Odlazak u inostranstvo

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88,Donnie Darko

Tweeds_10
Kontakt:

PostPostao/la Tweeds_10 » 13 jul 2019, 22:16

Epidaurus WroteColonStan je jedna od najboljih mogucih investicija u Grazu ili Becu npr. Cak i ako se odlucis preselit negdje drugo zbog posla uvijek bez ikakvih problema mozes naci nekoga kome ces iznajmljivati. Plus su jos ti stambeni krediti u Austriji nenormalno povoljni, kamata smijesna.

jest, samo sto u becu nema stana ispod 300k eura, ne uzimam u obzir garsonjere
pi.

majestic24
Kontakt:

PostPostao/la majestic24 » 14 jul 2019, 07:33

Normalno je imati zenu i djecu ,nebitno da li imas veliku ili malu kucu,dobar ili slabo placen posao,da li zivis u zajednici ili ne...

Manite se ti gluposti,nekih evropskih ili svjetskih standarda. Ko god se osjeca da je spreman za brak,da li ima 21,31 ili vise godine,zeni se ili udaj se.

Problem danasnjeg drustva je taj sto ti neke skupine ljudi(npr lgbt populacija,ljudi koji ne zele familiju itd..),zele bukvalno da se i oni pitaju za sve. Evo,ja sam otisao u Sloveniju ima jedna godina i sad imam u planu da dovedem tu zenu i dijete. Sin mi vec ide u skolu. Problem je u tome sto se meni ne svidja na koji nacin educiraju djecu tu z sloveniji. Da mi uce dijete da je vjera nebitna,da je normalnije imati dzukelu nego dijete,da je normalno biti gay...e yebem njihove evropske vrijednosti ali moje dijete nece educirati na taj nacin.

U SLO se svako drugi brak se zavrsi sa razvodom..halooo,to je yebenih 50%. Svaki peti mladi bracni par ima dijete.
GLORY,GLORY MAN.UNITED : 1907–08, 1910–11, 1951–52, 1955–56, 1956–57, 1964–65, 1966–67, 1992–93, 1993–94, 1995–96, 1996–97, 1998–99, 1999–2000, 2000–01, 2002–03, 2006–07, 2007–08, 2008–09, 2010–11 , 2012-13

..:::The Black Mamba Strikes Again::...

ASD
Kontakt:

PostPostao/la ASD » 14 jul 2019, 09:06

Brak je prevaziđena institucija.
U budućnosti će toga biti sve više. Zašto biti s nekim ako ne ide i imaš bolju alternativu?

Naravno, govorimo o normalnim državama, ne o bliskom istoku.

ItsRamiz
Kontakt:

PostPostao/la ItsRamiz » 14 jul 2019, 09:10

Omg omg omg
Prolaznoscu svojom Tebe svjedocim
stvorio Si mene prvo nemocnim
pa mi snagu dao, sad je uzimas
Ti si tvorac, Ti sve tajne znas

Vrebac
Kontakt:

PostPostao/la Vrebac » 14 jul 2019, 09:33

majestic24 WroteColonNormalno je imati zenu i djecu ,nebitno da li imas veliku ili malu kucu,dobar ili slabo placen posao,da li zivis u zajednici ili ne...

Manite se ti gluposti,nekih evropskih ili svjetskih standarda. Ko god se osjeca da je spreman za brak,da li ima 21,31 ili vise godine,zeni se ili udaj se.

Problem danasnjeg drustva je taj sto ti neke skupine ljudi(npr lgbt populacija,ljudi koji ne zele familiju itd..),zele bukvalno da se i oni pitaju za sve. Evo,ja sam otisao u Sloveniju ima jedna godina i sad imam u planu da dovedem tu zenu i dijete. Sin mi vec ide u skolu. Problem je u tome sto se meni ne svidja na koji nacin educiraju djecu tu z sloveniji. Da mi uce dijete da je vjera nebitna,da je normalnije imati dzukelu nego dijete,da je normalno biti gay...e yebem njihove evropske vrijednosti ali moje dijete nece educirati na taj nacin.

U SLO se svako drugi brak se zavrsi sa razvodom..halooo,to je yebenih 50%. Svaki peti mladi bracni par ima dijete.

Moja djeca idu u Osnovnu skolu u Austriji i ovdje je obrazovanje tri stepenice iznad naseg! Ne po obimu ucenja (jer kod nas samo filaju) vec te pripremaju za zivot, uce te lijepom ponasanju i kako da vrijednujes stvari. Tek kasnije od 5 razreda pocinje testiranje u kojem smijeru bi to dijete trebalo ici. Dali je ono sposobno da se skola ili da bude zidar!
I skolstvo uz zdravstvo je nesto s cim sam najvise zadovoljan.

Tko ima djecu u Austriji i zeli da ih odgoji na pravi nacin, mora da izbjegne velike gradove. Zivot na selu u miru,bez previse auslendera.

sombrero
Kontakt:

PostPostao/la sombrero » 14 jul 2019, 10:05

Orton WroteColonMa nemoguće je porediti mentalni sklop i poglede na svijet nekog Švabe i našeg čovjeka.

Krenemo od banalni stvari tipa Auto.
Ljudi općenito nisu toliko zaluđeni autom, naročito što ako ti baš zatreba auto možeš ga rentat za 10 15 centi po minuti ili na dan za fiksnu tarifu.
U vecim gradovima gradski prevoz je mnogo efikasnij način transporta, i zamisli ljudi paze na okoliš (kakvi debili reklo bi se kod nas)

Oslobođeni su onog što se kod nas smatra normalnim kuća brak djeca.
Žive skupa, ako se i odluče za djecu to je najviše jedno.

Mnogo putuju i radoznali su :D

Imaju kulturu življenja koja nama fali.

Nek se onda ne bune kad im neki Mahmut iz Izmira postane predsjednik za nekih 30 godina, dok oni u penziji iznajmljuju kuće po Portugalu jer sa penzijom ne mogu plaćati stan u Njemačkoj. Kultura življenja običnog Švabe, reklo bi se.

Lillard
Kontakt:

PostPostao/la Lillard » 14 jul 2019, 10:46

ASD WroteColonBrak je prevaziđena institucija.
U budućnosti će toga biti sve više. Zašto biti s nekim ako ne ide i imaš bolju alternativu?

Iz tebe izbija glupost.
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

BosniaBoston
Kontakt:

PostPostao/la BosniaBoston » 14 jul 2019, 10:52

Lillard WroteColon

Iz tebe izbija glupost.

Baš vala.Radije bi švapsko go*no nego bosansku tortu

ASD
Kontakt:

PostPostao/la ASD » 14 jul 2019, 11:02

Lillard WroteColon

Iz tebe izbija glupost.

Pa zadrti ljudi ne mogu razumiti neke trendove. Valjda zbog toga i jeste zadrti.

BosniaBoston
Kontakt:

PostPostao/la BosniaBoston » 14 jul 2019, 11:04

ASD WroteColon
Lillard WroteColon

Iz tebe izbija glupost.

Pa zadrti ljudi ne mogu razumiti neke trendove. Valjda zbog toga i jeste zadrti.

Zasto je brak loš?Ide super,ne ide razvod i to je to.Koji je problem imat dvoje-troje djece ako ih mozes izdrzavati.Ne,bolje kerove uzgajat ko trendy gospoda pa ce im za 50 godina turci bit vecina u drzavi

rio_Ferdy88
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la rio_Ferdy88 » 14 jul 2019, 11:05

Pa što ne kažeš svojim roditeljima da su zadrti, a uzdržavaju te iako po trendovima ne bi trebali (ako uopće imaš više od 18 god). Najlakše pametovati po forumu a u stvarnosti manji od makovog zrna, nema ni škole ni posla nego na grbači roditeljima :roll:

Ima nešto što se zove komunikacija i savjetovanje ako se pojavi neki problem u braku, prvo porazgovarati, vidjeti šta smeta, šta bi želio promjeniti, i onda savjetovanje ako se ne može samostalno riješiti, pa ako već i tad ne ide onda razvod.
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

ASD
Kontakt:

PostPostao/la ASD » 14 jul 2019, 11:10

BosniaBoston WroteColonZasto je brak loš?Ide super,ne ide razvod i to je to.Koji je problem imat dvoje-troje djece ako ih mozes izdrzavati.Ne,bolje kerove uzgajat ko trendy gospoda pa ce im za 50 godina turci bit vecina u drzavi

Njemacka prima strance i to je njezin problem.
Zašto Japan nema tih problema, a po pitanju demografije jos gore stoje?

Ok je to, ako zelis se zeniti ili praviti djece koliko hoces. Tvoja stvar.
Ali isto tako se trebas pomiriti s cinjenicom da je sve vise ljudi koji to ne zele i sve je vise ljudi koji se razvode.

Orton
Kontakt:

PostPostao/la Orton » 14 jul 2019, 11:18

Fakat se raspravljate oko gluposti.
Ko hoće nek se ženi ko neće neće.
Kome se ne dopada kako zapad odgaja svoju djecu ima i drugih zemalja gdje se više vrednuju neke druge vrijednosti kao što su brak, religija, poligamija ili šta ti ga znam.

Hajmo se mi ponovo bacit na konkretne stvari a to je odlazak u inostranstvo :)

cala
Kontakt:

PostPostao/la cala » 14 jul 2019, 11:22

ASD WroteColon
BosniaBoston WroteColonZasto je brak loš?Ide super,ne ide razvod i to je to.Koji je problem imat dvoje-troje djece ako ih mozes izdrzavati.Ne,bolje kerove uzgajat ko trendy gospoda pa ce im za 50 godina turci bit vecina u drzavi

Njemacka prima strance i to je njezin problem.
Zašto Japan nema tih problema, a po pitanju demografije jos gore stoje?

Ok je to, ako zelis se zeniti ili praviti djece koliko hoces. Tvoja stvar.
Ali isto tako se trebas pomiriti s cinjenicom da je sve vise ljudi koji to ne zele i sve je vise ljudi koji se razvode.

Znaci automatski sve sto krene sa "zapada" je ispravno?
Porodica je noseci stub drustva i to nikakvi trendovi niti lobiji nece promjeniti.

Saurman
Kontakt:

PostPostao/la Saurman » 14 jul 2019, 11:22

O čega se raspravljaju. :roll:
1974---1975---1976---2001---2013

Lillard
Kontakt:

PostPostao/la Lillard » 14 jul 2019, 11:35

ASD WroteColon
Lillard WroteColon

Iz tebe izbija glupost.

Zadrt jer mislim da brak nije prevaziđena institucija i da je obitelj jedan od stubova društva, aha. Ode u Njemačku na 3 mjeseca konta liberalan pokupio svu pamet ovog svijeta. Njemačka bira demokršćansku stranku već godinama, preispitaj koliko im je brak nevažan.
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

ItsRamiz
Kontakt:

PostPostao/la ItsRamiz » 14 jul 2019, 11:40

nova mjerna jedinica za glupost je ASD

LEO10
Kontakt:

PostPostao/la LEO10 » 14 jul 2019, 11:43

majestic24 WroteColonNormalno je imati zenu i djecu ,nebitno da li imas veliku ili malu kucu,dobar ili slabo placen posao,da li zivis u zajednici ili ne...

Donekle si u pravu u prvom dijelu posta, previse je te neke kao demokratije i da ima pravo i p.eder, a dosta drugih vaznijih stvari u k.urcu.

Ali po drugoj strani ti ne prihvatas tu drzavu gdje si dosao zivjeti i smeta te njihovo educiranje, klasicno razmisljanje ovih sa Bliskog Istoka mora biti sve po nase. Ali ko smo to mi da se oni nama podrede u svoji drzavi, a mi napustali svoju drzavu u kojoj nista nije po nasim zeljama.
I trece ja bi vijeru i izbacio iz skole totalno, imas kod kuce obrazuj po svome, skola nek uci znanje ono sto je potrebno za prezivjeti.

ItsRamiz
Kontakt:

PostPostao/la ItsRamiz » 14 jul 2019, 11:56

Vijeru izbaciti a vise casova jezika ubaciti

ASD
Kontakt:

PostPostao/la ASD » 14 jul 2019, 12:26

Lillard WroteColonZadrt jer mislim da brak nije prevaziđena institucija i da je obitelj jedan od stubova društva, aha. Ode u Njemačku na 3 mjeseca konta liberalan pokupio svu pamet ovog svijeta. Njemačka bira demokršćansku stranku već godinama, preispitaj koliko im je brak nevažan.

Ne nego si zadrt jer osuđuješ ljude koji prihvataju taj način života. To smatraš nečim pogrešnim.
Ja nigdje ne osuđujem ljude koji žele da imaju 3 djece i da se udaju sa 22 godine. Njihov izbor.

P.s.ta stranka ti nije najbolji primjer.
Recimo, sama Angela se razvodila i nema djece

Natrag na “Diskusije”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 11 gostiju.