Ljetovanje/Putovanja

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Vaša destinacija ovog ljeta 2020: ?

Neum
23
14%
Blagaj
2
1%
Zapadna Hercegovina
16
10%
Planine u BiH
17
11%
Turska
28
18%
Ništa, sjedim kući čuvam se od korone
27
17%
nešto drugo ?
47
29%
 
Ukupno glasova: 160

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la Wandelanoite » 16 apr 2019, 01:11

Kako se dobija viza za Egipat? Čitam da je zajebancija u odnosu na Srbe i da jedino mi ne mozemo na aerodromu dobiti vizu? Zanima me cijena i proces viziranja?
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

Avatar
Sveti
Postovi: 10166
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la Sveti » 16 apr 2019, 09:18

Wandelanoite je napisao/la:Kako se dobija viza za Egipat? Čitam da je zajebancija u odnosu na Srbe i da jedino mi ne mozemo na aerodromu dobiti vizu? Zanima me cijena i proces viziranja?
Skoro sam zvao konzulat u frankfurtu jer bukvalno sve drzave mogu da to online zavrse osim nas. Meni su rekli da kao drzavljanin bih trebam vizu prije dolaska u drzavu, i da to mogu uraditi licno ili postom. Dakle najbolje nazovi konzulat za nase podrucje da ti kazu sta ti tacno treba i na koji nacin im mozes to dostavit.
naprijed rejal

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7349
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la kraljttbvb » 16 apr 2019, 11:55

2003. se moglo na aerodromu uzeti. Samo ispunis onaj neki papiric i dadnes uz pasos.

A prosle godine se trebalo ici u ambasadu u Sarajevo po vizu.

Inace trazi vizu na 15 ili 30 dana. Dodje oko 10-20 eura.

Ako ne naglasis, oni uvaljuju raji vizu za pola godine, a ona kosta 60 eura...

Ako vas ide 4-5 uzmu ti bezveze par stoja maraka ;)
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Avatar
Sveti
Postovi: 10166
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la Sveti » 16 apr 2019, 12:28

Losi su im konzulati raja se masovno zali da ih peru
naprijed rejal

Avatar
redbull93
Postovi: 14292
Pridružen/a: 27 jun 2018, 12:17
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la redbull93 » 14 maj 2019, 21:41

slika

Pasos je spreman :mrgreen:
Ono sto Čelik čeka
nije to tajna neka
opet ćeš biti Šampion
jer pjesma stati neće
doći će dani sreće
do kraja hrabro zajedno!!!

Avatar
Believe
Postovi: 3181
Pridružen/a: 16 mar 2013, 18:22
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la Believe » 15 maj 2019, 15:58

Zna li neko kad je "najpametnije" otići u Budvu na ljetovanje? Druga polovina augusta je ok? Jer ne bih da bude baš ogromna gužva.
Pretpostavljam da je od 20.jula do 10.augusta ludnica.. Nadam se da je bar nešto bolje u drugoj polovini augusta.
Prošle godine sam pravio turu kroz CG (Bar, Sutomore, Budva) i jednostavno je Budva mjesto gdje omladina mora da ode bar jednom. :tokralju:
You'll never walk alone.

Avatar
LlullSergio
Postovi: 4751
Pridružen/a: 10 dec 2018, 23:16
Lokacija: Chamartin
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la LlullSergio » 15 maj 2019, 20:25

Believe je napisao/la:Zna li neko kad je "najpametnije" otići u Budvu na ljetovanje? Druga polovina augusta je ok? Jer ne bih da bude baš ogromna gužva.
Pretpostavljam da je od 20.jula do 10.augusta ludnica.. Nadam se da je bar nešto bolje u drugoj polovini augusta.
Prošle godine sam pravio turu kroz CG (Bar, Sutomore, Budva) i jednostavno je Budva mjesto gdje omladina mora da ode bar jednom. :tokralju:
Pa sta hoces :D

Kazes da je to mjesto gdje omladina treba da ode, pa onda otidji od 20. do 10. Mislim nije taj dozivljaj ako ne budes u tom periodu..

A generalno tamo je najveca guzva od pocetka jula do 20. augusta i tad je prava spica, sve ove najvece zvijezde dolaze,

Avatar
SMR187
Postovi: 6439
Pridružen/a: 12 dec 2017, 21:29
Lokacija: Gʀɑɖɑĉɑc - Tuzla
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la SMR187 » 12 jun 2019, 11:55

Ulcinj vs. Drvenik?

Ne mogu da se odlucim izmedju ova dva mjesta, pa gledajuci sve (put, cijene itd...) koje bi vi preporucili?

Ostale preporuke su dobrodosle, mada sam 95% za jednu od ove dvije opcije. Makarska ne dolazi u obzir :D
SM to the R.
🔴 Zvijezda Gradačac
🔴 Manchester United
🟢 SS.ba liga | Joint FC

Avatar
Fantasista
Postovi: 3693
Pridružen/a: 26 avg 2013, 23:01
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la Fantasista » 12 jun 2019, 11:57

Bolje ti je stavi noge u lavor kod kuce nego da odes u Ulcinj. Veceg ciganluka nisam vidio u zivotu.

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la Wandelanoite » 12 jun 2019, 11:59

Drvenik bliže, čišće, more za 3 klase bolje.

Ulcinj je ciganluk. Pogledaj Albaniju imas top hotela sa all inclusive uslugom po smiješnoj cijeni.
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

Avatar
SMR187
Postovi: 6439
Pridružen/a: 12 dec 2017, 21:29
Lokacija: Gʀɑɖɑĉɑc - Tuzla
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la SMR187 » 12 jun 2019, 12:52

Ma u Ulcinju sam bio, nije toliko lose bilo. S tim da smo imali apartman odmah iznad male plaze i onog setalista, nekih 100-150m zracne linije. A mala i velika plaza su istina ciganluk teski, pa sam tu bio samo jednom. Ima ovih par zabacenih mini plaza, sto su bili bas gotiva.
Hladovina, piva, more :mrgreen:

Kakve su cijene u Drveniku u odnosu na Ulcinj?
SM to the R.
🔴 Zvijezda Gradačac
🔴 Manchester United
🟢 SS.ba liga | Joint FC

Avatar
GoRaN
Postovi: 1139
Pridružen/a: 01 jul 2008, 16:28
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la GoRaN » 12 jun 2019, 13:18

U Budvi je problem što nemaš gdje ako ti se ne sluša Šako Polumenta po cijeni Iron Maidena. Kafići i restorani zatvore oko 23h, a specijalci te potjeraju sa plaže oko 1-2h. Također, obnoviti horsko pjevanje četničkih pjesama, iako ovo više važi za Sutomore.

Svejedno se isplati otići. Jedeš, piješ, pušiš jeftinije nego u Bosni, a i Stari grad je vrh.

zirokopter
Postovi: 83
Pridružen/a: 03 nov 2017, 11:02
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la zirokopter » 12 jun 2019, 13:21

Imal neka stranica da vidim smjestaje po Beogradu? Na bookingu cijene zara.
DB aka Ledeni

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la Wandelanoite » 12 jun 2019, 13:27

zirokopter je napisao/la:Imal neka stranica da vidim smjestaje po Beogradu? Na bookingu cijene zara.
Trazi stan na dan.
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

Avatar
Barbarossa
Postovi: 4658
Pridružen/a: 06 jan 2018, 18:56
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la Barbarossa » 12 jun 2019, 14:21

Wandelanoite je napisao/la:Kako se dobija viza za Egipat? Čitam da je zajebancija u odnosu na Srbe i da jedino mi ne mozemo na aerodromu dobiti vizu? Zanima me cijena i proces viziranja?
Skoro sam bio sa jednim bračnim parom iz Luxemburga, ona ima njihov pasoš , on bosanski, dogovorili čitav aranžman dole , i jbg propade ne može on bez vize :lol:
Svugdje u svijetu droga stvara zavisnost , samo na Kosovu nezavisnost.

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7349
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la kraljttbvb » 12 jun 2019, 21:47

SMR187 je napisao/la:Ulcinj vs. Drvenik?

Ne mogu da se odlucim izmedju ova dva mjesta, pa gledajuci sve (put, cijene itd...) koje bi vi preporucili?

Ostale preporuke su dobrodosle, mada sam 95% za jednu od ove dvije opcije. Makarska ne dolazi u obzir :D
Ulcinj prejeftin, ali sranje obično. Kad udjem u ono more što je do pupka i ne mogu zaplivati ko normalan insan, odma mi se ide kući. Pa one velike plaže sa užarenim pijeskom... Plus što je daleko u odnosu na Hrvatsku. Dobro meni reče jedan lik kad sam mu rekao da sam bio u Ulcinju - je li to ono ideš na more 7 dana, a od toga 3 dana provedeš u putu :mrgreen:

Hrvatsko primorje skuplje, ali zato more ko na razglednici :thumbup:

Kad već daješ pare za odmor, dodaj par stoja više i otidji gdje je bolje ;)
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Avatar
SMR187
Postovi: 6439
Pridružen/a: 12 dec 2017, 21:29
Lokacija: Gʀɑɖɑĉɑc - Tuzla
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la SMR187 » 12 jun 2019, 22:02

kraljttbvb je napisao/la:
SMR187 je napisao/la:Ulcinj vs. Drvenik?

Ne mogu da se odlucim izmedju ova dva mjesta, pa gledajuci sve (put, cijene itd...) koje bi vi preporucili?

Ostale preporuke su dobrodosle, mada sam 95% za jednu od ove dvije opcije. Makarska ne dolazi u obzir :D
Ulcinj prejeftin, ali sranje obično. Kad udjem u ono more što je do pupka i ne mogu zaplivati ko normalan insan, odma mi se ide kući. Pa one velike plaže sa užarenim pijeskom... Plus što je daleko u odnosu na Hrvatsku. Dobro meni reče jedan lik kad sam mu rekao da sam bio u Ulcinju - je li to ono ideš na more 7 dana, a od toga 3 dana provedeš u putu :mrgreen:

Hrvatsko primorje skuplje, ali zato more ko na razglednici :thumbup:

Kad već daješ pare za odmor, dodaj par stoja više i otidji gdje je bolje ;)
Ova plaza na kojoj sam ja bio u Ulcinju je 500m do 1km udaljena od male plaze, gdje imaju oni klubovi/barovi, ili sta vec, uz more. Iznad ima drvece, hladovina, a kada pridjes moru sve je u stijenama i imaju betonirane stepenice i skakaona. Otprilike 2 metra od obale, vec ima minimalno 3 metra dubine.
Nije toliko pretrpana plaza, okruzena stijenama i poprilicno je cista.

Za udaljenost si svakako upravu. Najvise zbog toga sam malo vise za Drvenik
SM to the R.
🔴 Zvijezda Gradačac
🔴 Manchester United
🟢 SS.ba liga | Joint FC

Avatar
transandino
Postovi: 479
Pridružen/a: 12 mar 2017, 12:55
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la transandino » 12 jun 2019, 22:03

Da li slucajno neko zna, trazim apartman ili sobe u Makarskoj za tri osobe, uslov je da nije preskupo jer smo studenti.. Ako neko zna, moze i PP :)
AVANTI LIBERTA 1919

Avatar
Nerminovic
Postovi: 12582
Pridružen/a: 05 jun 2014, 01:21
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la Nerminovic » 13 jun 2019, 22:08

Tacno se sad vratio kuci iz Lisabona. Top destinacija :bow: Po mom misljenju jedan od najlepsih gradova negdje na nivou sa Istanbulom i St. Petersburg
Champions of SportSport League 2017

BackSpace United

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la Penaltiky » 13 jun 2019, 22:09

transandino je napisao/la:Da li slucajno neko zna, trazim apartman ili sobe u Makarskoj za tri osobe, uslov je da nije preskupo jer smo studenti.. Ako neko zna, moze i PP :)
Čuvaj se ajkula.
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Brokula, Licniznanstvenik, Rosicky, StevieG8, tabba77 i 13 gostiju.