Ljetovanje/Putovanja

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Vaša destinacija ovog ljeta 2020: ?

Neum
24
15%
Blagaj
2
1%
Zapadna Hercegovina
16
10%
Planine u BiH
17
10%
Turska
29
18%
Ništa, sjedim kući čuvam se od korone
27
17%
nešto drugo ?
47
29%
 
Ukupno glasova: 162

Avatar
Beduin
Postovi: 16330
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la Beduin » 24 jan 2022, 21:30

VGS je napisao/la:
20 jan 2022, 22:34
U martu/aprilu se zagrijati u Egiptu a ovo ljeto bih volio otici do Spanije i Tunisa.
Ja nikome ne bih preporucio Tunis, iskljucivo radi generalmo slabih hotela, zohara... ja sam se razocarao, jer je OGROMNA razlika izmedju hotela sa 5* u npr. u Turskoj i Tunisu. Govoroli su i meni to, ali sam se htio sam uvjeriti i nakon Turske, Dubaija, hoteli u Tunisu su ocajni.
Lijepo izgledaju s vana, bazeni i tobogani takodjer, ali sam standard je ogromna razlika, umjesto peskira mi nekakve ponjave daju, selekcija i kvalitet hrane jednolican i slab (za razliku od Turske), higijena nije na zavidnom nivou, a posebno me iritiralo ofirno ocekivanja (da ne kazem i trazenje) baksisa na svakom koraku. U sobi moras ostaviti koji kintu ako hoces da ti slozi poateljinu i jedva malo obrise pod, a peskire da zamijeni svaki drugi/treci dan dok se ne pocnes svadjati na recepciji. Tako i u restoranu, prosjacka politika konobara da nema samousluznog escajga i casa, nego kao oni ce ti donjeti za stol, ti ih ganjas, moljakas i kad dadnes baksisa sutradan te odmah prepoznaju.

Ovo govorim iz svog iskustva i grupe ljudi koja je putovala tog datuma iz Beograda u istom avionu, svi razocarani totalno.
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

Avatar
Fantasista
Postovi: 3693
Pridružen/a: 26 avg 2013, 23:01
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la Fantasista » 24 jan 2022, 21:37

Ja fakat ne kontam šta vi vidite u toj sjevernoj africi pa idete tamo, ciganluk neviđeni.

Wanderson
Postovi: 2659
Pridružen/a: 25 mar 2021, 09:25
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la Wanderson » 24 jan 2022, 22:20

Kao neko ko je dugo vremena proveo na Magrebu, mogu reci da Tunis ponajvise ima dusu i prirodnu ljepotu.
Hoteli i infrastruktura naravno da se ne mogu porediti sa Turskom, a pogotov u tu pricu ubaciti Dubai.
Ko ide u Tunis neka pogleda aranzmane na Djerbi, samo takav luksuz za smijesne pare.

Avatar
Beduin
Postovi: 16330
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la Beduin » 25 jan 2022, 19:38

Ja sam spomenuo Tursku jer su cijene priblizne, a razlika ogromna u svakom smislu. All inclusive komcept je nebo i zemlja u ove dvije zemlje, kao i sami hoteli gdje nije isti 5* standard. Dakle, ako si putovao i obilazio neke bolje destinacije, onda moras znatno spuatiti ljestvicu ocekivanja u Tunisu i onda se, mozda, nece razocarati.
Djerba je cool mjesto, ali opet za bolji hotel gdje ces imati vece bazene, tobogane za djecu (da to nisi 2 obicna tobogana) i da uzivate svaki dan boravka neces proci ispod 4000KM minimalno, porodica sa dvoje manje djece (kao kod mene slucaj). I opet za te pare ces u Turskoj naci daleko, daleko jace mjesto.

E sad, da me ne shvati neko pogresno, i ja volim putovati i obilaziti nova mjesta, destinacije, hotele, volim nova iskustva i zato sam isao i u Tunis. Zato cu ici i u Egipat nekad, iako je isto sranje kao i Tunis po pitanju hotelijarstva, ali ici cu zbog historije te zemlje i moje zelje da to vidim i dozivim uzivo.
Ali ja sam u Tunis generalno razocaran i zato nikad nikome ne bih preporucio. Pisao sam i ranije ovdje o korupciji i iznudi koju smo dozivjeli ja i jos par porodica iz Srbije na aerodromu od strane njihove vojske/policije, po povratku kuci.
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

Avatar
VGS
Postovi: 8858
Pridružen/a: 16 jan 2013, 13:31
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la VGS » 25 jan 2022, 21:03

Ne znam za Tunis ali u Egiptu sam imao 5 puta bolje i luksuznije iskustvo nego u Turskoj.

Avatar
JHam
Postovi: 9039
Pridružen/a: 18 jan 2013, 10:17
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la JHam » 25 jan 2022, 21:53

Beduin je napisao/la:
25 jan 2022, 19:38
Ja sam spomenuo Tursku jer su cijene priblizne, a razlika ogromna u svakom smislu. All inclusive komcept je nebo i zemlja u ove dvije zemlje, kao i sami hoteli gdje nije isti 5* standard. Dakle, ako si putovao i obilazio neke bolje destinacije, onda moras znatno spuatiti ljestvicu ocekivanja u Tunisu i onda se, mozda, nece razocarati.
Djerba je cool mjesto, ali opet za bolji hotel gdje ces imati vece bazene, tobogane za djecu (da to nisi 2 obicna tobogana) i da uzivate svaki dan boravka neces proci ispod 4000KM minimalno, porodica sa dvoje manje djece (kao kod mene slucaj). I opet za te pare ces u Turskoj naci daleko, daleko jace mjesto.

E sad, da me ne shvati neko pogresno, i ja volim putovati i obilaziti nova mjesta, destinacije, hotele, volim nova iskustva i zato sam isao i u Tunis. Zato cu ici i u Egipat nekad, iako je isto sranje kao i Tunis po pitanju hotelijarstva, ali ici cu zbog historije te zemlje i moje zelje da to vidim i dozivim uzivo.
Ali ja sam u Tunis generalno razocaran i zato nikad nikome ne bih preporucio. Pisao sam i ranije ovdje o korupciji i iznudi koju smo dozivjeli ja i jos par porodica iz Srbije na aerodromu od strane njihove vojske/policije, po povratku kuci.
Ja sam u Egiptu bio u Albatros Citadel Sal Hasheesh, ovako na slikama hotel je top, i hotel kao hotel jeste top, ali sobe ni blizu ostatka hotela. Ono, solidne, svakako ih neces nesto puno koristiti, ali zaostaju za hotelom sigurno. Hrana je bila slabija sto se tice ponude prije korone(po pricama nasih koji su prije bili u Egiptu a tad bili u tom hotelu), ali svaki obrok si mogao naci nesto za sebe, tipa za veceru jedno vece pecenje drugo je onsa riba i tako se rotira svako 2 dana pretezno. Ali je izbor hrane, raznolikost, bas slabo bilo. Kao sto rekoh prije, ko hoce da obidje piramide, luxor, odradi neke jeftine one ture sta znam, preporucio bih, inace mislim da se za te pare moze bolje proci za one koji zele samo more, odmor, i uzivanje na plazi

Avatar
Beduin
Postovi: 16330
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la Beduin » 25 jan 2022, 23:34

VGS je napisao/la:
25 jan 2022, 21:03
Ne znam za Tunis ali u Egiptu sam imao 5 puta bolje i luksuznije iskustvo nego u Turskoj.
Za iste pare?

Normala da svugdje imas luksuza. U Egiptu, kako sam skontao i cuo od egipcana s kojima sam radio, imas mjesta gdje je vise zelenila, prirode i dobrih hotela te jakih klubova, dakle, dobar nocni zivot i lokalni obilasci. Ali i daleko od piramida, krstarenja Nilom i ostalih znamenitosti, ali za razliku od Tunisa ovo vrijedi obici po svaku cijenu. ☺️
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

Avatar
Beduin
Postovi: 16330
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la Beduin » 25 jan 2022, 23:45

JHam je napisao/la:
25 jan 2022, 21:53
Beduin je napisao/la:
25 jan 2022, 19:38
Ja sam spomenuo Tursku jer su cijene priblizne, a razlika ogromna u svakom smislu. All inclusive komcept je nebo i zemlja u ove dvije zemlje, kao i sami hoteli gdje nije isti 5* standard. Dakle, ako si putovao i obilazio neke bolje destinacije, onda moras znatno spuatiti ljestvicu ocekivanja u Tunisu i onda se, mozda, nece razocarati.
Djerba je cool mjesto, ali opet za bolji hotel gdje ces imati vece bazene, tobogane za djecu (da to nisi 2 obicna tobogana) i da uzivate svaki dan boravka neces proci ispod 4000KM minimalno, porodica sa dvoje manje djece (kao kod mene slucaj). I opet za te pare ces u Turskoj naci daleko, daleko jace mjesto.

E sad, da me ne shvati neko pogresno, i ja volim putovati i obilaziti nova mjesta, destinacije, hotele, volim nova iskustva i zato sam isao i u Tunis. Zato cu ici i u Egipat nekad, iako je isto sranje kao i Tunis po pitanju hotelijarstva, ali ici cu zbog historije te zemlje i moje zelje da to vidim i dozivim uzivo.
Ali ja sam u Tunis generalno razocaran i zato nikad nikome ne bih preporucio. Pisao sam i ranije ovdje o korupciji i iznudi koju smo dozivjeli ja i jos par porodica iz Srbije na aerodromu od strane njihove vojske/policije, po povratku kuci.
Ja sam u Egiptu bio u Albatros Citadel Sal Hasheesh, ovako na slikama hotel je top, i hotel kao hotel jeste top, ali sobe ni blizu ostatka hotela. Ono, solidne, svakako ih neces nesto puno koristiti, ali zaostaju za hotelom sigurno. Hrana je bila slabija sto se tice ponude prije korone(po pricama nasih koji su prije bili u Egiptu a tad bili u tom hotelu), ali svaki obrok si mogao naci nesto za sebe, tipa za veceru jedno vece pecenje drugo je onsa riba i tako se rotira svako 2 dana pretezno. Ali je izbor hrane, raznolikost, bas slabo bilo. Kao sto rekoh prije, ko hoce da obidje piramide, luxor, odradi neke jeftine one ture sta znam, preporucio bih, inace mislim da se za te pare moze bolje proci za one koji zele samo more, odmor, i uzivanje na plazi
Evo maksuz gledam ovaj Albatros Citadel, fino izgleda, bas neki spoj historije i modernizma. A i same sobe na slikama kad gledas odmah bi pristao na booking, al ja vec odavno ne vjerujem samim napucanim fotkama, dok sam ne proguglam po tripadvisoru i drugim sajtovima i cujem tudja iskustva, objavljene fotke pa nekako napravim selekciju par hotela i odlucimo se porodicno svi.
Zao mi je sto u Egipat nisam jos otisao, sa malim djetetom nije preporucljivo prziti se po zvjezdanu da obilazim piramide i ostale znamenitosti tako da sam to odlozio aBd za koju godinu.

Ove godine u Tursku opet idem, dvoumim se izmedju Long Beach Resort (Alanya) ili Crystal Waterworld (Belek), pa vidicu do pocetka februara.
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

Avatar
JHam
Postovi: 9039
Pridružen/a: 18 jan 2013, 10:17
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la JHam » 25 jan 2022, 23:54

Ove sobe sto su na slikama nas nisu zapale, mi smo izgleda bili u nekom novom dijelu koji su mozda ssmo uredili za tu sezonu jer kad smo dosli, friska farba na vratima kaze lik danas ofarbana xD
Ovo sa slika i ja bih opet otisao xD

Avatar
VGS
Postovi: 8858
Pridružen/a: 16 jan 2013, 13:31
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la VGS » 26 jan 2022, 10:38

Beduin je napisao/la:
25 jan 2022, 23:34
VGS je napisao/la:
25 jan 2022, 21:03
Ne znam za Tunis ali u Egiptu sam imao 5 puta bolje i luksuznije iskustvo nego u Turskoj.
Za iste pare?

Normala da svugdje imas luksuza. U Egiptu, kako sam skontao i cuo od egipcana s kojima sam radio, imas mjesta gdje je vise zelenila, prirode i dobrih hotela te jakih klubova, dakle, dobar nocni zivot i lokalni obilasci. Ali i daleko od piramida, krstarenja Nilom i ostalih znamenitosti, ali za razliku od Tunisa ovo vrijedi obici po svaku cijenu. ☺️
Albatros White Beach

http://www.booking.com/Share-YS5Baz

Bio oko 1200 po osobi 9 noci ali valjda zbog covida. Sad je dosta skuplji. 4-5 restorana u sklopu hotela kud ces dalje :mrgreen:

Avatar
Beduin
Postovi: 16330
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la Beduin » 26 jan 2022, 11:16

VGS je napisao/la:
26 jan 2022, 10:38
Beduin je napisao/la:
25 jan 2022, 23:34
VGS je napisao/la:
25 jan 2022, 21:03
Ne znam za Tunis ali u Egiptu sam imao 5 puta bolje i luksuznije iskustvo nego u Turskoj.
Za iste pare?

Normala da svugdje imas luksuza. U Egiptu, kako sam skontao i cuo od egipcana s kojima sam radio, imas mjesta gdje je vise zelenila, prirode i dobrih hotela te jakih klubova, dakle, dobar nocni zivot i lokalni obilasci. Ali i daleko od piramida, krstarenja Nilom i ostalih znamenitosti, ali za razliku od Tunisa ovo vrijedi obici po svaku cijenu. ☺️
Albatros White Beach

http://www.booking.com/Share-YS5Baz

Bio oko 1200 po osobi 9 noci ali valjda zbog covida. Sad je dosta skuplji. 4-5 restorana u sklopu hotela kud ces dalje :mrgreen:
Jesil bio u ovom hotelu, jesil dobre sobe i selekcija hrane?
Ogroman izgleda, vidi se da je porodicni koncept sa dosta prostora i sadrzaja za djecu, a to i privlaci porodice jer svi mi koji imamo djecu obicno i trazimo ponudu koja ce zadovoljiti njihove apetite, da se provedu i uzivaju.
Al evo za mene i porodicu ispadne na bookingu oko 3500KM, 8 dana/7 nocenja. Sad tu ide avionski prevoz + takse + osiguranje = naj3bo sam 😂
Al ako je ko na slikama i hrana znatno bolja nego u Tunisu (mada svi kazu da je to tu negdje Egipat/Tunis hrana), onda vrijedi doci ovdje.
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

Avatar
VGS
Postovi: 8858
Pridružen/a: 16 jan 2013, 13:31
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la VGS » 26 jan 2022, 11:26

Beduin je napisao/la:
26 jan 2022, 11:16
VGS je napisao/la:
26 jan 2022, 10:38
Beduin je napisao/la:
25 jan 2022, 23:34


Za iste pare?

Normala da svugdje imas luksuza. U Egiptu, kako sam skontao i cuo od egipcana s kojima sam radio, imas mjesta gdje je vise zelenila, prirode i dobrih hotela te jakih klubova, dakle, dobar nocni zivot i lokalni obilasci. Ali i daleko od piramida, krstarenja Nilom i ostalih znamenitosti, ali za razliku od Tunisa ovo vrijedi obici po svaku cijenu. ☺️
Albatros White Beach

http://www.booking.com/Share-YS5Baz

Bio oko 1200 po osobi 9 noci ali valjda zbog covida. Sad je dosta skuplji. 4-5 restorana u sklopu hotela kud ces dalje :mrgreen:
Jesil bio u ovom hotelu, jesil dobre sobe i selekcija hrane?
Ogroman izgleda, vidi se da je porodicni koncept sa dosta prostora i sadrzaja za djecu, a to i privlaci porodice jer svi mi koji imamo djecu obicno i trazimo ponudu koja ce zadovoljiti njihove apetite, da se provedu i uzivaju.
Al evo za mene i porodicu ispadne na bookingu oko 3500KM, 8 dana/7 nocenja. Sad tu ide avionski prevoz + takse + osiguranje = naj3bo sam 😂
Al ako je ko na slikama i hrana znatno bolja nego u Tunisu (mada svi kazu da je to tu negdje Egipat/Tunis hrana), onda vrijedi doci ovdje.
Jedino sto mi se nije svidjelo je soba u prizemlju i to je to. Treba to ranije naznaciti ili pocastiti mozda ove na recepciji ako je manjak soba. Ostalo sve top. Hrana malo vise spicy za moj ukus ali ima svega, ne znam kakva je u Tunisu da ti uporedim. Nisam neki gurman, jedem jednostavno i umjereno. :D
Plaza je predobra, imas bruku ovih bazena tobogana, dodatnih terena i zezancija, par kafica unutar hotela, apoteku, bolnicu u sklopu hotela :mrgreen: market, gym, saunu itd. Sve top. Mislim da preko agencija mozes dobiti ovaj hotel sad za cca 1700 po osobi sa prevozom i ostalim zezancijama. Viza za Egipat je 90 KM za nas u BiH.

Posto ciljas na dobar odmor, imas npr par minuta hodanja od hotela spa centar, sa prevozom tamo i nazad (nisam znao da je tako blizu pa da idem sam haha), za 20-30 KM dobijes 2 sata tretman unutra. Sauna, tursko kupatilo, hot tub, detoks neke masaze na kamenju i relax masaza sat vremena. Lebdis od opustenosti kad izadjes. Smijesna cijena. :mrgreen:

Avatar
Beduin
Postovi: 16330
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la Beduin » 26 jan 2022, 11:37

Da, da, hrana im je generalno malo vise zacinjema i spicy, tako je i u Afganistanu, pa i u Dubaiju, obicno njihova nacionalna tradicionalna jela pa onda to oni prenesu i na ostalu hranu, kasiku vise zacina ubace. 😁
Ja volim ljuto, navikao pa mi odgovara. A gotivim i ja te velnese, masaze, pirane u akvarijumu da ti grickaju pete 😂
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

Avatar
VGS
Postovi: 8858
Pridružen/a: 16 jan 2013, 13:31
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la VGS » 26 jan 2022, 11:48

Beduin je napisao/la:
26 jan 2022, 11:37
Da, da, hrana im je generalno malo vise zacinjema i spicy, tako je i u Afganistanu, pa i u Dubaiju, obicno njihova nacionalna tradicionalna jela pa onda to oni prenesu i na ostalu hranu, kasiku vise zacina ubace. 😁
Ja volim ljuto, navikao pa mi odgovara. A gotivim i ja te velnese, masaze, pirane u akvarijumu da ti grickaju pete 😂
Suncas se cijeli dan i onda zapalis predvece uz zalazak sunca na quadove u pustinju. Kakva turska bolan pusti to :mrgreen:

Avatar
Beduin
Postovi: 16330
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la Beduin » 26 jan 2022, 12:16

VGS je napisao/la:
26 jan 2022, 11:48
Beduin je napisao/la:
26 jan 2022, 11:37
Da, da, hrana im je generalno malo vise zacinjema i spicy, tako je i u Afganistanu, pa i u Dubaiju, obicno njihova nacionalna tradicionalna jela pa onda to oni prenesu i na ostalu hranu, kasiku vise zacina ubace. 😁
Ja volim ljuto, navikao pa mi odgovara. A gotivim i ja te velnese, masaze, pirane u akvarijumu da ti grickaju pete 😂
Suncas se cijeli dan i onda zapalis predvece uz zalazak sunca na quadove u pustinju. Kakva turska bolan pusti to :mrgreen:
To sam ja brate isfuro po Dubaiju, godinama tamo putovao sto poslovno, sto turisticki. Cak i zivio preko godinu dana tamo.

Al da vidis u Turskoj road tripa preko njihovih vukojebina, brda i old school naselja i sve to u starim dzipovima/kantama. Bubrezi se izdrmaju, a jos i vidis u kakvim sve cukama i uzasnim uslovima ljudi zive, patrijarhalno, ko iz Osmanskog carstva 😂

Ma treba sve vidjeti, putovati i dozivjeti, osjecas se bogatijim nekako.
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

Avatar
VGS
Postovi: 8858
Pridružen/a: 16 jan 2013, 13:31
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la VGS » 26 jan 2022, 12:51

Beduin je napisao/la:
26 jan 2022, 12:16
VGS je napisao/la:
26 jan 2022, 11:48
Beduin je napisao/la:
26 jan 2022, 11:37
Da, da, hrana im je generalno malo vise zacinjema i spicy, tako je i u Afganistanu, pa i u Dubaiju, obicno njihova nacionalna tradicionalna jela pa onda to oni prenesu i na ostalu hranu, kasiku vise zacina ubace. 😁
Ja volim ljuto, navikao pa mi odgovara. A gotivim i ja te velnese, masaze, pirane u akvarijumu da ti grickaju pete 😂
Suncas se cijeli dan i onda zapalis predvece uz zalazak sunca na quadove u pustinju. Kakva turska bolan pusti to :mrgreen:
To sam ja brate isfuro po Dubaiju, godinama tamo putovao sto poslovno, sto turisticki. Cak i zivio preko godinu dana tamo.

Al da vidis u Turskoj road tripa preko njihovih vukojebina, brda i old school naselja i sve to u starim dzipovima/kantama. Bubrezi se izdrmaju, a jos i vidis u kakvim sve cukama i uzasnim uslovima ljudi zive, patrijarhalno, ko iz Osmanskog carstva 😂

Ma treba sve vidjeti, putovati i dozivjeti, osjecas se bogatijim nekako.
Vidio sam da imaju i te ture oko Antalije na tripadvisor, morat cu probati :urnebes:

Naravno, samo putovati sto vise, promijeni covjeka drasticno na bolje.

Avatar
samocelik
Postovi: 6022
Pridružen/a: 27 nov 2011, 20:00
Lokacija: Uzavreli Grad
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la samocelik » 30 jan 2022, 22:56

Tajland kao Medeni mjesec? Vrijedi li to? Odnosno može li se solo organizovati ili ipak pametnije preko nekih agencija ?
Godinama su te topili, ali ostao si jak kao Čelik!

Avatar
Beduin
Postovi: 16330
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la Beduin » 31 jan 2022, 13:39

samocelik je napisao/la:
30 jan 2022, 22:56
Tajland kao Medeni mjesec? Vrijedi li to? Odnosno može li se solo organizovati ili ipak pametnije preko nekih agencija ?
Tajland je meni fenomenalna destinacija. Mada, nisam jos isao tama i sigurno cu otici u narednih 5 godina, ali nekoliko mojih dobrih drugova i sigurno jos 15ak s posla kolega je islo tamo i vrhunski i jeftino se proveli.
Uvijek je postojala predrasuda da se tamo ide sam ili sa drustvom radi provoda, kurvi i nocnog zivota, medjutim, koliko sam upucen (a sigurno ima i onih upucenijih pa neka demantuju ili potvrde) i tamo imas mjesta koja vrve od kurava i transvestita :D a imas i izuzetno lijepih, romanticnih i mirnih mjesta (narocito na onim manjim otocima) da odes sa suprugom/curom, ako hoces da se odmorite daleko od galame i partijanja. Na nekom malom otoku je bio ovaj jedan mi drug, otisao sa suprugom i obilazili kojekakve plaze, napravili pregrst izuzetnih fotografija,
0vi ostali koje znam, a da su tamo isli, iznajme scooter jer je izuzetno jeftino bilo da ne bi hodali stalon, iznajmljivali kurve sebi i druzili se sa njima danima, ali to nije za tebe. :mrgreen:
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

Avatar
Sheyi
Postovi: 12149
Pridružen/a: 10 jan 2009, 17:19
Lokacija: kraj puta
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la Sheyi » 08 feb 2022, 09:20

Je li tesko dobiti vizu za Egipat? Moze li se online iz Njemacke to zavrsiti?

Avatar
VGS
Postovi: 8858
Pridružen/a: 16 jan 2013, 13:31
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la VGS » 08 feb 2022, 10:13

Sheyi je napisao/la:
08 feb 2022, 09:20
Je li tesko dobiti vizu za Egipat? Moze li se online iz Njemacke to zavrsiti?
Nije je dobio onaj ko nije predao za nju. :D

45 eura, 2 slike, pasos, i onaj formular neki popunis i predas u ambasadu. Ne znam za online.

Govorili su da ce biti uskoro redovna direktna linija sa Egiptom iz SA, i da ce nam uvesti mogucnost da vizu dobijemo tamo kad sletimo, kao ovi iz Srbije i ostali. Vjerovatno kad krene sezona ce to zazivjeti.

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 18 gostiju.