Problemi sa pisanjem postova

Pametni uče na tuđim pogreškama, budale na svojim.
Isnar

PostPostao/la Isnar » 15 feb 2010, 16:53

Evo, posto si mi savjetovao da ovdje iznesem problem, to cu i uraditi. Naime, kad pisem dug post, duzi nego je ovaj prozor u kojem se ispisuje, jasno pojavit ce se slider desno da mogu micati prema dole. Medjutim, tu nastaju problemi. Naime, kada zelim da pisem u redu koji je "nize" od ovog ruba koji je perdvidjen za pisanje postova, onda mi se slider automatski pomjera prema gore, i ne vidim zapravo sta pisem. Jedina je mogucnost da pisem napamet, pa da onda provjerim drzeci strelicu naprijed ili dole, a nakon sto istu pustim, slider se sam pomice prema gore i ne prikazuje mi zadnja 2-3 reda. Ne znam zasto se to desava, niti na jednom drugom forumu to nije bio slucaj. Nadam se da se stvar moze rijesiti. Hvala u svakom slucaju.
FK Željezničar/Manchester United/KK Bosna/Boston Celtics/RK Bosna/VK Mladost/Pittsburgh Penguins/NY Jets/Fernando Alonso/Rafael Nadal/Hamza Alić/LoLo Jones/Jeremy Wariner/Kenenisa Bekele/Rebbeca Soni/Stephanie Rice/Michael Phelps/Eamon Sullivan/C. Stoner

Neutral
Kontakt:

PostPostao/la Neutral » 15 feb 2010, 17:31

I u mene je tako brate moj. Zato sam se i okanio neko vrijeme da pišem na nekim temama, te sam aktivan na chatu, filmovima, i tim stvarima. Nadam se da će se to popraviti ;)
2008 - 2016 (2009 - 10k, 2014 - 24k, 2016 - 30k)

Who cares ;)

insider
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la insider » 15 feb 2010, 17:44

Kod mene to radi normalno, baš sam evo sada testirao. Hmm...
Moje su slutnje bile uvijek malo čudne, tesko je mene preći je l' znaš?

admin
Site Admin
Kontakt:

PostPostao/la admin » 15 feb 2010, 18:01

prvi put čujem za to.
možete li postaviti screenshot?

da li se dešava čak i kad u postu nekog citiraš i kad ne citiraš?
da li se ikad desi da možeš normalno napisati post, ili je uvjek isto?

koji browser koristiš?

loptica

PostPostao/la loptica » 15 feb 2010, 18:10

Ja imam problem poslat post kad kliknem pošalji dugo jako treba mu da ga prihvati!
Fi hajati.
GO Bosno.

kakavdanakneiskustvu

PostPostao/la kakavdanakneiskustvu » 15 feb 2010, 18:19

jedno pitanje,mora li postojati opcija da se ne može postati vrlo brzo jedan post za drugim,puno puta mi se to desi.

admin
Site Admin
Kontakt:

PostPostao/la admin » 15 feb 2010, 18:22

mora.
ovdje nećemo diskutovati o toj opciji, već je dosta sažvakana na drugim temama.

trajanje uploada posta ne zavisi od foruma. to nije stvar na koju možemo uticati.

problem kojim je započeta tema je vrlo zanimljiv i njega treba pokušati riješiti.

Isnar

PostPostao/la Isnar » 15 feb 2010, 21:04

admin WroteColonprvi put čujem za to.
možete li postaviti screenshot?

da li se dešava čak i kad u postu nekog citiraš i kad ne citiraš?
da li se ikad desi da možeš normalno napisati post, ili je uvjek isto?

koji browser koristiš?

slika

Evo, zaokruzio sam problem (citiran post). Naime, kad ispisem jedno 2-3 reda vise od granice, tada mi ovaj slider pocne da ide gore za neka 2 reda i naravno ne vidim sta pisem. Osim toga, kad ukucam neko slovo on brzo baca dole gdje se pise i odma vraca na ovo stanje. Drugim rijecima, ako neku tipku drzim onda mogu vidjeti sta se dole desava, ali cim pustim on me automatski salje na prikazano stanje.
Sto se tice browsera, koristim Internet Explorer 8, koji dodje integralno uz Windows 7 kojeg imam na racunaru.
Medjutim, testirao sam isti problem i na jos tri ugledna browsera koja imam (Mozilla Firefox 3.5, Opera 10 i Google Chrome 4) i primijetio da se slican problem tamo ne desava, tako da se moze zakljuciti da je mozda do browsera. Iskren da budem, ja najvise volim IE i ne mijenja mi se sad to, tako da se nadam da ce moci da se problem rijesi. Hvala u svakom slucaju... ;)
FK Željezničar/Manchester United/KK Bosna/Boston Celtics/RK Bosna/VK Mladost/Pittsburgh Penguins/NY Jets/Fernando Alonso/Rafael Nadal/Hamza Alić/LoLo Jones/Jeremy Wariner/Kenenisa Bekele/Rebbeca Soni/Stephanie Rice/Michael Phelps/Eamon Sullivan/C. Stoner

admin
Site Admin
Kontakt:

PostPostao/la admin » 15 feb 2010, 21:10

da li si registrovan na još nekom forumu koji je phpBB (piše na dnu) i da li ti se ista stvar dešava i tamo?

neutral, i kod tebe je IE8, Win7?

Isnar

PostPostao/la Isnar » 15 feb 2010, 21:16

admin WroteColonda li si registrovan na još nekom forumu koji je phpBB (piše na dnu) i da li ti se ista stvar dešava i tamo?

neutral, i kod tebe je IE8, Win7?

Ne, pogledao sam sve forume na kojima sam registrovan, niti jedan nije phpBB. Osim toga, niti na jednom se ne desava slicna stvar...

kakavdanakneiskustvu

PostPostao/la kakavdanakneiskustvu » 15 feb 2010, 23:46

admin WroteColonmora.
ovdje nećemo diskutovati o toj opciji, već je dosta sažvakana na drugim temama.

trajanje uploada posta ne zavisi od foruma. to nije stvar na koju možemo uticati.

problem kojim je započeta tema je vrlo zanimljiv i njega treba pokušati riješiti.

sve ok.

Admir_Sa
Kontakt:

PostPostao/la Admir_Sa » 16 feb 2010, 00:06

Meni je ista slika kao na onom screen shotu, ali nemam nikakvih problema. Jednostavno ide gore dole lift i sve ok
nema potpisa

Isnar

PostPostao/la Isnar » 16 feb 2010, 02:02

Admir_Sa WroteColonMeni je ista slika kao na onom screen shotu, ali nemam nikakvih problema. Jednostavno ide gore dole lift i sve ok

Ako procitas tekst vidjeces da nije sve OK... ako malo bolje obratis paznju na sliku, tj. na zaokruzeni dio, vidjeces da nije do kraja na dnu, tj. ne vidi se sve...

admin
Site Admin
Kontakt:

PostPostao/la admin » 16 feb 2010, 14:16

ima li još iko da koristi IE8 i da mu se javlja ili ne javlja ovaj isti problem?

reds_forever
Kontakt:

PostPostao/la reds_forever » 16 feb 2010, 14:18

isti problem...vec duze vrijeme IE 8
After all,there was no 'miracle' in Istanbul,there was just a man inspiring other men to victory,a man with whom..' You'll never walk alone '

"I wouldn't walk away. I'd fight to put it right next year because I'm not a quitter" - Daniel Agger

Admir_Sa
Kontakt:

PostPostao/la Admir_Sa » 16 feb 2010, 18:34

Isnar WroteColon
Admir_Sa WroteColonMeni je ista slika kao na onom screen shotu, ali nemam nikakvih problema. Jednostavno ide gore dole lift i sve ok

Ako procitas tekst vidjeces da nije sve OK... ako malo bolje obratis paznju na sliku, tj. na zaokruzeni dio, vidjeces da nije do kraja na dnu, tj. ne vidi se sve...

Kazem da kod mene radi sve kako treba iako mi je ista slika kao na screen shotu kada dodjem do kraja boxa predvidjenog za text. Kad pritisnem enter, normalno mi se pojavi novi red i sve je pregledno. Koristim Mozillu firefox
nema potpisa

admin
Site Admin
Kontakt:

PostPostao/la admin » 16 feb 2010, 18:44

problem bi trebao biti riješen.
probajte pa javite.

Isnar

PostPostao/la Isnar » 16 feb 2010, 18:46

admin WroteColonproblem bi trebao biti riješen.
probajte pa javite.

Problem je rijesen... svaka cast ;)

Neutral
Kontakt:

PostPostao/la Neutral » 16 feb 2010, 21:37

admin WroteColonproblem bi trebao biti riješen.
probajte pa javite.

Hvala ;)
2008 - 2016 (2009 - 10k, 2014 - 24k, 2016 - 30k)

Who cares ;)

Natrag na “Komentari, sugestije, kritike...”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.