Ljetovanje/Putovanja

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Vaša destinacija ovog ljeta 2020: ?

Neum
23
14%
Blagaj
2
1%
Zapadna Hercegovina
16
10%
Planine u BiH
17
11%
Turska
28
18%
Ništa, sjedim kući čuvam se od korone
27
17%
nešto drugo ?
47
29%
 
Ukupno glasova: 160

Wanderson
Postovi: 2609
Pridružen/a: 25 mar 2021, 09:25
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la Wanderson » 12 feb 2023, 23:13

bavarian_bk je napisao/la:
12 feb 2023, 22:47
Da li neke agencije u BiH imaju u ponudi Istanbul sad nekad u proljeće? Da li je neko od forumaša možda išao preko neke agencije ili u sopstvenoj organizaciji?

Nešto sam sam pokušavao organizirati ali ne da mi se zamarati toliko a i nemam ni vremena trenutno da to sve sredim ... :)
Sta ce ti agencija za Istanbul, izaci cete duplo jeftinije, a duplo bolje u sopstvenoj reziji.

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7349
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la kraljttbvb » 13 feb 2023, 00:00

bavarian_bk je napisao/la:
12 feb 2023, 22:47
Da li neke agencije u BiH imaju u ponudi Istanbul sad nekad u proljeće? Da li je neko od forumaša možda išao preko neke agencije ili u sopstvenoj organizaciji?

Nešto sam sam pokušavao organizirati ali ne da mi se zamarati toliko a i nemam ni vremena trenutno da to sve sredim ... :)
Ima svaka. I to haman svake sedmice, samo biras hoces li skuplju ili jeftiniju varijantu (Turkish i bolji hotel od 750 KM pa vise ili Pegasus i slabiji hotel oko 6 stoja). Plus izleti dodju oko 300 eura po osobi.

Ja mislio sa zenom ici pocetkom marta, ali me razbise ovi zemljotresi...

Wanderson je napisao/la:
12 feb 2023, 23:13
bavarian_bk je napisao/la:
12 feb 2023, 22:47
Da li neke agencije u BiH imaju u ponudi Istanbul sad nekad u proljeće? Da li je neko od forumaša možda išao preko neke agencije ili u sopstvenoj organizaciji?

Nešto sam sam pokušavao organizirati ali ne da mi se zamarati toliko a i nemam ni vremena trenutno da to sve sredim ... :)
Sta ce ti agencija za Istanbul, izaci cete duplo jeftinije, a duplo bolje u sopstvenoj reziji.
Meni nije to to kad ja moram o svemu razmisljati.

Preko agencije mi je lakse, uplatis i oni o svemu kontaju.

Jos kad sam prosle godine bio u Beogradu, pa vise od sat vremena trazio parking, tad sam rekao da ubuduce sto se tice putovanja samo agencije dolaze u obzir - plati i klati...
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Wanderson
Postovi: 2609
Pridružen/a: 25 mar 2021, 09:25
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la Wanderson » 13 feb 2023, 00:12

kraljttbvb je napisao/la:
13 feb 2023, 00:00

Meni nije to to kad ja moram o svemu razmisljati.

Preko agencije mi je lakse, uplatis i oni o svemu kontaju.

Jos kad sam prosle godine bio u Beogradu, pa vise od sat vremena trazio parking, tad sam rekao da ubuduce sto se tice putovanja samo agencije dolaze u obzir - plati i klati...
Ma laganini samo nema zurbe, ja odem bez ikakvog kontanja sve u putu kontam, znao sam 100 puta otici i bez hotela.

Sto se tice BGa i parkinga uvijek idi na Obilicev venac garazu, mora biti mjesta i tu si u centru pjesacka zona.

Avatar
LegendKiller
Postovi: 2513
Pridružen/a: 14 dec 2012, 23:57
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la LegendKiller » 13 feb 2023, 08:01

bavarian_bk je napisao/la:
12 feb 2023, 22:47
Da li neke agencije u BiH imaju u ponudi Istanbul sad nekad u proljeće? Da li je neko od forumaša možda išao preko neke agencije ili u sopstvenoj organizaciji?

Nešto sam sam pokušavao organizirati ali ne da mi se zamarati toliko a i nemam ni vremena trenutno da to sve sredim ... :)
većina agencija barem po Sarajevu nudi Istanbul tokom cijele godine. Imaš dvije opcije, letiš Pegasusom na Sabiha Gokcen aerodrom što je jeftinija opcija, ili Turkiš na novi aerodrom koji je skuplja opcija. Uglavnom ti je organziacija ok, otprate te sa aerodroma, tamo te čeka neko odvuku do hotela i dođu po tebe da te vrate na aerodrom. Ako nećeš da razmišljaš puno onda agencija, ako ti se da peglati malo onda sam sebi organizuj, mada da češ mnogo uštediti nećeš sigurno.

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41155
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 13 feb 2023, 08:47

Wanderson je napisao/la:
12 feb 2023, 23:13
bavarian_bk je napisao/la:
12 feb 2023, 22:47
Da li neke agencije u BiH imaju u ponudi Istanbul sad nekad u proljeće? Da li je neko od forumaša možda išao preko neke agencije ili u sopstvenoj organizaciji?

Nešto sam sam pokušavao organizirati ali ne da mi se zamarati toliko a i nemam ni vremena trenutno da to sve sredim ... :)
Sta ce ti agencija za Istanbul, izaci cete duplo jeftinije, a duplo bolje u sopstvenoj reziji.
Fakat, za to ti agencija apsolutno ne treba, rezervišeš na akciji preko pegasusa ili Turkisha, bude po 80-100 eura povratna, nađeš Istanbulkard za prijevoz tamo, napuniš na stanici 100 lira i može ti biti haman pa 5 dana, kupiš njihovu sim karticu kad sletiš tamo i gugl maps i furaš, imaš hotela na bookingu, agodi, locktripu, zavisi gdje je akcija jer nekad zna biti isti povoljniji na jednoj nego na drugoj platformi, traži ako je prvi put na Sirkeciu ili tu okolo, jer imaš i tramvaj i metro na par minuta hoda i to je najvažnije, ulaznice sve možeš tamo kad dođeš na ulaz.

Ja bukvalno obišao uzduž i poprijeko Istanbul , istražuješ sam šta hoćeš, budeš koliko hoćeš, svratiš gdje hoćeš, ne možeš se izgubiti nema šanse. :D

Ne znam uopšte koja je svrh agencija, razumijem starije ljude koji su sa tehnologijom na vi pa ne barataju najbolje, možda je pvoljnije jedino za one aranžmane ljeti u Antaliji gdje oni dobiju popust neki na količinu.
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41155
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 13 feb 2023, 08:56

LegendKiller je napisao/la:
13 feb 2023, 08:01
bavarian_bk je napisao/la:
12 feb 2023, 22:47
Da li neke agencije u BiH imaju u ponudi Istanbul sad nekad u proljeće? Da li je neko od forumaša možda išao preko neke agencije ili u sopstvenoj organizaciji?

Nešto sam sam pokušavao organizirati ali ne da mi se zamarati toliko a i nemam ni vremena trenutno da to sve sredim ... :)
većina agencija barem po Sarajevu nudi Istanbul tokom cijele godine. Imaš dvije opcije, letiš Pegasusom na Sabiha Gokcen aerodrom što je jeftinija opcija, ili Turkiš na novi aerodrom koji je skuplja opcija. Uglavnom ti je organziacija ok, otprate te sa aerodroma, tamo te čeka neko odvuku do hotela i dođu po tebe da te vrate na aerodrom. Ako nećeš da razmišljaš puno onda agencija, ako ti se da peglati malo onda sam sebi organizuj, mada da češ mnogo uštediti nećeš sigurno.
Na izletima ćeš uštediti haman pa cijenu avionske karte, pogledaj koliko agencije naplaćuju, a koliko su stvarno te ulaznice i prijevoz :thumbup:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
AshburtonG
Postovi: 6296
Pridružen/a: 15 jan 2016, 14:05
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la AshburtonG » 13 feb 2023, 11:05

rio_Ferdy88 je napisao/la:
13 feb 2023, 08:47
Wanderson je napisao/la:
12 feb 2023, 23:13
bavarian_bk je napisao/la:
12 feb 2023, 22:47
Da li neke agencije u BiH imaju u ponudi Istanbul sad nekad u proljeće? Da li je neko od forumaša možda išao preko neke agencije ili u sopstvenoj organizaciji?

Nešto sam sam pokušavao organizirati ali ne da mi se zamarati toliko a i nemam ni vremena trenutno da to sve sredim ... :)
Sta ce ti agencija za Istanbul, izaci cete duplo jeftinije, a duplo bolje u sopstvenoj reziji.
Fakat, za to ti agencija apsolutno ne treba, rezervišeš na akciji preko pegasusa ili Turkisha, bude po 80-100 eura povratna, nađeš Istanbulkard za prijevoz tamo, napuniš na stanici 100 lira i može ti biti haman pa 5 dana, kupiš njihovu sim karticu kad sletiš tamo i gugl maps i furaš, imaš hotela na bookingu, agodi, locktripu, zavisi gdje je akcija jer nekad zna biti isti povoljniji na jednoj nego na drugoj platformi, traži ako je prvi put na Sirkeciu ili tu okolo, jer imaš i tramvaj i metro na par minuta hoda i to je najvažnije, ulaznice sve možeš tamo kad dođeš na ulaz.

Ja bukvalno obišao uzduž i poprijeko Istanbul , istražuješ sam šta hoćeš, budeš koliko hoćeš, svratiš gdje hoćeš, ne možeš se izgubiti nema šanse. :D

Ne znam uopšte koja je svrh agencija, razumijem starije ljude koji su sa tehnologijom na vi pa ne barataju najbolje, možda je pvoljnije jedino za one aranžmane ljeti u Antaliji gdje oni dobiju popust neki na količinu.
Preko agencija se samo isplati ici u ove all inclusive resorte, jer vrlo cesto imaju potpisan ugovor o ekskluzivnosti. Ovi im salju goste svake godine, a zauzvrat dobijaju ekskluzivnu ponudu. Mada na sve vise mjesta se moze direktno pregovarat i dobit bolja cijena, cak i u tim all inclusive resortima.

Sto se tice Istanbula, fantastican grad stvarno. Bio sam prije 2 godine s drugovima, jos potrefili onaj period nakon najvecih valova korone pa smo dobili smjestan haman za dzaba u hotelu s 4 zvjezdice odmah izmedju Kapali carsije i Aja Sofije.

Avatar
LegendKiller
Postovi: 2513
Pridružen/a: 14 dec 2012, 23:57
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la LegendKiller » 13 feb 2023, 11:17

rio_Ferdy88 je napisao/la:
13 feb 2023, 08:56
LegendKiller je napisao/la:
13 feb 2023, 08:01
bavarian_bk je napisao/la:
12 feb 2023, 22:47
Da li neke agencije u BiH imaju u ponudi Istanbul sad nekad u proljeće? Da li je neko od forumaša možda išao preko neke agencije ili u sopstvenoj organizaciji?

Nešto sam sam pokušavao organizirati ali ne da mi se zamarati toliko a i nemam ni vremena trenutno da to sve sredim ... :)
većina agencija barem po Sarajevu nudi Istanbul tokom cijele godine. Imaš dvije opcije, letiš Pegasusom na Sabiha Gokcen aerodrom što je jeftinija opcija, ili Turkiš na novi aerodrom koji je skuplja opcija. Uglavnom ti je organziacija ok, otprate te sa aerodroma, tamo te čeka neko odvuku do hotela i dođu po tebe da te vrate na aerodrom. Ako nećeš da razmišljaš puno onda agencija, ako ti se da peglati malo onda sam sebi organizuj, mada da češ mnogo uštediti nećeš sigurno.
Na izletima ćeš uštediti haman pa cijenu avionske karte, pogledaj koliko agencije naplaćuju, a koliko su stvarno te ulaznice i prijevoz :thumbup:
pa ne tjera te agencija da uzmeš i izlete preko nje. Avio karta, hotel i transfer od agencije, izlete i ostalo svakako možeš sam, naročito u Stambolu gdje je svaka mjesto uvezano nekom vrstom javnog prevoza.

Avatar
Goalgetter
Postovi: 24481
Pridružen/a: 04 feb 2011, 12:48
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la Goalgetter » 13 feb 2023, 12:21

Prednost agencije je da imas nekoga kome se mozes obratiti u slucaju problema oko leta, hotela ili neceg treceg. Otkad je krenulo sa koronavirusom vise sam sada uvijek let+hotel bukirao preko neke agencije, i uporedjujuci cijene ako pojedinacno uzimas i nije bila neka razlika, sve ovisi. Agencije su cesto skuplje, ali ima slucaja gdje ti poprilicno na isto dodje.

bavarian_bk
Postovi: 4843
Pridružen/a: 24 sep 2009, 23:49
Lokacija: Bosanska Krupa
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la bavarian_bk » 13 feb 2023, 17:32

Gdje naći tako jeftine letove za Istanbul? Do sad gdje sam god gledao nije bilo ispod 160/170€. Koji sajt preporučujete za letove?

Avatar
bavariapivo
Postovi: 1522
Pridružen/a: 25 sep 2013, 16:26
Lokacija: Salzburg
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la bavariapivo » 13 feb 2023, 17:33

bavarian_bk je napisao/la:
13 feb 2023, 17:32
Gdje naći tako jeftine letove za Istanbul? Do sad gdje sam god gledao nije bilo ispod 160/170€. Koji sajt preporučujete za letove?
skini sebi aplikaciju skyscanner

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41155
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 14 feb 2023, 08:38

bavariapivo je napisao/la:
13 feb 2023, 17:33
bavarian_bk je napisao/la:
13 feb 2023, 17:32
Gdje naći tako jeftine letove za Istanbul? Do sad gdje sam god gledao nije bilo ispod 160/170€. Koji sajt preporučujete za letove?
skini sebi aplikaciju skyscanner
Najpovoljnije je direktno na stranici avioprijevoznika, tipa Pegasus i Turkish, skineš njihov app i tražiš kad ti odgovara ili pratiš kad objave akciju, obično bude svako malo neka ponuda.

Imaš i grupu na fejsu Putovanje u Istanbul, baš dosta korisnih informacija, od lokacija tamo, hotela, letova, i svega ostalog :thumbup:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
Suki46
Postovi: 2906
Pridružen/a: 18 jan 2014, 18:11
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la Suki46 » 15 feb 2023, 11:20

U zadnje vrijeme se taj gap između povoljnih individualnih aranžmana i grupnih aranžmana smanjio.
Npr.apartman u Splitu u kojem sam bio prošle godine je poskupio za ccc 50 eura za 3 noći.Jednostavno nakon korone i turizam je postao skupa igračka.
Yugoslav First League - ★★
Bosnian Premier League - ★★★★★
Bosnian Cup - ★★★★★★★
YNWA <3

Avatar
baboedindzeko09
Postovi: 7643
Pridružen/a: 14 nov 2021, 18:25
Lokacija: Small Heath, Birmingham
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la baboedindzeko09 » 20 feb 2023, 13:16

Gdje bi preporučili ljetovanje za ekipu od tri momka?

Party destinacija neka bi godila, da ima što više party programa preko dana, kao i navečer također. Sve destinacije i prijedlozi dolaze u obzir osim Budve i Makarske.
DEVEDESETKA - FORUMAŠ DECENIJE

Avatar
harden
Postovi: 23295
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la harden » 20 feb 2023, 13:19

Je li isao ko na Maltu?
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Avatar
baboedindzeko09
Postovi: 7643
Pridružen/a: 14 nov 2021, 18:25
Lokacija: Small Heath, Birmingham
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la baboedindzeko09 » 20 feb 2023, 13:24

harden je napisao/la:
20 feb 2023, 13:19
Je li isao ko na Maltu?
Bio sam ja s jaranom 4 dana kad je bio na fudbalskoj probi, šta ti treba od info? :D
DEVEDESETKA - FORUMAŠ DECENIJE

Avatar
deantinho
Postovi: 1208
Pridružen/a: 17 jul 2022, 16:02
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la deantinho » 20 feb 2023, 14:03

harden je napisao/la:
20 feb 2023, 13:19
Je li isao ko na Maltu?
% је ? % " сву.
? ? " $, $ је " ? " је " ?, " су $. С " простора & $ & $, не ? $ " ? :mrgreen: " ? ?. " & ? " за $, ? су &. " $ за ЕУ.

Avatar
Goalgetter
Postovi: 24481
Pridružen/a: 04 feb 2011, 12:48
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la Goalgetter » 20 feb 2023, 14:24

harden je napisao/la:
20 feb 2023, 13:19
Je li isao ko na Maltu?
Dva puta vec (2011 i 2017 god.)
Sve preporuke. :thumbup:

Avatar
harden
Postovi: 23295
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la harden » 20 feb 2023, 14:29

deantinho je napisao/la:
20 feb 2023, 14:03
harden je napisao/la:
20 feb 2023, 13:19
Je li isao ko na Maltu?
% је ? % " сву.
? ? " $, $ је " ? " је " ?, " су $. С " простора & $ & $, не ? $ " ? :mrgreen: " ? ?. " & ? " за $, ? су &. " $ за ЕУ.
:thumbup:
baboedindzeko09 je napisao/la:
20 feb 2023, 13:24
harden je napisao/la:
20 feb 2023, 13:19
Je li isao ko na Maltu?
Bio sam ja s jaranom 4 dana kad je bio na fudbalskoj probi, šta ti treba od info? :D
Pa onako generalno eto, vrijedi li otici, kakve su cijene, ima li ste sta vidjeli ili je bezveze. Ako bude prilike da odem na kratki odmor, vidim da imaju jeftini letovi iz Zagreba a koliko vidim ni smjestaj nije skup.

Hvala svima.
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Avatar
baboedindzeko09
Postovi: 7643
Pridružen/a: 14 nov 2021, 18:25
Lokacija: Small Heath, Birmingham
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la baboedindzeko09 » 20 feb 2023, 17:24

harden je napisao/la:
20 feb 2023, 14:29
baboedindzeko09 je napisao/la:
20 feb 2023, 13:24
harden je napisao/la:
20 feb 2023, 13:19
Je li isao ko na Maltu?
Bio sam ja s jaranom 4 dana kad je bio na fudbalskoj probi, šta ti treba od info? :D
Pa onako generalno eto, vrijedi li otici, kakve su cijene, ima li ste sta vidjeli ili je bezveze. Ako bude prilike da odem na kratki odmor, vidim da imaju jeftini letovi iz Zagreba a koliko vidim ni smjestaj nije skup.

Hvala svima.


Cijene su baš dobre i pristupačne, što kolega iznad kaže možeš je pješke proći skoro. Cijena prevoza ovako bus i to je čini mi se bilo 2.5-3e karta, navečer je skuplje za eur ako se sjećam dobro. Imaš i opciju od 20e sedmična karta neograničena vožnja busem, mi smo to bili uzeli.

Plaže su im baš dobre i lijepe, od onih što sam ja bio izdvojio bih Paradise i plava laguna, restorana imaš koliko sam vidio svih kuhinja od francuskih, talijanskih, španskih, turskih, nema šta nema.

Noćni život nisam imao kad posjećivat jer je on se spremao za tekme i treninge pa ti tu ne mogu plaho pomoći, ali vjerujem da ni tu ne kaskaju. Primjetio sam dosta brazilaca, portugalaca i španaca na otoku. Od naših ljudi, sreo sam 5-6 osoba iz Srbije, uglavnom zaposlene tu ili igraju fudbal/neki sport :D

Imaš stvarno šta i da vidiš ovako i obiđeš, preporučio bih obilazak Medine/Mdine jer je grad bukvalno u zidinama i zabranjeno je korištenje automobila u gradu pa možeš samo pješke. Valetta također prelijepa, tu imaš najviše znamenitosti, od najstarijeg pozorišta pa do svega ostalog što nažalost nisam stigao obići.
DEVEDESETKA - FORUMAŠ DECENIJE

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: enobarca, lol89, nerkolfc, RobertHrkac555 i 15 gostiju.