Odlazak u inostranstvo

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
Sveti
Postovi: 10129
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Sveti » 08 jul 2018, 12:08

Popaj78 je napisao/la:Za koje bi se pare tj platu raja vratila u BiH?
Ni za kakve. Imao sam priliku da poslije faksa radim u policiji koja osigurava ministarstva itd. Nije mi padalo napamet da ostanem.

Mene licno pogadja ratna i nacionalisticka napetost, i to ne malo, zato je zapad mnogo zdraviji.
naprijed rejal

Popaj78
Postovi: 132
Pridružen/a: 23 jun 2018, 10:14
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Popaj78 » 08 jul 2018, 12:09

Sveti je napisao/la:
Popaj78 je napisao/la:Za koje bi se pare tj platu raja vratila u BiH?
Ni za kakve. Imao sam priliku da poslije faksa radim u policiji koja osigurava ministarstva itd. Nije mi padalo napamet da ostanem.

Mene licno pogadja ratna i nacionalisticka napetost, i to ne malo, zato je zapad mnogo zdraviji.
To je tacno pogledaj koliko raje navija protiv hrvatske iz ciste mrznje

Avatar
Sveti
Postovi: 10129
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Sveti » 08 jul 2018, 12:13

Popaj78 je napisao/la:
Sveti je napisao/la:
Popaj78 je napisao/la:Za koje bi se pare tj platu raja vratila u BiH?
Ni za kakve. Imao sam priliku da poslije faksa radim u policiji koja osigurava ministarstva itd. Nije mi padalo napamet da ostanem.

Mene licno pogadja ratna i nacionalisticka napetost, i to ne malo, zato je zapad mnogo zdraviji.
To je tacno pogledaj koliko raje navija protiv hrvatske iz ciste mrznje
Nije samo to, ja vjerujem da dosta raje voli susjede. Ja cu prvi prije navijat za srbiju protiv tamo nekog brazila nego protiv nje. Ali si dole generalno konstantno u toru u kojem te svaki dan hrane nacionalizmom, nacionalistickim vijestima i ociglednom nepravdom. Mene to boli, cijela ta politicka situacija gdje na velikom planu svako svakog mrzi a svako bi sa svakim pivu popio me cini depresivnim
naprijed rejal

Avatar
Finn
Postovi: 9054
Pridružen/a: 24 avg 2015, 09:23
Lokacija: SA
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Finn » 08 jul 2018, 12:18

A po dijaspori Balkanci dobri jedni sa drugima. Eto sta ti je Balkan.

Avatar
Ramiy
Postovi: 2281
Pridružen/a: 04 jun 2018, 22:58
Lokacija: Banovici
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Ramiy » 08 jul 2018, 12:21

Finn je napisao/la:A po dijaspori Balkanci dobri jedni sa drugima. Eto sta ti je Balkan.
Jer su svi otisli sa istim ciljem i zele bolje za sebe
Dobro ima i tu izuzetaka kao i u svemu sto ima
VICTORIA CONCORDIA CRESCIT

Ljubitelj ponedjeljka, vruce pive, loseg centarsuta i hladne zene.

Avatar
Sveti
Postovi: 10129
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Sveti » 08 jul 2018, 12:48

Finn je napisao/la:A po dijaspori Balkanci dobri jedni sa drugima. Eto sta ti je Balkan.
to je najsmjesnije, za bosnjaka, hrvata ili srbina vazda govore, vidi ga ovaj nas, cak i za makedonce se tako govori.
naprijed rejal

semcho
Postovi: 1477
Pridružen/a: 05 nov 2010, 18:54
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la semcho » 08 jul 2018, 12:57

Evo sad gledam na tv-u emisiju Zelena Panorama, covjek ima vocnjak, sljive, bas dobar u svom poslu, žali se kako veoma teško nalazi berače, prica kako omladina masovno odlazi u inostranstvo, voćnjak se nalazi u Koraju.

Avatar
Marsal
Postovi: 22590
Pridružen/a: 10 jun 2012, 00:13
Lokacija: Na klupi za rezervne igrače
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Marsal » 08 jul 2018, 15:22

semcho je napisao/la:Evo sad gledam na tv-u emisiju Zelena Panorama, covjek ima vocnjak, sljive, bas dobar u svom poslu, žali se kako veoma teško nalazi berače, prica kako omladina masovno odlazi u inostranstvo, voćnjak se nalazi u Koraju.
Naša raja je ubijena u pojam, vidi 10-ak seljaka kako imaju strašne poslove, kako su tu progurani, a ti si se yebavao dva puta više od njih i ti sutradan treba da mu bereš šljivu, pa jbo te šljiva i grob.
Sveti je napisao/la: Pa ja sam radio 3 godine za 700e, yebiga imas i za stan i prevoz, nekad da se provedes al moras zatvorit odredjene dizne to je bez daljnjeg
Ma on je radio one kućne dežure kako li već, kad ode i čuva babe po cijelu noć, pa bi ponekad zaradi koji euro više... ali eto sad kad je škola završena, našao dobrog poslodavca, ima besplatan stan sa nekim cimerima, plata porasla, kupio sebi neki autić, pomogne roditelje, polako staje na svoje noge, mashallah... ali dobro se napatio ispočetka, ko i ti, ko i svako vjerujem ko ode...
Heroji Grada Zenice = NGG Za Čelik i UG Robijaši 1988

Avatar
zizu1991
Postovi: 10804
Pridružen/a: 05 mar 2012, 00:10
Lokacija: Starmo
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la zizu1991 » 08 jul 2018, 15:57

Ja imam sve osim polozenog jezika, ali ne mogu taj posao raditi. Gadljiv sam i gotovo. Zato ovdje sljakam.
Ti nikad nisi sam i nećeš biti sam, naprijed Veleže u nove pobjede!!!

realancojk
Postovi: 482
Pridružen/a: 23 maj 2012, 20:33
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la realancojk » 08 jul 2018, 16:00

zizu1991 je napisao/la:Ja imam sve osim polozenog jezika, ali ne mogu taj posao raditi. Gadljiv sam i gotovo. Zato ovdje sljakam.
Zaboravio bi ti na gadost kad legne na račun 2500-3000 :D
Neko voli meso, neko voli kupus. U biti svi mi volimo sarmu.
Bolje ispasti glup nego iz lige. :)

Avatar
Marsal
Postovi: 22590
Pridružen/a: 10 jun 2012, 00:13
Lokacija: Na klupi za rezervne igrače
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Marsal » 08 jul 2018, 16:00

zizu1991 je napisao/la:Ja imam sve osim polozenog jezika, ali ne mogu taj posao raditi. Gadljiv sam i gotovo. Zato ovdje sljakam.
Navikao bi se, pogotovo poslije par finih platica, a i nije strašno kako se predstavlja. Naši ljudi ovdje koji su ostali toliko su ogorčeni na ove, da izmišljaju kako je to grozno, valjda oni prevelike pichke pa im smeta kad neko uspije.
Heroji Grada Zenice = NGG Za Čelik i UG Robijaši 1988

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la jasmin10 » 08 jul 2018, 16:02

Koliko puta možete doći u Bosnu ? Koliko godišnjeg imaju ljudi koji rade te neke poslove za koje ne treba fax ?

Avatar
Marsal
Postovi: 22590
Pridružen/a: 10 jun 2012, 00:13
Lokacija: Na klupi za rezervne igrače
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Marsal » 08 jul 2018, 16:04

jasmin10 je napisao/la:Koliko puta možete doći u Bosnu ? Koliko godišnjeg imaju ljudi koji rade te neke poslove za koje ne treba fax ?
Pa eto ovaj moj jaro što ga spominjem, on otprilike svaka 3 mjeseca naleti, samo što ne ostane uvijek dugo... nekad 3-4 dana, nekad 5 dana, nekad 2 sedmice... kako mu vrijeme i novac dozvoli. Mada, sad kad se oženio, vjerujem da će rjeđe dolazit.
Heroji Grada Zenice = NGG Za Čelik i UG Robijaši 1988

Avatar
zizu1991
Postovi: 10804
Pridružen/a: 05 mar 2012, 00:10
Lokacija: Starmo
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la zizu1991 » 08 jul 2018, 16:06

realancojk je napisao/la: Zaboravio bi ti na gadost kad legne na račun 2500-3000 :D
Ma brate, na par kapljica krvi ja padam u nesvijest. Nije me stid to priznati. Ne mogu protiv sebe i gotovo.
Ti nikad nisi sam i nećeš biti sam, naprijed Veleže u nove pobjede!!!

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la jasmin10 » 08 jul 2018, 16:07

Marsal je napisao/la:
jasmin10 je napisao/la:Koliko puta možete doći u Bosnu ? Koliko godišnjeg imaju ljudi koji rade te neke poslove za koje ne treba fax ?
Pa eto ovaj moj jaro što ga spominjem, on otprilike svaka 3 mjeseca naleti, samo što ne ostane uvijek dugo... nekad 3-4 dana, nekad 5 dana, nekad 2 sedmice... kako mu vrijeme i novac dozvoli. Mada, sad kad se oženio, vjerujem da će rjeđe dolazit.
Da li radi i praznike ? Nešto kontam, imaš možda 2 godišnja, plus božić, nova godina, uskrs..

Avatar
Marsal
Postovi: 22590
Pridružen/a: 10 jun 2012, 00:13
Lokacija: Na klupi za rezervne igrače
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Marsal » 08 jul 2018, 16:10

jasmin10 je napisao/la: Da li radi i praznike ? Nešto kontam, imaš možda 2 godišnja, plus božić, nova godina, uskrs..
Radi jer tad ubire bolje dnevnice :mrgreen:
Npr imaš slobodan vikend, narađenih sati, uzmiš sri, čet i pet i zapičiš Bosni.
Tako on radi.
Plus dva godišnja :)
Heroji Grada Zenice = NGG Za Čelik i UG Robijaši 1988

realancojk
Postovi: 482
Pridružen/a: 23 maj 2012, 20:33
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la realancojk » 08 jul 2018, 16:15

zizu1991 je napisao/la:
realancojk je napisao/la: Zaboravio bi ti na gadost kad legne na račun 2500-3000 :D
Ma brate, na par kapljica krvi ja padam u nesvijest. Nije me stid to priznati. Ne mogu protiv sebe i gotovo.
Ja sam dobio ponudu da pređem u jednu firmu da radim..radi se 14 dana, a 14 odmara...neto plata oko 2700..ovdje se posao može naći bez problema, preko 100 stranica mi izbaci na zavodu za zapošljavanje kad ukucam samo termin krankenschwester
Neko voli meso, neko voli kupus. U biti svi mi volimo sarmu.
Bolje ispasti glup nego iz lige. :)

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Penaltiky » 08 jul 2018, 16:29

Sveti je napisao/la:
Popaj78 je napisao/la:Za koje bi se pare tj platu raja vratila u BiH?
Ni za kakve. Imao sam priliku da poslije faksa radim u policiji koja osigurava ministarstva itd. Nije mi padalo napamet da ostanem.

Mene licno pogadja ratna i nacionalisticka napetost, i to ne malo, zato je zapad mnogo zdraviji.
A i niko te ne prca jer sređuješ obrve :mrgreen:
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

Avatar
cala
Postovi: 3299
Pridružen/a: 15 maj 2010, 20:01
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la cala » 08 jul 2018, 16:47

Popaj78 je napisao/la:Za koje bi se pare tj platu raja vratila u BiH?
Mislim da pare tu nisu jedini faktor. Jednostavno ljudi zive u uredjenom sistemo gdje se zna ko pije a ko placa i plus ovo konstantno trovanje nacionalizmom sa svih strana koje @Sveti spominje. Ovdje su ljudi vjecito nadrkani, nervozni, pod stresom i citavo zivotno okruzenje i atmosfera su daleko od pozeljnog.

Avatar
Ferdo
Postovi: 1296
Pridružen/a: 01 sep 2017, 17:57
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Ferdo » 08 jul 2018, 21:11

Sveti je napisao/la:Kad pogledas procentualno koliki dio plate odvajas na odredjene stvari u njemackoj i bosni, njemacka je daleko od skupog
To je to. To je sva poenta.

Da bi vidio koja je država skupa a koja jeftina fino napraviši procentualnu listu koliko prosječne plaće izdvajaš za neku stvar.

Prosječna plaća BiH: 850 KM

Prosječna plaća Njemačka: 2000 eura

_________________________________________________________

Ako si postanar u BiH prosječan stan ćeš mjesečno plaćati: 350 KM (41% plaće)

Ako si postanar u Njemačkoj prosječan stan ćeš mjesečno plaćati: 500 eura (25% plaće)

--------

Ako živiš u BiH s prosječnom plaćom i želiš da naspeš 50 litara benzina (1l = 2,30 KM) u automobil potrošit ćeš 115 KM (13% plaće)

Ako živiš u Njemačkoj s prosječnom plaćom i želiš da naspeš 50 litara benzina (1l = 1,50 eura) u automobil potrošit ćeš 75 eura (3,7% plaće)

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 14 gostiju.