Odlazak u inostranstvo

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la jasmin10 » 02 mar 2022, 16:25

Treba mi neko ko ima iskustva iz prve ruke. Sestra i zet planiraju u Njemačku aBd. Eh sad ona hoće da se prekvalifikuje za medicinskog radnika. Znam da oni brže dobiju vizu, ali ono sto me zanima kako
Ide spajanje porodice u tom slučaju ? Da li i to ide brže ili ? S obzirom da imaju curicu malu i ne mogu je ostaviti kući dok su oni tamo.

Muameer
Postovi: 360
Pridružen/a: 21 dec 2018, 23:24
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Muameer » 07 mar 2022, 16:14

Pozz raja..sad kad se neko prijavljivao preko Lutrija sistema, da li TREBA STAVITI slova č, ć,đ,ž..?

Neko kaze da se to NE STAVLJA?

Avatar
Otelo
Postovi: 33457
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Otelo » 07 mar 2022, 16:18

Muameer je napisao/la:
07 mar 2022, 16:14
Pozz raja..sad kad se neko prijavljivao preko Lutrija sistema, da li TREBA STAVITI slova č, ć,đ,ž..?

Neko kaze da se to NE STAVLJA?
Stavi slobodno, da ne može ne bi prijava prošla i vratilo bi te da upišeš bez specijalnih znakova.
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Muameer
Postovi: 360
Pridružen/a: 21 dec 2018, 23:24
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Muameer » 07 mar 2022, 16:31

Na fb. Grupi Gastabajter sam procitao DA NE TREBA.

Avatar
Otelo
Postovi: 33457
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Otelo » 07 mar 2022, 16:40

Tamo ljudi pitaju kako se upisuje datum rođenja i to pored toga što kad klikneš dobiješ box gdje izabereš datum, mjesec i godinu i popuni ti sam u pravom formatu. Pored toga i mole nekog da ispuni za njih prijavu. Ne bih baš sve komentare iz te grupe, niti iz bilo kakve grupe, uzimao 100% vjerodostojnim.

Ako te šta tješi, ja imam u prezimenu "š" i "ć" i uvijek ih unosim. Danas sam baš ispunjavao i dodao "space" nakon broja pasoša i nije mi htjelo prihvatiti prijavu zbog specijalnog karaktera. Da ne prihvaća "š" i "ć" i ostala takva slova isto bi me vratilo.
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Avatar
AshburtonG
Postovi: 6340
Pridružen/a: 15 jan 2016, 14:05
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la AshburtonG » 07 mar 2022, 16:40

Muameer je napisao/la:
07 mar 2022, 16:31
Na fb. Grupi Gastabajter sam procitao DA NE TREBA.
Ma pusti Gastarbajtera. Čovjek sebi napravio platformu za mlaćenje love i širenje svojih razmišljanja , a izgubila grupa smisao vec odavno, zbog kojeg se većina ljudi pridružila istoj. Vise ima dezinformacija, nego korisnih stvari.

Ako prodje prijava, onda je to to. Totalno nebitna stavka, koja ovisi od programera koji im pravi te maske za prijavu.

Avatar
redbull93
Postovi: 14404
Pridružen/a: 27 jun 2018, 12:17
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la redbull93 » 07 mar 2022, 16:47

AshburtonG je napisao/la:
07 mar 2022, 16:40
Muameer je napisao/la:
07 mar 2022, 16:31
Na fb. Grupi Gastabajter sam procitao DA NE TREBA.
Ma pusti Gastarbajtera. Čovjek sebi napravio platformu za mlaćenje love i širenje svojih razmišljanja , a izgubila grupa smisao vec odavno, zbog kojeg se većina ljudi pridružila istoj. Vise ima dezinformacija, nego korisnih stvari.

Ako prodje prijava, onda je to to. Totalno nebitna stavka, koja ovisi od programera koji im pravi te maske za prijavu.
Kako covjek samo strasi ljude, nevjerovatno :mrgreen:

Mislim super je sto pomaze i to sve, svaka mu cast. Ali konstantno neki nemir unosi sa ovim krizama, kako ce ovo biti, kako ono.
Ono sto Čelik čeka
nije to tajna neka
opet ćeš biti Šampion
jer pjesma stati neće
doći će dani sreće
do kraja hrabro zajedno!!!

Avatar
AshburtonG
Postovi: 6340
Pridružen/a: 15 jan 2016, 14:05
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la AshburtonG » 07 mar 2022, 17:15

redbull93 je napisao/la:
07 mar 2022, 16:47
AshburtonG je napisao/la:
07 mar 2022, 16:40
Muameer je napisao/la:
07 mar 2022, 16:31
Na fb. Grupi Gastabajter sam procitao DA NE TREBA.
Ma pusti Gastarbajtera. Čovjek sebi napravio platformu za mlaćenje love i širenje svojih razmišljanja , a izgubila grupa smisao vec odavno, zbog kojeg se većina ljudi pridružila istoj. Vise ima dezinformacija, nego korisnih stvari.

Ako prodje prijava, onda je to to. Totalno nebitna stavka, koja ovisi od programera koji im pravi te maske za prijavu.
Kako covjek samo strasi ljude, nevjerovatno :mrgreen:

Mislim super je sto pomaze i to sve, svaka mu cast. Ali konstantno neki nemir unosi sa ovim krizama, kako ce ovo biti, kako ono.
Lik u toku dana objavi 2 klipa ili vise njih, koja su totalno suprotna u razmisljanju tj. iskljucuju jedan drugog. Onda nakon sto se ispostavi da je jedna verzija tacna, kaze eto rekao sam vam. :rol:
Da ne govorim o reklamiranju onih prevaranata s kojima je imao deal, pa se nije htio ni ogradit, kad su ljudima po par mjeseci dugovali pare tj. nisu isporucili proizvode.
Prije je grupa fk bila korisna, dok se moglo diskutovat, objavljivale se informacije koje fkt pomazu ljudima. Onda lik, poput admina tokom korone, sve sto mu ne ide na mlin izbrise ili objavi neki post samosazaljenja, kako on to sve radi dzaba, zbog naroda i rulja se primi kao saucesce. Meni se par puta javio i u PM, nakon sto sam mu korigirao objave ili ispravio krive navode. Izbrise ili cijeli post ili komentar, pa onda kao javi se u privatne poruke. :mrgreen: Sad je takvih informacija 10%, a ostalo gluposti i reklame. Da ne govorim da covjek od 10k pratitelja, govori kako ce zatvorit grupu. Ja sam je napustio prije 4-5 mjeseci, ali izbaci mi tu i tamo nekad na yt njegove klipove, pa otprilike pohvatam o cemu trenutno prica.

Sto se tice pomaganja, svaka mu cast. I meni je licno pokusao pomoci, tu ne mogu grijesit dusu.
Ove firme za brzo dobijanje vize i slicno, tu fkt ima dobre kontakte, ali nisam bas siguran da nije dobar od toga, kao sto stalno naglasava. Ko god radi u firmi, gdje konstantno treba radnika, zna da se u 99% slucajeva dobija bonus za preporuku.

Avatar
RoninX
Postovi: 1936
Pridružen/a: 25 dec 2020, 14:03
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la RoninX » 08 mar 2022, 11:17

kakvo je stanje za racunovodje na trzistu njemacke/austrije? potraznja (mogucnosti za auslandere), plate...i koji je najlaksi nacin za otici? pa da krenem sa ucenjem njemackog i polaganjem na Geteu...trenutno sam nula sa njemackim.


kad bi me nekako ova zena povukla, davao bih jos 10% plate prvu godinu :think:


https://de.po.ba/clanak/179569/ispovije ... azmisljamo

Avatar
ASD
Postovi: 26223
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la ASD » 08 mar 2022, 18:43

RoninX je napisao/la:
08 mar 2022, 11:17
kakvo je stanje za racunovodje na trzistu njemacke/austrije? potraznja (mogucnosti za auslandere), plate...i koji je najlaksi nacin za otici? pa da krenem sa ucenjem njemackog i polaganjem na Geteu...trenutno sam nula sa njemackim.


kad bi me nekako ova zena povukla, davao bih jos 10% plate prvu godinu :think:


https://de.po.ba/clanak/179569/ispovije ... azmisljamo
Položiš razliku predmeta i upišeš master.
Sa ekonomskim fakultetom ili školom od nas skoro pa nemoguće.

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la jasmin10 » 08 mar 2022, 18:57

ASD je napisao/la:
08 mar 2022, 18:43
RoninX je napisao/la:
08 mar 2022, 11:17
kakvo je stanje za racunovodje na trzistu njemacke/austrije? potraznja (mogucnosti za auslandere), plate...i koji je najlaksi nacin za otici? pa da krenem sa ucenjem njemackog i polaganjem na Geteu...trenutno sam nula sa njemackim.


kad bi me nekako ova zena povukla, davao bih jos 10% plate prvu godinu :think:


https://de.po.ba/clanak/179569/ispovije ... azmisljamo
Položiš razliku predmeta i upišeš master.
Sa ekonomskim fakultetom ili školom od nas skoro pa nemoguće.
Nije istina.
Deficitarno je zanimanje barem u Austriji. Ali bez odličnog znanja njemačkog teško da bi te neko primio.

Avatar
ASD
Postovi: 26223
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la ASD » 08 mar 2022, 19:22

jasmin10 je napisao/la:
08 mar 2022, 18:57
ASD je napisao/la:
08 mar 2022, 18:43
RoninX je napisao/la:
08 mar 2022, 11:17
kakvo je stanje za racunovodje na trzistu njemacke/austrije? potraznja (mogucnosti za auslandere), plate...i koji je najlaksi nacin za otici? pa da krenem sa ucenjem njemackog i polaganjem na Geteu...trenutno sam nula sa njemackim.


kad bi me nekako ova zena povukla, davao bih jos 10% plate prvu godinu :think:


https://de.po.ba/clanak/179569/ispovije ... azmisljamo
Položiš razliku predmeta i upišeš master.
Sa ekonomskim fakultetom ili školom od nas skoro pa nemoguće.
Nije istina.
Deficitarno je zanimanje barem u Austriji. Ali bez odličnog znanja njemačkog teško da bi te neko primio.
Traženo je i u Njemačkoj ali jako teško primaju ljude s našim fakultetima. Ne vjeruju.
A za Austriju mislim da ni ne priznaju čitav faks. Moraš u svakom slučaju razliku predmeta polagati.

Avatar
AshburtonG
Postovi: 6340
Pridružen/a: 15 jan 2016, 14:05
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la AshburtonG » 08 mar 2022, 19:51

Ja jos ne znam nikog sa solidnim iskustvom da nije primljen zbog toga sto ima bosanski fakultet i da to igra ulogu pri odluci. Ljudi te ne prime jer nemas nikakvog iskustva u struci, ne pricas njemacki na dovoljnom nivou i moraju te cekat za vizu. Ako ispunjavas sve uslove i pokazes se pri razgovoru, nikoga nije briga koji si fakultet zavrsio, ako pricamo o obicnim poslovima.

Cak u uzem krugu porodice imam 2 slucaja koji rade s ekonomskim fakultetom iz Tuzle u banci i to na kreditima.

Avatar
ASD
Postovi: 26223
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la ASD » 08 mar 2022, 20:37

AshburtonG je napisao/la:
08 mar 2022, 19:51
Ja jos ne znam nikog sa solidnim iskustvom da nije primljen zbog toga sto ima bosanski fakultet i da to igra ulogu pri odluci. Ljudi te ne prime jer nemas nikakvog iskustva u struci, ne pricas njemacki na dovoljnom nivou i moraju te cekat za vizu. Ako ispunjavas sve uslove i pokazes se pri razgovoru, nikoga nije briga koji si fakultet zavrsio, ako pricamo o obicnim poslovima.

Cak u uzem krugu porodice imam 2 slucaja koji rade s ekonomskim fakultetom iz Tuzle u banci i to na kreditima.
Momak živi u Bosni.
Ti sigurno nisu otišli iz Bosne da rade u banci nego im je to ispalo kao splet sretnih okolnosti poslije par godina.
i drago mi je što je tako ispalo, lijepa priča.

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la jasmin10 » 08 mar 2022, 21:02

ASD to sto pričaš bukvalno nije istina. Ljudi sa naših fakulteta bez ikakvih problema dobijaju posao u Njemačkoj i Austriji.
U Austriji mu je dovoljno samo da prevede diplomu. Preko Rot weiß rote Karte ce vizu dobiti u roku mjesec dana.
Ne znam kakva je procedura za plavu kartu ali za običnu vizu evo šta mu treba.


https://www.migration.gv.at/de/formen-d ... elberufen/

A evo i regionalna deficitarna zanimanja

https://www.migration.gv.at/de/formen-d ... gelberufe/

Jedino zbog čega može biti odbijen je nedostatak iskustva ili nedovoljno znanje jezika.

Avatar
Pantelija
Postovi: 12859
Pridružen/a: 25 maj 2015, 09:36
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Pantelija » 08 mar 2022, 21:13

jasmin10 je napisao/la:
08 mar 2022, 21:02
ASD to sto pričaš bukvalno nije istina. Ljudi sa naših fakulteta bez ikakvih problema dobijaju posao u Njemačkoj i Austriji.
U Austriji mu je dovoljno samo da prevede diplomu. Preko Rot weiß rote Karte ce vizu dobiti u roku mjesec dana.
Ne znam kakva je procedura za plavu kartu ali za običnu vizu evo šta mu treba.


https://www.migration.gv.at/de/formen-d ... elberufen/

A evo i regionalna deficitarna zanimanja

https://www.migration.gv.at/de/formen-d ... gelberufe/

Jedino zbog čega može biti odbijen je nedostatak iskustva ili nedovoljno znanje jezika.
je li imaju firme posrednici za austriju ili se ide direktno preko oglasa gdje saljes poslodavcima?
Zivio sam zivot, Bog sto mi je dao
Mjesto talijane, engleze gledao
ako je to grijeh, sto dusa pozeli
onda se i meni dzehenem veseli

Avatar
AshburtonG
Postovi: 6340
Pridružen/a: 15 jan 2016, 14:05
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la AshburtonG » 08 mar 2022, 22:07

ASD je napisao/la:
08 mar 2022, 20:37
AshburtonG je napisao/la:
08 mar 2022, 19:51
Ja jos ne znam nikog sa solidnim iskustvom da nije primljen zbog toga sto ima bosanski fakultet i da to igra ulogu pri odluci. Ljudi te ne prime jer nemas nikakvog iskustva u struci, ne pricas njemacki na dovoljnom nivou i moraju te cekat za vizu. Ako ispunjavas sve uslove i pokazes se pri razgovoru, nikoga nije briga koji si fakultet zavrsio, ako pricamo o obicnim poslovima.

Cak u uzem krugu porodice imam 2 slucaja koji rade s ekonomskim fakultetom iz Tuzle u banci i to na kreditima.
Momak živi u Bosni.
Ti sigurno nisu otišli iz Bosne da rade u banci nego im je to ispalo kao splet sretnih okolnosti poslije par godina.
i drago mi je što je tako ispalo, lijepa priča.
Ocito ne raspolazes pravim informacijama, odnosno imas pogresno misljenje. Niko te nece odbit, nit gledat losije jer imas bosanski fakultet(stavise, nasi su dosta tezi), nego iz drugih poslovnih razloga kao sto sam ti gore naveo.

Otisli su na spajanje porodice i dobili posao, na osnovu znanja i iskustva. Nikakve sretne okolnosti.

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la jasmin10 » 09 mar 2022, 00:08

Pantelija je napisao/la:
08 mar 2022, 21:13
jasmin10 je napisao/la:
08 mar 2022, 21:02
ASD to sto pričaš bukvalno nije istina. Ljudi sa naših fakulteta bez ikakvih problema dobijaju posao u Njemačkoj i Austriji.
U Austriji mu je dovoljno samo da prevede diplomu. Preko Rot weiß rote Karte ce vizu dobiti u roku mjesec dana.
Ne znam kakva je procedura za plavu kartu ali za običnu vizu evo šta mu treba.


https://www.migration.gv.at/de/formen-d ... elberufen/

A evo i regionalna deficitarna zanimanja

https://www.migration.gv.at/de/formen-d ... gelberufe/

Jedino zbog čega može biti odbijen je nedostatak iskustva ili nedovoljno znanje jezika.
je li imaju firme posrednici za austriju ili se ide direktno preko oglasa gdje saljes poslodavcima?
Pa možeš i jedno i drugo. Mada naravno bolje je direktno. Samo im objasniš da imaš sve spremno i da imaš dovoljno bodova za vizu.

bob
Postovi: 4419
Pridružen/a: 28 nov 2008, 15:40
Lokacija: ..............................
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la bob » 09 mar 2022, 08:35

ASD je napisao/la:
08 mar 2022, 19:22
jasmin10 je napisao/la:
08 mar 2022, 18:57
ASD je napisao/la:
08 mar 2022, 18:43


Položiš razliku predmeta i upišeš master.
Sa ekonomskim fakultetom ili školom od nas skoro pa nemoguće.
Nije istina.
Deficitarno je zanimanje barem u Austriji. Ali bez odličnog znanja njemačkog teško da bi te neko primio.
Traženo je i u Njemačkoj ali jako teško primaju ljude s našim fakultetima. Ne vjeruju.
A za Austriju mislim da ni ne priznaju čitav faks. Moraš u svakom slučaju razliku predmeta polagati.
Drug mi prije dvije godine otisao u njemacku sa ekonomijom, ovdje u banci radio dopizdilo i noga za njem. tamo nasao posao isto u banci s ekonomijom al da jezik treba sto je logicno :D prijateljica sa ekonomijom i pmf-om isto tako obe diplome priznate ...

Avatar
redbull93
Postovi: 14404
Pridružen/a: 27 jun 2018, 12:17
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la redbull93 » 10 mar 2022, 01:39

Je li imao neko slucaj ili zna nekoga ko je dosao u Njemacku sa srednjom skolom sumarskog tehnicara? Srednju skolu ovdje priznaju i cuo sam da je trazeno i placeno to zanimanje. Sad ne znam nista oko detalja, pa ako zna neko nesto...
Ono sto Čelik čeka
nije to tajna neka
opet ćeš biti Šampion
jer pjesma stati neće
doći će dani sreće
do kraja hrabro zajedno!!!

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Giuseppe1 i 31 gost.