Ljetovanje/Putovanja

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Vaša destinacija ovog ljeta 2020: ?

Neum
23
14%
Blagaj
2
1%
Zapadna Hercegovina
16
10%
Planine u BiH
17
11%
Turska
28
18%
Ništa, sjedim kući čuvam se od korone
27
17%
nešto drugo ?
47
29%
 
Ukupno glasova: 160

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41154
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 04 avg 2018, 19:54

Finn je napisao/la:Je li iko putovao sa ovim Jungle tribeom da podijeli iskustva? Imaju poslovnicu i kod nas, a cijene su izvanredne i odlična je ponuda.
Ja sam čuo neka lošija iskustva, valjda su ljudi očekivali nešto više, iako je prilično jeftino, neki studentski vid turizma pa vjerovatno u skladu s tim treba i očekivanja smanjiti. Sad sve zavisi šta ti tražiš, i koliko para si spreman izdvojiti.
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
Finn
Postovi: 9061
Pridružen/a: 24 avg 2015, 09:23
Lokacija: SA
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la Finn » 04 avg 2018, 21:24

rio_Ferdy88 je napisao/la:
Finn je napisao/la:Je li iko putovao sa ovim Jungle tribeom da podijeli iskustva? Imaju poslovnicu i kod nas, a cijene su izvanredne i odlična je ponuda.
Ja sam čuo neka lošija iskustva, valjda su ljudi očekivali nešto više, iako je prilično jeftino, neki studentski vid turizma pa vjerovatno u skladu s tim treba i očekivanja smanjiti. Sad sve zavisi šta ti tražiš, i koliko para si spreman izdvojiti.
Koliko sam istražio, žale se kao loše sobe, fali hotelskog luksuza, busevi prosječni, nema jela (osim doručka). Mislim ono, za ovakvu cijenu (Barcelona 240 KM, Amsterdam 300 KM, St. Petersburg 400), pristao bih i u pećini spavati. Valjda je poenta putovati radi samih gradova, istraživanja i doživljavanja istih, a u sobi biti samo da prespavaš. Čudan je ovaj današnji vakat. :roll:

Ja više pitam ono, da li konačna cijena bude zaista ovakva kakva piše, ne bude nekih iznenadnih nameta i sl., a za smještaj i prevoz me baš boli briga.

Avatar
VelaHavle
Postovi: 5361
Pridružen/a: 02 feb 2015, 12:41
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la VelaHavle » 05 avg 2018, 01:00

Pa ja ne znam sta bi ljudi. Jbt 240 dodjes u Spaniju i ostanes par dana i kazu soba rupa. Sta hos vise, da nekog i poEbes.
Aljegri, out!

Avatar
Sveti
Postovi: 10166
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la Sveti » 05 avg 2018, 09:52

VelaHavle je napisao/la:Pa ja ne znam sta bi ljudi. Jbt 240 dodjes u Spaniju i ostanes par dana i kazu soba rupa. Sta hos vise, da nekog i poEbes.
:rol: :rol:
naprijed rejal

Avatar
Anonjimus
Postovi: 497
Pridružen/a: 31 jul 2018, 16:51
Lokacija: Anonjimusland
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la Anonjimus » 05 avg 2018, 10:33

VelaHavle je napisao/la:Pa ja ne znam sta bi ljudi. Jbt 240 dodjes u Spaniju i ostanes par dana i kazu soba rupa. Sta hos vise, da nekog i poEbes.
Možda da i Messi ih posjeti.
I am coming

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la Penaltiky » 05 avg 2018, 10:57

VelaHavle je napisao/la:Pa ja ne znam sta bi ljudi. Jbt 240 dodjes u Spaniju i ostanes par dana i kazu soba rupa. Sta hos vise, da nekog i poEbes.
Narod je stoka sitnog zuba.
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

Avatar
VelaHavle
Postovi: 5361
Pridružen/a: 02 feb 2015, 12:41
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la VelaHavle » 05 avg 2018, 11:35

Daj im da ne kazem sta. 250 markica te izadje dvije noci u Zvorniku a ne u Barseloni.

Da mi je takvog srest tacno bi ga po vratu istuk‘o :kafa:
Aljegri, out!

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7349
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la kraljttbvb » 05 avg 2018, 12:28

Interista02 je napisao/la:Ima li neko da mi pojasni koliko tačno će mi skinuti s računa ukoliko plaćam nešto Raiffaisen debitnom karticom (Mastercard), te koliko će mi skinuti ako budem podizao keš na nekom bankomatu (pretpostavljam da neću naći Raiffaisenov bankomat)? Pitanje se odnosi na Tursku.
Placaj slobodno karticom, mala je provizija. Ja sam bio u maju u Egiptu i neke smo djeci igracke kupovali i platili karticom, bezveze je neka provizija bila (tako su mi i u poslovnici RB-a rekli prije polaska, kad sam ih pitao za proviziju). A lovu nisam dizao sa bankomata, pa ti to ne znam. Najbolje ti je da svratis u neku poslovnicu i njih pitas ;)
bob je napisao/la:Realno za taj mob mozes otici i dalje od Hr. Prosle godine Rhodos platio oko 800 Za 10 dana s doruckom, doduse doslo me je jos toliko al realno u Hr tesko bi mogao naci nesto slicno, samo raji mrsko se peglati sa daljim lokacijama a i godisnji slabo koji poslodavac da preko 2 sedmice u cugu ... jbga kad se studiralo u 5 god mislim da sam dva puta otisao na more, sad vec kad se radi moze se nesto priustiti kakvo god mjesto ... da raja nema istina al to je vec off ...
Do Grcke i autom nije skupo, a cim se u Srbiji nakacis na auto put, dalje je sve pjesma. Jedino je sa Grckom problem sto su cijene zara. Ja kad sam bio kafa je bila 3 eura, a Red Bull sam u diskoteci platio 7,5 eura. I sad me zaboli kad skontam da me kostao 15 maraka :mrgreen:
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Avatar
Interista02
Postovi: 1042
Pridružen/a: 05 maj 2013, 20:37
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la Interista02 » 06 avg 2018, 23:45

Svratio sam u poslovnicu i kažu mi da je za plaćanje karticom provizija samo 1% tako da je to vrh. Što se tiče podizanja keša, uzmu ti 10 KM plus 1,5 %
Ne planiram dizati jer uzmu dosta, mada i nije toliko strašno za ne daj Bože. Eto nek stoji ovaj post ako nekoga u budućnosti bude interesovalo.

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7349
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la kraljttbvb » 07 avg 2018, 18:12

Interista02 je napisao/la:Svratio sam u poslovnicu i kažu mi da je za plaćanje karticom provizija samo 1% tako da je to vrh. Što se tiče podizanja keša, uzmu ti 10 KM plus 1,5 %
Ne planiram dizati jer uzmu dosta, mada i nije toliko strašno za ne daj Bože. Eto nek stoji ovaj post ako nekoga u budućnosti bude interesovalo.
Ponesi nesto love da imas placati na plazi ili negdje u gradu, a karticom placaj u hotelu, restoranu i samoposlugama ;) :wave:
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la Wandelanoite » 16 avg 2018, 11:27

Koje su najbolje naše agencije, a da nisu skupe?
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

FoSte95
Postovi: 12545
Pridružen/a: 13 jan 2016, 17:09
Lokacija: Tunguzija
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la FoSte95 » 16 avg 2018, 13:07

ljeto prođe, ja mora vidio nisam a i neću sve su prilike :rol:
I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41154
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 16 avg 2018, 13:13

FoSte95 je napisao/la:ljeto prođe, ja mora vidio nisam a i neću sve su prilike :rol:
Šta kukaš, nisam ni ja makeo nigdje, još na godišnjem čitav august. :mrgreen:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

FoSte95
Postovi: 12545
Pridružen/a: 13 jan 2016, 17:09
Lokacija: Tunguzija
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la FoSte95 » 16 avg 2018, 14:19

rio_Ferdy88 je napisao/la:
FoSte95 je napisao/la:ljeto prođe, ja mora vidio nisam a i neću sve su prilike :rol:
Šta kukaš, nisam ni ja makeo nigdje, još na godišnjem čitav august. :mrgreen:
pa šta čekaš :kafa:
I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37516
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la tuzlak1987 » 16 avg 2018, 14:20

FoSte95 je napisao/la:ljeto prođe, ja mora vidio nisam a i neću sve su prilike :rol:
Nista od mora, idu sada ispiti jos malo. Moras uciti.

FoSte95
Postovi: 12545
Pridružen/a: 13 jan 2016, 17:09
Lokacija: Tunguzija
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la FoSte95 » 16 avg 2018, 14:29

tuzlak1987 je napisao/la:
FoSte95 je napisao/la:ljeto prođe, ja mora vidio nisam a i neću sve su prilike :rol:
Nista od mora, idu sada ispiti jos malo. Moras uciti.
yebi, yebi nema veze doću i ja na svoje :lol: :mrgreen:
I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54027
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la MortemHz » 16 avg 2018, 14:31

FoSte95 je napisao/la:
rio_Ferdy88 je napisao/la:
FoSte95 je napisao/la:ljeto prođe, ja mora vidio nisam a i neću sve su prilike :rol:
Šta kukaš, nisam ni ja makeo nigdje, još na godišnjem čitav august. :mrgreen:
pa šta čekaš :kafa:
Ma jjebo more. Ja sam sad ovaj godišnji potrošio na 2 države i par gradova u Centralnoj Europi i bolje mi je bilo nego na moru kad sam bio.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
Beduin
Postovi: 16199
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la Beduin » 26 avg 2018, 21:12

Interista02 je napisao/la:Svratio sam u poslovnicu i kažu mi da je za plaćanje karticom provizija samo 1% tako da je to vrh. Što se tiče podizanja keša, uzmu ti 10 KM plus 1,5 %
Ne planiram dizati jer uzmu dosta, mada i nije toliko strašno za ne daj Bože. Eto nek stoji ovaj post ako nekoga u budućnosti bude interesovalo.
Najcesce ne uzimaju veliku proviziju placanjem ksrticom, znam da u Dubaiju i Afganistanu cesto koristim karticu i neznatna mi je provizija, koliko sam upratio.

Eh sad, imam pitanje za vas koji ste isli nedavno u Tursku. Da li da u kešu nosim eure ili dolare i tamo razmjenim za Tursku liru? Neki dan cujem da je lira opala pa ne znam sta je bolje za konverziju, ili je isto to?
I ne znam imaju li nase banke Lire da prodaju, da direktno za KM mijenjam?
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la kobe24 » 26 avg 2018, 21:36

Beduin je napisao/la: Eh sad, imam pitanje za vas koji ste isli nedavno u Tursku. Da li da u kešu nosim eure ili dolare i tamo razmjenim za Tursku liru? Neki dan cujem da je lira opala pa ne znam sta je bolje za konverziju, ili je isto to?
I ne znam imaju li nase banke Lire da prodaju, da direktno za KM mijenjam?
Ja mislim da ti je najbolje da tamo poneses eure i da mijenjas u njihovim mjenjacnicama. Mislim da je u Tuzli bila neka banka u kojoj su se mogle razmjenjivati lire, ali cini mi se da se tako osjetno manje dobijalo. Ja bih na tvom mjestu ponio eure i ne bih sve odjednom mijenjao, jer se na kraju moze desiti da ti ostane lira, a ti moras nazad i nemas vremena da sve potrosis. :mrgreen: Ako ides u Istanbul, imas mjenjacnice na svakom cosku, a ako ides na more, onda vrlo vjerovatno da ces i u hotelu imati mjenjacnicu (mada ih ima i u gradu, pa vidi ima li kakve razlike).
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
Interista02
Postovi: 1042
Pridružen/a: 05 maj 2013, 20:37
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la Interista02 » 03 sep 2018, 10:18

Beduin je napisao/la:
Interista02 je napisao/la:Svratio sam u poslovnicu i kažu mi da je za plaćanje karticom provizija samo 1% tako da je to vrh. Što se tiče podizanja keša, uzmu ti 10 KM plus 1,5 %
Ne planiram dizati jer uzmu dosta, mada i nije toliko strašno za ne daj Bože. Eto nek stoji ovaj post ako nekoga u budućnosti bude interesovalo.
Najcesce ne uzimaju veliku proviziju placanjem ksrticom, znam da u Dubaiju i Afganistanu cesto koristim karticu i neznatna mi je provizija, koliko sam upratio.

Eh sad, imam pitanje za vas koji ste isli nedavno u Tursku. Da li da u kešu nosim eure ili dolare i tamo razmjenim za Tursku liru? Neki dan cujem da je lira opala pa ne znam sta je bolje za konverziju, ili je isto to?
I ne znam imaju li nase banke Lire da prodaju, da direktno za KM mijenjam?
Možda kasno odgovaram, ali obavezno zamijeni eure kod njih i troši lire. Kada plaćaš u eurima, svako ti neku svoju tarifu obračuna. I ne kupuj u onim turističkim prodavnicama jer je bagra skontala da je lira pala i da ne bi bili na gubitku jednostavno sve cijene izrazili u eurima tako da briga njih kakva je situacija. Lijepo odeš u zvanične prodavnice, plaćaš u lirama i osjetbo primijetiš niže cijene :)

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 16 gostiju.