Albumi koji su ostavili utisak na vas

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
artemis77
Postovi: 2476
Pridružen/a: 12 dec 2011, 01:07
Kontakt:

Re: Albumi koji su ostavili utisak na vas

Post Postao/la artemis77 » 26 nov 2017, 00:38

SiamoNoi je napisao/la: Ma ne sviđaju mi se oni nešto :D Taj njihov stil.Nije mi sjelo potpuno ono što sam do sada slušao.Za sad sam čuo samo onu "Jasno i časno",ta je odlična.Al poslušat ću pa ću vidjet,mozda sam naletio na one lošije tada kad sam preslušavao šta imaju.

Sinoć kad sam radio ovu listu sam skuzio koliko je zapravo ova godina bila slabija od dosta zadnjih.Većina je prošle ili pretprošle godine izbacila albume.Ove godine ima jedno 9,10 stvarno odlicnih i onda dalje idu vrlo dobri ili dobri.Prošlih godina je bilo više ovih najviše klase.Iako,daleko da je loše...

Dubioza ima sasvim dobar album.Iako na nekim stvarima se baš pretjerano ponavljaju.Monotono postaje.Al onda opet na nekim drugima su genijalni.
Zadnji Dubiozin album je debelo ispod njihovog prosjeka.
Ako voliš trap svidjet će ti se Gram Turizlo. Ako ne voliš trap, zavoljet ćeš ga. :cool:
Walk on, with hope in your hearts.

Avatar
Rajaz
Postovi: 13319
Pridružen/a: 06 apr 2014, 21:59
Kontakt:

Re: Albumi koji su ostavili utisak na vas

Post Postao/la Rajaz » 27 nov 2017, 14:46

Album godine - Damir Avdić - ''Amerika''



Gdje će ko s Avdićem :cool:

Avatar
artemis77
Postovi: 2476
Pridružen/a: 12 dec 2011, 01:07
Kontakt:

Re: Albumi koji su ostavili utisak na vas

Post Postao/la artemis77 » 27 nov 2017, 18:32

Rajaz je napisao/la:Album godine - Damir Avdić - ''Amerika''



Gdje će ko s Avdićem :cool:
Ako me djeca budu pitali šta je to umjetnik, pustiću im Avdića.
Walk on, with hope in your hearts.

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25684
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Albumi koji su ostavili utisak na vas

Post Postao/la SiamoNoi » 21 dec 2017, 22:39

artemis77 je napisao/la:
SiamoNoi je napisao/la: Ma ne sviđaju mi se oni nešto :D Taj njihov stil.Nije mi sjelo potpuno ono što sam do sada slušao.Za sad sam čuo samo onu "Jasno i časno",ta je odlična.Al poslušat ću pa ću vidjet,mozda sam naletio na one lošije tada kad sam preslušavao šta imaju.

Sinoć kad sam radio ovu listu sam skuzio koliko je zapravo ova godina bila slabija od dosta zadnjih.Većina je prošle ili pretprošle godine izbacila albume.Ove godine ima jedno 9,10 stvarno odlicnih i onda dalje idu vrlo dobri ili dobri.Prošlih godina je bilo više ovih najviše klase.Iako,daleko da je loše...

Dubioza ima sasvim dobar album.Iako na nekim stvarima se baš pretjerano ponavljaju.Monotono postaje.Al onda opet na nekim drugima su genijalni.
Zadnji Dubiozin album je debelo ispod njihovog prosjeka.
Ako voliš trap svidjet će ti se Gram Turizlo. Ako ne voliš trap, zavoljet ćeš ga. :cool:
Volim,al ovi mi se nisu svidjeli ono što sam slušao random kad su mi ljudi slali.I kao sto rekoh išao sam cijeli album poslusat i dobili su me apsolutno :tokralju: Vidjet cu jos hocu ic na Kukus i High 5 u prvom mjesecu.Krešo i Smoke su isti dan,al pikirao sam prvi nekako više jer Dječaci Dramu repaju plus Who See i Bolesna Braća.Čini mi se da ću morat oba dana.

Avdića još nisam stigao iako sam ga skinuo cim je izasao.To cu ovaj vikend vjerojatno pa update liste napravit.Al čujem da je u rangu onih ranijih pa jedva čekam čut.

Avatar
artemis77
Postovi: 2476
Pridružen/a: 12 dec 2011, 01:07
Kontakt:

Re: Albumi koji su ostavili utisak na vas

Post Postao/la artemis77 » 21 dec 2017, 22:59

Da i ja nabrojim neke albume koje volim, a da su izašli ove godine.
XXXTentacion - 17
LCD Soundsystem - american dream
Marko Louis - Beskraj
Frenkie, Kontra, Indigo - Egzil
Krešo Bengalka - Finale
Kendrick Lamar - DAMN
Helem Nejse - Go u gostima
Triestri - Gram Turizlo
Lorde - Melodrama
Lana del rey - Lust for life
Damir Avdić - Amerika
Kendi & Koolade - Papirni avioni
The Killers - Wonderful wonderful
Riđi Riđ - Čvarci od marcipana
21 Savage, Offset, Metro Boomin - Without warning

Ne želim izdvajat koji je najbolji ili tako nešto, već uglavnom sam ovo slušo ove godine od novijih izdanja. Kakav spoj različitih žanrova, još mi samo Ceca fali :rol:
Walk on, with hope in your hearts.

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25684
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Albumi koji su ostavili utisak na vas

Post Postao/la SiamoNoi » 21 dec 2017, 23:36

Mislim da ce mi cijeli život kad pročitam savage u glavi pocet "Swana je je*eni savage" :rol:

Avatar
artemis77
Postovi: 2476
Pridružen/a: 12 dec 2011, 01:07
Kontakt:

Re: Albumi koji su ostavili utisak na vas

Post Postao/la artemis77 » 22 dec 2017, 13:32

SiamoNoi je napisao/la:Mislim da ce mi cijeli život kad pročitam savage u glavi pocet "Swana je je*eni savage" :rol:
:rol: :rol: :rol:
Walk on, with hope in your hearts.

Avatar
theboss_RD07
Postovi: 4499
Pridružen/a: 27 jun 2010, 19:01
Lokacija: Gradačac
Kontakt:

Re: Albumi koji su ostavili utisak na vas

Post Postao/la theboss_RD07 » 27 dec 2017, 17:32

Balkan:
Stoka i Nered - Spremni za rat (1999)
Frenkie - Povratak Cigana (2007)
Frenkie - Protuotrov (2009)
Smoke Mardeljano - EP (2012)
Furio Đunta - Lucidan Potez (2013)
Kreso i Zuvi - Brokva (2014)
ONI - Lajtmotiv (2015)
Smoke Mardeljano - Ja repujem (2017)
Germany:
Kool Savas - Der beste Tag meines Lebens (2002)
Creutzfeld & Jakob - Zwei Mann gegen den Rest (2003)
Bushido - Von der Skyline zum Bordstein zurück (2006)
Selfmade Records - Chronik 1 (2007)
Favorite - Anarcho Rap (2008)
Kollegah - Kollegah (2008)
Kollegah & Farid Bang - JBG1 (2009)
Haftbefehl - Russisch Roulette (2014)
Gzuz & Bonez MC - High & Hungrig (2014)
Gzuz - Ebbe&Flut (2015)
RAF Camora - GHØST (2016)
RAF Camora - Anthrazit (+RR) (2017)
Kollegah & Farid Bang - JBG3 (2017)
USA:
Dr. Dre - The Chronic (1992)
Wu-Tang Clan - Enter the Wu-Tang / 36 Chambers (1993)
Biggie - Ready to Die (1994)
Big L - Lifestylez ov da Poor & Dangerous (1995)
Wu-Tang Clan - Forever (1997)
Mos Def & Talib Kweli - Black Star (1998)
Inspectah Deck - Uncontrolled Substance (1999)
Jedi Mind Tricks - Violent by design (2000)
Big L - The Big Picture (2000)
The Game - Documentary (2005)
The Game - Doctor's Advocate (2006)
Jedi Mind Tricks - A History of Violence (2008)
Kanye West - My Beautiful Dark Twisted Fantasy (2010)
The Game - R.E.D. Album (2011)
Denzel Curry - Imperial (2016)
Vjerovatno ima jos, ne mogu se sjetiti svega. Update cu kad mi padne jos koji na pamet

Avatar
Brokula
Postovi: 30854
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: Albumi koji su ostavili utisak na vas

Post Postao/la Brokula » 27 dec 2017, 17:39

Ovaj album :salut:
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.


Avatar
Virtu4l
Postovi: 61388
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Albumi koji su ostavili utisak na vas

Post Postao/la Virtu4l » 29 dec 2017, 12:52

Monolog je napisao/la:Blood Sugar Sex Magik - Red Hot Chili Peppers
Funk Rock/Alternative Rock

Godina: 1991.

Vjerovatno i najbolji album Peppersa. Naravno, ja ga izdvajam isključivo zbog pjesme koja me kupila na prvo slušanje i to prije 20+ godina (Under the Bridge). Frusci i Kiedis su išli jedan drugom kući kako bi radili na albumu i kako bi što bolje to upakovali, što je na kraju i dalo onakav rezultat. Kiedis je sve moguće i nemoguće seksualne konotacije koje su mu se vrzmale po glavi bacio na list papira i upakovao u nekoliko pjesama. Rick Rubin je bio veoma zaslužan (ne samo kao producent) za ovaj album, a sam ih je odbio kada su izdavali prethodni album i to zbog Kiedisovih problema sa ovisnošću. Elem, Kiedis je često bacao misli na papir, stvarao pjesme, poeme, a Rubin je "nabasao" na, na kraju će se ispostaviti, jedan od prepoznatljivijih hitova ove grupe, Under the Bridge koju je Kiedis i napisao kada je vjerovao kako je dodirnuo samo dno. Na albumu je još jedna prepoznatljiva pjesma Peppersa, Give it away. Altruizam. Ne može se bolje objasniti ova pjesma. Ne brinite, neću o pjesmama, neću o Kiedisu, o Peppersima, ali jednostavno, zbog UtB, ovo je album koji uvijek navodim kao jedan od onih koje ću rado pustiti i prepustiti se emocijama. Valjda je to ono što bi album i trebao raditi kod slušatelja.
Prije svega da kažem da je odlična tema, bravo za OP.

Under the Bridge je stvarno genijalnost, priča iza te pjesme je nevjerovatna, a Frusciante ju je do sada odsvirao na preko 100 različnitih načina.

Ovo mi je omiljena verzija, čak i kad se trude da je uprskaju opet su genijalni.

Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: Albumi koji su ostavili utisak na vas

Post Postao/la Osim13 » 02 jan 2018, 18:38

slika

Nirvana: Nevermind.

Kada si obični klinac, u nekom prelazu adolescentske depresije, u onim momentima kada se izbacuješ u veliko otvoreno more svijeta u kojem se trebaš i naći i snaći, često se izgubiš. Tražeći se tako po bespućima tog mora, vjerovatno su se mnogi kao i ja susreli sa gologuzim dječakom sa visećim pimpekom koji roneći ganja dolar nabijen na udicu. Na prvu smiješno, i na drugu. A na treću, kada prisloniš ploču na gramofonsku iglu - pronađeš se. Ne zato što ti je to pomoglo da otkriješ ko si i šta si te šta je tvoja uloga u ovom smrdljivom svijetu, već što shvatiš da tamo negdje zapravo postoje ljudi poput tebe. Jedan od njih je i Kurt bio, sigurno. Nisu iz, takoreć', bez veznog razloga za Kurta tvrdili da je glas generacije. Nažalost, možda i bolje da nije bio.

Sama pojava i samo ugledavanje svjetla dana od strane Neverminda je bila prekretnica, možda simbolička a možda i ne, u svijetu muzike, a pogotovo u kompleksu industrijalizovane i komercijalne rock scene sa početka 90-tih koja je sve više blijedila i nestajala. Populacija planete zemlje se polako opraštala od rocka, i pripremali su se za val Madone, i njoj sličnih. No omela su je dva momka iz ne baš muzički obrazovane sredine i jedan nenormalno energični lik za bubnjevima. Nihilizam, bol, tuga i agresija Kurta Cobaina onako sa neke uglađene umjetničke strane i nema neku vrijednost, ali za spiritualnu i opše globalnnu kulturološku sferu ima itekakvog značaja.

Nirvanin Nevermind je uveo grunge u mainstream scenu na poprilično neobičan i iznenađujući način. U početku taj i ne bas zvucni album u koji se bas i nije previse novca ulozilo vrtio negdje u sredini Bilboardove liste, da bi, odjednom, preko noći svrgnuo velikog Michaela Jacksona sa vrha. Da Bogdom nije. Zašto? Pa, Kurt je to najbolje sam objasnio: ''Kakav je osjećaj biti na 1. mjestu Billboarda? Isti kao da ste na 16. mjestu, samo sada oko vas ima više ljudi koji vam se uvlače u dupe.'' A, otac basiste Nirvane Krista Novoselića je dao izjavu, koja bi, mogla poprilično opravdati izjavu Kurta: ''Mali Kurt je bio normalan sve dok nije upoznao onu Courtney''.

Album je izazvao boom, Kurt, Krist (tada još Chris) i Dave su bili na svim mogućim i nemogućim naslovnicama. Otimali su se svi za njih i njihov intervjuu. Držali su se prilično dugo, no onda ih je prigrlio MTV. Možda to i nije loše, zapravo nije sigurno, pojavila su se neka još veća ostvarenja nakon Neverminda kao što je i njihov finalni album In Utero koji je sigurno muzički i umjetnički kvalitetniji od Neverminda.

No, Nevermind je album jedne čitave generacije (da, one sa početka). ''Smells Like Teen Spirit'', ''In Bloom'', "Drain You", ''Lithium'', ''Come as You Are'', te možda bez razloga podcijenjeni "Lounge Act" postali su simbol mlađahnih okmladinaca masne kose i kariranih košulja ispod kojih je neka random majica.

Hvala ti Kurte, hvala ti u ime jedne čitave generacije.
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

Avatar
Makanaky
Postovi: 873
Pridružen/a: 06 jul 2010, 15:33
Kontakt:

Re: Albumi koji su ostavili utisak na vas

Post Postao/la Makanaky » 13 jun 2018, 20:18

SiamoNoi je napisao/la:

Listam opet ovu temu i sjetih se da sam preslušao maltene sve što si okačio ovdje. Svemirka sam dosta slušao poslije - on i Una Gašić su mi se posebno svidjeli.
Osim13 je napisao/la: Nirvana: Nevermind.

A, otac basiste Nirvane Krista Novoselića je dao izjavu, koja bi, mogla poprilično opravdati izjavu Kurta: ''Mali Kurt je bio normalan sve dok nije upoznao onu Courtney''.
Ja sam tek nedavno skontao da je porijeklom s jednog ostrva tamo kod Zadra. Mada mi je ono "Novoselic" uvijek smrdilo :D
Ali ispade da su oni ustvari Novaselići: njemačka službenica je greškom napisala Novoselić pri izdavanju vize za Ameriku.
Lole, taman se ludilo raščisti / taman smo nadomak smisla / evo ih sledeći falšisti dok si rek'o piksla

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25684
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Albumi koji su ostavili utisak na vas

Post Postao/la SiamoNoi » 13 jun 2018, 21:10

Makanaky je napisao/la:
SiamoNoi je napisao/la:

Listam opet ovu temu i sjetih se da sam preslušao maltene sve što si okačio ovdje. Svemirka sam dosta slušao poslije - on i Una Gašić su mi se posebno svidjeli.

Ima novi album,nedavno izasao :thumbup:

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25684
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Albumi koji su ostavili utisak na vas

Post Postao/la SiamoNoi » 22 jun 2018, 13:35


Kakav velikan je Sett :tokralju: :tokralju: :tokralju:

Avatar
Mokroguz
Postovi: 6224
Pridružen/a: 25 maj 2013, 13:52
Kontakt:

Re: Albumi koji su ostavili utisak na vas

Post Postao/la Mokroguz » 22 jun 2018, 14:27

slika

slika slika

slika

slika

slika slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika
S E M P E R - V I R I D I S
!!!! VU - VU - VUKOVI !!!!

2-249

💮🍀💮🍀💮🍀💮

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: Albumi koji su ostavili utisak na vas

Post Postao/la Osim13 » 04 jan 2020, 20:13

Idemo dalje o naprđivanju moje treće moždane komore

slika
Alice in Chains - Jar of Flies

Kako drugačije započeti ovu splačinu od posta na ovakvu temu osim - remek djelo.

Tamno savršenstvo kako je Rolling Stone opisao najbolji je epitet koji pristaje ovom EP-u. Kao drugi akustični uradak grupe koji se poprilično iznenada pojavio na sceni naišao je na oduševljenje nafiksane i depresivne publike.

Zašto iznenada? AIC nije slovio nikada za bend tišine, akustike i melanholije. Ok, imali su oni još jedan akustični EP prije ovog (Sap iz 1992.) ali njega je pratila ok organizacija i miks.

Priča oko Tegle muha je za filmskog platna. Naime, nakon što su završili promo turneju svog nebeskog albuma Dirt, o kojem ću Bože zdravlja svakako naprđivati i u budućnosti, i već sada kultnog nastupa na Lollapalooza festivalu vraćaju se u Seattle u dosta čudnoj vibri i tonu. Iako uspješna turneja po svojoj sadržini i kvalitetu, došlo je do već prvih kikovanja i raskola u grupi. Mike Starr je izbačen iz grupe zbog problema sa narkoticima (oh) i umjesto njega je uskočio drugi Mike, ovog puta Mike Inez, onaj Ozbornov. Pride na to, zbog dugog odsustva od kuće su izbačeni iz stana zbog neplaćanja renta. I tako, kao da su na početku karijere raspakovani bježe u studio koji je Cantrell prethodno rezervisao zbog rada na nečemu mada kada su ušli u studio nisu imali nikakvog spremnog materijala. Nešto malo što su pisuckali tokom puta, ali ništa značajno. Ulaskom u studio, onako umorni prihvatili su se akustičnih gitara i odyebali pojačala kojih im je pun qrc više bio u tom momentu.

Kao što nisu planirali ovo snimati ovako, tako nisu planirali ni objaviti. Kao što Layne sam reče, ušli su u studio da se opuste i da vide šta će biti. Međutim, kada je producent Tobey Wright čuo početak, svidjelo mu se i predložio im da završe to i objave. Tako je i bilo, 7 dana, dnevno po i 18 sati snimanja i došli smo do perfekcije. Zvuk akustične gitare se dovodio do u detalj, palice odbačene za metlice kako bi i zvuk bubnjeva bio primaknut na najbliži mogući nivo.

Sadržaj i tekstovi u nekom misku bluza i alternative donose dosta deprimirajuće, self destruction tekstove koji već polako dovode do spoznaje stanja u kojem se već tada nalazilo biće i tijelo Laynea, o čemu možda najbolje govori meni lično najdraža pjesma sa ovog EP-a i jedna od najdražih pjesama u globalu:
Pjesma čiji je sadržaj toliko težak s obzirom da se zna kakvu poruku nosi (vidjeti pod 5.4.2002.) da je nisu bili u stanju izvesti na Unpluggedu.

O samim reakcijama publike ne treba puno govoriti, samo u prvoj sedmici preko 140k prodatih primjeraka i odma prvo mjesto na Top 200 Bilboarda te ujedno i prvi izlet AIC-a na prvoj poziciji. Ovaj EP je i prvi EP koji je dospio ovako visoko sve do Jay-Z i Linkin Parkovog EP-a iz 2004. Tri platinasta izdanja i jedan od najboljih albuma grunge ere. Koliko je to nenadano bilo najbolje govore i izjava Cantrella:
Cantrell admitted that "we couldn't believe that it did so well," and that "the success of Jar of Flies showed us that we could do what we liked and that other people would like it too."
Dakle, za kraj, jedan od najboljih, najtužnijih, pa i najinspirativnijih albuma AIC-a, a kao takav samo jedan u nizu erupcije genijalnosti koje nam je Seattle nesebično pružao tih godina.
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

Avatar
SonVolt
Postovi: 1611
Pridružen/a: 25 avg 2015, 09:20
Kontakt:

Re: Albumi koji su ostavili utisak na vas

Post Postao/la SonVolt » 06 jan 2020, 10:46

Osim13 je napisao/la:
04 jan 2020, 20:13
Idemo dalje o naprđivanju moje treće moždane komore

slika
Alice in Chains - Jar of Flies

Kako drugačije započeti ovu splačinu od posta na ovakvu temu osim - remek djelo.

Tamno savršenstvo kako je Rolling Stone opisao najbolji je epitet koji pristaje ovom EP-u. Kao drugi akustični uradak grupe koji se poprilično iznenada pojavio na sceni naišao je na oduševljenje nafiksane i depresivne publike.

Zašto iznenada? AIC nije slovio nikada za bend tišine, akustike i melanholije. Ok, imali su oni još jedan akustični EP prije ovog (Sap iz 1992.) ali njega je pratila ok organizacija i miks.

Priča oko Tegle muha je za filmskog platna. Naime, nakon što su završili promo turneju svog nebeskog albuma Dirt, o kojem ću Bože zdravlja svakako naprđivati i u budućnosti, i već sada kultnog nastupa na Lollapalooza festivalu vraćaju se u Seattle u dosta čudnoj vibri i tonu. Iako uspješna turneja po svojoj sadržini i kvalitetu, došlo je do već prvih kikovanja i raskola u grupi. Mike Starr je izbačen iz grupe zbog problema sa narkoticima (oh) i umjesto njega je uskočio drugi Mike, ovog puta Mike Inez, onaj Ozbornov. Pride na to, zbog dugog odsustva od kuće su izbačeni iz stana zbog neplaćanja renta. I tako, kao da su na početku karijere raspakovani bježe u studio koji je Cantrell prethodno rezervisao zbog rada na nečemu mada kada su ušli u studio nisu imali nikakvog spremnog materijala. Nešto malo što su pisuckali tokom puta, ali ništa značajno. Ulaskom u studio, onako umorni prihvatili su se akustičnih gitara i odyebali pojačala kojih im je pun qrc više bio u tom momentu.

Kao što nisu planirali ovo snimati ovako, tako nisu planirali ni objaviti. Kao što Layne sam reče, ušli su u studio da se opuste i da vide šta će biti. Međutim, kada je producent Tobey Wright čuo početak, svidjelo mu se i predložio im da završe to i objave. Tako je i bilo, 7 dana, dnevno po i 18 sati snimanja i došli smo do perfekcije. Zvuk akustične gitare se dovodio do u detalj, palice odbačene za metlice kako bi i zvuk bubnjeva bio primaknut na najbliži mogući nivo.

Sadržaj i tekstovi u nekom misku bluza i alternative donose dosta deprimirajuće, self destruction tekstove koji već polako dovode do spoznaje stanja u kojem se već tada nalazilo biće i tijelo Laynea, o čemu možda najbolje govori meni lično najdraža pjesma sa ovog EP-a i jedna od najdražih pjesama u globalu:
Pjesma čiji je sadržaj toliko težak s obzirom da se zna kakvu poruku nosi (vidjeti pod 5.4.2002.) da je nisu bili u stanju izvesti na Unpluggedu.

O samim reakcijama publike ne treba puno govoriti, samo u prvoj sedmici preko 140k prodatih primjeraka i odma prvo mjesto na Top 200 Bilboarda te ujedno i prvi izlet AIC-a na prvoj poziciji. Ovaj EP je i prvi EP koji je dospio ovako visoko sve do Jay-Z i Linkin Parkovog EP-a iz 2004. Tri platinasta izdanja i jedan od najboljih albuma grunge ere. Koliko je to nenadano bilo najbolje govore i izjava Cantrella:
Cantrell admitted that "we couldn't believe that it did so well," and that "the success of Jar of Flies showed us that we could do what we liked and that other people would like it too."
Dakle, za kraj, jedan od najboljih, najtužnijih, pa i najinspirativnijih albuma AIC-a, a kao takav samo jedan u nizu erupcije genijalnosti koje nam je Seattle nesebično pružao tih godina.
Nikad nisam mogao da "uđem" 100% u Alice in Chains jer su mi previše "teški". Posle 3 pjesme u nizu imaš osjećaj da doživljavaš intenzivan "heroin withdrawal". Dirt je broj jedan kada su oni u pitanju pa na dalekom drugom mjestu Jar of Flies. Layne Staley u jakoj konkurenciji vjerovatno najbolji vocal Grunge-a. Uz C. Cornella.

Dobar tekst. Dobar izbor albuma. Čekam te za "Dirt".
https://www.youtube.com/watch?v=5Gprcg0jUdU

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: Albumi koji su ostavili utisak na vas

Post Postao/la Osim13 » 06 jan 2020, 20:46

SonVolt je napisao/la:
06 jan 2020, 10:46

Nikad nisam mogao da "uđem" 100% u Alice in Chains jer su mi previše "teški". Posle 3 pjesme u nizu imaš osjećaj da doživljavaš intenzivan "heroin withdrawal".
Dobro, to je činjenica. Znaš kako ono kažu za taj grunge kvartet,

Pearl Jam - Groovy and classic Riffs - Makes the emotion
Soundgarden - Heaviest Riffs - shows the emotion
Nirvana - Catchy, punk and energetic riffs - feels the emotion
Alice in Chains - Sludgy and Darkest Riffs - darkens the emotion

Iako je Cantrell pisao većinu tekstova svakako je i Layne imao dosta svog uticaja, po prirodi dosta deprimirana osoba, pogotovo nakon što mu je vjerenica umrla. I ono, sam je rekao da je te neke svoje emocije i unutarnje demone prožimao kroz papir i tako ih se oslobađao, kako on tako i Jerry dovodi do toga. Još kada uzmeš Cantrellove kompleksne riffove nekada ti na prvu neke pjesme uopšte ne zvuče keči i zato ne utoneš baš najbolje. Potrebno je par puta neke stvari preslušati da ih skontaš i da ti legnu, nisu jednostavni sekunde.
Dirt je broj jedan kada su oni u pitanju pa na dalekom drugom mjestu Jar of Flies.
To je svakako neupitno, mada se Tegla kako gore rekoh izdvaja po tom nekom skroz drugačijem AIC zvuku pa se posebno gleda na nju :mrgreen:

Šteta što nisu zbog njegovog stanja u kojem se tada nalazio odradili neku makar mini promotivnu turneju.
Layne Staley u jakoj konkurenciji vjerovatno najbolji vocal Grunge-a. Uz C. Cornella.
Većina je složna da su njegove vokalne sposobnosti od te plejade pjevača bile daleko najbolje.



Ovo mi je nekako uvijek najbolji pokazatelj toga, konkretno ova izvedba ali i čitav njihov Unplugged. Iako je već ovdje rasturen i jednom nogom na onom svijetu i dalje tehnikalije skoro pa perfektne.A još i priroda glasa na sve.

Svakako da je i Chris sami vrh, ali malo bolji Layne ipak.

Mada, u suštini sve su to neke lične preference, kako kome godi. Ja recimo u razgovoru i raspravama nikada ne želim učestvovati kada se počne sa "meni je xy bend/pjevač bolji od xy benda/pjevača" kada je riječ o, pa recimo konkretno ovom gore kvartetu. Svaki je opet poseban na svoj način i broj 1 su mi sve 4 grupe.
Dobar tekst. Dobar izbor albuma. Čekam te za "Dirt".
Hvala :mrgreen:

Drago mi je da je neko pročitao ako ništa :rol: :mrgreen:

Biće i Dirt.
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: Albumi koji su ostavili utisak na vas

Post Postao/la Penaltiky » 06 jan 2020, 20:54

Osime ne sviđa mi se ova tvoja ozbiljna strana.
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Beduin i 25 gostiju.