Chat

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88,Donnie Darko

rio_Ferdy88
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la rio_Ferdy88 » 17 okt 2018, 09:16

sljivo WroteColonJe l nam ovo Tuzla ulazi u arheološku mapu Evrope? Ne samo da su politički progresivni već počinju da imaju i historiju. :mrgreen:

Prije da su regresivni nego progresivni :mrgreen:

Možda zato i postanu arheološko nalazište, taman kad potonu dovoljno :mrgreen:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

sljivo
Kontakt:

PostPostao/la sljivo » 17 okt 2018, 09:18

rio_Ferdy88 WroteColonPrije da su regresivni nego progresivni :mrgreen:

Malo su i agresivni.

Osim13
Kontakt:

PostPostao/la Osim13 » 17 okt 2018, 09:23

sljivo WroteColon

Malo su i agresivni.

Šta vam je ba, djeca cvijeća :mrgreen:
#FreeMoggi

ASD
Kontakt:

PostPostao/la ASD » 17 okt 2018, 09:25

Asteriks WroteColonSta je rec, losa signalizacija, brzina, neadekvatno postavljeni znakovi itd.

Ovako.
Isao ja sa autom, naravno, kolona vozila.
Radovi na putu su bili, i jedan od radnika mi pokazuje da prodjem, medjutim drugi radnik je radio sa nekom masinom par metara samo poslije, cije je crijevo otprilike od gume i on kako nije pazljiv bio tim crijevom je zakacio mene za retrovizor i poprilicno jako se udario.

Obisao sam auto, i nije bilo stete, samo je u retrovizoru staklo iskocilo, cak ni ogrebotine nije bilo, vjerovatno zbog toga sto je kablo od gume.
Dok je radnik mogao bez ruke ostati, valjda jer se to mora crvrsto drzati.

Medjutim, incident je nastao, kada su radnici krenuli prema meni da krenu u svadju, kao eto udario si covjeka.
Svaljuju krivicu na mene, ja se malo tu zamislio, kojeg covjeka, ima taj sa crijevom sto je mene zakacio, nije moguce da sam zakacio nekog treceg,nije covjek mrav.
Ja izadjem i pitam kojeg covjeka, pokazu oni na tog sa crijevom i kaze lik da je mogao bez ruke ostati.
Ja odmah na njih krivicu prebacim jer i jesu krivi i kazem da radnik nema pravo pokazivati da se prodje put, ako nije cisto.(doduse, nisam bio fin, vise sam galamio nego kazivao. :D) i oni se malo pogube.
Onaj lik sto je pokazivao je pozelenio, dok se onaj sto se udario u ruku nastavlja raspravljati.

Kasnije sam nesto pricao s jednim covjekom koji voze godinama po Evropi, i on kaze, da sam trebao policiju zvati kad se vec prave majmuni, on ni u kom slucaju s masinom nije smio prelaziti iz jedne trake u drugu, cak ni milimetar. Tako da krivicu najvecu snosi taj radnik.

Asteriks
Kontakt:

PostPostao/la Asteriks » 17 okt 2018, 09:33

Prvo, na svim mjestima gdje se izvode radovi, mora stajati signalizacija koja obezbjeduje normalan/vanredan protok vozila. To znaci trokut na 50m od mjesta dogadjaja i taj isti mora biti barem 1m od ivicnjaka.

Dalje, u takvim uvjetima radnik koji regulisu protok saobarcaja ima punomoc da ti pokaze pravovremen signal, kada treba da prodjes. Incident koji se desio ide na kapu ovog prvog, jer nema koordinacije. Znaci ti sa vozilom, kada dobijes znak, pridrzavajuci se ogranicenja, mos nesmetano kretat, bez da ugrozis sebe ili izvodjaca pomenutih radova.

Zakon je na tvojoj strani.
It is not the strongest of the species that survive, nor the most intelligent, but the one most responsive to change.

Penaltiky
Kontakt:

PostPostao/la Penaltiky » 17 okt 2018, 09:38

rio_Ferdy88 WroteColon
sljivo WroteColonJe l nam ovo Tuzla ulazi u arheološku mapu Evrope? Ne samo da su politički progresivni već počinju da imaju i historiju. :mrgreen:

Prije da su regresivni nego progresivni :mrgreen:

Možda zato i postanu arheološko nalazište, taman kad potonu dovoljno :mrgreen:

Možda potonemo na nivo gubernije zvane SBK. :kafa:

Grad ti podijeljen na dva dijela, a nekoga zoveš regresivnim :kralj:
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

ASD
Kontakt:

PostPostao/la ASD » 17 okt 2018, 09:41

Asteriks WroteColonPrvo, na svim mjestima gdje se izvode radovi, mora stajati signalizacija koja obezbjeduje normalan/vanredan protok vozila. To znaci trokut na 50m od mjesta dogadjaja i taj isti mora biti barem 1m od ivicnjaka.

Dalje, u takvim uvjetima radnik koji regulisu protok saobarcaja ima punomoc da ti pokaze pravovremen signal, kada treba da prodjes. Incident koji se desio ide na kapu ovog prvog, jer nema koordinacije. Znaci ti sa vozilom, kada dobijes znak, pridrzavajuci se ogranicenja, mos nesmetano kretat, bez da ugrozis sebe ili izvodjaca pomenutih radova.

Zakon je na tvojoj strani.

Posmatrajuci ponasanje radnika, taj prvi je bio pozelenio poslije incidenta, vjerovatno svjestan da je zahebao.
Ali mislim da i drugi snosi dio krivice, on nije smio nikako crijevom preci u drugu traku gdje se vozila propustaju, ocito nije bio pazljiv sa masinom kojom je radio.

Asteriks
Kontakt:

PostPostao/la Asteriks » 17 okt 2018, 09:47

Krecuci se prema jednom od naselja u konjickoj općini, nedavno naletih na radove. Nikake signalizacije, put iskopan, a kiper zauzeo dobar dio druge strane. Stanem, kad lik koji regulise protok pokazuje, ako mogu da se jednom stranom popnem na pozidu visine cca 20 cm i to zaobidjem.

Naravno maestralno sam izveo manevar ali suvozaci nisu bili odusevljeni plus, firma je prekrsila barem tri stavke o bezbjednosti saobracaja.

Al, kak se kae, nista novo. Jer, gazde slicnih kompanija su obicno u prisnoj vezi sa finansijerima puteva, koji pored prodanih tendera uposljavaju/smjenjuju i policiju.
Zadnja izmjena: Asteriks, dana/u 17 okt 2018, 11:05, ukupno mijenjano 2 puta.
It is not the strongest of the species that survive, nor the most intelligent, but the one most responsive to change.

rio_Ferdy88
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la rio_Ferdy88 » 17 okt 2018, 09:53

Penaltiky WroteColon

Grad je ujedinjen, sve funkcioniše bez ikakvih problema, za razliku od Mostara, a ovo je taj grad poslije rata

slika
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

LAZARUS2000
Kontakt:

PostPostao/la LAZARUS2000 » 17 okt 2018, 09:57

Osim13 WroteColon
sljivo WroteColon

Malo su i agresivni.

Šta vam je ba, djeca cvijeća :mrgreen:

Čijeg cvijeća? :rol:
Kapije moćne na putu nek stoje,
sve kazne na glavu nek mi se sruše,
ja sam gospodar sudbine svoje
- jedini kapetan svoje duše.

Penaltiky
Kontakt:

PostPostao/la Penaltiky » 17 okt 2018, 10:12

rio_Ferdy88 WroteColon
Penaltiky WroteColon

Grad je ujedinjen, sve funkcioniše bez ikakvih problema, za razliku od Mostara, a ovo je taj grad poslije rata

slika

Funkcionise pod dva krova. Al mi smo regresivni. :rol:

tuzlak1987
Kontakt:

PostPostao/la tuzlak1987 » 17 okt 2018, 10:35

Vjerovatno pricate o onoj zgradi u centru koja se gradi i koja ce biti predivna. E pa ocito da je probudila interesovanje SDA strucnjaka, zele malo da uspore to sve za par godina. Kako bi kroz sporove Tuzla u centru grada imala rupu narednih 5-10 godina. Tako se oni cesto zainteresuju, veliki su dusebriznici.

rio_Ferdy88
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la rio_Ferdy88 » 17 okt 2018, 10:47

Penaltiky WroteColon

Vi jeste regresivni, to je činjenica, još živite u prošlosti :kafa:

Grad funkcioniše savršeno dobro, a za tu školu pitaj susjede, to je politika HDZ-a. Nema veze sa funkcionisanjem grada, jer nije u nadležnosti općine, nego viših instanci :kafa:
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

rio_Ferdy88
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la rio_Ferdy88 » 17 okt 2018, 10:54

tuzlak1987 WroteColonVjerovatno pricate o onoj zgradi u centru koja se gradi i koja ce biti predivna. E pa ocito da je probudila interesovanje SDA strucnjaka, zele malo da uspore to sve za par godina. Kako bi kroz sporove Tuzla u centru grada imala rupu narednih 5-10 godina. Tako se oni cesto zainteresuju, veliki su dusebriznici.

Pa svakako će i ostatak Tuzle uskoro biti na nivou te rupe, žele ljudi da se izjednači to pa da krenu sa gradnjom :urnebes:
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Ramiy
Kontakt:

PostPostao/la Ramiy » 17 okt 2018, 10:56

Levat rio
VICTORIA CONCORDIA CRESCIT

Ljubitelj ponedjeljka, vruce pive, loseg centarsuta i hladne zene.

Penaltiky
Kontakt:

PostPostao/la Penaltiky » 17 okt 2018, 11:00

rio_Ferdy88 WroteColon
Penaltiky WroteColon

Grad funkcioniše savršeno dobro, a za tu školu pitaj susjede, to je politika HDZ-a. Nema veze sa funkcionisanjem grada, jer nije u nadležnosti općine, nego viših instanci :kafa:

Znači ipak ste samo poluprogresivni. Vi glasate isto ko i ostatak kantona, znači ipak je i do vas.

Ako je Tuzla regresivna, koji si to gradovi u drzavi progresivni?

Doduše ako u svakom trenutku nema pet džamija koje se grade to je onda regresivno. Na čemu uopšte temeljiš svoje izjave?
Zadnja izmjena: Penaltiky, dana/u 17 okt 2018, 11:03, ukupno mijenjano 3 puta.

tuzlak1987
Kontakt:

PostPostao/la tuzlak1987 » 17 okt 2018, 11:01

Socijaldemokratija je regresivna, a serijat progresivan.

rio_Ferdy88
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la rio_Ferdy88 » 17 okt 2018, 11:02

Ramiy WroteColonLevat rio

Selam ramize i tebi, da ti Allah podari svako dobro :kafa:
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

ASD
Kontakt:

PostPostao/la ASD » 17 okt 2018, 11:03

rio_Ferdy88 WroteColon
Penaltiky WroteColon

Iz kojeg si ti ono grada?

Marsal
Kontakt:

PostPostao/la Marsal » 17 okt 2018, 11:04

Grad funkcioniše dobro, a tačno se zna gdje kafu piju dobri Bošnjaci i u koje kafane zalaze, i tačno se zna gdje su okupljališta Hrvata. Kad sam došao gore prvo mi pokazuju liniju razgraničenja, dokle je naše a dokle njihovo. Grad funkcionise toliko dobronda ga razlicitim imenom zovu.
Heroji Grada Zenice = NGG Za Čelik i UG Robijaši 1988

Natrag na “Diskusije”

Trenutno korisnika/ca: DesimaL, Kanye, Rigoletto i 18 gostiju.