Ljetovanje/Putovanja

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Vaša destinacija ovog ljeta 2020: ?

Neum
24
15%
Blagaj
2
1%
Zapadna Hercegovina
16
10%
Planine u BiH
17
10%
Turska
29
18%
Ništa, sjedim kući čuvam se od korone
27
17%
nešto drugo ?
47
29%
 
Ukupno glasova: 162

Avatar
VGS
Postovi: 8858
Pridružen/a: 16 jan 2013, 13:31
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la VGS » 03 maj 2021, 21:34

tuzlak1987 je napisao/la:
03 maj 2021, 21:28
Hvala na savjetima.

Dobar savjet da se gleda grad koji ima blizu aerodrom. A sto se tice stila ljetovanja i to sam svjestan, ne simpatisem ni ja bazene ako se vec ide na more. Ma et ne znam sta da mislim, gledam pod svaku cijenu da izbjegnem ljetovanje u neprijateljskim zemljama pa gledam opcije.
Ne moras na bazen, to je samo dodatna opcija. Umjesto da visis u nekom raspalom apartmanu kod nafuranog hrvata u makarskoj i nosis 10 kila stvari 10 minuta do plaze, za iste pare boravis u super hotelu na plazi plus bazen. :twisted:

Avatar
VelaHavle
Postovi: 5362
Pridružen/a: 02 feb 2015, 12:41
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la VelaHavle » 03 maj 2021, 21:52

rio_Ferdy88 je napisao/la:
03 maj 2021, 09:38
VelaHavle je napisao/la:
03 maj 2021, 06:29
JFH9 je napisao/la:
03 maj 2021, 02:17
Okolica Zadra najljepsi dio, Istra isto nije losa, kad se Mojce spuste iz Slovenije. :beba: :guz:
Pogledat cu.
Idi na Soltu ako ces vec to oko Splita, ljepse deset puta, i manja guzva, ili Brac.

Na obali mozes dole ispod Omis ili gore iznad Trogir, ili Ciovo ako si vec tu, samo preko mosta.

U Split ako ces u soping ili malo prosetati rivom i to je to.
Brac mi se cini top samo bi mor‘o sa trajektom onda. Kontam 10 noci ostat, nemam kud manje. Pa onda spicit za Srednju Bosnu preko Kupresa.
Aljegri, out!

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41224
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 03 maj 2021, 22:05

VelaHavle je napisao/la:
03 maj 2021, 21:52
rio_Ferdy88 je napisao/la:
03 maj 2021, 09:38
VelaHavle je napisao/la:
03 maj 2021, 06:29


Pogledat cu.
Idi na Soltu ako ces vec to oko Splita, ljepse deset puta, i manja guzva, ili Brac.

Na obali mozes dole ispod Omis ili gore iznad Trogir, ili Ciovo ako si vec tu, samo preko mosta.

U Split ako ces u soping ili malo prosetati rivom i to je to.
Brac mi se cini top samo bi mor‘o sa trajektom onda. Kontam 10 noci ostat, nemam kud manje. Pa onda spicit za Srednju Bosnu preko Kupresa.
Imas iz Splita trajekt, blizu je pravo, svako pola sata ako ne i prije. Možeš sa autom, pa lagano tamo obilaziti otok, ako ti se hoda, ima super plaža. Ili ako imaš bajk povezeš pa se vozikaj ili onaj kajak pa okolo otoka :D
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
VelaHavle
Postovi: 5362
Pridružen/a: 02 feb 2015, 12:41
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la VelaHavle » 03 maj 2021, 22:10

Top, hvala. Na Brac sam zaboravio. :thumbup:

Inace nakon dvije godine Turske, vrijeme je za domacu scenu.
Aljegri, out!

almir2018
Postovi: 2229
Pridružen/a: 07 nov 2018, 18:32
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la almir2018 » 04 maj 2021, 21:31

Da li je ko ljetovao u Dobrim Vodama,Ulcinju kakva su vam iskustva,posto ove godine razmisljam u Crnu Goru na more??

Bajramovic1999
Postovi: 1083
Pridružen/a: 24 jun 2020, 16:12
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la Bajramovic1999 » 04 maj 2021, 21:50

almir2018 je napisao/la:
04 maj 2021, 21:31
Da li je ko ljetovao u Dobrim Vodama,Ulcinju kakva su vam iskustva,posto ove godine razmisljam u Crnu Goru na more??
Dva puta sam bio u Dobrim Vodama i iskreno meni je katastrofa, zapusteno nekako, na putu do plaze sam par puta vidio puno smeca po ulicama i kerove lutalice... plaza 'nako, nista posebno.

Ja sam imao u Crnoj Gori losa iskustva (svasta nesto) i ne vjerujem da cu vise ici tamo... Budva je super za ljetni provod, ali more realno bezveze.

Ako se bas zelis odmoriti na ljetovanju, meni je Hrvatska puno, puno bolja od Crne Gore. Naravno svako zna sebi, koliko ima para, koliko ima slobodnih dana itd.

almir2018
Postovi: 2229
Pridružen/a: 07 nov 2018, 18:32
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la almir2018 » 04 maj 2021, 22:01

Bajramovic1999 je napisao/la:
04 maj 2021, 21:50
almir2018 je napisao/la:
04 maj 2021, 21:31
Da li je ko ljetovao u Dobrim Vodama,Ulcinju kakva su vam iskustva,posto ove godine razmisljam u Crnu Goru na more??
Dva puta sam bio u Dobrim Vodama i iskreno meni je katastrofa, zapusteno nekako, na putu do plaze sam par puta vidio puno smeca po ulicama i kerove lutalice... plaza 'nako, nista posebno.

Ja sam imao u Crnoj Gori losa iskustva (svasta nesto) i ne vjerujem da cu vise ici tamo... Budva je super za ljetni provod, ali more realno bezveze.

Ako se bas zelis odmoriti na ljetovanju, meni je Hrvatska puno, puno bolja od Crne Gore. Naravno svako zna sebi, koliko ima para, koliko ima slobodnih dana itd.
Ma i ja imam lijepa iskustva sa Hrvatskom ali ova me testitranja nerviraju a evo danas citam za Crnu Goru ne treba PCR test ovo ljeto pa radi toga najvise sam i razmisljao tamo ici,mada ne isljucujem ni Albaniju cuo sam da je tamo odlicno pa cemo nesto skontat a u krajnjem slucaju tu je Neum uvijek u rezervi

GeriOldman
Postovi: 1955
Pridružen/a: 02 feb 2019, 18:28
Lokacija: U ofisu.
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la GeriOldman » 04 maj 2021, 22:07

almir2018 je napisao/la:
04 maj 2021, 21:31
Da li je ko ljetovao u Dobrim Vodama,Ulcinju kakva su vam iskustva,posto ove godine razmisljam u Crnu Goru na more??
Katastrofa. Pogotovo dobre vode, što kaže iznad isto grad cigana. Zapušteno, prljavo, smeća pun kur.ac, plaže prljave, osim privatne koja se plaća. A i mentalitet ljudi tu je užas. Bar meni. Ako hoćeš baš u crnu goru, onda prvih nekoliko gradova, tamo negdje do Bara. Bar je prelijep. Ako je to skupo, onda bolje neum nego dobre vode i slično. Neum je ibiza za dobre vode.
1921

bengalka
Postovi: 92
Pridružen/a: 15 nov 2020, 16:25
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la bengalka » 06 maj 2021, 22:22

Neki prijedlog za ljetovanje 7-8 dana sa budzetom otprilike 600-800e ?

bob
Postovi: 4419
Pridružen/a: 28 nov 2008, 15:40
Lokacija: ..............................
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la bob » 06 maj 2021, 22:26

almir2018 je napisao/la:
04 maj 2021, 22:01
Bajramovic1999 je napisao/la:
04 maj 2021, 21:50
almir2018 je napisao/la:
04 maj 2021, 21:31
Da li je ko ljetovao u Dobrim Vodama,Ulcinju kakva su vam iskustva,posto ove godine razmisljam u Crnu Goru na more??
Dva puta sam bio u Dobrim Vodama i iskreno meni je katastrofa, zapusteno nekako, na putu do plaze sam par puta vidio puno smeca po ulicama i kerove lutalice... plaza 'nako, nista posebno.

Ja sam imao u Crnoj Gori losa iskustva (svasta nesto) i ne vjerujem da cu vise ici tamo... Budva je super za ljetni provod, ali more realno bezveze.

Ako se bas zelis odmoriti na ljetovanju, meni je Hrvatska puno, puno bolja od Crne Gore. Naravno svako zna sebi, koliko ima para, koliko ima slobodnih dana itd.
Ma i ja imam lijepa iskustva sa Hrvatskom ali ova me testitranja nerviraju a evo danas citam za Crnu Goru ne treba PCR test ovo ljeto pa radi toga najvise sam i razmisljao tamo ici,mada ne isljucujem ni Albaniju cuo sam da je tamo odlicno pa cemo nesto skontat a u krajnjem slucaju tu je Neum uvijek u rezervi
mislim da ne trazi ni hr pcr nego onaj antigenski test od 40 km ...

Bajramovic1999
Postovi: 1083
Pridružen/a: 24 jun 2020, 16:12
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la Bajramovic1999 » 07 maj 2021, 00:35

Nece biti stroge mjere za ljetovanje u HR, pogotovo u 7/8 mjesecu... iz BiH im dolazi najvise gostiju i nisu ludi da to syebu... dva slaba ljeta zaredom se osjete, u turistickim zemljama.

Avatar
slusalica
Postovi: 1926
Pridružen/a: 18 apr 2018, 12:23
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la slusalica » 07 maj 2021, 15:36

bengalka je napisao/la:
06 maj 2021, 22:22
Neki prijedlog za ljetovanje 7-8 dana sa budzetom otprilike 600-800e ?
Tuzla brate
tz tz tz tz tz tz

Avatar
AshburtonG
Postovi: 6340
Pridružen/a: 15 jan 2016, 14:05
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la AshburtonG » 07 maj 2021, 19:19

bengalka je napisao/la:
06 maj 2021, 22:22
Neki prijedlog za ljetovanje 7-8 dana sa budzetom otprilike 600-800e ?
Turska ti je najjeftinija, ako ne zelis u CG, Neum ili Albaniju. Cijene su drasticno pale. Idem sa 2 druga pocetkom septembra tamo na 6 dana, bukvalno smo platili 400e za junior suit od 50m2, terasa sa pogledom na more u samom srcu grada, uz ukljucen dorucak i spa centar. :shock:

Povratne karte iz SA imas za manje od 100e.

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7397
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la kraljttbvb » 08 maj 2021, 09:44

AshburtonG je napisao/la:
07 maj 2021, 19:19
bengalka je napisao/la:
06 maj 2021, 22:22
Neki prijedlog za ljetovanje 7-8 dana sa budzetom otprilike 600-800e ?
Turska ti je najjeftinija, ako ne zelis u CG, Neum ili Albaniju. Cijene su drasticno pale. Idem sa 2 druga pocetkom septembra tamo na 6 dana, bukvalno smo platili 400e za junior suit od 50m2, terasa sa pogledom na more u samom srcu grada, uz ukljucen dorucak i spa centar. :shock:

Povratne karte iz SA imas za manje od 100e.
Ima u agencijama stalno u ponudi Turska, npr. Istanbul 4 dana avionom u hotelu 4* - 400 KM ;)

Htjeli ja i zena ici, ali nas zeznu ovaj zadnji korona val.

Jedino sto je malo bezveze tamo da je stalno neki policijski sat. Samo ne vazi za turiste. A glupo mi da odem u Istanbul i da sam hodam gradom :oops: :D
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Avatar
_dreamer_
Moderator
Postovi: 6335
Pridružen/a: 03 sep 2009, 12:12
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la _dreamer_ » 08 maj 2021, 10:31

kraljttbvb je napisao/la:
03 maj 2021, 11:26
soxx je napisao/la:
03 maj 2021, 06:20
Sad ste me stvarno zabrinuli s Ulcinjom :D
Evo da ja završim sa Ulcinjom još samo jednim postom :D

Ima kod nas jedan stari, kod lika je sve ironija. Ali iza ironije se kriju i jako mudre rijeci. I jednom tako nešto pričamo, govorim ja kako sam bio u Ulcinju.
Kaze on meni je li to ono kad ideš 7 dana na more, a 3 dana provedeš u putu :mrgreen:

tuzlak1987 je napisao/la:
03 maj 2021, 10:05
Jel neko isao preko ovih nasih u Tursku avionom? Koliko to izadje za dvije osobe i gdje otici da je dobar omjer cijena-vraceno? Isto da recimo hotel neki nije udaljen 15 kilometara od grada i ti fazoni pa da na kraju moras traziti neki prevoz.
Kod mene je jaran išao prije 2 godine. Sve slika što je poslao, kupali su se u bazenu :crazy:

Pa reko mogo si i na Ilidzu otići na bazene, nisi se morao peglati i ići avionom sve do Turske da bi more gledao sa terase, a kupao se u bazenu...
Zavisi na sta je covjek naviko, nije isto more u hr i turskoj. meni je jadransko more najljepse i to bas hr obala a obisao sam finih lokacija. Zena vazda nesto izmislja a meni je najljepse kad legnem ispod borovine i zaspim uz pjesmu talasa.

Ko voli istru, toplo mu preporucujem hotel parentium, fantastican kompleks.

Meni nije nesto more u turskoj, mozda su se zato kupali u bazenu. A znas kako je, imas dosta hotel gdje ti je kompleks fokusiran oko bazena i onda ljudi vise vole Da im je koktel pri ruci nego da se kupaju u moru.
When I was a boy of 14, my father was so ignorant I could hardly stand to have the old man around. But when I got to be 21, I was astonished at how much the old man had learned in seven years. (Mark Twain)

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7397
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la kraljttbvb » 08 maj 2021, 11:06

_dreamer_ je napisao/la:
08 maj 2021, 10:31
Zavisi na sta je covjek naviko, nije isto more u hr i turskoj. meni je jadransko more najljepse i to bas hr obala a obisao sam finih lokacija. Zena vazda nesto izmislja a meni je najljepse kad legnem ispod borovine i zaspim uz pjesmu talasa.

Ko voli istru, toplo mu preporucujem hotel Petalon, fantastican kompleks.

Meni nije nesto more u turskoj, mozda su se zato kupali u bazenu. A znas kako je, imas dosta hotel gdje ti je kompleks fokusiran oko bazena i onda ljudi vise vole Da im je koktel pri ruci nego da se kupaju u moru.
Ja bih sad potpisao da idem na more u Hrvatsku do kraja zivota. Posebno dok su djeca mala, pa se ne moras puno voziti.
Cisto, lijepo, duboko, pravi odmor.

Bio sam u Grckoj i CG, ono more do pupka mi nije nikakvo kupanje.
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Wanderson
Postovi: 2659
Pridružen/a: 25 mar 2021, 09:25
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la Wanderson » 08 maj 2021, 11:26

More u Antaliji je jedna obicna bara, poput slabijeg jezera, plaze isto tako katastrofa, pa svi resorti prave molove, sto malo ublazi losinu plaze i mora.

Ko ima priliku da ide na crveno more, nek ne propusta, najbolje more na svijetu.

Avatar
VGS
Postovi: 8858
Pridružen/a: 16 jan 2013, 13:31
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la VGS » 08 maj 2021, 11:40

Wanderson je napisao/la:
08 maj 2021, 11:26
More u Antaliji je jedna obicna bara, poput slabijeg jezera, plaze isto tako katastrofa, pa svi resorti prave molove, sto malo ublazi losinu plaze i mora.

Ko ima priliku da ide na crveno more, nek ne propusta, najbolje more na svijetu.
:ljepota: :ljepota:

bob
Postovi: 4419
Pridružen/a: 28 nov 2008, 15:40
Lokacija: ..............................
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la bob » 08 maj 2021, 12:12

kraljttbvb je napisao/la:
08 maj 2021, 11:06
_dreamer_ je napisao/la:
08 maj 2021, 10:31
Zavisi na sta je covjek naviko, nije isto more u hr i turskoj. meni je jadransko more najljepse i to bas hr obala a obisao sam finih lokacija. Zena vazda nesto izmislja a meni je najljepse kad legnem ispod borovine i zaspim uz pjesmu talasa.

Ko voli istru, toplo mu preporucujem hotel Petalon, fantastican kompleks.

Meni nije nesto more u turskoj, mozda su se zato kupali u bazenu. A znas kako je, imas dosta hotel gdje ti je kompleks fokusiran oko bazena i onda ljudi vise vole Da im je koktel pri ruci nego da se kupaju u moru.
Ja bih sad potpisao da idem na more u Hrvatsku do kraja zivota. Posebno dok su djeca mala, pa se ne moras puno voziti.
Cisto, lijepo, duboko, pravi odmor.

Bio sam u Grckoj i CG, ono more do pupka mi nije nikakvo kupanje.
meni je grcka bila top, doduse samo sam na rodosu bio :D prije 4 god. preporuka svima za ostala mjesta ne znam, a nije me ni puno para izaslo mislim oko 950 prevoz (avion bg-rodos, sa-bg), hotel s doruckom 9 noci ...mislim da nije za one koji su navikli sve u 100 metara iako moze i tako proci ok al puno bolje je da se citavo ostrvo obidje...mi smo auto iznajmili pa po ostrvu isli mozda se dva puta u rodosu kupao a plaza ima svakakih, ako dosadi kupanje ima obilazak grada i ostrva a stvarno je lijep mislim i za porodicno more je dobro mjesto, posto sam ganjao nocne izlaske i to mi je jedan od prioriteta bio :) nije los ni taj segment, uletim u neki klub svaku pjesmu znam iako nije na nasem jeziku :rol: :rol:
Zadnja izmjena: bob, dana/u 08 maj 2021, 12:30, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
VGS
Postovi: 8858
Pridružen/a: 16 jan 2013, 13:31
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la VGS » 08 maj 2021, 12:30

bob je napisao/la:
08 maj 2021, 12:12
kraljttbvb je napisao/la:
08 maj 2021, 11:06
_dreamer_ je napisao/la:
08 maj 2021, 10:31
Zavisi na sta je covjek naviko, nije isto more u hr i turskoj. meni je jadransko more najljepse i to bas hr obala a obisao sam finih lokacija. Zena vazda nesto izmislja a meni je najljepse kad legnem ispod borovine i zaspim uz pjesmu talasa.

Ko voli istru, toplo mu preporucujem hotel Petalon, fantastican kompleks.

Meni nije nesto more u turskoj, mozda su se zato kupali u bazenu. A znas kako je, imas dosta hotel gdje ti je kompleks fokusiran oko bazena i onda ljudi vise vole Da im je koktel pri ruci nego da se kupaju u moru.
Ja bih sad potpisao da idem na more u Hrvatsku do kraja zivota. Posebno dok su djeca mala, pa se ne moras puno voziti.
Cisto, lijepo, duboko, pravi odmor.

Bio sam u Grckoj i CG, ono more do pupka mi nije nikakvo kupanje.
meni je grcka top, bio na rodosu prije 4 god. preporuka svima...mislim da nije za one koji su navikli sve u 100 metara iako moze i tako proci ok al puno bolje je da se citavo ostrvo obidje...mi smo auto iznajmili pa po ostrvu isli mozda se dva puta u rodosu kupao a plaza ima svakakih, ako dosadi kupanje ima obilazak grada a stvarno je lijep mislim i za porodicno more je dobro mjesto, posto sam ganjao nocne izlaske i to mi je jedan od prioriteta bio :) nije los ni taj segment, uletim u neki klub svaku pjesmu znam iako nije na nasem jeziku :rol: :rol:
Tako i u Albaniji, pola nase estrade na albanskom haha

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 27 gostiju.