Ljetovanje/Putovanja

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Vaša destinacija ovog ljeta 2020: ?

Neum
24
15%
Blagaj
2
1%
Zapadna Hercegovina
16
10%
Planine u BiH
17
10%
Turska
29
18%
Ništa, sjedim kući čuvam se od korone
27
17%
nešto drugo ?
47
29%
 
Ukupno glasova: 162

Avatar
AshburtonG
Postovi: 6353
Pridružen/a: 15 jan 2016, 14:05
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la AshburtonG » 26 apr 2023, 23:44

Mi smo uzeli na aerodromu neku karticu, ali mislim da smo je preplatili nekih 10€. Uglavnom, cim izadjes s terminala odmah ces imat pun qrac tih standova koji prodaju kartice i net. Samo nemoj placat tu u eurima, jer su smijesne konverzije. Mi smo naletili na neku malu, kojoj smo se svidjeli izgleda, pa nas nije opljackala iako smo placali sa €, dok su mi svi poznanici i jarani imali jako losa iskustva, pa placali po 40-50€ za kartice.

Platili tad 20€, ali je bila brzina interneta odlicna, te je nas trojica koristilo istu uz hotspot 5 dana i nismo je uspjeli skrsit. Nama je odmah trebao net, jer nismo imali prijevoz do hotela. Ako dodjes do grada, onda mozes sigurno proci malo jeftinije, ali sad da li ti nekih 5-10€ nesto znaci...

Imas sad mnogo vise opcija preko e-sima isto. Dobijes na email qr-code i lagan si. Jedino sto uglavnom bude manje neta.

Avatar
definetlyarnautovich
Postovi: 68
Pridružen/a: 22 okt 2021, 19:22
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la definetlyarnautovich » 27 apr 2023, 00:16

Planirao sam neko kratko putovanje za 1. Maj, Bec, Austrija. Da li je za putovanje od 4 dana potrebna turisticka viza za gradjane BiH?
https://www.bmeia.gv.at/bs/austrijska-a ... putovanje/

Hvala na pomoci.
Human beings are born with different capacities If they are free, they are not equal. And if they are equal, they are not free
I even believe aesthetics are equivalent to ethics. Something that is beautiful is ethical and unethical things aren't beautiful

Avatar
redbull93
Postovi: 14407
Pridružen/a: 27 jun 2018, 12:17
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la redbull93 » 27 apr 2023, 08:42

Razmijeni na aerodromu za taxi da imas do hotela i to je to. U gradu mozes naci dosta povoljniji kurs sigurno. Sto se tice interneta, ja sam airalo koristio i najjednostavnije, najbrze i najjeftinije mi bilo. To ti je esim, vidi samo da li ti mobitel to podrzava i to je to.

Evo ti dole koje pakete imaju i plus na netu mozes naci kod za popust od 15-20% na ove cijene.
slika
Ono sto Čelik čeka
nije to tajna neka
opet ćeš biti Šampion
jer pjesma stati neće
doći će dani sreće
do kraja hrabro zajedno!!!

Avatar
Robust
Postovi: 7094
Pridružen/a: 08 apr 2020, 12:07
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la Robust » 27 apr 2023, 09:48

redbull93 je napisao/la:
27 apr 2023, 08:42
Razmijeni na aerodromu za taxi da imas do hotela i to je to. U gradu mozes naci dosta povoljniji kurs sigurno. Sto se tice interneta, ja sam airalo koristio i najjednostavnije, najbrze i najjeftinije mi bilo. To ti je esim, vidi samo da li ti mobitel to podrzava i to je to.

Evo ti dole koje pakete imaju i plus na netu mozes naci kod za popust od 15-20% na ove cijene.
slika

slika

ima i ovu jeftiniju opciju ovdje uzme mtel karticu aktivira dok je u bih ovu opciju dole se spoji na turkcell i kad dodje u grad da ima 2gb za pozive i maps

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7421
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la kraljttbvb » 30 apr 2023, 11:23

Je li do inflacije ili je nesto drugo, ali kakve su ovo cijene u Turskoj?

Na Taksimu 4 noci manje od 4 stoje. Nocenje jeftinije nego kod nas :crazy:
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41244
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 30 apr 2023, 11:29

kraljttbvb je napisao/la:
30 apr 2023, 11:23
Je li do inflacije ili je nesto drugo, ali kakve su ovo cijene u Turskoj?

Na Taksimu 4 noci manje od 4 stoje. Nocenje jeftinije nego kod nas :crazy:
Takve su cijene, cak i jeftinije od toga mozes naci, na Sultanahmetu isto, gdje su ti ajasofija i ostale znamenitosti, smjestaj je super povoljan tamo, i to sa doruckom sve :mrgreen:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Wanderson
Postovi: 2683
Pridružen/a: 25 mar 2021, 09:25
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la Wanderson » 30 apr 2023, 11:32

kraljttbvb je napisao/la:
30 apr 2023, 11:23
Je li do inflacije ili je nesto drugo, ali kakve su ovo cijene u Turskoj?

Na Taksimu 4 noci manje od 4 stoje. Nocenje jeftinije nego kod nas :crazy:
Preleti na azijsku stranu duplo jeftinije od hrane do smjestaja.

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7421
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la kraljttbvb » 30 apr 2023, 11:45

rio_Ferdy88 je napisao/la:
30 apr 2023, 11:29
kraljttbvb je napisao/la:
30 apr 2023, 11:23
Je li do inflacije ili je nesto drugo, ali kakve su ovo cijene u Turskoj?

Na Taksimu 4 noci manje od 4 stoje. Nocenje jeftinije nego kod nas :crazy:
Takve su cijene, cak i jeftinije od toga mozes naci, na Sultanahmetu isto, gdje su ti ajasofija i ostale znamenitosti, smjestaj je super povoljan tamo, i to sa doruckom sve :mrgreen:
De baci info u pp.

Mada imam ovu jednu iz Istanbula, udala se za jednog pajdu, pa imam opciju i sa njom vidjeti, da za mene i zenu skonta najbolju ponudu (mjesto, hrana, cistoca objekta, cijena). Opet mi je ona nekako sigurnija iz prve ruke, nego Booking i gledanje slika apartmana...

Wanderson je napisao/la:
30 apr 2023, 11:32
kraljttbvb je napisao/la:
30 apr 2023, 11:23
Je li do inflacije ili je nesto drugo, ali kakve su ovo cijene u Turskoj?

Na Taksimu 4 noci manje od 4 stoje. Nocenje jeftinije nego kod nas :crazy:
Preleti na azijsku stranu duplo jeftinije od hrane do smjestaja.
:thumbup:
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Avatar
JHam
Postovi: 9042
Pridružen/a: 18 jan 2013, 10:17
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la JHam » 01 maj 2023, 18:39

definetlyarnautovich je napisao/la:
27 apr 2023, 00:16
Planirao sam neko kratko putovanje za 1. Maj, Bec, Austrija. Da li je za putovanje od 4 dana potrebna turisticka viza za gradjane BiH?
https://www.bmeia.gv.at/bs/austrijska-a ... putovanje/

Hvala na pomoci.
ja sam iza nove bio u Becu, nisam ni znao da treba viza nit mi je ko trazio, nit ima granica, gdje to uopste traze? ja sam isao preko madjarske, samo vinjetu kupio i za austriju

Avatar
delko
Postovi: 3565
Pridružen/a: 06 avg 2011, 18:15
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la delko » 01 maj 2023, 19:04

JHam je napisao/la:
01 maj 2023, 18:39
definetlyarnautovich je napisao/la:
27 apr 2023, 00:16
Planirao sam neko kratko putovanje za 1. Maj, Bec, Austrija. Da li je za putovanje od 4 dana potrebna turisticka viza za gradjane BiH?
https://www.bmeia.gv.at/bs/austrijska-a ... putovanje/

Hvala na pomoci.
ja sam iza nove bio u Becu, nisam ni znao da treba viza nit mi je ko trazio, nit ima granica, gdje to uopste traze? ja sam isao preko madjarske, samo vinjetu kupio i za austriju
Ne treba ti viza za Austriju, 3 mjeseca mozes biti bez problema. Jedina granica je ona sa Hrvatskom i tu ti takodje nece niko nista traziti osim pasosa :)
★★★★★★★★★★
Roger Federer
Borac Banjaluka
NEW JERSEY Nets
" ?
★★★★★★★★★★

Avatar
JHam
Postovi: 9042
Pridružen/a: 18 jan 2013, 10:17
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la JHam » 01 maj 2023, 19:34

delko je napisao/la:
01 maj 2023, 19:04
JHam je napisao/la:
01 maj 2023, 18:39
definetlyarnautovich je napisao/la:
27 apr 2023, 00:16
Planirao sam neko kratko putovanje za 1. Maj, Bec, Austrija. Da li je za putovanje od 4 dana potrebna turisticka viza za gradjane BiH?
https://www.bmeia.gv.at/bs/austrijska-a ... putovanje/

Hvala na pomoci.
ja sam iza nove bio u Becu, nisam ni znao da treba viza nit mi je ko trazio, nit ima granica, gdje to uopste traze? ja sam isao preko madjarske, samo vinjetu kupio i za austriju
Ne treba ti viza za Austriju, 3 mjeseca mozes biti bez problema. Jedina granica je ona sa Hrvatskom i tu ti takodje nece niko nista traziti osim pasosa :)
pa to mi cudno, pita za vizu, da reko kakvu kaznu ne dobijem u posti :mrgreen:

Avatar
Lakoste
Postovi: 7890
Pridružen/a: 17 nov 2015, 19:46
Lokacija: London
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la Lakoste » 02 maj 2023, 10:58

Koja agencija je najjeftinija za ljetovanje Crna Gora/Albanija na principu all inclusive, i ako imaju ponude vidljive za septembar

Avatar
gaston
Moderator
Postovi: 16547
Pridružen/a: 29 jun 2012, 22:40
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la gaston » 02 maj 2023, 13:51

Na Zanzibar ovo ljeto, ako zdravlje posluži.

Jel bio neko?
Ima jedan klub, jedan tim, s tradicijom jakom, čiji verni navijači su povezani znakom.
Pa zato nikad ne brinu, jer znaju da u tami, dokle god da postoje neće hodati sami!

Sve je to okej, al' ne smijemo zaboraviti kako je Bruno laktom mlatno Jorginha..

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41244
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 02 maj 2023, 14:07

gaston je napisao/la:
02 maj 2023, 13:51
Na Zanzibar ovo ljeto, ako zdravlje posluži.
Manje gledaj Liverpoola i bit ce bolje aBd :mrgreen:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
Mow
Postovi: 293
Pridružen/a: 30 jul 2020, 22:03
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la Mow » 02 maj 2023, 16:25

Za one koji zele obici Grcku, predlazem pokrajinu Halkidiki. Moze se jednostavno prebaciti iz Thessalonikia, ali za one koji lete obavezno sa rent-a-car-om, jer im je medjugradski prevoz gori nego u BiH. Mi smo obisli prva dva "prsta", tj. Kassandru i Sithoniu, a treci "prst" Athos je svakako opstina za se i mislim da je UNESCO zasticen da bi se prislo autom uopste. U glavnom, auto ce vam posluziti najvise zbog potraznje mirnije plaze jer su vecinom privatne u sklopu hotelskog resorta ili slicno. Jeftine letove do Thessalonikia imate iz Zagreba Ryanair-om, za one koji putuju iz BiH. More je bisersko, narod je prgav kao sto grci znaju samo biti, hrana je autenticna i ukusna, a klima mediteranska, ali i vjetrovita. Ako kome treba par koordinata za mirne plaze tamo, slobodno nek se javi na PP.
⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️

Avatar
Sveti
Postovi: 10196
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la Sveti » 02 maj 2023, 21:28

rio_Ferdy88 je napisao/la:
02 maj 2023, 14:07
gaston je napisao/la:
02 maj 2023, 13:51
Na Zanzibar ovo ljeto, ako zdravlje posluži.
Manje gledaj Liverpoola i bit ce bolje aBd :mrgreen:
:rol:
naprijed rejal

mosarajvosa83
Postovi: 5353
Pridružen/a: 28 jul 2022, 20:11
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la mosarajvosa83 » 02 maj 2023, 21:47

Sto se tice Istanbula,najbolje je pare zamjeniti u Laleliju,ubjedljivo najbolji kurs.

Avatar
R32
Postovi: 3053
Pridružen/a: 07 apr 2014, 10:08
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la R32 » 04 maj 2023, 21:21

Jel ko slučajno bio u Čanju, Crna Gora?
Mia San Mia

Avatar
Napapijri
Postovi: 4581
Pridružen/a: 02 jan 2019, 15:41
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la Napapijri » 06 jun 2023, 19:11

Pozdrav, ima li ko ziv na ovoj temi :D

Gdje pronalazite najbolje ponude za ljetovanje u Turskoj ili Tunisu? U obzir dolaze letovi iz Tuzle/Sarajeva.
For those who have been involved, no explanation is needed. For those who haven't, no explanation is possible.

Avatar
LegendKiller
Postovi: 2536
Pridružen/a: 14 dec 2012, 23:57
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la LegendKiller » 06 jun 2023, 23:13

Napapijri je napisao/la:
06 jun 2023, 19:11
Pozdrav, ima li ko ziv na ovoj temi :D

Gdje pronalazite najbolje ponude za ljetovanje u Turskoj ili Tunisu? U obzir dolaze letovi iz Tuzle/Sarajeva.
Tunis
agencija Elite travel u Sarajevu. Imaju direktan čarter let za Tunis, tačnije aerodrom Monastir, ne leti se u glavni grad. Mislim da iz Tuzle nema let, jer koliko znam samo ova agencija ima zakupljen čarter za Tunis, a ostale prodaju njihove. Ja išao sve top što se tiče organizacije.

Turska
koju god uzmeš isto ti je. Iz Sarajeva Fubila i Centroturs imaju zakupljene čartere, a ostali prodaju njihove, mada mislim da je još neka agencija od prošle godine uvela direktan čarter. Mada Turska je već neka klasika, koju god agenciju uzmeš tu je to.

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Giuseppe1, Judd i 32 gosta.