Odlazak u inostranstvo

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la jasmin10 » 12 jan 2019, 23:14

legenda reala je napisao/la:
jasmin10 je napisao/la:Pa mislim da mogu platiti kiriju, hranu, koji izlazak na kafu... A da ne moram gledati u svaki fening pred kraj mjeseca.
Čime se bave te firme u Sloveniji??
Izrada alata.
Mariborska livarna. Tako se zove firma

Avatar
Moggi
Postovi: 4691
Pridružen/a: 01 mar 2010, 22:23
Lokacija: Site Admin
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Moggi » 12 jan 2019, 23:24

legenda reala je napisao/la:
jasmin10 je napisao/la:Pa mislim da mogu platiti kiriju, hranu, koji izlazak na kafu... A da ne moram gledati u svaki fening pred kraj mjeseca.
Čime se bave te firme u Sloveniji??
izrabljivanjem bosnjaka
Zarathustra

shaman7
Postovi: 2044
Pridružen/a: 11 apr 2009, 14:39
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la shaman7 » 12 jan 2019, 23:26

Pozdrav ekipa. Inace sam samo na temama o sportu, ali sam pokusao guglati neke stvari i slucajno me prebaci na ovaj forum nekako. Uglavnom, treba mi jedna informacija, s ciljem da je sto provjerenija iz licnih iskustava ili barem nekog bliskog vama.

Kolika je perspektiva s diplomom oravnog fakulteta u Njemackoj, jasno mi je da zakoni nisu ni blizu, mozda se neki predmeti priznaju, ali vecina nije. Da li je jedino rjesenje da bi se ostalo u toj bransi poslovanja, upisivanje fakulteta pravnog kod njih i polaganje razlike predmeta? Ima li nekih olaksica, tipa neka skola ili barem mogucnost apliciranja na poslove gdje se i moze priznati nasa diploma. Koji bi to poslovi bili odprilike? Naravno, uz sva ova pitanja da naglasim da je znanje jezika minimalno B1.

Hvala unaprijed i nadam se sto tacnijoj informaciji

Avatar
Moggi
Postovi: 4691
Pridružen/a: 01 mar 2010, 22:23
Lokacija: Site Admin
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Moggi » 12 jan 2019, 23:31

ispratio sam vise stotina ljudi mahom fakultetski obrazovani raznoraznih bransi, a pravnika vala nikad :D ne znam sad je li to nesto govori obzirom da nije da vas nema nezaposlenih u bih
Zarathustra

Avatar
VelaHavle
Postovi: 5362
Pridružen/a: 02 feb 2015, 12:41
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la VelaHavle » 12 jan 2019, 23:52

E kako li ti mislis radit sa B1 kao pravnik u Njemackoj?
Aljegri, out!

Avatar
legenda reala
Postovi: 33809
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la legenda reala » 12 jan 2019, 23:56

Penaltiky je napisao/la:
legenda reala je napisao/la:
jasmin10 je napisao/la:Pa mislim da mogu platiti kiriju, hranu, koji izlazak na kafu... A da ne moram gledati u svaki fening pred kraj mjeseca.
Čime se bave te firme u Sloveniji??
Kokainom. :kafa:
Pa klocu jedan hajmo u Sloveniju, odma bi mogli raditi, a blizu nam ne treba nam ni jezik a EU :cool:
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Penaltiky » 13 jan 2019, 00:14

legenda reala je napisao/la:
Pa klocu jedan hajmo u Sloveniju, odma bi mogli raditi, a blizu nam ne treba nam ni jezik a EU :cool:
Javili mi se iz Muehlbauera, al **** me znam beknut Njemački, ganjam nesto za Osijek možda, al na dugom stapu.

Al ne bi Slovenija, pogotovo Maribor bio loš
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

Avatar
legenda reala
Postovi: 33809
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la legenda reala » 13 jan 2019, 00:19

Penaltiky je napisao/la:
Al ne bi Slovenija, pogotovo Maribor bio loš
Nema puno informacija, al ovo što vidim to je to otrpilike mogo bi odma raditi :P


uči Nemački
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
Moggi
Postovi: 4691
Pridružen/a: 01 mar 2010, 22:23
Lokacija: Site Admin
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Moggi » 13 jan 2019, 00:27

Penaltiky je napisao/la: al **** me znam beknut Njemački
pa hodi jabuko
Zarathustra

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Penaltiky » 13 jan 2019, 00:31

Moggi je napisao/la:
Penaltiky je napisao/la: al **** me znam beknut Njemački
pa hodi jabuko
Ma dobro znam ponešto, špric mi bitte, šlafemzi im majn aršlus i tako.

Ne ide mi se u Dojcland al mi se jos manje ostaje ovdje
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

shaman7
Postovi: 2044
Pridružen/a: 11 apr 2009, 14:39
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la shaman7 » 13 jan 2019, 00:35

VelaHavle je napisao/la:E kako li ti mislis radit sa B1 kao pravnik u Njemackoj?
Bas zbog ovakvih odgovora i likova sam se mislio trebam li ista pisat. Znam njemacki jezik od malih nogu, trebam priatupit testu, a eto siguran sam nekako da znam za najmanje B1, a mozda nadmasim svoja ocekivanja pa odem do kraja.

Avatar
Sveti
Postovi: 10197
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Sveti » 13 jan 2019, 09:41

shaman7 je napisao/la:Pozdrav ekipa. Inace sam samo na temama o sportu, ali sam pokusao guglati neke stvari i slucajno me prebaci na ovaj forum nekako. Uglavnom, treba mi jedna informacija, s ciljem da je sto provjerenija iz licnih iskustava ili barem nekog bliskog vama.

Kolika je perspektiva s diplomom oravnog fakulteta u Njemackoj, jasno mi je da zakoni nisu ni blizu, mozda se neki predmeti priznaju, ali vecina nije. Da li je jedino rjesenje da bi se ostalo u toj bransi poslovanja, upisivanje fakulteta pravnog kod njih i polaganje razlike predmeta? Ima li nekih olaksica, tipa neka skola ili barem mogucnost apliciranja na poslove gdje se i moze priznati nasa diploma. Koji bi to poslovi bili odprilike? Naravno, uz sva ova pitanja da naglasim da je znanje jezika minimalno B1.

Hvala unaprijed i nadam se sto tacnijoj informaciji
Iz mog nekog iskustva, jako mala. Njemacka generalno ne priznaje fakultetske diplome drustvenih fakulteta iz drugih zemalja, a osim jezika, razlog za to si i sam prepoznao, zakoni. Moj prijedlog ti je da se raspitas direktno u landratsamtu grada u kojeg zelis da ides, ukoliko si vec odlucio, pa ce te oni onda da upute kome dalje da se obratis i ko ima nadleznost za ta pitanja, E-mail je jako zahvalan za online upite.

Moje misljenje je da najbezbolnija varijanta upisivanje njihovog fakulteta i razlika predmeta.
naprijed rejal

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la ASD » 13 jan 2019, 09:50

Moggi je napisao/la:
Penaltiky je napisao/la: al **** me znam beknut Njemački
pa hodi jabuko
Jel znas neke njemacke forume?
Po mogucnosti politika i religija. :D

Avatar
Moggi
Postovi: 4691
Pridružen/a: 01 mar 2010, 22:23
Lokacija: Site Admin
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Moggi » 13 jan 2019, 10:20

ASD je napisao/la:
Moggi je napisao/la:
Penaltiky je napisao/la: al **** me znam beknut Njemački
pa hodi jabuko
Jel znas neke njemacke forume?
Po mogucnosti politika i religija. :D
http://www.geschichtsforum.de
ovde sam imao akaunt nekad, ima svasta dobrog a malo naših
Zarathustra

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la ASD » 13 jan 2019, 10:27

Moggi je napisao/la: http://www.geschichtsforum.de
ovde sam imao akaunt nekad, ima svasta dobrog a malo naših
Jel znas za jos neki?
Ovaj mi obecava, znam da ima i jedan fudbalski, ali ne znam da li ima neki pandam u Njemackoj ovom forumu, gdje se raspravlja o svim sportovima.

Avatar
Moggi
Postovi: 4691
Pridružen/a: 01 mar 2010, 22:23
Lokacija: Site Admin
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Moggi » 13 jan 2019, 10:37

ASD je napisao/la:
Moggi je napisao/la: http://www.geschichtsforum.de
ovde sam imao akaunt nekad, ima svasta dobrog a malo naših
Jel znas za jos neki?
Ovaj mi obecava, znam da ima i jedan fudbalski, ali ne znam da li ima neki pandam u Njemackoj ovom forumu, gdje se raspravlja o svim sportovima.
na tm sam samo bio aktivan jer me ostali sportovi ne tangiraju previse a za njega znas
Zarathustra

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la ASD » 13 jan 2019, 10:41

Moggi je napisao/la:
ASD je napisao/la:
Moggi je napisao/la: http://www.geschichtsforum.de
ovde sam imao akaunt nekad, ima svasta dobrog a malo naših
Jel znas za jos neki?
Ovaj mi obecava, znam da ima i jedan fudbalski, ali ne znam da li ima neki pandam u Njemackoj ovom forumu, gdje se raspravlja o svim sportovima.
na tm sam samo bio aktivan jer me ostali sportovi ne tangiraju previse a za njega znas
Gledas li filmove, serije na netu? da li znas ima li kakav sajt gdje imaju filmovi i serije mit untertitel?

Avatar
Moggi
Postovi: 4691
Pridružen/a: 01 mar 2010, 22:23
Lokacija: Site Admin
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Moggi » 13 jan 2019, 11:59

ASD je napisao/la:
Moggi je napisao/la:
ASD je napisao/la:
Jel znas za jos neki?
Ovaj mi obecava, znam da ima i jedan fudbalski, ali ne znam da li ima neki pandam u Njemackoj ovom forumu, gdje se raspravlja o svim sportovima.
na tm sam samo bio aktivan jer me ostali sportovi ne tangiraju previse a za njega znas
Gledas li filmove, serije na netu? da li znas ima li kakav sajt gdje imaju filmovi i serije mit untertitel?
e tu vec nisam kompetentan, nisam neki filmofil :D
Zarathustra

Avatar
Kaunas
Postovi: 13324
Pridružen/a: 08 dec 2013, 11:36
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Kaunas » 13 jan 2019, 13:53

Ako sam prije nekih 9 mjeseci podnio zahtjev za radnu vizu, a sad planiram traziti vizu za ucenje jezika posto cu ici prvo da jezik savladam, da polozim B2 i tako to, jel mi moze problem stvarati to sto sam vec podnio zahtjev za radnu vizu ranije? Mislim jel mi mogu odbiti zahtjev za vizu za ucenje jezika zbog podnosenja zahtjeva za ovu radnu? Za ovu za ucenje jezika bi mogao dobiti termin negdje u februaru, a za radnu necu jos ni za godinu. Nadam se da to nece stvarati problem.
15.10.2013.

"Btw, ja vise nedam ni marke za gladnu djecu Afrike. Gladan insan ne moze puhati u ono cudo po vascijeli dan, nema sanse."

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Penaltiky » 13 jan 2019, 13:58

shaman7 je napisao/la:Pozdrav ekipa. Inace sam samo na temama o sportu, ali sam pokusao guglati neke stvari i slucajno me prebaci na ovaj forum nekako. Uglavnom, treba mi jedna informacija, s ciljem da je sto provjerenija iz licnih iskustava ili barem nekog bliskog vama.

Kolika je perspektiva s diplomom oravnog fakulteta u Njemackoj, jasno mi je da zakoni nisu ni blizu, mozda se neki predmeti priznaju, ali vecina nije. Da li je jedino rjesenje da bi se ostalo u toj bransi poslovanja, upisivanje fakulteta pravnog kod njih i polaganje razlike predmeta? Ima li nekih olaksica, tipa neka skola ili barem mogucnost apliciranja na poslove gdje se i moze priznati nasa diploma. Koji bi to poslovi bili odprilike? Naravno, uz sva ova pitanja da naglasim da je znanje jezika minimalno B1.

Hvala unaprijed i nadam se sto tacnijoj informaciji
Njemačkoj trebaju stručnjaci, inžinjeri i tehničari za stvaranje novih vrijednosti, imaju dovoljno svojih drkadžija
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: lol89, MrPink, napoleon72, samoposmatram i 60 gostiju.