Odlazak u inostranstvo

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
Captain4
Postovi: 10730
Pridružen/a: 14 maj 2014, 17:04
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Captain4 » 17 jun 2019, 17:57

Meni je Finska poprilično cool zemlja, samo da je naučiti taj jezik. :kafa:

Još ona njihova karting škola, komotno mi mogu potencijalnog sina u Bottasa pretvorit. :rol:
"We need to suffer. And we need to fight."

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la jasmin10 » 17 jun 2019, 18:08

Captain4 je napisao/la:Meni je Finska poprilično cool zemlja, samo da je naučiti taj jezik. :kafa:

Još ona njihova karting škola, komotno mi mogu potencijalnog sina u Bottasa pretvorit. :rol:
Moj drug nedavno otisao. Kazu da stranci vise uce Svedski, jer je Finski pretezak.

Avatar
Gumistucna
Postovi: 597
Pridružen/a: 29 mar 2019, 19:48
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Gumistucna » 17 jun 2019, 18:43

Jel ko letio mozda do Frankfurta, tacnije do Hahna , pa se prebacivao u FRA , ima li buseva odozgo ili nešto.
Ja sam se vratio jednom s tog aerodroma ,rodjak me dovezo autom do njeg, trebam opet ic uskoro a ne smeta mi se covjeku toliko, nije baš blizu.
hvala
А " &, & ?
В ? ? &
Не $ свій & &
& " в &.
Slava Ukraini

Avatar
Marsal
Postovi: 22686
Pridružen/a: 10 jun 2012, 00:13
Lokacija: Na klupi za rezervne igrače
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Marsal » 17 jun 2019, 20:43

Dzoni je napisao/la:
Kako se zove firma?
Mittal.
Heroji Grada Zenice = NGG Za Čelik i UG Robijaši 1988

sedra
Postovi: 1389
Pridružen/a: 21 okt 2009, 09:45
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la sedra » 17 jun 2019, 21:02

ASD je napisao/la:Holandija, ljudska prava na najvecem nivou.
Mada ipak preferiram, to sve kod nas. :D
Holandija ok drzava ali u zadnjih par godina dadzbine povisli,hranu takodje,porez na sve..a plate zamznuli...
Imam kolegu nizozemca i koji je sofer i zali se na porez itd..da mu se ne isplati prekovremeno jer pola ode na porez..
Gas i elektra su takodje poskupili,poceli su se zaliti i na penzione fondove da su u problemima,da ce izgleda morati dozivotno riljati..
Znam holandski jezik i ponekad citam njihove novine.
Ali mislim za dobre majstore itd..da se tamo moze dobro zaraditi,za gastaarbajtere itd.se isplati jer biroi rada placaju smjestaj i prevoz.

Avatar
Vrebac
Postovi: 3060
Pridružen/a: 25 apr 2011, 20:47
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Vrebac » 17 jun 2019, 21:03

majestic24 je napisao/la:Slovenija je dobra opcija za jedno vrijeme,pogotovo za mlade ljude koji nemaju familiji. Moze se naci dosta firmi gdje su plate do 1000 eura +dodatci. Sto se tice radnickih prava,imas brate pravo na sve. Npr iduce sedmice regres mi je 1050 u netu. Imam bozicnicu od 500 eura u decembru+ 13 plata koja je 150% od min slovenske plate . I tu xu dobiti oko 900 eura. Sad sam trenutno u firmi u kojoj su plate malo losije ,ali tu sam jos 2 mjeseca i ode dalje. Npr ja dobijem plate kao plate,bez dodataka oko 700 eura,ali rjetko kad da predjem 164 sata
U kojem si dijelu Slo.?

Avatar
majestic24
Postovi: 17396
Pridružen/a: 29 maj 2009, 23:26
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la majestic24 » 17 jun 2019, 21:15

Vrebac je napisao/la:
majestic24 je napisao/la:Slovenija je dobra opcija za jedno vrijeme,pogotovo za mlade ljude koji nemaju familiji. Moze se naci dosta firmi gdje su plate do 1000 eura +dodatci. Sto se tice radnickih prava,imas brate pravo na sve. Npr iduce sedmice regres mi je 1050 u netu. Imam bozicnicu od 500 eura u decembru+ 13 plata koja je 150% od min slovenske plate . I tu xu dobiti oko 900 eura. Sad sam trenutno u firmi u kojoj su plate malo losije ,ali tu sam jos 2 mjeseca i ode dalje. Npr ja dobijem plate kao plate,bez dodataka oko 700 eura,ali rjetko kad da predjem 164 sata
U kojem si dijelu Slo.?
IDrija
GLORY,GLORY MAN.UNITED : 1907–08, 1910–11, 1951–52, 1955–56, 1956–57, 1964–65, 1966–67, 1992–93, 1993–94, 1995–96, 1996–97, 1998–99, 1999–2000, 2000–01, 2002–03, 2006–07, 2007–08, 2008–09, 2010–11 , 2012-13

..:::The Black Mamba Strikes Again::...

Avatar
ASD
Postovi: 26220
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la ASD » 18 jun 2019, 00:22

sedra je napisao/la:
ASD je napisao/la:Holandija, ljudska prava na najvecem nivou.
Mada ipak preferiram, to sve kod nas. :D
Holandija ok drzava ali u zadnjih par godina dadzbine povisli,hranu takodje,porez na sve..a plate zamznuli...
Imam kolegu nizozemca i koji je sofer i zali se na porez itd..da mu se ne isplati prekovremeno jer pola ode na porez..
Gas i elektra su takodje poskupili,poceli su se zaliti i na penzione fondove da su u problemima,da ce izgleda morati dozivotno riljati..
Znam holandski jezik i ponekad citam njihove novine.
Ali mislim za dobre majstore itd..da se tamo moze dobro zaraditi,za gastaarbajtere itd.se isplati jer biroi rada placaju smjestaj i prevoz.
Otkud da naucis holandski?
Znam ja neke fraze, ali kao jezik mi je na dugom cekanju kada je ucenje u pitanju. Imam neke prioritetnije.

Avatar
gaston
Moderator
Postovi: 16508
Pridružen/a: 29 jun 2012, 22:40
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la gaston » 18 jun 2019, 04:59

Gumistucna je napisao/la:Jel ko letio mozda do Frankfurta, tacnije do Hahna , pa se prebacivao u FRA , ima li buseva odozgo ili nešto.
Ja sam se vratio jednom s tog aerodroma ,rodjak me dovezo autom do njeg, trebam opet ic uskoro a ne smeta mi se covjeku toliko, nije baš blizu.
hvala
Otp. svakih 30-45 min imas Flibco buseve koji voze do Frankfurta.
Msm da bi trebala biti oko 18€ karta u jednom pravcu.
Mozes online rezervisati kartu (dodje ti na mail), ili kupiti na peronu.
Ima jedan klub, jedan tim, s tradicijom jakom, čiji verni navijači su povezani znakom.
Pa zato nikad ne brinu, jer znaju da u tami, dokle god da postoje neće hodati sami!

Sve je to okej, al' ne smijemo zaboraviti kako je Bruno laktom mlatno Jorginha..

sedra
Postovi: 1389
Pridružen/a: 21 okt 2009, 09:45
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la sedra » 18 jun 2019, 19:43

ASD je napisao/la:
sedra je napisao/la:
ASD je napisao/la:Holandija, ljudska prava na najvecem nivou.
Mada ipak preferiram, to sve kod nas. :D
Holandija ok drzava ali u zadnjih par godina dadzbine povisli,hranu takodje,porez na sve..a plate zamznuli...
Imam kolegu nizozemca i koji je sofer i zali se na porez itd..da mu se ne isplati prekovremeno jer pola ode na porez..
Gas i elektra su takodje poskupili,poceli su se zaliti i na penzione fondove da su u problemima,da ce izgleda morati dozivotno riljati..
Znam holandski jezik i ponekad citam njihove novine.
Ali mislim za dobre majstore itd..da se tamo moze dobro zaraditi,za gastaarbajtere itd.se isplati jer biroi rada placaju smjestaj i prevoz.
Otkud da naucis holandski?
Znam ja neke fraze, ali kao jezik mi je na dugom cekanju kada je ucenje u pitanju. Imam neke prioritetnije.

Care moj 30 godinica sam dijasporac..sta sve neces ovde nauciti..
Razmisljam ja o povratku a vi o odlasku.
Svako misli da je drugom bolje i lakse..
Materijalno mozda da..
Ali ako i odete negdje i naucite jezik i kad ostvarite cilj..onda cete tek da shvatite da nicije sunce ne grije kao nase..

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Penaltiky » 18 jun 2019, 19:45

Pa ti si na pragu penzije, strana penzija, ovdje drkaš **** i boli te.
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

nebeskasila
Postovi: 2411
Pridružen/a: 07 maj 2014, 18:36
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la nebeskasila » 18 jun 2019, 19:46

majestic24 je napisao/la:
Vrebac je napisao/la:
majestic24 je napisao/la:Slovenija je dobra opcija za jedno vrijeme,pogotovo za mlade ljude koji nemaju familiji. Moze se naci dosta firmi gdje su plate do 1000 eura +dodatci. Sto se tice radnickih prava,imas brate pravo na sve. Npr iduce sedmice regres mi je 1050 u netu. Imam bozicnicu od 500 eura u decembru+ 13 plata koja je 150% od min slovenske plate . I tu xu dobiti oko 900 eura. Sad sam trenutno u firmi u kojoj su plate malo losije ,ali tu sam jos 2 mjeseca i ode dalje. Npr ja dobijem plate kao plate,bez dodataka oko 700 eura,ali rjetko kad da predjem 164 sata
U kojem si dijelu Slo.?
IDrija

Sta ti radis u Sloveniji kad imas to sve. Slovenci muljaju vise od nas bosanaca

Avatar
Toxicity
Postovi: 4083
Pridružen/a: 16 sep 2010, 14:58
Lokacija: Emerald City
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Toxicity » 18 jun 2019, 20:22

sedra je napisao/la:Care moj 30 godinica sam dijasporac..sta sve neces ovde nauciti..
Razmisljam ja o povratku a vi o odlasku.
Svako misli da je drugom bolje i lakse..
Materijalno mozda da..
Ali ako i odete negdje i naucite jezik i kad ostvarite cilj..onda cete tek da shvatite da nicije sunce ne grije kao nase..
sve ok, mogu se složiti da nigdje neće imati socijalni život kao kući, klimu općenito ali daj molim te nemoj tih "nicije sunce ne grije kao naše", šta treba omladina i ostali da ostanu kući i zure u sunce i tako prehrane obitelj, idu na godisnje odmore, ne doživljavaju stres na poslu, stranačke malverzacije i šta sve ostalo.

jedina istina je da vam vani socijalni život neće biti 5% isti kao doma, što je normalno, je li..
"Give me what I want and I'll go away"

"See you in another life, brother."

Real Madrid

Avatar
Marsal
Postovi: 22686
Pridružen/a: 10 jun 2012, 00:13
Lokacija: Na klupi za rezervne igrače
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Marsal » 18 jun 2019, 20:31

Neće u qrcu, s više ljudi imam popit kafu u Minhenu nego u Zenici.
Heroji Grada Zenice = NGG Za Čelik i UG Robijaši 1988

Avatar
ASD
Postovi: 26220
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la ASD » 18 jun 2019, 20:33

sedra je napisao/la:

Care moj 30 godinica sam dijasporac..sta sve neces ovde nauciti..
Razmisljam ja o povratku a vi o odlasku.
Svako misli da je drugom bolje i lakse..
Materijalno mozda da..
Ali ako i odete negdje i naucite jezik i kad ostvarite cilj..onda cete tek da shvatite da nicije sunce ne grije kao nase..
Ma ucim ja jezike i ovdje ali gdje bas holandski ako nisi zivio u Holandiji. Malo cudno.

Avatar
Toxicity
Postovi: 4083
Pridružen/a: 16 sep 2010, 14:58
Lokacija: Emerald City
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Toxicity » 18 jun 2019, 20:36

Marsal je napisao/la:Neće u qrcu, s više ljudi imam popit kafu u Minhenu nego u Zenici.
ma imaš, ali je li baš lako uskladiti vrijeme tvoje i njihovo, razdaljinu gdje živite, onda posao i šta sve ne,, ;)

ok i ja se slažem da su s.ranja one priče vani se samo radi i spava (iako ima i takih podosta), ali je činjenica da je kava u 12 po podne jedini luksuz koji je teško nači na zapadu
"Give me what I want and I'll go away"

"See you in another life, brother."

Real Madrid

Avatar
Marsal
Postovi: 22686
Pridružen/a: 10 jun 2012, 00:13
Lokacija: Na klupi za rezervne igrače
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Marsal » 18 jun 2019, 20:43

Pa i ovdje je luksuz čim počneš radit, pod uslovom da nisi neki teški uhljeb.
Heroji Grada Zenice = NGG Za Čelik i UG Robijaši 1988

Avatar
Toxicity
Postovi: 4083
Pridružen/a: 16 sep 2010, 14:58
Lokacija: Emerald City
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Toxicity » 18 jun 2019, 20:49

Marsal je napisao/la:Pa i ovdje je luksuz čim počneš radit, pod uslovom da nisi neki teški uhljeb.
ne znam baš, ja sam je na svakom poslu dole pio u svaka doba, vani baš i ne toliko :mrgreen: :mrgreen:
"Give me what I want and I'll go away"

"See you in another life, brother."

Real Madrid

Avatar
Fantasista
Postovi: 3693
Pridružen/a: 26 avg 2013, 23:01
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Fantasista » 19 jun 2019, 00:21

sedra je napisao/la:

Care moj 30 godinica sam dijasporac..sta sve neces ovde nauciti..
Razmisljam ja o povratku a vi o odlasku.
Svako misli da je drugom bolje i lakse..
Materijalno mozda da..
Ali ako i odete negdje i naucite jezik i kad ostvarite cilj..onda cete tek da shvatite da nicije sunce ne grije kao nase..
Druze isto je sunce i ovdje i vani tako da isto grije.

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Penaltiky » 19 jun 2019, 00:34

Toxicity je napisao/la:
Marsal je napisao/la:Neće u qrcu, s više ljudi imam popit kafu u Minhenu nego u Zenici.
ma imaš, ali je li baš lako uskladiti vrijeme tvoje i njihovo, razdaljinu gdje živite, onda posao i šta sve ne,, ;)

ok i ja se slažem da su s.ranja one priče vani se samo radi i spava (iako ima i takih podosta), ali je činjenica da je kava u 12 po podne jedini luksuz koji je teško nači na zapadu
Ako radiš štaš koji lurac pit kafu u 12 bilo đe na svijetu? Pa nije to epizoda Prijatelja.
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.