Odlazak u inostranstvo

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
jelle
Postovi: 5614
Pridružen/a: 28 feb 2010, 23:25
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la jelle » 24 mar 2021, 12:44

Kaunas je napisao/la:
24 mar 2021, 12:29
Jel moguce da poniste kaznu za saobracajni prekrsaj? Prosle godine me pisali za koristenje telefona u toku voznje, jos nista stiglo nije. Jutros zvao, pitali me za broj registracije, kaze nema nikakvih kazni. Il mozda to dolazi na licno ime posto su me tako i pisali? Problem je sto sam promijenio adresu pa me jedino to sad kopka.
Ako su ti pisali na licu mjesta , zar ti nije odma i urucen nalog za prekrsaj ?

Avatar
Kaunas
Postovi: 13324
Pridružen/a: 08 dec 2013, 11:36
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Kaunas » 24 mar 2021, 12:52

jelle je napisao/la:
24 mar 2021, 12:44
Kaunas je napisao/la:
24 mar 2021, 12:29
Jel moguce da poniste kaznu za saobracajni prekrsaj? Prosle godine me pisali za koristenje telefona u toku voznje, jos nista stiglo nije. Jutros zvao, pitali me za broj registracije, kaze nema nikakvih kazni. Il mozda to dolazi na licno ime posto su me tako i pisali? Problem je sto sam promijenio adresu pa me jedino to sad kopka.
Ako su ti pisali na licu mjesta , zar ti nije odma i urucen nalog za prekrsaj ?
Ne :crazy:
15.10.2013.

"Btw, ja vise nedam ni marke za gladnu djecu Afrike. Gladan insan ne moze puhati u ono cudo po vascijeli dan, nema sanse."

Avatar
jelle
Postovi: 5614
Pridružen/a: 28 feb 2010, 23:25
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la jelle » 24 mar 2021, 12:56

Kaunas je napisao/la:
24 mar 2021, 12:52
jelle je napisao/la:
24 mar 2021, 12:44
Kaunas je napisao/la:
24 mar 2021, 12:29
Jel moguce da poniste kaznu za saobracajni prekrsaj? Prosle godine me pisali za koristenje telefona u toku voznje, jos nista stiglo nije. Jutros zvao, pitali me za broj registracije, kaze nema nikakvih kazni. Il mozda to dolazi na licno ime posto su me tako i pisali? Problem je sto sam promijenio adresu pa me jedino to sad kopka.
Ako su ti pisali na licu mjesta , zar ti nije odma i urucen nalog za prekrsaj ?
Ne :crazy:
Cek jel to kad nas ili preko grane ?

Avatar
soxx
Postovi: 13593
Pridružen/a: 25 jul 2012, 16:56
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la soxx » 24 mar 2021, 12:58

soxx je napisao/la:
24 mar 2021, 09:41
Abd u srijedu u podne krecem opet za bej ha
UPDATE

U cetvrtak krecem.

Merkelovka povukla svoje rijeci i cetvrtak ostaje kao normalan radni dan

Avatar
Kaunas
Postovi: 13324
Pridružen/a: 08 dec 2013, 11:36
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Kaunas » 24 mar 2021, 12:58

jelle je napisao/la:
24 mar 2021, 12:56
U tuđini. :mrgreen:
15.10.2013.

"Btw, ja vise nedam ni marke za gladnu djecu Afrike. Gladan insan ne moze puhati u ono cudo po vascijeli dan, nema sanse."

Avatar
jelle
Postovi: 5614
Pridružen/a: 28 feb 2010, 23:25
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la jelle » 24 mar 2021, 13:01

Kaunas je napisao/la:
24 mar 2021, 12:58
jelle je napisao/la:
24 mar 2021, 12:56
U tuđini. :mrgreen:
A ne znam onda :mrgreen:

Valjda se potpises da priznajes krivicu i onda dobijes nalog

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la jasmin10 » 26 mar 2021, 14:04

Treba mi neko sa sigurnošću zna odgovor.
Za koje sve poslove se može dobiti viza po novom zakonu sa gimnazijom ?

Vettel5
Postovi: 511
Pridružen/a: 20 mar 2021, 11:30
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Vettel5 » 26 mar 2021, 19:20

Može li mi neko pomoći? Počeo sam učiti njemački sa ciljem da odem vani. Trenutno sam na A1 nivou, zanimaju me iskustva i savjeti, kako ste učili jezik, samo preko kursa vjerovatno niste, koju bih emisiju ili seriju na njemačkom mogao početi gledati? Dalje, ima li neka aplikacija na Google play koja bi mi mogla pomoći da ga učim i kad nisam kod kuće, primjetio sam da ih ima dosta tamo da se instaliraju, koja je dobra? Sve što mi može pomoći dobro je došlo, hvala. :thumbup:
"Osvajao sam titule jer sam dodavao gas tamo gdje su drugi kočili."

M.SCHUMACHER

Greatest of all time.

☆ ☆ ☆ ☆ ☆ ☆ ☆

Avatar
Otelo
Postovi: 33493
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Otelo » 26 mar 2021, 19:47

Vettel5 je napisao/la:
26 mar 2021, 19:20
Može li mi neko pomoći? Počeo sam učiti njemački sa ciljem da odem vani. Trenutno sam na A1 nivou, zanimaju me iskustva i savjeti, kako ste učili jezik, samo preko kursa vjerovatno niste, koju bih emisiju ili seriju na njemačkom mogao početi gledati? Dalje, ima li neka aplikacija na Google play koja bi mi mogla pomoći da ga učim i kad nisam kod kuće, primjetio sam da ih ima dosta tamo da se instaliraju, koja je dobra? Sve što mi može pomoći dobro je došlo, hvala. :thumbup:
Duolingo je dobar za početak jer učiš strukturu rečenica, onda za vokabular imaš Memrise i Drops, a možeš da instaliraš i AnkiDroid i skineš onda flash kartice. Imaš i odličan DW kurs od A1 do B2: https://www.dw.com/en/learn-german/germ ... ses/s-2547

Na youtubu imaš odličan kanal EasyGerman koji pokriva sve od A1 do B2.

A gledaj Peppu: https://www.youtube.com/c/PeppaPigDE/videos

Sve zavisi koliki ti je nivo engleskog, dosta više resursa ima ako učiš englesko - njemački.

Probaj voditi dnevnik, krenuti od jednostavnih rečenica, uz pomoć google translatea i svaki dan dodavati po novu jednostavnu riječ. Od "umio sam se" prvog dana do "umio sam se vodom" drugog dana. Kod A1 nakon što pohvataš gramatičke osnove prezenta, perfekta, te modalnih glagola onda je najbitnije da lagano širiš vokabular.
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Vettel5
Postovi: 511
Pridružen/a: 20 mar 2021, 11:30
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Vettel5 » 26 mar 2021, 20:11

Otelo je napisao/la:
26 mar 2021, 19:47
Vettel5 je napisao/la:
26 mar 2021, 19:20
Može li mi neko pomoći? Počeo sam učiti njemački sa ciljem da odem vani. Trenutno sam na A1 nivou, zanimaju me iskustva i savjeti, kako ste učili jezik, samo preko kursa vjerovatno niste, koju bih emisiju ili seriju na njemačkom mogao početi gledati? Dalje, ima li neka aplikacija na Google play koja bi mi mogla pomoći da ga učim i kad nisam kod kuće, primjetio sam da ih ima dosta tamo da se instaliraju, koja je dobra? Sve što mi može pomoći dobro je došlo, hvala. :thumbup:
Duolingo je dobar za početak jer učiš strukturu rečenica, onda za vokabular imaš Memrise i Drops, a možeš da instaliraš i AnkiDroid i skineš onda flash kartice. Imaš i odličan DW kurs od A1 do B2: https://www.dw.com/en/learn-german/germ ... ses/s-2547

Na youtubu imaš odličan kanal EasyGerman koji pokriva sve od A1 do B2.

A gledaj Peppu: https://www.youtube.com/c/PeppaPigDE/videos

Sve zavisi koliki ti je nivo engleskog, dosta više resursa ima ako učiš englesko - njemački.

Probaj voditi dnevnik, krenuti od jednostavnih rečenica, uz pomoć google translatea i svaki dan dodavati po novu jednostavnu riječ. Od "umio sam se" prvog dana do "umio sam se vodom" drugog dana. Kod A1 nakon što pohvataš gramatičke osnove prezenta, perfekta, te modalnih glagola onda je najbitnije da lagano širiš vokabular.
Nisam loš u engleskom, rekao bih da mi jezici idu od ruke i baš sam optimističan što se njemačkog tiče. Bio sam par sedmica pretprošle godine na kursu i dobro mi je išlo ali sam morao pauzirati zbog privatnih stvari.

Radim ove zadaće u radnoj svesci non stop, pored toga uvijek prelazim lekciju koju smo radili ponovo sam, prevodim riječi, sklapam rečenice, čitam i pišem.
Ali eto zanima me gdje mogu taj hören naći, pomogao si mi sa ovim linkom na yt bar za početak. :thumbup:
U suštini želim da se što više angažujem, motivacije ne manjka, baš zato i pitam preko kojih sve načina mogu učiti, vjerujem da ću tako i brže i lakše savladati jezik. Hvala ti :D
"Osvajao sam titule jer sam dodavao gas tamo gdje su drugi kočili."

M.SCHUMACHER

Greatest of all time.

☆ ☆ ☆ ☆ ☆ ☆ ☆

Avatar
Otelo
Postovi: 33493
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Otelo » 26 mar 2021, 20:19

Vettel5 je napisao/la:
26 mar 2021, 20:11
Trebao si reći da je horen:



Ima još videa na kanalu, također: https://www.osd.at/en/exams/oesd-exams/ ... ifikat-a1/

Ako te zanima neka tema nađeš članke o tome na njemačkom, pa prevedeš riječi koje ne znaš; imaš i ovo: https://www.newsinslowgerman.com/home/news/beginner
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Vettel5
Postovi: 511
Pridružen/a: 20 mar 2021, 11:30
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Vettel5 » 26 mar 2021, 20:38

Otelo je napisao/la:
26 mar 2021, 20:19
Vettel5 je napisao/la:
26 mar 2021, 20:11
Trebao si reći da je horen:



Ima još videa na kanalu, također: https://www.osd.at/en/exams/oesd-exams/ ... ifikat-a1/

Ako te zanima neka tema nađeš članke o tome na njemačkom, pa prevedeš riječi koje ne znaš; imaš i ovo: https://www.newsinslowgerman.com/home/news/beginner
Ee to je to bravo majstore. Hören mi je nepoznanica, opet čitanje i pisanje su mi tu svaki dan, susrećem se dok radim zadaće. Hvala puno na linkovima. :thumbup:

Onako drugarski, koliko ti je bilo potrebno da savladaš jezik na B1 nivou? Može li se stići za 6 mjeseci redovnog učenja? I kakav je taj ispit B1 famozni, neki kažu da je težak, neki da nije.
"Osvajao sam titule jer sam dodavao gas tamo gdje su drugi kočili."

M.SCHUMACHER

Greatest of all time.

☆ ☆ ☆ ☆ ☆ ☆ ☆

Avatar
Otelo
Postovi: 33493
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Otelo » 26 mar 2021, 21:09

Vettel5 je napisao/la:
26 mar 2021, 20:38

Onako drugarski, koliko ti je bilo potrebno da savladaš jezik na B1 nivou? Može li se stići za 6 mjeseci redovnog učenja? I kakav je taj ispit B1 famozni, neki kažu da je težak, neki da nije.
Ja trenutno idem na B1 i razlike sa A2 su ogromne. Prvenstveno je potreban veći vokabular riječi i veće znanje gramatike, no ništa strašno, obično spajanje rečenica sa par veznika, najčešće dass ili weil, kao i poznavanje refleksivnih zamjenica. Al' jest velika razlika između A2 i B1. Sad šest mjeseci, ja idem od kraja novembra, krenuo sam od A2 i sad sam na B1, te bih mogao da položim sve osim sprechen, no stvarno se minimalno trudim mimo kursa, al' ako se zadaš + imaš talent za jezik može se položit, a sad pričati bez problema na B1 nivou to malo teže.

Što se ispita tiče:

1. Lesen - ako znaš 80% teksta nećeš imati problema, najlakši dio ispita, da ne pametujem puno. Dobiješ par tekstova, pročitaš, zaokružiš tačne odgovore.
2. Pisanje maila - Ovaj dio ispita se sastoji od tri dijela:
a) pisanje ličnog maila od 80 riječi - dobiješ temu, tipa godišnji odmor i tri pitanja o tome, te ti moraš imaginarnom prijatelju da odgovoriš na ta pitanja. Počneš sa pozdravom, uvodnom rečenicom i onda odgovoriš na pitanja, završiš sa pozdravom i prijedlogom sastanka. No, rečenice ne smiju biti jednostavne previše. Moraš upotrijebiti neki veznik, spojiti ih.
b) pisanje odgovora na neku temu, davanje mišljenja - dobiješ zadatak u vidu: "Jučer si na klixu pročitao članak temu vode" ili "jučer si na tv-u gledao emisiju o sportu", te ti moraš da u 80 riječi napiše svoje mišljenje o tome. Dobiješ i primjer nečijeg odgovora, no ne možeš prepisati sve. Moraš opet pokazati da znaš gramatiku, veznike i da daš makar dvije vlastite rečenice bez okolišanja ili nečeg naučenog.
c) odbijanje nečeg ili molba za nešto - opet dobiješ određenu potencijalnu situaciju poput toga da sutra ne možeš doći na posao. Moraš da se ispričaš zbog toga, te daš razlog zašto ne možeš doći. Moguće je da i dobiješ situaciju da tražiš od nekog pomoć, od profesora ili od majstora. Ovaj mejl je služben, te se na to mora paziti. Potrebno je svega 40 riječi, no meni je najteže njega napisati.
3. Horen - zeznuto. Priča se brže, više je riječi, teme su čudnije, pozadinska buka je uvijek prisutna (ili je u trgovini ili je na stanici, ako je telefonski razgovor šušti), no većinom se sluša dva puta, te se uradi većina
4. Sprechen - Na A2 i A1 sprechen je jednostavan. Dobiješ pet tema o kojima moraš nešto reći, to se pripremi unaprijed jer vrte sedam istih tema uvijek, te ima i drugi dio zadatka, a to je da sa partnerom napraviš neki dogovor tipa kad će te na izlet. Isto veoma jednostavno, al' ne zavisiš sam od sebe, no pitanja su jednostavna: "Kad ćemo ići" "Predlažem se da se nađemo tu i tu, šta misliš ti o tome". Al' na B1 dobiješ temu o kojoj moraš pričati, a dijapazon tema je širok; od toga zašto misliš da tvoja zemlja treba biti u EU do toga da li si za to da oba roditelja rade. Moraš da kažeš koja je tvoja tema, da daš svoje mišljenje o tome, kažeš zašto si za to, zašto si protiv toga i još nešto, sad ne mogu da se sjetim. No, ima tih 5 segmenata oko zadate teme koje moraš proći. No, osim komisije sluša te i tvoj partner i on te na kraju može nešto pitati i moraš paziti šta će. Ako ne pita on gubi bodove, ako ti ne znaš da odgovoriš ti gubiš bodove. Ako te pita nešto što si rekao, a ti mu ne kažeš da si ti to već rekao ti gubiš bodove, a ako mu kažeš da si to već rekao, on gubi bodove jer te nije slušao. Ovdje veliku ulogu igraju i ispitivači. Ako naučiš savršeno temu i baš ti ona dođe, ispričaš sve za tri minute bez greške oborit će te. Moraš da zvučiš kao neko ko ne zna savršeno njemači, mucanje, pa hmm. Tu i tamo neka greška. Također, isto vrijedi i kod maila, pogotovo početak koji ne treba da bude ono što će svaki drugi kandidat napisati, nego neka malo drugačija rečenica, drugačija riječ. Al' za sve će te to pripremiti profesor koji ti drži kurs.

PS: Halali ako ima koji tipfeler, gledam nešto usput
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Avatar
Kaunas
Postovi: 13324
Pridružen/a: 08 dec 2013, 11:36
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Kaunas » 26 mar 2021, 21:33

Vettel5 je napisao/la:
26 mar 2021, 19:20
Može li mi neko pomoći? Počeo sam učiti njemački sa ciljem da odem vani. Trenutno sam na A1 nivou, zanimaju me iskustva i savjeti, kako ste učili jezik, samo preko kursa vjerovatno niste, koju bih emisiju ili seriju na njemačkom mogao početi gledati? Dalje, ima li neka aplikacija na Google play koja bi mi mogla pomoći da ga učim i kad nisam kod kuće, primjetio sam da ih ima dosta tamo da se instaliraju, koja je dobra? Sve što mi može pomoći dobro je došlo, hvala. :thumbup:
I tebi cu, kao i svima, ovo preporuciti za ucenje.

15.10.2013.

"Btw, ja vise nedam ni marke za gladnu djecu Afrike. Gladan insan ne moze puhati u ono cudo po vascijeli dan, nema sanse."

Vettel5
Postovi: 511
Pridružen/a: 20 mar 2021, 11:30
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Vettel5 » 26 mar 2021, 21:49

Otelo je napisao/la:
26 mar 2021, 21:09
Vettel5 je napisao/la:
26 mar 2021, 20:38

Onako drugarski, koliko ti je bilo potrebno da savladaš jezik na B1 nivou? Može li se stići za 6 mjeseci redovnog učenja? I kakav je taj ispit B1 famozni, neki kažu da je težak, neki da nije.
Ja trenutno idem na B1 i razlike sa A2 su ogromne. Prvenstveno je potreban veći vokabular riječi i veće znanje gramatike, no ništa strašno, obično spajanje rečenica sa par veznika, najčešće dass ili weil, kao i poznavanje refleksivnih zamjenica. Al' jest velika razlika između A2 i B1. Sad šest mjeseci, ja idem od kraja novembra, krenuo sam od A2 i sad sam na B1, te bih mogao da položim sve osim sprechen, no stvarno se minimalno trudim mimo kursa, al' ako se zadaš + imaš talent za jezik može se položit, a sad pričati bez problema na B1 nivou to malo teže.

Što se ispita tiče:

1. Lesen - ako znaš 80% teksta nećeš imati problema, najlakši dio ispita, da ne pametujem puno. Dobiješ par tekstova, pročitaš, zaokružiš tačne odgovore.
2. Pisanje maila - Ovaj dio ispita se sastoji od tri dijela:
a) pisanje ličnog maila od 80 riječi - dobiješ temu, tipa godišnji odmor i tri pitanja o tome, te ti moraš imaginarnom prijatelju da odgovoriš na ta pitanja. Počneš sa pozdravom, uvodnom rečenicom i onda odgovoriš na pitanja, završiš sa pozdravom i prijedlogom sastanka. No, rečenice ne smiju biti jednostavne previše. Moraš upotrijebiti neki veznik, spojiti ih.
b) pisanje odgovora na neku temu, davanje mišljenja - dobiješ zadatak u vidu: "Jučer si na klixu pročitao članak temu vode" ili "jučer si na tv-u gledao emisiju o sportu", te ti moraš da u 80 riječi napiše svoje mišljenje o tome. Dobiješ i primjer nečijeg odgovora, no ne možeš prepisati sve. Moraš opet pokazati da znaš gramatiku, veznike i da daš makar dvije vlastite rečenice bez okolišanja ili nečeg naučenog.
c) odbijanje nečeg ili molba za nešto - opet dobiješ određenu potencijalnu situaciju poput toga da sutra ne možeš doći na posao. Moraš da se ispričaš zbog toga, te daš razlog zašto ne možeš doći. Moguće je da i dobiješ situaciju da tražiš od nekog pomoć, od profesora ili od majstora. Ovaj mejl je služben, te se na to mora paziti. Potrebno je svega 40 riječi, no meni je najteže njega napisati.
3. Horen - zeznuto. Priča se brže, više je riječi, teme su čudnije, pozadinska buka je uvijek prisutna (ili je u trgovini ili je na stanici, ako je telefonski razgovor šušti), no većinom se sluša dva puta, te se uradi većina
4. Sprechen - Na A2 i A1 sprechen je jednostavan. Dobiješ pet tema o kojima moraš nešto reći, to se pripremi unaprijed jer vrte sedam istih tema uvijek, te ima i drugi dio zadatka, a to je da sa partnerom napraviš neki dogovor tipa kad će te na izlet. Isto veoma jednostavno, al' ne zavisiš sam od sebe, no pitanja su jednostavna: "Kad ćemo ići" "Predlažem se da se nađemo tu i tu, šta misliš ti o tome". Al' na B1 dobiješ temu o kojoj moraš pričati, a dijapazon tema je širok; od toga zašto misliš da tvoja zemlja treba biti u EU do toga da li si za to da oba roditelja rade. Moraš da kažeš koja je tvoja tema, da daš svoje mišljenje o tome, kažeš zašto si za to, zašto si protiv toga i još nešto, sad ne mogu da se sjetim. No, ima tih 5 segmenata oko zadate teme koje moraš proći. No, osim komisije sluša te i tvoj partner i on te na kraju može nešto pitati i moraš paziti šta će. Ako ne pita on gubi bodove, ako ti ne znaš da odgovoriš ti gubiš bodove. Ako te pita nešto što si rekao, a ti mu ne kažeš da si ti to već rekao ti gubiš bodove, a ako mu kažeš da si to već rekao, on gubi bodove jer te nije slušao. Ovdje veliku ulogu igraju i ispitivači. Ako naučiš savršeno temu i baš ti ona dođe, ispričaš sve za tri minute bez greške oborit će te. Moraš da zvučiš kao neko ko ne zna savršeno njemači, mucanje, pa hmm. Tu i tamo neka greška. Također, isto vrijedi i kod maila, pogotovo početak koji ne treba da bude ono što će svaki drugi kandidat napisati, nego neka malo drugačija rečenica, drugačija riječ. Al' za sve će te to pripremiti profesor koji ti drži kurs.

PS: Halali ako ima koji tipfeler, gledam nešto usput
Boga mi te moram počastiti za ovo, valja mi. Nadam se da ću i ja dostići taj nivo da mogu reći za sebe da znam njemački na nivou B1. Stvarno dajem sve od sebe, vidiš i sam da se raspitujem, da me interesuje sve i da što više dam sebe u sve to. Valjda su ta neka volja i motiv najbitniji. Nekako osjetim na časovima da će mi ići sve bolje i bolje, kada radimo neke vježbe brzo shvatam sve i dajem odgovore na njih.

Ovo za ispit ću sebi iskopirati i pročitati još 10 puta prije nego budem trebao polagati. :D Vjerujem da će sve ovo i nekome drugom biti potrebno, sve objašnjeno od do.
Lesen mi je okej, schreiben me isto tako ne plaši, ali ovo za hören i sprechen uff.. Hören znam da je zeznut, kad god nam puštaju na laptopu imam problema da skontam šta se htjelo reći, pogotovo jer ima dosta "caka" u tom hörenu nešto tipa avion polijeće u 13:42 slijeće u 17:24 pa usput spomenu i u koji grad, mjesto, aerodrom i ostale pizdarije a u pozadini vazda buka šuštanje itd. :mrgreen: Za sprechen si me najviše prepao pogotovo oko tog bodovanja na testu, sagovornik i ispitivač biti će gutavo, ali nadam se najboljem kad dođem do toga.
Hvala ti puno, baš si mi pomogao!
Kaunas je napisao/la:
26 mar 2021, 21:33
Vettel5 je napisao/la:
26 mar 2021, 19:20
Može li mi neko pomoći? Počeo sam učiti njemački sa ciljem da odem vani. Trenutno sam na A1 nivou, zanimaju me iskustva i savjeti, kako ste učili jezik, samo preko kursa vjerovatno niste, koju bih emisiju ili seriju na njemačkom mogao početi gledati? Dalje, ima li neka aplikacija na Google play koja bi mi mogla pomoći da ga učim i kad nisam kod kuće, primjetio sam da ih ima dosta tamo da se instaliraju, koja je dobra? Sve što mi može pomoći dobro je došlo, hvala. :thumbup:
I tebi cu, kao i svima, ovo preporuciti za ucenje.

Hvala i tebi drug, vjeruješ li mi da sam naletio na ovaj snimak i samo prešaltao nisam mogao ni zamisliti da će mi trebati. :D valjat će mi svaki hören definitivno.
"Osvajao sam titule jer sam dodavao gas tamo gdje su drugi kočili."

M.SCHUMACHER

Greatest of all time.

☆ ☆ ☆ ☆ ☆ ☆ ☆

Avatar
Blejzer10
Postovi: 10347
Pridružen/a: 03 nov 2016, 00:58
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Blejzer10 » 27 mar 2021, 00:50

Jel ko putovao u Hrvatsku iza oktobra? Čitam da više nije potrebna zelena karta?

Avatar
Kaunas
Postovi: 13324
Pridružen/a: 08 dec 2013, 11:36
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Kaunas » 27 mar 2021, 00:51

Vettel5 je napisao/la:
26 mar 2021, 21:49
Hvala i tebi drug, vjeruješ li mi da sam naletio na ovaj snimak i samo prešaltao nisam mogao ni zamisliti da će mi trebati. :D valjat će mi svaki hören definitivno.
Meni je dosta pomoglo kad sam ucio, film prati knjigu i na manje dosadan nacin objasnjava sve sto knjiga obradjuje, od predstavljanja do svega ostalog.

Jos bih ti preporucio i kanal na yt Learn German with Anja.
15.10.2013.

"Btw, ja vise nedam ni marke za gladnu djecu Afrike. Gladan insan ne moze puhati u ono cudo po vascijeli dan, nema sanse."

Avatar
Otelo
Postovi: 33493
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Otelo » 27 mar 2021, 08:13

Kaunas je napisao/la:
27 mar 2021, 00:51
Vettel5 je napisao/la:
26 mar 2021, 21:49
Hvala i tebi drug, vjeruješ li mi da sam naletio na ovaj snimak i samo prešaltao nisam mogao ni zamisliti da će mi trebati. :D valjat će mi svaki hören definitivno.
Meni je dosta pomoglo kad sam ucio, film prati knjigu i na manje dosadan nacin objasnjava sve sto knjiga obradjuje, od predstavljanja do svega ostalog.

Jos bih ti preporucio i kanal na yt Learn German with Anja.
A i Lissa je lijepa za gledati :ljepota:
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Avatar
gaston
Moderator
Postovi: 16553
Pridružen/a: 29 jun 2012, 22:40
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la gaston » 27 mar 2021, 17:57

jasmin10 je napisao/la:
26 mar 2021, 14:04
Treba mi neko sa sigurnošću zna odgovor.
Za koje sve poslove se može dobiti viza po novom zakonu sa gimnazijom ?
Joj care da hoces otic vise gdje.
Imam osjecaj da minimum 4 godine pises o migraciji a nikad zavrsit. :mrgreen:
Ima jedan klub, jedan tim, s tradicijom jakom, čiji verni navijači su povezani znakom.
Pa zato nikad ne brinu, jer znaju da u tami, dokle god da postoje neće hodati sami!

Sve je to okej, al' ne smijemo zaboraviti kako je Bruno laktom mlatno Jorginha..

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la jasmin10 » 27 mar 2021, 20:55

gaston je napisao/la:
27 mar 2021, 17:57
jasmin10 je napisao/la:
26 mar 2021, 14:04
Treba mi neko sa sigurnošću zna odgovor.
Za koje sve poslove se može dobiti viza po novom zakonu sa gimnazijom ?
Joj care da hoces otic vise gdje.
Imam osjecaj da minimum 4 godine pises o migraciji a nikad zavrsit. :mrgreen:
Ma bio sam ja u Njemackoj, sad sam u Finskoj.
Nego kolega mi zeli sa porodicom u Njemacku, a ima gimnaziju.

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 35 gostiju.