Igre - Kako, gdje, šta...?

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Koja izdavačka kuća ima najbolje igrice?

Electronic Arts
240
42%
Activision Blizzard
67
12%
Konami
168
29%
CapCom
12
2%
Take-Two
9
2%
Square Enix
12
2%
Sony
39
7%
Nintendo
27
5%
 
Ukupno glasova: 574

Avatar
MElloo
Postovi: 13019
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: Igre - Kako, gdje, šta...?

Post Postao/la MElloo » 16 feb 2019, 21:09

Joj kako jopa igra ovaj Apex :tokralju: :tokralju: :tokralju: :tokralju:

Avatar
bodi123
Moderator
Postovi: 19234
Pridružen/a: 25 mar 2013, 20:48
Kontakt:

Re: Igre - Kako, gdje, šta...?

Post Postao/la bodi123 » 16 feb 2019, 22:03

Brokula je napisao/la:
bodi123 je napisao/la:



Btw. najbolji dokaz koliko je skill odmakao u Fortniteu je ovaj video Tfuea, najboljeg igrača na svijetu, strasno je sta frajer radi
Tfue je nerealan. Ko nema blage veze o igrama, i da ga gleda bio bi zadivljen šta radi. Daleko daleko najbolji igrač u fortnajtu, za 5 klasa iznad svih ostalih
Steta sto sinoc ne uze Secret Skirmish, ako si gledo. Ghost Bizzle uzeo, pokidao lik. Tfue 7. zavrsio.

Ma ja, bez dileme najjaci igrac na planeti. Gledam ja njegov stream skoro svaki dan, nije normalno sta frajer radi. Najjace mi je kako lik edituje, nehumano znaci.
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

Avatar
Marvin
Postovi: 4253
Pridružen/a: 08 avg 2014, 09:05
Kontakt:

Re: Igre - Kako, gdje, šta...?

Post Postao/la Marvin » 16 feb 2019, 22:30

Probao sam sve ove igre koje pominjete i Fortnite jeste zeznut,dosta kalkulacija moras vrtiti u glavi pored aima i reflexa klasicnog ali mene nista nije moglo natjerati na hard mode ko Battlefield 3,pa i 4. Gdje pored sto moras imati reflex i aim,moras za svaku pusku ponaosob uciti recoil paterne,pa koliko se mijenjaju sa dodatcima. Bullet drop. Brzina kojom metak putuje. Masa stvarinza savladati. A o vozilima da ne pricam,ugao pos kojim iz tenka gadjas drugi tenk je bitan radi splash damage. I taman savladas sve to avion ili heli te skinu u jednom naletu,pa probas letiti i zabijes se na nos odma nakon polijetanja.
I nakon svega naucis i letiti i budes sasvim pristojan dok na serveru ne naletis na nekog vrhunskog pilota,vozaca,snajpera i zapitas se jel moguce biti kompletan igrac u ovoj igri :mrgreen:

exampLe.
Postovi: 1703
Pridružen/a: 30 apr 2009, 11:59
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Igre - Kako, gdje, šta...?

Post Postao/la exampLe. » 17 feb 2019, 09:28

Ne znam, meni je bezveze igrati igricu gdje pocnem rafalati na lika a on izgradi buregdzinicu ispred mene i sakrije se u nju.

Avatar
Android
Postovi: 6315
Pridružen/a: 22 jun 2012, 18:06
Lokacija: Široki Brig, HRHB
Kontakt:

Re: Igre - Kako, gdje, šta...?

Post Postao/la Android » 18 feb 2019, 21:45

Kako funkcionira kupovina preko PS Store? Kako zapravo dodajete novac, kupujete li ove PSN Cards preko Ebaya ili drugih stranica? Da li se moze kupovati jednostavno preko kreditne kartice, ukucas broj, ona tri broja i amen ili je malo kompliciranije? I koliko su uopce pouzdane ove stranice kao npr Kinguin, PlayStart, BuyGames (navodim ih jer sam vidio da je Uncharted 4, igrica koja mi je davno zapala za oko, samo 15 eura?)?

Kupio sam danas PS4, gledao malo po PS Store, NBA 2k19 npr 20 dolara, ali nisam imao vremena istraziti kako to uopce ide, pa eto ako ima neka dobra dusa da ukratko objasni :)
...da Široki vječno ostane ponos naše Hercegovine...

HRHB

Avatar
Azpi
Postovi: 4457
Pridružen/a: 17 maj 2018, 13:26
Kontakt:

Re: Igre - Kako, gdje, šta...?

Post Postao/la Azpi » 18 feb 2019, 22:08

Android je napisao/la:Kako funkcionira kupovina preko PS Store? Kako zapravo dodajete novac, kupujete li ove PSN Cards preko Ebaya ili drugih stranica? Da li se moze kupovati jednostavno preko kreditne kartice, ukucas broj, ona tri broja i amen ili je malo kompliciranije? I koliko su uopce pouzdane ove stranice kao npr Kinguin, PlayStart, BuyGames (navodim ih jer sam vidio da je Uncharted 4, igrica koja mi je davno zapala za oko, samo 15 eura?)?

Kupio sam danas PS4, gledao malo po PS Store, NBA 2k19 npr 20 dolara, ali nisam imao vremena istraziti kako to uopce ide, pa eto ako ima neka dobra dusa da ukratko objasni :)
Kupujes na satovima dopunu, kao da kredit dopuna as tako dopunjavas akaunt parama
Zadnjih par puta najjeftiniji mi je bio offgamers, a imas g2a, cdkeys, kinguin, pccardsuplay i sl.

Karticu ne mozes dodati, PayPal ne mozes dodati, a ionako je ovako jeftinije
Cijene igara mozes uporediti na Psn4.com, a historiju kretanja cijene neke igre na psprices.com
Uglavnom Online imas dosta cesto popuste i dosta je jeftinije nego uzimati cdove igara

Ako sta zapnes pitaj, a kad ti se ovo svari napomeni me da ti i game sharing objasnim :mrgreen:
Sajt od kojeg zivis, 2,5M pratioca, napisana knjiga i prodata u 1000 primjeraka.
!!!GOAT!!!
Jeste cap definisan al ako vlasnik hoce da baca pare onda cap ne vrijedi.Lal moze imat lebrona,klaya,davisa i irvinga u ekipi.

Avatar
Android
Postovi: 6315
Pridružen/a: 22 jun 2012, 18:06
Lokacija: Široki Brig, HRHB
Kontakt:

Re: Igre - Kako, gdje, šta...?

Post Postao/la Android » 18 feb 2019, 22:26

Dopune mogu kupovati bez obzira o kojoj valuti rijec i za koju regiju imam profil? Napravio sam US Account, i sada kada zelim kupiti dopunu, kupujem Gift card u dolarima? Ili mogu kupiti npr ovo: , da mi radi za US account?
...da Široki vječno ostane ponos naše Hercegovine...

HRHB

Avatar
AA23
Postovi: 16015
Pridružen/a: 27 okt 2012, 12:55
Lokacija: Where the legends are born.
Kontakt:

Re: Igre - Kako, gdje, šta...?

Post Postao/la AA23 » 18 feb 2019, 23:23

bodi123 je napisao/la:
Brokula je napisao/la:
bodi123 je napisao/la:



Btw. najbolji dokaz koliko je skill odmakao u Fortniteu je ovaj video Tfuea, najboljeg igrača na svijetu, strasno je sta frajer radi
Tfue je nerealan. Ko nema blage veze o igrama, i da ga gleda bio bi zadivljen šta radi. Daleko daleko najbolji igrač u fortnajtu, za 5 klasa iznad svih ostalih
Steta sto sinoc ne uze Secret Skirmish, ako si gledo. Ghost Bizzle uzeo, pokidao lik. Tfue 7. zavrsio.

Ma ja, bez dileme najjaci igrac na planeti. Gledam ja njegov stream skoro svaki dan, nije normalno sta frajer radi. Najjace mi je kako lik edituje, nehumano znaci.

Mr Savage je meni najbolji bez premca, mali je yebena zvijer i uzivanje gledati kako mali igra, jednostavno taj neki fast paced stil, Tfue je ono " full package ", nije ono flashy kao recimo ovi mladji (pod ovim mislim da ne rusha svakog kog vidi na mapi nego ima malo vise taktike u rukavu), ali što sam se nagledao Tfueovih winova i gejmova gdje pogađa kao yebeni aimbot je jednostavno nevjerovatno.


Najgore je što ovi mlađi ne mogu da se takmiče na turnirima, a mislim da bi MrSavage bio rame uz rame sa velikanima, ako već sada nije najbolji igrač na svijetu.

Ko nije gledao, neka pogleda njegove gempleje, dečko je najbolji Solo Squad igrač, HighDistortion je "spor" za ovog malca, a tek mu je 14 godina mislim.

Avatar
Azpi
Postovi: 4457
Pridružen/a: 17 maj 2018, 13:26
Kontakt:

Re: Igre - Kako, gdje, šta...?

Post Postao/la Azpi » 18 feb 2019, 23:59

Android je napisao/la:Dopune mogu kupovati bez obzira o kojoj valuti rijec i za koju regiju imam profil? Napravio sam US Account, i sada kada zelim kupiti dopunu, kupujem Gift card u dolarima? Ili mogu kupiti npr ovo: , da mi radi za US account?
Moras regiju tu uzeti gdje planira kupit i igru, ako ces na Us da nba kupis, kupi 20 dolara dopunu, ona je nekih max 35km
Nekad kad bude na uk popust neke igre napravis i taj racun kupis funte i tamo uzmes tu neki igru i sve tako

Ovaj ti ide za us
https://www.offgamers.com/buynow/usd20- ... promo.html
Sajt od kojeg zivis, 2,5M pratioca, napisana knjiga i prodata u 1000 primjeraka.
!!!GOAT!!!
Jeste cap definisan al ako vlasnik hoce da baca pare onda cap ne vrijedi.Lal moze imat lebrona,klaya,davisa i irvinga u ekipi.

Avatar
bodi123
Moderator
Postovi: 19234
Pridružen/a: 25 mar 2013, 20:48
Kontakt:

Re: Igre - Kako, gdje, šta...?

Post Postao/la bodi123 » 19 feb 2019, 07:08

AA23 je napisao/la:
Mr Savage je meni najbolji bez premca, mali je yebena zvijer i uzivanje gledati kako mali igra, jednostavno taj neki fast paced stil, Tfue je ono " full package ", nije ono flashy kao recimo ovi mladji (pod ovim mislim da ne rusha svakog kog vidi na mapi nego ima malo vise taktike u rukavu), ali što sam se nagledao Tfueovih winova i gejmova gdje pogađa kao yebeni aimbot je jednostavno nevjerovatno.


Najgore je što ovi mlađi ne mogu da se takmiče na turnirima, a mislim da bi MrSavage bio rame uz rame sa velikanima, ako već sada nije najbolji igrač na svijetu.

Ko nije gledao, neka pogleda njegove gempleje, dečko je najbolji Solo Squad igrač, HighDistortion je "spor" za ovog malca, a tek mu je 14 godina mislim.
Jak je Savage haos nema šta, i on i Mongraal su preludi, kao i mali mitr0. Sinoć baš gledam Mongraala igra solo squads, skakao u Tilted i svaki gejm uzme 10 15 killova, cirkus. Ali mislim da na turnirima ne bi bili u vrhu. Fali njima iskustva u skrimovima još, lagano je gaziti u public lobbyu obične igrače, haj ti rotiraj u zadnjem krugu a oko tebe 30 pro igrača, tu je Tfue najjači, taktički. Sad će Esl Katowice, baš me zanima kako će proći, prvi puta da će igrati zajedno EU sa NA na lanu.
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

Avatar
Anonjimus
Postovi: 497
Pridružen/a: 31 jul 2018, 16:51
Lokacija: Anonjimusland
Kontakt:

Re: Igre - Kako, gdje, šta...?

Post Postao/la Anonjimus » 19 feb 2019, 07:38

bodi123 je napisao/la:
exampLe. je napisao/la:Sta bi da igras CS:GO ili PUBG ako je Fortnite tezak. :D
Pa igrao oboje. Zamisli poredit igru gdje je jedini cilj uzet pusku i pucat sa igrom gdje moras graditi, editovati, pa tek onda pucati na trecem mjestu. Nebo i zemlja druze, ali ne moze to niko shvatiti dok ne poigra Fortnitea, jbg..
Igrica gdje trebaš izigravati Bob Buildera nije pucačina. Al opet, svak ima svoje.
I am coming

exampLe.
Postovi: 1703
Pridružen/a: 30 apr 2009, 11:59
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Igre - Kako, gdje, šta...?

Post Postao/la exampLe. » 19 feb 2019, 16:45

O tome i ja pricam. :D

Avatar
AA23
Postovi: 16015
Pridružen/a: 27 okt 2012, 12:55
Lokacija: Where the legends are born.
Kontakt:

Re: Igre - Kako, gdje, šta...?

Post Postao/la AA23 » 19 feb 2019, 17:47

bodi123 je napisao/la:
AA23 je napisao/la:
Mr Savage je meni najbolji bez premca, mali je yebena zvijer i uzivanje gledati kako mali igra, jednostavno taj neki fast paced stil, Tfue je ono " full package ", nije ono flashy kao recimo ovi mladji (pod ovim mislim da ne rusha svakog kog vidi na mapi nego ima malo vise taktike u rukavu), ali što sam se nagledao Tfueovih winova i gejmova gdje pogađa kao yebeni aimbot je jednostavno nevjerovatno.


Najgore je što ovi mlađi ne mogu da se takmiče na turnirima, a mislim da bi MrSavage bio rame uz rame sa velikanima, ako već sada nije najbolji igrač na svijetu.

Ko nije gledao, neka pogleda njegove gempleje, dečko je najbolji Solo Squad igrač, HighDistortion je "spor" za ovog malca, a tek mu je 14 godina mislim.
Jak je Savage haos nema šta, i on i Mongraal su preludi, kao i mali mitr0. Sinoć baš gledam Mongraala igra solo squads, skakao u Tilted i svaki gejm uzme 10 15 killova, cirkus. Ali mislim da na turnirima ne bi bili u vrhu. Fali njima iskustva u skrimovima još, lagano je gaziti u public lobbyu obične igrače, haj ti rotiraj u zadnjem krugu a oko tebe 30 pro igrača, tu je Tfue najjači, taktički. Sad će Esl Katowice, baš me zanima kako će proći, prvi puta da će igrati zajedno EU sa NA na lanu.
Gledao sam scrimove Savagea, uzeo je 3 zaredom meščini i do on custom scrimove radio, mislim da momak ima mnogo potencijala i da naravno fali iskustva takmičenja na visokom nivou kao ovi dečki gore, Tfue je kompletan igrač samo njegov nedostatak je ja mislim trenutno brzina u bildanju i imam osjećaj da su ova dvojica mnogo brži kad je u pitanju edit/rush, ali svakako Tfue i dalje napreduje, gledao sam mu strimove nedavno i mnogo bolje i brze edituje nego prije, tako da će sigurno biti yebena konkurencija.

Ja igram i CS:Go i Fortnite i Apex, CS:GO mi je tako pomogao kad je u pitanju aim, da jednostavno u Fortnajtu dodje do belaja kad skinem u zraku dok glajdaju ljudi sa diglom, ili me otprate do kraja gejma ili dodaju da kažu da sam ćiterčina, ali CS:Go je osnova za dobar aim i vrhunski klasik. Fortnite nije još uvijek " consistent " kao CS:Go kad su u pitanju damage outputi, desi mi se nerijetko da headshotam lika za 100 DMG, a on mene Bodyshot (register kao HS) za 166 i preko, CS:Go je jednostavno najkonstantniji kad su u pitanju damage outputi i zato ga ja volim, ono kad te neko przi znas da si los, a kad ti przis znas da dobro igras.

Jedini problem CS:Go su ogromni citeri kojih je svaki dan sve vise i vise, kako na pabovima tako na kompetitivu, svaki dan kad udjem ostane mi poruka " Thanks for reporting " i da se usred gamea VACuju ljudi..tuzno stvarno.

Avatar
bodi123
Moderator
Postovi: 19234
Pridružen/a: 25 mar 2013, 20:48
Kontakt:

Re: Igre - Kako, gdje, šta...?

Post Postao/la bodi123 » 19 feb 2019, 19:18

AA23 je napisao/la:
Gledao sam scrimove Savagea, uzeo je 3 zaredom meščini i do on custom scrimove radio, mislim da momak ima mnogo potencijala i da naravno fali iskustva takmičenja na visokom nivou kao ovi dečki gore, Tfue je kompletan igrač samo njegov nedostatak je ja mislim trenutno brzina u bildanju i imam osjećaj da su ova dvojica mnogo brži kad je u pitanju edit/rush, ali svakako Tfue i dalje napreduje, gledao sam mu strimove nedavno i mnogo bolje i brze edituje nego prije, tako da će sigurno biti yebena konkurencija.

Ja igram i CS:Go i Fortnite i Apex, CS:GO mi je tako pomogao kad je u pitanju aim, da jednostavno u Fortnajtu dodje do belaja kad skinem u zraku dok glajdaju ljudi sa diglom, ili me otprate do kraja gejma ili dodaju da kažu da sam ćiterčina, ali CS:Go je osnova za dobar aim i vrhunski klasik. Fortnite nije još uvijek " consistent " kao CS:Go kad su u pitanju damage outputi, desi mi se nerijetko da headshotam lika za 100 DMG, a on mene Bodyshot (register kao HS) za 166 i preko, CS:Go je jednostavno najkonstantniji kad su u pitanju damage outputi i zato ga ja volim, ono kad te neko przi znas da si los, a kad ti przis znas da dobro igras.

Jedini problem CS:Go su ogromni citeri kojih je svaki dan sve vise i vise, kako na pabovima tako na kompetitivu, svaki dan kad udjem ostane mi poruka " Thanks for reporting " i da se usred gamea VACuju ljudi..tuzno stvarno.
Ma jasno ko dan. Lik je zvijer, nebo mu je granica definitivno, i njemu i Mongraalu, ne znaš koji je jači. Što se tiče Tfuea, najvažnija je efikasnost u buildanju. Najbolji builder je onaj koji je najefikasniji builder. Brzina ne mora nužno značiti i bolje buildanje, pretpostavljam da znaš na šta mislim. Savage igra na 2000 DPI i normalna je stvar da će brže graditi od 99% igrača, lik se trese kao da ima aimbot kad builda i edituje jer mu je sens tj. DPI ogroman, dok je kod Tfuea 400 samo. Tako da po meni Turner gradi sasvim ok da može upasti u vrhunske buildere/editore danas. Slažem se za brži pace, tu definitivno Savage raznosi, frajer u svakom trenutku, u svakoj sekundi nešto radi, da li builda, da li edituje, da li puca, nema praznog hoda kao većina streamera/pro igrača. Zato ga je i preteško ubiti.

Kod mene je isto što se tiče aima, doduše ne radi GOa nego radi 1.6 kojeg sam igrao 15ak godina, odigrao bruku lan mečeva i turnira po tadašnjim Stasnetu i Neonu, pa kada sam došao na Fortnite osim što sam bio duduk u buildanju aim mi je bio sasvim pristojan a sada je i više nego dobar, za razliku od buildanja i editovanja koji još uvijek imaju baš puno prostora za napredak, pogotovo editovanje. Globala sam igrao par mjeseci i zgadio mi se radi čitera. Ne sjećam se kad sam odigrao gejm na matchmakingu da barem jedan debil nije imao wh. Tako da sam morao bataliti GO nažalost, iako mi se igra kao igra strašno svidjala. Ali ko im je kriv kad im je anticheat za qrac, još su idioti stavili igru f2p.
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

exampLe.
Postovi: 1703
Pridružen/a: 30 apr 2009, 11:59
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Igre - Kako, gdje, šta...?

Post Postao/la exampLe. » 19 feb 2019, 19:36

Ma CS 1.6 je legendaran, znao sam spavati u IC Ekiu na Ilidzi, derali LAN-a i dan i noc. :D

Avatar
jopaa7
Postovi: 6004
Pridružen/a: 29 nov 2013, 23:38
Kontakt:

Re: Igre - Kako, gdje, šta...?

Post Postao/la jopaa7 » 19 feb 2019, 20:34

@AA23, do nedavno sam igrao samo CSGO uz poneki nba ili tako nesto. Uzas sto su napravili od igre koliko citera ima. Uvijek je bilo ali sad ih je previse. Na faceitu sve cesce vidis likove steam lvl 0 :crazy: cak uzeo premium da igram normalnije meceve ali evo kako sam poceo Apexa nisam CS upalio :mrgreen:

Avatar
AA23
Postovi: 16015
Pridružen/a: 27 okt 2012, 12:55
Lokacija: Where the legends are born.
Kontakt:

Re: Igre - Kako, gdje, šta...?

Post Postao/la AA23 » 19 feb 2019, 21:53

jopaa7 je napisao/la:@AA23, do nedavno sam igrao samo CSGO uz poneki nba ili tako nesto. Uzas sto su napravili od igre koliko citera ima. Uvijek je bilo ali sad ih je previse. Na faceitu sve cesce vidis likove steam lvl 0 :crazy: cak uzeo premium da igram normalnije meceve ali evo kako sam poceo Apexa nisam CS upalio :mrgreen:

Ja čekam Prime, tj level 20 koji već, nisam igrao CS:Go uopšte do januara ove godine, nikad nisam bio fan CS 1.6, ne zato što mi se ne sviđa igra nego zato što nikad nisam bio neki igrač, sad kako sam počeo igrati Fortnite bacio sam se i na CS:Go ali bukvalno igra je grozna jer na DMu kad dodjes da se zagrijes ima prosjecno 4 citera + 6 WHera sigurno, a cak i u kompetitivu ljudi te bukvalno slucajno prefireaju i onda odu sa te lokacije i vrate se kad ti izadjes :lol:

Grozno fakat, ne samo u CS:GO u Fortnajtu sam isto naletio na jedno 10 ćitera u dosadašnjem dijelu, pa mozda i vise, anticheatovi koje koriste su trash obicni fakat i najlosiji je u CSu definitivno, Fortnajt i nekako, ali se da lahko hakovati i FT nazalost

Avatar
MElloo
Postovi: 13019
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: Igre - Kako, gdje, šta...?

Post Postao/la MElloo » 20 feb 2019, 13:02

Koristenje Pumparice u Fortu mi je pomoglo da sam ubitacan sa Peacekeeperom u Apexu

Avatar
jopaa7
Postovi: 6004
Pridružen/a: 29 nov 2013, 23:38
Kontakt:

Re: Igre - Kako, gdje, šta...?

Post Postao/la jopaa7 » 20 feb 2019, 14:26

MElloo je napisao/la:Koristenje Pumparice u Fortu mi je pomoglo da sam ubitacan sa Peacekeeperom u Apexu
Znaci jako si se popravio otkad ne igramo skupa :mrgreen:

Avatar
MElloo
Postovi: 13019
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: Igre - Kako, gdje, šta...?

Post Postao/la MElloo » 20 feb 2019, 14:37

jopaa7 je napisao/la:
MElloo je napisao/la:Koristenje Pumparice u Fortu mi je pomoglo da sam ubitacan sa Peacekeeperom u Apexu
Znaci jako si se popravio otkad ne igramo skupa :mrgreen:
Sinoc odigrao nekoliko imo 10 killova :mrgreen:

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.