Odlazak u inostranstvo

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
VelaHavle
Postovi: 5362
Pridružen/a: 02 feb 2015, 12:41
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la VelaHavle » 12 nov 2021, 09:07

Ne mosh naci torbu da stavis stvari a da nije preko ramena. Katatrofa :kafa:
Aljegri, out!

Avatar
TopRemove
Postovi: 1354
Pridružen/a: 08 sep 2020, 00:19
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la TopRemove » 14 nov 2021, 20:04

Pozdrav raja, čuo sam da se u Njemačkoj božićnica (cijela ili jedan dio nje) mora vratiti ukoliko dođe do otkaza prije marta 2022. godine, zna li neko nešto više o ovome?

Avatar
VelaHavle
Postovi: 5362
Pridružen/a: 02 feb 2015, 12:41
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la VelaHavle » 14 nov 2021, 20:20

TopRemove je napisao/la:
14 nov 2021, 20:04
Pozdrav raja, čuo sam da se u Njemačkoj božićnica (cijela ili jedan dio nje) mora vratiti ukoliko dođe do otkaza prije marta 2022. godine, zna li neko nešto više o ovome?
Pise ti u ugovoru, valjda.
Aljegri, out!

undeadban
Postovi: 1
Pridružen/a: 14 nov 2021, 17:03
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la undeadban » 15 nov 2021, 10:33

Pozdrav svima, imam pitanje o plavoj karti sa kojim ćete mi nadam se moći pomoći. Naime, zanima me da li je zakonski regulisano koliko moram biti u braku kako bih kao nosioc plave karte poveo i suprugu na način da unesem i njene podatke pri samom podnošenju zahtjeva? Dugo godina smo zajedno, uskoro ćemo sklopiti brak, pa bih nakon toga aplicirao za plavu kartu i unio odmah i njene podatke pa da idemo zajedno. Zanima me da li će nam praviti problem radi dužine braka?

Tuzlanka
Postovi: 1
Pridružen/a: 11 nov 2021, 10:04
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Tuzlanka » 15 nov 2021, 16:31

Zanima me da li se može naći posao u Njemačkoj kao Diplomirani pravnik, a ako ne taj posao može li se naći nešto približno tome npr. rad u administraciji? Da li je Pravni fakultet Sarajevo, Univerziteta u Srajevu, priznat u Njemačkoj i gdje, u kojim pokrajnama?
Da li je iko od vas sa foruma otišao da radi u Njemačkoj kao pravnik ili administrativni radnik? Ako neko ima informacije o tome, molim vas da mi napištete kako krenuti u proces odlaska u Njemačku?

Avatar
AshburtonG
Postovi: 6353
Pridružen/a: 15 jan 2016, 14:05
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la AshburtonG » 15 nov 2021, 22:48

Fakultet kao fakultet je priznat, ali ne mozes nostrifikovat diplomu, nego ti ja mislim priznaju 3 semestra i ostatak moras polagat na njemackom fakultetu. Mislim da u Austriji priznaju nesto vise. Imao sam cimera iz Tuzle, dok sam zivio u Becu i morao je polagat razliku nekih 10ak predmeta/ispita. Vrlo vjerovatno mozes radit poslove u administraciji, ali s njima tesko da mozes do plave karte.


Avatar
redbull93
Postovi: 14407
Pridružen/a: 27 jun 2018, 12:17
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la redbull93 » 20 nov 2021, 17:36

LOCKDOWN U SACHSENU! Uskoro u cijeloj Njemackoj?
Na incidenciji preko 1000 zabrana kretanja za nevakcinksane od 22-6
Zabrana rada za hotele, pansione, kemping
Zatvaraju diskoteke, klubove, barove, advente,fitnes,bazeni
Frizer samo uz 2G, masaze, bjuti i ostalo zabranjeno.
Restorani kafici uz 2G radno vrijeme 6-20
Yebo im ja mater ludu, ovo malo ljudi sto je ostalo pri zdravoj pameti hoce da i njih sjebu.
Ono sto Čelik čeka
nije to tajna neka
opet ćeš biti Šampion
jer pjesma stati neće
doći će dani sreće
do kraja hrabro zajedno!!!

Avatar
AshburtonG
Postovi: 6353
Pridružen/a: 15 jan 2016, 14:05
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la AshburtonG » 20 nov 2021, 19:43

Nek uvedu, pa da opet chillam 4mj u Bosni. :opaopa: :ljepota:

Avatar
EdoMajka
Postovi: 507
Pridružen/a: 12 dec 2014, 17:18
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la EdoMajka » 21 nov 2021, 21:58

undeadban je napisao/la:
15 nov 2021, 10:33
Pozdrav svima, imam pitanje o plavoj karti sa kojim ćete mi nadam se moći pomoći. Naime, zanima me da li je zakonski regulisano koliko moram biti u braku kako bih kao nosioc plave karte poveo i suprugu na način da unesem i njene podatke pri samom podnošenju zahtjeva? Dugo godina smo zajedno, uskoro ćemo sklopiti brak, pa bih nakon toga aplicirao za plavu kartu i unio odmah i njene podatke pa da idemo zajedno. Zanima me da li će nam praviti problem radi dužine braka?
Druze bitno ti je samo da si u braku pa makar i jedan dan i mozes povesti suprugu.
Ja sam posao dogovorio u januaru, u februaru se ozenio u martu bio u Njemackoj, sa suprugom naravno.
"Hard work beats talent,when talent fails to work hard "

Avatar
soxx
Postovi: 13594
Pridružen/a: 25 jul 2012, 16:56
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la soxx » 24 nov 2021, 17:14

U karantinu sam vec 10ak dana pa ne znam sta se desava.

Jel sad ovo 3g pravilo na poslu malo drugacije?
Mi smo se testirali brzim testovima na poslu a jel sad moramo se testirat u nekoj ustanovi tipa apoteci i imst crno na bijelo, svaki dan? Njemacka je u pitanju

Avatar
Juventinissimo
Postovi: 299
Pridružen/a: 04 nov 2021, 10:23
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Juventinissimo » 24 nov 2021, 17:18

soxx je napisao/la:
24 nov 2021, 17:14
U karantinu sam vec 10ak dana pa ne znam sta se desava.

Jel sad ovo 3g pravilo na poslu malo drugacije?
Mi smo se testirali brzim testovima na poslu a jel sad moramo se testirat u nekoj ustanovi tipa apoteci i imst crno na bijelo, svaki dan? Njemacka je u pitanju
Ne, postoji mnogo jednostavnije rjesenje - vakcinisi se. ;)
38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

"Every morning when I wake up I see the sun, even if there is the rain." Max Allegri

Avatar
Pensioner26
Postovi: 3000
Pridružen/a: 21 sep 2020, 10:48
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Pensioner26 » 24 nov 2021, 17:19

soxx je napisao/la:
24 nov 2021, 17:14
U karantinu sam vec 10ak dana pa ne znam sta se desava.

Jel sad ovo 3g pravilo na poslu malo drugacije?
Mi smo se testirali brzim testovima na poslu a jel sad moramo se testirat u nekoj ustanovi tipa apoteci i imst crno na bijelo, svaki dan? Njemacka je u pitanju
Meni je rekla firma na poslu ili prije posla kući. Najbolje da provjeriš sa svojima.

Avatar
soxx
Postovi: 13594
Pridružen/a: 25 jul 2012, 16:56
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la soxx » 24 nov 2021, 17:33

Juventinissimo je napisao/la:
24 nov 2021, 17:18
soxx je napisao/la:
24 nov 2021, 17:14
U karantinu sam vec 10ak dana pa ne znam sta se desava.

Jel sad ovo 3g pravilo na poslu malo drugacije?
Mi smo se testirali brzim testovima na poslu a jel sad moramo se testirat u nekoj ustanovi tipa apoteci i imst crno na bijelo, svaki dan? Njemacka je u pitanju
Ne, postoji mnogo jednostavnije rjesenje - vakcinisi se. ;)
Ja spadam sad u preboljele. Narednih 6 mjeseci nw bi kao trebao da primim vakcinu


Ma pitam jer gledam malo po fb tiktoku pa mi nekaove klipove izbacuju, kolone u gradovima ujutro

Avatar
gaston
Moderator
Postovi: 16553
Pridružen/a: 29 jun 2012, 22:40
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la gaston » 26 nov 2021, 07:11

soxx je napisao/la:
24 nov 2021, 17:14
U karantinu sam vec 10ak dana pa ne znam sta se desava.

Jel sad ovo 3g pravilo na poslu malo drugacije?
Mi smo se testirali brzim testovima na poslu a jel sad moramo se testirat u nekoj ustanovi tipa apoteci i imst crno na bijelo, svaki dan? Njemacka je u pitanju
Kod mene se nevakcinisani moraju prije svake smjene testirati i ne smiju uci u objekat bez negativnog testa.
Naravno, sami placaju testove bez mogucnosti povrata novca.
Ima jedan klub, jedan tim, s tradicijom jakom, čiji verni navijači su povezani znakom.
Pa zato nikad ne brinu, jer znaju da u tami, dokle god da postoje neće hodati sami!

Sve je to okej, al' ne smijemo zaboraviti kako je Bruno laktom mlatno Jorginha..

Avatar
soxx
Postovi: 13594
Pridružen/a: 25 jul 2012, 16:56
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la soxx » 26 nov 2021, 09:01

gaston je napisao/la:
26 nov 2021, 07:11
soxx je napisao/la:
24 nov 2021, 17:14
U karantinu sam vec 10ak dana pa ne znam sta se desava.

Jel sad ovo 3g pravilo na poslu malo drugacije?
Mi smo se testirali brzim testovima na poslu a jel sad moramo se testirat u nekoj ustanovi tipa apoteci i imst crno na bijelo, svaki dan? Njemacka je u pitanju
Kod mene se nevakcinisani moraju prije svake smjene testirati i ne smiju uci u objekat bez negativnog testa.
Naravno, sami placaju testove bez mogucnosti povrata novca.
Al sad mora se il u ovlastenoj ustanovi (apoteka, testcentar) ili biti neko na poslu pa da to nagleda.

Kao nije dovoljno da ja uradim kuci brzi test i kazem poslodavci negativan sam nego mora neko nadgledar


https://vm.tiktok.com/ZM8tdwdsY/

Avatar
AshburtonG
Postovi: 6353
Pridružen/a: 15 jan 2016, 14:05
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la AshburtonG » 26 nov 2021, 11:06

Kod mene u firmi je dovoljno da prije smjene radnici, koji nisu vakcinisani ili preboljeli unutar zadnjih 6mj, urade brzi test na licu mjesta i to je to. Ne treba nikakva potvrda iz apoteke ili nekog drugog oficijalnog centra za testiranje. Smijurija obicna. Niko i ne stavi kako treba onaj stapic u nos. :mrgreen:

Avatar
gaston
Moderator
Postovi: 16553
Pridružen/a: 29 jun 2012, 22:40
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la gaston » 26 nov 2021, 16:57

AshburtonG je napisao/la:
26 nov 2021, 11:06
Kod mene u firmi je dovoljno da prije smjene radnici, koji nisu vakcinisani ili preboljeli unutar zadnjih 6mj, urade brzi test na licu mjesta i to je to. Ne treba nikakva potvrda iz apoteke ili nekog drugog oficijalnog centra za testiranje. Smijurija obicna. Niko i ne stavi kako treba onaj stapic u nos. :mrgreen:
Tako je i kod mene, s tim da moraju dolaziti bar 45 min ranije na posao. Prvo zbog cekanja testa, drugo zbog übergabe. :mrgreen:
Ima jedan klub, jedan tim, s tradicijom jakom, čiji verni navijači su povezani znakom.
Pa zato nikad ne brinu, jer znaju da u tami, dokle god da postoje neće hodati sami!

Sve je to okej, al' ne smijemo zaboraviti kako je Bruno laktom mlatno Jorginha..

Avatar
soxx
Postovi: 13594
Pridružen/a: 25 jul 2012, 16:56
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la soxx » 26 nov 2021, 17:01

AshburtonG je napisao/la:
26 nov 2021, 11:06
Kod mene u firmi je dovoljno da prije smjene radnici, koji nisu vakcinisani ili preboljeli unutar zadnjih 6mj, urade brzi test na licu mjesta i to je to. Ne treba nikakva potvrda iz apoteke ili nekog drugog oficijalnog centra za testiranje. Smijurija obicna. Niko i ne stavi kako treba onaj stapic u nos. :mrgreen:
Ma ja sam guro malo pa pokaze pozitivan. Tak da haman nema veze koliko gurnes :mrgreen:

Evo novi soj se stvorio. Sad ce reisebeschrankung pred praznike

Avatar
Otelo
Postovi: 33495
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Otelo » 26 nov 2021, 17:54

https://sarajewo.diplo.de/ba-sh/service ... xiBeFfsXcY
Zbog velikog interesa za terminima u svrhu podnošenja zahtjeva, koji daleko premašuje broj dostupnih termina, od decembra 2021. dodjela termina će se svakog mjeseca vršiti po principu izvlačenja (po principu lutrijskog postupka).

Tim povodom će se od 01.12.21. u 11:00 sati po prvi put otvoriti nova lista za registraciju termina u svrhu podnošenje zahtjeva za vizu. Ova nova lista za registraciju termina će u kontinuitetu biti otvorena do 17.12.2021. do 12:00 sati i neće se više zatvarati kada se dosegne ukupan broj registracija, kao što je to bio slučaj do sada. Umjesto toga će se aktuelna lista za registraciju termina zatvoriti 17.12.2021 u 12.:00 sati i sve registracije na listi će biti ubačene u kompjuterski generator gdje će se po principu izvlačenja izbrati ko će u januaru 2022. dobiti termin svrhu podnošenja zahtjeva za vizu.
:rol: :rol: :rol:
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Avatar
redbull93
Postovi: 14407
Pridružen/a: 27 jun 2018, 12:17
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la redbull93 » 26 nov 2021, 18:36

Nisu normalni vise sa ovom koronom, ovo ce ostaviti velike posljedice na ljude.
Ono sto Čelik čeka
nije to tajna neka
opet ćeš biti Šampion
jer pjesma stati neće
doći će dani sreće
do kraja hrabro zajedno!!!

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: 19vendetta87, ArtemisFowl, drzgemboadislic, Maestro^^, Slatinash_7 i 48 gostiju.