Ljetovanje/Putovanja

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Vaša destinacija ovog ljeta 2020: ?

Neum
23
14%
Blagaj
2
1%
Zapadna Hercegovina
16
10%
Planine u BiH
17
11%
Turska
28
18%
Ništa, sjedim kući čuvam se od korone
27
17%
nešto drugo ?
47
29%
 
Ukupno glasova: 160

Avatar
Marsal
Postovi: 22612
Pridružen/a: 10 jun 2012, 00:13
Lokacija: Na klupi za rezervne igrače
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la Marsal » 01 avg 2021, 21:34

Krenuo bih sa padobranom ali ako se usput ne otvori ne bih mnogo paničario.
Heroji Grada Zenice = NGG Za Čelik i UG Robijaši 1988

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21794
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la Unofficialpage » 01 avg 2021, 22:12

harden je napisao/la:
31 jul 2021, 18:19
Ima neko da je u CG trenutno?
Ja se jučer vratio. Do petka nikakvih mjera nije bilo ali od petka su nove mjere, za skoro sve ti treba potvrda o vakcini ili testovi. :mrgreen:
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
bodi123
Moderator
Postovi: 19233
Pridružen/a: 25 mar 2013, 20:48
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la bodi123 » 02 avg 2021, 13:30

Šri Lanka, jel ko bio?
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

Avatar
Shategabri
Postovi: 14499
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la Shategabri » 02 avg 2021, 13:51

Unofficialpage je napisao/la:
01 avg 2021, 22:12
harden je napisao/la:
31 jul 2021, 18:19
Ima neko da je u CG trenutno?
Ja se jučer vratio. Do petka nikakvih mjera nije bilo ali od petka su nove mjere, za skoro sve ti treba potvrda o vakcini ili testovi. :mrgreen:
Ja sam čuo da je opet sve puno, nešto sumnjam da idu po baštama i traže test ili potvrdu o vakcini :D
Koševo Zapad

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21794
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la Unofficialpage » 02 avg 2021, 15:00

Shategabri je napisao/la:
02 avg 2021, 13:51
Unofficialpage je napisao/la:
01 avg 2021, 22:12
harden je napisao/la:
31 jul 2021, 18:19
Ima neko da je u CG trenutno?
Ja se jučer vratio. Do petka nikakvih mjera nije bilo ali od petka su nove mjere, za skoro sve ti treba potvrda o vakcini ili testovi. :mrgreen:
Ja sam čuo da je opet sve puno, nešto sumnjam da idu po baštama i traže test ili potvrdu o vakcini :D
CG je puna, u Ulcinju ne znam da je ikad bilo više ljudi. Sumnjam i ja da se to baš tako poštuje. :D
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15661
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la BosniaBoston » 02 avg 2021, 21:03

bodi123 je napisao/la:
02 avg 2021, 13:30
Šri Lanka, jel ko bio?
Izgleda slabo :mrgreen:
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

Avatar
Apolon
Postovi: 2191
Pridružen/a: 04 apr 2021, 15:12
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la Apolon » 02 avg 2021, 21:25

bodi123 je napisao/la:
02 avg 2021, 13:30
Šri Lanka, jel ko bio?
Zanimljiv izbor :geek:
Bio je i bog streličarstva, a njegove strijele nikad nisu promašile metu👈

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7349
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la kraljttbvb » 03 avg 2021, 12:21

Ovo sam stavio na temu Jedinstvo Bihac, a neka ga i ovdje ;)
Nanijetio sam iduce sedmice doci u Krajinu. Zena ima neke rodbine u Bihacu i Cazinu, pa kad vec dolazim gore, ja bih to iskoristio i posjetio neka mjesta u i oko Bihaca.

Pa ako moze malo informacija.

Strbacki buk, vodopad u Martinbrodu, japodski otoci

Moze li se sve obici za jedan dan i kakav je put do tih mjesta? Ono da mi neko napise idi prvo na to mjesto, pa u povratku svrati do tog buka/vodopada. Moze li se popiti sok/kafa i rucati na nekom od ovih mjesta? Cini se da su japodski najbolji sto se tice ponude hrane i pica.


Rafting na Uni

Vidio sam da imaju 3 etape raftinga. Koji dio je najbolji i gdje ima najvise brzaka? Koja je otprilike cijena i kod koga je najbolje rezervisati rafting (ako ima neko na forumu da je skiper, jos bolje :) )?


Tvrdjave, kule, zanimljiva mjesta
Stari grad u Kladusi, Stara kula u Bihacu, sta jos ima sto se ne bi trebalo zaobici? Bio sam u onoj vili u Ostroscu kod Cazina, pa nju necu ubacivati u ponudu.

Sto se tice smjestaja, gdje je najbolje odsjesti 4-5 noci?

Na Bookingu sam naletio na Blue Box Bed and Breakfast, onako fina ponuda sa solidnom cijenom i cini mi se cisto i uredno. Ima li jos neki hotel/hostel/apartman za odsjesti?

Preporuka za restorane, picerije, cevabdzinice, kao i gdje navece izaci sa zenom i djecom?

Inace kakva je sad situacija sa migrantima?

Ps. Plitvicka jezera mi nemojte spominjati, jer se ne zelim peglati na granici oko testova i slicnih stvari...

Hvala :thumbup:
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

gollum
Postovi: 1443
Pridružen/a: 23 jan 2010, 00:31
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la gollum » 03 avg 2021, 20:00

kraljttbvb je napisao/la:
03 avg 2021, 12:21
Ovo sam stavio na temu Jedinstvo Bihac, a neka ga i ovdje ;)
Nanijetio sam iduce sedmice doci u Krajinu. Zena ima neke rodbine u Bihacu i Cazinu, pa kad vec dolazim gore, ja bih to iskoristio i posjetio neka mjesta u i oko Bihaca.

Pa ako moze malo informacija.

Strbacki buk, vodopad u Martinbrodu, japodski otoci

Moze li se sve obici za jedan dan i kakav je put do tih mjesta? Ono da mi neko napise idi prvo na to mjesto, pa u povratku svrati do tog buka/vodopada. Moze li se popiti sok/kafa i rucati na nekom od ovih mjesta? Cini se da su japodski najbolji sto se tice ponude hrane i pica.


Rafting na Uni

Vidio sam da imaju 3 etape raftinga. Koji dio je najbolji i gdje ima najvise brzaka? Koja je otprilike cijena i kod koga je najbolje rezervisati rafting (ako ima neko na forumu da je skiper, jos bolje :) )?


Tvrdjave, kule, zanimljiva mjesta
Stari grad u Kladusi, Stara kula u Bihacu, sta jos ima sto se ne bi trebalo zaobici? Bio sam u onoj vili u Ostroscu kod Cazina, pa nju necu ubacivati u ponudu.

Sto se tice smjestaja, gdje je najbolje odsjesti 4-5 noci?

Na Bookingu sam naletio na Blue Box Bed and Breakfast, onako fina ponuda sa solidnom cijenom i cini mi se cisto i uredno. Ima li jos neki hotel/hostel/apartman za odsjesti?

Preporuka za restorane, picerije, cevabdzinice, kao i gdje navece izaci sa zenom i djecom?

Inace kakva je sad situacija sa migrantima?

Ps. Plitvicka jezera mi nemojte spominjati, jer se ne zelim peglati na granici oko testova i slicnih stvari...

Hvala :thumbup:
Restorani:
restoran "kostelski buk" između bihaća i cazina i dalje vrijedi kao top, po ponudi, ugođaju ali i cijeni. meni su punjene lignje tu dobre.
najbolju ribu možeš pojesti u restoranu "kod halke" pored une ispod ostrošca. malo zavučena lokacija, treba navigacija. nude unsku pastrmku, škobalj, lipljen itd.
u restoranu "river dock" pored bihaća možeš jesti u čamcu dok te voze do ripačkog slapa.

Rafting: guglaj "kiro rafting bihać" ili "una bijeli rafting bihać", imaju web-stranice, možeš se informisati, mislim da ni sa jednom rutom nećeš pogriješiti.

Cazin: pored ostrošca nema značajnijih znamenitosti. ima za naše uslove solidan trgovački centar "city center" ako je nekome do šopinga.

Bihać: eko selo natura art i japodske otoke možeš svakako posjetiti. put do štrbačkog buka je navodno asfaltiran, vjerovatno onaj iz smjera sela orašac. do martinbroda je loš put, bolje ne ići. na svakoj lokaciji imaš restorane.
džamiju fethija u centru možeš pogledati, nekad bila crkva, bihaćka aja sofija :)
planinarenje na plješevicu od planinarskog doma ako nekog zanima.

Bužim:
ako te zanima ratna tematika, možeš posjetiti spomen-sobu 505. bužimske viteške brigade, mezar izeta nanića i još neke spomenike. ako te to ne zanima, ne idi.

Bosanski Petrovac:
odmah pored glavne ceste je etno selo čardaklije, možeš svratiti jesti ili zbog djece.

Tvrđave/stari gradovi:
osim ostrošca i kladuše sve manje-više isti qrac :mrgreen: ako te tematika baš zanima, možeš obići ključ, bosansku krupu, podzvizd i vrnograč pored kladuše.

pogledaj lokacije na karti pa sebi skroji neku rutu.
Seks je užitak, a gol je ekstaza.

"Taktika je bila ne primiti gol. Funkcionirala je odlično sve dok nismo primili gol."

Avatar
harden
Postovi: 23294
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la harden » 06 avg 2021, 16:03

Unofficialpage je napisao/la:
02 avg 2021, 15:00
CG je puna, u Ulcinju ne znam da je ikad bilo više ljudi. Sumnjam i ja da se to baš tako poštuje. :D
Ma ne poštuje se sekunde niti ko šta pita i provjerava, ja sinoć iz Budve došao. A puno ko šibica, neaš gdje peškir bacit.
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Avatar
harden
Postovi: 23294
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la harden » 01 nov 2021, 01:19

Koja je dobra aplikacija za pracenje cijena letova, pozeljno da se moze rezervisati karta i to?
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Wanderson
Postovi: 2609
Pridružen/a: 25 mar 2021, 09:25
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la Wanderson » 01 nov 2021, 07:36

harden je napisao/la:
01 nov 2021, 01:19
Koja je dobra aplikacija za pracenje cijena letova, pozeljno da se moze rezervisati karta i to?
Skyscanner ali gledaj u incognito tab.

Avatar
NotOccasionalFan
Postovi: 568
Pridružen/a: 03 okt 2021, 12:25
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la NotOccasionalFan » 23 nov 2021, 00:26

Ima li neko da je ljetovao u Grckoj? Kakve su cijene, gdje je najbolje otici?

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7349
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la kraljttbvb » 23 nov 2021, 10:56

NotOccasionalFan je napisao/la:
23 nov 2021, 00:26
Ima li neko da je ljetovao u Grckoj? Kakve su cijene, gdje je najbolje otici?
Ja sam bio u Paraliji kod Atine i na Kreti.

U Paraliji je more do pupka, a na Kreti se kupas u bazenu pored hotela.
Imaju neke ture na Kreti gdje brodicom ideš na neke cool plaže i to je bilo beton (i more i plaža i okolina).

Cijena su bile turističke, znači žara :D
Mislim da je na Kreti kafa u kafiću bila 2-3 eura, Red Bull u diskoteci 7.5 eura, a pošto je u hotelu bila hrana, ne znam po prodavnicama kakve su cijene. Nismo imali potrebu ići u prodavnice i kupovati bilo šta...
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Avatar
NotOccasionalFan
Postovi: 568
Pridružen/a: 03 okt 2021, 12:25
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la NotOccasionalFan » 23 nov 2021, 12:48

kraljttbvb je napisao/la:
23 nov 2021, 10:56
NotOccasionalFan je napisao/la:
23 nov 2021, 00:26
Ima li neko da je ljetovao u Grckoj? Kakve su cijene, gdje je najbolje otici?
Ja sam bio u Paraliji kod Atine i na Kreti.

U Paraliji je more do pupka, a na Kreti se kupas u bazenu pored hotela.
Imaju neke ture na Kreti gdje brodicom ideš na neke cool plaže i to je bilo beton (i more i plaža i okolina).

Cijena su bile turističke, znači žara :D
Mislim da je na Kreti kafa u kafiću bila 2-3 eura, Red Bull u diskoteci 7.5 eura, a pošto je u hotelu bila hrana, ne znam po prodavnicama kakve su cijene. Nismo imali potrebu ići u prodavnice i kupovati bilo šta...
Nesto sam kontao da su jeftiniji, mada nije ni to neki bauk sad. Koje bi mi mjesto najbolje bilo? Je li bolje ici vlastitim autom ili hvatati ove turisticke aranzmane? Kakve su cijene smjestaja? Apartmani ili hotel?

Avatar
ArtVandelay
Postovi: 1193
Pridružen/a: 25 mar 2019, 16:44
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la ArtVandelay » 23 nov 2021, 18:38

kraljttbvb je napisao/la:
23 nov 2021, 10:56
NotOccasionalFan je napisao/la:
23 nov 2021, 00:26
Ima li neko da je ljetovao u Grckoj? Kakve su cijene, gdje je najbolje otici?
Ja sam bio u Paraliji kod Atine i na Kreti.

U Paraliji je more do pupka, a na Kreti se kupas u bazenu pored hotela.
Imaju neke ture na Kreti gdje brodicom ideš na neke cool plaže i to je bilo beton (i more i plaža i okolina).

Cijena su bile turističke, znači žara :D
Mislim da je na Kreti kafa u kafiću bila 2-3 eura, Red Bull u diskoteci 7.5 eura, a pošto je u hotelu bila hrana, ne znam po prodavnicama kakve su cijene. Nismo imali potrebu ići u prodavnice i kupovati bilo šta...
Kakve su grkinje
Narod koji podnese konačnu žrtvu za život i slobodu ne može biti poražen.

bob
Postovi: 4412
Pridružen/a: 28 nov 2008, 15:40
Lokacija: ..............................
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la bob » 23 nov 2021, 19:38

kraljttbvb je napisao/la:
23 nov 2021, 10:56
NotOccasionalFan je napisao/la:
23 nov 2021, 00:26
Ima li neko da je ljetovao u Grckoj? Kakve su cijene, gdje je najbolje otici?
Ja sam bio u Paraliji kod Atine i na Kreti.

U Paraliji je more do pupka, a na Kreti se kupas u bazenu pored hotela.
Imaju neke ture na Kreti gdje brodicom ideš na neke cool plaže i to je bilo beton (i more i plaža i okolina).

Cijena su bile turističke, znači žara :D
Mislim da je na Kreti kafa u kafiću bila 2-3 eura, Red Bull u diskoteci 7.5 eura, a pošto je u hotelu bila hrana, ne znam po prodavnicama kakve su cijene. Nismo imali potrebu ići u prodavnice i kupovati bilo šta...
da se nadovezem :D rodos prije nekih 5 godina, spica bas mi je dobro bilo, imas sve od izlazaka do obilazaka i laganijeg tempa :D ono s rajom nije lose ima provod kafici neki klubovi, a ni s porodicom, fino je ostrvo imas nekoliko lokacija za obici mozes i gradskim prevozom a i rentati auto na dan, cijene onako isao preko bg-a platio milju za 10 dana s doruckom hotel 3* rega cist itd. sto se tice cijena tad pa eto haman sve isto ko u Sa samo u eurima :rol: kafa 2 eura, piva 4,5 itd. :D

GG3
Postovi: 2703
Pridružen/a: 30 okt 2021, 21:49
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la GG3 » 25 nov 2021, 22:08

Ima li tko kakvu preporuku za Istanbul (mislio sam tamo krajem decembra ici 3 dana). Sa porodicom Idem i u trci dana ne zelim sad previse obilazit.
Fakijevi Power Rangersi 🥁🥁


Avatar
JHam
Postovi: 9030
Pridružen/a: 18 jan 2013, 10:17
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la JHam » 18 jan 2022, 18:31

Koje nase agencije imaju putovanja za recimo Sejsele, Maldive, Zanzibar.. Da su letovi iz SA i ako dodje do otkazivanja iz bilo kog razloga, da nije problem oko pomjeranja ili povrata novca?

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Pantelija, Zaniolo i 12 gostiju.