Ljetovanje/Putovanja

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Vaša destinacija ovog ljeta 2020: ?

Neum
23
14%
Blagaj
2
1%
Zapadna Hercegovina
16
10%
Planine u BiH
17
11%
Turska
28
18%
Ništa, sjedim kući čuvam se od korone
27
17%
nešto drugo ?
47
29%
 
Ukupno glasova: 160

Avatar
delko
Postovi: 3520
Pridružen/a: 06 avg 2011, 18:15
Kontakt:

Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la delko » 05 jul 2017, 14:18

Napravih ovu temu (za koju se nadam da je nece zaključati), iz razloga što je stiglo ljeto i treba planirati neko putovanje. Napišite svoje ikustva, preporučite neko mjesto za ljetovanje ili za obilazak. Krenuću od sebe, zanima me da li je neko ljetovao u Rimini, Italija ? Interesuju me isksutva plaza/grad/cijene ? Hvala.

Rimini.. :)
slika
Zadnja izmjena: delko, dana/u 10 apr 2018, 03:03, ukupno mijenjano 1 put.
★★★★★★★★★★
Roger Federer
Borac Banjaluka
NEW JERSEY Nets
" ?
★★★★★★★★★★

FoSte95
Postovi: 12491
Pridružen/a: 13 jan 2016, 17:09
Lokacija: Tunguzija
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la FoSte95 » 05 jul 2017, 15:23

ako do Crne Gore odem dobar sam, a ako ne furaću priču ne volim more hahah
I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

Avatar
delko
Postovi: 3520
Pridružen/a: 06 avg 2011, 18:15
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la delko » 05 jul 2017, 15:59

FoSte95 je napisao/la:ako do Crne Gore odem dobar sam, a ako ne furaću priču ne volim more hahah
Haha, pa bude se vec nesto organizovalo, moze se jeftino proci do Crne Gore :) :) Meni su Becici u CG najdrazi :)
★★★★★★★★★★
Roger Federer
Borac Banjaluka
NEW JERSEY Nets
" ?
★★★★★★★★★★

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la Wandelanoite » 05 jul 2017, 16:08

delko je napisao/la:Napravih ovu temu (za koju se nadam da je nece zaključati), iz razloga što je stiglo ljeto i treba planirati neko putovanje. Napišite svoje ikustva, preporučite neko mjesto za ljetovanje ili za obilazak. Krenuću od sebe, zanima me da li je neko ljetovao u Rimini, Italija ? Interesuju me isksutva plaza/grad/cijene ? Hvala.

Rimini.. :)
slika
Bio sam ja u Riminiju, Ceseni i par manjih mjesta Riccione i Gabbice Mare kod Riminija i Cesenatico kod Cesene. Svi gradovi naravno na moru sto se tice Riminija prevelik grad tako da ima se sta i vidjeti plaze pjescane licno to volim zato mi je i bilo ekstra, uredeno sve tip-top i ako odes sigurno se neces pokajati, ako ides sa svojim autom otidji i do San Marina ukoliko volis starine,brda i dvorce, isto prelijepo. Sto se tice cijena prave italijanske i ako si se vec odlucio da ides na takva mjesta sigurno ce ti bit pristupacno. Kafa i sokovi do 5e, a ono sto je dobro sto imas jeftinog alkohola po trgovinama malo skuplji nego kod nas.
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14555
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la alan_kardec » 05 jul 2017, 16:26

ja ako do Sutomora dobacim, biće dobro. :D :mrgreen:
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Avatar
delko
Postovi: 3520
Pridružen/a: 06 avg 2011, 18:15
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la delko » 05 jul 2017, 16:45

Bio sam ja u Riminiju, Ceseni i par manjih mjesta Riccione i Gabbice Mare kod Riminija i Cesenatico kod Cesene. Svi gradovi naravno na moru sto se tice Riminija prevelik grad tako da ima se sta i vidjeti plaze pjescane licno to volim zato mi je i bilo ekstra, uredeno sve tip-top i ako odes sigurno se neces pokajati, ako ides sa svojim autom otidji i do San Marina ukoliko volis starine,brda i dvorce, isto prelijepo. Sto se tice cijena prave italijanske i ako si se vec odlucio da ides na takva mjesta sigurno ce ti bit pristupacno. Kafa i sokovi do 5e, a ono sto je dobro sto imas jeftinog alkohola po trgovinama malo skuplji nego kod nas.
Eee pa tako sam i ja mislio. Do Cesene i San Marina da odem :) jedino sto ne idem svojim autom vec bus/avion kombinacija, pa onda tamo da nadjem neki prevoz- kontam da ima toga za par evra ? :) Hvala ti na odgovoru, ovo sve sto sam vidio na internetu je odlicno plus kad jos neko napise svoje iskustvo -to je to :salut:
★★★★★★★★★★
Roger Federer
Borac Banjaluka
NEW JERSEY Nets
" ?
★★★★★★★★★★

Avatar
Sariel
Postovi: 7567
Pridružen/a: 16 mar 2016, 11:20
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la Sariel » 06 jul 2017, 11:43

svuĐe turio nos,al nigdje ko u hrvatskoj,za neki porodicni odmor, jedino gdje sam ko kod kuce. i gdje mi svako nesavrsenstvo godi.

Avatar
sekerbay
Postovi: 5010
Pridružen/a: 29 jan 2014, 09:48
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la sekerbay » 06 jul 2017, 12:04

Sariel je napisao/la:svuĐe turio nos,al nigdje ko u hrvatskoj,za neki porodicni odmor, jedino gdje sam ko kod kuce. i gdje mi svako nesavrsenstvo godi.
Ma bjaži ba. Čuj ić na more pored silnih turističkih destinacija koje nudi tuzlanski kanton
like my saint of a mum used to say, "get 'em young, and the possibilities are endless."

Avatar
Sariel
Postovi: 7567
Pridružen/a: 16 mar 2016, 11:20
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la Sariel » 06 jul 2017, 12:06

al tako onda guzica puta ne vidi.. :urnebes:

Avatar
delko
Postovi: 3520
Pridružen/a: 06 avg 2011, 18:15
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la delko » 06 jul 2017, 12:48

sekerbay je napisao/la:
Sariel je napisao/la:svuĐe turio nos,al nigdje ko u hrvatskoj,za neki porodicni odmor, jedino gdje sam ko kod kuce. i gdje mi svako nesavrsenstvo godi.
Ma bjaži ba. Čuj ić na more pored silnih turističkih destinacija koje nudi tuzlanski kanton
Ah pa nudi i Banjalucki ali mora malo covjek da se proseta :D

A gdje to budes u Hrvatskoj ? :)
★★★★★★★★★★
Roger Federer
Borac Banjaluka
NEW JERSEY Nets
" ?
★★★★★★★★★★

Avatar
Sariel
Postovi: 7567
Pridružen/a: 16 mar 2016, 11:20
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la Sariel » 06 jul 2017, 13:25

he cuj gdje,gdje zena odredi :lol:
recimo dosta banjalucana sam susretao u promajni 50€apartmani(koju sam cesto mijesao sa gornjom valom40-50€, jaje jajetu :D).. i u brelama/breli 80€. kako ko veli..
peljesac majka, tito i partija.tih vinarija na svakom koraku nigdje nema :D pa do trpnja prije negoli orebica sanset bica :D
mislim da su makarska,vodice i slicna mjesta za mladju 20+ raju kojoj je do nocnog zivota i provoda, nesto poput budve u cg..
cak i baske vode su pretrpane ljeti i nervirajuce...zaostrog je predosadan.kao i podace,a podace nerviraju ako uzmes kuce dole uz vodu jedini market je na brdu pod uglom od 17%...:D ako pak uzmes kucu na brdu voda daleko ..nesto ko igrane..
za ove s porodicom deff. manja mjesta..
zivogosce slab hlad za djecu.osim ako neces u kamp.
tucepi su dobri. ko moze rec da tucepi ne valjaju, od 80-100€ ..
basko polje malo ih vade sad one kucice...koje su btw precijenjene 105 € PO DANU previse. za te novce hotelski smjestaj da valja..
al kako kazu rdjavom i dlaka smeta :lol:
uglavnom juzniji predjeli zarad vegetacije... ovo gore iznad turisticki obic da,ali boravit golo ko krac,nije to to sto meni dusi godi... :)

4040deuce
Postovi: 812
Pridružen/a: 20 nov 2014, 14:57
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la 4040deuce » 06 jul 2017, 13:29

delko je napisao/la:
sekerbay je napisao/la:
Sariel je napisao/la:svuĐe turio nos,al nigdje ko u hrvatskoj,za neki porodicni odmor, jedino gdje sam ko kod kuce. i gdje mi svako nesavrsenstvo godi.
Ma bjaži ba. Čuj ić na more pored silnih turističkih destinacija koje nudi tuzlanski kanton
Ah pa nudi i Banjalucki ali mora malo covjek da se proseta :D

A gdje to budes u Hrvatskoj ? :)
Ako ti treba informacije o Hr. ljetovalistima rado cu ti pribliziti situaciju. Presao sam sve uzduz i poprijeko :)

Avatar
Sariel
Postovi: 7567
Pridružen/a: 16 mar 2016, 11:20
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la Sariel » 06 jul 2017, 13:31

konobar?? :mrgreen:
sala sala ne ljuti se odma :thumbup:
ovisi koja je ciljna grupa..
pojedincano,drustvo,djevojka, porodica..
nije isto je.bga..
njima je ko i biscanima tamo pag prekoputa,a nama ko do austrije :D

Avatar
sekerbay
Postovi: 5010
Pridružen/a: 29 jan 2014, 09:48
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la sekerbay » 06 jul 2017, 16:04

Mene zanimaju kuće sa privatnom plažom.
Teško naći na netu
like my saint of a mum used to say, "get 'em young, and the possibilities are endless."

4040deuce
Postovi: 812
Pridružen/a: 20 nov 2014, 14:57
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la 4040deuce » 06 jul 2017, 16:06

sekerbay je napisao/la:Mene zanimaju kuće sa privatnom plažom.
Teško naći na netu
Imas li neku zeljenu lokaciju?

Avatar
delko
Postovi: 3520
Pridružen/a: 06 avg 2011, 18:15
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la delko » 06 jul 2017, 16:33

Hahaha @Sariel - blesav si :D pa sto se Hrvatske tice bio sam u Opatiji, Makarska i u okolini RIjeke milion nekih malih plazica :D Opatija mi se svidjela najvise ali sta znam, nisam zalazio na neka skrivenija fina mjesta :) zato u Crnoj Gori slabo sam sta mimoisao :D Becici su mi najljepsi ali i Igalo mi se svidja (100 metara ides plitko - znaci nije guzva narod se raspodjeli cijelom duzinom, setaliste je veliko skroz do Herceg Novog) - jedino mi se ne svidja ono blato tamo ljekovito, mozda za stariju populaciju ali meni je malo bzvz svi u gradu sa blatom na sebi hodaju xD
★★★★★★★★★★
Roger Federer
Borac Banjaluka
NEW JERSEY Nets
" ?
★★★★★★★★★★

Avatar
_dreamer_
Moderator
Postovi: 6328
Pridružen/a: 03 sep 2009, 12:12
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la _dreamer_ » 06 jul 2017, 16:58

@delko

nisam bio u Rimniju, ali sam bio u Lido di Jesolu prije par godina sto ti ga dodje isti kofer, samo drugo pakovanje. Sto se tice cijena, nije sigurno za nas dzep, mislim da je skuplje nego u Hrvatskoj mada ni u Hr izuzev u Istri nisam bio vec neko vrijeme pa mi je tesko napraviti usporedbu. Recimo, skuplje me kostao taj izlet u Lido nego god kasnije ljetovanje u Hurghadi, a krenuvsi od hotela pa nadalje je razlika u kvalitetu OGROMNA u korist Hurghade.

Definitivno ne vjerujem da cu ikada vise otici u Lido di Jesolo iako je to jedna dosta popularna destinacija kod svaba. Ne odredjenim dijelovima plaze se osjetilo na kanalizaciju, neki prepreveliki ljubitelj pijeska ionako nisam (nije to onaj gotivni bijeli pijesak ala Maldivi sto zene sline za njim), a hlada prirodnog - kao sto vidis i na toj postavljenoj slici - nema ni za lijeka. Nije to jednostavno to, ko voli onaj pejzaz i smek makarske rivijere, miris borovine pomijesane sa morem, neka slobodno preskoci veci dio italijanskih plaza...
When I was a boy of 14, my father was so ignorant I could hardly stand to have the old man around. But when I got to be 21, I was astonished at how much the old man had learned in seven years. (Mark Twain)

Avatar
sekerbay
Postovi: 5010
Pridružen/a: 29 jan 2014, 09:48
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la sekerbay » 06 jul 2017, 17:10

4040deuce je napisao/la:
sekerbay je napisao/la:Mene zanimaju kuće sa privatnom plažom.
Teško naći na netu
Imas li neku zeljenu lokaciju?
Samo da je naše( karlovac - karlobag, jok Virovitica :mrgreen: )od karlobaga pa dole do Budve.
like my saint of a mum used to say, "get 'em young, and the possibilities are endless."

Avatar
Sariel
Postovi: 7567
Pridružen/a: 16 mar 2016, 11:20
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la Sariel » 07 jul 2017, 08:54

ma lijep je rimini, al opet ovisi koja ciljna grupa.
momacki super lokacija.
porodicno katastrofa u najavi :lol:
ako nemas love neces ni ici,osim ako nije kakva ekskurzija.

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41137
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 07 jul 2017, 09:01

alan_kardec je napisao/la:ja ako do Sutomora dobacim, biće dobro. :D :mrgreen:
I ja ću do đetića akbgda, jedva nađoh smještaj, sve popunjeno, nisam nikad bio, kakvo je Sutomore, ima li noćnog života, kontao sam svakako sa autom pa ću da obilazim i okolinu sve do Budve, tu ću samo da prespavam, kakve su plaže :D
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: FCB1986 i 9 gostiju.