Ljetovanje/Putovanja

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Vaša destinacija ovog ljeta 2020: ?

Neum
24
15%
Blagaj
2
1%
Zapadna Hercegovina
16
10%
Planine u BiH
17
10%
Turska
29
18%
Ništa, sjedim kući čuvam se od korone
27
17%
nešto drugo ?
47
29%
 
Ukupno glasova: 162

JasminAgic
Postovi: 263
Pridružen/a: 08 jan 2023, 10:31
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la JasminAgic » 20 feb 2023, 19:30

Nisam bio ali znam ih vise koji jesu i apsolutno svi su razocarani. Sad ne znam jesu li imali prevelika ocekivanja ili je jednostavno lose.

Avatar
Beduin
Postovi: 16325
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la Beduin » 20 feb 2023, 23:08

baboedindzeko09 je napisao/la:
20 feb 2023, 13:16
Gdje bi preporučili ljetovanje za ekipu od tri momka?

Party destinacija neka bi godila, da ima što više party programa preko dana, kao i navečer također. Sve destinacije i prijedlozi dolaze u obzir osim Budve i Makarske.
Zakintos, ne mozes profulat. 😁
Kafici i diskoteke na svakom koraku, par njih sa nasom muzikom gdje je puno srba i sasvim ok momci, atmosfera, ribe gore.
Ima i dosta pijanih engleza, njihovo klasicno baljezganje, galama i pjevanje po ulici. Pozitiva.

Hitne pomoci na svakom koraku zbog cestih pretjeranih opijanja, poneke tuce i tako to.

Neces profulat, garantujem.


PS. Rekao bih i Tajland, s obzirom da su mi neki drugovi vec isli tamo i proveli se vrhunski, ali vjerovatno je to i skuplja opcija zbog samog prevoza... ali tamo je jeftin zivot, qurave (samo dobro paziti na one picice sa ogromnom ademovom jabucicom i cipelicama broj 45) 😂
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la bombaysaphire » 20 feb 2023, 23:30

Beduin je napisao/la:
20 feb 2023, 23:08
baboedindzeko09 je napisao/la:
20 feb 2023, 13:16
Gdje bi preporučili ljetovanje za ekipu od tri momka?

Party destinacija neka bi godila, da ima što više party programa preko dana, kao i navečer također. Sve destinacije i prijedlozi dolaze u obzir osim Budve i Makarske.
Zakintos, ne mozes profulat. 😁
Kafici i diskoteke na svakom koraku, par njih sa nasom muzikom gdje je puno srba i sasvim ok momci, atmosfera, ribe gore.
Ima i dosta pijanih engleza, njihovo klasicno baljezganje, galama i pjevanje po ulici. Pozitiva.

Hitne pomoci na svakom koraku zbog cestih pretjeranih opijanja, poneke tuce i tako to.

Neces profulat, garantujem.


PS. Rekao bih i Tajland, s obzirom da su mi neki drugovi vec isli tamo i proveli se vrhunski, ali vjerovatno je to i skuplja opcija zbog samog prevoza... ali tamo je jeftin zivot, qurave (samo dobro paziti na one picice sa ogromnom ademovom jabucicom i cipelicama broj 45) 😂
Baš te treba ganjati :kafa:
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

Wanderson
Postovi: 2659
Pridružen/a: 25 mar 2021, 09:25
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la Wanderson » 20 feb 2023, 23:59

harden je napisao/la:
20 feb 2023, 13:19
Je li isao ko na Maltu?
Ja sam bio u St Juliansu, preskupo 12 eura najjeftiniji hamburger.
Nocni zivot u St Juliansu i Pacevilleu vrh vrhova, ali bas bas preskupo za nas standard, cak i evropski.

Ovo za plaze ti je slagao, na Malti nemas plaza, par hotela ima "privatne plaze" ali to je sa stijena u dubinu. Ja sam bio u takvom i mogu reci da nigdje u zivotu nisam vidio more tako cisto.

Blue lagoon je laguna i tu mozes samo brodom, inace cista glupost, jedino eto more ono plavo kao na Maldivima pa se tu raznorazne oyebine slikaju po citav dan.

Izlazio sam u Valletu isto skupo prosao. Kad sam isao na Gozo (otok pored) isao sam brodom iz Bugibbe i tu sam na kratko pobjegao od skupoce i tu ima dosta Srba jeo sam u njihovom restoranu cini mi se Smile, Smiley tako nesto.

Malta kao turisticka destinacija jako zanimljiva i moj ti je savjet ne idi tamo na ljetovanje, nego bolje u ova doba malo otici i obici znamenitosti, jer ima se dosta toga vidjeti, a mozes i spojiti sa Sicilijom (svakodnevno brodovi idu) pa 2 dana na Malti 5 dana na Siciliji je top obilazak.

Avatar
harden
Postovi: 23524
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la harden » 21 feb 2023, 00:14

Wanderson je napisao/la:
20 feb 2023, 23:59
Malta kao turisticka destinacija jako zanimljiva i moj ti je savjet ne idi tamo na ljetovanje, nego bolje u ova doba malo otici i obici znamenitosti, jer ima se dosta toga vidjeti, a mozes i spojiti sa Sicilijom (svakodnevno brodovi idu) pa 2 dana na Malti 5 dana na Siciliji je top obilazak.
Nisam ni mislio ici na ljeto, nego sad mozda cetvrti mjesec, kraj treceg ako budem mogao.

Hvala svima na preporukama, razmislim jos malo pa se odlucim.
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Avatar
Goalgetter
Postovi: 24504
Pridružen/a: 04 feb 2011, 12:48
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la Goalgetter » 21 feb 2023, 07:09

Wanderson je napisao/la:
20 feb 2023, 23:59
Ovo za plaze ti je slagao, na Malti nemas plaza, par hotela ima "privatne plaze" ali to je sa stijena u dubinu. Ja sam bio u takvom i mogu reci da nigdje u zivotu nisam vidio more tako cisto.
Imas nekoliko plazi u Malti, Golden Bay Beach recimo. Nije nista posebno plaza naravno, ali za jedan dan da odes u sklopu kad obilazis otok sasvim u redu, bila mi je sasvim u redu. Kao sto si i naveo, Malta nije za tipicnog ljetovanja, ali imas i opcija poput Golden Bay za kupanje.

Avatar
Beduin
Postovi: 16325
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la Beduin » 21 feb 2023, 08:25

bombaysaphire je napisao/la:
20 feb 2023, 23:30
Beduin je napisao/la:
20 feb 2023, 23:08
baboedindzeko09 je napisao/la:
20 feb 2023, 13:16
Gdje bi preporučili ljetovanje za ekipu od tri momka?

Party destinacija neka bi godila, da ima što više party programa preko dana, kao i navečer također. Sve destinacije i prijedlozi dolaze u obzir osim Budve i Makarske.
Zakintos, ne mozes profulat. 😁
Kafici i diskoteke na svakom koraku, par njih sa nasom muzikom gdje je puno srba i sasvim ok momci, atmosfera, ribe gore.
Ima i dosta pijanih engleza, njihovo klasicno baljezganje, galama i pjevanje po ulici. Pozitiva.

Hitne pomoci na svakom koraku zbog cestih pretjeranih opijanja, poneke tuce i tako to.

Neces profulat, garantujem.


PS. Rekao bih i Tajland, s obzirom da su mi neki drugovi vec isli tamo i proveli se vrhunski, ali vjerovatno je to i skuplja opcija zbog samog prevoza... ali tamo je jeftin zivot, qurave (samo dobro paziti na one picice sa ogromnom ademovom jabucicom i cipelicama broj 45) 😂
Baš te treba ganjati :kafa:
Internacionalac. 😎
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

Wanderson
Postovi: 2659
Pridružen/a: 25 mar 2021, 09:25
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la Wanderson » 21 feb 2023, 09:48

Goalgetter je napisao/la:
21 feb 2023, 07:09
Wanderson je napisao/la:
20 feb 2023, 23:59
Ovo za plaze ti je slagao, na Malti nemas plaza, par hotela ima "privatne plaze" ali to je sa stijena u dubinu. Ja sam bio u takvom i mogu reci da nigdje u zivotu nisam vidio more tako cisto.
Imas nekoliko plazi u Malti, Golden Bay Beach recimo. Nije nista posebno plaza naravno, ali za jedan dan da odes u sklopu kad obilazis otok sasvim u redu, bila mi je sasvim u redu. Kao sto si i naveo, Malta nije za tipicnog ljetovanja, ali imas i opcija poput Golden Bay za kupanje.
Tu plazu je unistio Radisson Blu, izgradili su hotel i dio plaze prisvojili, tako da je ostao dio javne plaze. Prvo ta plaza je u Melliehi sigurno sat vremena voznje, ako ne i vise busem od jezgra Malte, tako da nema sanse da bi se ja svaki dan prebacivao tamo na kupanje, a da ides Taxijem najmanje je 40 eura u 2 smjera.

Avatar
redbull93
Postovi: 14403
Pridružen/a: 27 jun 2018, 12:17
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la redbull93 » 21 mar 2023, 23:55

Isplati li se u aprilu ici u Antaliju? Gledam puno jeftinih ponuda, pa sad ne znam sta da covjek ocekuje.
Ono sto Čelik čeka
nije to tajna neka
opet ćeš biti Šampion
jer pjesma stati neće
doći će dani sreće
do kraja hrabro zajedno!!!

Avatar
baboedindzeko09
Postovi: 7951
Pridružen/a: 14 nov 2021, 18:25
Lokacija: Small Heath, Birmingham
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la baboedindzeko09 » 22 mar 2023, 19:00

redbull93 je napisao/la:
21 mar 2023, 23:55
Isplati li se u aprilu ici u Antaliju? Gledam puno jeftinih ponuda, pa sad ne znam sta da covjek ocekuje.
Ne znam šta bih ti rekao, temperature su do 20-21 stepen otprilike, a ima i dosta kiše (bar 10 dana je tradicionalno u Aprilu kiša većinom).
DEVEDESETKA - FORUMAŠ DECENIJE

Avatar
redbull93
Postovi: 14403
Pridružen/a: 27 jun 2018, 12:17
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la redbull93 » 22 mar 2023, 19:41

baboedindzeko09 je napisao/la:
22 mar 2023, 19:00
redbull93 je napisao/la:
21 mar 2023, 23:55
Isplati li se u aprilu ici u Antaliju? Gledam puno jeftinih ponuda, pa sad ne znam sta da covjek ocekuje.
Ne znam šta bih ti rekao, temperature su do 20-21 stepen otprilike, a ima i dosta kiše (bar 10 dana je tradicionalno u Aprilu kiša većinom).
Yebat ga, vec kupio karte, ali nisam hotel rezervisao. Ako si vec bio, mozes sta preporuciti, sta vidjeti u 5 dana.
Ono sto Čelik čeka
nije to tajna neka
opet ćeš biti Šampion
jer pjesma stati neće
doći će dani sreće
do kraja hrabro zajedno!!!

Avatar
baboedindzeko09
Postovi: 7951
Pridružen/a: 14 nov 2021, 18:25
Lokacija: Small Heath, Birmingham
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la baboedindzeko09 » 22 mar 2023, 19:49

redbull93 je napisao/la:
22 mar 2023, 19:41
Yebat ga, vec kupio karte, ali nisam hotel rezervisao. Ako si vec bio, mozes sta preporuciti, sta vidjeti u 5 dana.
Ja sam bio na ljetovanju, pa nisam izlazio iz resorta toliko osim predzadnji dan, jer ono nije bilo potrebe. Od shopping centara bio sam u TerraCityju i MarkAntalyji, oba su ogromna i stvarno teško da se može sve obić za dan, rekao bih čak i za dva a da te noge ne zabole. U starom gradu nisam bio, ali kažu vodiči da je stvarno prelijep i da treba obići, pa ako imaš vremena obavezno. Akvarijum je lijepa atrakcija i vrijedi otići, stvarno je doživljaj kompletan ambijent i tuneli. Vidio sam da imaju i one cabble-car vožnje gdje panoramski vidiš komplet Antalyju, pa eto i to bih ti preporučio. Ostalo vala iskreno nemam pojma, jer nisam imao kad obići. Koliko se sjećam, gradski prevoz im je baš jeftin i lagan za skontati, dnevna karta je ja mislim (bila tad, 2019.) 1-2km, ne znam je li sad šta skuplje, 10 lira je tad bilo ako me pamćenje dobro služi.

Edit: od 2022. cijena je 8 lira, što ti je oko 0.75km.
DEVEDESETKA - FORUMAŠ DECENIJE

Avatar
redbull93
Postovi: 14403
Pridružen/a: 27 jun 2018, 12:17
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la redbull93 » 22 mar 2023, 20:28

baboedindzeko09 je napisao/la:
22 mar 2023, 19:49
redbull93 je napisao/la:
22 mar 2023, 19:41
Yebat ga, vec kupio karte, ali nisam hotel rezervisao. Ako si vec bio, mozes sta preporuciti, sta vidjeti u 5 dana.
Ja sam bio na ljetovanju, pa nisam izlazio iz resorta toliko osim predzadnji dan, jer ono nije bilo potrebe. Od shopping centara bio sam u TerraCityju i MarkAntalyji, oba su ogromna i stvarno teško da se može sve obić za dan, rekao bih čak i za dva a da te noge ne zabole. U starom gradu nisam bio, ali kažu vodiči da je stvarno prelijep i da treba obići, pa ako imaš vremena obavezno. Akvarijum je lijepa atrakcija i vrijedi otići, stvarno je doživljaj kompletan ambijent i tuneli. Vidio sam da imaju i one cabble-car vožnje gdje panoramski vidiš komplet Antalyju, pa eto i to bih ti preporučio. Ostalo vala iskreno nemam pojma, jer nisam imao kad obići. Koliko se sjećam, gradski prevoz im je baš jeftin i lagan za skontati, dnevna karta je ja mislim (bila tad, 2019.) 1-2km, ne znam je li sad šta skuplje, 10 lira je tad bilo ako me pamćenje dobro služi.

Edit: od 2022. cijena je 8 lira, što ti je oko 0.75km.
Ja idem malo avanturisticki i low budget. Karta povratna 2 osobe sa koferima 280e i super hotel upravo pronasao sa doruckom 4 nocenja 140e. Zelio bi odmor bas iskorititi da vidim grad i obidjem atrakcije kad i nije bas sezona. Morat cu malo bolje proguglat, pa pronaci to sve.
Ono sto Čelik čeka
nije to tajna neka
opet ćeš biti Šampion
jer pjesma stati neće
doći će dani sreće
do kraja hrabro zajedno!!!

Avatar
AvantiBL
Postovi: 1310
Pridružen/a: 05 nov 2022, 13:56
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la AvantiBL » 23 mar 2023, 23:43

Pozdrav forumaši. Rezervisao sam smještaj u Golemu, pored Drača.
Ima li ko iskustva?
Idem tamo na preporuku kuma koji je tamo bio prije dve godine, ima samo riječi hvale, gdje god sam čitao o tom mjestu svi ga hvale maksimalno, cijene smiješne, mizerne, i to mi je nekako najveći strah, zašto je toliko jeftini.
Tamo gdje si ti, tamo stanuje mi duša... FKB1926




08 jan 2024, 22:40

[quote=Torino post_id=9618469 time=1704750026 user_id=50401]
Zadatak Brune je da digne tele koje ne može na noge
[/quote]

Wanderson
Postovi: 2659
Pridružen/a: 25 mar 2021, 09:25
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la Wanderson » 23 mar 2023, 23:49

AvantiBL je napisao/la:
23 mar 2023, 23:43
Pozdrav forumaši. Rezervisao sam smještaj u Golemu, pored Drača.
Ima li ko iskustva?
Idem tamo na preporuku kuma koji je tamo bio prije dve godine, ima samo riječi hvale, gdje god sam čitao o tom mjestu svi ga hvale maksimalno, cijene smiješne, mizerne, i to mi je nekako najveći strah, zašto je toliko jeftini.
Da mi neko dzabe da smjestaj samo da odem dole u Drac, nikad vise.
Katastrofa u svakom smislu, od puta, plaza, mora, ciganije, prljavstine, infrastrukture, usluge.

Naoruzaj se strpljenjem i ne ocekuj previse, daleko su jos uvijek od neke solidne destinacije.

Avatar
AvantiBL
Postovi: 1310
Pridružen/a: 05 nov 2022, 13:56
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la AvantiBL » 23 mar 2023, 23:52

Wanderson je napisao/la:
23 mar 2023, 23:49
AvantiBL je napisao/la:
23 mar 2023, 23:43
Pozdrav forumaši. Rezervisao sam smještaj u Golemu, pored Drača.
Ima li ko iskustva?
Idem tamo na preporuku kuma koji je tamo bio prije dve godine, ima samo riječi hvale, gdje god sam čitao o tom mjestu svi ga hvale maksimalno, cijene smiješne, mizerne, i to mi je nekako najveći strah, zašto je toliko jeftini.
Da mi neko dzabe da smjestaj samo da odem dole u Drac, nikad vise.
Katastrofa u svakom smislu, od puta, plaza, mora, ciganije, prljavstine, infrastrukture, usluge.

Naoruzaj se strpljenjem i ne ocekuj previse, daleko su jos uvijek od neke solidne destinacije.
Sve ovo što si napisao, sam naišao na dosta mjesta da ljudi pišu, ali konkretno za Drač. Sa Golemom je (navodno) drugačija situacija, manje mjesto, nije toliko zvučno, manja cirkulacija ljudi samim tim i čistije more.
Tamo gdje si ti, tamo stanuje mi duša... FKB1926




08 jan 2024, 22:40

[quote=Torino post_id=9618469 time=1704750026 user_id=50401]
Zadatak Brune je da digne tele koje ne može na noge
[/quote]

Wanderson
Postovi: 2659
Pridružen/a: 25 mar 2021, 09:25
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la Wanderson » 23 mar 2023, 23:56

AvantiBL je napisao/la:
23 mar 2023, 23:52

Sve ovo što si napisao, sam naišao na dosta mjesta da ljudi pišu, ali konkretno za Drač. Sa Golemom je (navodno) drugačija situacija, manje mjesto, nije toliko zvučno, manja cirkulacija ljudi samim tim i čistije more.
Ma isto ti je ide plaza od luke Drač do kraja Golema, samo eto sto je Golem jedno 6,7km od luke.

Espiritosanto
Postovi: 2946
Pridružen/a: 26 sep 2021, 18:11
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la Espiritosanto » 24 mar 2023, 00:00

AvantiBL je napisao/la:
23 mar 2023, 23:43
Pozdrav forumaši. Rezervisao sam smještaj u Golemu, pored Drača.
Ima li ko iskustva?
Idem tamo na preporuku kuma koji je tamo bio prije dve godine, ima samo riječi hvale, gdje god sam čitao o tom mjestu svi ga hvale maksimalno, cijene smiješne, mizerne, i to mi je nekako najveći strah, zašto je toliko jeftini.
Ja sam bio 2019 deset dana.Hrana, smještaj standardno tipa crnogorsko primorje ništa specijalno.More često bude prljavo, tu je u blizini luka pa bude i one trave.A nekako je i plitko,trebaš dosta otić do duboke vode.
Ako ides autom skokni do Tirane nije ti daleko po meni isplati se otići na jednodnevni izlet.
Moji utisci ono normala može proć,nije skupo al ništa spektakularno.
Put je dug,ima dosta vozit.Ja sam iz Mostara mislim oko 8 sati vozio,a granica C.Gore i Albanije katastrofa gužva.
Uglavnom sretno i ako ti voziš polako i čuvaj se,nemoj se iznenaditi oko Skadra i poslije ako naletiš na konjska kola na sred magistrale.
I Mostarske kiše kao da su stale
Heroj do heroja kraj drevne Musale
Ko je pravi junak,kaže pjesma stara
Zdravo,ma gdje bili,heroji Mostara

Avatar
soxx
Postovi: 13585
Pridružen/a: 25 jul 2012, 16:56
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la soxx » 24 mar 2023, 01:38

Ljetovanje u Bosni? Kako bi to po vama izgledalo i gdje ako izbacimo Neum?

Avatar
delko
Postovi: 3565
Pridružen/a: 06 avg 2011, 18:15
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la delko » 24 mar 2023, 12:13

Planiram ovo ljeto u Hurghadu, ako neko ima neke preporuke za odredjena mjesta ili savjete - dobrodosli su :)

Btw kontam da je bolje naci neki resort da je malo pri gradu da se ima gdje i prosetati i vidjeti nesto a ne da sjedim samo u hotelu, ali vecinu
ovih koje sada gledam - to je sve u nekoj nedodjiji :D
★★★★★★★★★★
Roger Federer
Borac Banjaluka
NEW JERSEY Nets
" ?
★★★★★★★★★★

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: nerkolfc i 23 gosta.