Književnost

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
23 KING JAMES
Postovi: 531
Pridružen/a: 23 jul 2009, 14:57
Lokacija: daleko ispred svih
Kontakt:

Re: Književnost

Post Postao/la 23 KING JAMES » 19 avg 2009, 19:13

MA PROČITAO SAM SVIH 7 DIJELOVA IMAM NA CD-U JA HTIO DA KUPIM DOK NISAM BIO PROČITAO,ALI NA SREĆU NIJE BILO NIGDJE GDJE SAM GLEDAO JER JA BI JOŠ TADA MOŽDA I KUPIO ZA TIH 45 KM
Iker
Pepe Albiol
Ramos Arbeloa
Lass Xabi
CR9 Kaka Marcelo
Higuain
Evropski prvaci za sezonu 2oo9/2o1o

Avatar
reds_forever
Postovi: 4607
Pridružen/a: 06 nov 2008, 14:31
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Književnost

Post Postao/la reds_forever » 19 avg 2009, 19:17

the scouser je napisao/la: Trenutno sam dekintiran totalno.Zajeb mi je samo kod Kinga sto lik puno pervezija ubaci,a kraj kod "Cellphone" me pravo iznervir'o.Gled'o sam u 3 biblioteke u Sarajevu(tu zivim :P),nisam nas'o peti nastavak,hvala na savjetima :D

:lol: :lol: tacno,ima tih scena,al meni su i oni nadimci koje daje presmijesni npr. onog misa mr. dzinglsa u milji nazvao j...vjetrom :lol: covjek stvarno genijalno pise

inace,ovih sajmova sad gomila,neki dan je bio,uglavnom srpski izdavaci,ali puno bolji nego onaj prethodni,ni cijene nisu bile lose :D
23 KING JAMES je napisao/la:MA PROČITAO SAM SVIH 7 DIJELOVA IMAM NA CD-U JA HTIO DA KUPIM DOK NISAM BIO PROČITAO,ALI NA SREĆU NIJE BILO NIGDJE GDJE SAM GLEDAO JER JA BI JOŠ TADA MOŽDA I KUPIO ZA TIH 45 KM
jos je sajam bio :lol: tu uvijek daju neke popuste :D
After all,there was no 'miracle' in Istanbul,there was just a man inspiring other men to victory,a man with whom..' You'll never walk alone '

"I wouldn't walk away. I'd fight to put it right next year because I'm not a quitter" - Daniel Agger

Avatar
tanzla
Postovi: 2736
Pridružen/a: 09 apr 2009, 18:02
Lokacija: Gondor
Kontakt:

Re: Književnost

Post Postao/la tanzla » 23 avg 2009, 00:59

Neki dan zavrsih Sicilijanca (Mario Puzo) i fakat sam ostao odusevljen,takodjer preporucujem djelo "Porodica" od istog autora, obara s nogu,te naravno Kuma..Danas uzeh da citam "Pravilo cetvorke" (Iana Caldwella i Dustina Thomasona) i nisam nimalo impresioniran, zavrsicu je na silu, ko zna, mozda me pozitivno iznenade nekim fantasticnim preokretom :P
Takodjer zelim napomenuti da mi je iznimno drago sto vidim da raja cita LOTR ;)
"What can men do against such reckless hate?" King Theoden

MT87TM
Postovi: 383
Pridružen/a: 14 nov 2008, 12:04
Kontakt:

Re: Književnost

Post Postao/la MT87TM » 23 avg 2009, 18:27

Sad citam zolu Germinal al preporucujem vam ANdrea nikolaidisa borisa dezulovica marka vesovica knjige bole glava ode vesovica-Smrt je majstor iz srbije Nikolaidis-Balkanska rapsodija
Naser Oric
Don't forget Srebrenica!!!
Don't forget 11.07.1995!!!
Ljubav je stanje u kojem čovjek vidi stvari onakvima kakve one nisu.
Baraž mubarek olsun!!!

neno#4
Postovi: 7862
Pridružen/a: 10 apr 2009, 23:00
Kontakt:

Re: Književnost

Post Postao/la neno#4 » 23 avg 2009, 19:02

tanzla je napisao/la:Neki dan zavrsih Sicilijanca (Mario Puzo) i fakat sam ostao odusevljen,takodjer preporucujem djelo "Porodica" od istog autora, obara s nogu,te naravno Kuma..Danas uzeh da citam "Pravilo cetvorke" (Iana Caldwella i Dustina Thomasona) i nisam nimalo impresioniran, zavrsicu je na silu, ko zna, mozda me pozitivno iznenade nekim fantasticnim preokretom :P
Takodjer zelim napomenuti da mi je iznimno drago sto vidim da raja cita LOTR ;)
neprevazidjeni mario puzo i cetvrto djelo od ovog pisca je "Zakon cutanja"....samo mi je zao sto na nasem sajmu u Sarajevu gotovo nikada se ne pojavljuju Sidney Sheldon,Robert Ludlum,jer gotovo niko nema para da to otkupi.....na sajmu u brckom prosle godine sam se slucajno zadesio i nevjerovatan izbor knjiga za klasu bolji od naseg sarajevskog....ovi ljetni su pretezno losiji i na njima se tesko moze pronaci neka nova knjiga.......citajmo Roberta Herisa,Klajva Kaslera,Harlana Cobena,Vilbura Smita,,Baldacija,Noru Roberts,Sandru Brown...........
Nenad Markovic & Drazen Petrovic

Ostalo je samo ime.....

The Game
Postovi: 3337
Pridružen/a: 09 jul 2009, 23:00
Kontakt:

Re: Književnost

Post Postao/la The Game » 23 avg 2009, 19:07

neno#4 je napisao/la:
tanzla je napisao/la:Neki dan zavrsih Sicilijanca (Mario Puzo) i fakat sam ostao odusevljen,takodjer preporucujem djelo "Porodica" od istog autora, obara s nogu,te naravno Kuma..Danas uzeh da citam "Pravilo cetvorke" (Iana Caldwella i Dustina Thomasona) i nisam nimalo impresioniran, zavrsicu je na silu, ko zna, mozda me pozitivno iznenade nekim fantasticnim preokretom :P
Takodjer zelim napomenuti da mi je iznimno drago sto vidim da raja cita LOTR ;)
neprevazidjeni mario puzo i cetvrto djelo od ovog pisca je "Zakon cutanja"....samo mi je zao sto na nasem sajmu u Sarajevu gotovo nikada se ne pojavljuju Sidney Sheldon,Robert Ludlum,jer gotovo niko nema para da to otkupi.....na sajmu u brckom prosle godine sam se slucajno zadesio i nevjerovatan izbor knjiga za klasu bolji od naseg sarajevskog....ovi ljetni su pretezno losiji i na njima se tesko moze pronaci neka nova knjiga.......citajmo Roberta Herisa,Klajva Kaslera,Harlana Cobena,Vilbura Smita,,Baldacija,Noru Roberts,Sandru Brown...........
Bgm, neno znas sta mislim o tebi i tvojim piscima, i znas sta sam ti rekao da ce ti se desiti.

neno#4
Postovi: 7862
Pridružen/a: 10 apr 2009, 23:00
Kontakt:

Re: Književnost

Post Postao/la neno#4 » 23 avg 2009, 19:12

@The Game,to je knjizevnost, prefinjena, kao sto mamic kaze da se ne izrazavam sad jer postim........znas ti,milenko i ja,hehheehee..............
Nenad Markovic & Drazen Petrovic

Ostalo je samo ime.....

Avatar
tanzla
Postovi: 2736
Pridružen/a: 09 apr 2009, 18:02
Lokacija: Gondor
Kontakt:

Re: Književnost

Post Postao/la tanzla » 23 avg 2009, 23:53

neno#4 je napisao/la:
tanzla je napisao/la:Neki dan zavrsih Sicilijanca (Mario Puzo) i fakat sam ostao odusevljen,takodjer preporucujem djelo "Porodica" od istog autora, obara s nogu,te naravno Kuma..Danas uzeh da citam "Pravilo cetvorke" (Iana Caldwella i Dustina Thomasona) i nisam nimalo impresioniran, zavrsicu je na silu, ko zna, mozda me pozitivno iznenade nekim fantasticnim preokretom :P
Takodjer zelim napomenuti da mi je iznimno drago sto vidim da raja cita LOTR ;)
neprevazidjeni mario puzo i cetvrto djelo od ovog pisca je "Zakon cutanja"....samo mi je zao sto na nasem sajmu u Sarajevu gotovo nikada se ne pojavljuju Sidney Sheldon,Robert Ludlum,jer gotovo niko nema para da to otkupi.....na sajmu u brckom prosle godine sam se slucajno zadesio i nevjerovatan izbor knjiga za klasu bolji od naseg sarajevskog....ovi ljetni su pretezno losiji i na njima se tesko moze pronaci neka nova knjiga.......citajmo Roberta Herisa,Klajva Kaslera,Harlana Cobena,Vilbura Smita,,Baldacija,Noru Roberts,Sandru Brown...........
Vjeruj da i ja stalno trazim Ludluma, ali vecinom imaju samo Bourna, i nista vise..Dok vise ne smijem primirisati nijednoj biblioteci, nikad ne vratim knjige na vrijeme :oops:

Nisam citao "Zakon cutanja" (valjda je to Omerta), ali cu potraziti i naci nadam se, Don Mario je strasan.
"What can men do against such reckless hate?" King Theoden

Avatar
Tata
Postovi: 237
Pridružen/a: 06 avg 2009, 13:26
Kontakt:

Re: Književnost

Post Postao/la Tata » 24 avg 2009, 00:48

pošaj sad - STOJAN MUTIKASA - najjaca knjiga ikad

ps procitajte prvih 30 i zadnjih 30, ostalih 300 ostavite sa strane :mrgreen:
Jedna duša, jedno tilo..di god išli, šta god bilo..kada umrem sav u bilo...na Poljud metnite mi tilo...

Avatar
23 KING JAMES
Postovi: 531
Pridružen/a: 23 jul 2009, 14:57
Lokacija: daleko ispred svih
Kontakt:

Re: Književnost

Post Postao/la 23 KING JAMES » 24 avg 2009, 13:02

jel ko čitao grof monte kristo prejaka knjiga
Iker
Pepe Albiol
Ramos Arbeloa
Lass Xabi
CR9 Kaka Marcelo
Higuain
Evropski prvaci za sezonu 2oo9/2o1o

Avatar
tanzla
Postovi: 2736
Pridružen/a: 09 apr 2009, 18:02
Lokacija: Gondor
Kontakt:

Re: Književnost

Post Postao/la tanzla » 24 avg 2009, 13:14

23 KING JAMES je napisao/la:jel ko čitao grof monte kristo prejaka knjiga
Kako nije, Alexandar Dima i njegov Edmond Dantes. Dima je takodjer napisao i "Tri musketira".
"What can men do against such reckless hate?" King Theoden

Avatar
23 KING JAMES
Postovi: 531
Pridružen/a: 23 jul 2009, 14:57
Lokacija: daleko ispred svih
Kontakt:

Re: Književnost

Post Postao/la 23 KING JAMES » 24 avg 2009, 13:17

tanzla je napisao/la:
23 KING JAMES je napisao/la:jel ko čitao grof monte kristo prejaka knjiga
Kako nije, Alexandar Dima i njegov Edmond Dantes. Dima je takodjer napisao i "Tri musketira".
znam znam tu još nisam čitao,ali namjeravam
Iker
Pepe Albiol
Ramos Arbeloa
Lass Xabi
CR9 Kaka Marcelo
Higuain
Evropski prvaci za sezonu 2oo9/2o1o

Avatar
King_James
Postovi: 462
Pridružen/a: 08 okt 2008, 17:19
Kontakt:

Re: Književnost

Post Postao/la King_James » 29 sep 2009, 15:04

Moze li mi iko staviti link knige Stranac od Albert Camus za download ili online citanje!!! Please ako moze sto brze
Unaprijed Hvala!!!
“Sometimes you have a noisy neighbour. You cannot do anything about that. They will always be noisy. You just have to get on with your life, put your television on and turn it up a bit louder.”
On the challenge of City and their newfound wealth - 2009

Avatar
bistrikboy
Postovi: 6696
Pridružen/a: 22 apr 2008, 18:12
Lokacija: Memli Side
Kontakt:

Re: Književnost

Post Postao/la bistrikboy » 29 sep 2009, 15:06

King_James je napisao/la:Moze li mi iko staviti link knige Stranac od Albert Camus za download ili online citanje!!! Please ako moze sto brze
Unaprijed Hvala!!!
Lektira :mrgreen:


Obavezno je procitaj,odlicna je :!:
– Prvo i prvo, sve što ja kažem to je moje i samo moje mišljenje. To što je Vranješ uradio je uvreda za sve iskrene navijače. Za sve ljude koji vole ovu državu- kaže Ibišević na početku intervjua

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14564
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Književnost

Post Postao/la alan_kardec » 29 sep 2009, 17:25

bistrikboy je napisao/la:
King_James je napisao/la:Moze li mi iko staviti link knige Stranac od Albert Camus za download ili online citanje!!! Please ako moze sto brze
Unaprijed Hvala!!!
Lektira :mrgreen:


Obavezno je procitaj,odlicna je :!:
Fino štivo.Sjećam je se iz srednje škole.
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Avatar
rob do bagro
Postovi: 7913
Pridružen/a: 08 mar 2009, 10:41
Lokacija: Uzavreli grad
Kontakt:

Re: Književnost

Post Postao/la rob do bagro » 29 sep 2009, 20:17

jedinu kjnigu koju sam procitao je Robinzon Kruso najbolja ocm :mrgreen:
,,DUSA BOGU...TIJELO ZEMLJI...SRCE CELIKUUU,,

SMRT FASIZMU!!!

bavarian_bk
Postovi: 4861
Pridružen/a: 24 sep 2009, 23:49
Lokacija: Bosanska Krupa
Kontakt:

Re: Književnost

Post Postao/la bavarian_bk » 29 sep 2009, 20:22

rob do bagro je napisao/la:jedinu kjnigu koju sam procitao je Robinzon Kruso najbolja ocm :mrgreen:
Heheheh i meni svega mi ...Roinzon i Lesi se vraca Kuci
Ev sad citam neku lektiru Ep o Gilgamesu -gluposti

Avatar
lejla
Postovi: 2347
Pridružen/a: 25 mar 2009, 17:49
Kontakt:

Re: Književnost

Post Postao/la lejla » 29 sep 2009, 21:12

bavarian_bk je napisao/la:
rob do bagro je napisao/la:jedinu kjnigu koju sam procitao je Robinzon Kruso najbolja ocm :mrgreen:
Heheheh i meni svega mi ...Roinzon i Lesi se vraca Kuci
Ev sad citam neku lektiru Ep o Gilgamesu -gluposti
nema nista dosadnije od lektira iz prvog razreda,,, :mrgreen: :mrgreen:
John Terry can play with his back completely blocked, and he will put his head where I will not put my feet. He is extreme and knows he will suffer the consequences later, but he is sacrificing himself.
Didier Drogba

Avatar
kalimero
Postovi: 616
Pridružen/a: 08 avg 2009, 18:07
Kontakt:

Re: Književnost

Post Postao/la kalimero » 29 sep 2009, 21:16

Baldasarove putesestvije je najbolja knjiga koju sam procitao.Ko voli avanturu neka podigne u biblioteci.
AMAR OSIM!

Avatar
Butmiran
Postovi: 795
Pridružen/a: 13 sep 2008, 11:42
Kontakt:

Re: Književnost

Post Postao/la Butmiran » 29 sep 2009, 23:08

"Ruža" Nure Bazdulj Hubijar je bila dobra, jedina knjiga koju je procitao citav moj razred.
Sad citam Dekameron Đovani Bokača, dobra je knjiga pravo, puna erotskih prica. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Svijet kada ruši se grade nisi sam, uvijek uz tebe sam ja spreman život da ti dam!


R.I.P. VEDRAN PULJIĆ

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: soxx i 38 gostiju.