Igre - Kako, gdje, šta...?

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Koja izdavačka kuća ima najbolje igrice?

Electronic Arts
240
42%
Activision Blizzard
67
12%
Konami
168
29%
CapCom
12
2%
Take-Two
9
2%
Square Enix
12
2%
Sony
39
7%
Nintendo
27
5%
 
Ukupno glasova: 574

Avatar
Denchi
Postovi: 16637
Pridružen/a: 28 nov 2018, 15:13
Kontakt:

Re: Igre - Kako, gdje, šta...?

Post Postao/la Denchi » 12 feb 2021, 19:50

leorey je napisao/la:
12 feb 2021, 19:37
Hajde izaci ce emulator i za njih, pa ce im yebat majku na PC. Cuj 330 eura ono sranje od konzole hahahaa

Ne bi uzeo dzaba mame mi.
uopste je nema po toj cijeni, po ebayu je tuse za par milja eura, sad mozda se nadje poneka, ali kad je izaso animal crossing bila je ko suho zlato
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

Avatar
KEC
Postovi: 1458
Pridružen/a: 28 okt 2012, 11:24
Kontakt:

Re: Igre - Kako, gdje, šta...?

Post Postao/la KEC » 12 feb 2021, 21:57

Ima li neka kvalitetna fudbalska igra za mobitel da je offline da se može igrati kao neka liga npr kao na pesu master liga
Bolje imat jedan nov BMW nego dva polovna Golfa 2

Avatar
VGS
Postovi: 8862
Pridružen/a: 16 jan 2013, 13:31
Kontakt:

Re: Igre - Kako, gdje, šta...?

Post Postao/la VGS » 13 feb 2021, 00:53

Azpi je napisao/la:
12 feb 2021, 00:14
Čuj ga majke ti :rol: :rol:

Pusti se moralisanja molim te u zemlji gdje je prosječna plata 600/700KM i koja ne može pokriti normalan život jedne osobe,a ne porodice cijele

Neće oni propasti radi tih koji je skinu ne brini, niti idu te pare tim koji su je radili, oni su dobili plate svoje

Daj prosječnu platu uduplaj ma i više pa onda možeš ti pričati, Lahko je dati pare na igru kad mjesečno zaradi hiljade eura/dolara, ne živiš u americi vrati se malo u realnost ;)
Pa da, americke kompanije se trebaju prilagodjavati BiH standardu, nek neko javi Soniju da stavi cijenu PS5 50 dolara za Papa Novu Gvineju, svakako im je prosjecna plata 150, ha ya. Prilagodite se nama inace cemo vas pokrasti :njanjanja:

Avatar
Azpi
Postovi: 4460
Pridružen/a: 17 maj 2018, 13:26
Kontakt:

Re: Igre - Kako, gdje, šta...?

Post Postao/la Azpi » 13 feb 2021, 02:41

Kakav si ti glupan :bow: fenomenalno bgm :bow:
Sajt od kojeg zivis, 2,5M pratioca, napisana knjiga i prodata u 1000 primjeraka.
!!!GOAT!!!
Jeste cap definisan al ako vlasnik hoce da baca pare onda cap ne vrijedi.Lal moze imat lebrona,klaya,davisa i irvinga u ekipi.

Avatar
miki_92
Postovi: 21599
Pridružen/a: 07 jun 2010, 19:41
Kontakt:

Re: Igre - Kako, gdje, šta...?

Post Postao/la miki_92 » 13 feb 2021, 07:51

Prilagodjavaju se one odavno, hardware uvijek ima isti MSRP sirom svijeta ali digitalne kopije, software se itekako prilagodjavaju

jedna Rusija i Ukrajina imaju nize cijene od nas, Argentina je najjeftiniji store na Steamu, dugo vremena je FIFA bila najjeftinija u Meksiku itd

samo je kriterij glup i nelogican pa mi s obzirom na geografski položaj dobijamo full price umjesto da se gleda kupovna moć
"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."

Avatar
Oikamid
Postovi: 3210
Pridružen/a: 11 feb 2018, 00:48

Re: Igre - Kako, gdje, šta...?

Post Postao/la Oikamid » 13 feb 2021, 08:11

Singleplayer igram jedino ako je džaba ili ako je superjeftino. I to uglavnom jer mi se ne da zajebavati s torentima. Kritikovati našu raju kojoj se ipak igra SP i koja jednostavno nema da izvali 60 eura za Hitmana je budalaština.

Već je previše što većina mora da diže kredite i za pristojan PC/konzolu.

Avatar
VGS
Postovi: 8862
Pridružen/a: 16 jan 2013, 13:31
Kontakt:

Re: Igre - Kako, gdje, šta...?

Post Postao/la VGS » 13 feb 2021, 10:42

Azpi je napisao/la:
13 feb 2021, 02:41
Kakav si ti glupan :bow: fenomenalno bgm :bow:
Hoces da se glupan raspita ima li kakav telefon 90% snizen, kad se okrene neki sleper. Ipak imas pravo na to, pa radis u Bigu za 5 stoja. :salut:

Avatar
VGS
Postovi: 8862
Pridružen/a: 16 jan 2013, 13:31
Kontakt:

Re: Igre - Kako, gdje, šta...?

Post Postao/la VGS » 13 feb 2021, 10:44

Oikamid je napisao/la:
13 feb 2021, 08:11
Singleplayer igram jedino ako je džaba ili ako je superjeftino. I to uglavnom jer mi se ne da zajebavati s torentima. Kritikovati našu raju kojoj se ipak igra SP i koja jednostavno nema da izvali 60 eura za Hitmana je budalaština.

Već je previše što većina mora da diže kredite i za pristojan PC/konzolu.
Meni se vozi auto od 20k i jednostavno nemam da izvalim za njeg. Jel budalastina ako ga ukradem?

Ja nemam pare za njega, nek prica ko sta hoce. Nemam a vozi mi se pa ko da mi sudi.

Avatar
VGS
Postovi: 8862
Pridružen/a: 16 jan 2013, 13:31
Kontakt:

Re: Igre - Kako, gdje, šta...?

Post Postao/la VGS » 13 feb 2021, 10:48

Svi redom kritikujemo migranta kad ukrade nesto sto mu je najosnovnija ljudska potreba kao sto su obuca i odjeca sto su uradili mom rodjaku prosle godine, a kad ukrades nesto sto je luksuz i zabava onda sokantne scene. Sok i nevjerica kako neko to moze osuditi i reci pa to je kradja. Jok eto, normalno je.

Avatar
Blejzer10
Postovi: 10347
Pridružen/a: 03 nov 2016, 00:58
Kontakt:

Re: Igre - Kako, gdje, šta...?

Post Postao/la Blejzer10 » 13 feb 2021, 10:50

slika
Zadnja izmjena: Blejzer10, dana/u 13 feb 2021, 10:52, ukupno mijenjano 2 puta.

Avatar
Oikamid
Postovi: 3210
Pridružen/a: 11 feb 2018, 00:48

Re: Igre - Kako, gdje, šta...?

Post Postao/la Oikamid » 13 feb 2021, 10:51

VGS je napisao/la:
13 feb 2021, 10:44
Oikamid je napisao/la:
13 feb 2021, 08:11
Singleplayer igram jedino ako je džaba ili ako je superjeftino. I to uglavnom jer mi se ne da zajebavati s torentima. Kritikovati našu raju kojoj se ipak igra SP i koja jednostavno nema da izvali 60 eura za Hitmana je budalaština.

Već je previše što većina mora da diže kredite i za pristojan PC/konzolu.
Meni se vozi auto od 20k i jednostavno nemam da izvalim za njeg. Jel budalastina ako ga ukradem?

Ja nemam pare za njega, nek prica ko sta hoce. Nemam a vozi mi se pa ko da mi sudi.
Porediš neuporedivo, rasprava je samim tim suvišna. Ostani mi pozdravljen

Avatar
miki_92
Postovi: 21599
Pridružen/a: 07 jun 2010, 19:41
Kontakt:

Re: Igre - Kako, gdje, šta...?

Post Postao/la miki_92 » 13 feb 2021, 11:02

nadam se da ovi borci protiv piraterije kupuju svaki film i seriju, isto se odnosi i na sportske događaje
"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."

Avatar
Otelo
Postovi: 33495
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Igre - Kako, gdje, šta...?

Post Postao/la Otelo » 13 feb 2021, 11:11

VGS je napisao/la:
13 feb 2021, 10:44
Oikamid je napisao/la:
13 feb 2021, 08:11
Singleplayer igram jedino ako je džaba ili ako je superjeftino. I to uglavnom jer mi se ne da zajebavati s torentima. Kritikovati našu raju kojoj se ipak igra SP i koja jednostavno nema da izvali 60 eura za Hitmana je budalaština.

Već je previše što većina mora da diže kredite i za pristojan PC/konzolu.
Meni se vozi auto od 20k i jednostavno nemam da izvalim za njeg. Jel budalastina ako ga ukradem?

Ja nemam pare za njega, nek prica ko sta hoce. Nemam a vozi mi se pa ko da mi sudi.
Pa da znam da me nece uhvatiti, logično da bih ga ukrao :mrgreen:
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Avatar
Blejzer10
Postovi: 10347
Pridružen/a: 03 nov 2016, 00:58
Kontakt:

Re: Igre - Kako, gdje, šta...?

Post Postao/la Blejzer10 » 13 feb 2021, 11:23

VGS je napisao/la:
13 feb 2021, 10:44
Meni se vozi auto od 20k i jednostavno nemam da izvalim za njeg. Jel budalastina ako ga ukradem?

Ja nemam pare za njega, nek prica ko sta hoce. Nemam a vozi mi se pa ko da mi sudi.
Da bi poređenje bilo tačno, ti bi ukrao auto, a servis bi i dalje imao isto auto na prodaju. U tom slučaju, razočarat će te broj ljudi koji bi ga ukrali.

Porediš digitalnu krađu sa stvarnom. S obzirom da smo ustanovili da je jasno kao dan da stvari nisu uporedive jer jedno materijalno nestane a drugo se digitalno udvostruči, jedini relevantan kriterij je koliko šteti vlasniku.
U slučaju strane industrije, bilo film, igre, muzika, uzima se i previše love da bi ikome ovdje bilo žao što za svoje zadovoljstvo besplatno konzumira te iste stvari.

U slučaju domaće industrije jeste problem, i tu ga recimo ne podržavam, jer nam autorstvo djelimično ispašta radi toga. Pod tim ne mislim na grand jer oni ne, nego na kvalitetnu muziku, filmove itd.

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21801
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Igre - Kako, gdje, šta...?

Post Postao/la Unofficialpage » 13 feb 2021, 11:25

Pa da, svi bi mi ukrali a galamimo političarima. Političari su samo ogledalo naroda, svi bi mi isto radili. Ko se iole bavi programiranjem zna koliko je teško jednu igru napraviti. I ja sam prije uzimao pirateriju ali sad više zna, ako mi se šta igra to uzmem, ne da mi se tražiti torrent i crack, često pokupim neki virus. Ako bi svi uzimali pirateriju zašto bi iko onda pravio igre? Jer nas vole?
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
Otelo
Postovi: 33495
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Igre - Kako, gdje, šta...?

Post Postao/la Otelo » 13 feb 2021, 11:32

Unofficialpage je napisao/la:
13 feb 2021, 11:25
Pa da, svi bi mi ukrali a galamimo političarima. Političari su samo ogledalo naroda, svi bi mi isto radili. Ko se iole bavi programiranjem zna koliko je teško jednu igru napraviti. I ja sam prije uzimao pirateriju ali sad više zna, ako mi se šta igra to uzmem, ne da mi se tražiti torrent i crack, često pokupim neki virus. Ako bi svi uzimali pirateriju zašto bi iko onda pravio igre? Jer nas vole?
Ti ako misliš da i u drugim državama ljudi ne skidaju igre i ne koriste pirateriju se veoma varaš, samo im treba više truda za to zbog boljih zakona.
Kao drugo, svi ovdje znaju da je teško napraviti igru, nije se potrebno baviti programiranjem da bi se to skontalo.
Kao treće, to što pokupiš virus je tvoja greška. Meni se nikad nije desilo.
Kao četvrto, jer odlično zarađuju. Mikrotranskacije, AAA naslovi, multiplayer igre, pa prodaje na sniženjima. Izdavači svake godine obaraju rekorde po zaradi od prodaje igara.
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Avatar
Azpi
Postovi: 4460
Pridružen/a: 17 maj 2018, 13:26
Kontakt:

Re: Igre - Kako, gdje, šta...?

Post Postao/la Azpi » 13 feb 2021, 11:47

VGS je napisao/la:
13 feb 2021, 10:42
Azpi je napisao/la:
13 feb 2021, 02:41
Kakav si ti glupan :bow: fenomenalno bgm :bow:
Hoces da se glupan raspita ima li kakav telefon 90% snizen, kad se okrene neki sleper. Ipak imas pravo na to, pa radis u Bigu za 5 stoja. :salut:
Dobro sam ja rekao,a ti to i dalje dokazujes, ti jednostavno ne znaš šta pričaš, mjesas stvari, ni sam.ne znaš šta hoćeš reći 🤣🤣
Oikamid je napisao/la:
13 feb 2021, 10:51
VGS je napisao/la:
13 feb 2021, 10:44
Oikamid je napisao/la:
13 feb 2021, 08:11
Singleplayer igram jedino ako je džaba ili ako je superjeftino. I to uglavnom jer mi se ne da zajebavati s torentima. Kritikovati našu raju kojoj se ipak igra SP i koja jednostavno nema da izvali 60 eura za Hitmana je budalaština.

Već je previše što većina mora da diže kredite i za pristojan PC/konzolu.
Meni se vozi auto od 20k i jednostavno nemam da izvalim za njeg. Jel budalastina ako ga ukradem?

Ja nemam pare za njega, nek prica ko sta hoce. Nemam a vozi mi se pa ko da mi sudi.
Porediš neuporedivo, rasprava je samim tim suvišna. Ostani mi pozdravljen
Nema svrhe vjeruj raspravljati, ja sam pokušao ali on ne konta i ne konta😁
miki_92 je napisao/la:
13 feb 2021, 11:02
nadam se da ovi borci protiv piraterije kupuju svaki film i seriju, isto se odnosi i na sportske događaje
👏👏
Unofficialpage je napisao/la:
13 feb 2021, 11:25
Pa da, svi bi mi ukrali a galamimo političarima. Političari su samo ogledalo naroda, svi bi mi isto radili. Ko se iole bavi programiranjem zna koliko je teško jednu igru napraviti. I ja sam prije uzimao pirateriju ali sad više zna, ako mi se šta igra to uzmem, ne da mi se tražiti torrent i crack, često pokupim neki virus. Ako bi svi uzimali pirateriju zašto bi iko onda pravio igre? Jer nas vole?
Ma ne mozes to porediti jbg nikako
A i programer neće vidjeti ništa od te prodane igre koju ćeš ti kupiti, čak i 100 hiljada vise da ih se proda teško da će on ista još dobiti, tako da ne utices na njega nikako
Sajt od kojeg zivis, 2,5M pratioca, napisana knjiga i prodata u 1000 primjeraka.
!!!GOAT!!!
Jeste cap definisan al ako vlasnik hoce da baca pare onda cap ne vrijedi.Lal moze imat lebrona,klaya,davisa i irvinga u ekipi.

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21801
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Igre - Kako, gdje, šta...?

Post Postao/la Unofficialpage » 13 feb 2021, 11:54

Otelo je napisao/la:
13 feb 2021, 11:32
Unofficialpage je napisao/la:
13 feb 2021, 11:25
Pa da, svi bi mi ukrali a galamimo političarima. Političari su samo ogledalo naroda, svi bi mi isto radili. Ko se iole bavi programiranjem zna koliko je teško jednu igru napraviti. I ja sam prije uzimao pirateriju ali sad više zna, ako mi se šta igra to uzmem, ne da mi se tražiti torrent i crack, često pokupim neki virus. Ako bi svi uzimali pirateriju zašto bi iko onda pravio igre? Jer nas vole?
Ti ako misliš da i u drugim državama ljudi ne skidaju igre i ne koriste pirateriju se veoma varaš, samo im treba više truda za to zbog boljih zakona.
Kao drugo, svi ovdje znaju da je teško napraviti igru, nije se potrebno baviti programiranjem da bi se to skontalo.
Kao treće, to što pokupiš virus je tvoja greška. Meni se nikad nije desilo.
Kao četvrto, jer odlično zarađuju. Mikrotranskacije, AAA naslovi, multiplayer igre, pa prodaje na sniženjima. Izdavači svake godine obaraju rekorde po zaradi od prodaje igara.
Pa logično da skidaju, jer da to ne rade ne bi ni postojali sajtovi za pirateriju. :mrgreen: Ali mnogi kupuju što zbog većih plata što zbog zakona. Apsolutno da ne moraš biti programer da bi to znao ali ne možeš ući u suštinu tog ako se s tim ne baviš. I jasno mi je da to toliko i ne šteti velikim firmama ali ako svi krenemo u pirateriju onda se takav jedan projekt neće ni raditi jer nema svrhe. Pa ako nema tog projekta onda tim ljudi koji je radiona tom projektu postaje višak i dobija otkaz. Ja razumijem da neko uzima pirateriju jer nema novca da kupi pogotovo u Bosni, ali samo nećemo to predstavljati kao nešto što je dobro i normalno. Piraterija je krađa a krađa nije nikad bila normalna, uz dužno poštovanje.
Azpi je napisao/la:
13 feb 2021, 11:47
Unofficialpage je napisao/la:
13 feb 2021, 11:25
Pa da, svi bi mi ukrali a galamimo političarima. Političari su samo ogledalo naroda, svi bi mi isto radili. Ko se iole bavi programiranjem zna koliko je teško jednu igru napraviti. I ja sam prije uzimao pirateriju ali sad više zna, ako mi se šta igra to uzmem, ne da mi se tražiti torrent i crack, često pokupim neki virus. Ako bi svi uzimali pirateriju zašto bi iko onda pravio igre? Jer nas vole?
Ma ne mozes to porediti jbg nikako
A i programer neće vidjeti ništa od te prodane igre koju ćeš ti kupiti, čak i 100 hiljada vise da ih se proda teško da će on ista još dobiti, tako da ne utices na njega nikako
Ma utiče, neko radi na tom projektu, zarađuje platu od rada na tom projektu. Ako taj projekt propadne on nema šta da radi više i dobija otkaz. On nema direktno od toga ništa ali indirektno ima jer sve dok taj projekt živi taj developer i ux/ui osoba imaju smisla da rade na tom projektu.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
Azpi
Postovi: 4460
Pridružen/a: 17 maj 2018, 13:26
Kontakt:

Re: Igre - Kako, gdje, šta...?

Post Postao/la Azpi » 13 feb 2021, 12:04

Niko nije rekao da svi krenu u pirateriju niti je to tema bila, ali nece propasti projekat i firma radi raje iz Bosne koja će skinuti igru sa torrenta i slično ;)
Sajt od kojeg zivis, 2,5M pratioca, napisana knjiga i prodata u 1000 primjeraka.
!!!GOAT!!!
Jeste cap definisan al ako vlasnik hoce da baca pare onda cap ne vrijedi.Lal moze imat lebrona,klaya,davisa i irvinga u ekipi.

Avatar
dscile
Postovi: 6170
Pridružen/a: 28 mar 2014, 00:19
Kontakt:

Re: Igre - Kako, gdje, šta...?

Post Postao/la dscile » 13 feb 2021, 12:33

Nakon ovih moralnih upisa ulazim u dilemu da li da placam Netflix da gledam starije serije sa poljskim titlovima ili da nastavim skidati novije preko torrenta.. Ili da se jednostavno drzim Pinkovih kanala koje sam legalno kupio preko kablovske i gledam filmove iz 80ih godina.

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Beli98, Felixians4, Giuseppe1, Licniznanstvenik, lol89, Zaniolo i 44 gosta.