Forum

Kako koristiti portal SportSport.ba i sve njegove dijelove?
mangas
Postovi: 108
Pridružen/a: 08 sep 2018, 16:04
Kontakt:

Re: Forum

Post Postao/la mangas » 19 sep 2018, 08:17

ovaj trenutno sto je msm da koristi samo ss.ba i niko vise

admin
Site Admin
Postovi: 12015
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Forum

Post Postao/la admin » 19 sep 2018, 09:42

irfo je napisao/la:
admin je napisao/la:.
aleksandar_veliki je napisao/la:.
Imal kakvih namjera za redizajn foruma i nekih promjena, dotrajalo ovo vala, kad se moze portal redizajnirat svakih nekoliko godina, zasluzio je i forum
Forum ne pravimo mi, vec je to gotov besplatni software. Svaki je takav. Ovaj nas ima novu verziju i trebalo bi napraviti update, vise iz nekih drugih razloga, manje zbog izgleda i smajlija. Medjutim, to bas i nije jednostavno uraditi na forumu sa milion postova i nizom dodatnih plugina (kad izbace novu verziju foruma, onda cekas da neko napravi I sve dodatke koje imamo za novu verziju, isl).

U svakom slucaju, u planu je update. Nije top prioritet jer je moje misljenje da forum cine ljudi i diskusije a ne smajliji I dizajn oko postova.

Avatar
Derdiyok
Postovi: 24185
Pridružen/a: 10 maj 2015, 04:48
Lokacija: Σα
Kontakt:

Re: Forum

Post Postao/la Derdiyok » 19 sep 2018, 14:57

Azpi je napisao/la:
Derdiyok je napisao/la:Kad smo se već dotakli te teme, da li ima neko prijedlog kakav bi mogao biti dizajn ?

https://themeforest.net/category/forums/phpbb

Eto predlazite :D ma to im je dan posla ma i manje, a ima i besplatnih dosta, mogu ubaciti par novih
Ovako nešta
http://preview.themeforest.net/item/h2o ... 1537361593

Samo za background ubaciti SDA jer ono, reklama.
® GONGASHI POWERHOUSE ®

admin
Site Admin
Postovi: 12015
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Forum

Post Postao/la admin » 20 sep 2018, 15:42

Sto se tice dizajna vjerovatno cemo se drzati osnovne varijante pa ce ostati dosta slican ovom sadasnjem.

Avatar
44Bertans
Postovi: 1520
Pridružen/a: 15 avg 2014, 18:40
Kontakt:

Re: Forum

Post Postao/la 44Bertans » 21 sep 2018, 17:37

Ne vidim što bi se mijenjao dizajn i generalno ti detalji oko foruma? Ovakav je prepoznatljiv. Vrlo pregledan, bez suvišnih grafičkih gluposti koje odvlače pažnju i otežavaju učitavanje. Ok, poštujem detalj da ima i dječice koja piše po forumu i kojoj su japanske multimedia zezancije wow... ali..
Po meni nema potrebe. Jednako kao što nema potrebe za tim dodatnim smajlijima, onaj ko želi nešto smisleno napisati, napisaće to bez istih.

Ono što generalno slabi kvalitet diskusija je par likova kojima uopšte nije stalo do sporta. U stanju su svaku moguću temu zapišati da bi privukli pažnju na sebe... Njima uopšte nije bitan argument kao takav, niti konkretan odgovor na dato pitanje, jedino bitno im je da diskusiju odvedu što dalje od teme. Moderacija bi u tom smislu trebala biti daleko radikalnija.
Na svetu ništa veće ne može da postoji nego što je naša ljubav prema crno beloj boji!

Avatar
Kanye
Postovi: 2808
Pridružen/a: 18 jul 2018, 17:41
Kontakt:

Re: Forum

Post Postao/la Kanye » 25 sep 2018, 20:14

Ne treba mijenjati forum.

Btw na diskusijama se zadnjih dana bas divlja.
I am unquestionably, undoubtedly, the greatest human artist of all time. It’s not even a question at this point. It’s just a fact.

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36506
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Forum

Post Postao/la Donnie Darko » 25 sep 2018, 20:25

Ovaj dizajn foruma je savršen. Ne treba mijenjati nešto ako savršeno funkcioniše. Eventualno detalji i sitnice.

Avatar
Aerials
Interni moderator
Postovi: 11406
Pridružen/a: 17 jan 2016, 13:44
Kontakt:

Re: Forum

Post Postao/la Aerials » 25 sep 2018, 20:30

Meni je isto ovaj dizajn super. Jednostavan za upotrebu, pregledan, sve što jedan forum treba da bude.
The ones who love your dark are the only light you'll ever need.

Avatar
Derdiyok
Postovi: 24185
Pridružen/a: 10 maj 2015, 04:48
Lokacija: Σα
Kontakt:

Re: Forum

Post Postao/la Derdiyok » 26 sep 2018, 06:49

admin je napisao/la:Sto se tice dizajna vjerovatno cemo se drzati osnovne varijante pa ce ostati dosta slican ovom sadasnjem.
S obzirom da nije prioritet dizajn jel se mogu znati "stvari" koje su vam trenutno prioritet ?
® GONGASHI POWERHOUSE ®

Avatar
jose
Postovi: 8549
Pridružen/a: 20 okt 2009, 17:19
Kontakt:

Re: Forum

Post Postao/la jose » 26 sep 2018, 06:56

Derdiyok je napisao/la:
admin je napisao/la:Sto se tice dizajna vjerovatno cemo se drzati osnovne varijante pa ce ostati dosta slican ovom sadasnjem.
S obzirom da nije prioritet dizajn jel se mogu znati "stvari" koje su vam trenutno prioritet ?
Pa vjerovatno stvarni život. :mrgreen:
Velež, Chelsea FC, LA Lakers, Scuderia Ferrari

Avatar
Derdiyok
Postovi: 24185
Pridružen/a: 10 maj 2015, 04:48
Lokacija: Σα
Kontakt:

Re: Forum

Post Postao/la Derdiyok » 26 sep 2018, 06:59

jose je napisao/la: Pa vjerovatno stvarni život. :mrgreen:
Logično je da sam mislio na forum, odnosno stranicu. :mrgreen:
® GONGASHI POWERHOUSE ®

admin
Site Admin
Postovi: 12015
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Forum

Post Postao/la admin » 26 sep 2018, 09:39

Pa planove ce ti rijetko koja kompanija bas tako na upit izloziti na javnom forumu. Ali mogu ti reci sta je uradjeno u zadnjih par mjeseci.

- presli smo na nove servere, vidis da vise nikako ne pada

- podigli smo sasvim nove Android i iOS aplikacije koje su u potpunosti funkcionalnostima izjednacene sa portalom

- razvijen je sistem registracije na portal, uredjivanja profila i personalizacije sadrzaja. Izmedju ostalog, tu je kreiran i sistem po kojem automatski mozete dobijati push notifikacije za sve vijesti iz kluba koji pratite, mozete imati svoju selekciju vijesti (TEME), pratiti pojedine klubove kroz naslovnicu (favoriti) isl

- razvijen je sistem komentara na clanke oko kojeg smo imali dosta posla pri implementaciji (da se eliminisu razne zloupotrebe)

- razvijen je potpuno novi sistem tabela i rezultata koji nam sada daje puno vecu tacnost, brzinu I daleko vecu pokrivenost za domace sportove.

Jos mnogo sitnih detalja je doradjeno, a svi navedeni su nam bitniji od boje pozadine na forumu ili izgleda smajlija.

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31065
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: Forum

Post Postao/la Chinaglia » 26 sep 2018, 10:11

meni strasno bodu oci ove zelene ikonice ispred tema, kad biste to sredili i stavili namjenske slicice za podforume: klupski fudbal u bih, ino fudbal i kosarku, bilo bi vrhunski, kao sto ste napravili s podforumom za reprezentacije bosne i hercegovine...

ako ne zelite ubacit slicice, onda bar uklonite ove zelene ikonice, bice ljepse i preglednije kao na podforumu za kladzu, druzenje i ss.ba, mada u tom slucaju biste trebali ukloniti sve slicice s foruma, jer jednostavno je ovo suhveli, ne mozete negdje ubacit slicice, a negdje ne, nema smisla jbg... mozda je problem i u meni, no jednostavno ne volim nedovrsen posao, il radis sve il ne radis nikako, ne treba mi ciganluk

Avatar
JackTheStripper
Postovi: 2847
Pridružen/a: 18 okt 2013, 13:00
Lokacija: Kod kmeta na sijelu
Kontakt:

Re: Forum

Post Postao/la JackTheStripper » 26 sep 2018, 18:22

Zasto mi je nestao potpis? Sam ga nisam uklonio.

:hmmmmm:
Tvrd je Bošnjak, voćka čudnovata,
ne slomi ga, al zube polomi.

admin
Site Admin
Postovi: 12015
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Forum

Post Postao/la admin » 27 sep 2018, 00:23

Zato sto:

1. Imas esej dole cijeli od deset redova
2. Imas vlahe, site, sunite, herceg bosnu i hrpu drugih gluposti koje ne zelim citati na forumu.

Ja sam ga uklonio, Ako budes uporan uklonicu ti mogucnost postavljanja potpisa sveukupno.

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: Forum

Post Postao/la Penaltiky » 29 sep 2018, 09:16

Znam da ima posla ali postoji li mogućnost da se teme iz prošlih sezona sa PDF Premijer liga ubace u neki interni Arhiv i poredaju po sezonama, ima tamo mnoštvo korianih i zanimljivih podataka.
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

admin
Site Admin
Postovi: 12015
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Forum

Post Postao/la admin » 29 sep 2018, 12:59

Koje su to teme? Ima 250 tema unutar Premier liga podforuma, i to bez onih tema sa foruma klubova.

To je vec arhiv, uz svaku temu ima datum zadnjeg posta, vidi se na koju sezonu se odnosi.

admin
Site Admin
Postovi: 12015
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Forum

Post Postao/la admin » 05 okt 2018, 23:31

Derdiyok je napisao/la:
admin je napisao/la:Sto se tice dizajna vjerovatno cemo se drzati osnovne varijante pa ce ostati dosta slican ovom sadasnjem.
S obzirom da nije prioritet dizajn jel se mogu znati "stvari" koje su vam trenutno prioritet ?
Od tvog pitanja do danas, rijesili smo jedan od prioriteta. Sad se unutar svake tabele ili rasporeda utakmica za neku ligu moze kliknuti na ime bilo kojeg kluba pa pogledati raspored utakmica za taj klub. Npr.

https://sportsport.ba/klub/fk-sarajevo/6

To nam bas falilo, pa je bilo prioritet. Ima jos prioriteta u ovom dijelu portala koje rjesavamo.

Uz to jucer je izasao update kojim su popravljene push notifikacije za iOS aplikacije (nadam se). To je bio nas top prioritet da se popravi. Sad valja ovo sa rasporedom klubova isto prebaciti na aplikacije...

Avatar
Derdiyok
Postovi: 24185
Pridružen/a: 10 maj 2015, 04:48
Lokacija: Σα
Kontakt:

Re: Forum

Post Postao/la Derdiyok » 05 okt 2018, 23:54

admin je napisao/la:
Od tvog pitanja do danas, rijesili smo jedan od prioriteta. Sad se unutar svake tabele ili rasporeda utakmica za neku ligu moze kliknuti na ime bilo kojeg kluba pa pogledati raspored utakmica za taj klub. Npr.

https://sportsport.ba/klub/fk-sarajevo/6

To nam bas falilo, pa je bilo prioritet. Ima jos prioriteta u ovom dijelu portala koje rjesavamo.

Uz to jucer je izasao update kojim su popravljene push notifikacije za iOS aplikacije (nadam se). To je bio nas top prioritet da se popravi. Sad valja ovo sa rasporedom klubova isto prebaciti na aplikacije...
Ho'š da me hercika opali pa da me nosiš na duši ? Kontam šta sam sad za*ro :mrgreen:

S moje tačke gledišta, tj "ličnog interesa" ja preferiram forum u odnosu na portal. Pogotovo što se tiče fudbala, iako obletim i po portalu novosti ( uostalom jedini domaći portal koji čitam, vezan za sport ).

Kao što radite na poboljšanju portala, tako se nadam da će doći i na vrijeme kada će se forumski dio moći unaprijediti sa dodacima za koje smo predlagali prije.

Da ne bude da se stalno žalim/o i pohvale idu za dosadašnji prioritet jer je uvijek ljepše kada čovjek ima sve na dohvat ruke na jednom mjestu. Nema potrebe dalje ići i tražiti, pogotovo što se tiče domaćeg prvenstva. :salut:
® GONGASHI POWERHOUSE ®

admin
Site Admin
Postovi: 12015
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Forum

Post Postao/la admin » 06 okt 2018, 11:47

Doci ce i forum na red. Medjutim, ja se nesto bojim da ces tada biti razocaran jer cemo prvenstveno imati fokus na stabilnosti, brzini, cistoci ... a manje na nekim dodacima koji bi mogli ugroziti stabilnost kroz razne platforme. Svemirskog izgleda kakav je neko gore predlagao sigurno nece biti, ovaj ‘osnovni’ je provjereno najbolji i najsigurniji, eventualno malo opcija sa bojama i to je to.

Odgovori

Natrag na “Help”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.