Koronavirus (COVID-19) - općenito - ARHIVA POSTOVA

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Hoćete li se vakcinisati?

Da, čim to bude moguće
77
32%
Da, ali ću malo sačekati da vidim da li je sigurno
41
17%
Hoću samo ako budem morao radi posla, putovanja, normalnog života
74
30%
Ne, ni u kom slučaju
52
21%
 
Ukupno glasova: 244

Sariel1987
Postovi: 9403
Pridružen/a: 24 okt 2017, 08:56
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Sariel1987 » 12 apr 2021, 08:34

upravo najveci strah u ovoj pandemiji i jeste strah od gubitka najmilijh.
tacno za izludit vise... :(

Avatar
_dreamer_
Moderator
Postovi: 6335
Pridružen/a: 03 sep 2009, 12:12
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la _dreamer_ » 12 apr 2021, 09:00

delinjo je napisao/la:
11 apr 2021, 23:44
Dreamer primi moje saučešće.
Hvala buraz
When I was a boy of 14, my father was so ignorant I could hardly stand to have the old man around. But when I got to be 21, I was astonished at how much the old man had learned in seven years. (Mark Twain)

Avatar
Otelo
Postovi: 33457
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Otelo » 12 apr 2021, 09:32

Primi saučešće i drži se :salut:
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Avatar
Pogba
Postovi: 19768
Pridružen/a: 31 okt 2012, 11:03
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Pogba » 12 apr 2021, 14:42

Da mu se Gospodar smiluje. Također sam izgubio oca, prije 6 mjeseci. :( Ne postoji ništa što može roditelja zamijeniti, jedini pravi iskreni prijatelji koje će čovjek ikada imati. Vi koji imate zdrave roditelje ne propustite priliku da im pokažete ljubav, zajebite sve ostalo.
░▌J▐▌U▐▌V▐▌E▐▌N▐▌T▐▌U▐▌S▐░

#MaxOUT

Avatar
delinjo
Postovi: 24118
Pridružen/a: 02 jun 2015, 15:42
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la delinjo » 12 apr 2021, 14:50

Pogba je napisao/la:
12 apr 2021, 14:42
Da mu se Gospodar smiluje. Također sam izgubio oca, prije 6 mjeseci. :( Ne postoji ništa što može roditelja zamijeniti, jedini pravi iskreni prijatelji koje će čovjek ikada imati. Vi koji imate zdrave roditelje ne propustite priliku da im pokažete ljubav, zajebite sve ostalo.
Saucesce Pogba ..
GO ROGER !!....peRFect !!!!
VOLIM ZELJEZNICAR!!

RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF

Avatar
ASD
Postovi: 26224
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la ASD » 12 apr 2021, 15:56

Pogba je napisao/la:
12 apr 2021, 14:42
Da mu se Gospodar smiluje. Također sam izgubio oca, prije 6 mjeseci. :( Ne postoji ništa što može roditelja zamijeniti, jedini pravi iskreni prijatelji koje će čovjek ikada imati. Vi koji imate zdrave roditelje ne propustite priliku da im pokažete ljubav, zajebite sve ostalo.
Iskreno saučešće.

Dreamer takođe.

Avatar
ramiral
Postovi: 6437
Pridružen/a: 11 avg 2011, 23:48
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la ramiral » 12 apr 2021, 16:02

Iskreno saučesće obojici. Da im se Uzvišeni Gospodar smiluje i smjesti u raj. Ja ovih dana samo po džennazama hodam, prijatelji neki najbolji, rodbina, komšije... baš nas je pogodilo.

Čuvajte se raja, čuvajte svoje najmilije i.provodite što više vremena s njima. Prije 7 godina mi.je mama jedva ostala živa, nekad prošle zime kad se tek počelo pričati o "nečemu" u Wuhanu razbolimo se svi u kuci.
Curice i žena relativno dobro prošle. Stari isto. Mamu zglajzalo bila je li-la. Mene i dva mjeseca poslije boljela rebra i kratak dah imao. Možda je bilo možda ne nisam antitijela radio.
29 ... a do maja 2012 - 30 ...

38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

Avatar
mandraX
Postovi: 17689
Pridružen/a: 04 dec 2009, 21:52
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la mandraX » 12 apr 2021, 16:06

_dreamer_ je napisao/la:
11 apr 2021, 20:36
Hvala ti, hvala vam. Hoce srce da pukne jbt zivot, otisao sam s 14 godina od kuce, ganjaj posao, karijeru, pic. Ke materine, nagledao ga se nisam. Sad bi se posro na sve ovo, samo da mogu popit jos jednom s njim kafu.
:cry:

Iskreno saučešće, Pogba također...

Ja sam se bio syebo opasno prije 20tak dana, ovo go*no od virusa je uhvatilo i moje roditelje, ali hvala Bogu prošlo bez posljedica.
ramiral je napisao/la:
12 apr 2021, 16:02
nekad prošle zime kad se tek počelo pričati o "nečemu" u Wuhanu razbolimo se svi u kuci.
Curice i žena relativno dobro prošle. Stari isto. Mamu zglajzalo bila je li-la. Mene i dva mjeseca poslije boljela rebra i kratak dah imao. Možda je bilo možda ne nisam antitijela radio.
Kod mene je slična situacija bila, u februaru prošle godine, žena otišla kod svoje majke na 2-3 dana, razboli se kod nje, obje zalegnu opasno, temperatura visoka, na infuzijama zavrse...trajalo je Bgm nekih 10tak dana sigurno...zezno sam se kad je prošlo što im nisam rekao da antitijela odrade jbg

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21801
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Unofficialpage » 12 apr 2021, 16:10

Da obojici Allah dž.š. podari dženet. Teška je situacija, moramo se čuvati i paziti.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
Pogba
Postovi: 19768
Pridružen/a: 31 okt 2012, 11:03
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Pogba » 12 apr 2021, 23:01

Amin. Hvala momci.
░▌J▐▌U▐▌V▐▌E▐▌N▐▌T▐▌U▐▌S▐░

#MaxOUT

Sariel1987
Postovi: 9403
Pridružen/a: 24 okt 2017, 08:56
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Sariel1987 » 13 apr 2021, 09:40

tad je bio nalet h1n1 i mnogi su fasovali, velika je vjerovatnoca da mozete prekrizit taj dio kao koronu.
elem, mislim da bi trebal podici policijski do 23.00 a nek ostave zabrane rada navece kafanama. neka narod moze izaci setati kretati se postujuci mjere naravno. da odvoje potrebe ljudi od kafana, kafane realno nisu prioritet.

Avatar
edoox
Postovi: 1593
Pridružen/a: 04 feb 2009, 12:30
Lokacija: Jajce/Sarajevo
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la edoox » 13 apr 2021, 10:11

Sariel1987 je napisao/la:
13 apr 2021, 09:40
tad je bio nalet h1n1 i mnogi su fasovali, velika je vjerovatnoca da mozete prekrizit taj dio kao koronu.
elem, mislim da bi trebal podici policijski do 23.00 a nek ostave zabrane rada navece kafanama. neka narod moze izaci setati kretati se postujuci mjere naravno. da odvoje potrebe ljudi od kafana, kafane realno nisu prioritet.
mene samo zanima kako nisu donijeli zabrane po pitanju bar skraćenog rada radnji prehrambene robe. bar subotom i nedeljom da ne rde ili da rade možda 12h. Poslije medicinara trgovci su najvise izloženi ovoj situaciji. Naravno sve se vrti oko lobija i u činjenici da smo pokvareni do srži kao društvo. Svi hrlimo u markete i granape kao da nam zivoti o tome ovise, i boli nas qurac jer smo egoisti kakvih ova planeta nije vidjela. Iste situacije su i praznicima, kada kupujemo milošće i poklone za rodbinu i prijatelje. Jer samo je nama praznik/blagdan.
Ja smatram kada bi narod prestao biti tolika stoka, svaki market bi prestao raditi praznicima ili evo sad nedeljom u doba pandemije jer ne bi bili profitabilni taj dan. Al hajd ti to nama objasni...

Civa
Postovi: 2979
Pridružen/a: 25 maj 2012, 20:59
Lokacija: Moscow !
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Civa » 13 apr 2021, 11:05

edoox je napisao/la:
13 apr 2021, 10:11

mene samo zanima kako nisu donijeli zabrane po pitanju bar skraćenog rada radnji prehrambene robe. bar subotom i nedeljom da ne rde ili da rade možda 12h. Poslije medicinara trgovci su najvise izloženi ovoj situaciji. Naravno sve se vrti oko lobija i u činjenici da smo pokvareni do srži kao društvo. Svi hrlimo u markete i granape kao da nam zivoti o tome ovise, i boli nas qurac jer smo egoisti kakvih ova planeta nije vidjela. Iste situacije su i praznicima, kada kupujemo milošće i poklone za rodbinu i prijatelje. Jer samo je nama praznik/blagdan.
Ja smatram kada bi narod prestao biti tolika stoka, svaki market bi prestao raditi praznicima ili evo sad nedeljom u doba pandemije jer ne bi bili profitabilni taj dan. Al hajd ti to nama objasni...
Zato jer im nije u interesu.. Da je to nekome u interesu i da se brine za te radnice/ike, davno bi bio donešen takav zakon da osobe koje rade u takvim radnjama imaju bar taj jedan dan slobodan vikendom. Ovako u mnogim marketima dvije nedjelje mjesečno su slobodne svakoj radnici, pa kako te zakači. Prošle godine znam da je jedan market u mom gradu radio i za 1.5., gdje je gazda rekao bukvalno svakako je Ramazan nećete nigdje sjediti sa porodicom. :bih: :bih:
Tako blizu, a tako daleko.

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41224
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 14 apr 2021, 10:38

Under the county's plan, all fans and staff in attendance at a Bills or Sabres game would be required to be fully vaccinated for COVID-19.
:salut:

Ko nece nema na tekmu i nek gleda kuci :thumbup:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
Otelo
Postovi: 33457
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Otelo » 14 apr 2021, 10:44

Ameri stavili ban na izvoz Pfizera i sad se čude kako niti jedna zemlja koja je naručila Pfizer nema velik procenat vakcinisanih :rol:

Otvaranje r/coronavirus me iznevira svako jutro zbog toga
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Avatar
soxx
Postovi: 13585
Pridružen/a: 25 jul 2012, 16:56
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la soxx » 14 apr 2021, 18:30

Evo juznoafricki soj yebe mame pfizeru. Ne znam jel izrael otvorio se al haman mu ne gine zatvranje i dalje

Nema ovom kraja

Avatar
Otelo
Postovi: 33457
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Otelo » 14 apr 2021, 19:12

soxx je napisao/la:
14 apr 2021, 18:30
Evo juznoafricki soj yebe mame pfizeru. Ne znam jel izrael otvorio se al haman mu ne gine zatvranje i dalje

Nema ovom kraja
Ne znam gdje si našao da toliko yebe mame?

Sa druge strane, Danci potpuno obustavili vakcinisanje AZ, a čini sa će i Norvežani uraditi isto. Pored toga, J&J vakcina ima isti problem, odnosno zgrušavanje krvi i pauziran rollout u Americi i još nekim državama.

PS: Pod potpuno, ne misle skroz potpuno. Ako im AZ bude zadnja opcija u slučaju novog masivnog outbreaka onda će opet krenuti sa njom.

Edit: Našao sam:
In their study, the prevalence of the South African strain among vaccinated individuals who were infected despite their inoculation was eight times higher than its prevalence in the unvaccinated infected population. Though the number of such infections among the vaccinated was relatively small, the findings indicated that this variant was far more successful in getting through vaccinated individuals’ defenses than other strains.
Based on patterns in the general population, we would have expected just one case of the South African variant, but we saw eight,” Prof. Adi Stern, who headed the research, told The Times of Israel. “Obviously, this result didn’t make me happy.
But Stern said it may well have had a silver lining: In the battle between variants, the British is far stronger, and may well be keeping the South African at bay.

“It is possible that the extensive spread of the British variant is blocking the spread of the South African variant,” she said. “Because it spread so effectively, it basically didn’t allow the South African variant to spread — it won the competition.”
https://www.timesofisrael.com/real-worl ... g-vaccine/
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21801
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Unofficialpage » 14 apr 2021, 19:33

Očigledno da sve vektorske vakcine imaju isti problem, vjerovatno uskoro istu sudbinu i Sputnik V jer je i ona na isti princip rađena.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
Saban123
Postovi: 979
Pridružen/a: 04 nov 2020, 21:09
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Saban123 » 14 apr 2021, 19:47

Pfizer takodjer ima slične nuspojave, u tom nekom sličnom malom broju, ali koliko vidim ne prenosi se puno to.

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41224
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 14 apr 2021, 20:23

Krenula proizvodnja Sputnika u Srbiji :bow:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Zaključano

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: GIBRA, Jabroni, LaHeina, Pensioner26, rio_Ferdy88 i 40 gostiju.