Re: Chat

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Topa se pravi:

Anketa je završila: 08 apr 2024, 16:55.

1. Sa jajetom
31
47%
2. Bez jajeta
35
53%
 
Ukupno glasova: 66

Avatar
Pereira
Postovi: 373
Pridružen/a: 28 apr 2023, 21:42
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Pereira » 09 jun 2023, 17:04

numanumaye22 je napisao/la:
09 jun 2023, 14:30
ASD je napisao/la:
09 jun 2023, 14:25
Meni je taj Dubai cringe kao turistička destinacija.

Kao boznis grad je ok.
Ma okej je destinacija naravno, ali prestavlja se kao nesto nedostupno i ultra skupo, kao da samo bogatasi tamo ljetuju, sto definitivno nije istina. Pa jedna Spanija je po nocenjima i da posjetis par gradova, 2 puta je skuplja od Dubaia, 2 puta vise novca ces potrositi.
Ne lupaj gluposti leo. Bok te yebo u Spaniji za 20-30 eura mogu jesti dvije osobe kao hadzije komotno, dok za te pare u Dubai mozes jedino pojesti dva tanjira pijeska i to u nekoj zabiti, dok u elitnijem dijelu ne mozes dobiti ni prazan sendvic :yawn:
Stone hands👊

Avatar
Asteriks
Postovi: 14313
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Asteriks » 09 jun 2023, 17:36

U Dubaiju glede restorana, moze se jesti u raznim cjenovnim kategorijama, bilo da su to francuski, japanski, kineski restorani, indijski, domaca kuhinja itd. Posjeta jednom prosjecnom restoranu po osobi moze izaci oko 20 eura, opet ovisno sta se jede, neki solidan rucak i to je ono blizu donje granice.

Npr. kozice na zaru sa sosovima, umak vamo tamo zna izbit preko 30 eura. Onda po talijanskim restoranima primjer Alloro i slicni, jedna osoba se moze najest za 25 do 30 eura. Pizza je i jeftinija mozda 15ak eura.

Sve zavisi od reputacije, lokacije, uredjenja, promi kuhara i cega vec. U nekom malo jacem restoranu, klasicni govedji tatar stoji 40ak eura itd.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

VensanKasel
Postovi: 1897
Pridružen/a: 28 apr 2023, 17:14
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la VensanKasel » 09 jun 2023, 19:45

akisarajevo92 je napisao/la:
09 jun 2023, 16:52
rio_Ferdy88 je napisao/la:
09 jun 2023, 16:39
Al vrijeme ko programirano, svaki dan oblacno ujutro, sunce progrije, krene pregrijavati i poslijepodne pljusak, i to obicno od 3 do 5 :crazy:

Znaci bukvalno proljeca nije bilo
moralo nas je i ovo zadesiti nakon dvije godine gdje smo imali top ljeto, suncanci dani bili skoro non stop, u junu je znalo biti 40 stepeni a sad u junu nece dobaciti ni do 30

zemlja puna vlage, desava se citavi ciklus koji se ponavlja iz dana u dan, isparavanje, sublimiranje itd., i zahvaljujuci takvom zagrijavanju vlazne podloge dobijas ovakve kupolaste oblake, kao karfioli, iz kojih se cesto javljaju pojave kao grmljavine, nagli pljuskovi

dok ne dodje nesto drugo iz Istocne Azije ili pravca SAD-a te se reflektira na ovaj dio Europe ovakva mlazna struja se nece pomaknuti

ovo sam naucio slusajuci Sladica neki dan :mrgreen:
Zadnjih dana u društvu samo čujem Sladić rekao ovo , Sladić rekao ono , pa ko je taj lik ?
Moja zemlja mala brana velikoj rijeci ludila ...

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la ASD » 09 jun 2023, 20:02

Rasprava Edina Ramulića i antidejton profesionalnog prikupljača para.

Aličković želi prikazati kako su prijedorčani uz njeg.

Ramulić je inače osoba koja živi u Prijedoru, povratnik. A Aličkovića podržavaju Sadik M. iz Austrije, Halid D. iz Austrije, Mirza K. iz Njemačke, Adnan M. iz Danske, Mersim Z. iz Amerike, Alma F. iz Amerike, Emina O. iz Slovenije. To su imena koja je naveo u svom postu.

Ukratko, argument je da Ramulić koji se vratio u Prijedor nije patriota, neki će reći i četnik. A sve ove osobe, od kojih nijedna ne planira da se vrati u Prijedor je patriota.

BiH društvo. :puke: :puke: :puke: :puke: :puke: :puke: :puke:

Avatar
Tekashi
Postovi: 15867
Pridružen/a: 03 apr 2019, 20:54
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Tekashi » 09 jun 2023, 20:30

A sparine u picku materinu

FoSte95
Postovi: 12642
Pridružen/a: 13 jan 2016, 17:09
Lokacija: Tunguzija
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la FoSte95 » 09 jun 2023, 20:32

meni isti qrac sijalo sunce ili kiša padala, svakako svjetlost dana slabo i gledam na poslu
I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

Avatar
Tekashi
Postovi: 15867
Pridružen/a: 03 apr 2019, 20:54
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Tekashi » 09 jun 2023, 20:35

Rudar, a? 😁

VensanKasel
Postovi: 1897
Pridružen/a: 28 apr 2023, 17:14
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la VensanKasel » 09 jun 2023, 21:18



Ne znam šta je jače , kako se uklopila ilahija Bejtullahov crn ogrtač u pjesmu ili Zele kada zada solo :salut: :salut:

Ponosna k'o Bosna pred nama :bih: :bih: :bih:
Moja zemlja mala brana velikoj rijeci ludila ...

Avatar
armando
Postovi: 1370
Pridružen/a: 15 feb 2009, 20:40
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la armando » 09 jun 2023, 22:13

Pereira je napisao/la:
09 jun 2023, 17:04
numanumaye22 je napisao/la:
09 jun 2023, 14:30
ASD je napisao/la:
09 jun 2023, 14:25
Meni je taj Dubai cringe kao turistička destinacija.

Kao boznis grad je ok.
Ma okej je destinacija naravno, ali prestavlja se kao nesto nedostupno i ultra skupo, kao da samo bogatasi tamo ljetuju, sto definitivno nije istina. Pa jedna Spanija je po nocenjima i da posjetis par gradova, 2 puta je skuplja od Dubaia, 2 puta vise novca ces potrositi.
Ne lupaj gluposti leo. Bok te yebo u Spaniji za 20-30 eura mogu jesti dvije osobe kao hadzije komotno, dok za te pare u Dubai mozes jedino pojesti dva tanjira pijeska i to u nekoj zabiti, dok u elitnijem dijelu ne mozes dobiti ni prazan sendvic :yawn:
Ćelkopiru, ako od znoja nisi posolio pijesak malo začini jeftinom vegetom i biće to dobro.
On i elitni dijelovi :pinokio:
Ubi Concordia, Ibi Vicktoria

Avatar
AshburtonG
Postovi: 6353
Pridružen/a: 15 jan 2016, 14:05
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la AshburtonG » 09 jun 2023, 22:51

VensanKasel je napisao/la:
09 jun 2023, 21:18


Ne znam šta je jače , kako se uklopila ilahija Bejtullahov crn ogrtač u pjesmu ili Zele kada zada solo :salut: :salut:

Ponosna k'o Bosna pred nama :bih: :bih: :bih:
Umjetnost. :bih: :salut:

Avatar
StevieG8
Postovi: 13406
Pridružen/a: 29 apr 2016, 12:48
Lokacija: Behind you
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la StevieG8 » 09 jun 2023, 23:15

VensanKasel je napisao/la:
09 jun 2023, 21:18


Ne znam šta je jače , kako se uklopila ilahija Bejtullahov crn ogrtač u pjesmu ili Zele kada zada solo :salut: :salut:

Ponosna k'o Bosna pred nama :bih: :bih: :bih:
Najcudniji spoj ikad
"Ta američka razvojna liga... Tamo se ne igra odbrana, tamo se ne trenira, ja stvarno ne znam šta to oni tamo razvijaju"

Avatar
Pereira
Postovi: 373
Pridružen/a: 28 apr 2023, 21:42
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Pereira » 09 jun 2023, 23:40

armando je napisao/la:
09 jun 2023, 22:13

Ćelkopiru, ako od znoja nisi posolio pijesak malo začini jeftinom vegetom i biće to dobro.
On i elitni dijelovi :pinokio:
Počeši me po jajnoj kožici :yawn:
Stone hands👊

Avatar
numanumaye22
Postovi: 2057
Pridružen/a: 21 dec 2022, 11:43
Lokacija: Deutschland
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la numanumaye22 » 10 jun 2023, 00:15

Nije Dubai nista skuplji za prosjecnog covjeka u normalnom restoranu od Barcelone, Madrida, Minhena. Uostalom u citavoj Europi mozes pojesti normalan obrok neki u normala restoranu za nekih 30 eura.

Avatar
ReX
Postovi: 10005
Pridružen/a: 02 avg 2019, 10:54
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la ReX » 10 jun 2023, 02:22

Britanski tabloid pred finale Lige prvaka o Amri Džeko: "Imala je samo 16 godina kada je..."
Ja stvarno ne znam jel se novinari uce ovakvim naslovima dok studiraju ili je ovo neka nova praksa u BiH/Balkanu ali staviti ovoliki natpis kao rubriku (ne pricam sad o sadrzaju) i jos dodati tri tacke je teski kriminal. :crazy:

Kad bi ovako nesto pruzio sefu na redakciji mislim da bi me pogledao i rekao sine, jesi ti siguran da je ovaj posao za tebe. :urnebes:
@igrajlopte 🐦

Avatar
AshburtonG
Postovi: 6353
Pridružen/a: 15 jan 2016, 14:05
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la AshburtonG » 10 jun 2023, 07:47

ReX je napisao/la:
10 jun 2023, 02:22
Britanski tabloid pred finale Lige prvaka o Amri Džeko: "Imala je samo 16 godina kada je..."
Ja stvarno ne znam jel se novinari uce ovakvim naslovima dok studiraju ili je ovo neka nova praksa u BiH/Balkanu ali staviti ovoliki natpis kao rubriku (ne pricam sad o sadrzaju) i jos dodati tri tacke je teski kriminal. :crazy:

Kad bi ovako nesto pruzio sefu na redakciji mislim da bi me pogledao i rekao sine, jesi ti siguran da je ovaj posao za tebe. :urnebes:
Je li ti stvarno mislis da na ovom portalu radi ijedan skolovan novinar?

VensanKasel
Postovi: 1897
Pridružen/a: 28 apr 2023, 17:14
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la VensanKasel » 10 jun 2023, 12:28

Wizz Air je zabilježio ogroman gubitak za financijsku godinu koja završava 31.3. Gubitak je čak 564,6 milijuna EUR, tek nešto manji nego 2021. kada je bio 642,5 milijuna.

Za poređenje njihov glavni konkurent Ryanair je imao dobit od 1,4 milijardi EUR .


Zanimljivo od 2020. do 2022. je akumulirao čak 1,8 milijardi EUR gubitka. Ogromna brojka. Kompanija ove veličine (Kingfisher, Air Berlin, Jet…) su bankrotirale sa milijardom EUR gubitka.

J.P. Morgan i dalje daje novac , malo im je Superliga bila što su ga popušili pa nastavljaju ...
Moja zemlja mala brana velikoj rijeci ludila ...

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41238
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 10 jun 2023, 12:37

Dok god imaju jeftine karte i lete iz BiH neka ih, bolje i sa njima letjeti negoli sa nekim ko naplacuje tri puta vise za obicnu kartu.

Ne znam sta misli Sarajevo al ce morati sa nekim potpisati ugovor od tih low cost, ne znam da iko ide vise iz Sa za Evropu pored Tuzle i Banjaluke, sto god rodbine imam svi idu tako, ili Split, jer sto bi placao neko tri puta skuplje karte kad moze ovamo proci jeftinije.
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
ReX
Postovi: 10005
Pridružen/a: 02 avg 2019, 10:54
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la ReX » 10 jun 2023, 12:58

AshburtonG je napisao/la:
10 jun 2023, 07:47
ReX je napisao/la:
10 jun 2023, 02:22
Britanski tabloid pred finale Lige prvaka o Amri Džeko: "Imala je samo 16 godina kada je..."
Ja stvarno ne znam jel se novinari uce ovakvim naslovima dok studiraju ili je ovo neka nova praksa u BiH/Balkanu ali staviti ovoliki natpis kao rubriku (ne pricam sad o sadrzaju) i jos dodati tri tacke je teski kriminal. :crazy:

Kad bi ovako nesto pruzio sefu na redakciji mislim da bi me pogledao i rekao sine, jesi ti siguran da je ovaj posao za tebe. :urnebes:
Je li ti stvarno mislis da na ovom portalu radi ijedan skolovan novinar?
Pa yebemu misa valjda postoji neka skola dole za novinarstvo? :mrgreen:

U ostalom brate mili ovo je praksa na 90% portala, ne samo ovdje haha.
@igrajlopte 🐦

VensanKasel
Postovi: 1897
Pridružen/a: 28 apr 2023, 17:14
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la VensanKasel » 10 jun 2023, 13:01

rio_Ferdy88 je napisao/la:
10 jun 2023, 12:37
Dok god imaju jeftine karte i lete iz BiH neka ih, bolje i sa njima letjeti negoli sa nekim ko naplacuje tri puta vise za obicnu kartu.

Ne znam sta misli Sarajevo al ce morati sa nekim potpisati ugovor od tih low cost, ne znam da iko ide vise iz Sa za Evropu pored Tuzle i Banjaluke, sto god rodbine imam svi idu tako, ili Split, jer sto bi placao neko tri puta skuplje karte kad moze ovamo proci jeftinije.
Svima je dobar WizzAir dok ih jednom ne naguzi , a njima je to sasvim normalno . Otkažu let i nikome ništa , pa se sam snalazi . Nema povrat novca , sa tim parama možeš opet kupiti kartu kod njih . Ljudi plaču na aerodromu , ludilo , vrište haos ... Jednom im je prišao i rekao pa šta hoćete za 20-30 eura koliko ste platili kartu ? :D

Šta znam , ja ću uvijek radije platiti 3 puta skuplju kartu i imati par opcija u slučaju otkazivanja leta .
WizzAir također ako nisi upućen te naguzi za check in - 84 KM , za kofere također.

Sarajevo je pregovaralo sa par kompanija , jedna se javila na tender ali je zapelo oko novca . Loše jeste , ali treba biti oprezan na primjeru WizzAir-a , jednostavno to su g.ovna .
Zadnje informacije koje imam , da će Ryanair uvesti letove na jesen kao što su u Tuzli prošle godine , bez baze .
Moja zemlja mala brana velikoj rijeci ludila ...

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37566
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la tuzlak1987 » 10 jun 2023, 13:03

rio_Ferdy88 je napisao/la:
10 jun 2023, 12:37
Dok god imaju jeftine karte i lete iz BiH neka ih, bolje i sa njima letjeti negoli sa nekim ko naplacuje tri puta vise za obicnu kartu.

Ne znam sta misli Sarajevo al ce morati sa nekim potpisati ugovor od tih low cost, ne znam da iko ide vise iz Sa za Evropu pored Tuzle i Banjaluke, sto god rodbine imam svi idu tako, ili Split, jer sto bi placao neko tri puta skuplje karte kad moze ovamo proci jeftinije.
Cim je to u gubitku velika je sansa da fusere i sa odrzavanjem aviona. :oops:

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 15 gostiju.