Re: Chat

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Topa se pravi:

Anketa je završila: 08 apr 2024, 16:55.

1. Sa jajetom
31
47%
2. Bez jajeta
35
53%
 
Ukupno glasova: 66

Avatar
xaviesta
Postovi: 5935
Pridružen/a: 05 mar 2011, 17:37
Lokacija: The dark side of the moon
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la xaviesta » 28 maj 2023, 10:43

Alkohol je veće zlo od ijedne droge, fakt.
Don't hate what you don't understand.

Avatar
RacioEmocionalan
Postovi: 1493
Pridružen/a: 10 feb 2020, 10:06
Lokacija: Rheinland-Pfalz
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la RacioEmocionalan » 28 maj 2023, 10:44

Madal je napisao/la:
28 maj 2023, 06:16
Naravno ali sramotno je porediti alkohol i secer/energy/sve sto konzumiramo u prekomjernim kolicinama.
Alkohol je zlo i tu zavrsava prica a ne sa "ja evo pijem i nista mi nije".
Ne zastupam tezu, dodao sam jos nesto sto je ocito bez iskljucivanja toga da je alkohol nesto poprilicno nepotrebno u zivotu covjeka.
The willingness to be a fool is a precursor to a transformation.

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37573
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la tuzlak1987 » 28 maj 2023, 10:53

xaviesta je napisao/la:
28 maj 2023, 10:43
Alkohol je veće zlo od ijedne droge, fakt.
Jest al malo sutra. Znam 1000 ljudi koji piju, nije niko ovisnik, svi u normalnim porodicama zive.

Uzmi 3 4 piva ili rakije, par casa vina nista ti. Kod droge malo povuci i probaj i tu ti je kraj. Do kraja zivota onda unistavas i sebe i one oko tebe.

Avatar
Pereira
Postovi: 373
Pridružen/a: 28 apr 2023, 21:42
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Pereira » 28 maj 2023, 10:54

xaviesta je napisao/la:
28 maj 2023, 10:43
Alkohol je veće zlo od ijedne droge, fakt.
Ne serundaj i ne lupetaj gluposti molit cu :yawn:
Stone hands👊

Avatar
Asteriks
Postovi: 14323
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Asteriks » 28 maj 2023, 11:13

xaviesta je napisao/la:
28 maj 2023, 10:43
Alkohol je veće zlo od ijedne droge, fakt.
Evo primjer u Hrvatskoj oko 300 000 je ovisno o alkoholu. Kod Amera je to negdje otp 6% stanovnistva, znaci da ima poremecaj njegove konzumacije.

Ono na sta se neki izvlace jeste studija koja pokazuje da manje kolicine alkohola kod zdravih osoba mogu imati pozitivni ucinak pri sprecavanju kardiovaskularnih bolesti.

Tamo se kaze dva pica za muskarce u toku dana te jedno za zene. U nastavku analize stoji, da sve preko date doze ima negativan ucinak. To je ono, manja kolicina sprijecava primjer evo dijabetes a veca pridonosu njegovom razvoju.

Tesko postoji covjek, koji je probao alkohol da ce se zdrzati na ta dva pica.

Gledano na veci uzorak, sto nas ovdje i zanima, veliko zlo. Depresija, rak, bolesti jetre, uopste fizicko-psihicka propast. Stvar je u tome da se sve to ne desava preko noci, a neki ce pravdati ispade pod uticajem alkohola cisto da bi prikrili nesredjenu pishu i cinjenicu da im zivot bez pomenutog nema smisla.

Gledajuci brojke od 2014. do danas, godisnje u SAD-u vise ljudi umre od prekomjerne upotrebe alkohola vec od predoziranja drogom.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
Arvid
Postovi: 17192
Pridružen/a: 06 feb 2021, 10:46
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Arvid » 28 maj 2023, 11:32

Ma što neko napisa već, zlo je u nemanju mjere. Ti kad nemaš mjere u bilo čemu nanosiš sebi štetu.

Ali činjenica je da nemanjem mjere u alkoholu ne ugrožavaš samo sebe, već i okolinu. Tu je ključni problem.
I found freedom. Losing all hope was freedom.

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la ASD » 28 maj 2023, 11:36

tuzlak1987 je napisao/la:
28 maj 2023, 10:53
xaviesta je napisao/la:
28 maj 2023, 10:43
Alkohol je veće zlo od ijedne droge, fakt.
Jest al malo sutra. Znam 1000 ljudi koji piju, nije niko ovisnik, svi u normalnim porodicama zive.

Uzmi 3 4 piva ili rakije, par casa vina nista ti. Kod droge malo povuci i probaj i tu ti je kraj. Do kraja zivota onda unistavas i sebe i one oko tebe.
Cigarete daleko veću ovisnost stvaraju nego alkohol.

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7437
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la kraljttbvb » 28 maj 2023, 11:39

Steta samo sto kod nas nema smrtna kazna, pa po onoj "Oko za oko, zub za zub", ovaj bi za mjesec dana visio na Bascarsiji.

Mislim da bi njegovo vjesanje bila jaka poruka ovima sto ubijaju druge...
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Avatar
Finn
Postovi: 9173
Pridružen/a: 24 avg 2015, 09:23
Lokacija: SA
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Finn » 28 maj 2023, 11:40

ASD je napisao/la:
28 maj 2023, 11:36
tuzlak1987 je napisao/la:
28 maj 2023, 10:53
xaviesta je napisao/la:
28 maj 2023, 10:43
Alkohol je veće zlo od ijedne droge, fakt.
Jest al malo sutra. Znam 1000 ljudi koji piju, nije niko ovisnik, svi u normalnim porodicama zive.

Uzmi 3 4 piva ili rakije, par casa vina nista ti. Kod droge malo povuci i probaj i tu ti je kraj. Do kraja zivota onda unistavas i sebe i one oko tebe.
Cigarete daleko veću ovisnost stvaraju nego alkohol.
Nije poenta u ovisnosti, nego o patternu ponašanja nakon konzumiranja.

Avatar
Arvid
Postovi: 17192
Pridružen/a: 06 feb 2021, 10:46
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Arvid » 28 maj 2023, 11:42

Roditelje bi ja vodio kao saučesnike u ovakvim slučajevima kao kod ovog vepra.
I found freedom. Losing all hope was freedom.

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7437
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la kraljttbvb » 28 maj 2023, 11:43

ASD je napisao/la:
28 maj 2023, 11:36
tuzlak1987 je napisao/la:
28 maj 2023, 10:53
xaviesta je napisao/la:
28 maj 2023, 10:43
Alkohol je veće zlo od ijedne droge, fakt.
Jest al malo sutra. Znam 1000 ljudi koji piju, nije niko ovisnik, svi u normalnim porodicama zive.

Uzmi 3 4 piva ili rakije, par casa vina nista ti. Kod droge malo povuci i probaj i tu ti je kraj. Do kraja zivota onda unistavas i sebe i one oko tebe.
Cigarete daleko veću ovisnost stvaraju nego alkohol.
I ti zavro ko sivonja da dokazes da si u pravu. A nisi.

Ljudi ti stalno govore da kad popusis 7 kutija cigareta za dan i sjednes u auto, imas normalne motoricke sposobnosti i normalno vozis.
Dok imas ljudi koji popiju 3 pive i ne mogu pogoditi bijelu liniju na putu.

I ako neko nije ovisan o alkoholu, postoji mogucnost da pijan sjedne za volan i ubije nekoga.

Nisu sve ovisnosti iste i isto opasne...
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la ASD » 28 maj 2023, 11:49

kraljttbvb je napisao/la:
28 maj 2023, 11:43


I ti zavro ko sivonja da dokazes da si u pravu. A nisi.

Ljudi ti stalno govore da kad popusis 7 kutija cigareta za dan i sjednes u auto, imas normalne motoricke sposobnosti i normalno vozis.
Dok imas ljudi koji popiju 3 pive i ne mogu pogoditi bijelu liniju na putu.

I ako neko nije ovisan o alkoholu, postoji mogucnost da pijan sjedne za volan i ubije nekoga.

Nisu sve ovisnosti iste i isto opasne...
Nismo pisali o vožnji, nego o alkoholu generalno.
I ja se slažem da niko sa više od 0.5 promila ne treba da sjeda u auto.

Bundesliga
Postovi: 11495
Pridružen/a: 15 mar 2011, 23:06
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Bundesliga » 28 maj 2023, 11:51

Niko sa bilo kakvim postotkom alkohola u krvi ne bi smio sjedati za volan. Ne djeluje alkohol isto na svakoga, nekoga obori 0.5 promila.
I am not yet born; O hear me.
Let not the bloodsucking bat or the rat or the stoat or the
club-footed ghoul come near me.

Avatar
sljivo
Postovi: 14324
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la sljivo » 28 maj 2023, 11:57

Sve ovisnosti su zlo, najprije one o drogama, alkoholu, kocki, nikotinu. Droga, alkohol i kocka posebno jer rasturaju sve oko sebe. Nema ja malo, u mjeri, gledao sam mnoge koji su tako govorili pa sad prc, rastureni.

Avatar
dscile
Postovi: 6170
Pridružen/a: 28 mar 2014, 00:19
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la dscile » 28 maj 2023, 11:59

kraljttbvb je napisao/la:
28 maj 2023, 11:39
Steta samo sto kod nas nema smrtna kazna, pa po onoj "Oko za oko, zub za zub", ovaj bi za mjesec dana visio na Bascarsiji.

Mislim da bi njegovo vjesanje bila jaka poruka ovima sto ubijaju druge...
Steta sto nemamo zakone koji su kao u Americi. Gledam po onim njihovim emisijama, neko ubije nekoga kao sto je ovaj glavonja jadnu curu, odma dobije zatvora toliko da ga niko nece prepoznati kad i ako izadje. A ne kao kod nas, gdje dobiju par godina i izadju za jos manje. A na sve to dobijaju slobodne vikende i slicno.

Potrebno je podici i minimalne i maksimalne propisane kazne za ovo, ali i imati postene sudije.

Avatar
sljivo
Postovi: 14324
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la sljivo » 28 maj 2023, 12:05

dscile je napisao/la:
28 maj 2023, 11:59
kraljttbvb je napisao/la:
28 maj 2023, 11:39
Steta samo sto kod nas nema smrtna kazna, pa po onoj "Oko za oko, zub za zub", ovaj bi za mjesec dana visio na Bascarsiji.

Mislim da bi njegovo vjesanje bila jaka poruka ovima sto ubijaju druge...
Steta sto nemamo zakone koji su kao u Americi. Gledam po onim njihovim emisijama, neko ubije nekoga kao sto je ovaj glavonja jadnu curu, odma dobije zatvora toliko da ga niko nece prepoznati kad i ako izadje. A ne kao kod nas, gdje dobiju par godina i izadju za jos manje. A na sve to dobijaju slobodne vikende i slicno.

Potrebno je podici i minimalne i maksimalne propisane kazne za ovo, ali i imati postene sudije.
Ne ide ti tako lahko. Neko ce prestizati kamion na isprekidanoj i ubiti nekoga Ili mu pukne guma pa se zabije u nekog pa da dobije 20, 30 godina? sta god si podrazumjevao pod maksimalnom. Kako ces utvrditi namjeru kad je neko gaso na Marijin dvoru a neko kod Jablanice?

Avatar
dscile
Postovi: 6170
Pridružen/a: 28 mar 2014, 00:19
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la dscile » 28 maj 2023, 12:12

sljivo je napisao/la:
28 maj 2023, 12:05
dscile je napisao/la:
28 maj 2023, 11:59
kraljttbvb je napisao/la:
28 maj 2023, 11:39
Steta samo sto kod nas nema smrtna kazna, pa po onoj "Oko za oko, zub za zub", ovaj bi za mjesec dana visio na Bascarsiji.

Mislim da bi njegovo vjesanje bila jaka poruka ovima sto ubijaju druge...
Steta sto nemamo zakone koji su kao u Americi. Gledam po onim njihovim emisijama, neko ubije nekoga kao sto je ovaj glavonja jadnu curu, odma dobije zatvora toliko da ga niko nece prepoznati kad i ako izadje. A ne kao kod nas, gdje dobiju par godina i izadju za jos manje. A na sve to dobijaju slobodne vikende i slicno.

Potrebno je podici i minimalne i maksimalne propisane kazne za ovo, ali i imati postene sudije.
Ne ide ti tako lahko. Neko ce prestizati kamion na isprekidanoj i ubiti nekoga Ili mu pukne guma pa se zabije u nekog pa da dobije 20, 30 godina? sta god si podrazumjevao pod maksimalnom. Kako ces utvrditi namjeru kad je neko gaso na Marijin dvoru a neko kod Jablanice?
Zato postoje i minimalna i maksimalna kazna.

I kakva namjera treba biti? Mislis da je ovaj imao namjeru da nekoga ubije?

Generalno ne kontam sta si pokusao reci.. Da neko ko obilazi na isprekidanoj i ubije nekoga ne zasluzuje visoku kaznu? Alo majstore, ne abolira te to sto prestizes na isprekidanoj liniji kad se zakucas u nekoga frontalno tokom prestizanja.

Avatar
sljivo
Postovi: 14324
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la sljivo » 28 maj 2023, 12:21

Da, ali pitanje moje je kako ces odrediti ko je koliko kriv kad su oba napravila isto, a oba ubila autom? Ovaj ce reci bio pod gasom pa nije bas bio priseban. Sta cu ja reci koji sam bio priseban, koji sam prestizao jer je neka druga osoba pravila guzvu a ja morao prestizati iz ovog ili onog razloga. Kazem da to nije lahko utvrditi zato i kazne zatvora ne idu visoko. Jer jbt daces liku 30 godina a ubio iz nehata i sutra ce ovaj reci kako sam ja dobio 30 godina, i nisam imao namjeru, a ovaj drugi 5 a oba smo ubili po osobu?

Avatar
dscile
Postovi: 6170
Pridružen/a: 28 mar 2014, 00:19
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la dscile » 28 maj 2023, 12:27

Ti stvarno mislis da je bilo kakva olaksavajuca okolnost pri takvoj nesreci reci: "Neko ispred mene je vozio polako, a ja sam zurio pa sam obilazio i zato nesreca sa smrtnim ishodom" :rol: :rol: Da ispred tebe ide kolona traktora, to sto ti izazoves nesrecu ne moze se opravdati time da je neko ispred tebe vozio sporo a ti si zurio. Jedina olaksavajuca okolnost moze biti sto ce te sudija smatrati poluretardiranim zbog te izjave.

Sve se da odrediti i svako moze dobiti pravednu kaznu. Normalno da nije isto da li je neko prije imao prekrsajnih prijava, da li je neko vozio pod alkoholom ili drogom, bez vozacke i slicno... Od toga i sada zavisi duzina kazne, isto kao sto bi zavisila i kada bi bile propisane vece kazne, kao sto i trebaju biti. Trenutno je 8 godina maksimala koliko ja znam. Znaci ovaj vo da dobije maksimalu, vjerovatno ce za nekih 6-7 godina izaci, a prije toga ce imati privilegije u vidu vikenda, odmora i slicnog.. Ni blizu zasluzeno, jer zasluzuje da trune u zatvoru makar 20 godina. I on i svi koji su kao on.

Avatar
Arvid
Postovi: 17192
Pridružen/a: 06 feb 2021, 10:46
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Arvid » 28 maj 2023, 12:29

dscile je napisao/la:
28 maj 2023, 12:27
Da ispred tebe ide kolona traktora, to sto ti izazoves nesrecu ne moze se opravdati time da je neko ispred tebe vozio sporo a ti si zurio.
:salut:
I found freedom. Losing all hope was freedom.

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: GG3, rio_Ferdy88, samoposmatram i 43 gosta.