Odlazak u inostranstvo

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
zizu1991
Postovi: 10804
Pridružen/a: 05 mar 2012, 00:10
Lokacija: Starmo
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la zizu1991 » 14 jan 2019, 21:42

Ja ću sad opet krenuti na njemački goethe... 70 časova za podstepen.. malo ozbiljnije.. pa ću vidjeti šta i kako..
Ti nikad nisi sam i nećeš biti sam, naprijed Veleže u nove pobjede!!!

Avatar
Kaunas
Postovi: 13324
Pridružen/a: 08 dec 2013, 11:36
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Kaunas » 14 jan 2019, 22:02

Rezervisan termin u ambasadi 26.02.. :kafa:
15.10.2013.

"Btw, ja vise nedam ni marke za gladnu djecu Afrike. Gladan insan ne moze puhati u ono cudo po vascijeli dan, nema sanse."

Avatar
Moggi
Postovi: 4691
Pridružen/a: 01 mar 2010, 22:23
Lokacija: Site Admin
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Moggi » 14 jan 2019, 22:08

zizu1991 je napisao/la:Ja ću sad opet krenuti na njemački goethe... 70 časova za podstepen.. malo ozbiljnije.. pa ću vidjeti šta i kako..
koji stepen
Zarathustra

Avatar
zizu1991
Postovi: 10804
Pridružen/a: 05 mar 2012, 00:10
Lokacija: Starmo
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la zizu1991 » 14 jan 2019, 22:09

Moggi je napisao/la: koji stepen
A1.1.. krenuo sam od početka..
Ti nikad nisi sam i nećeš biti sam, naprijed Veleže u nove pobjede!!!

Avatar
cala
Postovi: 3299
Pridružen/a: 15 maj 2010, 20:01
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la cala » 14 jan 2019, 22:13

zizu1991 je napisao/la:
Moggi je napisao/la: koji stepen
A1.1.. krenuo sam od početka..
Greska sto si na goethe krenuo. Promjenili su sistem kurseva, uduplali skoro sve samo da vise para uzmu. Ja da nisam na pola nivoa stao, nastavio bih negdje drugo.

Avatar
Moggi
Postovi: 4691
Pridružen/a: 01 mar 2010, 22:23
Lokacija: Site Admin
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Moggi » 14 jan 2019, 22:14

zizu1991 je napisao/la:
Moggi je napisao/la: koji stepen
A1.1.. krenuo sam od početka..
golemo je 70 vala, meni u planu i programu pisalo A1/1 45 casova polustepen, bude na knapp 50 bi bilo komocija al 70 ja pojma nemam sta bi radio toliko sa ljudima
Zarathustra

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14564
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la alan_kardec » 14 jan 2019, 22:16

za ove što bi da rade vani, poznanik moj je nedavno ovdje u Lukavici otvorio neku agenciju za posredovanje pri zapošljavanju u eu, pa ako ima neko zainteresovan, nek se javi na pp, daću mu broj telefona od ovog lika, pa popričajte.
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37576
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la tuzlak1987 » 14 jan 2019, 22:21

Mnogi ne znaju za neki fazon gdje se taj termin izganja dosta prije, evo imam poznanika koji je odradio sve posteno sto se tice medicinske, odmah nakon sto je polozio OSD otisao u Sarajevo u neku agenciju i zvao ga Svabo za posao. Kroz dvije sedmice mu javio da je primljen i sada u januaru ima termin. Ne znam kako je to ali on kaze ima fazon gdje se to ne ceka toliko i da vec sad u martu ide raditi..

Avatar
Moggi
Postovi: 4691
Pridružen/a: 01 mar 2010, 22:23
Lokacija: Site Admin
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Moggi » 14 jan 2019, 22:24

tuzlak1987 je napisao/la:Mnogi ne znaju za neki fazon gdje se taj termin izganja dosta prije, evo imam poznanika koji je odradio sve posteno sto se tice medicinske, odmah nakon sto je polozio OSD otisao u Sarajevo u neku agenciju i zvao ga Svabo za posao. Kroz dvije sedmice mu javio da je primljen i sada u januaru ima termin. Ne znam kako je to ali on kaze ima fazon gdje se to ne ceka toliko i da vec sad u martu ide raditi..
medicinari svi obicno znaju jer je to samo za njih preko ARZ-a rezervisano
Zarathustra

Avatar
Finn
Postovi: 9178
Pridružen/a: 24 avg 2015, 09:23
Lokacija: SA
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Finn » 14 jan 2019, 22:25

Uvijek ima fazon za sve, samo treba znati ljude. Najgori su ovi sto se zale kako ne moze nista, a zna troje ljudi u zivotu ukljucujuci familiju. Poznanstva i informiranost su kljucna.

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37576
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la tuzlak1987 » 14 jan 2019, 22:28

Moggi je napisao/la:
tuzlak1987 je napisao/la:Mnogi ne znaju za neki fazon gdje se taj termin izganja dosta prije, evo imam poznanika koji je odradio sve posteno sto se tice medicinske, odmah nakon sto je polozio OSD otisao u Sarajevo u neku agenciju i zvao ga Svabo za posao. Kroz dvije sedmice mu javio da je primljen i sada u januaru ima termin. Ne znam kako je to ali on kaze ima fazon gdje se to ne ceka toliko i da vec sad u martu ide raditi..
medicinari svi obicno znaju jer je to samo za njih preko ARZ-a rezervisano
Mislim da je ovo za sve. Rjesi se sva papirologija i stigne ugovor, a onda oni salju papire u neku ustanovu u Njemackoj gdje poslodavac naglasava da mu hitno treba radnik i termin onda se rjesava dosta ranije i viza ide odmah.

Avatar
Sabinho
Postovi: 20804
Pridružen/a: 22 maj 2012, 00:54
Lokacija: Istocna trEbina
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Sabinho » 14 jan 2019, 22:30

tuzlak1987 je napisao/la:
Moggi je napisao/la:
tuzlak1987 je napisao/la:Mnogi ne znaju za neki fazon gdje se taj termin izganja dosta prije, evo imam poznanika koji je odradio sve posteno sto se tice medicinske, odmah nakon sto je polozio OSD otisao u Sarajevo u neku agenciju i zvao ga Svabo za posao. Kroz dvije sedmice mu javio da je primljen i sada u januaru ima termin. Ne znam kako je to ali on kaze ima fazon gdje se to ne ceka toliko i da vec sad u martu ide raditi..
medicinari svi obicno znaju jer je to samo za njih preko ARZ-a rezervisano
Mislim da je ovo za sve. Rjesi se sva papirologija i stigne ugovor, a onda oni salju papire u neku ustanovu u Njemackoj gdje poslodavac naglasava da mu hitno treba radnik i termin onda se rjesava dosta ranije i viza ide odmah.
Nije istina drug. Mozes poslodavac ici gdje hoce i slati dokumente kakve zeli, ali od ubrzavanja nema nista.
Yeferson Soteldo, Roger Guedes!
https://www.youtube.com/watch?v=NKN24rPArL4
https://www.youtube.com/watch?v=_RvX-5si_3Q

Avatar
Pantelija
Postovi: 12897
Pridružen/a: 25 maj 2015, 09:36
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Pantelija » 14 jan 2019, 22:31

:bih: Ne moze to ni naopako...bez ambasade i vize nece otici niko sa sss osim medicinara taman da je ognjen vranjes

Od mog jarana brat ima firmu montaza i to, tako bratvpokusao, on slao , nista, ambasada, viza, pa ides ... pazi brat
Zivio sam zivot, Bog sto mi je dao
Mjesto talijane, engleze gledao
ako je to grijeh, sto dusa pozeli
onda se i meni dzehenem veseli

Avatar
Sabinho
Postovi: 20804
Pridružen/a: 22 maj 2012, 00:54
Lokacija: Istocna trEbina
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Sabinho » 14 jan 2019, 22:33

Pantelija je napisao/la::bih: Ne moze to ni naopako...bez ambasade i vize nece otici niko sa sss osim medicinara taman da je ognjen vranjes

Od mog jarana brat ima firmu montaza i to, tako bratvpokusao, on slao , nista, ambasada, viza, pa ides ... pazi brat
I ja sam pokusao na sve moguce nacine, gazda ganjao tamo i slao neke papire da predam u ambasadu da se ubrza. Procedura se ne moze preskakati.
Yeferson Soteldo, Roger Guedes!
https://www.youtube.com/watch?v=NKN24rPArL4
https://www.youtube.com/watch?v=_RvX-5si_3Q

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37576
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la tuzlak1987 » 14 jan 2019, 22:33

Sabinho je napisao/la:
Nije istina drug. Mozes poslodavac ici gdje hoce i slati dokumente kakve zeli, ali od ubrzavanja nema nista.
To svi misle i cekaju to dugo vjeruj mi ali postoji fazon. Moram covjeka pitati da mi kaze precizno kako je to odradio i naglasiti mu jel vazi samo za medicinare ili ne. Ako je samo za medicinare onda nista..

Avatar
Moggi
Postovi: 4691
Pridružen/a: 01 mar 2010, 22:23
Lokacija: Site Admin
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Moggi » 14 jan 2019, 22:34

mislim da bih znao za makar jedan slucaj da je neko nemedicinar tako otisao ,ali stvarno ne znam

javi ako ima
Zarathustra

Avatar
Pantelija
Postovi: 12897
Pridružen/a: 25 maj 2015, 09:36
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Pantelija » 14 jan 2019, 22:36

tuzlak1987 je napisao/la:
Sabinho je napisao/la:
Nije istina drug. Mozes poslodavac ici gdje hoce i slati dokumente kakve zeli, ali od ubrzavanja nema nista.
To svi misle i cekaju to dugo vjeruj mi ali postoji fazon. Moram covjeka pitati da mi kaze precizno kako je to odradio i naglasiti mu jel vazi samo za medicinare ili ne. Ako je samo za medicinare onda nista..
To bi se u toku 2h proculo i taj bi imao red do ilidze da to ubrza i uzeo od svakog po milju dvije :D
Zivio sam zivot, Bog sto mi je dao
Mjesto talijane, engleze gledao
ako je to grijeh, sto dusa pozeli
onda se i meni dzehenem veseli

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la ASD » 14 jan 2019, 22:43

Moggi je napisao/la:
ASD je napisao/la: Grijese u tome sto nisu aktivni van fakulteta, isto i kod ovih sa kurseva.
Misle da je to sve, a to je hajmo reci neka nadogradnja.
Ne prica se na njemackom, ne cita se na njemackom, ne gledaju se filmovi, serije, utakmice i tako zavrse nepotpuni.
4 godine je sasvim dovoljno vremena da naucis ono bas jezika.

Ja jos nisam nista polagao, kad uhvatim vremena, jedno mjesec dana vjezbati i polagati B1.
Sta mislis koliko treba vremena biti u jeziku da bi se polagalo C1, koliko cujem, puno je tezi. Treba godinu, dvije prije svega razmisljati na njemacki. :rol:
jeste dosta tezi realno, kriterij se suzava a veci prohtjevi npr sprechen 10-15 minuta o temi uticaja muzike u soping centrima na kupovanje kod zena i kod muskaraca trebas pricat

to sa dobrim B1-B2 obicno deru oni koji odu tako pa zive tamo neko vrijeme mislim da sam prico to ovdje, a malo prijava bude za c1 uopste (fala bogu, ista satnica a smor ispravljat schreiben i slusat sprechen :D )

a to gore je istina, druga stvar na teoriji prevodjenja je BRUTALNO kolko su ljudi nepismeni i nenacitani u nasem jeziku i opste znanje, ljudi nisu culi za izraz tipa "dvostruki arsini" druga stvar je nepismenost opca da do arsina i ne dodje... jedan lik koji perfekt prica njemacki das Dritte Reich prevodi TRECE CARSTVO, pa hajvanu to se ne prevodi, dalje u tekstu stoji Genua , grad u italji je li, on rokno GVINEJA prevod :urnebes:
Mozda ti ja dođem nekad u budućnosti na C1. :D

Avatar
Moggi
Postovi: 4691
Pridružen/a: 01 mar 2010, 22:23
Lokacija: Site Admin
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Moggi » 14 jan 2019, 23:18

ASD je napisao/la: Mozda ti ja dođem nekad u budućnosti na C1. :D
akobogda za tebe, al sto s e mene tice tesko haha
Zarathustra

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la jasmin10 » 15 jan 2019, 00:22

Ma ne moze ti niko na svijetu srediti da odes u roku 2 mjeseca osim ako nisi medicinar.

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 33 gosta.