Odlazak u inostranstvo

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Penaltiky » 19 avg 2018, 20:11

Sveti je napisao/la:Ma nema veceg sranja. Ne znas da li je gore imat gowna po rukama il te rukavice, oboje isto smrde. A voditelj firme je cheap seronja koji stedi na svakom qrcu pa imamo najjeftinije koje postoje
kao da nije dovoljno što su vam i mušterije seronje nego i šef
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

Avatar
bega_afc
Postovi: 13694
Pridružen/a: 08 jul 2011, 20:19
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la bega_afc » 19 avg 2018, 20:16

Sveti je napisao/la: Nosimo brate. One obicne vinyl rukavice sa benzinskih pumpi. Nosio sam po jedne dok nisam cuo da stite samo 33% kozu. Sad brat navuce po pet komada, od viska glava ne boli
Vinil ubjedljivo najjeftiniji, a nitril jako udoban. Da sam na tvom mjestu, kupovao bih sam sebi rukavice, ko je.be poslovodju.
Penaltiky je napisao/la: Samo ekseri od hemije dgz dgz dgz
Il' THC? :mrgreen:

Kakav to vinil koristite bokte? Vinil je po pravilu puno cvrsci od lateksa. Treba to izgleda malo sa Sabinom provjeriti, jel ona to nabavlja?
#Voajeroljupci na respiratorima.
Narod koji ne zna da poštuje svoju prošlost, nema ni svoju budućnost!

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Penaltiky » 19 avg 2018, 20:18

Sabina više ništa ne nabavlja.

Jednom su te došle i više nikad. Nego ja uzo kutiju nisam još potrošio.
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

Avatar
bega_afc
Postovi: 13694
Pridružen/a: 08 jul 2011, 20:19
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la bega_afc » 19 avg 2018, 20:21

Penaltiky je napisao/la:Sabina više ništa ne nabavlja.
:ljepota:

Salji u pp kontakt, ako nije problem.
#Voajeroljupci na respiratorima.
Narod koji ne zna da poštuje svoju prošlost, nema ni svoju budućnost!

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Penaltiky » 19 avg 2018, 20:25

Reče neko da je dala otkaz.
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

Avatar
Sveti
Postovi: 10129
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Sveti » 19 avg 2018, 20:32

Penaltiky je napisao/la:
Sveti je napisao/la:Ma nema veceg sranja. Ne znas da li je gore imat gowna po rukama il te rukavice, oboje isto smrde. A voditelj firme je cheap seronja koji stedi na svakom qrcu pa imamo najjeftinije koje postoje
kao da nije dovoljno što su vam i mušterije seronje nego i šef
Zivot mi se smucio.
bega_afc je napisao/la:
Ma kita da mu i tu stedim. Rekoh ti, uzmem po pet komada na jednu ruku ko ga yebe :mrgreen:
naprijed rejal

Avatar
ASD
Postovi: 26165
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la ASD » 19 avg 2018, 20:35

Sveti je napisao/la: Zivot mi se smucio.
Vrati se u Bosnu. :D

Nego, koji je fazon toga, kako to djeluje, to gdje si ti, jel to drzavno ili privatno?

Avatar
Sveti
Postovi: 10129
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Sveti » 19 avg 2018, 21:01

ASD je napisao/la:
Sveti je napisao/la: Zivot mi se smucio.
Vrati se u Bosnu. :D

Nego, koji je fazon toga, kako to djeluje, to gdje si ti, jel to drzavno ili privatno?
U bosni bi vec o samoubistvu razmisljo :D

Privatno. Pazi jednu stvar. Prije nego sto sam doso u njemacku mislio sam da svabe nece da rade u njezi radi jedne stvari: fekalije. Ali kada dodjes shvatis da je to najmanji problem, a da generalno najveci problem lezi u odnosu odgovornosti-obimu posla-uslovima rada-placi. Industrijski poslovi su nevjerovatno uredjeni i radnik je u njima zasticen, dok u njezi si sve samo ne zasticen, a da ne pricam o tome kako vrlo lako mozes zaradit zatvora ili dozivotne otplate sume novca radi bola kojeg si prouzrokovao pacijentu, namjerno ili ne, a samo zato jer nema dovoljno ljudi da normalno pokrije smjenu itd itd.

Ukratko: postoji razlog radi kojeg su radnici u njezi tako deficitarni.
naprijed rejal

Avatar
ASD
Postovi: 26165
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la ASD » 19 avg 2018, 21:09

Sveti je napisao/la:
ASD je napisao/la:
Sveti je napisao/la: Zivot mi se smucio.
Vrati se u Bosnu. :D

Nego, koji je fazon toga, kako to djeluje, to gdje si ti, jel to drzavno ili privatno?
U bosni bi vec o samoubistvu razmisljo :D

Privatno. Pazi jednu stvar. Prije nego sto sam doso u njemacku mislio sam da svabe nece da rade u njezi radi jedne stvari: fekalije. Ali kada dodjes shvatis da je to najmanji problem, a da generalno najveci problem lezi u odnosu odgovornosti-obimu posla-uslovima rada-placi. Industrijski poslovi su nevjerovatno uredjeni i radnik je u njima zasticen, dok u njezi si sve samo ne zasticen, a da ne pricam o tome kako vrlo lako mozes zaradit zatvora ili dozivotne otplate sume novca radi bola kojeg si prouzrokovao pacijentu, namjerno ili ne, a samo zato jer nema dovoljno ljudi da normalno pokrije smjenu itd itd.

Ukratko: postoji razlog radi kojeg su radnici u njezi tako deficitarni.
Da li postoji razlika izmedju privatnog i drzavnog, koje je bolje?

Ne znam da li je to tako uvijek bilo i da li je u svakoj firmi isto ali imam clana porodice koji je penziju tu zaradio.
Radi se o zenskoj osobo, mogla je promijeniti profesiju i mogla je poceti neku drugu profesiju, nije joj to zavisilo od papira.

Avatar
Sveti
Postovi: 10129
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Sveti » 19 avg 2018, 22:02

ASD je napisao/la:
Sveti je napisao/la:
ASD je napisao/la:
Vrati se u Bosnu. :D

Nego, koji je fazon toga, kako to djeluje, to gdje si ti, jel to drzavno ili privatno?
U bosni bi vec o samoubistvu razmisljo :D

Privatno. Pazi jednu stvar. Prije nego sto sam doso u njemacku mislio sam da svabe nece da rade u njezi radi jedne stvari: fekalije. Ali kada dodjes shvatis da je to najmanji problem, a da generalno najveci problem lezi u odnosu odgovornosti-obimu posla-uslovima rada-placi. Industrijski poslovi su nevjerovatno uredjeni i radnik je u njima zasticen, dok u njezi si sve samo ne zasticen, a da ne pricam o tome kako vrlo lako mozes zaradit zatvora ili dozivotne otplate sume novca radi bola kojeg si prouzrokovao pacijentu, namjerno ili ne, a samo zato jer nema dovoljno ljudi da normalno pokrije smjenu itd itd.

Ukratko: postoji razlog radi kojeg su radnici u njezi tako deficitarni.
Da li postoji razlika izmedju privatnog i drzavnog, koje je bolje?

Ne znam da li je to tako uvijek bilo i da li je u svakoj firmi isto ali imam clana porodice koji je penziju tu zaradio.
Radi se o zenskoj osobo, mogla je promijeniti profesiju i mogla je poceti neku drugu profesiju, nije joj to zavisilo od papira.
Generalno je trenutna situacija svugdje ista, od privatnika do drzavne sise, svugdje je deficit radne snage sto se jako puno osjeti. Postoje odredjene firme kojima novac ne igra veliku ulogu pa placaju radnike onoliko koliko zasluzuju i imaju odlican work-free time odnos. Medjutim takvih firmi je jako malo i one obicno ne primaju tako cesto radnike jer im je postojeca paleta zadovoljna. Ove druge, gdje se ubraja i moja, nisu firme dostojne postenog radnika sto svaki insan nakon par mjeseci i uvidi. Naravno kada dolazis iz bosne nije ti bitno gdje ces i ne biras ali svakom preporucujem da se ne veze za jednu firma vec da trazi tamo gdje mu odgovara cak i po cijenu manjeg novca, jer ne postoji novac koji ti moze zamijenit rahatluk na poslu a osmosatni radni dan nije malo.

Mislim pflege u njemackoj je ogledalo kapitalizma, sto je smijesno jer se radi o medicinskoj struci i njezi ljudi ne proizvoda i usluga, te je zato njega idalje goruca tema u njemackoj.
naprijed rejal

Avatar
ASD
Postovi: 26165
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la ASD » 19 avg 2018, 22:46

Sveti je napisao/la:
Generalno je trenutna situacija svugdje ista, od privatnika do drzavne sise, svugdje je deficit radne snage sto se jako puno osjeti. Postoje odredjene firme kojima novac ne igra veliku ulogu pa placaju radnike onoliko koliko zasluzuju i imaju odlican work-free time odnos. Medjutim takvih firmi je jako malo i one obicno ne primaju tako cesto radnike jer im je postojeca paleta zadovoljna. Ove druge, gdje se ubraja i moja, nisu firme dostojne postenog radnika sto svaki insan nakon par mjeseci i uvidi. Naravno kada dolazis iz bosne nije ti bitno gdje ces i ne biras ali svakom preporucujem da se ne veze za jednu firma vec da trazi tamo gdje mu odgovara cak i po cijenu manjeg novca, jer ne postoji novac koji ti moze zamijenit rahatluk na poslu a osmosatni radni dan nije malo.

Mislim pflege u njemackoj je ogledalo kapitalizma, sto je smijesno jer se radi o medicinskoj struci i njezi ljudi ne proizvoda i usluga, te je zato njega idalje goruca tema u njemackoj.
Pa kakvo je stanje sa drugim drzavama u Evropi, ne vidim nigdje neke ambicije da ljudi idu npr. u Svedsku kao njegovatelji raditi.
S obzirom na sve probleme, zasto ne.

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 53945
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la MortemHz » 19 avg 2018, 23:30

Je l' to fakat pereš guzove drugima?
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
bega_afc
Postovi: 13694
Pridružen/a: 08 jul 2011, 20:19
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la bega_afc » 20 avg 2018, 00:19

MortemHz je napisao/la:Je l' to fakat pereš guzove drugima?
Prati ces i ti, cim dijete dobijes, cak neces biti ni placen za to. Gofno ko gofno, svako smrdi.

Strpiti ce se neki period, nece ih trljati do kraja zivota.
#Voajeroljupci na respiratorima.
Narod koji ne zna da poštuje svoju prošlost, nema ni svoju budućnost!

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 53945
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la MortemHz » 20 avg 2018, 00:27

bega_afc je napisao/la:
MortemHz je napisao/la:Je l' to fakat pereš guzove drugima?
Prati ces i ti, cim dijete dobijes, cak neces biti ni placen za to. Gofno ko gofno, svako smrdi.

Strpiti ce se neki period, nece ih trljati do kraja zivota.
I to što kažeš
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61249
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Virtu4l » 20 avg 2018, 00:33

ASD je napisao/la:Pa kakvo je stanje sa drugim drzavama u Evropi, ne vidim nigdje neke ambicije da ljudi idu npr. u Svedsku kao njegovatelji raditi.
S obzirom na sve probleme, zasto ne.
Situacija je uglavnom ista kada su u pitanju razvijene zemlje. Svaka od njih ima svoje prednosti i mane. Bitno je samo jedno, da dobiješ papir da si zaposlen za stalno i da stekneš sva prava koja te u tom slučaju sleduju. Kada dobiješ radnu dozvolu i kada prođe određeni vremenski period onda možeš promijeniti posao, uzeti oglase i aplicirati, ići na intervjue i birati ono što ti odgovara.

Ja sam uvijek zagovornik skandinavskih zemalja, isključivo zbog jezika, jer se sa Engleskim može sasvim normalno funkcionisati (svi ga govore), a i pogodnosti su malo bolje u odnosu na recimo germanske zemlje. Konkretno, najviše mi se sviđa Švedska jer je tu život baš opušten (kada se živi po pravilima), a uvijek su u deficitu sa radnom snagom. U Norveškoj je nešto veća lova, ali je mentalitet naroda drugačiji, sve više se zatvaraju i teško im se približiti, što u Švedskoj još uvijek nije slučaj.

Najveći problem je naš pasoš koji nema nikakvu vrijednost, tako da oni koji mogu završiti neki EU pasoš vrlo lako mogu naći posao. Sa našim pasošem je poprilično teško zaposliti radnika i oni koji imaju EU pasoš su uvijek u prednosti.

Svako ko ima i najmanju šansu da se negdje ispali, ne bi trebao ni sekund da se dvoumi.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
Bosniacum Lilium
Postovi: 18601
Pridružen/a: 31 jul 2011, 01:32
Lokacija: Nigerija
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Bosniacum Lilium » 20 avg 2018, 00:58

U Švedskoj dolaze izbori. Ultra desnicari ce uzeti oko 20%. Rastu iz godine u godinu u toj zemlji
Uz tebe su tvoje Horde, Ti si opet šampion !

Osvajači ss.ba kupa 13. sezone - Green Dragons. Prva napadacka violina - moja malenkost. Kapiten i glavno smetalo - Legenda Reala.

Avatar
Sveti
Postovi: 10129
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Sveti » 20 avg 2018, 09:10

ASD je napisao/la:
Pa kakvo je stanje sa drugim drzavama u Evropi, ne vidim nigdje neke ambicije da ljudi idu npr. u Svedsku kao njegovatelji raditi.
S obzirom na sve probleme, zasto ne.
Nigdje nije deficitarno kao u njemackoj. Recimo u austriji vise to zanimanje nije na listi deficitarnih i ne moze se dobiti viza, a zamijenjeno je poslom krovopokrivaca.

U svedskoj je kad je njega upitanju situacija dosta drugacija radi samog sistema posla. Da bi u svedskoj bio njegovatelj potrebno je da zavrsis odgovarajuci fakultet koji je grana njihovog medicinskog fakulteta, tako da kad zavrsis imas bukvalno zvanje doktora za starije, nesto kao proporcionalni pedijatar, te u domenu njegovanja starijih imas daleko vece ovlasti nego njegovatelji u njemackoj gdje ne smijes nista da uradis bez odobrenja kucnog ljekara ili specijaliste. A generalno njegovatelji u svedskoj uzivaju daleko vecu priznatost u drustvu od nas upravo radi ovlasti i ugleda koji imaju. Ybg ovde ti dodje neki clan porodice tvog pacijenta koji je inace bravar i soli ti pamet kako da mu majki ili ocu treba da pomognes, a ti mu ne smijes nista rec bas radi pomenutog kapitalizma i "kupac je uvijek upravu". Za toliki deficit, veliku ulogu igra i veliko prostranstvo poslova koje njemacka nudi pa ljudi imaju izbor, zato je njega najvise i deficitarna u odnosu na ostale zemlje.

@Virt4l apsolutno se slazem. S tim da se ne mora promijenit struka jer njega sama po sebi nudi ogromnu paletu poslova van nje koji se mogu postici sa jos par godina skole
naprijed rejal

Avatar
Sage
Postovi: 5310
Pridružen/a: 08 jan 2013, 11:07
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Sage » 20 avg 2018, 12:26

Pa kolko su plate u vas Pflegicara kad trpite svasta nesto??
Emancipate yourselves from mental slavery...

Memento Mori...

Avatar
Bosniacum Lilium
Postovi: 18601
Pridružen/a: 31 jul 2011, 01:32
Lokacija: Nigerija
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Bosniacum Lilium » 20 avg 2018, 12:31

Sage je napisao/la:Pa kolko su plate u vas Pflegicara kad trpite svasta nesto??
Oko 1500 netto
Uz tebe su tvoje Horde, Ti si opet šampion !

Osvajači ss.ba kupa 13. sezone - Green Dragons. Prva napadacka violina - moja malenkost. Kapiten i glavno smetalo - Legenda Reala.

Avatar
Sage
Postovi: 5310
Pridružen/a: 08 jan 2013, 11:07
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Sage » 20 avg 2018, 13:06

Bosniacum Lilium je napisao/la:
Sage je napisao/la:Pa kolko su plate u vas Pflegicara kad trpite svasta nesto??
Oko 1500 netto
Pa jel to- kolko je to? Gore...
Emancipate yourselves from mental slavery...

Memento Mori...

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: RollMan i 10 gostiju.