Ljetovanje/Putovanja

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Vaša destinacija ovog ljeta 2020: ?

Neum
24
15%
Blagaj
2
1%
Zapadna Hercegovina
16
10%
Planine u BiH
17
10%
Turska
29
18%
Ništa, sjedim kući čuvam se od korone
27
17%
nešto drugo ?
47
29%
 
Ukupno glasova: 162

Avatar
Asteriks
Postovi: 14312
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la Asteriks » 24 mar 2023, 12:28

soxx je napisao/la:
24 mar 2023, 01:38
Ljetovanje u Bosni? Kako bi to po vama izgledalo i gdje ako izbacimo Neum?
Ima tu sigurno nekih opcija. Recemo rafting na Neretvi, spust od cca 5 sati, usput imate rucak, tako da fino mozes zaokruziti taj dan.

Jablanicko jezero, gdje vam moze biti baza za dan/dva iznajmiti splav.

Onda skoknete do Blidinja onaj Park prirode.

Pa imas i seoski turizam npr. Lukomir sad opet kod voli planine.

Dole posjeta pecini Vjetrenici itd.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7415
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la kraljttbvb » 24 mar 2023, 14:10

soxx je napisao/la:
24 mar 2023, 01:38
Ljetovanje u Bosni? Kako bi to po vama izgledalo i gdje ako izbacimo Neum?
Ima fina ponuda, samo sto mi letimo vazda negdje drugo.

Ja sam tokom korone bio u Krajini (rafting na Uni, Strbacki buk, Japodski otoci, grad Ostrozac izmedju Bihaca i Cazina, Bosanska Krupa i njeni otoci...), ima se svasta vidjeti i provesti 4-5 dana. Cijene nisu bezobrazne - ni hrane ni spavanja.

Plus sto ti Asteriks napisa imas oko Konjica dosta stvari koje mozes obici (Boracko jezero i Neretva za kupanje (takodje i hotel Garden city ima i vanjski i unutrasnji bazen), rafting na Neretvi, splav i na njemu rostiljanje na Jablanickom jezeru, Titov bunker...).

Slani bazeni u Tuzli su ti bolji i cisci od Neuma :kafa:
Samo sto je malo bezveze reci da si isao ljetovati u Tuzlu :D

Ima toga jos, samo ne znam sta te zanima.
Je li obilasci ili kupanje i slicne stvari.
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Avatar
Arvid
Postovi: 17167
Pridružen/a: 06 feb 2021, 10:46
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la Arvid » 24 mar 2023, 14:13

Krajina je raj.
I found freedom. Losing all hope was freedom.

Avatar
LegendKiller
Postovi: 2536
Pridružen/a: 14 dec 2012, 23:57
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la LegendKiller » 24 mar 2023, 14:33

soxx je napisao/la:
24 mar 2023, 01:38
Ljetovanje u Bosni? Kako bi to po vama izgledalo i gdje ako izbacimo Neum?
nije loša opcija ni iznajmiti neku kuću sa bazenom u Hercegovini, pa recimo jedan dan do vodopada Kravice, malo do Mostara ili malo dalje do Trebinja, rafting na Neretvi kako su već pisali, boračko jezere i slično, sve je to tu na dohvat ruke.

Avatar
redbull93
Postovi: 14407
Pridružen/a: 27 jun 2018, 12:17
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la redbull93 » 24 mar 2023, 23:38

delko je napisao/la:
24 mar 2023, 12:13
Planiram ovo ljeto u Hurghadu, ako neko ima neke preporuke za odredjena mjesta ili savjete - dobrodosli su :)

Btw kontam da je bolje naci neki resort da je malo pri gradu da se ima gdje i prosetati i vidjeti nesto a ne da sjedim samo u hotelu, ali vecinu
ovih koje sada gledam - to je sve u nekoj nedodjiji :D
Bio bio 2 godine i mogu reci da se nisam pokajao. Isao preko sol azur agencije, 10 dana. Samo resort uzmi, all inclusive, cak mislim da i nemaju nista manje. Ko mene je npr resort bio dobar, imao je odvojeno djeca, odrasli, 3-4 restorana, barovi, snack barovi... citav dan si imao sta jesti, piti... Dok npr. prijatelji bili godinu poslije u nekom drugom resortu i katastrofa im bilo, puno arapa sa djeco,lm, prljavo, hrana nikakva im bila. Ne bi bilo lose sve recenzije procitati na googlu prije odabira. Plaze sto se tice, nisam vidio, da ti pravo kazem. Prakticirao sam 1 dan u resortu, 1 dan vani na nekom izletu. Ne uzimaj izlete od agencija, skupi su, preporucio bi ti ove: https://www.facebook.com/hurgadaizlet

Javis se na whatsapp, kazes hotel sobu, dodju po tebe i vrate te, a nisu skupi. Cak mozes i na nasem se javiti, neki arap vodi to, koji zna nas jezik. Obavezno idi na te izlete, ima se sta vidjeti.

Sto se tice grada i ako sta zelis sam vidjeti, samo uber koristi, radi perfektno. Novac euri, dolari ili egipatska funta (kovanice ne uzimaju). Omjer eura i dolara im je 1:1.

Ne pij njihovu vodu i kupi neki probiotik, da ne bi sracku fasovo. Uglavnom to je to, meni je bas lijepo bilo. Ocekuju baksis svugdje, stalno traze da im razmijenis kovanice za papirne, malo su napadni kad prodaju nesto. Plavuse obozavaju iz nekog razloga. Ova moja se ufurala da je zvijezda jbt, sve je zaustavljali na ulici da se slikaju sa njom, nevjerovatno.

Kairo izlet je malo zahtjevan, ali vrijedi otici, ako se budes mislio, idi. Sigurno je, nema nekih problema, za to se ne brini.
Ono sto Čelik čeka
nije to tajna neka
opet ćeš biti Šampion
jer pjesma stati neće
doći će dani sreće
do kraja hrabro zajedno!!!

Avatar
delko
Postovi: 3565
Pridružen/a: 06 avg 2011, 18:15
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la delko » 25 mar 2023, 12:40

redbull93 je napisao/la:
24 mar 2023, 23:38
delko je napisao/la:
24 mar 2023, 12:13
Planiram ovo ljeto u Hurghadu, ako neko ima neke preporuke za odredjena mjesta ili savjete - dobrodosli su :)

Btw kontam da je bolje naci neki resort da je malo pri gradu da se ima gdje i prosetati i vidjeti nesto a ne da sjedim samo u hotelu, ali vecinu
ovih koje sada gledam - to je sve u nekoj nedodjiji :D
Bio bio 2 godine i mogu reci da se nisam pokajao. Isao preko sol azur agencije, 10 dana. Samo resort uzmi, all inclusive, cak mislim da i nemaju nista manje. Ko mene je npr resort bio dobar, imao je odvojeno djeca, odrasli, 3-4 restorana, barovi, snack barovi... citav dan si imao sta jesti, piti... Dok npr. prijatelji bili godinu poslije u nekom drugom resortu i katastrofa im bilo, puno arapa sa djeco,lm, prljavo, hrana nikakva im bila. Ne bi bilo lose sve recenzije procitati na googlu prije odabira. Plaze sto se tice, nisam vidio, da ti pravo kazem. Prakticirao sam 1 dan u resortu, 1 dan vani na nekom izletu. Ne uzimaj izlete od agencija, skupi su, preporucio bi ti ove: https://www.facebook.com/hurgadaizlet

Javis se na whatsapp, kazes hotel sobu, dodju po tebe i vrate te, a nisu skupi. Cak mozes i na nasem se javiti, neki arap vodi to, koji zna nas jezik. Obavezno idi na te izlete, ima se sta vidjeti.

Sto se tice grada i ako sta zelis sam vidjeti, samo uber koristi, radi perfektno. Novac euri, dolari ili egipatska funta (kovanice ne uzimaju). Omjer eura i dolara im je 1:1.

Ne pij njihovu vodu i kupi neki probiotik, da ne bi sracku fasovo. Uglavnom to je to, meni je bas lijepo bilo. Ocekuju baksis svugdje, stalno traze da im razmijenis kovanice za papirne, malo su napadni kad prodaju nesto. Plavuse obozavaju iz nekog razloga. Ova moja se ufurala da je zvijezda jbt, sve je zaustavljali na ulici da se slikaju sa njom, nevjerovatno.

Kairo izlet je malo zahtjevan, ali vrijedi otici, ako se budes mislio, idi. Sigurno je, nema nekih problema, za to se ne brini.
Hvala za odgovor, trenutno gledam ponude pa vazem. Sto se tice vode, gdje god da idem pijem flasirnau vodu jer prosto nije svaka rijeka/izvor isti i lako mozes pokvariti stomak. A sto se tice djevojaka (moja plavusa fck :D), ali isti je slucaj bio u Tunisu, kako blenu tacno nekad bude neugodno ali ok... Nasao sam ovaj hotel, imam neku bas dobru ponudu https://www.booking.com/hotel/eg/seagul ... rt.hr.html, cini mi se ok, recenzije su isto manje vise ok, direktno na moru, blizu grada..sta znam :hmmmm:
★★★★★★★★★★
Roger Federer
Borac Banjaluka
NEW JERSEY Nets
" ?
★★★★★★★★★★

Avatar
Arvid
Postovi: 17167
Pridružen/a: 06 feb 2021, 10:46
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la Arvid » 25 mar 2023, 13:53

redbull93 je napisao/la:
24 mar 2023, 23:38
Ova moja se ufurala da je zvijezda jbt
:rol:
I found freedom. Losing all hope was freedom.

Avatar
baboedindzeko09
Postovi: 8049
Pridružen/a: 14 nov 2021, 18:25
Lokacija: Small Heath, Birmingham
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la baboedindzeko09 » 04 apr 2023, 03:29

Jel išao neko na jezero Como slučajno? Šta bi prije preporučili, let iz BG za Milano pa iznajmljivanje automobila do jezera ili direktno iz BiH autom? Može i prijedlozi za hotele/smještaje i ostalo
DEVEDESETKA - FORUMAŠ DECENIJE

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7415
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la kraljttbvb » 04 apr 2023, 07:25

Juce reklama za Crno more, neko mjesto u Bugarskoj.

Kao kafa 2 KM, piva 3 KM, sve prilicno jeftino.

I onda skontas da ces razliku izmedju jeftinije Bugarske i skuplje Hrvatske platiti kroz gorivo do tamo...
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Avatar
samocelik
Postovi: 6033
Pridružen/a: 27 nov 2011, 20:00
Lokacija: Uzavreli Grad
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la samocelik » 04 apr 2023, 07:37

Ja sam ljetos bio u 7. mjesecu u tom Sunčevom bregu kao ajmo reći elitno mjesto za ljetovanje u Bugarskoj na Crnom Moru. Imaš nekih 11-12 kilometara plaže i mali milion hotela. Do duše ja sam bio na jedan dan, imaš sve kao i kod nas na moru( čitaj Hrvatska obala). Od trgovina preko tržnih centara do kafića i restorana. Ima i po neka diskoteka jer stalno se vrte reklame srpskih pjevačica. Kada sam gledao na Bookingu od prilike je duplo jeftinije od Hrvatske. Eh sad koliko se isplati ići tamo na ljetovanje ne znam. Možda ako ima se love viška pa autom do Istanbula 5 dana i iz Istanbula do Brugasa i Sunčevog brega još 5 dana :D
Btw znam da ima i aerodrom tamo pa vjerovatno ima let iz Beograda
Godinama su te topili, ali ostao si jak kao Čelik!

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41238
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 04 apr 2023, 08:58

kraljttbvb je napisao/la:
04 apr 2023, 07:25
Juce reklama za Crno more, neko mjesto u Bugarskoj.

Kao kafa 2 KM, piva 3 KM, sve prilicno jeftino.

I onda skontas da ces razliku izmedju jeftinije Bugarske i skuplje Hrvatske platiti kroz gorivo do tamo...
Ja rezervisao na Hvaru hotel all inclusive (doduše nije stari grad nego Jelsa) za 600 eura, za dvije osobe, 7 dana, al u junu, neka akcija bila na bookingu, nije uopšte skupo za ono što dobiješ, taman da je samo doručak a ne sve uključeno.
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
soxx
Postovi: 13593
Pridružen/a: 25 jul 2012, 16:56
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la soxx » 04 apr 2023, 09:19

Imam dosta kolega bugara i ono sto mi pricaju kad rezervisu nista bolje ne prodju nego ja u hrvatskoj a domacini jos. Plus mi kazu ako vide da si stranac odmah je sve ti skuplje.

Avatar
Blejzer10
Postovi: 10347
Pridružen/a: 03 nov 2016, 00:58
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la Blejzer10 » 04 apr 2023, 10:19

rio_Ferdy88 je napisao/la:
04 apr 2023, 08:58
Ja rezervisao na Hvaru hotel all inclusive (doduše nije stari grad nego Jelsa) za 600 eura, za dvije osobe, 7 dana, al u junu, neka akcija bila na bookingu, nije uopšte skupo za ono što dobiješ, taman da je samo doručak a ne sve uključeno.
Nije valjda kakva mlada u pitanju? :mrgreen:

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41238
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 04 apr 2023, 11:31

Blejzer10 je napisao/la:
04 apr 2023, 10:19
rio_Ferdy88 je napisao/la:
04 apr 2023, 08:58
Ja rezervisao na Hvaru hotel all inclusive (doduše nije stari grad nego Jelsa) za 600 eura, za dvije osobe, 7 dana, al u junu, neka akcija bila na bookingu, nije uopšte skupo za ono što dobiješ, taman da je samo doručak a ne sve uključeno.
Nije valjda kakva mlada u pitanju? :mrgreen:
A da, oženio sam se prošle godine :D
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la bombaysaphire » 04 apr 2023, 11:53

Blejzer10 je napisao/la:
04 apr 2023, 10:19
rio_Ferdy88 je napisao/la:
04 apr 2023, 08:58
Ja rezervisao na Hvaru hotel all inclusive (doduše nije stari grad nego Jelsa) za 600 eura, za dvije osobe, 7 dana, al u junu, neka akcija bila na bookingu, nije uopšte skupo za ono što dobiješ, taman da je samo doručak a ne sve uključeno.
Nije valjda kakva mlada u pitanju? :mrgreen:
E moj Blejzere ti baš neupućen :damn:
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

enobarca
Postovi: 8134
Pridružen/a: 10 nov 2010, 22:01
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la enobarca » 04 apr 2023, 12:48

A ja se bas neki dan pitam zasto rio manje putuje nego prije, nema vise storija ko nekad :mrgreen:

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7415
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la kraljttbvb » 04 apr 2023, 13:38

rio_Ferdy88 je napisao/la:
04 apr 2023, 08:58
kraljttbvb je napisao/la:
04 apr 2023, 07:25
Juce reklama za Crno more, neko mjesto u Bugarskoj.

Kao kafa 2 KM, piva 3 KM, sve prilicno jeftino.

I onda skontas da ces razliku izmedju jeftinije Bugarske i skuplje Hrvatske platiti kroz gorivo do tamo...
Ja rezervisao na Hvaru hotel all inclusive (doduše nije stari grad nego Jelsa) za 600 eura, za dvije osobe, 7 dana, al u junu, neka akcija bila na bookingu, nije uopšte skupo za ono što dobiješ, taman da je samo doručak a ne sve uključeno.
Kako ovo napisa da si rezervisao u junu, čekaj dok dodju djeca, na more ćeš ići polovinom juna i krajem augusta, kad nema gužve. Ti, žena, djeca i penzioneri :mrgreen:

U julu ti neće ni padati na pamet da ideš ;)
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Wanderson
Postovi: 2683
Pridružen/a: 25 mar 2021, 09:25
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la Wanderson » 04 apr 2023, 13:49

kraljttbvb je napisao/la:
04 apr 2023, 07:25
Juce reklama za Crno more, neko mjesto u Bugarskoj.

Kao kafa 2 KM, piva 3 KM, sve prilicno jeftino.

I onda skontas da ces razliku izmedju jeftinije Bugarske i skuplje Hrvatske platiti kroz gorivo do tamo...
Bio sam ja, ko zeli provod extra je. Puno Njemaca i Engleza.

Avatar
numanumaye22
Postovi: 2053
Pridružen/a: 21 dec 2022, 11:43
Lokacija: Deutschland
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la numanumaye22 » 04 apr 2023, 14:07

delko je napisao/la:
24 mar 2023, 12:13
Planiram ovo ljeto u Hurghadu, ako neko ima neke preporuke za odredjena mjesta ili savjete - dobrodosli su :)

Btw kontam da je bolje naci neki resort da je malo pri gradu da se ima gdje i prosetati i vidjeti nesto a ne da sjedim samo u hotelu, ali vecinu
ovih koje sada gledam - to je sve u nekoj nedodjiji :D
Ja ti mogu reci samo da ne pijes nikako njihovu vodu, all inclusive je, pa uvijek nosi flasiranu vodu, cak peri i zube s njom. Isto tako otpada led u koktelima i salate, koje se peru tom vodom. :mrgreen: Ostalo, uzivanje.

Preporucio bih sve izlete, Cairo, piramide u Gizi, malo zahtjevnije ali imas agencije koje nude i avionom iz Hurghade. Luxor obavezno. Plivanje s delfinima, ronjenje prije Orange plaze, nigdje neces vidjeti bolje koralje i ribe raznih boja kao tu. Safari standardno kroz pustinju ne propustaj. Cjenkaj se, nenormalno je jeftino nama iz Europe.

Avatar
chelsea358
Postovi: 1088
Pridružen/a: 22 feb 2012, 14:52
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la chelsea358 » 04 apr 2023, 17:56

Da li je ko bio u Marmarisu, kakva su iskustva?

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Benko123, Goalgetter, Kajzer10, Kompromis, Marsal, Rosicky, Sheyi, Surreal i 28 gostiju.