Odlazak u inostranstvo

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
Sabinho
Postovi: 20804
Pridružen/a: 22 maj 2012, 00:54
Lokacija: Istocna trEbina
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Sabinho » 16 maj 2019, 19:17

majestic24 je napisao/la:
jasmin10 je napisao/la:
nebeskasila je napisao/la:Kšakoo je ovo zalosnooo :(
Sinoc odradio nocnu i odoh na biro jer mi treba ta potvrda. Majka vec pocela plakat, a jos nisam ni otisao. Ne mogu da zamislim kako ce biti kada podjem aBd.

E moj imenjak (ako ti je nick pravo ime :D )...prosle godine,25 august ja se spakovao i sutradan treba da krenem za sloveniju. Odlucim to vece sa zenom i sinom otici kod roditelja da prenocim. Zena uzima stvari i stavlja u auto,ja zakljucavam vrata kuce...brate nesto steglo u grlu. Odlazim do svog tornjaka,pomazim ga...yebo sve ako i on ne osjeca tugu u meni. Idem prema autu,sjedam,krecem..gledam kucu u retrovizoru a u grudima sve nesto jace steze. Vozim se lagano 5 km do roditelja...sin me nesto pita a ja ne smijem otvoriti usta jer zaplakati cu kao malo dijete. Ulazim kod roditelja,sutimo svi. Vezani smo svi jedno za drugo...ja ponajvise za sina jer 6 godina se nisam odvojio od njega. Ono sto sam ja osjecao prema svom djetetu, znam da su roditelji isto osjecali prema meni. Dobrih sat vremena smo sjedili bez da je iko rekao i rijec. Mati je dosla i sjela uz mene,zagrlila me i rekla "ako ti je tesko ne idi,ni ovdje ti nece nista faliti" i pocela plakati a i ja s njom. Jarane plakao sam 3 sata ,nisam ss mogao smiriti....kasnije,nakon nekog vremena,mati je pricala da me u tih 29 godina otkako me rodila nikad nije vidjela tuznijeg niti da sam ikad vise plakao kao tada.
Najezio sam se brate. :salut:
Yeferson Soteldo, Roger Guedes!
https://www.youtube.com/watch?v=NKN24rPArL4
https://www.youtube.com/watch?v=_RvX-5si_3Q

Avatar
JHam
Postovi: 9048
Pridružen/a: 18 jan 2013, 10:17
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la JHam » 16 maj 2019, 19:18

lumani je napisao/la:
JHam je napisao/la:
lumani je napisao/la:@Jham

Porez, kirija svašta nešto se tamo plaća više..
Ma jasta, jedino ako neko bas hoce da ide tipa s misljenjem "bolje u Dublinu zivjeti od plate do plate, nego ovde"..

Zavisi odakle se selis ;) ako si sada u BIH, vjerujem da bi ti u Irskoj bilo bolje... A recimo otići iz Njemačke u Irsku nema logike, onda radije u Švicarsku.
Zavisi i od uslova ovde, bar u IT bransi mozes zivjeti fino mjesec i jos da ti ostane, nakon par godina mozes i otplacivti ratu kredita za stan, zivjeti i malo ustediti. Al razumijem i ove sto idu, jbg meni se nije isplatilo ici ako necu bas dobre pare ustediti pa se vratiti nakon godinu dvije, a realno, od 3-4k eura u irskoj, nije bas da mozes ustediti kad pocinjes od 0..Osim ako ces iznajmljivati sobicu samo, a i to sam vidio da ide od 600+ eura..

Avatar
Sveti
Postovi: 10200
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Sveti » 16 maj 2019, 19:47

majestic24 je napisao/la:
jasmin10 je napisao/la:
nebeskasila je napisao/la:Kšakoo je ovo zalosnooo :(
Sinoc odradio nocnu i odoh na biro jer mi treba ta potvrda. Majka vec pocela plakat, a jos nisam ni otisao. Ne mogu da zamislim kako ce biti kada podjem aBd.

E moj imenjak (ako ti je nick pravo ime :D )...prosle godine,25 august ja se spakovao i sutradan treba da krenem za sloveniju. Odlucim to vece sa zenom i sinom otici kod roditelja da prenocim. Zena uzima stvari i stavlja u auto,ja zakljucavam vrata kuce...brate nesto steglo u grlu. Odlazim do svog tornjaka,pomazim ga...yebo sve ako i on ne osjeca tugu u meni. Idem prema autu,sjedam,krecem..gledam kucu u retrovizoru a u grudima sve nesto jace steze. Vozim se lagano 5 km do roditelja...sin me nesto pita a ja ne smijem otvoriti usta jer zaplakati cu kao malo dijete. Ulazim kod roditelja,sutimo svi. Vezani smo svi jedno za drugo...ja ponajvise za sina jer 6 godina se nisam odvojio od njega. Ono sto sam ja osjecao prema svom djetetu, znam da su roditelji isto osjecali prema meni. Dobrih sat vremena smo sjedili bez da je iko rekao i rijec. Mati je dosla i sjela uz mene,zagrlila me i rekla "ako ti je tesko ne idi,ni ovdje ti nece nista faliti" i pocela plakati a i ja s njom. Jarane plakao sam 3 sata ,nisam ss mogao smiriti....kasnije,nakon nekog vremena,mati je pricala da me u tih 29 godina otkako me rodila nikad nije vidjela tuznijeg niti da sam ikad vise plakao kao tada.
Sad me podsjeti kad sam ja trebao da krenem. Cio dan sam sjedio s nenom, s kojom sam zivio, a koja je nakon godinu dana i umrla, i nista nisam osjecao, bas mi nekako cudno bilo jer sam ocekivao da ce mi biti teze. A onda sam pred spavanje otisao da spakujem stvari. I cim sam otvorio kofer i stavio prvu majcu u njega, kao da mi sam tek onda shvatio sta to sve znaci, i sta moj odlazak donosi meni a i mojoj neni, koja mi je u najmanju ruku bila najbliza porodica. U istom trenutku su mi noge klonule i nisam mogao sebi sigurno 30tak minuta doci. Plako sam ko malo dijete.

Al yebiga jaro, nismo jedini ni ti ni ja.
naprijed rejal

nebeskasila
Postovi: 2419
Pridružen/a: 07 maj 2014, 18:36
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la nebeskasila » 16 maj 2019, 19:52

90 posto ih je plakalo kad je krenulo al zato sad svi po 2 3 hiljade eura i osmijeh na lice

Avatar
gaston
Moderator
Postovi: 16553
Pridružen/a: 29 jun 2012, 22:40
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la gaston » 17 maj 2019, 00:57

Sveti je napisao/la:
kraljttbvb je napisao/la:Samo je najjaca prica tamo med i mlijeko, a onda lik napise da mu je plata 1400 evra, a na stancic od 34 kvadrata, rezije i ostale fazone dadne 700 evra (pola plate).

A ovdje radis za 800 maraka i za taj isti stancic bi dao 150 KM (u manjim gradovima) i jos 50 za rezije, ostane 6 stoja i ovdje je lose.

Zavrsio si fakultet (ili nisi) i ovdje te niko ne bi natjerao da radis ko konobar, serviser, trgovac, vozac kamiona, vozac u brzoj posti, a kad odes u Njemacku, to je jet set posao...

Kod mene rodjak kupio sebi masinu za sisanje i stalno se sam sisa. Sto ce ti roki masina? Kaze ovdje sisanje 16 evra i to ne osisa me kako ja hocu, nego malo skrati, da moram opet za 10 dana doci :lol:

Tamo sve imas, a onda ovamo dolazis da pravis zube, da se sisas, da popravljas auto, da ides na hadz, da zenis sina i udajes kcerku i sve ostalo. Kad je tamo tako fino i sigurno je bolji kvalitet, de to onda tamo odradi.

Ako nisi ovdje htio raditi, bolje ti je onda da nigdje ne ides. Sjedi gdje jesi, ovdje te bar roditelji mogu pogurati. Tamo ces umrijeti od gladi :wave:

Mogu skontati ljude koji ne mogu do posla (posebno zene), ali ako ovdje ti i zena radite za crkavicu od 750 maraka (ukupno 1500), dok platis ratu kredita za stan, rezije i ostalo, ostane sasvim solidna milja sa kojom se moze fino zivjeti (i na zimovanje i na ljetovanje otici) :salut:

A sad pljuvanje neka pocne :mrgreen:
Odavno gluplji post ne procitah.
Sjecas se onog sto je pisao da ovamo zivimo ko pacovi? :rol:
Ima jedan klub, jedan tim, s tradicijom jakom, čiji verni navijači su povezani znakom.
Pa zato nikad ne brinu, jer znaju da u tami, dokle god da postoje neće hodati sami!

Sve je to okej, al' ne smijemo zaboraviti kako je Bruno laktom mlatno Jorginha..

Avatar
Pantelija
Postovi: 12897
Pridružen/a: 25 maj 2015, 09:36
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Pantelija » 17 maj 2019, 01:05

Buraz, da ti objasnim ja nesto ukraatko.

Tamo nema dodika, cocica i bakira
Nema SDA , HDZ I SNSD
nema vitalnig nacionalnog interesa
Za kriminal se ide u zatvor
Ako ti neko ubije dijete onda ga ne stiti angela merkel
Sindikata se boje kao inspekcije
Ako si veceras dobio otkaz, ujutro mozes naci drugi posao
Imas socijalno
Imas doplatak za djecu
Zasticen si na poslu od svega

Na dnu toga, kada dvije osobe, kako ti rece, rade i imaju 1700 eura sto je njihov prosjek, to je 3.400 eura, odnosno, skoro 7000 maraka... e to ovo dvoje u bosni mogu zaradiiti za 7 mjeseci. Hrana jeftinija, sve uredjeno i sredjeno, samo treba biti normalan i zivjeti normalno. A te price oko zubsra, kose, sisanja i svadbi. Zato mi i jesmo balkan, otpad evrope i zadnji sljam, treba par godina da prodje a neki ni tad, da otpusti koža ovaj usrani podanicki mentalitet gdje se ne razmislja o boljitku sviju nego samo sebe. Ppricamo o drustvu koje izabere covica kao presusjenog lopova, dodika kao dokazanog lopova i bakira koji ne zna dvije sastaviti a povezan sa desetinama narucenih ubistava.
Objasnnavas da je bolje ovdje gdje magistar masinstva ne moze naci posao, dok tatini sinovi sa kupljenim diplomama imaju ministarske pozicije? Gdje se postaje doktor za 10 000 markaa koje god hoces nauke? Gdje se 70 kilometara auto puta gradi 20 godina? O cemu pricas? Mi i dalje djecu lijecimo sms porukama, 30% djece nema uzine u skoli jer im roditelji nemaju novca. I pricamo o tome da je bolje ovdje? Sa miljom? Kako mislis djetrtu pelene kupit,i? Sta ako se razboli?
Ne znas ti druze sta je zivot. Toliko
Zadnja izmjena: Pantelija, dana/u 17 maj 2019, 01:08, ukupno mijenjano 1 put.
Zivio sam zivot, Bog sto mi je dao
Mjesto talijane, engleze gledao
ako je to grijeh, sto dusa pozeli
onda se i meni dzehenem veseli

Avatar
Captain4
Postovi: 10730
Pridružen/a: 14 maj 2014, 17:04
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Captain4 » 17 maj 2019, 01:06

Eh zna li neko može li se polagati C1 bez B2? Danas polagao B1 a zaboravio ih pitati. Znam da ima onaj lik koji radi u Goetheu pa nadam se da će vidjeti ovo.
"We need to suffer. And we need to fight."

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21319
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Epidaurus » 17 maj 2019, 01:23

Captain4 je napisao/la:Eh zna li neko može li se polagati C1 bez B2? Danas polagao B1 a zaboravio ih pitati. Znam da ima onaj lik koji radi u Goetheu pa nadam se da će vidjeti ovo.
Ako planiras u Graz dolaziti kao sto si pisao, bolje polozi ovdje EPD nego C1 na Goetheu. Lakse je jedno 10 puta, a jos kosta samo 30 eura. Cisto sumnjam da je C1 na Goetheu ista jeftiniji.

zenicanin
Postovi: 1292
Pridružen/a: 11 feb 2009, 21:51
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la zenicanin » 17 maj 2019, 02:16

Kako rezije 50 maraka?Molim da mi objasnis.Vjerovatno si ti od onih koji kazu necu placati vodu jer ne mogu iskljuciti samo meni,vec moraju cijeloj vertikali,a garant neko plaća..
Voda+Alba (smece)+Odrzavanje zgrade+Struja+Grijanje+Telemach/Bhtelecom=50 KM

Avatar
Orton
Postovi: 1299
Pridružen/a: 09 feb 2015, 13:02
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Orton » 17 maj 2019, 02:27

Captain4 je napisao/la:Eh zna li neko može li se polagati C1 bez B2? Danas polagao B1 a zaboravio ih pitati. Znam da ima onaj lik koji radi u Goetheu pa nadam se da će vidjeti ovo.
Mozes polagati i C2 ako si spreman bez da polažes A Ili B

Avatar
AshburtonG
Postovi: 6353
Pridružen/a: 15 jan 2016, 14:05
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la AshburtonG » 17 maj 2019, 03:14

kraljttbvb je napisao/la:Samo je najjaca prica tamo med i mlijeko, a onda lik napise da mu je plata 1400 evra, a na stancic od 34 kvadrata, rezije i ostale fazone dadne 700 evra (pola plate).

A ovdje radis za 800 maraka i za taj isti stancic bi dao 150 KM (u manjim gradovima) i jos 50 za rezije, ostane 6 stoja i ovdje je lose.

Zavrsio si fakultet (ili nisi) i ovdje te niko ne bi natjerao da radis ko konobar, serviser, trgovac, vozac kamiona, vozac u brzoj posti, a kad odes u Njemacku, to je jet set posao...

Kod mene rodjak kupio sebi masinu za sisanje i stalno se sam sisa. Sto ce ti roki masina? Kaze ovdje sisanje 16 evra i to ne osisa me kako ja hocu, nego malo skrati, da moram opet za 10 dana doci :lol:

Tamo sve imas, a onda ovamo dolazis da pravis zube, da se sisas, da popravljas auto, da ides na hadz, da zenis sina i udajes kcerku i sve ostalo. Kad je tamo tako fino i sigurno je bolji kvalitet, de to onda tamo odradi.

Ako nisi ovdje htio raditi, bolje ti je onda da nigdje ne ides. Sjedi gdje jesi, ovdje te bar roditelji mogu pogurati. Tamo ces umrijeti od gladi :wave:

Mogu skontati ljude koji ne mogu do posla (posebno zene), ali ako ovdje ti i zena radite za crkavicu od 750 maraka (ukupno 1500), dok platis ratu kredita za stan, rezije i ostalo, ostane sasvim solidna milja sa kojom se moze fino zivjeti (i na zimovanje i na ljetovanje otici) :salut:

A sad pljuvanje neka pocne :mrgreen:
WoW. A ja se pitam, kako uvijek ljudi za iste glasaju...

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la jasmin10 » 17 maj 2019, 05:57

Od plate 1500 da bračni par uštedi milju. :urnebes:

Avatar
Varg
Postovi: 2627
Pridružen/a: 06 maj 2019, 20:34
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Varg » 17 maj 2019, 06:29

Captain4 je napisao/la:Eh zna li neko može li se polagati C1 bez B2? Danas polagao B1 a zaboravio ih pitati. Znam da ima onaj lik koji radi u Goetheu pa nadam se da će vidjeti ovo.
naravno da ne moras, pa goethe bi bio jači od microsofta da je tako :D
EKSLUZIVNO: Samo za vas, bice sve u redu. Pobjeda ce biti registrovana. Ovo je informacija iz prve ruke, delegat me je nazvao i rekao da će biti sve u redu. Pozdrav. Modži.

Avatar
Derdiyok
Postovi: 24187
Pridružen/a: 10 maj 2015, 04:48
Lokacija: Σα
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Derdiyok » 17 maj 2019, 07:06

Pantelija je napisao/la: Ne znas ti druze sta je zivot. Toliko
Mladost ludost
® GONGASHI POWERHOUSE ®

Avatar
Dzoni
Postovi: 11303
Pridružen/a: 23 feb 2012, 18:06
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Dzoni » 17 maj 2019, 08:53

Fakat covjek napisa da ljudi mogu od 1500 ustedit 1000
:D

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la ASD » 17 maj 2019, 09:07

Pantelija je napisao/la:Buraz, da ti objasnim ja nesto ukraatko.

Tamo nema dodika, cocica i bakira
Nema SDA , HDZ I SNSD
nema vitalnig nacionalnog interesa
Za kriminal se ide u zatvor
Ako ti neko ubije dijete onda ga ne stiti angela merkel
Sindikata se boje kao inspekcije
Ako si veceras dobio otkaz, ujutro mozes naci drugi posao
Imas socijalno
Imas doplatak za djecu
Zasticen si na poslu od svega

Na dnu toga, kada dvije osobe, kako ti rece, rade i imaju 1700 eura sto je njihov prosjek, to je 3.400 eura, odnosno, skoro 7000 maraka... e to ovo dvoje u bosni mogu zaradiiti za 7 mjeseci. Hrana jeftinija, sve uredjeno i sredjeno, samo treba biti normalan i zivjeti normalno. A te price oko zubsra, kose, sisanja i svadbi. Zato mi i jesmo balkan, otpad evrope i zadnji sljam, treba par godina da prodje a neki ni tad, da otpusti koža ovaj usrani podanicki mentalitet gdje se ne razmislja o boljitku sviju nego samo sebe. Ppricamo o drustvu koje izabere covica kao presusjenog lopova, dodika kao dokazanog lopova i bakira koji ne zna dvije sastaviti a povezan sa desetinama narucenih ubistava.
Objasnnavas da je bolje ovdje gdje magistar masinstva ne moze naci posao, dok tatini sinovi sa kupljenim diplomama imaju ministarske pozicije? Gdje se postaje doktor za 10 000 markaa koje god hoces nauke? Gdje se 70 kilometara auto puta gradi 20 godina? O cemu pricas? Mi i dalje djecu lijecimo sms porukama, 30% djece nema uzine u skoli jer im roditelji nemaju novca. I pricamo o tome da je bolje ovdje? Sa miljom? Kako mislis djetrtu pelene kupit,i? Sta ako se razboli?
Ne znas ti druze sta je zivot. Toliko
Sve je to jasno svima ali niko nema muda da mijenja.
Cak i vi koji bjezite i idete u uredjen sistem ste bili dio tog sistema i nista niste promijenili.
Da su svi koji su nezadovoljni i ovi koji su otisli i ovi koji su ostali imali muda i pameti moglo se dosta toga uciniti. (Isti je to mentalitet i kod jednih i kod drugih).

Avatar
Pantelija
Postovi: 12897
Pridružen/a: 25 maj 2015, 09:36
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Pantelija » 17 maj 2019, 09:18

Pokusqo i mirne sam duse. Bio u strankama, oppzicionim, nvo, glasao svake izbore. Glasas za jedne, oni s sda, za druge oni s sda. Potkupljivi i nemoralni ljudi u vecini. Trulo drustvo.
Zivio sam zivot, Bog sto mi je dao
Mjesto talijane, engleze gledao
ako je to grijeh, sto dusa pozeli
onda se i meni dzehenem veseli

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la ASD » 17 maj 2019, 09:24

Pantelija je napisao/la:Pokusqo i mirne sam duse. Bio u strankama, oppzicionim, nvo, glasao svake izbore. Glasas za jedne, oni s sda, za druge oni s sda. Potkupljivi i nemoralni ljudi u vecini. Trulo drustvo.
Ne mislim na tebe licno, nego u globalu.
Moglo se puno toga.

Avatar
Pantelija
Postovi: 12897
Pridružen/a: 25 maj 2015, 09:36
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Pantelija » 17 maj 2019, 09:28

ASD je napisao/la:
Pantelija je napisao/la:Pokusqo i mirne sam duse. Bio u strankama, oppzicionim, nvo, glasao svake izbore. Glasas za jedne, oni s sda, za druge oni s sda. Potkupljivi i nemoralni ljudi u vecini. Trulo drustvo.
Ne mislim na tebe licno, nego u globalu.
Moglo se puno toga.
Nije, vjeruj. Sjedevi sa jednim amerom, pravnikom, kaze covjek... prosao kroz vas ustav, zakone, kaznene postupke, ovaj sistem je napravljen da stiti kriminalce, ratne profitere, politicare.

Buraz, sud presudi covicu 5 godina, kaze izgubili se dokumennti? I? Pojeo vuk magarca. Pogledaj slucaj Vila i dodika. Znaci ja duduk od prqvnika vidim po dokumebtima da je lik oprao 2-3 miliona, znaci potpisao lik prevaru, osude direktora banke, radnike ali ne i dodika. O cemu pricamo?
Zivio sam zivot, Bog sto mi je dao
Mjesto talijane, engleze gledao
ako je to grijeh, sto dusa pozeli
onda se i meni dzehenem veseli

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la ASD » 17 maj 2019, 09:34

Pantelija je napisao/la:
ASD je napisao/la:
Pantelija je napisao/la:Pokusqo i mirne sam duse. Bio u strankama, oppzicionim, nvo, glasao svake izbore. Glasas za jedne, oni s sda, za druge oni s sda. Potkupljivi i nemoralni ljudi u vecini. Trulo drustvo.
Ne mislim na tebe licno, nego u globalu.
Moglo se puno toga.
Nije, vjeruj. Sjedevi sa jednim amerom, pravnikom, kaze covjek... prosao kroz vas ustav, zakone, kaznene postupke, ovaj sistem je napravljen da stiti kriminalce, ratne profitere, politicare.

Buraz, sud presudi covicu 5 godina, kaze izgubili se dokumennti? I? Pojeo vuk magarca. Pogledaj slucaj Vila i dodika. Znaci ja duduk od prqvnika vidim po dokumebtima da je lik oprao 2-3 miliona, znaci potpisao lik prevaru, osude direktora banke, radnike ali ne i dodika. O cemu pricamo?
Sve se to da promijeniti ako postoji dovoljna masa koja zeli te promjene. Nije nijedan zakon dosao s neba, moralo se nesto mijenjati da bi se donio. Medjutim, nema ni pameti ni muda.

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: CAGarfia, Confiance, Ethel, Giuseppe1, Marsal i 31 gost.