Odlazak u inostranstvo

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Cepi1981
Postovi: 1041
Pridružen/a: 05 maj 2013, 00:32
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Cepi1981 » 20 mar 2023, 17:53

AshburtonG je napisao/la:
20 mar 2023, 10:59
Ne, nego pricam iz tvog iskustva? :damn:
Posjeta psihologu je svakako legitimna stvar, to samo SDA imbecili jos smatraju tabu temom, iako zive u mentalnom zatvoru od dolaska na svijet. Kao sto rekoh, svu srecu zelim maloj mezimici sa sekularnim arapima i turcima. :thumbup:
Koliko uznapredovan stokholmski sindrom trebas imat da se lozis kao Bosnjak na turske okupatore? :tokralju:
Jadan si druze jer si pun mrznje i ovdje rijec nije o meni vec o tvom rasistickom i ogavnom govoru. Donosis neke zakljucke o meni ovdje a uopce me ne poznajes. Psihologa sam ti spomenuo jer iz tvoje komunikacije i laik moze zakljuciti da ti je profesionalna pomoc iznimno potrebna, a ne sto smatram da je to nesto tabu kako ti veliš. Kazem ti opet da bi ti jedna psihoanaliza zbilja bila od koristi, jer takvo razmisljanje ti dušu nagriza, bas kao sto korozija nagriza željezo. Veliki Alfred Adler je pisao o takvim mentalnim sklopovima jos pred kraj XIX stoljeca. Zbilja nije u pitanju niti bilo kakva loziona na “okupatore”, niti stranacka afilijacija, dapace nikada nisam u svome zivotu glasao. Neka ti je sa srecom jer sa takvim pogledima neces daleko dogurati, biti ces zatvorenik svojih emocija.
"Mi Bošnjaci njekad slavni narod sad jedva da smo živi nas samo kao očenutu glavu od stabla slavjanskog gledaju priatelji naukah i žale nas.... Vrime je da se i probudimo od dugovične nemarnosti.."
Fra Ivan Franjo Jukic aka Slavoljub Bosnjak

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la ASD » 20 mar 2023, 18:52

Koliko su Turci napredno društvo, govori činjenica da nam dolaze na građevini raditi.

Avatar
emir_
Postovi: 5753
Pridružen/a: 07 okt 2008, 16:13
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la emir_ » 20 mar 2023, 18:59

Cepi1981 je napisao/la:
20 mar 2023, 17:53
AshburtonG je napisao/la:
20 mar 2023, 10:59
Ne, nego pricam iz tvog iskustva? :damn:
Posjeta psihologu je svakako legitimna stvar, to samo SDA imbecili jos smatraju tabu temom, iako zive u mentalnom zatvoru od dolaska na svijet. Kao sto rekoh, svu srecu zelim maloj mezimici sa sekularnim arapima i turcima. :thumbup:
Koliko uznapredovan stokholmski sindrom trebas imat da se lozis kao Bosnjak na turske okupatore? :tokralju:
Jadan si druze jer si pun mrznje i ovdje rijec nije o meni vec o tvom rasistickom i ogavnom govoru. Donosis neke zakljucke o meni ovdje a uopce me ne poznajes. Psihologa sam ti spomenuo jer iz tvoje komunikacije i laik moze zakljuciti da ti je profesionalna pomoc iznimno potrebna, a ne sto smatram da je to nesto tabu kako ti veliš. Kazem ti opet da bi ti jedna psihoanaliza zbilja bila od koristi, jer takvo razmisljanje ti dušu nagriza, bas kao sto korozija nagriza željezo. Veliki Alfred Adler je pisao o takvim mentalnim sklopovima jos pred kraj XIX stoljeca. Zbilja nije u pitanju niti bilo kakva loziona na “okupatore”, niti stranacka afilijacija, dapace nikada nisam u svome zivotu glasao. Neka ti je sa srecom jer sa takvim pogledima neces daleko dogurati, biti ces zatvorenik svojih emocija.
Pa i ti su malo agresivan u kontradiskusiji ali si u pravu. Ovakvi sudovi o strancima naginju na rasizam i fasizam.

Svi oni koji to na sebi primjete treba da stanu pred ogledalu i dobro pogledaju sebe i kazu ko su i sta su.

Avatar
AshburtonG
Postovi: 6353
Pridružen/a: 15 jan 2016, 14:05
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la AshburtonG » 20 mar 2023, 19:01

Vidi, inace se ne bakcem sda mentolima i imbecilima, kojima se pali zuta lampica na svaki pomen turske i autokratskom rezima, jer se pokrene poluga mentalne autokracije u glavama zbog stokholmskog sindroma, ali evo.

Pocinjes sa uvredama, jer si se, kao sto rekoh, nasao podrazen kao klitoris, pa onda okreces plocu kako ja nemam pravo na misljenje jer te ne poznajem? Tvoja argumentacija povrsinske analize necijeg psihostanja moze prolazit u krugovima ljudi, ciji je maksimalni doment emancipacije od nacionalne ideologije glasanje za pojedince tipa Kifla. Dakle, tvoj proizvoljni sud nakon citanja par postova je legitiman, a moj o tvojoj mentalnoj kapacitativnoj alijansi s bolesnim ideologijama nije? Da je spomenuta bilo koja nemuslimanska drzava u negativnom kontekstu, ne bi se ni javio, sto nas vodi do stvarnog motiva tvojih postova.
Gimme a break i prosipaj tu suplju, oko granapa s mahacima sda zastava i slicnih. Ne citiraj me vise, jer si dobio vec dovoljno paznje.
Zadnja izmjena: AshburtonG, dana/u 20 mar 2023, 19:02, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la ASD » 20 mar 2023, 19:02

Pa čekaj.
Ako kažeš da su naselja gdje žive nijemci naprednija od naselja gdje žive migranti, ti si rasista?

Avatar
AshburtonG
Postovi: 6353
Pridružen/a: 15 jan 2016, 14:05
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la AshburtonG » 20 mar 2023, 19:12

slika

slika

slika

slika

slika

slika
Slike u zadnjih par dana. Zivim u strogom centru grada. Ako je rasizam ukazivat na korelaciju broja turaka/araba, te situacije u gradu, onda sam ponosni rasista.

Civa
Postovi: 2980
Pridružen/a: 25 maj 2012, 20:59
Lokacija: Moscow !
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Civa » 20 mar 2023, 20:04

Njemacka je jos i mila majka sa problemima koje imaju Danska, Svedska sa ovim naucnicima sa bliskog istoka. Imam rodbinu koja zivi u Orebru, rodjak mi kaze da postoji dio grada gdje policija uopste ne zalazi da su bukvalno se getoizirali u svoju cetvrt i da rijetko imas koga od domicilnog stanovnistva da tu moze da zivi.

I veliki problem i izazov za ta drustva su adaptacija ovih istih. I tu ne mislim na Turke koji se opcenito dobro snadju i adaptiraju i rade korektne poslove. Nego to mislim upravo na ove sa bliskog istoka i sjever Afrike. Nasilje, sverc drogom, ubistva i ostalo.

Ne kazem ja da su i majstori iz Poljske, Rumunije, Bugarske zlatne zvecke pa i mi. Svugdje ima lapsusa, ali ovi ranije nabrojani su posebna kriza i u vecinskom broju su ti koji kreiraju probleme.
Tako blizu, a tako daleko.

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la ASD » 20 mar 2023, 20:22

Šveđani su to puno bolje riješili od Nijemaca. Francuzi isto.
Naselili su ih u predgrađa u koja evropljani ni ne zalaze, niti policija niti službe.

Nijemci su centre gradova natrpali svakakvim šljamom.

Avatar
numanumaye22
Postovi: 2069
Pridružen/a: 21 dec 2022, 11:43
Lokacija: Deutschland
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la numanumaye22 » 20 mar 2023, 20:27

emir_ je napisao/la:
20 mar 2023, 16:54
Kad Bosancu na Njemackim ulicama smeta drugi stranac…
Meni ne smetaju, i u BIH ce za 20 godina bit 50 % stranaca pa sta fali. Ja govorim da prelagano dobiju drzavljanstvo a ne znaju jezik, smijesno je da svi imaju B2 a kad ih nesto pitas samo Ja ja odgovore, il se nasmiju a budala vidi da nemaju pojma sta si ih pitao.

U manjim gradovima se ne osjeti toliko da ima stranaca jer ih je fkt malo svakako, ali cim odes u iole veci kao sto je Leipzig ili Regensburg, ne smijes proc kako treba zeljeznickom.
Zadnja izmjena: numanumaye22, dana/u 20 mar 2023, 20:28, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
emir_
Postovi: 5753
Pridružen/a: 07 okt 2008, 16:13
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la emir_ » 20 mar 2023, 20:28

numanumaye22 je napisao/la:
20 mar 2023, 20:27
emir_ je napisao/la:
20 mar 2023, 16:54
Kad Bosancu na Njemackim ulicama smeta drugi stranac…
Meni ne smetaju, i u BIH ce za 20 godina bit 50 % stranaca pa sta fali. Ja govorim da prelagano dobiju drzavljanstvo a ne znaju jezik, smijesno je da svi imaju B2 a kad ih nesto pitas samo Ja ja odgovore, il se nasmiju a budala vidi da nemaju pojma sta si ih pitao.
Nisu svi.
Samo oni koje ti znas i koji tako pricaju prema tvome sudu.

Avatar
numanumaye22
Postovi: 2069
Pridružen/a: 21 dec 2022, 11:43
Lokacija: Deutschland
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la numanumaye22 » 20 mar 2023, 20:29

emir_ je napisao/la:
20 mar 2023, 20:28
numanumaye22 je napisao/la:
20 mar 2023, 20:27
emir_ je napisao/la:
20 mar 2023, 16:54
Kad Bosancu na Njemackim ulicama smeta drugi stranac…
Meni ne smetaju, i u BIH ce za 20 godina bit 50 % stranaca pa sta fali. Ja govorim da prelagano dobiju drzavljanstvo a ne znaju jezik, smijesno je da svi imaju B2 a kad ih nesto pitas samo Ja ja odgovore, il se nasmiju a budala vidi da nemaju pojma sta si ih pitao.
Nisu svi.
Samo oni koje ti znas i koji tako pricaju prema tvome sudu.
Naravno, cast izuzecima.

Avatar
baboedindzeko09
Postovi: 8085
Pridružen/a: 14 nov 2021, 18:25
Lokacija: Small Heath, Birmingham
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la baboedindzeko09 » 20 mar 2023, 20:44

Pa ni naš svijet što je u ratu izbjegao ne zna kako treba njemački/švedski i sl. Gramatika i pisanje 0 bodova. Kad postavljaju oglase i uzmeš čitat, zapitaš se jel to stvarno njemački. Svi uredno imaju njemačke/austrijske papire.

Djeca s druge strane znaju perfektno, što je i logično.
DEVEDESETKA - FORUMAŠ DECENIJE

Avatar
RiNo
Postovi: 5690
Pridružen/a: 09 jan 2009, 21:16
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la RiNo » 20 mar 2023, 20:51

Ovi što nikad ne nauče Njemački uglavnom naprave grešku na samom početku jer traže nekog iz njihovog govornog područja gdje god odu. Doktor, banka, posao, osiguranje... na kraju im od njemačog bude dovoljno danke i ćus. Kad baš zagusti prešalta na jako loši engleski i prođe nekako. Ali toga ima među svim narodima ne samo Turcima
100% sportski i krajnje opušten potpis

Avatar
Sheyi
Postovi: 12160
Pridružen/a: 10 jan 2009, 17:19
Lokacija: kraj puta
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Sheyi » 20 mar 2023, 21:13

emir_ je napisao/la:
20 mar 2023, 16:54
Kad Bosancu na Njemackim ulicama smeta drugi stranac…
Eh druze kad bi znao koja smo mi gospoda za Afrikance i Arape :) meni se gade, u Minhenu u centru grada u blizini glavne stanice je da povratis kad prodjes. Par ulica su okupirali i tu je tako divlje da ne povjerujes, dok ne dozivis :)

Cepi1981
Postovi: 1041
Pridružen/a: 05 maj 2013, 00:32
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Cepi1981 » 20 mar 2023, 21:14

AshburtonG je napisao/la:
20 mar 2023, 19:01
Vidi, inace se ne bakcem sda mentolima i imbecilima, kojima se pali zuta lampica na svaki pomen turske i autokratskom rezima, jer se pokrene poluga mentalne autokracije u glavama zbog stokholmskog sindroma, ali evo.

Pocinjes sa uvredama, jer si se, kao sto rekoh, nasao podrazen kao klitoris, pa onda okreces plocu kako ja nemam pravo na misljenje jer te ne poznajem? Tvoja argumentacija povrsinske analize necijeg psihostanja moze prolazit u krugovima ljudi, ciji je maksimalni doment emancipacije od nacionalne ideologije glasanje za pojedince tipa Kifla. Dakle, tvoj proizvoljni sud nakon citanja par postova je legitiman, a moj o tvojoj mentalnoj kapacitativnoj alijansi s bolesnim ideologijama nije? Da je spomenuta bilo koja nemuslimanska drzava u negativnom kontekstu, ne bi se ni javio, sto nas vodi do stvarnog motiva tvojih postova.
Gimme a break i prosipaj tu suplju, oko granapa s mahacima sda zastava i slicnih. Ne citiraj me vise, jer si dobio vec dovoljno paznje.
Druze iskompleksiran si, dakle oslobodi se lakse ces zivjeti vjeruj mi. Osmanlije su otišle vec odavno dakle ni tvoj pradjed ih ne pamti, tako da nema potrebe da tripaš jer Berlinski kongres je skoro 150 godina iza nas. Niti imam bilo kakve veze sa SDA, niti mahalom, niti pak Bosom u zadnjih 20-ak godina. Reagovao sam na tvoj rasizam i opcenito subjektivno misljenje jednog balganoidnog neandertalca. Za nekoga koji je igrom slucaja proputovao 7 kontinenata upoznavsi se se sa mnogo kultura ne postoji klasifikacija “oni” vec postoje jedinke dok škarta ima u svakom narodu. Vjeruj da isto reagujem kada su u pitanju Meksikanci ili pak El Salvadorci jer je to jedan predivan i jako vrijedan narod, odan i gostoprimljiv, dakle nisu svi clanova kartela niti MS-13. Kada ti se auto pokvari u Hajderbadu pa te ljudi prime u svoj skromni dom i sa tobom podjele i ono malo riže sto imaju neces reci sigurno “joj sto ovi Indijci smrde “. Budi mi pozdravljen.
"Mi Bošnjaci njekad slavni narod sad jedva da smo živi nas samo kao očenutu glavu od stabla slavjanskog gledaju priatelji naukah i žale nas.... Vrime je da se i probudimo od dugovične nemarnosti.."
Fra Ivan Franjo Jukic aka Slavoljub Bosnjak

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la ASD » 20 mar 2023, 21:51

Imam Indijaca velikih prijatelja koji bi mi pomogli više nego ijedan Bošnjo ikad. Ali će sami za sebe reći gore stvari nego što bi Ash ili neko drugi ovdje na forumu spomenuo.

p.s. Iako kuhaju dobro, hrana je super dobra, čak će i uložiti u to da ti se svidi. Valja jesti s njima a ne povratiti. Rižu jedu rukama.

Avatar
alemsa
Postovi: 23932
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la alemsa » 20 mar 2023, 22:00

Ne treba nijedan narod ili skupinu ljudi svrstavati u jedno ali steriotipi i predrasude cu uvijek postojati. @ash se ostro izjasnio pa se cini debilinim no to je samo njegovo iskustvo sa tom skupinom. Kao recimo sto je ono opste poznato "black people don't tip", niti sam to vjerovo niti ono steroitipi suplja prica, no kad sam davno radio neke dostave, uobicajeno mi je bilo da dobijem baksis, i je bte vidim kad god je crnac da 95% nea baksisa, kasnije kad vidim ime ili se cujem telefonom, ako skontam da je crnac odma nisam ocekivo baksis, pa se sam zapitam kako je moguce da znaci osoba zivi u jakom naselju, a drugi zivi u bezze, nemaju veze jedan s drugim niti se poznaju a isti su po pitanju toga. Naravno i @cepi je u pravu, sigurno da ima masu crnaca recimo koji ostavljaju baksis, i ali ih je ova druga masa "ofarbala" tako. Nije fer ali je jednostavno tako.
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Avatar
AshburtonG
Postovi: 6353
Pridružen/a: 15 jan 2016, 14:05
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la AshburtonG » 20 mar 2023, 22:41

Najbitnija stvar, on ne zivi s tim ljudima u okruzenju, a ja da. To je isto kad nevin lik prica o sexu. Da li je ijedan covjek koji zivi u DE napisao pozitivno nesto o njihovoj dijaspori? Nije, jer je vecina takva. Izuzeci su u ovom slucaju potvrda pravila.

Za mene je ta rasprava zavrsena. Ko misli da su turci i arapi moderan i sekularan narod u odnosu na zapadne kulture ima problem s glavom. Nije to nikakva generalizacija, nego cinjenicno stanje.

mosarajvosa83
Postovi: 5362
Pridružen/a: 28 jul 2022, 20:11
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la mosarajvosa83 » 20 mar 2023, 22:44

AshburtonG je napisao/la:
20 mar 2023, 19:12
slika

slika

slika

slika

slika

slika
Slike u zadnjih par dana. Zivim u strogom centru grada. Ako je rasizam ukazivat na korelaciju broja turaka/araba, te situacije u gradu, onda sam ponosni rasista.
Ma mozes pokazivat sta hoces,cinjenica je da sve preuzimaju i da to postaje Turska,Sirija,Afrika,ja sam tu dugo ali uskoro sto dalje,tek dolazi navala afrikanaca i ostalih lezihljebovica

mosarajvosa83
Postovi: 5362
Pridružen/a: 28 jul 2022, 20:11
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la mosarajvosa83 » 20 mar 2023, 22:48

ASD je napisao/la:
20 mar 2023, 21:51
Imam Indijaca velikih prijatelja koji bi mi pomogli više nego ijedan Bošnjo ikad. Ali će sami za sebe reći gore stvari nego što bi Ash ili neko drugi ovdje na forumu spomenuo.

p.s. Iako kuhaju dobro, hrana je super dobra, čak će i uložiti u to da ti se svidi. Valja jesti s njima a ne povratiti. Rižu jedu rukama.
Najprljaviji narod,prije ce umrijeti nego 1 cent baksisa ostaviti ne pojedinci nego svi. Ako ti jedan zivi u zgradi,cijela zgrada ima na kukurmu da smrdi.

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 36 gostiju.