Ljetovanje/Putovanja

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Vaša destinacija ovog ljeta 2020: ?

Neum
24
15%
Blagaj
2
1%
Zapadna Hercegovina
16
10%
Planine u BiH
17
10%
Turska
29
18%
Ništa, sjedim kući čuvam se od korone
27
17%
nešto drugo ?
47
29%
 
Ukupno glasova: 162

Avatar
redbull93
Postovi: 14404
Pridružen/a: 27 jun 2018, 12:17
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la redbull93 » 21 jun 2021, 21:36

JHam je napisao/la:
21 jun 2021, 21:05
redbull93 je napisao/la:
21 jun 2021, 21:04
Je li neko vadio online vizu za egipat? Prije na koliko da predam?
Predas u agenciji i oni ti zavrse, mislim cak da moze i na aerodromu da se izvadi za 20-30$.ja predao agenciji za vizu mozda 2 sedmice prije leta
A to mi i jest problem, sto cu doci u bosnu 7 dana prije leta. U sarajevu zvao rekli mi da je kao knap sa vremenom, ali moze se i poslali me u Zenicu u filijalu posto mi je blize da se sa njima dogovorim i uplatim. Danas cura otisla i dole joj rekli to je puno kasno, ne moze dobiti vizu, nasa posla haha. Pa zvali su onda oni nesto, pa ce javiti, sta im ja znam. Kontam se cemu stres toliki kad moze online se izvaditi ili kao sto kazes turisticka na aerodromu. Problem je samo sto agencija klepa 50km po vizi sebi, to je njima :mrgreen:
Ono sto Čelik čeka
nije to tajna neka
opet ćeš biti Šampion
jer pjesma stati neće
doći će dani sreće
do kraja hrabro zajedno!!!

Avatar
VGS
Postovi: 8858
Pridružen/a: 16 jan 2013, 13:31
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la VGS » 21 jun 2021, 22:12

redbull93 je napisao/la:
21 jun 2021, 21:36
JHam je napisao/la:
21 jun 2021, 21:05
redbull93 je napisao/la:
21 jun 2021, 21:04
Je li neko vadio online vizu za egipat? Prije na koliko da predam?
Predas u agenciji i oni ti zavrse, mislim cak da moze i na aerodromu da se izvadi za 20-30$.ja predao agenciji za vizu mozda 2 sedmice prije leta
A to mi i jest problem, sto cu doci u bosnu 7 dana prije leta. U sarajevu zvao rekli mi da je kao knap sa vremenom, ali moze se i poslali me u Zenicu u filijalu posto mi je blize da se sa njima dogovorim i uplatim. Danas cura otisla i dole joj rekli to je puno kasno, ne moze dobiti vizu, nasa posla haha. Pa zvali su onda oni nesto, pa ce javiti, sta im ja znam. Kontam se cemu stres toliki kad moze online se izvaditi ili kao sto kazes turisticka na aerodromu. Problem je samo sto agencija klepa 50km po vizi sebi, to je njima :mrgreen:
90 KM je viza da se izvadi u Sarajevu, ne klepa agencija nista, barem moja nije. Fazon je sto za nas u BiH ne vazi ono vadjenje vize kad tamo sletis na aerodromu tako da moramo ovdje zavrsiti. Koliko sam shvatio ti si negdje vani, pretpostavljam da mozes tamo izvaditi. Ove cure iz svicarske vadile u Hurghadi kad su sletile bez ikakvih problema. 10 minuta posla.

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7397
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la kraljttbvb » 21 jun 2021, 22:20

LlullSergio je napisao/la:
21 jun 2021, 20:15
Jel ko bio u Grckoj, konkretno na Kreti ?
Bio ja ali 2008.

Ludilo što se tiče diskoteka i zvuka.

Kupanje na bazenu, na moru se nešto i ne kupa pretjerano. Jedino kad odeš sa brodicom na izlet, onda se tamo kupas i skačeš sa brodice.

Malo se razočaras kad odeš da vidiš onaj poznati labirint, od cijelog labirinta ostao samo jedan zid :roll:

Nije loše rentati auto, pa obici cijeli otok.
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Avatar
LlullSergio
Postovi: 4752
Pridružen/a: 10 dec 2018, 23:16
Lokacija: Chamartin
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la LlullSergio » 21 jun 2021, 22:29

kraljttbvb je napisao/la:
21 jun 2021, 22:20
LlullSergio je napisao/la:
21 jun 2021, 20:15
Jel ko bio u Grckoj, konkretno na Kreti ?
Bio ja ali 2008.

Ludilo što se tiče diskoteka i zvuka.

Kupanje na bazenu, na moru se nešto i ne kupa pretjerano. Jedino kad odeš sa brodicom na izlet, onda se tamo kupas i skačeš sa brodice.

Malo se razočaras kad odeš da vidiš onaj poznati labirint, od cijelog labirinta ostao samo jedan zid :roll:

Nije loše rentati auto, pa obici cijeli otok.
:salut:

Avatar
redbull93
Postovi: 14404
Pridružen/a: 27 jun 2018, 12:17
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la redbull93 » 21 jun 2021, 23:29

VGS je napisao/la:
21 jun 2021, 22:12
redbull93 je napisao/la:
21 jun 2021, 21:36
JHam je napisao/la:
21 jun 2021, 21:05


Predas u agenciji i oni ti zavrse, mislim cak da moze i na aerodromu da se izvadi za 20-30$.ja predao agenciji za vizu mozda 2 sedmice prije leta
A to mi i jest problem, sto cu doci u bosnu 7 dana prije leta. U sarajevu zvao rekli mi da je kao knap sa vremenom, ali moze se i poslali me u Zenicu u filijalu posto mi je blize da se sa njima dogovorim i uplatim. Danas cura otisla i dole joj rekli to je puno kasno, ne moze dobiti vizu, nasa posla haha. Pa zvali su onda oni nesto, pa ce javiti, sta im ja znam. Kontam se cemu stres toliki kad moze online se izvaditi ili kao sto kazes turisticka na aerodromu. Problem je samo sto agencija klepa 50km po vizi sebi, to je njima :mrgreen:
90 KM je viza da se izvadi u Sarajevu, ne klepa agencija nista, barem moja nije. Fazon je sto za nas u BiH ne vazi ono vadjenje vize kad tamo sletis na aerodromu tako da moramo ovdje zavrsiti. Koliko sam shvatio ti si negdje vani, pretpostavljam da mozes tamo izvaditi. Ove cure iz svicarske vadile u Hurghadi kad su sletile bez ikakvih problema. 10 minuta posla.
Vidjet cu hajde sta ce ovi reci, ne vidim razlog zasto ne bi mogao online uraditi to, kosta 50 km.
Ono sto Čelik čeka
nije to tajna neka
opet ćeš biti Šampion
jer pjesma stati neće
doći će dani sreće
do kraja hrabro zajedno!!!

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7397
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la kraljttbvb » 22 jun 2021, 15:26

redbull93 je napisao/la:
21 jun 2021, 23:29
VGS je napisao/la:
21 jun 2021, 22:12
redbull93 je napisao/la:
21 jun 2021, 21:36


A to mi i jest problem, sto cu doci u bosnu 7 dana prije leta. U sarajevu zvao rekli mi da je kao knap sa vremenom, ali moze se i poslali me u Zenicu u filijalu posto mi je blize da se sa njima dogovorim i uplatim. Danas cura otisla i dole joj rekli to je puno kasno, ne moze dobiti vizu, nasa posla haha. Pa zvali su onda oni nesto, pa ce javiti, sta im ja znam. Kontam se cemu stres toliki kad moze online se izvaditi ili kao sto kazes turisticka na aerodromu. Problem je samo sto agencija klepa 50km po vizi sebi, to je njima :mrgreen:
90 KM je viza da se izvadi u Sarajevu, ne klepa agencija nista, barem moja nije. Fazon je sto za nas u BiH ne vazi ono vadjenje vize kad tamo sletis na aerodromu tako da moramo ovdje zavrsiti. Koliko sam shvatio ti si negdje vani, pretpostavljam da mozes tamo izvaditi. Ove cure iz svicarske vadile u Hurghadi kad su sletile bez ikakvih problema. 10 minuta posla.
Vidjet cu hajde sta ce ovi reci, ne vidim razlog zasto ne bi mogao online uraditi to, kosta 50 km.
Zaboravih ti napisati najbolji savjet sto se tice puta u Egipat :D

Ako nisi neki sminker koji ce za 10 dana promijeniti 10 razlicitih kosulja, ponesi samo 3-4 kosulje, 1-2 pantalone i nesto sitno vesa.

Posto je nizak standard, nece ti nista biti skupo, tako da ce ti se moci sve oprati u hotelu.

Ja sam pranje pantalona, 3 kosulje, troje bokserice i 3 potkosulje platio manje od 10 KM.

Znaci ubacis u kesu prljavi ves, zovnes na recepciju i dodje neko po to. Zovu naredni dan da pitaju kad mogu donijeti cisti ves u sobu. Oprano, opeglano, i sve na vjesalici ;)

Ja ko budala nekada vukao veliki kofer po aerodromu, sad neki manji ponesem sa minimalno stvari...
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Avatar
redbull93
Postovi: 14404
Pridružen/a: 27 jun 2018, 12:17
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la redbull93 » 22 jun 2021, 16:06

kraljttbvb je napisao/la:
22 jun 2021, 15:26

Zaboravih ti napisati najbolji savjet sto se tice puta u Egipat :D

Ako nisi neki sminker koji ce za 10 dana promijeniti 10 razlicitih kosulja, ponesi samo 3-4 kosulje, 1-2 pantalone i nesto sitno vesa.

Posto je nizak standard, nece ti nista biti skupo, tako da ce ti se moci sve oprati u hotelu.

Ja sam pranje pantalona, 3 kosulje, troje bokserice i 3 potkosulje platio manje od 10 KM.

Znaci ubacis u kesu prljavi ves, zovnes na recepciju i dodje neko po to. Zovu naredni dan da pitaju kad mogu donijeti cisti ves u sobu. Oprano, opeglano, i sve na vjesalici ;)

Ja ko budala nekada vukao veliki kofer po aerodromu, sad neki manji ponesem sa minimalno stvari...
Dobar savjet, ima li izbora dobrog prilikom kupovine odjece?
Ono sto Čelik čeka
nije to tajna neka
opet ćeš biti Šampion
jer pjesma stati neće
doći će dani sreće
do kraja hrabro zajedno!!!

Avatar
Suki46
Postovi: 2924
Pridružen/a: 18 jan 2014, 18:11
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la Suki46 » 27 jun 2021, 00:27

Kakva je situacija za ulazak u Hrvatsku , jesu li i dalje stroge mjere vezane za smještaj i prijevremeno plaćanje?
Yugoslav First League - ★★
Bosnian Premier League - ★★★★★
Bosnian Cup - ★★★★★★★
YNWA <3

Avatar
Antipolitika3
Postovi: 5357
Pridružen/a: 13 apr 2019, 20:06
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la Antipolitika3 » 27 jun 2021, 00:32

Suki46 je napisao/la:
27 jun 2021, 00:27
Kakva je situacija za ulazak u Hrvatsku , jesu li i dalje stroge mjere vezane za smještaj i prijevremeno plaćanje?
Jesu.
Iako imam hr papire danas se morao vratiti za 12h ako nemas test ili nisi cijepljen.
Gradjani Srbije mogu ulaziti bez ikakvih dokaza o testu i cijepljenju od danas:mrgreen:
HSK ZRINJSKI MOSTAR
#osmadolazi
Nemanja Bilbija

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41224
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 27 jun 2021, 00:33

Suki46 je napisao/la:
27 jun 2021, 00:27
Kakva je situacija za ulazak u Hrvatsku , jesu li i dalje stroge mjere vezane za smještaj i prijevremeno plaćanje?
Da. Moras imati uplaceno unaprijed, uz testove ili potvrdu o vakcinisanju ili da si prebolio.
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
Liverpool. YNWA
Postovi: 2170
Pridružen/a: 10 avg 2010, 09:13
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la Liverpool. YNWA » 27 jun 2021, 01:20

Jel imao neko priliku na Island otici?
Planiram sa hanumom do kraja godine tamo pa ako je neko bio da podijeli iskustva :)
#Ynwa

Avatar
Suki46
Postovi: 2924
Pridružen/a: 18 jan 2014, 18:11
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la Suki46 » 27 jun 2021, 10:32

Antipolitika3 je napisao/la:
27 jun 2021, 00:32
Suki46 je napisao/la:
27 jun 2021, 00:27
Kakva je situacija za ulazak u Hrvatsku , jesu li i dalje stroge mjere vezane za smještaj i prijevremeno plaćanje?
Jesu.
Iako imam hr papire danas se morao vratiti za 12h ako nemas test ili nisi cijepljen.
Gradjani Srbije mogu ulaziti bez ikakvih dokaza o testu i cijepljenju od danas:mrgreen:
Zahvaljujem , u istoj sam pole position kao ti , znaci 12 h i nazad :mrgreen:
rio_Ferdy88 je napisao/la:
27 jun 2021, 00:33
Suki46 je napisao/la:
27 jun 2021, 00:27
Kakva je situacija za ulazak u Hrvatsku , jesu li i dalje stroge mjere vezane za smještaj i prijevremeno plaćanje?
Da. Moras imati uplaceno unaprijed, uz testove ili potvrdu o vakcinisanju ili da si prebolio.
Sad se pitam kako je na moru onim babama ili dedama sto na ruku primaju cash , oni bookinga ili airbnba nisu ni vidjeli :urnebes:
Yugoslav First League - ★★
Bosnian Premier League - ★★★★★
Bosnian Cup - ★★★★★★★
YNWA <3

Avatar
Suki46
Postovi: 2924
Pridružen/a: 18 jan 2014, 18:11
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la Suki46 » 27 jun 2021, 10:36

Liverpool. YNWA je napisao/la:
27 jun 2021, 01:20
Jel imao neko priliku na Island otici?
Planiram sa hanumom do kraja godine tamo pa ako je neko bio da podijeli iskustva :)
Moj drug je išao u Reykjavik u proljeće 2018 godine.Kaze da se ima šta viditi , od gejzira izvan grada do samih znamenitosti unutar grada.Također cijene su baš paprene , nivo najskupljih gradova u Europi sa Stockholmom,Kopenhagenom i tako to.Za 5-7 dana može se dosta toga vidjeti i preći.Što se tice aviona , isao je preko Tuzle do Frankfurta i onda od Frankfura ka Reykjaviku.
Yugoslav First League - ★★
Bosnian Premier League - ★★★★★
Bosnian Cup - ★★★★★★★
YNWA <3

Avatar
Antipolitika3
Postovi: 5357
Pridružen/a: 13 apr 2019, 20:06
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la Antipolitika3 » 27 jun 2021, 10:46

Sad se pitam kako je na moru onim babama ili dedama sto na ruku primaju cash , oni bookinga ili airbnba nisu ni vidjeli :urnebes:


Kako im je?
Jucer se provozao malo sa obitelji bih table to te doslovno moli da stanes i raspitas se o apartmanima ,sezona iako jos nije u punom jeku makarska rivijera ugostiteljski objekti zjape prazni a to je zahvaljujuci njihovim nakaradnim cjenama gdje sam ja jucer npr platio fucking burger i 0.33 pivo toceno 75 kuna ,halo bolan skoro 20KM ,sat parkinga minimano 10 kuna ako hoces da ti je auto sigura a dnevna po 100 kuna karta kad sve to uzmes u obzir dobijes poluprazne objekta a dok sam sa obitelji rucao u restoranu jedan lik vjerovatno gazda susjednog restorana psuje bogove kao vikend je a sve kava kava kava,pa wc wc,wifi wifi nemaju nikakvu kvalitetnu prodaju ...mislio sam mu reci moj prijatelju tko ce ti sjesti burger i 3 pizze sa dvije tocene 0.33 i dva e soka od jabuke ceh skoro 80KM.U nas bi taj ceh izasao manje od 50KM u boljem i renomiranijem restoranu od njihovih ponuda.
HSK ZRINJSKI MOSTAR
#osmadolazi
Nemanja Bilbija

Avatar
Suki46
Postovi: 2924
Pridružen/a: 18 jan 2014, 18:11
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la Suki46 » 27 jun 2021, 11:04

Antipolitika3 je napisao/la:
27 jun 2021, 10:46
Sad se pitam kako je na moru onim babama ili dedama sto na ruku primaju cash , oni bookinga ili airbnba nisu ni vidjeli :urnebes:


Kako im je?
Jucer se provozao malo sa obitelji bih table to te doslovno moli da stanes i raspitas se o apartmanima ,sezona iako jos nije u punom jeku makarska rivijera ugostiteljski objekti zjape prazni a to je zahvaljujuci njihovim nakaradnim cjenama gdje sam ja jucer npr platio fucking burger i 0.33 pivo toceno 75 kuna ,halo bolan skoro 20KM ,sat parkinga minimano 10 kuna ako hoces da ti je auto sigura a dnevna po 100 kuna karta kad sve to uzmes u obzir dobijes poluprazne objekta a dok sam sa obitelji rucao u restoranu jedan lik vjerovatno gazda susjednog restorana psuje bogove kao vikend je a sve kava kava kava,pa wc wc,wifi wifi nemaju nikakvu kvalitetnu prodaju ...mislio sam mu reci moj prijatelju tko ce ti sjesti burger i 3 pizze sa dvije tocene 0.33 i dva e soka od jabuke ceh skoro 80KM.U nas bi taj ceh izasao manje od 50KM u boljem i renomiranijem restoranu od njihovih ponuda.
Cijene su se vratile kao u 2019. godini i prije.Veoma papreno , prošle godine je idealno bilo za ići , cijene u augustu i septembru su bas bile korektne i onakve kakve trebaju da budu - realne za uslugu koju nude.Makarska rivijera će imati problem , to je definitivno.
Yugoslav First League - ★★
Bosnian Premier League - ★★★★★
Bosnian Cup - ★★★★★★★
YNWA <3

Mamba1921
Postovi: 69
Pridružen/a: 20 feb 2020, 18:13
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la Mamba1921 » 27 jun 2021, 16:18

Gdje je najbolje otici na bazen na otvorenom sa rajom ili djevojkom, a da je do 2 sata vožnje od Sarajeva?
Terme nisu opcija😂

Benko123
Postovi: 623
Pridružen/a: 20 feb 2021, 13:33
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la Benko123 » 27 jun 2021, 16:23

Mamba1921 je napisao/la:
27 jun 2021, 16:18
Gdje je najbolje otici na bazen na otvorenom sa rajom ili djevojkom, a da je do 2 sata vožnje od Sarajeva?
Terme nisu opcija😂
Etno selo Cardaci kod Viteza se nalazi, ribica se bazeni zovu. Neces se pokajati vjeruj mi

Avatar
JHam
Postovi: 9039
Pridružen/a: 18 jan 2013, 10:17
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la JHam » 27 jun 2021, 16:29

Benko123 je napisao/la:
27 jun 2021, 16:23
Mamba1921 je napisao/la:
27 jun 2021, 16:18
Gdje je najbolje otici na bazen na otvorenom sa rajom ili djevojkom, a da je do 2 sata vožnje od Sarajeva?
Terme nisu opcija😂
Etno selo Cardaci kod Viteza se nalazi, ribica se bazeni zovu. Neces se pokajati vjeruj mi
Zavisi. Ja sam evo danas tu, udjes u bazen imas 1m2 prostora ako i tolko, tolika je guzva... Ima li jos kakvih u okolini SA, gdje ne dolazi citava zenica, travnik, turbe, vitez, i pola sarajeva kaknja i ostalih mjesta :urnebes:

Avatar
reeds
Postovi: 1520
Pridružen/a: 25 sep 2012, 22:11
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la reeds » 27 jun 2021, 16:34

Mamba1921 je napisao/la:
27 jun 2021, 16:18
Gdje je najbolje otici na bazen na otvorenom sa rajom ili djevojkom, a da je do 2 sata vožnje od Sarajeva?
Terme nisu opcija😂
Zeleni Vir kod Olova ;) NIje nesto veliko ali super uredjeno

Benko123
Postovi: 623
Pridružen/a: 20 feb 2021, 13:33
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la Benko123 » 27 jun 2021, 16:34

JHam je napisao/la:
27 jun 2021, 16:29
Benko123 je napisao/la:
27 jun 2021, 16:23
Mamba1921 je napisao/la:
27 jun 2021, 16:18
Gdje je najbolje otici na bazen na otvorenom sa rajom ili djevojkom, a da je do 2 sata vožnje od Sarajeva?
Terme nisu opcija😂
Etno selo Cardaci kod Viteza se nalazi, ribica se bazeni zovu. Neces se pokajati vjeruj mi
Zavisi. Ja sam evo danas tu, udjes u bazen imas 1m2 prostora ako i tolko, tolika je guzva... Ima li jos kakvih u okolini SA, gdje ne dolazi citava zenica, travnik, turbe, vitez, i pola sarajeva kaknja i ostalih mjesta :urnebes:
Hahahahhahaha e to nisam znao. Ja sam prosle godine par puta isao radnim danom kad je vjerovatno drugacije i stvarno je fino bilo

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Evander i 22 gosta.