Odlazak u inostranstvo

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

lumani
Postovi: 14870
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la lumani » 06 feb 2018, 12:04

Kaunas je napisao/la:Cijene u Svici jesu zara, al zato primanja nerealna. Npr servirka u bolnici ima platu oko 3500 CHF najmanje. Imam rodjaka koji je maher za racunare i te stvari i zaradjuje preko 10000 CHF. Al cijene zato zara, kebab je npr 9 franaka i tako dalje. Sto se tice odlaska tamo veoma je tesko osim ako ne nadjes mladu. :mrgreen:
Za nas je Njemacka najidealnija. I Norveska je dobra.

3500 im je minimalac za zene a za muskarce 3900 :!:

Avatar
Bosniacum Lilium
Postovi: 18611
Pridružen/a: 31 jul 2011, 01:32
Lokacija: Nigerija
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Bosniacum Lilium » 10 feb 2018, 14:13

Kakva crna Skandinavija, da se objesis nakon 2 godine. Pa gore najviše psihičkih bolesnika po glavi stanovnika. Bruda živiš u mraku. Ne bih gore da je 100 hiljada godišnja plata.

Samo Njemačka, Luxembourg!

Nije ni Australija losa :kafa:
Uz tebe su tvoje Horde, Ti si opet šampion !

Osvajači ss.ba kupa 13. sezone - Green Dragons. Prva napadacka violina - moja malenkost. Kapiten i glavno smetalo - Legenda Reala.

semica
Postovi: 186
Pridružen/a: 02 feb 2013, 14:41
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la semica » 10 feb 2018, 18:10

Pozdrav svima... jedno pitanje... u procesu sam za dobijanje američke vize... ovde u biih sam radio i dobio otkaz..ostao sam dužan banci limit od nekih 1500km..ako neko zna da mi odg... Da li će mi to predstavljati problem,da li će ambasada provjeravati imam li nekih dugovanja?

Chstal
Postovi: 1753
Pridružen/a: 23 nov 2013, 18:40
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Chstal » 10 feb 2018, 18:18

semica je napisao/la:Pozdrav svima... jedno pitanje... u procesu sam za dobijanje američke vize... ovde u biih sam radio i dobio otkaz..ostao sam dužan banci limit od nekih 1500km..ako neko zna da mi odg... Da li će mi to predstavljati problem,da li će ambasada provjeravati imam li nekih dugovanja?
Neces imati nikakvih problema, samo kad god budes htio doci u BIH mozes imati problem i biti uhapsen. Sve zavisi od njih hoce li te tuziti ili oprostiti dug. Ako ti ostaje porodica, onda taj dug moze da zapadne porodicu jer tebe racunaju kao da si umro. Naravno oni ce nagurati neke kamate pa nece biti 1500 nego 15 000.

Vjerovatno imas zelju da platis dug pa neces imati problema.

Avatar
VelaHavle
Postovi: 5362
Pridružen/a: 02 feb 2015, 12:41
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la VelaHavle » 10 feb 2018, 18:21

Promijeni ime.
Aljegri, out!

semica
Postovi: 186
Pridružen/a: 02 feb 2013, 14:41
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la semica » 10 feb 2018, 18:22

Hvala ti puno na odgovoru...naravno vratit ću dug jer mi porodica ostaje u bih.Hvala

Avatar
evybih
Postovi: 476
Pridružen/a: 14 dec 2014, 20:24
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la evybih » 10 feb 2018, 18:26

Bosniacum Lilium je napisao/la:Kakva crna Skandinavija, da se objesis nakon 2 godine. Pa gore najviše psihičkih bolesnika po glavi stanovnika. Bruda živiš u mraku. Ne bih gore da je 100 hiljada godišnja plata.

Samo Njemačka, Luxembourg!

Nije ni Australija losa :kafa:
upravu si za Skandinaviju..hladna, skupa, bezivotna sredina...nema zivota jednostavno

Avatar
VelaHavle
Postovi: 5362
Pridružen/a: 02 feb 2015, 12:41
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la VelaHavle » 10 feb 2018, 18:28

Hahahaha. Je l to moze neko birat dje ce?

Ima populacije sigurno ali raja ide bilo gdje.
Aljegri, out!

Avatar
Sage
Postovi: 5330
Pridružen/a: 08 jan 2013, 11:07
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Sage » 10 feb 2018, 20:55

ja ako ikad odem, znam samo da se necu druzit sa nasim narodom. Ionako me je napravio pogresan qurac na pogresnom mjestu u pogresno vrijeme, tako da ako ikad odem, zavrsit cu sa Balkanom do kraja zivota. A to je zato sto sam razocaran u narod. Hajde ovi sto imaju po 50 godina, bili u ratu, ratovali, proso zivot ali kad cujem ove 1997 godista i njihovo salamanje/cetnikovanje itd dodje mi da povratim drob. Eto imam poso, borim se, zena, 2 djece, kredit 40 000km, i mogu nekako. Ali ako odem stvarno kazem da sam zavrsio sa balkanom. I to sto prije se odreci svega ovdje.
Emancipate yourselves from mental slavery...

Memento Mori...

Avatar
BelminM23
Postovi: 9759
Pridružen/a: 17 maj 2012, 17:49
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la BelminM23 » 10 feb 2018, 23:31

Samo kakve crnce nafataj, al makni ih od žene. :D

Avatar
VelaHavle
Postovi: 5362
Pridružen/a: 02 feb 2015, 12:41
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la VelaHavle » 11 feb 2018, 00:15

Haj to selamanje je ok, pozdrav ko i svaki drugi.

Ja ne bjezim od naseg naroda finog i kulturnog nego od olosa i javasluka a toga trenutno ima na bacanje.
Aljegri, out!

Avatar
Captain4
Postovi: 10730
Pridružen/a: 14 maj 2014, 17:04
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Captain4 » 11 feb 2018, 01:00

Sta je potrebno za studiranje u Njemačkoj? Da li je teško upasti na njihove fakultete?
"We need to suffer. And we need to fight."

Avatar
Sveti
Postovi: 10184
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Sveti » 11 feb 2018, 09:10

Captain4 je napisao/la:Sta je potrebno za studiranje u Njemačkoj? Da li je teško upasti na njihove fakultete?
C1 i upisnica na neki od nasih fakulteta. Nije tesko.
naprijed rejal

Avatar
hskzmostar
Postovi: 2817
Pridružen/a: 14 mar 2015, 20:16
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la hskzmostar » 11 feb 2018, 09:57

VelaHavle je napisao/la:Haj to selamanje je ok, pozdrav ko i svaki drugi.

Ja ne bjezim od naseg naroda finog i kulturnog nego od olosa i javasluka a toga trenutno ima na bacanje.
Pisao o momku vec...otisao iz bih(hrvat) gore u bolnici (njemacka)upoznao iz svog grada doktora(muslimana)ovaj ga docekao kao rodjenog brata pomogao mu,izvodio ga po gradu,upoznao sa kolegama u novoj sredini,momak ga hvali na sva zvona.

Poenta price

**** zadojena nacionalizmom su ovdje a pametan narod zeljan napredovanja i uspjeha u zivotu je vani stoga od nasih naroda treba bjezati odavde !
2005,2009,2014,2016,2017,2018 Sampioni !
Jeb..vehlikane koji imaju manje titula nego Pero Stojkic

Avatar
HPCompaq
Postovi: 2486
Pridružen/a: 14 dec 2017, 17:28
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la HPCompaq » 11 feb 2018, 10:06

Ko ode preko okeana taj se više ne vraća (Usa,Kanadam,Australija).
Forza Freedom
SISTEM TE LAŽE ! !
Ne moš spavat,sutra utakmica,šta ćes ako izvučes bod dobro je.A oni dobra momčad,nije to da ti mozes doći u Tuzlu olako. Hatunić,Šećerbegović.Ma odlična momčad,Sloboda Tuzla."-Ivica Šurjak.

Avatar
Kaunas
Postovi: 13292
Pridružen/a: 08 dec 2013, 11:36
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Kaunas » 11 feb 2018, 13:06

Sveti je napisao/la:
Captain4 je napisao/la:Sta je potrebno za studiranje u Njemačkoj? Da li je teško upasti na njihove fakultete?
C1 i upisnica na neki od nasih fakulteta. Nije tesko.
To ti treba ako tamo hoces odavde da odes da studiras. Ako odes tamo da radis i nakon npr nekoliko godina odlucis da upises fax, onda ti treba samo C1 i lova jer to preko firme ide mislim. :mrgreen: nek neko ispravi ako grijesim.
15.10.2013.

"Btw, ja vise nedam ni marke za gladnu djecu Afrike. Gladan insan ne moze puhati u ono cudo po vascijeli dan, nema sanse."

Avatar
VelaHavle
Postovi: 5362
Pridružen/a: 02 feb 2015, 12:41
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la VelaHavle » 11 feb 2018, 13:19

hskzmostar je napisao/la:
VelaHavle je napisao/la:Haj to selamanje je ok, pozdrav ko i svaki drugi.

Ja ne bjezim od naseg naroda finog i kulturnog nego od olosa i javasluka a toga trenutno ima na bacanje.
Pisao o momku vec...otisao iz bih(hrvat) gore u bolnici (njemacka)upoznao iz svog grada doktora(muslimana)ovaj ga docekao kao rodjenog brata pomogao mu,izvodio ga po gradu,upoznao sa kolegama u novoj sredini,momak ga hvali na sva zvona.

Poenta price

**** zadojena nacionalizmom su ovdje a pametan narod zeljan napredovanja i uspjeha u zivotu je vani stoga od nasih naroda treba bjezati odavde !
To je bit svega.

A ovo za studiranje ako se vec zivi u DE onda je lako.
Aljegri, out!

Avatar
Sveti
Postovi: 10184
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Sveti » 11 feb 2018, 13:40

Kaunas je napisao/la:
Sveti je napisao/la:
Captain4 je napisao/la:Sta je potrebno za studiranje u Njemačkoj? Da li je teško upasti na njihove fakultete?
C1 i upisnica na neki od nasih fakulteta. Nije tesko.
To ti treba ako tamo hoces odavde da odes da studiras. Ako odes tamo da radis i nakon npr nekoliko godina odlucis da upises fax, onda ti treba samo C1 i lova jer to preko firme ide mislim. :mrgreen: nek neko ispravi ako grijesim.
ne, treba ti njemacka abitura, i zavisi koji vid studiranja uzmes. Posto ces biti vjerovatno jos na radnoj vizi moraces radi boravka da budes u stalnom radnom odnosu pa ces biti prinudjen ici na fernstudium (vanredni) koji ti moras da finansiras, mislim da je oko 300 eura mjesecno u ovisnosti koji je studij, i to obicno nema veze sa poslodavcem osim ako bas ne moze da nadje radnika za to mjesto pa iz nekog razloga je voljan da te ceka 4 godine i da ulaze u tebe.
naprijed rejal

Avatar
Kaunas
Postovi: 13292
Pridružen/a: 08 dec 2013, 11:36
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Kaunas » 11 feb 2018, 15:50

Znam po rodjaku koji je otisao prije otprilike dvije godine i sad ide na doskolovavanje i firma ga cak i finansira. Njegovo je da ulozi 5k eura i ako zavrsi pare mu se vracaju i fakticki besplatno ga izadje. Moguce da sam ja nesto pogresno shvatio ne zamjerite.
15.10.2013.

"Btw, ja vise nedam ni marke za gladnu djecu Afrike. Gladan insan ne moze puhati u ono cudo po vascijeli dan, nema sanse."

Avatar
Sveti
Postovi: 10184
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Sveti » 11 feb 2018, 17:31

Kaunas je napisao/la:Znam po rodjaku koji je otisao prije otprilike dvije godine i sad ide na doskolovavanje i firma ga cak i finansira. Njegovo je da ulozi 5k eura i ako zavrsi pare mu se vracaju i fakticki besplatno ga izadje. Moguce da sam ja nesto pogresno shvatio ne zamjerite.
brate moguce je, nema se tu sta zamjerit. Problem svih koji hoce u njemacku je sto misle da postoji samo jedan pattern 2+2 je 4 i to je to, a u stvarnosti odlazak i citav sklop tih stvari ovisi od mnogo varijabli i ni kod jednog covjeka nije isti.
naprijed rejal

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Brokula i 15 gostiju.