Ljetovanje/Putovanja

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Vaša destinacija ovog ljeta 2020: ?

Neum
24
15%
Blagaj
2
1%
Zapadna Hercegovina
16
10%
Planine u BiH
17
10%
Turska
29
18%
Ništa, sjedim kući čuvam se od korone
27
17%
nešto drugo ?
47
29%
 
Ukupno glasova: 162

Avatar
LlullSergio
Postovi: 4752
Pridružen/a: 10 dec 2018, 23:16
Lokacija: Chamartin
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la LlullSergio » 07 apr 2019, 13:02

Fantasista je napisao/la:
Wandelanoite je napisao/la:
Fantasista je napisao/la:Kad vidim da ljudi idu po ovim smrdljivim zemljama pored onakve Hrvatske povraca mi se.
U Hrvatskoj sam bio od Umaga do Dubrovnika, vece bagre, šugavijeg naroda u zivotu nisam sreo. Neko da me ponižava, da me zadnjeg usluzuje, da ga moram molit da mu ja ostavim svoje pare, čim vidi da sam iz BiH da mi se tu nesto kurci ma marš u pm. Neljubaznost, cijene, ponuda i jos mnogo toga su razlog zbog kojeg me Hrvatsko primorje vise nece vidjeti. Radije cu autom otići u CG, Albaniju ili Grčku.
Ja takvih problema nisam imao. I mislio sam na urednost plaza, mora i slicno. Tunis i slicne zemlje gdje ljudi idu ne bih posjetio kad bi mi ko platio. U CG je super, bio sam u Budvi i sve je top. Albanija je tesko sra.nje. Ulcinj takodje, higijena nula. Hocu reci da sam bio u Cro vise puta i sve je uredjeno i na nivou u odnosu na te zemlje gdje se po gradu usmrdila kanalizacija i slicno.
Cekaj pricas o uredjenosti plaza i spominjes Budvu.

U Budvi sam bio vise puta i znam radi cega idem, ali pricati o uredjenosti plaza, kanalizacijskom smradu i onda reci da je Budva nekakvo mjerilo :crazy:

Nemas postenog tusa ni na jednoj plazi jbt, a da ne pricam o nakrcanosti, prljavosti mora i sl.

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7437
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la kraljttbvb » 07 apr 2019, 21:18

Budva za omladinu najjaca stvar :!:
Muzika za svakoga, od narodnjaka, do tehna...
Ali kupanje nula bodova.

Ulcinj sranje obicno :!:
Onaj pijesak se zavuce i u tebe i u stvari ti. Plus ono more do pupka, ne mozes zaplivati kako treba.
Jedino sto je jeftino...

U Igalu plaze uzas, a more ko i u Ulcinju. :!:
Plus ona trava na ulazu u more :roll:
Ono plaze sto valja, raja dodje pravo rano i iznajmi lezaljke, a ostalima ostane gola kita...

Hrvatska je susta suprotnost od CG - plaze i more beton. Posebno ova manja mjesta, gdje nema puno guzve.
Ali zato ti dusu izvade sa cijenama...
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Avatar
_dreamer_
Moderator
Postovi: 6335
Pridružen/a: 03 sep 2009, 12:12
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la _dreamer_ » 07 apr 2019, 23:24

Fantasista je napisao/la:
Wandelanoite je napisao/la:
Fantasista je napisao/la:Kad vidim da ljudi idu po ovim smrdljivim zemljama pored onakve Hrvatske povraca mi se.
U Hrvatskoj sam bio od Umaga do Dubrovnika, vece bagre, šugavijeg naroda u zivotu nisam sreo. Neko da me ponižava, da me zadnjeg usluzuje, da ga moram molit da mu ja ostavim svoje pare, čim vidi da sam iz BiH da mi se tu nesto kurci ma marš u pm. Neljubaznost, cijene, ponuda i jos mnogo toga su razlog zbog kojeg me Hrvatsko primorje vise nece vidjeti. Radije cu autom otići u CG, Albaniju ili Grčku.
Ja takvih problema nisam imao. I mislio sam na urednost plaza, mora i slicno. Tunis i slicne zemlje gdje ljudi idu ne bih posjetio kad bi mi ko platio. U CG je super, bio sam u Budvi i sve je top. Albanija je tesko sra.nje. Ulcinj takodje, higijena nula. Hocu reci da sam bio u Cro vise puta i sve je uredjeno i na nivou u odnosu na te zemlje gdje se po gradu usmrdila kanalizacija i slicno.
Sve je stvar ukusa, ali generalno je pravilo da ne mozes bas mjerodavno pricati o mjestima na kojima nisi ni bio i porediti ih sa nekim mjestom gdje stalno ides. Ja recimo licno volim Dalmaciju radi prirodnog hlada, mada vec dugo nisam bio. Ali npr tvrditi da je bilo koja varijanta recimo u Baskim Vodama bolja - sveukupno geldano - od ugodjaja u npr Adam & Eva Hotelu u Beleku je nerealna, pogotovo ako pricamo o mladima.
When I was a boy of 14, my father was so ignorant I could hardly stand to have the old man around. But when I got to be 21, I was astonished at how much the old man had learned in seven years. (Mark Twain)

Avatar
VelaHavle
Postovi: 5362
Pridružen/a: 02 feb 2015, 12:41
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la VelaHavle » 08 apr 2019, 09:05

Jest bolja al‘ u qurcu.

Turska zmaj.
Aljegri, out!

Avatar
hlive
Postovi: 1067
Pridružen/a: 28 maj 2018, 08:24
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la hlive » 08 apr 2019, 12:26

Bio sad u Turskoj 20 dana. Belek i Lara hoteli odlicni i nesto malo sadrzaja okolo ali realno nema se sta vidjet. Ugl oko hotela i u tim naseljima bijeda i razrusene kuce. Tipa naselje 20 kuca 5 ih se ruši samo od sebe i propada. Ugl nista posebno.
S druge strane grad Antalya top, plaža ogromna, uređeno, stari grad itd ima se mnogo toga vidjeti.

Također bio i u Italiji par puta, Venecija.. odlicno. Najvise me se dojmila Švicarska. Vrh!
Što se tiče mora Hrvatska daleko najljepša i najčišća
It's better when it's live

lumani
Postovi: 14879
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la lumani » 08 apr 2019, 12:31

hlive je napisao/la:Bio sad u Turskoj 20 dana. Belek i Lara hoteli odlicni i nesto malo sadrzaja okolo ali realno nema se sta vidjet. Ugl oko hotela i u tim naseljima bijeda i razrusene kuce. Tipa naselje 20 kuca 5 ih se ruši samo od sebe i propada. Ugl nista posebno.
S druge strane grad Antalya top, plaža ogromna, uređeno, stari grad itd ima se mnogo toga vidjeti.

Također bio i u Italiji par puta, Venecija.. odlicno. Najvise me se dojmila Švicarska. Vrh!
Što se tiče mora Hrvatska daleko najljepša i najčišća

Bio sam ja svugdje do sada,ali Hrvatska je Hrvatska.

Avatar
LlullSergio
Postovi: 4752
Pridružen/a: 10 dec 2018, 23:16
Lokacija: Chamartin
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la LlullSergio » 08 apr 2019, 12:53

Sve 5, ali ne možeš samo more i plaže prodavati.

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7437
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la kraljttbvb » 08 apr 2019, 15:19

Nisu samo more i plaze.

Ja sam bio u Grckoj i na kontinentu i na otoku (Kreta) i kupanje u moru je nidje veze. Uglavnom se kupas u bazenu pored hotela. Imas ti one fine plaze i tirkizno more, ali platis i ides tamo na izlet i kupanje.

Meni nema nigdje do Hrvatske.

A kad se usporedjuju cijene, treba ih usporedjivati da ako u Turskoj potrosis 2-3 milje za hotel i avion, onda treba vidjeti i sta ti se u Hrvatskoj nudi za tu lovu. Za 2-3 milje maraka u Hrvatskoj mozes otici u beton hotel i obici jako puno dobrih mjesta ;)
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

lumani
Postovi: 14879
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la lumani » 09 apr 2019, 00:20

kraljttbvb je napisao/la:Nisu samo more i plaze.

Ja sam bio u Grckoj i na kontinentu i na otoku (Kreta) i kupanje u moru je nidje veze. Uglavnom se kupas u bazenu pored hotela. Imas ti one fine plaze i tirkizno more, ali platis i ides tamo na izlet i kupanje.

Meni nema nigdje do Hrvatske.

A kad se usporedjuju cijene, treba ih usporedjivati da ako u Turskoj potrosis 2-3 milje za hotel i avion, onda treba vidjeti i sta ti se u Hrvatskoj nudi za tu lovu. Za 2-3 milje maraka u Hrvatskoj mozes otici u beton hotel i obici jako puno dobrih mjesta ;)

U hrvatskoj su hoteli malo skuplji.. A sve ostalo je bolje, noćni život, hrana,...

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7437
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la kraljttbvb » 09 apr 2019, 07:14

Inace gdje je gorivo jeftinije: U BiH ili Srbiji :?:

Da napunim rezervar prije granice ili da tocim negdje u Srbiji :mrgreen:
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Avatar
Sage
Postovi: 5335
Pridružen/a: 08 jan 2013, 11:07
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la Sage » 09 apr 2019, 12:52

kraljttbvb je napisao/la:Inace gdje je gorivo jeftinije: U BiH ili Srbiji :?:

Da napunim rezervar prije granice ili da tocim negdje u Srbiji :mrgreen:
Kod nas je jeftinije za oko 40kf - 50kf
Emancipate yourselves from mental slavery...

Memento Mori...

Avatar
Nerminovic
Postovi: 12593
Pridružen/a: 05 jun 2014, 01:21
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la Nerminovic » 09 apr 2019, 15:17

Najbolje su plaze na Kipru, idem tamo vec cetri godine za redom i gdje god ides plaza je top. Noci zivot jos bolji, zadnji put kad sam bio igrala je Engleska SP to je vec bio drugi svijet :lol:
Champions of SportSport League 2017

BackSpace United

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la Wandelanoite » 09 apr 2019, 16:10

Vidim spominje se Grčka.

Bio sam 2009 i 2010 u Grčkoj, na kontinentu oblast oko Volosa 2009 i 2010 oko Soluna i mogu reci da sam zadovoljan, nesto slično kao u Hrvatskoj ljetovao sam i kupao se u mjestima Kala Nera, Makrygalos i popularna Paralija. Plaze dosta slične onim u Hrvatskoj kao i komplet ugođaj rekao bih i ko god ode nece se pokajati bar u to vrijeme je tako bilo.

Od prijatelja sam čuo price o Lefkadi i Zakintosu i govore da su zadovoljni, dok mi je brat bio na Iosu i Mikonosu, ali to je druga strana Grčke i tesko da ko od našeg naroda ide tamo.
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7437
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la kraljttbvb » 09 apr 2019, 18:25

Sage je napisao/la:
kraljttbvb je napisao/la:Inace gdje je gorivo jeftinije: U BiH ili Srbiji :?:

Da napunim rezervar prije granice ili da tocim negdje u Srbiji :mrgreen:
Kod nas je jeftinije za oko 40kf - 50kf
Hvala :thumbup:
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Avatar
_dreamer_
Moderator
Postovi: 6335
Pridružen/a: 03 sep 2009, 12:12
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la _dreamer_ » 12 apr 2019, 10:16

:zzz:
Nerminovic je napisao/la:Najbolje su plaze na Kipru, idem tamo vec cetri godine za redom i gdje god ides plaza je top. Noci zivot jos bolji, zadnji put kad sam bio igrala je Engleska SP to je vec bio drugi svijet :lol:
Kao npr Nissi beach :P. meni se nije svidjelo sto je bas previse rusa i engleza tamo, gora su mraka od nas, ali generalno za provod i single tipove je odlicna destinacija...
When I was a boy of 14, my father was so ignorant I could hardly stand to have the old man around. But when I got to be 21, I was astonished at how much the old man had learned in seven years. (Mark Twain)

bob
Postovi: 4422
Pridružen/a: 28 nov 2008, 15:40
Lokacija: ..............................
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la bob » 12 apr 2019, 14:45

Preporucujem Grcku :) ... konkretno Rhodes grad ... bio prije dvije god. a isao preko agencije iz bg-a ... nocni zivot super ... plaze isto tako ... saltao sam mozda 2,3 dana da sam se kupao u Rhodesu ostatak po ostrvu isao ... Stvarno je exstra i za mladje a i za porodicu ... ima se i vidjeti dobrih stvari ... smjestaj i prevoz za 10 dana me je izaslo oko 900 km (hotel 3*, avion) za te pare cisto sumnjam da mogu u hr otici ... vjerovatno se moze naci i jeftinije jer sam bukvalno mjesec prije rezervisao... Cijene kao i kod nas samo u eurima :)

Avatar
delko
Postovi: 3566
Pridružen/a: 06 avg 2011, 18:15
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la delko » 12 apr 2019, 16:30

kraljttbvb je napisao/la:Inace gdje je gorivo jeftinije: U BiH ili Srbiji :?:

Da napunim rezervar prije granice ili da tocim negdje u Srbiji :mrgreen:
Kod nas je jeftinije prilicno, dakle sipaj pun da odes i da se vratis :urnebes: :urnebes:
★★★★★★★★★★
Roger Federer
Borac Banjaluka
NEW JERSEY Nets
" ?
★★★★★★★★★★

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7437
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la kraljttbvb » 12 apr 2019, 17:43

delko je napisao/la:
kraljttbvb je napisao/la:Inace gdje je gorivo jeftinije: U BiH ili Srbiji :?:

Da napunim rezervar prije granice ili da tocim negdje u Srbiji :mrgreen:
Kod nas je jeftinije prilicno, dakle sipaj pun da odes i da se vratis :urnebes: :urnebes:
Neki dan zena govori ona ce platiti gorivo za put...

Ja pustio skoro do rezerve da dodje i prije par dana na pumpu sa njom. Do vrha tacno 100 maraka. Zena koluta ocima, reko hvala draga :mrgreen:

I ona vozi ima par godina, a nije nikad na pumpu svratila, pa joj neobicno. Valjda konta ja na zrak vozim :mrgreen:
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Avatar
VelaHavle
Postovi: 5362
Pridružen/a: 02 feb 2015, 12:41
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la VelaHavle » 13 apr 2019, 11:44

:lol:
Aljegri, out!

Avatar
hlive
Postovi: 1067
Pridružen/a: 28 maj 2018, 08:24
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la hlive » 13 apr 2019, 11:48

kraljttbvb je napisao/la:
delko je napisao/la:
kraljttbvb je napisao/la:Inace gdje je gorivo jeftinije: U BiH ili Srbiji :?:

Da napunim rezervar prije granice ili da tocim negdje u Srbiji :mrgreen:
Kod nas je jeftinije prilicno, dakle sipaj pun da odes i da se vratis :urnebes: :urnebes:
Neki dan zena govori ona ce platiti gorivo za put...

Ja pustio skoro do rezerve da dodje i prije par dana na pumpu sa njom. Do vrha tacno 100 maraka. Zena koluta ocima, reko hvala draga :mrgreen:

I ona vozi ima par godina, a nije nikad na pumpu svratila, pa joj neobicno. Valjda konta ja na zrak vozim :mrgreen:
Klasika :urnebes:
It's better when it's live

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: CAGarfia, samirr i 36 gostiju.