Odlazak u inostranstvo

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
Pantelija
Postovi: 12897
Pridružen/a: 25 maj 2015, 09:36
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Pantelija » 20 nov 2018, 19:04

sekerbay je napisao/la:Ko god planira da ide u inostranstvo, neka se čuva posredničkih firmi.
Kad budem raspoložen, napišem detalje.
Evo recimo ova je vrr :mrgreen:

https://www.northdata.de/Fortuna+Person ... B+157631+B
Sad kada ides na oglase prijavis se u 80% slucajeva su posrednicke ... jbg moras doci do adrese da posljes u firme direktno
Zivio sam zivot, Bog sto mi je dao
Mjesto talijane, engleze gledao
ako je to grijeh, sto dusa pozeli
onda se i meni dzehenem veseli

Avatar
sekerbay
Postovi: 5010
Pridružen/a: 29 jan 2014, 09:48
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la sekerbay » 20 nov 2018, 20:51

Pantelija je napisao/la:Sad kada ides na oglase prijavis se u 80% slucajeva su posrednicke ... jbg moras doci do adrese da posljes u firme direktno
Sad, ako imaš viška para i želiš da ih baciš, onda idi preko posrednika.
like my saint of a mum used to say, "get 'em young, and the possibilities are endless."

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Penaltiky » 20 nov 2018, 22:03

Kad smo kod posredovanja, jel neko imao iskustva sa Poseidon Human Capital?
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

Avatar
Ramiy
Postovi: 2281
Pridružen/a: 04 jun 2018, 22:58
Lokacija: Banovici
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Ramiy » 21 nov 2018, 00:20

Penaltiky je napisao/la:Kad smo kod posredovanja, jel neko imao iskustva sa Poseidon Human Capital?
da morao je neko imati iskustva s njima
VICTORIA CONCORDIA CRESCIT

Ljubitelj ponedjeljka, vruce pive, loseg centarsuta i hladne zene.

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Penaltiky » 21 nov 2018, 00:22

Ramiy je napisao/la:
Penaltiky je napisao/la:Kad smo kod posredovanja, jel neko imao iskustva sa Poseidon Human Capital?
da morao je neko imati iskustva s njima
:thumbup:
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

Avatar
Ramiy
Postovi: 2281
Pridružen/a: 04 jun 2018, 22:58
Lokacija: Banovici
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Ramiy » 21 nov 2018, 00:27

:mrgreen:
VICTORIA CONCORDIA CRESCIT

Ljubitelj ponedjeljka, vruce pive, loseg centarsuta i hladne zene.

Avatar
Kaunas
Postovi: 13324
Pridružen/a: 08 dec 2013, 11:36
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Kaunas » 21 nov 2018, 08:52

Moggi je napisao/la:samo ic treba, ovde te ni na forumu ne postuju
Bio na terenu u Banovicima. :urnebes:
15.10.2013.

"Btw, ja vise nedam ni marke za gladnu djecu Afrike. Gladan insan ne moze puhati u ono cudo po vascijeli dan, nema sanse."

Avatar
sagitarius
Postovi: 2131
Pridružen/a: 30 mar 2013, 00:30
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la sagitarius » 21 nov 2018, 10:02

QUARTERBACK je napisao/la:.
Imas li ti druze sad posao u Bosni?
Da li tvoji najbolji prijatelji imaju posao?

Uzmimo da nemas posao, vjeruj mi kad bi sad nasao posao i radio 8h, ja ti garantujem da bi samo Petkom i Subotom izlazio ili samo jedan od tih dana, ne bi ti palo na pamet da radnim danima izlazis ako znas da ujutru moras na posao.To sto ti mislis da je u evropi tako, vjeruj mi da je i u Bosni, samo ti okruzenje mozda nije tako da su svi zaposleni, pa mislis da i ljudi koji rade ovdje svaki dan izlaze, ne izlazimo :D
Ev moja raja, svi rade, svi razlicite smjene, zna se desiti da jednom u dvije sedmice se uhvatimo da Subotom izadjemo, za nocni izlazak, jedino Nedjeljom jutarnje kafe po 2h, uhvatimo nekako redovno.
..Za Čelik i Zenicu!Jer to, je čast i sudbina i krv Zeničana, ljubav velika!
..El Valencia es el nostre campeó! #amuntValencia

Avatar
BelminM23
Postovi: 9759
Pridružen/a: 17 maj 2012, 17:49
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la BelminM23 » 21 nov 2018, 10:49

Nedjelja ujutro je najbolji izlazak. :kafa:

Jami ba, u 10 se vrše posljednje pripreme za spavanje, da bih na vrijeme zaspao. :D

Pukao bih da radim 10 sati svaki dan... I ovako samo razmišljam o spavanju. :mrgreen:

Avatar
Pantelija
Postovi: 12897
Pridružen/a: 25 maj 2015, 09:36
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Pantelija » 21 nov 2018, 11:19

sagitarius je napisao/la:
QUARTERBACK je napisao/la:.
Imas li ti druze sad posao u Bosni?
Da li tvoji najbolji prijatelji imaju posao?

Uzmimo da nemas posao, vjeruj mi kad bi sad nasao posao i radio 8h, ja ti garantujem da bi samo Petkom i Subotom izlazio ili samo jedan od tih dana, ne bi ti palo na pamet da radnim danima izlazis ako znas da ujutru moras na posao.To sto ti mislis da je u evropi tako, vjeruj mi da je i u Bosni, samo ti okruzenje mozda nije tako da su svi zaposleni, pa mislis da i ljudi koji rade ovdje svaki dan izlaze, ne izlazimo :D
Ev moja raja, svi rade, svi razlicite smjene, zna se desiti da jednom u dvije sedmice se uhvatimo da Subotom izadjemo, za nocni izlazak, jedino Nedjeljom jutarnje kafe po 2h, uhvatimo nekako redovno.
Bravo, gore svi rade, i onda radnim danima i nemas bas osjecaj da je kao kod nas. Vikendom se izvede porodica ili idu po hotelima , planinama, kada su mladi u pitanju uvijek imaju koncerti svih vrsta muzike... cak i ove nase ...
I jos jedan mit o nedruzenju, kako nema kafe i raje ... jbg jarane odes gore rijeci progovoriti ne znas , ili se zatvoris ... ja gdje sam bio na godisnjem, dosta raje iz bosne, sbaki dan, cak i radni loslije posla islo se na kafu, vikend rostilj ...
Sve je do ljudi
Zivio sam zivot, Bog sto mi je dao
Mjesto talijane, engleze gledao
ako je to grijeh, sto dusa pozeli
onda se i meni dzehenem veseli

Avatar
gaston
Moderator
Postovi: 16553
Pridružen/a: 29 jun 2012, 22:40
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la gaston » 21 nov 2018, 11:40

BelminM23 je napisao/la:Nedjelja ujutro je najbolji izlazak. :kafa:

Jami ba, u 10 se vrše posljednje pripreme za spavanje, da bih na vrijeme zaspao. :D

Pukao bih da radim 10 sati svaki dan... I ovako samo razmišljam o spavanju. :mrgreen:
Probaj 12. :mrgreen:

Bio sam evo 3 sedmice na bolovanju, cak i NBA pratio do 3-4 ujutro, al' sam zadreco kad je jutros alarm u 5 zazvonio. Nema sminke za krvave oci. :mrgreen:
Ima jedan klub, jedan tim, s tradicijom jakom, čiji verni navijači su povezani znakom.
Pa zato nikad ne brinu, jer znaju da u tami, dokle god da postoje neće hodati sami!

Sve je to okej, al' ne smijemo zaboraviti kako je Bruno laktom mlatno Jorginha..

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Penaltiky » 21 nov 2018, 12:01

sagitarius je napisao/la:
QUARTERBACK je napisao/la:.
Imas li ti druze sad posao u Bosni?
Da li tvoji najbolji prijatelji imaju posao?

Uzmimo da nemas posao, vjeruj mi kad bi sad nasao posao i radio 8h, ja ti garantujem da bi samo Petkom i Subotom izlazio ili samo jedan od tih dana, ne bi ti palo na pamet da radnim danima izlazis ako znas da ujutru moras na posao.To sto ti mislis da je u evropi tako, vjeruj mi da je i u Bosni, samo ti okruzenje mozda nije tako da su svi zaposleni, pa mislis da i ljudi koji rade ovdje svaki dan izlaze, ne izlazimo :D
Ev moja raja, svi rade, svi razlicite smjene, zna se desiti da jednom u dvije sedmice se uhvatimo da Subotom izadjemo, za nocni izlazak, jedino Nedjeljom jutarnje kafe po 2h, uhvatimo nekako redovno.
Koliko godina imaš ti i društvo? Ja radim, oni rade nerijetko se oblijemo Srijedom, Četvrtkom il Ponedjeljkom i ujutro na poso.
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

Avatar
VelaHavle
Postovi: 5362
Pridružen/a: 02 feb 2015, 12:41
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la VelaHavle » 21 nov 2018, 16:23

Trazim za jarana poso u Njemackoj. On uci jezik a najlakse bi mu gradjevina pala pa bi to najradije. Ako ima posla bio bi zahvalan. Cuvajte se.
Aljegri, out!

Avatar
Fantasista
Postovi: 3693
Pridružen/a: 26 avg 2013, 23:01
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Fantasista » 21 nov 2018, 18:02

Sto se tice tih izlazaka najveci problem je vrijeme.

Konkretno u mom slucaju. Ustajem u 5, radim od 6. Radnog vremena nemam i nikad ne znam da li cu ostati do 4 ili do 5. Dodjem slomljen, dok se istusiram i nesto pojedem i odmorim se vec razmisljam kad cu leci. Nije problem izaci i piti ali kako kad se moram dizati u 5.

Dosao sam do zakljucka da je bolje otici u Njemacku i tamo biti rob za vecu lovu :mrgreen:

Cim se pruzi prilika bjezim preko grane i ne vracam se.

Avatar
beka23
Postovi: 1647
Pridružen/a: 18 mar 2013, 02:24
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la beka23 » 21 nov 2018, 18:17

VelaHavle je napisao/la:Trazim za jarana poso u Njemackoj. On uci jezik a najlakse bi mu gradjevina pala pa bi to najradije. Ako ima posla bio bi zahvalan. Cuvajte se.
Kako bi mu najlakse pala gradjevina **** :urnebes:

Avatar
BelminM23
Postovi: 9759
Pridružen/a: 17 maj 2012, 17:49
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la BelminM23 » 21 nov 2018, 19:04

Rekord mi je 17, beton.

A onu glupi izbori su me 26 sati držali. :mrgreen:

Šta će ti pare kad nemaš vremena potrošiti. Lijepa stvar dijaspore je što ovdje dođeš 10-15 dana i možeš biti malo komotniji što se tiče trošenja.

Avatar
Pantelija
Postovi: 12897
Pridružen/a: 25 maj 2015, 09:36
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Pantelija » 21 nov 2018, 20:09

BelminM23 je napisao/la:Rekord mi je 17, beton.

A onu glupi izbori su me 26 sati držali. :mrgreen:

Šta će ti pare kad nemaš vremena potrošiti. Lijepa stvar dijaspore je što ovdje dođeš 10-15 dana i možeš biti malo komotniji što se tiče trošenja.
Bajke su to da nemas kad i gdje trositi.... imas vise od mjesec godisnjeg , imas praznika. Znam ljude koji po 3-4 puta dolaze u bosnu godisnje. Ako naucis jezik nadjes fin poslic ims sve po ps i ako imas vikende, imas tonu nekih bwnificija ... npr dhl ...

E sad ako ti je mrsko uciti jezik pa ne znas guknuti ni nakon par godina, ko te hebe.

Ja ovdje imam slobodnog vremena al nemam para pa mi je jos gore
Zivio sam zivot, Bog sto mi je dao
Mjesto talijane, engleze gledao
ako je to grijeh, sto dusa pozeli
onda se i meni dzehenem veseli

Avatar
BelminM23
Postovi: 9759
Pridružen/a: 17 maj 2012, 17:49
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la BelminM23 » 21 nov 2018, 22:02

Mislio sam na ovo naše trošenje para. Radio sam jedno vrijeme od 7 do pola 6, ako sam dobre sreće, pa znam da sam kratak sa vremenom bio. Sada do 3 mi je mjera, tako da sam se uklopio u platu i halalim ta dodatna dva sata što bih više zaradio. Nisi radio, nisi ni zaradio. Jedino mi je žao što sam lijen za svoje godine, pa mi je bolje 700KM za 8 sati, nego 850-900KM 10 sati, a ova druga varijanta se može naći trenutno u mom kraju. A posao od 7 do 3 je malo poteško. Da napomenem još da ne bolujem od druge, a pogotovo ne od treće smjene.

Imam jarana prošle godine otišao raditi po europi, dolazi svaka dva mjeseca 7-14 dana.

Ne znam kako većina stanuje koja ode sama u svijet, ali meni se cimeri ne sviđaju nikako. A ako odeš preko naše firme, znaš da si zaglavio sa 3-4 osobe.

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Penaltiky » 21 nov 2018, 23:01

Ja imam -140 sati od početka godine :mrgreen:
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

Avatar
VelaHavle
Postovi: 5362
Pridružen/a: 02 feb 2015, 12:41
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la VelaHavle » 22 nov 2018, 00:13

beka23 je napisao/la:
VelaHavle je napisao/la:Trazim za jarana poso u Njemackoj. On uci jezik a najlakse bi mu gradjevina pala pa bi to najradije. Ako ima posla bio bi zahvalan. Cuvajte se.
Kako bi mu najlakse pala gradjevina **** :urnebes:
Necu ja radit :kafa:
Aljegri, out!

Odgovori

Natrag na “Diskusije”