Odlazak u inostranstvo

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
rob do bagro
Postovi: 7913
Pridružen/a: 08 mar 2009, 10:41
Lokacija: Uzavreli grad
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la rob do bagro » 08 okt 2021, 12:08

Anerkennung odradjen, koje olsksanje. :)
,,DUSA BOGU...TIJELO ZEMLJI...SRCE CELIKUUU,,

SMRT FASIZMU!!!

Avatar
VelaHavle
Postovi: 5362
Pridružen/a: 02 feb 2015, 12:41
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la VelaHavle » 08 okt 2021, 12:54

rob do bagro je napisao/la:
08 okt 2021, 12:08
Anerkennung odradjen, koje olsksanje. :)
Cestitam :thumbup:
Aljegri, out!

Avatar
rob do bagro
Postovi: 7913
Pridružen/a: 08 mar 2009, 10:41
Lokacija: Uzavreli grad
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la rob do bagro » 08 okt 2021, 13:51

VelaHavle je napisao/la:
08 okt 2021, 12:54
rob do bagro je napisao/la:
08 okt 2021, 12:08
Anerkennung odradjen, koje olsksanje. :)
Cestitam :thumbup:
Hvala brate :thumbup: , bio je tezak put fo Kenntnissprüfunga, ali trudio sam se maksimalno.
,,DUSA BOGU...TIJELO ZEMLJI...SRCE CELIKUUU,,

SMRT FASIZMU!!!

Civa
Postovi: 2979
Pridružen/a: 25 maj 2012, 20:59
Lokacija: Moscow !
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Civa » 08 okt 2021, 14:17

redbull93 je napisao/la:
08 okt 2021, 11:57
Civa je napisao/la:
08 okt 2021, 10:15
Redbull

Ako se već vakcinisala u Bosni nekom vakcinom i sad treba druga doza mislim da ćeš to teško uspjeti uraditi. A, ako nije nikako vakcinisana onda nema problema, odeš na jedan od punktova za vakcinisanje i sa BH pasošem možeš bez problema. I kakve crne pare, nije mjesna zajednica Radakovo :bih:
Ma isao sve to tako i vratili me, isao kod par kucnih doktora i tu mi rekli da im je zabranjeno tako za novac. Ako se ne vakcinise ovdje, za Bosnu ce morati, ali samo da priznato. Mama i otac se vakcinisali i nema pojma niko o qr kodu.
A koju je vakcinu ona primila u BiH? Ako ništa, nek ode i primi J&J, jedna doza a dobit će Njemačku potvrdu o vakcinaciji.
Tako blizu, a tako daleko.

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7396
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la kraljttbvb » 08 okt 2021, 15:36

redbull93 je napisao/la:
08 okt 2021, 11:57
.
Jutros mi rece ova jedna za njenu komsinicu koja ce ici da radi u Njemacku.

Primila obe doze kod nas i ponijela potvrdu i ostale papire i predala za kovid pasos. I vec ga dobila.
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Avatar
redbull93
Postovi: 14403
Pridružen/a: 27 jun 2018, 12:17
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la redbull93 » 08 okt 2021, 15:42

Civa je napisao/la:
08 okt 2021, 14:17
redbull93 je napisao/la:
08 okt 2021, 11:57
Civa je napisao/la:
08 okt 2021, 10:15
Redbull

Ako se već vakcinisala u Bosni nekom vakcinom i sad treba druga doza mislim da ćeš to teško uspjeti uraditi. A, ako nije nikako vakcinisana onda nema problema, odeš na jedan od punktova za vakcinisanje i sa BH pasošem možeš bez problema. I kakve crne pare, nije mjesna zajednica Radakovo :bih:
Ma isao sve to tako i vratili me, isao kod par kucnih doktora i tu mi rekli da im je zabranjeno tako za novac. Ako se ne vakcinise ovdje, za Bosnu ce morati, ali samo da priznato. Mama i otac se vakcinisali i nema pojma niko o qr kodu.
A koju je vakcinu ona primila u BiH? Ako ništa, nek ode i primi J&J, jedna doza a dobit će Njemačku potvrdu o vakcinaciji.
Nije ni jednu, sad ovdje htio kakvu bilo da primi, al ne moze.
Ono sto Čelik čeka
nije to tajna neka
opet ćeš biti Šampion
jer pjesma stati neće
doći će dani sreće
do kraja hrabro zajedno!!!

Avatar
VelaHavle
Postovi: 5362
Pridružen/a: 02 feb 2015, 12:41
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la VelaHavle » 08 okt 2021, 16:20

rob do bagro je napisao/la:
08 okt 2021, 13:51
VelaHavle je napisao/la:
08 okt 2021, 12:54
rob do bagro je napisao/la:
08 okt 2021, 12:08
Anerkennung odradjen, koje olsksanje. :)
Cestitam :thumbup:
Hvala brate :thumbup: , bio je tezak put fo Kenntnissprüfunga, ali trudio sam se maksimalno.
Vjerujem ali se isplatio taj dana kada si ga polozio. 2 tone sa ledja skinute. Sad nove pobjede :thumbup:
Aljegri, out!

Avatar
Kaunas
Postovi: 13292
Pridružen/a: 08 dec 2013, 11:36
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Kaunas » 09 okt 2021, 10:24

Sad trazi kakvu bijesnu platu
15.10.2013.

"Btw, ja vise nedam ni marke za gladnu djecu Afrike. Gladan insan ne moze puhati u ono cudo po vascijeli dan, nema sanse."

Avatar
rob do bagro
Postovi: 7913
Pridružen/a: 08 mar 2009, 10:41
Lokacija: Uzavreli grad
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la rob do bagro » 09 okt 2021, 11:56

Razmisljao sam oticu u Zeitfirmu moze se stvarno dobro zaradit, ali tu se ubijas od posla i nemas kad vremena za sebe, jest da opet zna covjek za sta radi i da ce bit fina isplata, ali opet sta znam.

Je li jos ko ovdje medicinar, sta predlazete, da li da radim jos neki Weiterbildung? :)

Ja sam u Frankfurtu inace.
,,DUSA BOGU...TIJELO ZEMLJI...SRCE CELIKUUU,,

SMRT FASIZMU!!!

Avatar
Kaunas
Postovi: 13292
Pridružen/a: 08 dec 2013, 11:36
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Kaunas » 09 okt 2021, 16:53

rob do bagro je napisao/la:
09 okt 2021, 11:56
Razmisljao sam oticu u Zeitfirmu moze se stvarno dobro zaradit, ali tu se ubijas od posla i nemas kad vremena za sebe, jest da opet zna covjek za sta radi i da ce bit fina isplata, ali opet sta znam.

Je li jos ko ovdje medicinar, sta predlazete, da li da radim jos neki Weiterbildung? :)

Ja sam u Frankfurtu inace.
Moj je prijedlog da izbjegavas Zeitfirme. Ja licno nisam ljubitelj toga.

Ako zelis dobru zaradu, onda Intensiv Pflegedienst, aj sto zaradis dobro vec imas i 15ak dana slobodnih. Jes da zna bit dosadno na poslu, al bolje i to nego da se lomis.
15.10.2013.

"Btw, ja vise nedam ni marke za gladnu djecu Afrike. Gladan insan ne moze puhati u ono cudo po vascijeli dan, nema sanse."

Avatar
redbull93
Postovi: 14403
Pridružen/a: 27 jun 2018, 12:17
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la redbull93 » 09 okt 2021, 17:17

rob do bagro je napisao/la:
09 okt 2021, 11:56
Razmisljao sam oticu u Zeitfirmu moze se stvarno dobro zaradit, ali tu se ubijas od posla i nemas kad vremena za sebe, jest da opet zna covjek za sta radi i da ce bit fina isplata, ali opet sta znam.

Je li jos ko ovdje medicinar, sta predlazete, da li da radim jos neki Weiterbildung? :)

Ja sam u Frankfurtu inace.
Kolegica mi nedavno potpisala ugovor sa zeit firmom, radila u bolnici i imala dobre uslove. Napusti sve i ode u zeit firmu, sad radi otkszni rok, pa sacekaj jos malo i kazem ti jel se zajebala haha
Ono sto Čelik čeka
nije to tajna neka
opet ćeš biti Šampion
jer pjesma stati neće
doći će dani sreće
do kraja hrabro zajedno!!!

Avatar
VelaHavle
Postovi: 5362
Pridružen/a: 02 feb 2015, 12:41
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la VelaHavle » 09 okt 2021, 17:56

rob do bagro je napisao/la:
09 okt 2021, 11:56
Razmisljao sam oticu u Zeitfirmu moze se stvarno dobro zaradit, ali tu se ubijas od posla i nemas kad vremena za sebe, jest da opet zna covjek za sta radi i da ce bit fina isplata, ali opet sta znam.

Je li jos ko ovdje medicinar, sta predlazete, da li da radim jos neki Weiterbildung? :)

Ja sam u Frankfurtu inace.
Gdje se vidis za pet godina?

Ja sam na intenzivnoj, Pulmo i Infektologija, drama interesantan pos‘o. Maksimalno jos 3-4 godine dok fakultet ne zavrsim a tek sam poceo. Mozda za pola godine ili godinu budem vec negdje na drugoj poziciji ali sada se dosta dobro zaradjuje.
Aljegri, out!

production
Postovi: 21
Pridružen/a: 27 jul 2021, 22:11
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la production » 12 okt 2021, 09:21

Pozz raja kakva je situacija sa turistickim ulaskom u Njemacku da li samo vakcinisani mogu uci

Avatar
Maestro
Postovi: 5963
Pridružen/a: 26 okt 2008, 03:54
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Maestro » 12 okt 2021, 12:17

production je napisao/la:
12 okt 2021, 09:21
Pozz raja kakva je situacija sa turistickim ulaskom u Njemacku da li samo vakcinisani mogu uci
Nema kontrola na granici. Ne stoje nikako.
Može Petev ostati sto godina, ali to više nema smisla. Ne znam možemo li više potonuti – jasan je Topić.

Tuta Petrov

Avatar
AshburtonG
Postovi: 6340
Pridružen/a: 15 jan 2016, 14:05
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la AshburtonG » 13 okt 2021, 16:12

production je napisao/la:
12 okt 2021, 09:21
Pozz raja kakva je situacija sa turistickim ulaskom u Njemacku da li samo vakcinisani mogu uci
Naravno da mozes, ali i dalje zvanicno ides 10 dana u karanten(ako dolazis iz rizicnog podrucja, a BiH to jeste ponovo od 12.septembra), osim ako nisi prebolio u zadnjih 6mj ili si potpuno vakcinisan, kojeg mozes prekinuti 5. dan negativnim testom(nebitno antigen ili pcr). Moras se prijavit online i najavit svoj dolazak, iako i to rijetko provjeravaju, cak i na aerodromima. Vise su me ispitivali u Tuzli, nego u Njemackoj kad sam sletio. U Njemackoj nisu trazili ni test, ni potvrdu o online prijavi, ni eventualnu vakcinaciju, dok su u Tuzli pitali za sve tri stavke.

Autom ti je isto lutrija. Imam prijatelje koji su dosli bez ikakvih problema, nakon prolaska HR granice i koji su cak bili zaustavljeni na random kontroli njemacke granicne policije. Pokazali pasose i vize, ostalo im nije nista trazeno. S druge strane, imam par poznanika kojima je bilo sve trazeno.

Jedino sto je sigurno, da uopce niko ne provjerava da li si u karanteni ili ne. Jednostavno nemaju toliko resursa ni zaposlenih za takvo nesto. Mozes dobit kaznu iskljucivo ako napravis neki prekrsaj, pa zakljuce da si trebao biti u karanteni ili ako te neko imenom i prezimenom prijavi policiji.

Avatar
hazarder
Postovi: 1361
Pridružen/a: 20 sep 2020, 13:42
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la hazarder » 13 okt 2021, 16:16

AshburtonG je napisao/la:
13 okt 2021, 16:12
production je napisao/la:
12 okt 2021, 09:21
Pozz raja kakva je situacija sa turistickim ulaskom u Njemacku da li samo vakcinisani mogu uci
Naravno da mozes, ali i dalje zvanicno ides 10 dana u karanten(ako dolazis iz rizicnog podrucja, a BiH to jeste ponovo od 12.septembra), osim ako nisi prebolio u zadnjih 6mj ili si potpuno vakcinisan, kojeg mozes prekinuti 5. dan negativnim testom(nebitno antigen ili pcr). Moras se prijavit online i najavit svoj dolazak, iako i to rijetko provjeravaju, cak i na aerodromima. Vise su me ispitivali u Tuzli, nego u Njemackoj kad sam sletio. U Njemackoj nisu trazili ni test, ni potvrdu o online prijavi, ni eventualnu vakcinaciju, dok su u Tuzli pitali za sve tri stavke.

Autom ti je isto lutrija. Imam prijatelje koji su dosli bez ikakvih problema, nakon prolaska HR granice i koji su cak bili zaustavljeni na random kontroli njemacke granicne policije. Pokazali pasose i vize, ostalo im nije nista trazeno. S druge strane, imam par poznanika kojima je bilo sve trazeno.

Jedino sto je sigurno, da uopce niko ne provjerava da li si u karanteni ili ne. Jednostavno nemaju toliko resursa ni zaposlenih za takvo nesto. Mozes dobit kaznu iskljucivo ako napravis neki prekrsaj, pa zakljuce da si trebao biti u karanteni ili ako te neko imenom i prezimenom prijavi policiji.
Kakvu potvrdu za vakcinaciju traže? Može li ona što smo dobili na licu mjesta prilikom vakcinacije jer je trenutno cirkus s ovim QR kodovima.

Myrnas
Postovi: 6
Pridružen/a: 24 sep 2021, 00:52
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Myrnas » 17 okt 2021, 23:57

Pozdrav, imam nekoliko pitanja vezano za Slovensku vizu i buducnost :).
Shvatio sam da kod prvog poslodavca moram radit prvu godinu dana i poslije mogu mjenjati firme. Ali kako sam skontao ja onda mogu mjenjati samo Slovenske firme. Mene zanima kako ide zaposljavanje u Njemacku firmu sa Slovenskom radnom vizom. Koja je procedura i kako ide to.

Avatar
AshburtonG
Postovi: 6340
Pridružen/a: 15 jan 2016, 14:05
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la AshburtonG » 18 okt 2021, 00:22

Mislim da to nije moguce. Ti mozes sa slovenskom firmom eventualno radit po Njemackoj, ali slovenska radna viza ti ne omogucava pristup njemackom trzistu rada odnosno rada pri njemackim firmama u Njemackoj.
Moras imat njemacku vizu tj. biti tamo prijavljen kako bi mogao stupit u radni odnos. S druge strane, mislim da ima nekih olaksica za dobijanje vize s vec postojecom slovenskom, a najveci je vjerovatno taj sto ne moras cekat na lutriju i termin u Sarajevu, nego vjerovatno mnogo manje u Ljubljani.

Avatar
gaston
Moderator
Postovi: 16512
Pridružen/a: 29 jun 2012, 22:40
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la gaston » 18 okt 2021, 00:54

rob do bagro je napisao/la:
09 okt 2021, 11:56
Razmisljao sam oticu u Zeitfirmu moze se stvarno dobro zaradit, ali tu se ubijas od posla i nemas kad vremena za sebe, jest da opet zna covjek za sta radi i da ce bit fina isplata, ali opet sta znam.

Je li jos ko ovdje medicinar, sta predlazete, da li da radim jos neki Weiterbildung? :)

Ja sam u Frankfurtu inace.
Hajd kod mene u firmu, meni 2k sto te dovedem, tebi 1k sto dodjes. :mrgreen:
Ima jedan klub, jedan tim, s tradicijom jakom, čiji verni navijači su povezani znakom.
Pa zato nikad ne brinu, jer znaju da u tami, dokle god da postoje neće hodati sami!

Sve je to okej, al' ne smijemo zaboraviti kako je Bruno laktom mlatno Jorginha..

Avatar
ASD
Postovi: 26223
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la ASD » 18 okt 2021, 13:46

AshburtonG je napisao/la:
13 okt 2021, 16:12
production je napisao/la:
12 okt 2021, 09:21
Pozz raja kakva je situacija sa turistickim ulaskom u Njemacku da li samo vakcinisani mogu uci
Naravno da mozes, ali i dalje zvanicno ides 10 dana u karanten(ako dolazis iz rizicnog podrucja, a BiH to jeste ponovo od 12.septembra), osim ako nisi prebolio u zadnjih 6mj ili si potpuno vakcinisan, kojeg mozes prekinuti 5. dan negativnim testom(nebitno antigen ili pcr). Moras se prijavit online i najavit svoj dolazak, iako i to rijetko provjeravaju, cak i na aerodromima. Vise su me ispitivali u Tuzli, nego u Njemackoj kad sam sletio. U Njemackoj nisu trazili ni test, ni potvrdu o online prijavi, ni eventualnu vakcinaciju, dok su u Tuzli pitali za sve tri stavke.

Autom ti je isto lutrija. Imam prijatelje koji su dosli bez ikakvih problema, nakon prolaska HR granice i koji su cak bili zaustavljeni na random kontroli njemacke granicne policije. Pokazali pasose i vize, ostalo im nije nista trazeno. S druge strane, imam par poznanika kojima je bilo sve trazeno.

Jedino sto je sigurno, da uopce niko ne provjerava da li si u karanteni ili ne. Jednostavno nemaju toliko resursa ni zaposlenih za takvo nesto. Mozes dobit kaznu iskljucivo ako napravis neki prekrsaj, pa zakljuce da si trebao biti u karanteni ili ako te neko imenom i prezimenom prijavi policiji.
Nije baš da ne prate nikog.
Nemaju ljudstva. Obiđu jednog od 500 (nagađam) ali ako taj neko ne bude kući, plati pozamašan iznos.
Čuo sam par slučajeva što su upecali. I to u Minhenu.

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 18 gostiju.