Igre - Kako, gdje, šta...?

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Koja izdavačka kuća ima najbolje igrice?

Electronic Arts
240
42%
Activision Blizzard
67
12%
Konami
168
29%
CapCom
12
2%
Take-Two
9
2%
Square Enix
12
2%
Sony
39
7%
Nintendo
27
5%
 
Ukupno glasova: 574

Neutral
Postovi: 37823
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Igre - Kako, gdje, šta...?

Post Postao/la Neutral » 26 apr 2022, 05:50

Koga briga za hardware? Da se to gleda, svako bi isključivo igrao na pc-u i ne bi koristio konzole.

Šta switch ne može u odnosu na ps4? Nintendo je unikatan i uvijek će mi bit bolji od PS-a iako imam PS2 i PS4, vjerovatno i PS5 ako padne cijena jer je ova cijena smijurija.

Od Nintenda imam stari super nintendo i 3ds.

Avatar
neurofunk
Postovi: 3190
Pridružen/a: 09 jul 2012, 13:05
Lokacija: Kalesija
Kontakt:

Re: Igre - Kako, gdje, šta...?

Post Postao/la neurofunk » 26 apr 2022, 09:52

meepo je napisao/la:
26 apr 2022, 00:33
neurofunk je napisao/la:
25 apr 2022, 12:43
Zavisi šta tebi znači bolji.

Ispred je Sonija i Microsofta po broju prodatih konzola već godinama unazad. Uskoro će prešišati i PlayStation 4 lifetime sales a još kad izbace Switch Pro...

Što se tiče igara, imaju vrhunske ekskluzive. BOTW je 2017 bio igra godine, ispred Sonijevog Horizon Zero Dawn npr.

Nintendo nikad nije bio u boljoj situaciji nakon poprilično katastrofalne Wii generacije.
Brate budi realan. Switch je ostvario takvu prodaju zbog svoje pristupacnosti. Niti je po hardwareu bolja konzola niti po izboru igara od PS/Xbox i tu sva prica zavrsava.

Ako se nesto prodaje vise ne znaci automatski da je bolje. To ti je kao da kazes da je hot dog bolji od kavijara jer eto ovog prvog je prodano vise.
Nije bolja konzola po hardwareu, slažem se, ali to NIntendo nikad nije ni bio niti je težio ka igrama koje izgledaju super realistično. Za igre koje Nintendo pravi, taj hadver je sasvim ok, naravno uvijek može biti bolji ali ok je.

Što se tiče igara, jednsotavno ne mogu se složiti, Nintendo ima fenomenalan lineup za kojima svijet ludi. Ja kao neko ko voli igre tipa The Witcher, shootere, open world RPGs, city builders, God of War, F1, Forzu, ponekad čeznem za Switchem zbog Kirbya, Zelde, Maria i Animal Crossing. Čak ću ga možda i uzeti ove godine.

I ja nisam nigdje tvrdio da je Switch bolja konzola od PS i Xbox jer u to ne vjerujem, samo da se trenutno prodaje bolje već godinama unazad i da je u tom segmentu ispred Sonija i Microsofta. Svaka konzola ima svoje mane i prednosti.

Series X je na papiru najjači i ima Game Pass ali nema lineup blockbustera ko Sony, što je Microsoft sad donekle riješio sa kupovinom Beth i Acti.

PlayStation je PlayStation. Imaju odlične igre ali nemaju variety (samo third person action adventures štancaju), što sad pokušavaju riješiti sa 10 novih live service igara i Bungijem.

A može se pričati i o tome ko ima ponajbolje ekskluzive, nije to tako crno i bijelo. Ja npr mislim da su PS ekskluzive overrated asf. :hmmmm:
I don't believe in God, but I'm afraid of him.

Avatar
VGS
Postovi: 8858
Pridružen/a: 16 jan 2013, 13:31
Kontakt:

Re: Igre - Kako, gdje, šta...?

Post Postao/la VGS » 26 apr 2022, 10:16

Jel pricate o ovim igrama?






Neutral
Postovi: 37823
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Igre - Kako, gdje, šta...?

Post Postao/la Neutral » 26 apr 2022, 11:53

Ko nije igrao, ne zna kvalitet igara na nintendu. Pocevsi od super nintenda, nintenda 64 pa nadalje.

The end.

Avatar
Shategabri
Postovi: 14542
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Igre - Kako, gdje, šta...?

Post Postao/la Shategabri » 26 apr 2022, 11:57

Nisu loše igre, al su malo zapeli u animated world.
Dok se PS ekskluzive trude biti sve realnije i tu je glavna razlika.
Sad recimo neka uporedba, eto najbliža Zelda/HZD, kao slične igre, vjerovatno kad se prati priča da je to u nekih 5 deka, s tim da je HZD i novi nastavak HFW revolucija po pitanju grafike igre, a priča je odlična i kombat pogotovo u drugom dijelu sjajan.
Koševo Zapad

Avatar
VGS
Postovi: 8858
Pridružen/a: 16 jan 2013, 13:31
Kontakt:

Re: Igre - Kako, gdje, šta...?

Post Postao/la VGS » 26 apr 2022, 12:10

Ovaj Kirby ne bih igrao kad bi jedina bila u sred pandemijskog karantina koji traje 10 godina.

Bundesliga
Postovi: 11479
Pridružen/a: 15 mar 2011, 23:06
Kontakt:

Re: Igre - Kako, gdje, šta...?

Post Postao/la Bundesliga » 26 apr 2022, 12:18

Ma lože se ljudi puno na japanske anime i mangu. Pa ni ne čudi da vole ovakve stvari. To each their own. PlayStation je overrated u odnosu na Xbox Series X. Xbox je vjerovatno najbolja konzola i najviše consumer friendly sa game passom i za PC. Microsoft je kupio mnoge firme i oni samo jačaju i nastavit će da jačaju jer su finansijski dosta jači od Sonya. Kad smo kod Sonya, popularniji su od xboxa uvijek bili i imaju svoje ekskluzive koje izbacuju poslije nekih 3 ili 4 godine na PC ako i tada. Konzole koriste hardware na drugačiji način u odnosu na PC i to se ne može porediti. A ni nema svako para da daje 3 puta više para za gaming PC. I računar ne možeš nositi svugdje sa sobom, niti svako voli sjediti za računarom i koristiti miš i tastaturu. A kad je grafika u pitanju tu niko nije ni blizu PC-u.
I am not yet born; O hear me.
Let not the bloodsucking bat or the rat or the stoat or the
club-footed ghoul come near me.

Avatar
VGS
Postovi: 8858
Pridružen/a: 16 jan 2013, 13:31
Kontakt:

Re: Igre - Kako, gdje, šta...?

Post Postao/la VGS » 26 apr 2022, 12:26

Pc je bio prihvatljiv dok ove cijene nisu podivljale i dok nisu izasle nove konzole. Cijene su bile okej a performanse nebo i zemlja u odnosu na ps4 jer je realno bila zastarjela tehnologija. Sad je vec puno logicniji odabir konzola ako ti treba samo za gaming. Barem iduce 2-3 godine dok se pc opet ne udalji po performansama.

Ove nintendo igre su mobile gaming na steroidima, ne mozes ni porediti ovo sa pravim pc console AAA naslovima.

Bundesliga
Postovi: 11479
Pridružen/a: 15 mar 2011, 23:06
Kontakt:

Re: Igre - Kako, gdje, šta...?

Post Postao/la Bundesliga » 26 apr 2022, 12:30

VGS je napisao/la:
26 apr 2022, 12:26
Ove nintendo igre su mobile gaming na steroidima, ne mozes ni porediti ovo sa pravim pc console AAA naslovima.
Ma ja ovo ne bih igrao ni da mi neko plaća. Ali eto ko voli nek izvoli.
I am not yet born; O hear me.
Let not the bloodsucking bat or the rat or the stoat or the
club-footed ghoul come near me.

Avatar
TonySosa
Postovi: 7210
Pridružen/a: 17 apr 2018, 04:54
Kontakt:

Re: Igre - Kako, gdje, šta...?

Post Postao/la TonySosa » 26 apr 2022, 12:49

Bolje igrati super mario na 64. nego ove Zelde i Kirbye.
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

"Three for me, two for them."

Avatar
AjsKjub
Postovi: 4282
Pridružen/a: 18 nov 2012, 16:24
Lokacija: Down Under
Kontakt:

Re: Igre - Kako, gdje, šta...?

Post Postao/la AjsKjub » 26 apr 2022, 13:07




:rol: :rol:
Unico amore sei!
❤️🖤

Avatar
meepo
Postovi: 4123
Pridružen/a: 15 nov 2020, 23:26
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Igre - Kako, gdje, šta...?

Post Postao/la meepo » 26 apr 2022, 16:44

neurofunk je napisao/la:
26 apr 2022, 09:52

Što se tiče igara, jednsotavno ne mogu se složiti, Nintendo ima fenomenalan lineup za kojima svijet ludi. Ja kao neko ko voli igre tipa The Witcher, shootere, open world RPGs, city builders, God of War, F1, Forzu, ponekad čeznem za Switchem zbog Kirbya, Zelde, Maria i Animal Crossing. Čak ću ga možda i uzeti ove godine.

I ja nisam nigdje tvrdio da je Switch bolja konzola od PS i Xbox jer u to ne vjerujem, samo da se trenutno prodaje bolje već godinama unazad i da je u tom segmentu ispred Sonija i Microsofta. Svaka konzola ima svoje mane i prednosti.
Pa sto se tice prodaje napisao sam ti. Prodaje se toliko jer je pristupacno. I nisam ja napisao da imaju los lineup igrica , samo PS i Xbox su bolji.
Inace u zadnjih par godina sam igrao CoD Mobile i Dota 2 i to vecinom ranked tako da me nesto pretjerano ne interesuju konzole jer je vecina igara single player i monotona u tom smislu barem za mene.

Volio bi da izadje igra na fazon Shining Force-a jer mi je to zanimljivo vazda bilo.

Avatar
miki_92
Postovi: 21597
Pridružen/a: 07 jun 2010, 19:41
Kontakt:

Re: Igre - Kako, gdje, šta...?

Post Postao/la miki_92 » 26 apr 2022, 17:33

ne znam sto uopste poredite PS/Xbox sa Nintendom

jedno je handheld konzola primarno dok su PS/Xbox konzole za dnevnog boravka, i jedno i drugo ima svoje trziste sto pokazuje broj prodanih jedinica

ako ces porediti Switch s nekom konzolom, to je Steam deck
"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."

Avatar
BuggyTheClown
Postovi: 102
Pridružen/a: 03 nov 2021, 13:55
Kontakt:

Re: Igre - Kako, gdje, šta...?

Post Postao/la BuggyTheClown » 26 apr 2022, 18:49

Neutral je napisao/la:
26 apr 2022, 11:53
Ko nije igrao, ne zna kvalitet igara na nintendu. Pocevsi od super nintenda, nintenda 64 pa nadalje.

The end.
Potpisujem.

Nintendove igre su onakve kakve bi igre trebale biti, naglasak na gameplay i kreativnost, dok grafika samo treba da bude dopadljiva, ugodna oku, i da stilom odgovara igri. Mislim, ofulaju i oni često ali to je jer se trude da isprobaju neke druge ideje pa bude i dosta bizarnih igara. Gaming je vid eskapizma i ne vidim zašto bi realna grafika bila neki presudan faktor.

Probao sam par Sonyjevih igara u zadnjih godinu-dvije, ne sjećam se koje su jer su haman iste bile. Third person, gledaj cutscene, otiđi od tačke A do tačke B putem kojim smo ti mi rekli da ideš. Znamo da piše open-world, ali ova tu kutijica ti blokira stepenice koje su široke 5 metara, s druge strane ti je letva na cesti, ne možeš tamo. Dođeš do tačke B, pobiješ par likova. Sad moraš ući u kuću, ali kako smo mi zamislili, boli nas qrac što se može ući i na drugi način, mission failed! Kad staneš na pravo mjesto pred vratima slijedi nagrada u vidu još jednog kilometarskog cutscenea.

Zanimljivo da je neko gore spomenuo da su Nintendo igre slične igrama za mobitele jer mnoge od Sonyjevih koje sam probao su bile linearne ko Temple Run. Ali vidi kako je realna! :ljepota:

Ne razumijem opsjednutost, ali eto, poštujem.
⚜️

Avatar
VGS
Postovi: 8858
Pridružen/a: 16 jan 2013, 13:31
Kontakt:

Re: Igre - Kako, gdje, šta...?

Post Postao/la VGS » 26 apr 2022, 18:58

Kingdom Come Deliverence :salut: :ljepota:

Avatar
TonySosa
Postovi: 7210
Pridružen/a: 17 apr 2018, 04:54
Kontakt:

Re: Igre - Kako, gdje, šta...?

Post Postao/la TonySosa » 27 apr 2022, 03:02

I Sonyeve su precijenjene, Uncharted mi je ličio na climbing simulator. Detroit become human je svakako nešto posebno, njihova najbolja igra u posljednje vrijeme.
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

"Three for me, two for them."

Neutral
Postovi: 37823
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Igre - Kako, gdje, šta...?

Post Postao/la Neutral » 27 apr 2022, 10:39

BuggyTheClown je napisao/la:
26 apr 2022, 18:49
Neutral je napisao/la:
26 apr 2022, 11:53
Ko nije igrao, ne zna kvalitet igara na nintendu. Pocevsi od super nintenda, nintenda 64 pa nadalje.

The end.
Potpisujem.

Nintendove igre su onakve kakve bi igre trebale biti, naglasak na gameplay i kreativnost, dok grafika samo treba da bude dopadljiva, ugodna oku, i da stilom odgovara igri. Mislim, ofulaju i oni često ali to je jer se trude da isprobaju neke druge ideje pa bude i dosta bizarnih igara. Gaming je vid eskapizma i ne vidim zašto bi realna grafika bila neki presudan faktor.

Probao sam par Sonyjevih igara u zadnjih godinu-dvije, ne sjećam se koje su jer su haman iste bile. Third person, gledaj cutscene, otiđi od tačke A do tačke B putem kojim smo ti mi rekli da ideš. Znamo da piše open-world, ali ova tu kutijica ti blokira stepenice koje su široke 5 metara, s druge strane ti je letva na cesti, ne možeš tamo. Dođeš do tačke B, pobiješ par likova. Sad moraš ući u kuću, ali kako smo mi zamislili, boli nas qrac što se može ući i na drugi način, mission failed! Kad staneš na pravo mjesto pred vratima slijedi nagrada u vidu još jednog kilometarskog cutscenea.

Zanimljivo da je neko gore spomenuo da su Nintendo igre slične igrama za mobitele jer mnoge od Sonyjevih koje sam probao su bile linearne ko Temple Run. Ali vidi kako je realna! :ljepota:

Ne razumijem opsjednutost, ali eto, poštujem.
:thumbup:

Gameplay nikakav, story previdljiva. 95% igara na Ps4 bazirano na isti fazon a igre predjes za 4-5 sati, zato me nije niti jedna “catch” osim Nier automata.

slika

Avatar
Shategabri
Postovi: 14542
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Igre - Kako, gdje, šta...?

Post Postao/la Shategabri » 27 apr 2022, 11:39

Neutral je napisao/la:
27 apr 2022, 10:39
BuggyTheClown je napisao/la:
26 apr 2022, 18:49
Neutral je napisao/la:
26 apr 2022, 11:53
Ko nije igrao, ne zna kvalitet igara na nintendu. Pocevsi od super nintenda, nintenda 64 pa nadalje.

The end.
Potpisujem.

Nintendove igre su onakve kakve bi igre trebale biti, naglasak na gameplay i kreativnost, dok grafika samo treba da bude dopadljiva, ugodna oku, i da stilom odgovara igri. Mislim, ofulaju i oni često ali to je jer se trude da isprobaju neke druge ideje pa bude i dosta bizarnih igara. Gaming je vid eskapizma i ne vidim zašto bi realna grafika bila neki presudan faktor.

Probao sam par Sonyjevih igara u zadnjih godinu-dvije, ne sjećam se koje su jer su haman iste bile. Third person, gledaj cutscene, otiđi od tačke A do tačke B putem kojim smo ti mi rekli da ideš. Znamo da piše open-world, ali ova tu kutijica ti blokira stepenice koje su široke 5 metara, s druge strane ti je letva na cesti, ne možeš tamo. Dođeš do tačke B, pobiješ par likova. Sad moraš ući u kuću, ali kako smo mi zamislili, boli nas qrac što se može ući i na drugi način, mission failed! Kad staneš na pravo mjesto pred vratima slijedi nagrada u vidu još jednog kilometarskog cutscenea.

Zanimljivo da je neko gore spomenuo da su Nintendo igre slične igrama za mobitele jer mnoge od Sonyjevih koje sam probao su bile linearne ko Temple Run. Ali vidi kako je realna! :ljepota:

Ne razumijem opsjednutost, ali eto, poštujem.
:thumbup:

Gameplay nikakav, story previdljiva. 95% igara na Ps4 bazirano na isti fazon a igre predjes za 4-5 sati, zato me nije niti jedna “catch” osim Nier automata.

slika
Eto sa slike, ja ti dam šta hoćeš ako HZD pređeš za 4-5 sati :D
Isto tako i GOW. Pa i Tomb Rider, bilo koji teško da možeš tako brzo.
Da ne pričam o novom HFW.
Taj Uncharted isto pofino traje.
Detroit Became Human traje nekih 12 sati.
Last of US prvi 15 drugi 24 sata.
Da ne nabrajam....a nisi svakako u pravu da su na isti fazon i da su predvidljive.
RE igre su u tom fazonu 4-6 sati, al one svakako nisu PS ekskluzive.
Probaj novi HFW, ako ti to bude gameplay nikakav, onda ne znam šta da ti kažem.
Koševo Zapad

Neutral
Postovi: 37823
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Igre - Kako, gdje, šta...?

Post Postao/la Neutral » 27 apr 2022, 14:13

A koliko sati treba za Zeldu ili Pokemone? Ni ti sati nisu toliko problem da je dobar gameplay i story.

The last of us je dobar, no volim igre kao Nier automata, persoa i sl.

U nas se ps bazira na fifi i pesu i to raja najvise igre. Ja ne mogu kod nas u radnjama kupiti igre koje bih najradije igrao, i to mi predstavlja problem.

Cekam Harry Potter, izaci ce i na ps4 za katolicke praznike zimi. Mogu reci da sam odusevljen sa onim sto su do sada prikazali. Fanboy sam HP serijala i knjiga.

Ja sam napisao pocetni post o Nintendu jer ga neki pljuju a nisu ga 100% imali niti igrali.

Avatar
Shategabri
Postovi: 14542
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Igre - Kako, gdje, šta...?

Post Postao/la Shategabri » 27 apr 2022, 14:32

Neutral je napisao/la:
27 apr 2022, 14:13
A koliko sati treba za Zeldu ili Pokemone? Ni ti sati nisu toliko problem da je dobar gameplay i story.

The last of us je dobar, no volim igre kao Nier automata, persoa i sl.

U nas se ps bazira na fifi i pesu i to raja najvise igre. Ja ne mogu kod nas u radnjama kupiti igre koje bih najradije igrao, i to mi predstavlja problem.

Cekam Harry Potter, izaci ce i na ps4 za katolicke praznike zimi. Mogu reci da sam odusevljen sa onim sto su do sada prikazali. Fanboy sam HP serijala i knjiga.

Ja sam napisao pocetni post o Nintendu jer ga neki pljuju a nisu ga 100% imali niti igrali.
Dobro te sportske, neko voli da igra FUT FIFU, to je realno plaćanje godišnje članarine u vidu svake godine uzmi upgrade iste videoigre kao novu da uzimaš.
Ja pak i dan danas bacim poneku FIFA 2018. online, i još uvijek ima onih koji je igraju.

Igre kupujem online. Možda imam tri diska i to ona što su došla kad sam kupio konzolu.


Ma ok, svako neka igra na konzoli koja mu se sviđa.
Sigurno je da svaka od njih ima određene naslove koji su top za igranje.

Ja sam recimo o Zeldi sudio na osnovu gameplaya pogledanog na yt, a to realno i nije baš potpuno relevantno za donošenje ocjene.
Ranije generacije te igre su bile legendarne i one su realno temelj za mnoge druge igre pa čak i za HZD.

Sad ko šta voli, jesu to sportske igre, open world, first ili third person, to je lična stvar.
Ja volim da se opustim uz igru, a može nekad i nešto ozbiljnije da te ono prikuje da igraš do sitnih sati.
Koševo Zapad

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Evander, GeriOldman, nerkolfc, Rosicky, tobaccos i 10 gostiju.