Odlazak u inostranstvo

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
emir_
Postovi: 5705
Pridružen/a: 07 okt 2008, 16:13
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la emir_ » 21 maj 2023, 15:31

ASD je napisao/la:
21 maj 2023, 14:54
emir_ je napisao/la:
21 maj 2023, 14:52
ASD je napisao/la:
21 maj 2023, 13:59


PA ljudi idu zbog Hansa tamo. Ne zbog Muradifa.
Idu zbog ovoga ili onoga. U to ne bih ulazio. Ali izbjegavati svoga samo zato sto je tvoj tj. smeta ti sto si cuo svoj jezik moze samo covjek koji ima problema sa samim sobom. Taj ce u tudjini brzo naci nove probleme i krug njegovog nezadovoljstva je zatvoren.

Bez drustva, zajednice, mahale se moze zivjeti. Taj zivot je njesra.
On ga izbjegava jer ne voli taj mentalitet. Od kojeg je i pobjegao iz države. I to uopšte ne govori da je Pantelijin život njesra. Uopšte ne vidim nikakvu poveznicu.

Ja ne planiram da idem, ali kad bih birao, to bi bilo gdje nema naših. Iako sam gore u postu pokazao statistiku da je to nemoguće. Pa bi onda izbor bio gdje ima jako malo naših.
U Njemačku ne bih išao ni mrtav. Tu su najmanje naši problem. Problem su neki drugi. Svakakvih su parazita naselili tamo.
Ja bih rekao da imas komplekse. Iz tvojih stavova. Relevantan sam kao i tvoje stajaliate o Njemackoj. Povrsno i sasvim netacno.

Avatar
ASD
Postovi: 26165
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la ASD » 21 maj 2023, 16:11

emir_ je napisao/la:
21 maj 2023, 15:31
ASD je napisao/la:
21 maj 2023, 14:54
emir_ je napisao/la:
21 maj 2023, 14:52


Idu zbog ovoga ili onoga. U to ne bih ulazio. Ali izbjegavati svoga samo zato sto je tvoj tj. smeta ti sto si cuo svoj jezik moze samo covjek koji ima problema sa samim sobom. Taj ce u tudjini brzo naci nove probleme i krug njegovog nezadovoljstva je zatvoren.

Bez drustva, zajednice, mahale se moze zivjeti. Taj zivot je njesra.
On ga izbjegava jer ne voli taj mentalitet. Od kojeg je i pobjegao iz države. I to uopšte ne govori da je Pantelijin život njesra. Uopšte ne vidim nikakvu poveznicu.

Ja ne planiram da idem, ali kad bih birao, to bi bilo gdje nema naših. Iako sam gore u postu pokazao statistiku da je to nemoguće. Pa bi onda izbor bio gdje ima jako malo naših.
U Njemačku ne bih išao ni mrtav. Tu su najmanje naši problem. Problem su neki drugi. Svakakvih su parazita naselili tamo.
Ja bih rekao da imas komplekse. Iz tvojih stavova. Relevantan sam kao i tvoje stajaliate o Njemackoj. Povrsno i sasvim netacno.
Ja imam činjenice, a ti nemaš ništa.

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la jasmin10 » 21 maj 2023, 16:27

Fakat kompleksi. Svaki normalan čovjek nema ništa protiv toga sto će u prolazu sresti ili cuti nekog našeg. Ne moraš se druzit s nekim ako ti ne odgovara, ali da biram mjesto gdje ću živjeti po tome da li u tom gradu ima 1% naših ili 5 % je teška glupost. Zašto bi mi bilo draže u prolazu sresti švabu nego našeg čovjeka ? Ovakve gluposti izgleda dolaze samo od ljudi koji nisu otišli daljeg od svog sela i jedino putovanje im je bilo sa vjeronaukom u Sarajevo.
Zivio sam u Finskoj u gradu gdje Bošnjaci nisu činili ni 0.5% stanovništa i nikakva pretjerana razlika u odnosu na mjesto gdje sada živim i gdje nas ima na hiljade vise. Zapravo još mi je draze cuti da nas ima sto vise.

Avatar
ASD
Postovi: 26165
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la ASD » 21 maj 2023, 16:33

jasmin10 je napisao/la:
21 maj 2023, 16:27
Fakat kompleksi. Svaki normalan čovjek nema ništa protiv toga sto će u prolazu sresti ili cuti nekog našeg. Ne moraš se druzit s nekim ako ti ne odgovara, ali da biram mjesto gdje ću živjeti po tome da li u tom gradu ima 1% naših ili 5 % je teška glupost. Zašto bi mi bilo draže u prolazu sresti švabu nego našeg čovjeka ? Ovakve gluposti izgleda dolaze samo od ljudi koji nisu otišli daljeg od svog sela i jedino putovanje im je bilo sa vjeronaukom u Sarajevo.
Zivio sam u Finskoj u gradu gdje Bošnjaci nisu činili ni 0.5% stanovništa i nikakva pretjerana razlika u odnosu na mjesto gdje sada živim i gdje nas ima na hiljade vise. Zapravo još mi je draze cuti da nas ima sto vise.
Da li su onda ovo kompleksi? Tebi je draže što ima "naših" više, a Finaca (ili koga već) manje?
Isti argument.

Neko bi volio imati više Nijemaca.
Ti bi volio imati više Bošnjaka.

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la jasmin10 » 21 maj 2023, 16:35

Šta bolan pričaš ? Da li si ti ikada živio negdje van granica Bosne i Hercegovine ?

Avatar
ASD
Postovi: 26165
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la ASD » 21 maj 2023, 16:36

jasmin10 je napisao/la:
21 maj 2023, 16:35
Šta bolan pričaš ? Da li si ti ikada živio negdje van granica Bosne i Hercegovine ?
6 mjeseci u Francuskoj. Broj Bošnjaka u gradu bio 10 porodica.
Pričao samo francuski i engleski. Bosanski pričao kad sam kući krenuo jer sam na stanici upoznao momka iz Zvornika.

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la jasmin10 » 21 maj 2023, 16:38

Sad mi je sve jasnije.

Avatar
alemsa
Postovi: 23818
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la alemsa » 21 maj 2023, 17:02

ASD je napisao/la:
21 maj 2023, 16:33
jasmin10 je napisao/la:
21 maj 2023, 16:27
Fakat kompleksi. Svaki normalan čovjek nema ništa protiv toga sto će u prolazu sresti ili cuti nekog našeg. Ne moraš se druzit s nekim ako ti ne odgovara, ali da biram mjesto gdje ću živjeti po tome da li u tom gradu ima 1% naših ili 5 % je teška glupost. Zašto bi mi bilo draže u prolazu sresti švabu nego našeg čovjeka ? Ovakve gluposti izgleda dolaze samo od ljudi koji nisu otišli daljeg od svog sela i jedino putovanje im je bilo sa vjeronaukom u Sarajevo.
Zivio sam u Finskoj u gradu gdje Bošnjaci nisu činili ni 0.5% stanovništa i nikakva pretjerana razlika u odnosu na mjesto gdje sada živim i gdje nas ima na hiljade vise. Zapravo još mi je draze cuti da nas ima sto vise.
Da li su onda ovo kompleksi? Tebi je draže što ima "naših" više, a Finaca (ili koga već) manje?
Isti argument.

Neko bi volio imati više Nijemaca.
Ti bi volio imati više Bošnjaka.
Glupo je da ti je "mrsko" vidjeti naseg covjeka, stidis se sam sebe cega? Na to ti navode ova dvojica kad kazu "komplexi", barem ja tako svatam. Neki dan odem nesto za vozacku (posto mi istice), do mene lik onako stariji, vidim nasa faca (nikad ga nisam vidio u zivotu), kad progovori sa onom uposlenicom cujem teski naglasak, i pitam ga na Eng odakle si, kaze Montenegro pa reko djesi covjece, ispricali se bas dok smo cekali. Nas mentalitet nervira kad zivis oko nasih pa ti gleda jesil zapalio 5 rostilja ove sedmice ili nijedan, ili gleda ko ti dolazi ili ne dolazi, ali odes 20 minuta voznje da imas svoju privatnost, kad ti prahne nase druzenhe dodjes ili pozoves i to je to.
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Avatar
Pantelija
Postovi: 12624
Pridružen/a: 25 maj 2015, 09:36
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Pantelija » 21 maj 2023, 17:06

Ja izbjegavam i izbjegavat cu "nase" iz sljedecih razloga.

Zelim sto prije usavrsiti njemacki jezik, to necu moci ako budem imao 5 jarana iz bosne.
Poslovno , doslovno svaka osoba je rekla, bjezi od nasih kako znas i umijes. Dakle, očigledno su ponijeli iz bosne nacin poslovanja.

E sad, da ne bude nejasnoca, ja imam ovdje u blizini rodjaka s kojim sam se inace cuo na dnevnoj bazi i vjerovatno cemo se vidjati cesto, ali generalno mi sebi dajemo mnogo za pravo da pametujemo kao narod koji glasa za SDA a pametuje... i naravno 90% SDA defendera na fb su ovi koji zive van bosne pa me i to opominje da ih se drzim podalje. Čisto da ne bi na nekoj kafi mi neko rekao da voli sda i bakira jer onda se moramo rastti na neki los nacin.

Daklw, ja sam ovdje iz zivotnih i poslovnih potreba, narocito mi odgovara okruzenje zbog onog cime se zelim baviti u dogledno vrijeeme.
Zivio sam zivot, Bog sto mi je dao
Mjesto talijane, engleze gledao
ako je to grijeh, sto dusa pozeli
onda se i meni dzehenem veseli

Avatar
ASD
Postovi: 26165
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la ASD » 21 maj 2023, 17:21

alemsa je napisao/la:
21 maj 2023, 17:02
ASD je napisao/la:
21 maj 2023, 16:33
jasmin10 je napisao/la:
21 maj 2023, 16:27
Fakat kompleksi. Svaki normalan čovjek nema ništa protiv toga sto će u prolazu sresti ili cuti nekog našeg. Ne moraš se druzit s nekim ako ti ne odgovara, ali da biram mjesto gdje ću živjeti po tome da li u tom gradu ima 1% naših ili 5 % je teška glupost. Zašto bi mi bilo draže u prolazu sresti švabu nego našeg čovjeka ? Ovakve gluposti izgleda dolaze samo od ljudi koji nisu otišli daljeg od svog sela i jedino putovanje im je bilo sa vjeronaukom u Sarajevo.
Zivio sam u Finskoj u gradu gdje Bošnjaci nisu činili ni 0.5% stanovništa i nikakva pretjerana razlika u odnosu na mjesto gdje sada živim i gdje nas ima na hiljade vise. Zapravo još mi je draze cuti da nas ima sto vise.
Da li su onda ovo kompleksi? Tebi je draže što ima "naših" više, a Finaca (ili koga već) manje?
Isti argument.

Neko bi volio imati više Nijemaca.
Ti bi volio imati više Bošnjaka.
Glupo je da ti je "mrsko" vidjeti naseg covjeka, stidis se sam sebe cega? Na to ti navode ova dvojica kad kazu "komplexi", barem ja tako svatam. Neki dan odem nesto za vozacku (posto mi istice), do mene lik onako stariji, vidim nasa faca (nikad ga nisam vidio u zivotu), kad progovori sa onom uposlenicom cujem teski naglasak, i pitam ga na Eng odakle si, kaze Montenegro pa reko djesi covjece, ispricali se bas dok smo cekali. Nas mentalitet nervira kad zivis oko nasih pa ti gleda jesil zapalio 5 rostilja ove sedmice ili nijedan, ili gleda ko ti dolazi ili ne dolazi, ali odes 20 minuta voznje da imas svoju privatnost, kad ti prahne nase druzenhe dodjes ili pozoves i to je to.
Ne bih ih izbjegavao na ulici. Ali ne bih volio živjeti gdje ih ima puno. Razlozi:
-manjak obzira prema prirodi
-sklonost korupciji
-veličanje zelene kriminalne hobotnice (prije svega vidno na dijaspori)
-kukanje
-ljubav prema stranim jezicima. Ne želim upotrebljavati bosanski van granica države.

Avatar
Kaunas
Postovi: 13141
Pridružen/a: 08 dec 2013, 11:36
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Kaunas » 21 maj 2023, 17:33

Pantelija je napisao/la:
20 maj 2023, 22:18
Prvi dan u Karlsruheu... fin grad. Nije lose...
Ima vidim dosta nasih...
Bujrum u Stuttgart :mrgreen:
15.10.2013.

"Btw, ja vise nedam ni marke za gladnu djecu Afrike. Gladan insan ne moze puhati u ono cudo po vascijeli dan, nema sanse."

zenicanin
Postovi: 1288
Pridružen/a: 11 feb 2009, 21:51
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la zenicanin » 21 maj 2023, 17:58

Nasi ti mogu pomoci ko sto niko u zivotu ne bi ali i isto tako i odmoci. Kako ko naleti. Iskreno, malo ovo generaliziranje tipa fanovi zelenih i sl. je nepotrebno. Ja da sam fan njih ostao bi u Bosni i preko njih negdje zaposlen, a to mi stvarno u zivotu ne treba. Vecinu sto je otisla zadnjih godina politika uopste i ne zanima, a izlasnost dijaspore na izborima to najbolje pokazuje.

Avatar
Pantelija
Postovi: 12624
Pridružen/a: 25 maj 2015, 09:36
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Pantelija » 21 maj 2023, 18:17

Kaunas je napisao/la:
21 maj 2023, 17:33
Pantelija je napisao/la:
20 maj 2023, 22:18
Prvi dan u Karlsruheu... fin grad. Nije lose...
Ima vidim dosta nasih...
Bujrum u Stuttgart :mrgreen:
Planiram za jedan vikend dole, rodjak mi zivi dole da ga vidim, on je u sindelfingenu. Pa se javim vala da se popije kafa :kafa:
Inace u stuttgartu mi zivi pola srednje skole... haha
Zivio sam zivot, Bog sto mi je dao
Mjesto talijane, engleze gledao
ako je to grijeh, sto dusa pozeli
onda se i meni dzehenem veseli

Avatar
RacioEmocionalan
Postovi: 1493
Pridružen/a: 10 feb 2020, 10:06
Lokacija: Rheinland-Pfalz
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la RacioEmocionalan » 21 maj 2023, 20:26

emir_ je napisao/la:
21 maj 2023, 13:54
Cim izbjegavas svoga u tudjini moras malo preispitati samoga sebe.
Niko nije moj druze osim moje porodice za koju ruku u vatru dajem. S ostalima djelim drzavu rodjenja. Nikakvo pravo vise nemaju u odnosu na stranca, cak sta vise, mnogi sebi daju za pravo da te ispitivaju o privatnom zivotu ako govorite istim jezikom. Otisao sam od mahale, ne treba mi mahala ponovo u zivotu.

Jos jedan razlog je usavrsavanje jezika i bolja integracija u drustvo. Imam 2 primjera. Mene, kao covjeka koji se izmakao od nasih i nakon nepunih 7 mjeseci ovdje prima komplimente zbog nivoa na kojem mi je njemacki jezik i drugog lika s nasih prostora kojega sam ovdje zatekao i koji je ovdje 1 godinu i 2 mjeseca a koji se najvise druzio s jednim Albancem koji prica nas jezik pa i sada rijec po rijec izgovara isprekidano kada mu treba nesto za razliku od mene i zove mene da idem ispred njega za neku situaciju.

Ogranicavajuci sebe u novom drustvu smanjujes mogucnosti i prilike koje mozes da dobijes. Ja nisam dosao u Njemacku da trazim bosanskog doktora, bosansku prodavnicu, bosanskog prijatelja i bosanskog advokata, bosansku skolu.

Sto se tice Njemacke kao drzave, tesko da mogu povuci neke generalizacije, svako ko ima zelju treba da dodje i da proba i svako iskustvo je jedinstveno. Ja za sebe mogu reci da sam zadovoljan. Da je savrseno - nije. Da je mnogo manje lose nego dole - sigurno jeste sto se tice nekih aspekata. Svi imamo svoje preferencije, pa neka svako izvoli po sebi kreirati pozitivne i negativne strane zivota/moguceg zivota ovdje.
The willingness to be a fool is a precursor to a transformation.

Avatar
ASD
Postovi: 26165
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la ASD » 21 maj 2023, 20:31

RacioEmocionalan je napisao/la:
21 maj 2023, 20:26


Niko nije moj druze osim moje porodice za koju ruku u vatru dajem.
Sjećam se da nisi prije tako razmišljao. Barem je to moj utisak.
I drago mi je da se to promijenilo, radi tebe.

Avatar
RacioEmocionalan
Postovi: 1493
Pridružen/a: 10 feb 2020, 10:06
Lokacija: Rheinland-Pfalz
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la RacioEmocionalan » 21 maj 2023, 20:38

ASD je napisao/la:
21 maj 2023, 20:31
Sjećam se da nisi prije tako razmišljao. Barem je to moj utisak.
I drago mi je da se to promijenilo, radi tebe.
Ako ne volim ljude - ne znaci da ne volim ideje.
The willingness to be a fool is a precursor to a transformation.

Avatar
redbull93
Postovi: 14250
Pridružen/a: 27 jun 2018, 12:17
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la redbull93 » 22 maj 2023, 09:57

Ne morate kafe ispijati i sijeliti sa nasima ako vam ne odgovara. Ali kao nas narod moramo se postovati, a ne izbjegavati. Puno se ponizavano za narod koji je i dalje iznad pojedinih europskih drzava. Gospoda smo za poljake, rumune, bugare... GOSPODA!

Ja iskreno imam manji krug nasih ljudi sa kojima se eto druzim, a poznajem dosta nasih, gdje se pozdravimo i to sve. Ako mi sta zatreba ili nekome drugom od mene, ja vam garantujem da nece ostati na cjedilu. Iako smo svi zdravo za zdravo i ponekad stanemo par minuta, kad nekome sta zatreba znam da se mogu obratiti. Sad svugdje ima izuzetaka i supaka, to u svakom narodu je tako, ali ne mozemo generalizovati.

Ja iskreno idem od bajrama do bajrama u dzamiju, sta znam, ne mislim nikome lose i pomoci cu svakome, al tako je. Kad se kod mene ovdje kupila crkva i kad su je preuredjivali u dzamiju, prvi sam isao i radio i dan danas kad me zovnu odem, sta god zatreba. Isto tako imamo bosanski klub, sta god zatreba otici cu pomoci, jest da sam samo jednom bio u njemu. Ovo vam govorim da se ne stidite reci odakle ste i ko ste. Ponosite se sto dolazite i Bosne i Hercegovine, ma kakva ona politicki bila. Nikad pred nekim strancem ne pljujem svoju drzavu, mogu reci samo sranje politika kao svugdje, a inace nema ljepse drzave na svijetu.

Da stoji kraj mene svabo, amerikanac, englez... i ja kraj njih, nikad ne bi dozvolio da se osjecam manje vrijednim zato sto dolazim iz Bosne. Cak sta vise bit cu jos ponosniji i imamo vrijednosti koje oni nemaju.
Ono sto Čelik čeka
nije to tajna neka
opet ćeš biti Šampion
jer pjesma stati neće
doći će dani sreće
do kraja hrabro zajedno!!!

Avatar
RacioEmocionalan
Postovi: 1493
Pridružen/a: 10 feb 2020, 10:06
Lokacija: Rheinland-Pfalz
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la RacioEmocionalan » 22 maj 2023, 10:51

Ja se ne stidim, dosao sam kao individua, nisam dosao sa zastavom u rukama ili pod rotacijom i pratnjom da predstavljam drzavu. Meni je ovako fino, neka svako trazi svoj pravac. Nikoga necu uvjeravati da je nesto ispravno ili ne.
The willingness to be a fool is a precursor to a transformation.

Avatar
Asteriks
Postovi: 14194
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Asteriks » 22 maj 2023, 11:14

Naravno da je vazno to odakle si, ovo sto sam tek malo obisao svijeta, uvijek u tim novim poznanstvima temelj svake price bio bi, izmedju ostalog i zemlja porijekla.

Ono sta nosis sa sobom, tvoja tradicija, obicaji i tako ljudima priblizis neke stvari, a opet naucis dosta toga.

Ne postoje bezveze toliki muzeji, razne manifestacije itd. Pa onda nematerijalna kulturna bastina odredjene zemlje, zatim folklorni festivali etc. Sve to da covjek upozna nesto novo. Neki putopisci bi govorili na foru, da bi shvatili nesto vise o nekoj sredini, potrebno je ili boraviti tu neko vrijeme ili pricati sa njenim mjestanima, kako bi stvorili sliku o narodu tog mjesta.

Ne treba bjezati od nasih ljudi ali isto tako ne treba biti zatvoren i skucen samo na jednu stranu.

I dan danas imamo cak neki staroslavenski obicaj, utkan u kulturu Bosnjaka. Prisustvo sujevjerja da svako ima svoju zvijezdu po rodjenju, pa svetost kucnog praga, vjerovanje u moru (po nekim mjestima Bosne), pa ne valja ubiti dazdevnjaka itd. Nije to seljakluk i zaostalost vec nacin zivljenja tadasnjih ljudi koji se prenosio sa koljena na koljeno.

Tako i mi, kada krenemo u svijet, uvijek cemo imati nesto sto nas veze sa ljudima svog kraja, kao sto smo svi u BiH povezani kroz stoljeca raznih dogadjanja i stila zivota.

Ponosno bi rekao da sam Bosnjak na vrhu kineske piramide.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
Goalgetter
Postovi: 24471
Pridružen/a: 04 feb 2011, 12:48
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Goalgetter » 22 maj 2023, 13:50

Nadam se da cete preci na njemacke/francuske forume onda isto, da ne bi forumasi vrsili los uticaj na vas. :kafa:

Mislim svejedno mi ko ce sebi koga birati za drustvo/prijatelja, zivim 15 godina u Austriji i nikad nisam ogranicavao da mi drustvo mora biti iskljucivo neko sa nasih prostora, ali nikad ne bih zagovarao da od "nasih" ljudi moras bjezati u sirokom luku. Pametni ljudi pametno biraju svoj krug ljudi, odakle god oni bili, ne vjerujem da nacionalnost treba da bude neki kriterij.

Samo bih se slozio gore da za dobru integraciju i ucenje jezika posebno kao novog da je dobro ne ogranicavati se na ljude samo sa svog govornog podrucja. Ali da svoj jezik ne treba pricati u stranoj zemlji, to je cisto preseravanje.

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Amazon [Bot], VensanKasel i 20 gostiju.