Ljetovanje/Putovanja

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Vaša destinacija ovog ljeta 2020: ?

Neum
14
12%
Blagaj
2
2%
Zapadna Hercegovina
11
9%
Planine u BiH
15
13%
Turska
24
20%
Ništa, sjedim kući čuvam se od korone
20
17%
nešto drugo ?
34
28%

Ukupno glasova: 120

zagor1987
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la zagor1987 » 22 jun 2022, 00:03

kraljttbvb je napisao/la:
21 jun 2022, 10:54
Rosicky je napisao/la:
21 jun 2022, 01:51
Ne mogu vjerovat da imaju ljudi koji idu u Neum :D
Kontali negdje u Tucepe ili neko drugo manje mjesto oko Makarske, kad gledamo maloj istekao pasos.

I okrenemo u Neum.

Inace more ko more, jedino što su fakat plaže na Makarskoj rivijeri najjače na svijetu, ali i kod ovih što smo mi bili imaju ljudi privatnu plažu koju održavaju i uređuju, pa je prilično OK.

Sa druge strane nenormalno su nabili cijene za ništa (neko gore napisa kako su cijene u Neumu žara, u Hrvatskoj su još veće) , plus što te njihova vlast konstanto množi sa nulom, pa me i to počinje ozbiljno odbijati.

Dok su još djeca mala ići će se autom u ova bliža mjesta, dok porastu aBd, ići će se avionom negdje dalje...

feniksptica je napisao/la:
21 jun 2022, 08:32
Pa nije Neum jeftin.
Skuplji je od Crne Gore dosta. Nije zbog para mislio na to vjerovatno
Crna Gora je najjeftinija, ali me odbija put do tamo, plus što mi se i ono plitko more ne svidja.

Nisu još nivo ni Neuma, a kamoli Hrvatske.

Bio sam ja dva puta i oba puta rekao nikad više dole...
Jest ako ides u Ulcinj,imas i drugih plaza i mjesta,nebi u Ulcinj da mi neko sve plati

Beduin
Kontakt:

Post Postao/la Beduin » 22 jun 2022, 09:41

jasmin10 je napisao/la:
21 jun 2022, 15:39
Neka preporuka gdje da roditelji odu na more ? Neka privatna plaža da ima, bez puno guzve. Hrvatska zbog blizine najbolja opcija.Turska mi se najviše svidja ali njima se ne da peglati avionom.
Brate iz Tuzle let avionom, za cca 2h su tamo, ispred ih saceka mini bis i drito do hotela odvuku. Jos nadjes neki 4* hotel tamam za njih cjenovno, a i ponudom, a da nije daleko od aerodroma. Siguran sam da ce im biti ljepse i zanimljivije, nego u Hrvatskoj, a 100% i jeftinije.

Meni kao mladjoj osobi pa nema nista mrskije od peglanja autobusom, patnja.
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

bob
Kontakt:

Post Postao/la bob » 22 jun 2022, 18:54

delko je napisao/la:
21 jun 2022, 16:17
Sljedece sedmice putujem na Rhodos..ima li ko kakvih preporuka za dodatne sadrzaje ili neke zanimljive plaze?? Hvala :)
ako vas ide 4,5 auto rentajte pa po ostrvu uz obalu mozete i gradskim prevozom povezani su sa svim dijelovima a nije skupo jedino u povratku guzva pa eto ... joj naziva i imena se ne mogu sjetiti googlaj malo :) krenite od najjuznije tacke rt nesto :D spica bas ljeti se povuce more pa formira ko pjescano ostrvo malo ... s jedne strane egejs. s druge sredozemn vamo valovi vjetar a vamo mirno :) ne znam u kojem ste gradu ako je rodos ista stvar primjet ces dvije strane s jedne prazna plaza jer vjetar odnese s druge mirno bez vjetra itd. i puna, preporka ranije na plazu bar do 10 jer guzve budu tesko naci lezajku i suncobran a bez toga ne mozes opstati ....lindos posjeti stari grad tu trebate poraniti i vode ponjeti .. definitivno hot springs kalithea jedan dan ... isao sam jedan dan na neko jezero mislim 7 izvora se zove - priroda guske,labudovi i te stvari :D ... jedan dan ce te za rodos stari grad izdvoji ima se sta vidjeti :D, uvala anthony quinn, ma ne znam nije nesto iskreno meni bilo al eto mozda se svidi vama ... ne mogu ti bas puno pomoci zaboravio sam vala nazive, ja sam u rodosu bio i fakat sve za 10, navecer ok ima kafica a ima grad do tu je i bolji provod bio .. ja sam 2016 bio jbga mozda se sta promjenilo tj. vjerovatno je al eto :D ..

RoninX
Kontakt:

Post Postao/la RoninX » 22 jun 2022, 20:07

Upravo citam Avdu :rol:

slika

TonySosa
Kontakt:

Post Postao/la TonySosa » 22 jun 2022, 20:13

Upravu je, ne treba dizati kredit radi odlaska na more.

A vala i kad odeš tri dana dosta. Jes to sve fino i lijepo, al prva dva dana, i to ako je dobar noćni život. Već treći dan dosada živa, al et nekom odgovara da 10 dana od jutra do mraka leži na plaži.
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

"Three for me, two for them."

FabioMiretti

Post Postao/la FabioMiretti » 23 jun 2022, 07:35

slika
Majorka kazu prepuna, idemo kod brace Turaka, gdje pak kazu da je vidno manje Rusa, hvala i slava Ukraini :mrgreen:
38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

"Every morning when I wake up I see the sun, even if there is the rain." Max Allegri

Marvin
Kontakt:

Post Postao/la Marvin » 23 jun 2022, 09:39

Gdje na rafting preporucujete da se ode? Una,Neretva? Tara je cujem 'opasna' ako se zejebavas.
Dakle nesto mirnije bi pasalo.

moj uzor-S.G
Kontakt:

Post Postao/la moj uzor-S.G » 23 jun 2022, 10:01

Marvin je napisao/la:
23 jun 2022, 09:39
Gdje na rafting preporucujete da se ode? Una,Neretva? Tara je cujem 'opasna' ako se zejebavas.
Dzenet na zemlji - Una.
Zauvijek u svojim srcima
brata cuva bordo armija

Istina za Vedrana!

FabioMiretti

Post Postao/la FabioMiretti » 23 jun 2022, 10:04

Marvin je napisao/la:
Hitko rafting, Glavaticevo... kod punca i zeta Smaila Prevljaka ;)
38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

"Every morning when I wake up I see the sun, even if there is the rain." Max Allegri

bob
Kontakt:

Post Postao/la bob » 23 jun 2022, 10:08

Marvin je napisao/la:
Tara def :) ma nije toliko zeznuta al je uzbudljiva :) ..Neretva vise za relex varijantu rostilj, cuga a Una nisam bio al svi mi kazu dosadna mislim na rafting gdje se polomis sa veslanjem mirno itd al za obici romantika ovo ono onda Una def :D

Marvin
Kontakt:

Post Postao/la Marvin » 23 jun 2022, 10:32

Znaci gdje god odem nema fule. Neretva i rostilj zvuci odlicno. :D

Espiritosanto
Kontakt:

Post Postao/la Espiritosanto » 23 jun 2022, 10:37

FabioMiretti je napisao/la:
23 jun 2022, 10:04
Marvin je napisao/la:
Hitko rafting, Glavaticevo... kod punca i zeta Smaila Prevljaka ;)
I moja preporuka isto Hitko
I Mostarske kiše kao da su stale
Heroj do heroja kraj drevne Musale
Ko je pravi junak,kaže pjesma stara
Zdravo,ma gdje bili,heroji Mostara

kraljttbvb
Kontakt:

Post Postao/la kraljttbvb » 23 jun 2022, 14:29

Marvin je napisao/la:
Neretva najjaca - malo brzaka, malo mirne vode, usput se stane i rostilja. I kad je mirna voda, ne treba se veslati, voda te sama nosi. Meni licno na Neretvi najvece uzivanje. Jos ako bude normala skiper, pa vas ne forsira da veslate i sto prije zavrsite rafting, otegne se to na nekih 4-5 sati spustanja niz vodu i bude pravo uzivanje.

Tara - nije losa, mozda malo vise divlja od Neretve, ali nista strasno. Jako ruzan put dok se dodje do starta (ako budete isli nekim makadamom sto je kroz brda probila vojska). Alternativa je preko granice, pa proci kroz dio Crne Gore (taj tranzit se na granici placa par maraka po osobi, pa ovi to izbjegavaju :roll: ) Uglavnom na vodi bude raja iz Srbije i bruku zgodnih treba sa onim napumpanim žvaljama :D

Una - imaju neke 3 etape. Onaj prvi dio divlji (od Strbackog buka), jos ako dobijes skipera amatera (kao sto je kod mene bio slucaj), bruku puta ces ispasti iz camca i skoro se udusiti. I sad imam "uspomenu" (oziljak) na ruci, valjda sam od neku kamen zgulio ruku dok sam spasavao nekog Slovenca da se ne utopi :mrgreen:
Donji dio dosadan, rijeka se razlila, pa veslas ko po jezeru. Oznojis se i umoris od veslanja.

Eto malo opsirnije :salut:
"Ne vidim ništa loše u tome što je Bayern važniji za 'Deutsche Telekom' od Borussije iz Dortmunda..., poručio je Hoeness.

harden
Moderator
Kontakt:

Post Postao/la harden » 23 jun 2022, 18:06

Marvin je napisao/la:
Una, najcisca, ima brzih dionica a ima i mirnijih.
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

RedBlue
Kontakt:

Post Postao/la RedBlue » 23 jun 2022, 18:10

Dodji na Vrbas, spustis se do BL pa da vidis banjalucanke ljeti, i onda ces se vracati svake godine. 😎

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Trenutno korisnika/ca: ArtVandelay, ASD, GG3, L-Train, MElloo, Pensioner26, StevieG8, Surreal i 23 gosta.