Prijedlog za SS.ba

Pametni uče na tuđim pogreškama, budale na svojim.
aleksandar_veliki
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la aleksandar_veliki » 06 feb 2015, 00:37

RiverPlate WroteColonPredlažem vam , da odete do mjesta koje je tri sata udaljeno od Sarajeva i napravite reportažu o pripremama Željezničara! Eto na samo jedan dan, ako vam je to preskupo, ne vjerujem da vam je preskup neki telefonski razgovor sa jednim od igrača koji se dole nalazi. Ima i Viber sada ako niste znali, pa se besplatno može nazvati neko od igrača najtrofejnijeg bh. kluba. Možda vam je i to preskupo jer ćete morati puniti bateriju, pa će vam doći veći račun za struju.

Urednistvo portala smatra da je trenutno mnogo zanimljivija prica o slucaju Tomic, pa je navijace Zeljeznicara danas informisalo o tome kakva je situacija po tom pitanju (http://sportsport.ba/bh_fudbal/u-subotu ... era/152725). Svakako uzet cemo u razmatranje vas prijedlog, pa cemo na narednom kolegiju donijeti odluku o istom.
http://www.facebook.com/group.php?gid=132241043479331

Steph

PostPostao/la Steph » 06 feb 2015, 00:39

Da bi se odradio kvalitetan posao potrebno je ostati par dana, potrebno je izdvojiti neku količinu novca (a niko ovdje ne radi na 'havu') i potrebno je da dovoljno ljudi ostane u Sarajevu da redakcija 'ne pati', a obični tekstualni telefonski intervju nije nikome zanimljiv.

Ne računajući ss.ba, PR FK Sarajevo redovno šalje izvještaje svima + je i Hayat tamo, stoga i puno više informacija sa priprema Bordo tima.

S druge strane iz Željezničara jednostavno nema nikakvih informacija, ne kontam zašto bar neko sa fkzeljeznicar.ba nije poveden dole. Štaviše, ne zna se ni termin naredne prijateljske utakmice, a kamoli nešto drugo.. Tako je kako je.

RiverPlate

PostPostao/la RiverPlate » 06 feb 2015, 00:46

aleksandar_veliki WroteColon
RiverPlate WroteColonPredlažem vam , da odete do mjesta koje je tri sata udaljeno od Sarajeva i napravite reportažu o pripremama Željezničara! Eto na samo jedan dan, ako vam je to preskupo, ne vjerujem da vam je preskup neki telefonski razgovor sa jednim od igrača koji se dole nalazi. Ima i Viber sada ako niste znali, pa se besplatno može nazvati neko od igrača najtrofejnijeg bh. kluba. Možda vam je i to preskupo jer ćete morati puniti bateriju, pa će vam doći veći račun za struju.

Urednistvo portala smatra da je trenutno mnogo zanimljivija prica o slucaju Tomic, pa je navijace Zeljeznicara danas informisalo o tome kakva je situacija po tom pitanju (http://sportsport.ba/bh_fudbal/u-subotu ... era/152725). Svakako uzet cemo u razmatranje vas prijedlog, pa cemo na narednom kolegiju donijeti odluku o istom.

Navijači s portala ne smatraju tako! Nama je bitnije da imamo informacije sa priprema od onih igrača koji konkurišu za prvi tim! Od trenera Odovića isto tako, šta planira kakve su mu kombinacije u glavi, jel se odlučio sa startnih jedanaest. Znamo da nemamo para da vam naš klub plati smještaj odnosno puni pansion kako biste vi mogli otiću u mjesto koje je tri sata udaljeno od Sarajeva. Pošto vam ne plaćomo shavatamo da ćete donositi informacije samo onih klubova koji vas plaćaju. Ako vi u uredništvu smatrate da je bitniji Tomić od Fudbalskog kluba Željezničar onda trebate sami sebe kazniti nekim novčanim iznosom radi gluposti ili taj iznos pokloniti Dječijem domu Bjelave! Željezničar kao klub je iznad svakog pojedinca i nas interesuje kako pripreme prolaze, a vi nama javnom mijenju ne dajete ono što želimo. A najaktivnija tema na forumu je Fudbalski klub Željezničar!
Grbavica naš je Hram!!!

RiverPlate

PostPostao/la RiverPlate » 06 feb 2015, 00:48

Steph WroteColonDa bi se odradio kvalitetan posao potrebno je ostati par dana, potrebno je izdvojiti neku količinu novca (a niko ovdje ne radi na 'havu') i potrebno je da dovoljno ljudi ostane u Sarajevu da redakcija 'ne pati', a obični tekstualni telefonski intervju nije nikome zanimljiv.

Ne računajući ss.ba, PR FK Sarajevo redovno šalje izvještaje svima + je i Hayat tamo, stoga i puno više informacija sa priprema Bordo tima.

S druge strane iz Željezničara jednostavno nema nikakvih informacija, ne kontam zašto bar neko sa fkzeljeznicar.ba nije poveden dole. Štaviše, ne zna se ni termin naredne prijateljske utakmice, a kamoli nešto drugo.. Tako je kako je.

Znači jednodnevni odlazak u Međugorje košta sto milja? Ovdje nije tema zvanična stranica Fudbalskog klub Željezničar, nego sugestije portalu SS.ba.
Grbavica naš je Hram!!!

aleksandar_veliki
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la aleksandar_veliki » 06 feb 2015, 00:56

RiverPlate WroteColon
aleksandar_veliki WroteColon

Navijači s portala ne smatraju tako! Nama je bitnije da imamo informacije sa priprema od onih igrača koji konkurišu za prvi tim! Od trenera Odovića isto tako, šta planira kakve su mu kombinacije u glavi, jel se odlučio sa startnih jedanaest. Znamo da nemamo para da vam naš klub plati smještaj odnosno puni pansion kako biste vi mogli otiću u mjesto koje je tri sata udaljeno od Sarajeva. Pošto vam ne plaćomo shavatamo da ćete donositi informacije samo onih klubova koji vas plaćaju. Ako vi u uredništvu smatrate da je bitniji Tomić od Fudbalskog kluba Željezničar onda trebate sami sebe kazniti nekim novčanim iznosom radi gluposti ili taj iznos pokloniti Dječijem domu Bjelave! Željezničar kao klub je iznad svakog pojedinca i nas interesuje kako pripreme prolaze, a vi nama javnom mijenju ne dajete ono što želimo. A najaktivnija tema na forumu je Fudbalski klub Željezničar!

Na vasu zalost, a na srecu najcitanijeg sportskog portala u regionu, vi niste urednici istog, ali posto su nama citaoci najvazniji, vas prijedlog cemo, kao sto sam i ranije rekao, uzeti na razmatranje.

Steph

PostPostao/la Steph » 06 feb 2015, 00:58

Nije milja, ali nije ni pedeset maraka, ponavljam, ako želiš da odradiš posao kako treba, a ne da sfušeriš, dakle podrazumijeva se i da ispratiš sve tekme, snimiš kadrove bla bla bla i na sve to ti fali bruku radnika u redakciji te samim tim pate ostale vijesti.

Nije toliko bitan ss.ba koliko manjak informacija iz Željezničara. Niko sa ovog portala nije ni morao otići u Antaliju i opet bi sve bilo krcato informacijama jer iz Sarajeva šalju dnevne izvještaje svim medijima (foto+video), dakle da i Željezničar radi isto, bio bi isti broj članaka i o Plavim.

Ne znam zašto misliš da ss.ba favorizuje Bordo tim kada u njihovom timu ima 'mrtvih' navijača Sarajeva, ali i Željezničara, dakle balans postoji.

@aleksandar

Nadam se da moji postovi ne smetaju. :mrgreen:

RiverPlate

PostPostao/la RiverPlate » 06 feb 2015, 01:00

Jel ti meni hoćeš da kažeš da vi na kolegiju svakog jutra dumate hoćete li nazvati nekog iz Željezničara ili ne? Najbrojniji forumaši i čitaoci su navijači Fudbalskog kluba Željezničar, zašto nam ne dajte informacije sa priprema našeg kluba? Jel bitniji Ronaldo i prepisivanje sa srpskih portala ili najtrofejniji klub iz države?

Zašto nam ne dajte informacije sa priprema Fudbalskog kluba Željezničar?
Grbavica naš je Hram!!!

RiverPlate

PostPostao/la RiverPlate » 06 feb 2015, 01:05

Nije milja, ali nije ni pedeset maraka, ponavljam, ako želiš da odradiš posao kako treba, a ne da sfušeriš, dakle podrazumijeva se i da ispratiš sve tekme, snimiš kadrove bla bla bla i na sve to ti fali bruku radnika u redakciji te samim tim pate ostale vijesti.

Nije toliko bitan ss.ba koliko manjak informacija iz Željezničara. Niko sa ovog portala nije ni morao otići u Antaliju i opet bi sve bilo krcato informacijama jer iz Sarajeva šalju dnevne izvještaje svim medijima (foto+video), dakle da i Željezničar radi isto, bio bi isti broj članaka i o Plavim.

Ne znam zašto misliš da ss.ba favorizuje Bordo tim kada u njihovom timu ima 'mrtvih' navijača Sarajeva, ali i Željezničara, dakle balans postoji.

Znaš li ti na kojoj si temi? Kakve veze ima Antalija i Sarajevo, sa mojim pitanjima na ovoj temi, sugestije SS.ba? Znači po tebi novinar ne treba zvati igrače i stručni štab Željezničara da da čitaocima informacije koje traže? Šta je onda svrha novinara? Trebaju Kvesić, Odović, Uzelac i ostali da zovu SS.ba i da im diktiraju kako teku pripreme?
Grbavica naš je Hram!!!

Steph

PostPostao/la Steph » 06 feb 2015, 01:07

Koja je poenta takvog izvještavanja? Pa to može i zmajevi.****.

Je l' ti imalo čudno što ni na jednom portalu nema ništa o Želji?

aleksandar_veliki
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la aleksandar_veliki » 06 feb 2015, 01:09

RiverPlate WroteColonJel ti meni hoćeš da kažeš da vi na kolegiju svakog jutra dumate hoćete li nazvati nekog iz Željezničara ili ne? Najbrojniji forumaši i čitaoci su navijači Fudbalskog kluba Željezničar, zašto nam ne dajte informacije sa priprema našeg kluba? Jel bitniji Ronaldo i prepisivanje sa srpskih portala ili najtrofejniji klub iz države?

Zašto nam ne dajte informacije sa priprema Fudbalskog kluba Željezničar?

To sta je bitno opet ne odlucujes ti niti bilo ko drugi, nego urednistvo, da ponovim, najcitanijeg sportskog portala u regionu, sto samim tim znaci da sjajno radi svoj posao. No, opet ponavljam, tvoj prijedlog cemo uzeti u razmatranje i od nase procjene zavisi da li cemo ga usvojiti...

I da ti odgovorim na ovo tvoje pitanje, Ronaldo je najbitniji, a ti shvati to kako hoces...

RiverPlate

PostPostao/la RiverPlate » 06 feb 2015, 01:10

Steph WroteColonKoja je poenta takvog izvještavanja? Pa to može i zmajevi.****.

Je l' ti imalo čudno što ni na jednom portalu nema ništa o Želji?

Ovo su pitanja za SS. ba portal, kakve veze imaju drugi portali sa SS.ba?
Zadnja izmjena: RiverPlate, dana/u 06 feb 2015, 01:13, ukupno mijenjano 1 put.
Grbavica naš je Hram!!!

Steph

PostPostao/la Steph » 06 feb 2015, 01:15

Pa ima veze sa ovom TEMATIKOM.

Poenta je da nije toliko do ss.ba nego do INFORMACIJA IZ KLUBA.

aleksandar_veliki
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la aleksandar_veliki » 06 feb 2015, 01:16

River trollas, bezveze cs biti odstranjen s foruma. Par puta si dobio odgovor, jasan i glasan. Dakle, ispostovao sam te kao forumasa i nema potrebe da me pravis budalom...

RiverPlate

PostPostao/la RiverPlate » 06 feb 2015, 01:17

aleksandar_veliki WroteColonRiver trollas, bezveze cs biti odstranjen s foruma. Par puta si dobio odgovor, jasan i glasan. Dakle, ispostovao sam te kao forumasa i nema potrebe da me pravis budalom...

Ne trolam, nego mi je pukao film više. Zadnju vijest koju imate iz Međugorja je rezultat utakmice protiv Cibalije u deset redova. Poluvremena objašnjenja po rečenici. Ne znamo šta se dešava na pripremama, a vaš zadatak je da nam donosite informacije, mene samo zanima zašto nema informacija sa priprema Fudbalskog kluba Željezničar na najčitanijem portalu u regionu, kontinetnu, vasioni?
Grbavica naš je Hram!!!

RiverPlate

PostPostao/la RiverPlate » 06 feb 2015, 01:20

Steph WroteColonPa ima veze sa ovom TEMATIKOM.

Poenta je da nije toliko do ss.ba nego do INFORMACIJA IZ KLUBA.

Antalija i Sarajevo veze nemaju sa mojim pitanjima o Fudbalskom klubu Željezničar!
Grbavica naš je Hram!!!

aleksandar_veliki
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la aleksandar_veliki » 06 feb 2015, 01:31

RiverPlate WroteColon
aleksandar_veliki WroteColonRiver trollas, bezveze cs biti odstranjen s foruma. Par puta si dobio odgovor, jasan i glasan. Dakle, ispostovao sam te kao forumasa i nema potrebe da me pravis budalom...

Ne trolam, nego mi je pukao film više. Zadnju vijest koju imate iz Međugorja je rezultat utakmice protiv Cibalije u deset redova. Poluvremena objašnjenja po rečenici. Ne znamo šta se dešava na pripremama, a vaš zadatak je da nam donosite informacije, mene samo zanima zašto nema informacija sa priprema Fudbalskog kluba Željezničar na najčitanijem portalu u regionu, kontinetnu, vasioni?

Grijesis, nas zadatak nije da ispunjavamo zelje. Zadatke nam zadaje vlasnik, urednistvo, a tebi se sadrzaj moze svidjati, a i ne mora. Imas mali milion portala, novina, televizija. Trazis sebi ono sto ti pase, barem je sada izbor sirok. Istrazivanja, odnosno rezultati posjecenosti portala govore da su siroke mase zadovoljne, naravno, uvijek ima onih koji su nezadovoljni, kao sto si ti sada. Zato ti i kazem da cemo tvoj prijedlog uzeti na razmatranje, no to ne znaci da cemo ga i prihvatiti...

RiverPlate

PostPostao/la RiverPlate » 06 feb 2015, 01:43

Dobro, pitat ću isto sutra ako ne bude ništa o mom klubu! Ne znam zašto spominješ druge portale, televizije, kad je ovo tema namjenjena za SS.ba, a ne za druge medije? Normalno da tražim ono što mi paše, mušterija je uvijek u pravu, i ti u granapu tražiš ono što želiš da kupiš, boli te briga šta drugi uzimaju. Naravno da ne morate prihvatiti moj zahtjev za manjkom informacija o najvećem i najtrofejnijem klubu u državi, to je vaša odluka, ali neću prestati postavljati pitanja zašto nema ništa o mom klubu u narednim danima, krenuvši od sutra ako ne bude ništa iz Međugorja!
Grbavica naš je Hram!!!

admin
Site Admin
Kontakt:

PostPostao/la admin » 06 feb 2015, 09:31

1. željo nam nikad ništa nije platio ili snosio troškove bilo čega pa ako hoćeš i kafe, pa ga pratimo već sedam godina, vjerovatno u ukupnom omjeru intenzivnije nego bilo koji drugi klub. Tako da je to što govoriš jako ružno, pogotovo kad dolazi od strane nekog ko navija za klub koji smo ispratili više nego bilo koji drugi.

2. ove godine smo se odlučili da na putujemo u Međugorje, prvenstveno zato što smo imali čovjeka na terenu 20 dana SP u Kataru + još 9 u Antaliji i na raznoraznim aerodromima. Od Želje nema tačnih pravovremenih informacija o početku i kraju priprema, a vijesti o dijelu priprema Želje u Sarajevu su se jako slabo čitale. Čast pojedincima koje te priče interesuju, ali kao komercijalan medij moramo investirati u stvari koje će se što više čitati.

3. nekada i klubu odgovara da ne bude previše u medijima, pa da sam na vašem mjestu, ne bih pritiskao na strani medija, već na strani kluba. a možda bih razmislio, pa ne bih uopšte pritiskao.

4. ova diskusija me nedoljivo podsjeća na period kada je Sarajevo tavorilo, a Željo bio prvak iz godine u godinu. Tada smo "zapostavljali" Sarajevo, bili neprijatelji kluba, plaćenici plavih, i šta sve ne. Tada ste vi bili veoma zadovoljni situacijom, trljali ruke i pitali se šta se to oni tamo bune... Uvijek kriv medij :roll: :roll:

admin
Site Admin
Kontakt:

PostPostao/la admin » 06 feb 2015, 09:37

Morate shvatiti i vi da sve košta, a da mi nemamo prijatelja ni u politici, ni u komapnijama, a bogami ni u klubovima gdje vam sjede razni vlasnici medija koji ni sa 2% ne pokrivaju taj klub kao SS.ba.

Znači, kad recimo Lutrija BiH na godišnjem nivou bude finansirala SS.ba, onda će biti izvještaj sa svega i onda imate i pravo do da zahtjevate jer se ulažu novci iz državnog budžeta. do tada, upratite koga finansiraju i vijesti o svojim klubovima tražite na recimo http://javno.ba ili http://www.neznase.ba/

admin
Site Admin
Kontakt:

PostPostao/la admin » 06 feb 2015, 09:48

Obzirom da vam je trn u oku izvještaj vezan za FK Sarajevo, trebate znati i to da je FK Sarajevo u sklopu svog boravka u Antaliji ponudio mnogim medijima (da ne kažem svim) boravak u Antaliji, ali uz uslov da medij sam snosi troškove putovanja u Tursku. Jedini koji su to prihvatili i investirali su Hayat TV i SportSport.ba i to uz poseban angažman novinara preko čijih leđa u stvari sve ide.

Recimo, ispratićemo danas i Zvijezdu u Antaliji ako se mogne pokriti trošak prevoza do stadiona na kojem igraju. Za sad, iz Zvijezde nemamo nikakav interes da se nešto tako i desi. A kad ne ispratimo, biće kriv SS.ba, a ne klub ili oni koji bi trebali investirati u promociju sporta. Što se nas tiče, više će nam donijeti priča o šarenim ronaldovim pertlama nego o Zvijezdi ili Želji ili Sarajevu. Svakako se borba svela na spamiranje gluposti po facebooku, a ne na normalno izvještavanje.

Natrag na “Komentari, sugestije, kritike...”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.