti dio te price.

Vjerujem, cak i za to da raja zove i hvali. Tema je ok, naravno da cesto predjemo granice ali i to je nekad normalno. Pa i vi na nekom internom sastanku se porjeckate a nakon toga vjerujem sugerisete oko nekih stvari pa recimo i njegovih tekstova. Uglavnom, treba nastavljat sa popravkom pa svi budemo zadovoljni. Sretno
Stolar iz Bratunca

Sabinho
Kontakt:

PostPostao/la Sabinho » 20 jun 2018, 02:10

Gorka je kora hljeba u bilo kojem poslu, pa sigurno i u novinarskom. Sigurno da je tesko opstati ukoliko se pisanje i objave svedu iskljucivo na sport. Razlog? Ybga drzava u kojoj zivimo. Hamo ce sasvim sigurno kliknuti na ovu Poljakinju sa jucerasnje utakmice nego na neku analizu, recimo ovu vezanu za promjenu formacije kod Engleza. Shodno tome, novinari se prilagodjavaju i Hami i hamicima daju materijal za klikove, medjutim ne moze se reci da smo mi koji dolazimo na ovaj sajt iskljucivo da bi citali o sportu zakinuti za informacije iz istog. Imamo sva aktuelna desavanja iz svih sportova, zanimljive situacije, kolumne (nekom se svidjaju, nekom ne).

Moja iskrena zelja je da se vise paznje posveti juznoamerickom nogometu - najboljem na planeti. :kafa: Ostalo je dobro popraceno.
Yeferson Soteldo, Roger Guedes!
https://www.youtube.com/watch?v=NKN24rPArL4
https://www.youtube.com/watch?v=_RvX-5si_3Q

aleksandar_veliki
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la aleksandar_veliki » 20 jun 2018, 02:47

Sabinho WroteColonGorka je kora hljeba u bilo kojem poslu, pa sigurno i u novinarskom. Sigurno da je tesko opstati ukoliko se pisanje i objave svedu iskljucivo na sport. Razlog? Ybga drzava u kojoj zivimo. Hamo ce sasvim sigurno kliknuti na ovu Poljakinju sa jucerasnje utakmice nego na neku analizu, recimo ovu vezanu za promjenu formacije kod Engleza. Shodno tome, novinari se prilagodjavaju i Hami i hamicima daju materijal za klikove, medjutim ne moze se reci da smo mi koji dolazimo na ovaj sajt iskljucivo da bi citali o sportu zakinuti za informacije iz istog. Imamo sva aktuelna desavanja iz svih sportova, zanimljive situacije, kolumne (nekom se svidjaju, nekom ne).

Moja iskrena zelja je da se vise paznje posveti juznoamerickom nogometu - najboljem na planeti. :kafa: Ostalo je dobro popraceno.

Mislis na Lige ili? Sve si objasnio i potpuno se slazem.
http://www.facebook.com/group.php?gid=132241043479331

Sabinho
Kontakt:

PostPostao/la Sabinho » 20 jun 2018, 07:23

aleksandar_veliki WroteColon
Sabinho WroteColonGorka je kora hljeba u bilo kojem poslu, pa sigurno i u novinarskom. Sigurno da je tesko opstati ukoliko se pisanje i objave svedu iskljucivo na sport. Razlog? Ybga drzava u kojoj zivimo. Hamo ce sasvim sigurno kliknuti na ovu Poljakinju sa jucerasnje utakmice nego na neku analizu, recimo ovu vezanu za promjenu formacije kod Engleza. Shodno tome, novinari se prilagodjavaju i Hami i hamicima daju materijal za klikove, medjutim ne moze se reci da smo mi koji dolazimo na ovaj sajt iskljucivo da bi citali o sportu zakinuti za informacije iz istog. Imamo sva aktuelna desavanja iz svih sportova, zanimljive situacije, kolumne (nekom se svidjaju, nekom ne).

Mislis na Lige ili? Sve si objasnio i potpuno se slazem.

Lige naravno. Zna se desiti da u dva dana za vikend igraju Boca-River, Flamengo-Fluminense, Nacional-Penarol, mozda ne bi bilo lose napraviti neki clanak uoci tih derbija vezano za historijat, zanimljivosti, igracki kadar itd. Probati, mozda nije komercijalno (nazalost) ali ima raje koja to prati, a ima sigurno i onih koji bi se zainteresovali. :thumbup:

dinoo
Kontakt:

PostPostao/la dinoo » 20 jun 2018, 07:48

Ja bih ovdje povukao paralelu sa spec. Emisijama npr za ovo sp na bht i hrt. Prosjecni ljubitelj fudbala je odusevljen sto ima emisija na bht i s pozornoscu to gleda i slusa iako nista mudro cuti nece. I kad sp zavrsi on i zaboravi da je i bilo i ko je igrao. E tako se i ovaj portal prilagodio prosjecnom citaocu koji pada na pompezne naslove i slicno, dok ozbiljniji zaljubljenici moraju ici preko grane da bi nasli ozbiljnije analize utakmica sa osvrtima na takticke zamisli i scenarija u toku samo jedne jedine fudb.utakmice.
Kljucno je pitanje zarada tj klikovi. Prosjecnog gledaoca ne zanima ozbiljan match preview,jbg nema cojk ni vremena da to cita, nema ni predznanja...prvi put je cuo za var kad je to velid spaho objasnio na ovom sp,i normalno da mu je super citati clanak o VARanju na ovom portalu itd.
Ozbiljne fudbalske analize cemo traziti na drugim web stranicama i to je to.
Nema tu nista lose. Ozbiljan fudb.alaniticar da isprati ovo cijelo sp mozda bi uzeo za mjesec kao citava redakcija ovog portala. E za to treba 3 miliona klikova a ne 300 hiljada.

dinoo
Kontakt:

PostPostao/la dinoo » 20 jun 2018, 08:44

Da budem konkretniji. Nekolicina ljudi ovdje su fanatici u praćenju sporta ili bh sporta. i onda su željni i žedni još više informacija i analiza, previewa i sl. A kada je npr u pitanju nastup bh tenisera širom svijeta, informacije su dosta šture i često netačne što izaziva gnjev kod ovih fanatika.
U tom slučaju bi trebali angažovati npr Matsa Wilandera da prati i analizira nastupe Damira Džunhura širom svijeta te nam pravi tekstove, analize, predviđanja i slično, i onda bi ovi fanatici došli na svoje. Ali sitna kvačica u tome je kada čovjek kaže cifru, morali bi prodati sve portale u bih i svu svoju imovinu da bi angažovali "stručnjaka". Eh, dok ne iznjedrimo stručanjaka za fudbal, tenis i slično valja ili preko grane čitati ili uživati u tekstovima i prenosima Avdić Edina.

Unofficialpage
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la Unofficialpage » 20 jun 2018, 22:16

Problem je što večina ne razumije cijene servera, cijenu jednog requesta, filtera i svega ostalog. Nije problem to ako imaš 10-ak korisnika ali ako imaš nekoliko hiljada korisnika e to je problem. Ja sam baš odustao od svog projekta (zna admin šta sam radio) i bio sam blizu one cijene koju sam adminu govorio. I ja sam mislio šta je to dok nisam počeo to raditi i kad vidiš šta sve treba, nemate nigdje. Filtriranje - prekomplikovano za uraditi, neki serveri, baze ne dopuštaju izbacivanje nećeg (izbaci sve tekstove koje nije napisao taj i taj autor), ovako se ćini jednostavno ali daleko je od toga. Naravno, neke baze to dozvoljavaju ali moraš imati kategorizaciju u bazi i sve se to plaća.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Derdiyok
Kontakt:

PostPostao/la Derdiyok » 20 jun 2018, 23:57

Ne znam, po meni je polemika bezveze. Na portal rijetko kad uđem, i kad uđem pročitam ono što me interesuje, ono što me ne zanima preskočim. Forum je već druga stvar.
Šehadet se poljem čuje, glasan tekbir odjekuje
Srce dragom srcu zbori, niste mrtvi hej djedovi
Srce dragom srcu zbori, još smo živi hej sinovi!

memija38
Kontakt:

PostPostao/la memija38 » 21 jun 2018, 09:57

Upravu su vlasnici portala. Meni kao matorcu, koji je vec 20+ godina u biznisu, koji je proso i sito i reseto, od privatluka preko drugih stvari... je apsolutno jasno zasto se svaka vijest nadje na ovom portalu i nacin na koji egzistiraju admini i Aco. I podrzavam ih upotpunosti. Ljudi su napravili portal tako da svaki korisnik, imao on 8 ili 68 godina moze naci nesto za sebe i procitati nesto sto je njemu volja bila to analiza, clanak o nasoj ligi, Avdicev clanak o kosarci... Ko kaze da ljepotice sa SP su lose vijesti i da ih treba izbaciti? Vala meni kao prosjecnom poznavaocu fudbala i kao nekom ko nema vremena da 24 sata sjedi na racunaru tih par minuta sto udjem na portal i prelistam(dok mi nema zene u blizini :D ) gologuzu Poljakinju super dodje kao neko osvjezenje od svakodnevnih briga i problema u "real" life. Sta fali gologuzoj Poljakinji vala - nista. I nek je na portalu, i treba bit. Druga stvar je sad omladina koja pljuje ovakve clanke i zeli nekakve strucne analize raznoraznih Avdica i slicnih... ako vam se ne svidja preskocite bem mu misa.
STEVIE GERRARD

Wisey
Kontakt:

PostPostao/la Wisey » 21 jun 2018, 13:06

Pitao sam vise puta ovo, iz kojeg razloga nije moguce staviti prezime autora clanka uz/ispod naslova? Nisam zavrsio informatiku ali vjerujem da se ne radi o tehnicki uzasno zahtjevnoj stvari.

A ne mozete porediti citanost npr. Avdicevih clanaka i od ovog drugog lika. Uvijek ce bilo kakva fudbalska tema, pogotovo nesto aktuelno, biti citanije od nekog clanka o Sarasovoj zelenoj sumi ili Mahmoud Abdul-Raufu, ma koliko god oni fantasticni bili. Pisi o fudbalu ili nacionalnim reprezentacijama i uvijek ces imati klikove, taman nabacao 30 recenica bez ikakvog smisla. Barem je takva klijentela na ovakvim portalima.

I treca stvar, ko god je uzeo svoje vrijeme da vam na nesto ukaze, neki propust, to valjda znaci da radi iz dobre namjere. Nemojte biti djeca pa odmah ti ljubomoran, ti zavidan, tebi krivo itd.. Svakako je portal komercijalan i zivi sam od sebe sto je pohvalno, ali trebate znati odvojiti dobronamjernu kritiku od pljuvanja (cega sigurno ima i previse).

muhamedhulk
Kontakt:

PostPostao/la muhamedhulk » 21 jun 2018, 13:18

Evo ja ne pratim kosarku i ne citam tog Avdica. Inace ne trebaju mi kolumne i pametovanja u vezi fudbala na portalu. Nemate zaposlenog fudbalskig strucnjaka na poslu i najblize sto ima da se procita od strucnjaka jeste intervju sa nekim iz svijeta fudbala.
A ovi Cuici, Murselinovici (ili kako vec) - preskok od dva koraka.
Meni trebaju vijesti, sta ima novog u FKS, repki, Bayernu, LP, SP itd. Nebitno sto se kopira vijest sa stranog portala..samo da ima smisla.
Cak i ove zene mi ne smetaju (istina, otvorim svaki peti clanak).
Sarajevo šampion!
FC Bayern Rekordmeister!
Dallas Cowboys!

RollsRoyce
Kontakt:

PostPostao/la RollsRoyce » 21 jun 2018, 17:52

Pa dobro, postoje click bait naslovi, i postoje kvalitetni naslovi i tekstovi koji privlače ljude da klikaju, to jeste da ih čitaju, zato i imaju parametri koliko se ko dugo zadrži na određenom članku, stranici, itd.

Sportsport.ba po meni svoj posao radi sasvim korektno, mislim ono, korektnije od ostatka konkurencije ovdje, osim možda 1 stranice koja je ili bolja, ili na istom nivou, činjenično stanje je da nemate čovjeka koji se razumije u tenis naprimjer, i ovi o NBA što pišu, nisu neki, iskreno, ali da stranica napreduje, i da je sve kvalitetnija, to je isto činjenica.

SMR187
Kontakt:

PostPostao/la SMR187 » 22 jun 2018, 16:48

♥ Manchester United Football Club ♥

admin
Site Admin
Kontakt:

PostPostao/la admin » 22 jun 2018, 21:55

mozes li objasniti sta je problem u toj prvoj recenici?

Sabinho
Kontakt:

PostPostao/la Sabinho » 23 jun 2018, 13:41

Ovo je ono kad trazis dlaku u jajetu pa pretjeras, vidis kao lose i ono sto je zapravo dobro.

Ramiy
Kontakt:

PostPostao/la Ramiy » 23 jun 2018, 14:04

Mozda je autor editovo
VICTORIA CONCORDIA CRESCIT

SMR187
Kontakt:

PostPostao/la SMR187 » 23 jun 2018, 16:07

Pisalo da ce se Borac od sljedece sedmice takmiciti u Prvoj ligi federacije :wtf:

Ramiy
Kontakt:

PostPostao/la Ramiy » 23 jun 2018, 16:16

SMR187 WroteColonPisalo da ce se Borac od sljedece sedmice takmiciti u Prvoj ligi federacije :wtf:

Koji si im trn u oku da su te odmah napali a nisu razmislili da je autor vidio tvoju sugestiju ili je sam uocio i promjenio to :D
VICTORIA CONCORDIA CRESCIT

Sveti
Kontakt:

PostPostao/la Sveti » 24 jun 2018, 00:32

Jel mene neko zayebava ili je mitrovicev post sa zastavom srbije zavrsio kao objavljena vijest na ovom portalu?

Koji qrac se desava
naprijed rejal

SMR187
Kontakt:

PostPostao/la SMR187 » 24 jun 2018, 00:35

Ramiy WroteColon
SMR187 WroteColonPisalo da ce se Borac od sljedece sedmice takmiciti u Prvoj ligi federacije :wtf:

Koji si im trn u oku da su te odmah napali a nisu razmislili da je autor vidio tvoju sugestiju ili je sam uocio i promjenio to :D

I ja gledam. Ovakve greske se fakat svakome desavaju, non stop se ukazuje na njih na ovoj temi. Ja jednom napisem, imam osjecaj ko da bi me pojeli :urnebes:

Natrag na “Komentari, sugestije, kritike...”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.