SPORTSPORT.BA: Komentari

Pametni uče na tuđim pogreškama, budale na svojim.
anonymousHD
Kontakt:

PostPostao/la anonymousHD » 04 dec 2018, 23:43

https://sportsport.ba/fudbal/srbijanski ... uka/298923

Šta je ovo koji klinac? :crazy:
Kako ste stavili naslov i sve napisali ispade on to rekao, a ne njegova djevojka koju očigledno boli qurac za fudbal. Pu i vaše novinarstvo više.
Madridista, esa es mi patria.
Steeler Nation

Federer17
Kontakt:

PostPostao/la Federer17 » 05 dec 2018, 01:42

anonymousHD WroteColonhttps://sportsport.ba/fudbal/srbijanski-kosarkas-objavom-o-modricu-digao-region-na-noge-ko-je-taj-luka/298923

Šta je ovo koji klinac? :crazy:
Kako ste stavili naslov i sve napisali ispade on to rekao, a ne njegova djevojka koju očigledno boli qurac za fudbal. Pu i vaše novinarstvo više.

Jos naslov 'ko je taj Luka' :urnebes:

Pitanje koje apsolutno nikakve veze nema sa tvitom...

Arnelv52
Kontakt:

PostPostao/la Arnelv52 » 05 dec 2018, 18:53

Da ne bude da samo kudim moram najprije reći... ne znam da li je samo do mene ili je to stvarno tako ali zadnje stvari mi izgledaju puno bolje nego ranije. I drago mi je zbog toga.

Jedan detalj:

Spomenuo si Smudu, koji je u Poljskoj legenda. On te dočekao u Lechu i ispoštovao još dosta igrača s ovih prostora. Ko je još od trenera imao utjecaj na tvoju karijeru?

Ispoštovati možeš dogovor, čovjeka samo poštovati. Istrpio je možda bolji oblik mada moj prijedlog je da se nađe neka afirmativnija riječ možda izbrusio ili neutralno trenirao.

Monolog
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la Monolog » 05 dec 2018, 19:01

U pravu si, ali u ovom slučaju "ispoštovati" ne možeš zamijeniti tim pojmovima koje si naveo. Ovo je žargonizam i lično ga ne bih upotrijebio u tekstu i sigurno da bi se trebala naći neka bolja riječ. No, izbrusiti i istrenirati to nisu.

Ovo ispoštovati u tekstu = valjao im je (doveo ih je tamo, pomagao im, izvukao ih iz ove naše tmurne situacije).
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Arnelv52
Kontakt:

PostPostao/la Arnelv52 » 06 dec 2018, 00:00

Pa eto napisao si riješenje. Bilo šta od toga. Ima dosta riječi koji to mogu zamijeniti.

Btw. mislio sam na riječ trenirati. Trenirao ih je, ne istrenirao. To je neutralno, nema nikakav vrijednostni sud.

Osim13
Kontakt:

PostPostao/la Osim13 » 06 dec 2018, 01:04

Ko se loži na Wandu u redakciji aw aw

Da me ne shvatite pogrešno, samo udri role toga nikad dosta
„I kad mi dođete na sahranu i vidite kilometre pičetine , shvatićete ko je bio čika Velja , svakoj sam dao po bonu.“

Dortmund 4-1 Madrid (Jose Mourinho Sacked)
Liverpool 3-1 Chelsea (Jose Mourinho Sacked)
Liverpool 3-1 United (Jose Mourinho Sacked)

kobe24
Kontakt:

PostPostao/la kobe24 » 06 dec 2018, 01:14

Arnelv52 WroteColonPa eto napisao si riješenje. Bilo šta od toga. Ima dosta riječi koji to mogu zamijeniti.

Btw. mislio sam na riječ trenirati. Trenirao ih je, ne istrenirao. To je neutralno, nema nikakav vrijednostni sud.

Ne mogu reci da nisi u pravu, ali uveliko pretjerujes. To su neke neznatne i ne bas uocljive greske. Postoje puno krupnije stvari koje se isuvise cesto ponavljaju na ovom portalu i na kojima bi se trebalo poraditi. Evo, recimo, ja sam procitao intervju iz kojeg si izdvojio gresku u tvom prethodnom postu i nisam je primijetio, ali sam zato u ovom postu momentalno uocio tvoje dvije greske.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Arnelv52
Kontakt:

PostPostao/la Arnelv52 » 06 dec 2018, 14:17

kobe24 WroteColon[

Ne mogu reci da nisi u pravu, ali uveliko pretjerujes. To su neke neznatne i ne bas uocljive greske. Postoje puno krupnije stvari koje se isuvise cesto ponavljaju na ovom portalu i na kojima bi se trebalo poraditi. Evo, recimo, ja sam procitao intervju iz kojeg si izdvojio gresku u tvom prethodnom postu i nisam je primijetio, ali sam zato u ovom postu momentalno uocio tvoje dvije greske.

Moje dvije greške nisu tema ali priznam, jer svako griješi. Ja uvijek govorim da nije problem napraviti grešku, problem je kad greške ponavljaš.

Ne želim ovo pretvararati u raspravu. Rekao sam već meni je ss.ba prije mjesec i zadnjih sedmica nebo i zemlja. Ne znam ima li tu kakvog plana ili sam ja umorniji ali to je moj utisak.

Do daljnjeg se neću složiti da je upotreba ili neupotreba termina ispoštovati nebitna., jer (1.) kako monolog reče je žargon, (2.) govori da je sagovornik (upotrijebiću grubu riječ) nepismen jer ne može naći precizan izraz, (3.) utiče na reputaciju ss.ba, (4.) objektivizira druge aktere i to je loše ali to je druga i duga tema koja je nama u BiH svojstvena i (5.) u tom kontekstu je uvredljiva jer ukazuje na rok trajanja poštovanja (svršeno vrijeme).

Oko objektivizacije na sekundu: mi smo razvili takav sistem vrijednosti da sami sebe posmatramo kao proizvod okolnosti i vanjskih faktora... Kamen koji klešu svi drugi sem nas samih. Mogu za to naći milion primjera i u upotrebi riječi između ostalog (ajde da spomenem samo najočitiji ako bog da, a jedan od primjera je i ispoštovao (te je)).

Svakom ko govori bar dva jezika je opazno da kada želiš koristiti jedan od njih moraš se prebaciti u sasvim drugi okvir: izbor tema, izbor riječi, dimanika govora, tok... To govorim jer je izražavanje bitno za mentalitet jedne nacije. Izbor riječi ne samo u ovom slučaju nego i u ovom slučaju govori o tome u šta mi kao narod vjerujemo.

Sve više od ovog što napišem će biti sitničarenje pa ću se ovdje zaustaviti.

Osim13
Kontakt:

PostPostao/la Osim13 » 10 dec 2018, 13:14

Ziky :lol:
„I kad mi dođete na sahranu i vidite kilometre pičetine , shvatićete ko je bio čika Velja , svakoj sam dao po bonu.“

muhamedhulk
Kontakt:

PostPostao/la muhamedhulk » 10 dec 2018, 18:15

A jeste bili dosadni sa tekstovima o onom finalu izmedju boce i rivera...tacno za neizdrzati.
Sreca pa je gotovo (valjda).
Bacite kakav presjek nfl-a sad pred zadnja kola, kad se sve lomi. :D Ima na netu sigurno analiza, samo prevedite na nas sa eng :urnebes:
Sarajevo šampion!
FC Bayern Rekordmeister!
Dallas Cowboys!

Penaltiky
Kontakt:

PostPostao/la Penaltiky » 10 dec 2018, 18:24

Osim13 WroteColonZiky :lol:

Našo sam jednog luđeg na klixu, samo je brat gori i od kompilacije Sihiratora i Bogambera
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

akisarajevo92
Kontakt:

PostPostao/la akisarajevo92 » 11 dec 2018, 01:30

danas posebno briljiraju sa naslovima

Usporeni snimak obavezan: Bomba Baselovog Italijana "otkinula" prečku i završila u golu

Toliko osporavani Digne u 96. minuti golčinom digao Goodison na noge

Budućnost "kopirala" Luku Dončića, Nemanja Gordić odigrao sjajan meč

Ne da se Athletic: Aduriz u nadoknadi iz penala 'ugasio vatru'

Hazard opet o Realu, pa samo što nije rekao da je novi igrač Kraljeva
Zadnja izmjena: akisarajevo92, dana/u 11 dec 2018, 02:01, ukupno mijenjano 1 put.
Don't believe the hype.

Derdiyok
Kontakt:

PostPostao/la Derdiyok » 11 dec 2018, 01:49

Sveti
Kontakt:

PostPostao/la Sveti » 11 dec 2018, 08:08

muhamedhulk WroteColonA jeste bili dosadni sa tekstovima o onom finalu izmedju boce i rivera...tacno za neizdrzati.
Sreca pa je gotovo (valjda).
Bacite kakav presjek nfl-a sad pred zadnja kola, kad se sve lomi. :D Ima na netu sigurno analiza, samo prevedite na nas sa eng :urnebes:

Jos kad ti culic na kraju preuzme ulogu sportskog analiticara i napise kolumnu na tu temu
naprijed rejal

jasmin10
Kontakt:

PostPostao/la jasmin10 » 12 dec 2018, 18:25

Mokes
Kontakt:

PostPostao/la Mokes » 12 dec 2018, 18:29

jasmin10 WroteColonhttps://sportsport.ba/fudbal/pirla-razocarale-dvije-zvijezde-intera-oni-su-glavni-krivci-ove-sezone/299785

Perišić igrač svjetske klase. :lol:

Nije im prvi put da "favorizuju" hrvatske igrače. Nedavno je bio članak zvijezde koje igraju slabo ove sezone i na listi se našao ni manje ni više nego Duje Ćaleta-Car :crazy:
League winners
Yugoslavia - ★★
Bosnia&Herzegovina - ★★★
Cup winners
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★

2nd#Tripl3t #MSN
London Paris Rome London Berlin
1992 2006 2009 2011 2015

Osim13
Kontakt:

PostPostao/la Osim13 » 13 dec 2018, 00:08

Ronaldinho, nismo te prepoznali: Treneru Lyona je bolje da je samo vratio loptu u igru...

Paul Pogba više ne može pogoditi ni okean s broda!

Shakhtar ostao zatrpan u snijegu, Hoffenheim samo naljutio Građane

Prejako :lol: :lol:

harden
Kontakt:

PostPostao/la harden » 13 dec 2018, 00:31

:lol:
Deutschland Trikot, 'ne Elf
Wie Klose Miroslav

jasmin10
Kontakt:

PostPostao/la jasmin10 » 13 dec 2018, 08:22

Osim13 WroteColon
Ronaldinho, nismo te prepoznali: Treneru Lyona je bolje da je samo vratio loptu u igru...

Paul Pogba više ne može pogoditi ni okean s broda!

Prejako :lol: :lol:

:lol:

Natrag na “Komentari, sugestije, kritike...”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.