Slike vasega grada

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
samo_lijevo
Postovi: 11000
Pridružen/a: 24 nov 2010, 23:35
Lokacija: Garmisch-Partenkirchen
Kontakt:

Re: Slike vasega grada

Post Postao/la samo_lijevo » 12 mar 2016, 11:41

AnelZ je napisao/la:Opet slika Zenica koja me odusevljava. Koji potencijal! I svaka cast Zenici sta su uradili na cestovnoj infrastrukturi u proteklih pet godina + trenutno jos zavrsavaju GGM, radovi na Blatuskoj petlji, rekonstrukcije bulevara te radovi na Zenickoj zaobilaznici u sklopu A1 (koridor 5c). To bi bilo kao da u Sarajevu izgradimo planirani gradski autoput, obnovimo vecinu glavne ceste i pocnemo sa radovima na prvoj transverzali uz radove na sjevernoj i juznoj longitudinali. Za Zenicu je ostalo jos minimalni radovi u vidu Talica brdo, postepeno vangradska dionica GGM-a, biciklisticke staze, horizontalna i vertikalna signalizacija. Definitivno treba raditi na sto vecoj integraciji i interkomunikaciji izmedju Zenice i Sarajeva pa da se za 20 godina na to gleda kao na jednu kontinuirano metroregiju. Trebamo izmisliti neki orginalan naziv za nju :D
slika
kad smo vec kod rotora.
slika
naci ovo nema nigdje na svijetu.
Jetzt lass mal die Kirche im Dorf

Nur gucken, nicht anfassen

Belo, oko mene sve je belo
sat na ruci, kosulja, cipele, odelo

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Slike vasega grada

Post Postao/la AnelZ » 12 mar 2016, 17:43

Taj velesicki kruzni tok ima svoje mane ali glavni razlog njegove neefikasnosti jeste bahatost vozaca. Glavna stvar koja se ne postuje jeste smanjenje brzine kada ides iz pravca Zeljeznicke stanice prema Ciglanama i dolazis na kruzni tok (nesavjesni vozaci samo prolete kroz kruzni, ja bi im hladno oduzeo vozacku), druga stvar je ta sto iz Livanjske ulice postoji zabrana skretanja lijevo u Halida Kajtaza i prema Zeljeznickoj vec moras skrenuti desno prema kruznom toku, okrenuti se na njemu i krenuti prema Zeljeznickoj. Isto tako nemas pravo iz Halida Kajtaza uopste skretati u Livanjsku (presjecanje trake) no te dvije zabrane rijetko ko postuje iako je cak nekoliko dana policija masovno kaznjavala na tom lokalitetu. Kada bi se postovali ta pravila, apsolutno niko se ne bi zalio na ovaj kruzni tok i ne bi vise bilo zastoja kod Livanjske ulice. Sama situacija na kruznom toku je mnogo bolja nego sto je bila na prijasnjoj raskrsnici, problemi su se stvorili na drugim mjestima njenom izgradnjom. Ono sto ljudi cesto ne shvataju jeste da je i kruzna rasksrnica upravo to, samo raskrsnica i ne moze biti rjesenje koje ce upotpunosti eliminisati sve probleme koje su bile na tom lokalitetu.

No slazem se da je izgradnja ovog kruznog toka pomalo besmislena i bacanje novca jer sav fokus na tom lokalitetu treba da bude na izgradnji prve transverzale koja treba da bude prioritet nad prioritetima u Kantonu Sarajevu no nazalost nije...

Avatar
samo_lijevo
Postovi: 11000
Pridružen/a: 24 nov 2010, 23:35
Lokacija: Garmisch-Partenkirchen
Kontakt:

Re: Slike vasega grada

Post Postao/la samo_lijevo » 12 mar 2016, 19:33

AnelZ je napisao/la:Taj velesicki kruzni tok ima svoje mane ali glavni razlog njegove neefikasnosti jeste bahatost vozaca. Glavna stvar koja se ne postuje jeste smanjenje brzine kada ides iz pravca Zeljeznicke stanice prema Ciglanama i dolazis na kruzni tok (nesavjesni vozaci samo prolete kroz kruzni, ja bi im hladno oduzeo vozacku), druga stvar je ta sto iz Livanjske ulice postoji zabrana skretanja lijevo u Halida Kajtaza i prema Zeljeznickoj vec moras skrenuti desno prema kruznom toku, okrenuti se na njemu i krenuti prema Zeljeznickoj. Isto tako nemas pravo iz Halida Kajtaza uopste skretati u Livanjsku (presjecanje trake) no te dvije zabrane rijetko ko postuje iako je cak nekoliko dana policija masovno kaznjavala na tom lokalitetu. Kada bi se postovali ta pravila, apsolutno niko se ne bi zalio na ovaj kruzni tok i ne bi vise bilo zastoja kod Livanjske ulice. Sama situacija na kruznom toku je mnogo bolja nego sto je bila na prijasnjoj raskrsnici, problemi su se stvorili na drugim mjestima njenom izgradnjom. Ono sto ljudi cesto ne shvataju jeste da je i kruzna rasksrnica upravo to, samo raskrsnica i ne moze biti rjesenje koje ce upotpunosti eliminisati sve probleme koje su bile na tom lokalitetu.

No slazem se da je izgradnja ovog kruznog toka pomalo besmislena i bacanje novca jer sav fokus na tom lokalitetu treba da bude na izgradnji prve transverzale koja treba da bude prioritet nad prioritetima u Kantonu Sarajevu no nazalost nije...
Zabrana skretanje lijevo iz Livanjske je dobra stvar kao i ukidanje semafora.

Ovaj rotor je specifican sto prilikom projektovanja nije ispostovano osnovno i prvo pravilo a to je da su krakovi u smjeru ostrva, odnosno centra rotora. Kao sto vidis ovdje tangira krug, kao sto sam ranije napisao to nema nigdje na svijetu. Ali fazon je sto rotor funkcionise.
Dobro, bilo je tu problema oko zemljista, blizu je pruga i benzinska. Znaci nije bilo toliko prostora. Ali u svakom slucaju funkcionise.

Problem su semafori kod zeljeznice. Ondje se stvara guzva. No, nemamo guzve kao sto su bile nekada. Nije me jednom zadesilo da cekam u koloni u tunelu. :crazy: Jutarnji period oko 9 casova i oko 16 su bili drama.

E, sada je duga prica oko potrebe za rotorom. Danas svako selo hoce da ima rotor, sto je totalna nebuloza. Ali dobro sad je to moderno. Ovdje cu stati, ne bih da neko kaze kako pametujem. :mrgreen:
Jetzt lass mal die Kirche im Dorf

Nur gucken, nicht anfassen

Belo, oko mene sve je belo
sat na ruci, kosulja, cipele, odelo

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Slike vasega grada

Post Postao/la AnelZ » 12 mar 2016, 19:47

Ma ovaj kruzni treba da bude samo privremeno rjesenje i kada bi znao da ce zaista biti privremeno rjesenje maksimalno 3 godine, naljutio bi se na svakoga ko nesto govori protiv njega. Ali nazalost, izgradnja prve transverzale jos uvijek nije na vidiku tako da je opravdano sto se ljudi zale :cry: To sto govoris za ostrva i usmjeravanje vozila stoji, ali i sam si rekao da je taj lokalitet poprilicno zgusnut i da je tesko moglo se uraditi nesto drugacije.

I slazem se sa tobom oko kruznih tokova u posljednje vrijeme, odjednom su postali moderni i svako ih zeli. Mislim, nije to uopste losa stvar no do samo prije nekih 6 godina oni su bili tabu tema u vecini BiH, pogotovo Sarajevu. Pa direkcija za puteve KS je jedva dozvolila izgradnju onog kruznog toka na Ilidzi prije terminala i to tek nakon sto su njihovi "strucnjaci" ulozili neke promjene u projekat i time napravili ono nakaradno cudo sto sada imamo. Prvobitno rjesenje je bilo mnogo bolje (nazalost nemam skice da pokazem). Pretpostavljam da je razlog iza toga bio lobi za semafore jer svaki semafor kosta kako za ugradnju, tako i za odrzavanje.

Avatar
samo_lijevo
Postovi: 11000
Pridružen/a: 24 nov 2010, 23:35
Lokacija: Garmisch-Partenkirchen
Kontakt:

Re: Slike vasega grada

Post Postao/la samo_lijevo » 12 mar 2016, 20:08

Pa to i jeste fascinantno kod ovog rotora. Kazem ti osnovno pravilo nije ispostovano, ali bez obzira na to rotor funkcionise. S druge strane nivo usluge mu vjerovatno nije zadovoljavajuci, odnosno jeste za raspolozive terenske uslove, ali ponovo se stvara guzva, samo sto je bolje nego kako je bilo prije.

Nije to losa stvar, samo sto prije rotora ide nesemaforizirano raskrizje/raskrsnica, pa onda semaforizirano, e tek onda dolazi rotor. Sta ja znam ,recimo po meni su u Zenici postavljali i gdje treba i gdje ne treba. izgleda nekom bio cejf pa udaro gdje je god mogao.

Ma ima gresaka koliko hoces. Ako se sjecas da je bila slika na klixu mislim za rotor u Brijescu sa onim dostavnim vozilom Konzuma. Da sad ne nabrajam.

Zamisli koji bi bio cirkus kad bi se izgradio turbo rotor. E, tu bih volio danima gledati sta bi se desavalo. U sustini on nije komplikovan, ali za nase cuvene vozace bome jeste. Tu bi bilo svega. Samo dok nasi skontaju da i to postoji, ima da se takmice ko ce ih vise napraviti.
Jetzt lass mal die Kirche im Dorf

Nur gucken, nicht anfassen

Belo, oko mene sve je belo
sat na ruci, kosulja, cipele, odelo

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Slike vasega grada

Post Postao/la AnelZ » 12 mar 2016, 20:21

samo_lijevo je napisao/la:Zamisli koji bi bio cirkus kad bi se izgradio turbo rotor. E, tu bih volio danima gledati sta bi se desavalo. U sustini on nije komplikovan, ali za nase cuvene vozace bome jeste. Tu bi bilo svega. Samo dok nasi skontaju da i to postoji, ima da se takmice ko ce ih vise napraviti.
Mozemo pitati Tuzlake kako funkcionise kod njih turbo rotor :D znam da im svake godine prilikom ciscenja ulice izvale masine one mini pregrade pa svako proljece opet postavljaju.

Avatar
samo_lijevo
Postovi: 11000
Pridružen/a: 24 nov 2010, 23:35
Lokacija: Garmisch-Partenkirchen
Kontakt:

Re: Slike vasega grada

Post Postao/la samo_lijevo » 12 mar 2016, 20:29

AnelZ je napisao/la:
samo_lijevo je napisao/la:Zamisli koji bi bio cirkus kad bi se izgradio turbo rotor. E, tu bih volio danima gledati sta bi se desavalo. U sustini on nije komplikovan, ali za nase cuvene vozace bome jeste. Tu bi bilo svega. Samo dok nasi skontaju da i to postoji, ima da se takmice ko ce ih vise napraviti.
Mozemo pitati Tuzlake kako funkcionise kod njih turbo rotor :D znam da im svake godine prilikom ciscenja ulice izvale masine one mini pregrade pa svako proljece opet postavljaju.
:lol: Citao sam da vozaci nastave preko fizickih barijera da voze unutrasnjom trakom. Ne kontaju likovi da to nije postavljeno onako zbog estetike. :crazy:
Jetzt lass mal die Kirche im Dorf

Nur gucken, nicht anfassen

Belo, oko mene sve je belo
sat na ruci, kosulja, cipele, odelo

filip13
Postovi: 37884
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Slike vasega grada

Post Postao/la filip13 » 03 apr 2016, 20:22

slika

Avatar
BosnianKingdom
Postovi: 2877
Pridružen/a: 13 jun 2015, 10:41
Kontakt:

Re: Slike vasega grada

Post Postao/la BosnianKingdom » 05 apr 2016, 14:38

DrustveniParazit je napisao/la:
MortemHz je napisao/la:
DrustveniParazit je napisao/la:
slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika
Kako je ovo samo lijep gradic, moram doci jednom :thumbup:
Bujrum, imaš besplatnog turističkog vodića. :D

A ako bude sreće možda naredne sezone dođeš i na utakmicu. :pray:
Bio sam dva puta u Jajcu ono turistički i rado bi opet došao,tako mali gradić,a toliko lijepih stvari. Tvrđava gdje se moze rostiljati ili odmoriti malo,onda katakombe dole su isto drama,onda ona medvjedja kula ili kako se vec zove, onaj park sto ide nizvodno prema vodopadu je fantastičan,onda dole ispod vodopada,imaju i 2-3 muzeja bas fina. Da pohvalim i ugostiteljske objekte,kad se od autobuske ide pa preko onog mosta tamo odmah preko puta ima neka fantastična ćevabdžinica,a tamo blizu kad se prodje kroz ono čudo fin kafić. A nakon svega toga imaju jezera kroz koje ima fantastično šetalište tj može se prolaziti pored obale i prolazi prema sredinu preko mostica, ima restoran na obali i tereni za sport, i oni čamci da se vozaju ali nije bilo u funkciji tada. I one male mlinove da napomenem. Ma sve u svemu sjajan gradić,ko nije bio,obavezno da posjeti Jajce.
Sabrine mi moje!

Avatar
sef_mafije
Postovi: 629
Pridružen/a: 04 avg 2010, 08:18
Lokacija: 75290
Kontakt:

Re: Slike vasega grada

Post Postao/la sef_mafije » 05 apr 2016, 14:47

Banovići iz zraka ;)

slika

slika

slika
FK Buducnost - Ljumani - Banovici.net
Eno dole u kuglani, moji drugovi, vino piju i pjevaju mene cekaju...

Avatar
Besic
Postovi: 10913
Pridružen/a: 08 mar 2014, 11:49
Lokacija: Zaljev
Kontakt:

Re: Slike vasega grada

Post Postao/la Besic » 05 apr 2016, 14:56

Gdje smo mnogobrojni obitavali , a neki i trajno .
NBA Champion (2017) , Finals MVP (2017) MVP (2014) Youngest scoring champion ever, 4x scoring champion.

Avatar
BvB09
Postovi: 1858
Pridružen/a: 18 dec 2014, 20:37
Lokacija: Dead City
Kontakt:

Re: Slike vasega grada

Post Postao/la BvB09 » 05 apr 2016, 15:00

Besic je napisao/la:Gdje smo mnogobrojni obitavali , a neki i trajno .
RMU Banovići :rol:
Apsolutne sreće nema, ona je u traženju.
Meša Selimović.

KLIS
Postovi: 998
Pridružen/a: 08 apr 2015, 11:35
Kontakt:

Re: Slike vasega grada

Post Postao/la KLIS » 01 avg 2016, 16:00

Nije slika, ali vrijedi da se nađe ovdje.


Avatar
VelaHavle
Postovi: 5361
Pridružen/a: 02 feb 2015, 12:41
Kontakt:

Re: Slike vasega grada

Post Postao/la VelaHavle » 02 avg 2016, 10:59

Rodni kraj. Fojnica SBK.

slika

slika

slika
Aljegri, out!

Avatar
RiNo
Postovi: 5680
Pridružen/a: 09 jan 2009, 21:16
Kontakt:

Re: Slike vasega grada

Post Postao/la RiNo » 07 avg 2016, 23:10

Grad Bihac, tacnije moja mahala iza stadiona :D
slika
slika
Lookman ima(ju) najjace slike :tokralju:
100% sportski i krajnje opušten potpis

Avatar
Ferdo
Postovi: 1296
Pridružen/a: 01 sep 2017, 17:57
Kontakt:

Re: Slike vasega grada

Post Postao/la Ferdo » 25 maj 2018, 01:06

slika

Avatar
FrancescoTotti
Postovi: 9819
Pridružen/a: 31 maj 2015, 21:35
Lokacija: Vorkuta-Russia
Kontakt:

Re: Slike vasega grada

Post Postao/la FrancescoTotti » 25 maj 2018, 01:12

Ferdo je napisao/la:slika
Primjetio sam da u mostaru, posebno u zapadnom dijelu grada, mozes tesko nac rupe od metaka i gelera na fasadama haustora i zgrada. Sve je obnovljeno. Bas mi je bilo drago kad sam to vidio nedavno kad sam bio.
Kod nas na u yebenom centru na m. Dvoru fasade kao da si u istocnoj ukraini i 20 godina nakon rata :crazy:
Dok smo živi stajaćemo iza bordo sotone!

Avatar
Ferdo
Postovi: 1296
Pridružen/a: 01 sep 2017, 17:57
Kontakt:

Re: Slike vasega grada

Post Postao/la Ferdo » 25 maj 2018, 01:41

U Mostaru imaš uvjetno rečeno 3 dijela grada: Zapadno od Bulevara (zapadni dio grada), centralna zona, Istočno od Bulevara (istočni dio grada).

JNA i rezervisti su razorili istočni dio grada + HVO srušio Stari most i razorio Stari grad, centralnu zonu su razorili HVO i Armija RBIH u međusobnom okršaju (mada je to 80% djelo HVO-a koji je imao oružje), a zapadni dio grada je manje više netaknut. Ali ima po fasadama zapadnog dijela rada rupa od metaka, gelera i granata mada se obnavljaju fasade lagano. U najgorem je stanju Titova ulica u istočnom dijelu grada. Manje više od kad se JNA povukla iz Mostara ta ulica stoji razorena ko Hirošima. Tužno je to.

Avatar
Ferdo
Postovi: 1296
Pridružen/a: 01 sep 2017, 17:57
Kontakt:

Re: Slike vasega grada

Post Postao/la Ferdo » 25 maj 2018, 01:49

slika

Avatar
Ferdo
Postovi: 1296
Pridružen/a: 01 sep 2017, 17:57
Kontakt:

Re: Slike vasega grada

Post Postao/la Ferdo » 30 maj 2018, 20:47

Danas na facebooku mi izbaci ostao sam ono paf. Kako je sad sve lijepo uređeno vratio se sjaj star 40 godina (1974 - 2014). Sve kao nekad. A kad se samo sjetim Starog grada prije nekih 20ak godina sav u ruševinama, mosta nema. Baš je lijepo vidjeti ovo.

slika

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: FCB1986 i 10 gostiju.